Free FM banner
26 Janvāris 2025
Saules Aktivitāte
Saules Aktivitāte
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju ceļvedis
Legacy SAT - Ieskats satelītu televizijas vēsturē
IBM Kolekcija - Projekts kurā tiek tīrīta un restaurēta IBM ražotāja tehnika.
Aktuāls Jautājums
Kādu interneta radio izvēlaties klausīties ikdienā?

LV vietējo radio piedāvāto

Ārzemju radio piedāvāto

Neklausos interneta radio

Šodienas jubilāri:
Šodien nav jubilāru
Čats
You must login to post a message.

27/11/2023 02:08
Paldies.

26/11/2023 20:38
Prozīt Princ. Cool

10/05/2023 23:09
Yahoo Hip Hip , Urā!

05/03/2023 03:02
Pateicos! Galvenais, ka nozarē viss joprojām notiek. Tie, kam jābūt īstajos brīžos pie uztvērējiem, tur arī ir! 73!

04/03/2023 23:53
Turpinot tradīciju, Roland sumināts. 73

28/11/2022 11:07
Paldies 73

27/11/2022 01:01
Normāls čatiņš... Normund, apsveicu un 73!

05/03/2021 00:39
Paldies! Lieliska DX dāvana 50. dzimšanas dienā bija aizpagājušās nakts profilakse Zaķusalā! 73!

04/03/2021 20:19
Roland, Sumināts! Lai intresanti DX!

27/11/2020 13:57
Paldies, Roland!

Saeimas komisija vienojas sabiedriskajiem medijiem piešķirt vairāk naudas

ZiņasSabiedriskajiem medijiem nākamajos gados jāpiešķir vairāk naudas. Par to otrdien, 12. septembrī, vienojusies Saeimas atbildīgā komisija. Tā konceptuāli vienojusies noteikt, ka turpmāk sabiedriskajiem medijiem gadā novirzīs ne mazāk kā 0,12% no iekšzemes kopprodukta (IKP) līdzšinējo 0,09% no IKP vietā.

Patlaban Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio budžeti kopā sasniedz 0,09 % no IKP, kas ir tālu no Eiropas vidējā rādītāja – 0,16% no IKP.

Otrdien Saeimas komisijai prezentētais piedāvājums paredzēja kāpināt finansējumu līdz 0,12% no IKP nākamgad, paredzot konkrētu kāpumu arī turpmākajiem diviem gadiem. Tomēr deputāti un Finanšu ministrija (FM) konceptuāli vienojās noteikt, ka tuvāko trīs gadu laikā sabiedrisko mediju finansējums nosakāms kā ne mazāks par 0,12% no IKP. Tas esot kompromiss.

«Acīmredzot tādi strauji soļi esošajos apstākļos attiecībā uz finansējuma pieaugumu neizskatās iespējami. Līdz ar to ļoti labi, ka mēs sākam ar 0,12% no IKP. Kā jau komisijā visi atzīmēja, tas nenozīmē, ka tikai 0,12% no IKP,» pauda LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Priede.

«Mēs arī dzirdējām tādu apgalvojumu, ka [finansējums] 0,12% no IKP pats par sevi jau būs pieaugums. Protams, nomināli IKP pieaug. Ņemot vērā pakalpojumu sadārdzinājumu un inflāciju, skaidrs, ka tas nominālais pieaugums, kas parādās tajos skaitļos, mums pat var nenodrošināt reālo izdevumu segšanu. Reālās izmaksas saturam,» piebilda VSIA "Latvijas Radio" valdes loceklis finanšu pārvaldības jautājumos Ģirts Helmanis.


Latvijas sabiedrisko mediju budžets (% no IKP)
  • 2023.gadā (prognoze) – 0,09%

  • 2022.gadā – 0,10%

  • 2021.gadā – 0,11%

  • 2020.gadā – 0,10%

  • 2019.gadā – 0,09%

Eiropas vidējais līmenis 2021. gadā – 0,16% no IKP.
Avots: SEPLP, Eiropas raidorganizāciju apvienības dati


Gan Latvijas Radio, gan LTV iepriekš norādījusi, ka abu mediju apvienošana bez papildu finansējuma un skaidra finansēšanas modeļa nav jēgpilna. Patlaban iecerēts, ka abu sabiedrisko mediju apvienošana varētu notikt 2025. gadā.

«Šobrīd komisijas lēmums paredz to, ka ne mazāk kā 0,12% no IKP. Tas mums dod pilnu pamatu prasīt vairāk. To arī attīstības plāns paredz, ka katru gadu pieaug. Un mūsu mērķis ir sasniegt Eiropas vidējo finansējuma līmeni. Finansējums 0,12% no IKP, piedodiet, ir vēl ļoti tālu no tā,» atzina Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) priekšsēdētājs Jānis Siksnis.

Gala vārds piederēs Saeimai, kad tā lems par nākamā gada budžetu. Pēc tam, kad būs apstiprināta jaunā valdība.

«Šobrīd es nevaru nodrošināt politisko pēctecību, bet tas darbs, kas ir izdarīts komisijas ietvaros, es ceru, ka tas paliek un ir spēkā. Tālāk ir SEPLP rīcība. Ņemot vērā, ka mēs redakcionāli piegājām pie teikumiem, lai SEPLP būtu vieglāk tālāk sevi pārstāvēt, arī Finanšu ministrijas pārstāve piekrita šai redakcijai, es domāju, ka darbs tālāk turpināsies daudz vieglāk. Tāda ir cerība,» pauda Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītāja Ieva Brante ("Apvienotais saraksts").

Patlaban Latvijas Radio un LTV budžets kopā ir viens no zemākajiem Eiropā.

KONTEKSTS:

Sabiedrisko mediju uzraugs – SEPLP – cenšas panākt, lai sabiedrisko mediju finansējums tiktu sasaistīts ar IKP. FM gan iebilda pret finansējuma piesaisti IKP, nosakot to likumā. Ministrija piesauca Satversmes tiesas 2020. gada oktobra lēmumu par Augstskolu likumu, norādot, ka Saeimai vispār nav tiesību noteikt finansējuma procentuālu apjomu no budžeta.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija jau savā 27. jūnija sēdē nolēma, ka sabiedriskā medija kopējā budžeta pieaugums ir jāpanāk, pieņemot sabiedrisko mediju attīstības plānu trijiem gadiem ar pieaugošu finansējumu. Vienlaikus kā indikatīvu rādītāju plāno noteikt, ka sabiedrisko mediju kopējā finansējuma apjomam ir jābūt ne mazākam par 0,12% no IKP.

«Lai gan piesaistei pie noteikta procenta no IKP pastāv zināmi satversmības riski, tomēr pirmšķietami nav konstatējami nepārvarami šķēršļi šāda modeļa ieviešanai. Tas būtu iespējams, pieņemot attiecīgu politisko lēmumu. Arī šāda modeļa darbība reālajā dzīvē būtu atkarīga no politiskās apņēmības ievērot šo principu,» iepriekš norādīja SEPLP.

AVOTS: www.lsm.lv
Aplūkot arhīvā:
Komentāri
Nav neviena komentāra.
Pievienot komentāru
Vajadzēs gan ielogoties lai komentētu.
Vērtējums
Rating is available to Members only.
Please Login or Register to vote.

Nav neviens izteicis vērtējumu.
Jaunākie komentāri
· Youtube videohttps:/...
· 1035 khz ar čarksto...
· https://www.qrz.com/...
· Tiem, kas saprot vā...
· https://www.freefm.l...
· https://www.freefm.l...
· Ir patīkami saņemt...
· https://youtu.be/fsb...
· Vēlvienu pelengāci...
· "Būs jāmēģina uz...
Meklētājs
Ko meklēsi:
©
Lietotāji Onlainā
· Viesi Onlainā: 2

· Lietotāji Onlainā: 0

· Kopā reģistrējušies: 321
· Jaunākais lietotājs: Igo
Ielogoties
Lietotājs

Parole



Neesi vel lietotājs?
Spied šeit lai reģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Jaunākie Foto Komentāri
Bullet icon https://www.freefm.lv/...
Bullet icon https://youtu.be/fsbSL...
Bullet icon Vēlvienu pelengācija...
Bullet icon Nav ne jausmas. Varēt...
Bullet icon HF dipoliņš arī uzk...
Jaunākās bildes
RDS "Inovonics 701"
RDS "Inovonics 701"

RDS "Inovonics 701"
RDS "Inovonics 701"

RDS "Inovonics 701"
RDS "Inovonics 701"

LX90RTL_1
LX90RTL_1

LX90RTL
LX90RTL

DL100RADIO_a
DL100RADIO_a

DL100RADIO
DL100RADIO

6 metru diapazona antena
6 metru diapazona an...

AM raidītājs 10W (5)
AM raidītājs 10W (5)

AM raidītājs 10W (4)
AM raidītājs 10W (4)

Links uz mūsu baneri
HTML kods uz freefm.lv mājas lapu.

Free FM