March 22 2023 07:56:21
Saules Aktivitāte
Saules Aktivitāte
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju ceļvedis
Legacy SAT - Ieskats satelītu televizijas vēsturē
IBM Kolekcija - Projekts kurā tiek tīrīta un restaurēta IBM ražotāja tehnika.
Aktuāls Jautājums
Kādiem masu medijiem dod priekšroku ikdienā?

Radio

TV

Podkāsti

Cits

Šodienas jubilāri:
Šodien nav jubilāru
Čats
Vajadzēs gan ielogoties lai čatotu.

05-03-2023 02:02
Pateicos! Galvenais, ka nozarē viss joprojām notiek. Tie, kam jābūt īstajos brīžos pie uztvērējiem, tur arī ir! 73!

04-03-2023 22:53
Turpinot tradīciju, Roland sumināts. 73

28-11-2022 10:07
Paldies 73

27-11-2022 00:01
Normāls čatiņš... Normund, apsveicu un 73!

04-03-2021 23:39
Paldies! Lieliska DX dāvana 50. dzimšanas dienā bija aizpagājušās nakts profilakse Zaķusalā! 73!

04-03-2021 19:19
Roland, Sumināts! Lai intresanti DX!

27-11-2020 12:57
Paldies, Roland!

26-11-2020 02:37
Normund, apsveicu dzimšanas dienā! 73!

26-11-2018 13:42
Paldies! Wink

26-11-2018 09:36
Daudz laimes dzimšanas dienā Princ_ Smile

Tags - LTV
All Tags
Apvienotā sabiedriskā medija valdes konkursu varētu izsludināt augustā
Apvienotā sabiedriskā medija valdes konkursu varētu izsludināt augustā, lai no 2024. gada 1. janvāra apvienotais sabiedriskais medijs varētu strādāt. Tas izriet no Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) priekšsēdētāja Jāņa Sikšņa sacītā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā".
LTV Kultūras redakcijas vadītāja Rozentāle vadīs Eiropas Raidorganizāciju apvienības TV mūzikas ekspertu grupu
Latvijas Televīzijas (LTV) Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle ievēlēta par Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU) Televīzijas mūzikas ekspertu grupas (TV Music Experts) vadītāju.
SEPLP: bez papildu finansējuma var sarukt sabiedrisko mediju oriģinālsaturs 
Nesaņemot papildu finansējumu, Latvijas Televīzijai un Latvijas Radio šogad var būtiski samazināties oriģinālā satura apjoms un kapitālieguldījumi, komentējot 2023.gadam apstiprinātos sabiedriskā pasūtījuma plānus, norādīja Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (SEPLP).
Latvijā novembrī skatītākais TV kanāls bijis TV3
Latvijā konsolidētās TV skatītākais kanāls šā gada novembrī bija TV3 – tā skatīšanās laika daļa bija 12,1%. Otrs skatītākais kanāls bija LTV1, kuram veltīti 11,8% no kopējā TV skatīšanās laika novembrī. Savukārt trešais skatītākais kanāls novembrī bija LTV7, kam veltīti 4% no kopējā TV skatīšanās laika.
SEPLP prasa LTV un Latvijas Radio skaidrot nepārbaudītas informācijas izplatīšanu par personas nāvi
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (Padome) ceturtdien, 8.decembrī, ir pieprasījusi VSIA "Latvijas Televīzija" (Latvijas Televīzija) valdei un VSIA "Latvijas Radio" (Latvijas Radio) valdei sniegt paskaidrojumu par nepārbaudītas informācijas izplatīšanu par personas nāvi sabiedrisko mediju portālā "LSM.lv" un sociālo mediju profilā.
SEPLP vadītājs: Latvijā beidzot jāpieņem lēmums – būs vai nebūs vienots sabiedriskais medijs
Latvijā beidzot būtu jāpieņem lēmums par Latvijas sabiedrisko mediju Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio (LR) apvienošanu – vai Latvijā būs vienots sabiedriskais medijs vai nebūs. Šādu viedokli intervijā Latvijas Radio pauda Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) vadītājs Jānis Siksnis.
Mediju uzraugs ar 11 600 eiro soda LTV par priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem.
Par slēptas priekšvēlēšanu aģitācijas aizlieguma neievērošanu raidījumos "Personība.100g kultūras" un "1:1" sabiedriskajam medijam "Latvijas Televīzija" (LTV) uzlikts naudas sods – 11 600 eiro, portāls "Delfi" noskaidroja Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP).
Konkursos uz 'Latvijas Radio' un LTV valdes locekļu amatiem pieteikušies 33 kandidāti.
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) izsludinātajos konkursos uz VSIA "Latvijas Radio" un VSIA "Latvijas Televīzija" (LTV) vakantajiem valdes locekļu amatiem pieteikušies 33 kandidāti, pavēstīja SEPLP pārstāvji.
Sabiedriskajiem medijiem liek atdot ziņu saturu privātiem kanāliem
Pamatojoties uz nepieciešamību stiprināt informatīvās telpas drošību, politiķi izlēmuši, ka labākais veids, kā sasniegt Latvijā dzīvojošo, krieviski runājošo auditoriju, ir – nododot Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio saturu komercmedijiem. Tas noticis bez plašām diskusijām ar ekspertiem, faktiski aiz slēgtām durvīm, nav arī skaidri zināms, cik lielu papildu auditoriju šādi varēs sasniegt, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.
NEPLP konstatē apdraudējumu valsts drošībai divās tīmekļvietnēs un sāk administratīvā pārkāpuma lietu saistībā ar LTV raidījumu
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 31.martā pieņēma lēmumu ierobežot vēl divas Latvijā pieejamas tīmekļa vietnes, jo tajās izplatītais saturs rada apdraudējumu Latvijas nacionālajai drošībai. Tāpat NEPLP sākusi administratīvā pārkāpuma lietu par iespējamu pārkāpumu VSIA “Latvijas Televīzija” (LTV) raidījumā.
LTV darbiniekiem šaubas, vai darbam televīzijas valdē atlasītie kandidāti ir labākie
Latvijas Televīzijas (LTV) darbinieki ceturtdien, 31. martā, tikās ar trim kandidātiem, kurus Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) izraudzījusies darbam LTV valdē. Tikšanās laikā izskanēja šaubas par to, vai atlasītie kandidāti patiešām ir paši labākie.
Tiesa: NEPLP ir pārkāpusi vārda brīvību
Ir pārkāpta vārda brīvība un notikusi prettiesiska iejaukšanās žurnālistu darbā. Tā konstatējusi tiesa, izskatot Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes vēršanos pret raidījumu “Aizliegtais paņēmiens”. Padome uzskatīja, ka, vērtējot Covid-19 vakcīnu iedarbīgumu, raidījumā nav bijusi nodrošināta pietiekama precizitāte un neitralitāte. Par to Latvijas Televīzijai tika uzlikts sods – 4000 eiro. Tagad tiesa sodu atcēlusi. Tas gan ir pirmās instances spriedums un padome to pārsūdzēs. Tomēr tiesas paustais ir nozīmīgs žurnālistikai turpmāk. Odita Krenberga stāsta vairāk.
NEPLP 'Aizliegtajam paņēmienam' piemērojusi sodu 4000 eiro apmērā.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), izvērtējot Latvijas Televīzijas raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" 29. martā publicēto raidījumu par imunitāti pret Covid-19, secināja, ka nav tikusi nodrošināta pienācīga informācijas precizitāte un neitralitāte. LTV tika piemērots naudas sods 4000 eiro apmērā, portālu "Delfi" informēja NEPLP locekle Ieva Kalderauska.
Jauna metodoloģija veicinās uz sabiedrisko labumu vērsta satura attīstību LTV un LR
Lai nodrošinātu sabiedrisko mediju satura attīstību, atbilstību sabiedrības interesēm un vajadzībām, kā arī datos balstītu sabiedriskā pasūtījuma izstrādi, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir izstrādājusi jaunu, abiem sabiedriskajiem medijiem vienotu sabiedriskā labuma izvērtēšanas metodoloģiju.
Latvijas Televīzija pāriet uz apraidi HD izšķirtspējā – sācis strādāt jaunais Programmu izlaides komplekss
No 19. maija Latvijas Televīzijas kanāli LTV1 un LTV7 lielāko kabeļoperatoru klientiem ir pieejami augstas kvalitātes jeb HD izšķirtspējā. Tāpat HD izšķirtspējā LTV saturs redzams sabiedrisko mediju satura atskaņotājā REPLAY.lv un portālā LSM.lv. Iespēju nodot HD signālu televīzijas pakalpojumu sniedzējiem visā Latvijā nodrošinājusi pērn iegādātā jaunā Programmu izlaides kompleksa (PIK) pieslēgšana. Sākotnēji augstajā izšķirtspējā būs pieejama daļa televīzijas satura, gada laikā pakāpeniski pārejot uz HD kvalitāti visā saturā.
NEPLP ierosinājusi pārkāpuma lietu par "Aizliegtā paņēmiena" sižetu.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) piektdien ierosinājusi administratīvā pārkāpuma lietu par Latvijas Televīzija (LTV) 29.marta raidījumu "Aizliegtais paņēmiens", kurā tika veikts pētījums par imunitātes veidošanos gan pēc Covid-19 izslimošanas, gan pēc vakcinācijas ar "Pfizer/Biontech" un "AstraZeneca" vakcīnām, atklāja padomē.
NEPLP saistībā ar pārkāpumiem šobrīd neatbalsta LTV7 satura nodošanu “Pirmajam Baltijas Kanālam”
Saistībā ar pēdējā laikā konstatētajiem pārkāpumiem par Covid-19 vīrusa ietekmes noliegšanu SIA “Pirmais Baltijas Kanāls” programmā šodien Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēma lēmumu neatbalstīt LTV7 ziņu satura mazākumtautību valodās nodošanu SIA “Pirmais Baltijas Kanāls” (PBK).
Latvijā bezmaksas zemes apraidē būs pieejama vēl viena televīzijas programma – TV4
Konkursā par tiesībām izplatīt televīzijas programmu bezmaksas zemes apraidē, nodrošinot Latvijas sabiedrības ilgtspējas stiprināšanu, ir uzvarējis mediju uzņēmums SIA “4. vara”. Tas līdz šī gada beigām iedzīvotājiem piedāvās iespēju skatīties jaunu programmu TV4, kurā galvenokārt plānots pārraidīt izzinoša un izglītojoša satura raidījumus dažāda vecuma auditorijām, informēja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP).
Šonedēļ sākusies sabiedrisko mediju satura nodošana komercmedijiem uz ārkārtējās situācijas laiku
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) šonedēļ sākusi atļauju piešķiršanu komercmedijiem, kas izsaka vēlmi ārkārtējās situācijas laikā pārraidīt Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio veidotos ziņu un informatīvi analītiskos raidījumus. Šīs nedēļas pirmajās dienās atļauja piešķirta divām Latgalē raidošām radiostacijām – SIA “Divu krastu radio” un SIA “EF-EI”.
Aicinām komerciālos medijus pieteikties sabiedrisko mediju veidotā satura pārraidīšanai ārkārtējās situācijas laikā
Lai stiprinātu Latvijas informatīvo telpu un nodrošinātu patiesas, objektīvas un aktuālas informācijas pieejamību iedzīvotājiem saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir izstrādājusi kritērijus Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio veidoto ziņu un informatīvi analītisko raidījumu nodošanai citiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem bezatlīdzības lietošanā uz ārkārtējās situācijas laiku.
Sabiedriskajos medijos šogad paredzēts attīstīt analītisko un pētniecisko saturu
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) apstiprinātais sabiedriskais pasūtījums šogad Latvijas sabiedriskajos medijos paredz palielināt īpaši analītiskā un pētnieciskā, kā arī sabiedrības veselībai veltīta satura īpatsvaru.
Par Paula jubileju kļūdu atzīst, par Dūpiju nē – LTV vadībai jātaisnojas Saeimas komisijā
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai trešdien, 20. janvārī, ķeroties pie informācijas uzklausīšanas par sabiedriskā pasūtījuma 2021. gada plāna, komisijas vadītāja Artusa Kaimiņa sēdes sākumā uzdotie trīs jautājumi sabiedriskās televīzijas vadībai par dažiem pēdējā laika satura izvēles jautājumiem izvērtās par visai kaismīgu diskusiju un pārmetumiem deputātiem mediju satura ietekmēšanā. Galu galā šīm diskusijām tika veltīta lielākā sēdes daļa. Tomēr vienu kļūdu – komponista Raimonda Paula 85. jubilejas sakarā – Latvijas Televīzijas (LTV) vadība atzina, bet citus pārmetumus uzskatīja par nepamatotiem.
No 1. janvāra LTV iziet no reklāmas tirgus. Ko tas nozīmē skatītājiem?
Jaunais gads nāk ar vēsturisku notikumu - sabiedriskie mediji iziet no reklāmas tirgus. Ko tas nozīmē Latvijas Televīzijas skatītājiem?
NEPLP izstrādājusi vadlīnijas sabiedrisko mediju darbībai pēc iziešanas no reklāmas tirgus
Jaunais 2021. gads mediju nozarē nāks ar vēsturisku pagriezienu – Latvijas sabiedriskie mediji – Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un portāls LSM.LV - izies no reklāmas tirgus. Tādējādi tie būs neatkarīgi no reklāmas ieņēmumiem. Bet skatītājiem un klausītājiem reklāmas “paužu” vietā nākamgad būs pieejamas vairāk nekā 1000 stundas jaunu raidījumu un cita kvalitatīva satura.
Nosaukts novembra skatītākais Latvijas televīzijas kanāls
Latvijā skatītākais televīzijas kanāls šogad novembrī, pēc konsolidētajiem datiem, bija TV3, kura skatīšanās laika daļa bija 13,2%, liecina pētījumu kompānijas "Kantar TNS" dati.
LATO LAPSA: SABIEDRISKĀ MEDIJA VADĪBAI – MILZU PRĒMIJAS, PĀRĒJIEM – TĒJIŅA, PLEDIŅŠ UN KRŪZĪTE
Kamēr "sabiedriskā" Latvijas Radio valde, tuvojoties radio deviņdesmit piektajai dzimšanas dienai, ir saņēmusi iespaidīgas – 5000-6000 eiro lielas prēmijas, pārējiem darbiniekiem nācies samierināties ar pieticīgākām veltēm – tējiņu un plediņu, kā arī arodbiedrības sagādātu "individualizētu krūzīti".
Nākamgad LTV un LR būs ievērojami vairāk jauna oriģinālsatura
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir apstiprinājusi Latvijas sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu sabiedriskā pasūtījuma vadlīnijas un uzdevumus 2021. gadam. Tās paredz, ka, izejot no reklāmas tirgus, Latvijas sabiedriskajos medijos skatītājiem un klausītājiem būs pieejams vairāk nekā 1000 stundu orģinālsatura pirmizrāžu lineārajā apraidē, tiks attīstīta digitālā platforma, bet vienlaikus caurskatāmāka kļūs sabiedriskā pasūtījuma plānošana un atskaites sistēma.
LTV vadība: Šogad ir labi padarīta darba sajūta; arī nākamais gads nesolās būt viegls
Svinot Latvijas Televīzijas (LTV) 66. dzimšanas dienu, LTV valdes loceklis Ivars Priede šo gadu vērtēja kā ar labi padarīta darba sajūtu, vienlaikus atzīstot, ka arī nākamgad būs daudz izaicinājumu.
Mediju uzraugs bargi soda 'Pirmo Baltijas Kanālu' un 'Radio PIK'.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konstatējusi vairākus būtiskus pārkāpumus SIA "Pirmais Baltijas Kanāls" (PBK) un "Radio PIK" darbībā, portāls "Delfi" uzzināja padomē.
Piemēro 4000 eiro naudas sodu Latvijas Televīzijai par slēptas reklāmas izvietošanu
Raidījumā tiešraides intervijas laikā “Samsung” pārstāvis stāstījis gan par jaunajām “Samsung” tehnoloģijām, demonstrējis tās tiešraides laikā, uzskaitot dažādo tehnoloģiju pozitīvās īpašības, kuras tās padara pievilcīgas patērētājiem, gan arī tikusi sniegta informācija par šo preču iegādes iespējām Latvijā. Skatoties tiešraides interviju, skatītāji netieši aicināti iegādāties šīs preces.
NEPLP: sabiedrisko mediju iziešana no reklāmas tirgus ir nākamā gada valsts galvenā prioritāte
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) nākamā gada galvenā prioritāte ir sabiedrisko mediju – Latvijas Televīzijas, Latvijas Radio un vienotā portāla LSM.LV – iziešana no reklāmas tirgus. Šim mērķim NEPLP valsts budžeta prioritāro pasākumu ietvaros ir pieprasījis 8,3 miljonus eiro, kas nodrošinās sabiedriskajiem medijiem adekvātu kompensāciju pēc iziešanas no reklāmas tirgus un sabiedrisko mediju attīstību.
NEPLP: Jaunais PIK nodrošinās LTV signāla pārraidi HD kvalitāti.
Vēlākais no nākamā gada 1.janvāra “Latvijas Televīzijas” (LTV) programmas vairums skatītāju varēs vērot HD jeb augstas izšķirtspējas kvalitātē. Tas izriet no Ministru kabineta lēmuma atbalstīt līdzekļu no neparedzētiem gadījumiem piešķīrumu, lai Latvijas Televīzija varētu iegādāties jaunu programmu izlaides kompleksu (PIK), kas nodrošina ētera darbības nepārtrauktību.
NEPLP: jauna PIK jeb “TV sirds” iegāde ir Latvijas Televīzijas pastāvēšanas jautājums.
Nacionāla elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) aicina Ministru kabinetu atbalstīt līdzekļu no neparedzētiem gadījumiem piešķīrumu, lai “Latvijas Televīzija” (LTV) beidzot varētu iegādāties jaunu programmu izlaides kompleksu (PIK), kas nodrošina televīzijas ētera darbības nepārtrauktību.
LTV nepatīkami pārsteigta par mazākumtautību satura raidīšanas pārtraukšanu programmā LTV7.
Latvijas Televīzija (LTV) ir nepatīkami pārsteigta par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja Ivara Āboliņa apgalvojumiem, ka no nākamā gada tiks pārtraukta mazākumtautību satura raidīšana programmā LTV7.
LTV par vairāk nekā 100 000 eiro iegādājas videokameras un studijas adapterus.
VSIA "Latvijas Televīzija" (LTV) par vairāk nekā 100 000 eiro iegādājusies videokameras un studijas adapterus, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā publicētā informācija.
Liela interese par LTV un LR Covid-19 veltītā satura izvietošanu komercmedijos
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) saņem daudzus komercmediju lūgumus ļaut to TV un radio programmās izvietot sabiedrisko mediju ziņu un analītisko saturu, lai tādējādi maksimāli liels skaits Latvijas iedzīvotāju skaits būtu informēti par Covid 19 vīrusu un pandēmijas ierobežošanas pasākumiem.
NEPLP: Lai ierobežotu koronavīrusa izplatību, Latvijas sabiedrībai savlaicīgi jāsaņem kvalitatīva informācija par Covid 19
Ministru kabineta lēmums atļaut Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) nodot sabiedrisko mediju ziņu un informatīvo saturu bezatlīdzības lietošanā komercmedijiem ārkārtējās situācijas laikā ir solis, lai pēc iespējas plašāka Latvijas sabiedrības daļa varētu operatīvi saņemt kvalitatīvu un uzticamu informāciju par Covid 19 vīrusu un tā izplatību saistītajiem ierobežojumiem.
Covid-19 krīzes pārvarēšana nav iespējama bez stipriem vietējiem medijiem
Covid-19 krīzes pārvarēšana nav iespējama bez stipriem vietējiem medijiem. Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (turpmāk arī – Padome), ievērojot tai Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā noteikto pienākumu pārstāvēt sabiedrības intereses elektronisko plašsaziņas līdzekļu jomā, kā arī valstī noteikto ārkārtējo situāciju, vērš uzmanību, ka mediju nozarei ir stratēģiski nozīmīga loma Covid-19 krīzes pārvarēšanā un valsts informatīvās telpas drošības nodrošināšanā. Padome informē, ka saistībā ar Covid-19 krīzi un ārkārtējās situācijas izsludināšanu virknei mediju katastrofāli strauji krītas ieņēmumi.
TV3 neizpratnē par LTV lēmumu mainīt 'Panorāmas' ierasto darbalaiku.
"Mūs nebaida konkurence, bet nedrīkst liegt cilvēkiem daudzveidīgu informāciju," tā, reaģējot uz LTV paziņojumu, ka turpmāk vakara ziņu raidījums "Panorāma" sāksies pulksten 20, nevis 20.30, atklātā vēstulē pauda mediju grupa "TV3 Group".
Apstiprināta vienošanās par NEPLP noteikto darbības jomu uzraudzību
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) 20.februāra sēdē apstiprināta vienošanās par darbības jomu uzraudzības pienākumu sadali starp padomes locekļiem.
Noslēgusies dokumentu pieņemšana diviem NEPLP izsludinātajiem konkursiem
5.decembra Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) sēdē tika atvērti saņemtie piedāvājumi konkursā “Par novadu ziņu televīzijas sižetu veidošanu 2020.gadā” un konkursā “Par komerciālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu tiesībām izplatīt televīzijas programmas zemes apraidē ciparu formātā neaizsargāta jeb nekodēta pakalpojuma veidā (bez maksas) visā Latvijas teritorijā 2020. un 2021.gadā”.
"Netaisnīgi un nepamatoti" – LTV spēkojas ar NEPLP par papildu miljonu
Latvijas Televīzija (LTV) norāda, ka Nacionālās Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) piedāvātais sabiedriskajiem medijiem plānotā papildu miljona sadalījums nav proporcionāls un samērīgs, kā arī nav sagatavots saskaņā ar tādiem Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU) noteiktajiem finansējuma piešķīruma pamatprincipiem kā taisnīgums un pamatotība, portālu "Delfi" informēja LTV komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.
EBU vadītājs: Pienācīgi finansēti sabiedriskie mediji pašlaik ir svarīgāki nekā jebkad iepriekš
Laikā, kad ir aktualizējušās diskusijas par sabiedrisko mediju finansēšanu un neatkarību, Latvijā uz dažām dienām bija ieradies Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU) direktors Noels Kurens. Pēc viņa domām, neatkarīgi un pienācīgi finansēti sabiedriskie mediji, kas veic lielu ieguldījumu vietējā un Eiropas satura veidošanā, pašlaik ir svarīgāki nekā jebkad iepriekš. Ar Kurenu Latvijas Radio sarunājās gan par mediju vides izaicinājumiem, gan par to uzraudzību, gan par žurnālistu, politiķu un visas sabiedrības atbildību neatkarīgu mediju nodrošināšanā.
Valdība atbalsta vairākas elektronisko mediju nozarei būtiskas prioritātes
Izskatot budžeta projektu 2020.-2022. gadam Ministru kabinets atbalstījis vairākas elektronisko mediju nozarei būtiskas prioritātes, kas paredz palielinājumu 6 339 634 EUR apmērā.
Informācija par NEPLP 19.jūnija sēdi
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) 19.jūnija sēdē tika pieņemts lēmums par sabiedriskā pasūtījuma daļas, ko 2019.gadā īsteno valsts SIA "Latvijas Televīzija" un valsts SIA "Latvijas Radio", apstiprināšanu ar grozījumiem, kā arī lēmums par sabiedriskā pasūtījuma daļas, ko 2018.gadā īstenojusi valsts SIA "Latvijas Televīzija", izpildi un finansējuma izlietojumu.
Ļubova Švecova: LMT, "Tet" un sabiedriskie mediji – kas slēpjas kastē?
Jau atkal dienaskārtībā parādās ziņa, ka LMT un "Tet" (agrāk "Lattelecom") akcionāri, tas ir, Satiksmes ministrija, Ekonomikas ministrija un "Telia Company", ir apsprieduši jautājumus par "Tet" un LMT nākotnes perspektīvām. Pirmā reakcija uz šo ziņu bija: "Atkal!" Diskusijas par to, vai, ko un kā darīt ar vieniem no valstij vērtīgākajiem un vienlaikus sarežģītākajiem aktīviem, nerimst jau gadus padsmit. Bet es vēlos uz šo tēmu paskatīties no mazliet cita aspekta – kontekstā ar tikpat intensīvi publiskajā telpā uzturētu tēmu kā "sabiedriskie mediji".
Kurp dodies, LTV un NEPLP?
Brīdi atpakaļ Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) atlikušie četri locekļi lēma veikt grozījumus VB SIA Latvijas televīzija statūtos, paredzot, ka turpmāk Latvijas televīzijas priekšgalā būs tikai viens valdes loceklis. Formāli Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 65.pants ir ievērots – “Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekli vada valde”. Neapšaubu pašreizējā palikušā valdes locekļa kompetenci kā finanšu jomas speciālistam, bet… Latvijas televīzija nav vienkāršs, ikdienas uzņēmums. Tas ir ļoti specifisks uzņēmums, kurš neražo pienu, maizi, radioaparātus vai televizorus.
Prokuratūra atzīst NEPLP organizēto LTV valdes konkursu par atbilstošu likumam.
Ģenerālprokuratūra atzinusi, ka Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konkursu uz VSIA “Latvijas Televīzija” (LTV) valdes locekļu amatiem rīkojusi likumīgi. Tāpat atzīts, ka konkursā uzvarējušais LTV valdes priekšsēdētāja amata kandidāts Einārs Giels atbilst likuma prasībām.
Bordāns rosinās Ķezberes atstādināšanu
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) rosinās meklēt veidus, kā no amata atstādināt Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāju Daci Ķezberi, šodien žurnālistiem paziņoja Bordāns.
Organizējot konkursu uz LTV valdes amatiem, esam rīkojušies tiesiski
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), sagatavojot konkursa uz valsts SIA “Latvijas Televīzija” (LTV) vakantajiem valdes locekļu amatiem organizēšanā piemērojamo tiesību normu analīzi, skaidro sabiedrībai, nozarei un politiķiem, ka, diemžēl, publiskajā telpā tiek izplatīta pretrunīga informācija par augstāk minēto konkursu, tā gaitu un rezultātiem.
Rīkojot LTV valdes konkursu, NEPLP nav vadījusies pēc atbilstošajām likuma normām.
Rīkojot Latvijas Televīzijas (LTV) valdes konkursu, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nav vadījusies pēc atbilstošajām likuma normām, tā secinājis Saeimas Juridiskais birojs, vienlaikus uzsverot, ka padomes locekļu atstādināšanai ir jābūt ļoti nopietniem un juridiski pamatotiem iemesliem.
NEPLP uzticības krīze. Vai mediju uzraugs ir rīcībspējīgs?
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja vietnieks Ivars Āboliņš bijušās padomes locekles Guntas Līdakas atkāpšanos vērtē kā politiskā spiediena sekas. Vienlaikus politiķi šaubās par padomes spēju darboties.
Prokuratūra sākusi pārbaudi saistībā ar LTV valdes priekšsēdētāja izraudzīšanos.
Pēc Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) iesnieguma prokuratūra sākusi pārbaudi par Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētāja amata konkursa rezultātu atbilstību likuma prasībām, informēja prokuratūras pārstāve Una Rēķe.
NEPLP pēc jauniecelto LTV valdes locekļu atteikšanās no amatiem atkāpties neplāno.
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļi neplāno atkāpties no amatiem, sacīja NEPLP locekle Aurēlija Ieva Druviete.
NEPLP: Lēmumu atteikties no amatiem LTV valdē Giels un Juhņēviča pieņēma paši.
Lēmumu atteikties no amatiem Latvijas Televīzijas valdē jaunieceltais valdes priekšsēdētājs Einārs Giels un valdes locekle digitālās attīstības un satura jautājumos Eva Juhņēviča pieņēma paši, neiesaistoties Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP), otrdien intervijā Latvijas Radio sacīja padomes locekle Aurēlija Ieva Druviete.
LŽA: Giela paustais nerada pārliecību par viņa izpratni par LTV vadību
Jaunā Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētāja publiski paustais neapliecina viņa izpratni par sabiedriskā medija vadību, norādīja Latvijas Žurnālistu asociācijā (LŽA).
Politiķi neietekmēs sabiedriskā medija LTV valdes izvēli
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), atbildot uz politisko partiju un atsevišķu politiķu publiskiem apgalvojumiem, ka konkurss uz vakantajiem VSIA Latvijas Televīzija (LTV) valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos amatiem neatbilst normatīvo aktu prasībām un būtu izsludināms jauns konkurss, norāda, ka NEPLP šādu politiskās varas iejaukšanos neatkarīgas autonomas institūcijas lēmumā par sabiedriskā medija vadības atlases procesu, kategoriski nosoda.
Arī 'Jaunā Vienotība' apšauba NEPLP rīkoto konkursu uz LTV valdes locekļu amatiem.
Premjera Krišjāņa Kariņa pārstāvētā koalīcijas partija "Jaunā Vienotība" aicina Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) rīkot atkārtotu konkursu uz LTV valdes locekļu amatiem.
Arī 'Jaunā Vienotība' apšauba NEPLP rīkoto konkursu uz LTV valdes locekļu amatiem.
Premjera Krišjāņa Kariņa pārstāvētā koalīcijas partija "Jaunā Vienotība" aicina Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) rīkot atkārtotu konkursu uz LTV valdes locekļu amatiem.
Informācija par NEPLP sēdi 28.martā
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 28.marta sēdē apstiprināja VSIA Latvijas Radio (LR) vidējā termiņa darbības stratēģiju 2019.-2022.gadam. NEPLP priekšsēdētāja vietnieks Ivars Āboliņš, uzsvēra, ka šis stratēģiskais redzējums Latvijas Radio darbībai un attīstībai laika posmā līdz 2022.gadam būs ļoti būtisks un pauda gandarījumu, ka LR beidzot ir apstiprināta darbības stratēģija un izpildīts valdes uzdevums ar kuru iepriekšējie LR vadītāji ilgstoši nespēja vai arī nevarēja tikt galā.
NEPLP norobežojas no atsevišķa politiska spēka centieniem ietekmēt likumā noteikto sabiedriskā medija pārvaldību un neatkarīgas institūcijas – NEPLP darbību
NEPLP uzsver, ka konkurss uz vakantajiem LTV valdes amatiem notika atbilstoši konkursa nolikumam un konkursa gaitu vēroja neatkarīgi eksperti ar padomdevēja tiesībām no Latvijas Televīzijas arodbiedrības, Sabiedriskās konsultatīvās padomes un Latvijas Personāla Vadīšanas asociācijas.
LTV vadītāja amatā ieceļ "Olainfarm" mārketinga analītiķi Eināru Gielu
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ceturtdien lēma Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētāja amatā iecelt Latvijas zāļu ražotāja "Olainfarm" mārketinga tirgus datu analītiķi Eināru Gielu.
Kremļa propagandas rupors "Russia Today" strādājis no LTV studijas
Latvijas Televīzija uzskata par nepieņemamu, kā arī neatbalstāmu un neattaisnojamu praksi, ka pagājušajā nedēļā no Latvijas Televīzijas studijas ir pārraidīta intervija Krievijas televīzijas kanālam "Russia Today", liecina Latvijas Televīzijas paziņojums interneta vietnē "Facebook".
NEPLP padomes sēdē izskata četras administratīvo pārkāpumu lietas
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 7.marta padomes sēdē pieņēma lēmumus četrās administratīvo pārkāpumu lietās.
Konkursā uz LTV valdi otrajā kārtā – 11 pretendenti
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), noslēdzot konkursa uz vakantajiem VSIA Latvijas Televīzija (LTV) valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos amatiem pirmo kārtu, uz nākamo, otro kārtu, izvirzījusi 11 pretendentus.
EBU atbalsta NEPLP izvēli organizēt atklātu LTV valdes konkursu
Eiropas Raidorganizāciju apvienība (European Broadcasting Union, EBU) tās ģenerāldirektora Noel Curran personā pauž atbalstu procedūrai, kādu Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir izvēlējusies VSIA Latvijas Televīzija (LTV) valdes konkursam.
NEPLP: uz vakancēm LTV valdē ir pieteikušies 38 pretendenti
«Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir saņēmusi pieteikumus no 38 pretendentiem uz vakantajiem VSIA Latvijas Televīzija (LTV) valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos amatiem,» informē NEPLP locekle Aurēlija Ieva Druviete, piedilstot, ka ir 12 pretendenti, kuri pieteikušies uz abiem amatiem.
Uz vakantajiem amatiem LTV vadībā jau 28 pretendenti
«Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) līdz 11.februārim ir saņēmusi 28 pieteikumus uz vakantajiem VSIA Latvijas Televīzija (LTV) valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos amatiem,» informē NEPLP locekle Aurēlija Ieva Druviete, uzsverot, ka līdz pieteikumu iesniegšanas beigu termiņam – 15.februārim, pretendentu skaits varētu palielināties.
NEPLP: kļūdas LTV satura plānošanā ir LTV valdes atbildība
«Ja Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nebūtu pieņēmusi lēmumu – atlaist divus Valsts SIA Latvijas Televīzija (LTV) valdes locekļus, iespējams, 2019.gada LTV satura plānošanas problēmas, kuras tagad LTV ir spiests atzīt, pēc ilgāka laika perioda būtu vēl būtiskākas,» konstatē NEPLP locekle Aurēlija Ieva Druviete, vienlaikus uzsverot, ka, respektējot redakcionālo neatkarību, NEPLP nav tiesību iejaukties LTV satura plānošanā projektu līmenī. Satura plānošana pilnībā ir LTV valdes atbildība.
LTV valdes kandidātu uzvārdi netiks slēpti
Pēc Saeimas uzaicinājuma 29.janvārī, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) informēja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisiju un pēc tam arī pašu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju par valsts SIA Latvijas Televīzija (LTV) valdes locekļu atlases konkursa gaitu.
LŽA, izplatot nepatiesu informāciju, cenšas panākt LTV valdes pretendentu vārdu slēpšanu
25.janvārī Latvijas žurnālistu asociācija (LŽA) izplatīja publisku paziņojumu, kurš satur virkni nepatiesu faktu, apgalvojumu un, iespējams, apzināti sagrozītu informāciju.
NEPLP iesniedz priekšlikumus sabiedrisko mediju likuma otrajam lasījumam
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 21.janvārī iesniedza LR Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai priekšlikumus likumprojekta “Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likums” otrajam lasījumam.
Izsludina konkursu uz vakantajiem amatiem LTV vadībā
NEPLP informēja iepriekš, 10.janvāra sēdē tika izsludināts konkurss uz diviem vakantajiem VSIA “Latvijas Televīzija” (LTV) valdes locekļu amatiem.
Informācija par NEPLP sēdi 10. janvārī
Izsniedz apraides atļauju NEPLP sēdē pieņēma lēmumu izsniegt pārrobežu apraides atļauju elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim SIA "HD Fashion" izklaidējošas televīzijas programmas par modi un dzīves stila aspektiem “HD Fashion“ raidīšanai.
KNAB izvērtēs NEPLP iesniegumu par LTV veiktā iepirkuma sadārdzinājumu
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izvērtēs Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) iesniegumu par Latvijas Televīzijas (LTV) veiktā studijas režijas pults iepirkuma sadārdzinājumu.
Eksperti augstos toņos diskutē par neuzticības izteikšanu LTV.
Otrdienas vakarā spraiga diskusija izvērtās Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma "Tieša runa" dalībnieku starpā, kuri bija uzaicināta apspriest Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) izteikto neuzticību Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim programmu attīstības jautājumos Sergejam Ņesterovam.
Par VSIA “Latvijas Televīzija” pagaidu valdes locekli ieceļ LTV satura redaktori Vikiju Valdmani-Rozenbergu
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 3.janvāra sēdē par VSIA “Latvijas Televīzija” (LTV) pagaidu valdes locekli iecēla LTV satura redaktori Vikiju Valdmani-Rozenbergu. V.Valdmane-Rozenberga LTV valdes locekļa amata pienākumus pildīs no 2019.gada 4.janvāra līdz brīdim, kad tiks iecelts jauns LTV valdes loceklis
NEPLP izsaka neuzticību LTV valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim Sergejam Ņesterovam
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) kā VSIA “Latvijas Televīzija” valsts kapitāla daļu turētāja vienbalsīgi pieņēmusi lēmumu izteikt neuzticību Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim programmu attīstības jautājumos Sergejam Ņesterovam. Lēmums stājas spēkā šodien, 2018.gada 28.decembrī, līdz ar tā pieņemšanas brīdi.
Informācija par NEPLP sēdi 13.decembrī
Izskata recenziju par pāvesta vizīti Latvijā NEPLP sēdē piedaloties VSIA “Latvijas Televīzija” (LTV) un VSIA “Latvijas Radio” (LR) tika uzklausīta žurnālista Imanta Liepiņa sagatavotā recenzija par pāvesta Franciska vizītes Latvijā atspoguļošanu. Recenzents Imants Liepiņš atzīmēja, ka translācijas nodrošinātas augstā kvalitātē, uzsverot attēla un skaņas kvalitātes līmeni un izceļot translāciju režisoru un tehnisko darbinieku augsto profesionalitātes līmeni. Sabiedriskajiem medijiem izdevās sagatavot programmu, kas spēja ieinteresēt un noturēt skatītāju uzmanību visas dienas garumā. Recenzents izcēla veiksmīgo LR Latgales studijas iesaisti translāciju nodrošināšanā, kā arī LR Klasikas programmā veidoto raidījumu par sakrālās mūzikas vēsturi. LTV pārstāvji norādīja, ka pāvesta vizītes dienā LTV bija skatītākā televīzijas programma Latvijā, kas norāda, ka Latvijas sabiedrībai šis bija svarīgs notikums. LR savukārt uzsvēra, ka šāda mēroga notikums sabiedrisko mediju dienaskārtībā netiek pieredzēts katru gadu, tādēļ translāciju nodrošināšana bijusi liels profesionāls izaicinājums. Kā norādīja sabiedrisko mediju pārstāvji, lai nākotnē efektīvāk varētu plānot programmas piedāvājumu liela mēroga pasākumu atspoguļošanā, būtu nepieciešama ātrāka finanšu līdzekļu pieejamības nodrošināšana. Norādot uz problēmām, kas apgrūtināja translāciju veidošanu, sabiedrisko mediju pārstāvji akcentēja novirzes plānotajos laika grafikos un ciešāku sadarbību pasākuma koordinēšanā.
Informācija par NEPLP sēdi 10.decembrī
NEPLP izsludinātajā konkursā “Par novadu ziņu televīzijas sižetu veidošanu 2019.gadā” ir iesniegts viens pieteikums, iesniedzējs – SIA “Valmieras TV”. NEPLP secināja, ka ir iesniegti visi nepieciešamie dokumenti. 13.decembra sēdē, klātesot VSIA “Latvijas Televīzija” pārstāvjiem, tiks uzklausīts pretendenta piedāvājums klātienē un pieņemts lēmums par konkursa rezultātiem. Konkursa mērķis ir nodrošināt visu novadu ziņu televīzijas sižetu izgatavošanu un pārraidīšanu sabiedriskā pasūtījuma īstenošanai LTV un nacionālajās komerciālajās televīzijās (tīklā, kurā notiek bezmaksas televīzijas programmu izplatīšana ar zemes raidītājiem) 2019.gadā. Novadu ziņu televīzijas sižeti aptver informāciju par 110 Latvijas novadiem, republikas nozīmes pilsētām (neskaitot Rīgu) un Latvijas diasporas aktualitātēm. Konkursa finansējums ir 244 259 eiro.
Informācija par NEPLP sēdi 26.novembrī
Apstiprina revīzijas komisiju ziņojumus NEPLP apstiprināja revīzijas komisijas ziņojumu par SIA “Vidzemes televīzija” (programma Re:TV) sabiedriskā pasūtījuma izpildi šī gada oktobrī. 2018.gada oktobrī SIA “Vidzemes televīzija” sagatavoja četrus raidījumus “Nedēļa Latvijā”, astoņus raidījumus ciklā “Latvijas stāsti. Personības” un divus raidījumus ciklā “100 recepšu Latvijas simtgadei”.
Informācija par NEPLP sēdi 22.novembrī
Izskata LR un LTV revīzijas ziņojumus NEPLP 22. novembra sēdē apstiprināja VSIA “Latvijas Televīzijas” (LTV) un VSIA “Latvijas Radio” (LR) revīzijas komisijas ziņojumus par 2018.gada trešā ceturkšņa saimniecisko darbību.
Izsludina konkursu par novada ziņu televīzijas sižetu veidošanu 2019.gadā
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 14.novembra sēdē apstiprināja konkursa nolikumu un izsludināja konkursu “Par novadu ziņu televīzijas sižetu veidošanu 2019. gadā“. Konkursa mērķis ir ziņu sižetu sagatavošana no Latvijas novadiem sabiedriskā pasūtījuma īstenošanai valsts SIA “Latvijas Televīzija“ (LTV) un nacionālajās komerciālajās televīzijās, kas nodrošina bezmaksas televīzijas programmu izplatīšanu ar zemes raidītājiem.
NEPLP sveic Latvijas Televīziju dzimšanas dienā
Caur Latvijas Televīziju valsts simtgades notikumi ienākuši katrā mājā, katrā ģimenē. Paldies visiem darbiniekiem par paveikto! Lepojamies un suminām Gunāru Dūzi un Aigaru Kovaļevski, kuri saņems Triju zvaigžņu ordeni! Lai Latvijas simtgade iedvesmo jaunām idejām un 2018. gada nogali visi varam sagaidīt gaišā noskaņojumā!
Izskata sabiedrisko mediju vidēja termiņa darbības stratēģiju projektus
18.oktobra NEPLP sēdē Latvijas Radio (LR) un Latvijas Televīzija (LTV) prezentēja iesniegtos vidēja termiņa stratēģiju projektus.
Izvērtē sabiedrisko mediju valžu darbu 2017.gadā
NEPLP, kā VSIA “Latvijas Radio” (LR) un VSIA “Latvijas Televīzija” (LTV) kapitāla daļu turētāja, izvērtēja valdes locekļu amata pienākumu izpildi 2017.gadā.
Informācija par NEPLP sēdi 20.septembrī.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 20. septembra sēdē apstiprināja konkursa nolikumu un izsludināja konkursu par sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu komerciālajam elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim, kas veido televīzijas programmas bezmaksas zemes apraidē.
Pēc NA 'valodas demarša' darbu pamet viens no labākajiem LTV7 žurnālistiem.
Pēc "Nacionālās apvienības" (NA) sūdzības par valodas lietojumu vienā no saturiski augstvērtīgākajiem LTV7 raidījumiem "Točki nad i" ("Punkti uz i") darbu pametis pieredzējušais raidījuma vadītājs, žurnālists Oļegs Ignatjevs.
Informācija par NEPLP 2018.gada 23.augusta sēdi
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 23.augusta sēdē izskatīja un pieņēma lēmumus ar nozari saistītos jautājumos.
Informācija par NEPLP 2018.gada 28.jūnija sēdi.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 28.jūnija sēdē izskatīja administratīvā pārkāpuma lietu, kas saistīta ar pārkāpumiem par sponsoru norāžu izvietošanu televīzijas raidījumā “Sporta studija”. NEPLP pieņēma lēmumu VSIA “Latvijas Televīzija” (LTV) izteikt aizrādījumu par izdarīto pārkāpumu.
NEPLP nelietderīgi izmanto valsts piešķirto finansējumu, konstatē VK
Valsts kontrole (VK) Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) pārmet nelietderīgu un neefektīvu valsts budžeta piešķirtā finansējuma plānošanu un izlietošanu, liecina VK revīzijas ziņojums par NEPLP 2017.gada pārskatu.
Informācija par NEPLP 17.maija sēdi
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 17.maija sēdē apsprieda VSIA “Latvijas Radio” (LR) un VSIA “Latvijas Televīzija” (LTV) finansējuma pieprasījumu izdevumu segšanai no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”. Pēc pārstāvju uzklausīšanas, padome nolēma lūgt līdz š.g. 23. maijam iesniegt detalizētāku, ar dokumentiem pamatotu skaidrojumu finansējuma nepieciešamībai.
Informācija par NEPLP 2018.gada 4.aprīļa sēdi
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome 4.aprīļa sēdē vienojās par komentāriem pie Latvijas Televīzijas pārskata par sabiedriskā pasūtījuma daļas izpildi 2017.gadā.
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes apsveikums „Panorāmai” 60 gadu jubilejā
Latvijas Televīzijas "Panorāma" ir Latvijas elektronisko mediju ilglaicīgākais un mīlētākais zīmols. Daudzās paaudzēs laiks pulksten 20:30 bijis "Panorāmas" laiks, kurš gaidīts gan ar satraukumu, gan prieku par notikumiem mūsmājās un pasaulē.
NEPLP apstiprina LTV un LR vadības mērķus 2018.gadam
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir apstiprinājusi valsts SIA "LatvijasTelevīzija" (LTV) un valsts SIA "Latvijas Radio" (LR) vadības mērķus un uzdevumus 2018.gadam.
NEPLP apstiprina LTV un LR vadības mērķus 2018.gadam
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir apstiprinājusi valsts SIA "LatvijasTelevīzija" (LTV) un valsts SIA "Latvijas Radio" (LR) vadības mērķus un uzdevumus 2018.gadam.
NEPLP apstiprina LTV un LR vadības mērķus 2018.gadam
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir apstiprinājusi valsts SIA "LatvijasTelevīzija" (LTV) un valsts SIA "Latvijas Radio" (LR) vadības mērķus un uzdevumus 2018.gadam.
NEPLP apstiprina LTV un LR vadības mērķus 2018.gadam
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir apstiprinājusi valsts SIA "LatvijasTelevīzija" (LTV) un valsts SIA "Latvijas Radio" (LR) vadības mērķus un uzdevumus 2018.gadam.
Informācija par NEPLP sēdi 11.janvārī
2018. gada 11. janvārī Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) apstiprinājusi sabiedrisko pasūtījumu 2018. gadam Latvijas Televīzijai un Latvijas Radio.
Informācija par NEPLP sēdi 7.decembrī
Konkursam par novadu televīzijas ziņu veidošanu televīzijā 2018.gadā ir iesniegts viens pieteikums, iesniedzējs – SIA “Valmieras TV”. NEPLP secināja, ka ir iesniegti visi nepieciešamie dokumenti, kas tiks detalizēti izvērtēti, un 15.decembra sēdē, klātesot VSIA “Latvijas Televīzija” pārstāvjiem, tiks uzklausīts pretendenta piedāvājums klātienē, kā arī tiks pieņemts lēmums par konkursa rezultātiem. Konkursa mērķis ir ziņu sižetu sagatavošana no Latvijas novadiem sabiedriskā pasūtījuma īstenošanai LTV un nacionālajās komerciālajās televīzijās, kas nodrošina bezmaksas televīzijas programmu izplatīšanu ar zemes raidītājiem. Izsludinot konkursu, NEPLP vēlas veicināt informācijas pieejamību par Latvijas reģionos notiekošajiem procesiem, tādejādi stiprinot Latvijas informācijas telpu. Novadu ziņu sižetiem jāaptver informācija par 110 Latvijas novadiem, republikas nozīmes pilsētām, neskaitot Rīgu, un Latvijas diasporas aktualitātēm, tostarp jāveicina latgaliešu valodas lietošana Latgalē tapušajos sižetos. Konkursa finansējums ir 244 259 eiro.
Vērtē iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu no bijušo NEPLP locekļu puses
Valsts policija (VP) pēc Valsts kontroles (VK) sniegtās informācijas septembrī sākusi kriminālprocesu, lai izvērtētu iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu no bijušo Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) amatpersonu puses, apliecināja VP preses pārstāve Elīna Sprudzāne.
Konkurss par novadu televīzijas ziņu sižetu veidošanu
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 24. novembra sēdē apstiprināja konkursa nolikumu un izsludināja konkursu “Par novadu televīzijas ziņu sižetu veidošanu 2018. gadā“. Konkursa mērķis ir ziņu sižetu sagatavošana no Latvijas novadiem sabiedriskā pasūtījuma īstenošanai valsts SIA “Latvijas Televīzija“ (LTV) un nacionālajās komerciālajās televīzijās, kas nodrošina bezmaksas televīzijas programmu izplatīšanu ar zemes raidītājiem. Izsludinot konkursu NEPLP vēlas veicināt informācijas pieejamību par Latvijas reģionos notiekošajiem procesiem, tādejādi stiprinot Latvijas informācijas telpu. Novadu ziņu sižetiem jāaptver informācija par 110 Latvijas novadiem, republikas nozīmes pilsētām, neskaitot Rīgu, un Latvijas diasporas aktualitātēm, tostarp jāveicina latgaliešu valodas lietošana Latgalē tapušajos sižetos. Konkursa finansējums ir 244 259 eiro. Pretendentiem piedāvājums jāiesniedz līdz 2017.gada 4.decembrim, plkst. 14:00 NEPLP sekretariātā Rīgā, Doma laukumā 8A. Pieteikumus var nogādāt personīgi vai nosūtīt pa pastu noteiktajā termiņā.
Informācija par NEPLP sēdi 28. septembrī
NEPLP izskatīja administratīvā pārkāpuma lietu pret AS “BALTICOM”. Tā kā AS “BALTICOM” izplata audiovizuālās televīzijas programmas “Bollywood”, “NTV Still”, “NTV Serial”, “My Zen”, “Harmonija Klassik”, “O!”, “Animal Family”, “Eureka”, “NTV Prava”, “Pojehaļi” un “Fight Channel World”, kas nav iekļautas retranslācijas atļaujas retranslējamo programmu sarakstā, NEPLP nolēma piespriest administratīvo sodu 8000 eiro apmērā.
Elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozarei nākamā gada budžetā nepieciešami € 24,446 miljoni
Elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozarei 2018.gada budžetā nepieciešami 24,446 miljoni eiro, otrdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē norādīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļi.
Informācija par 2. augusta NEPLP sēdi
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 2.augusta sēdē uzklausīja Valsts SIA “Latvijas Televīzija” (LTV) investīciju plānu pārejas uz augstas izšķirtspējas apraides kvalitātes standartiem realizēšanai, lēma par pasākumiem Valsts SIA “Latvijas Radio” (LR) valdes stiprināšanā, kā arī apstiprināja vairāku televīzijas programmu iekļaušanu retranslējamo programmu sarakstā un piešķīra apraides atļaujas.
Informācija par 2. augusta NEPLP sēdi
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 2.augusta sēdē uzklausīja Valsts SIA “Latvijas Televīzija” (LTV) investīciju plānu pārejas uz augstas izšķirtspējas apraides kvalitātes standartiem realizēšanai, lēma par pasākumiem Valsts SIA “Latvijas Radio” (LR) valdes stiprināšanā, kā arī apstiprināja vairāku televīzijas programmu iekļaušanu retranslējamo programmu sarakstā un piešķīra apraides atļaujas.
Žurnālistu asociācija: NEPLP iejaucas sabiedrisko mediju redakcionālajos lēmumos.
Nacionālā Plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pārkāpj savas pilnvaras, pieprasot no Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio (LR) informāciju par to attiecībām ar sponsoriem, uzskata Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA).
Kuri ir «draudzīgie mediji»? Skaidro Šlesers.
Oligarhi novērtē ietekmi, kuru var iegūt, kontrolējot medijus. «Ir» publicētajās sarunās, kuras ierakstītas viesnīcā «Rīdzene», Ainārs Šlesers dalās savos plānos, kā uzturēt nopirkto laikrakstu «Diena» tiktāl, lai nerastos «Diena-2». Tāpat viņš ieskicē «draudzīgo mediju» loku ekspremjeram Vilim Krištopanam un sola Aivaram Lembergam sakārtot sabiedriskos medijus.
Dimants: 2012.gadā mainoties LTV un NEPLP vadībai, sabiedrisko mediju apvienošana oligarhiem kļuva neizdevīga
Sabiedrisko mediju - Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio apvienošanas koncepcijas projekts tā dēvētajiem oligarhiem vairs nebija izdevīgs pēc tam, kad 2012.gadā LTV ģenerāldirektora amatā tika nomainīts pašreizējais SIA "Izdevniecība "Dienas mediji"" īpašnieks un valdes priekšsēdētājs Edgars Kots un tika apstiprināts jaunais Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) sastāvs, paziņoja bijušais NEPLP priekšsēdētājs, biznesa augstskolas "Turība" profesors Ainārs Dimants.
Informācija par NEPLP sēdi 29.jūnijā
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 29.jūnija sēdē lēma par finansiāla atbalsta pieprasīšanu no Valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Vimbldonas tenisa turnīra tiešraides nodrošināšanai, uzklausīja pretendentu konkursam par multimediālās mūsdienu latviešu aktuālās populārās mūzikas platformas izveidošanu 2017.gadā, lēma par grozījumu apstiprināšanu SIA “Media 360” izsniegtajā apraides atļaujā, kā arī izvērtēja sabiedriskā pasūtījuma kvalitāti Latgales medijos.
Televīzijas skatītājiem Latvijā kļūs pieejamāks daudzveidīgs programmu saturs
2017.gada 1.jūlijā stāsies spēkā grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas paredz, ka visiem televīzijas programmu izplatīšanas pakalpojumu sniedzējiem ir jāpalielina pamatprogrammas blokā iekļauto, obligāti pārraidāmo, televīzijas kanālu skaits. Šobrīd visiem televīzijas programmu izplatīšanas pakalpojumu sniedzējiem pamatprogrammas blokā obligāti jāiekļauj piecas televīzijas programmas (LTV1, LTV7, Rīga TV24, Re:TV un Sportacentrs.com TV), savukārt no šī gada 1.jūlija stājas spēkā likuma grozījumi, kas paredz, ka pamatprogrammas blokā jāiekļauj vēl vismaz četras obligāti retranslējamas Latvijā vai Eiropas Savienībā veidotas televīzijas programmas, latviešu vai Eiropas Savienības dalībvalsts valodā, un tām jābūt pieejamām visiem televīzijas programmu izplatīšanas pakalpojumu sniedzēja abonentiem.
Elksniņš aicina izveidot Daugavpilī Latvijas Televīzijas studiju.
Daugavpils pilētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš (S) parakstījis vēstuli Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un valsts SIA "Latvijas televīzija" ar aicinājumu izskatīt iespēju izveidot Daugavpilī valsts SIA "Latvijas televīzija" studiju, informēja Daugavpils domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļā.
Informācija par NEPLP sēdi 15.jūnijā
Noslēdzies konkurss TV raidījumu veidošanai par diasporas un remigrācijas tematiku Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 15.jūnija sēdē izvērtēja pieteikumus konkursam par televīzijas sižetu un raidījumu veidošanu par diasporas un remigrācijas tematiku. Par piemērotāko pretendentu atbilstoši konkursa nolikumam un saņemtajam punktu skaitam tika atzīts “IMLO Lat-Ireland Ltd” veidotais diasporas medijs “Piektais novads”, kas šajā konkursā uzvarēja arī pērn. Televīzijas ikmēneša žurnāls “Piektais novads” piedāvā sagatavot piecus 26 minūšu garus raidījumus, kas sastāv no 2- 3 sižetiem par aktualitātēm diasporā, kā arī viedokļiem par svarīgiem jautājumiem diasporas dzīvē, tostarp remigrāciju. Apstiprinot konkursa uzvarētāju, NEPLP rekomendē “IMLO Lat-Ireland Ltd” pilnveidot un uzlabot auditorijas sasniedzamību. Raidījums tiek veidots ar Ārlietu ministrijas atbalstu, tā veidošanai piešķirti 23 tūkstoši eiro.
Saeimas komisija konceptuāli atbalsta jauno Sabiedrisko mediju un to pārvaldības likumu
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā šodien konceptuāli atbalstīja Kultūras ministrijas (KM) pārstāvju prezentēto Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumprojektu.
Apsveicam! Jānis Dimants un Oļģerts Šusts saņem Triju Zvaigžņu ordeni
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sveic ilggadējo Latvijas televīzijas (LTV) žurnālistu Jāni Dimantu un Latvijas radio (LR) mūzikas redaktoru, mūzikas arhivāru Oļģertu Šustu ar Triju Zvaigžņu ordeņa saņemšanu.
Izsludina divus konkursus par priekšvēlēšanu TV raidījumu veidošanu
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 23. marta sēdē izsludināja konkursu par priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu 2017. gadā nacionālajos komerciālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida TV programmas. Konkursa mērķis ir TV priekšvēlēšanu raidījumu veidošana un pārraidīšana, lai atspoguļotu pašvaldību vēlēšanu norisi Latvijas Republikas pilsētās (Rīga, Daugavpils, Jēkabpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Valmiera, Ventspils). Konkursa finansējums ir 65 tūkstoši eiro, to paredzēts sadalīt divās daļās – priekšvēlēšanu raidījumu veidošanai Rīgā un priekšvēlēšanu raidījumu veidošanai citās Latvijas pilsētās. Konkursā var pieteikties nacionālie komerciālie mediji, kas raida TV programmas. Konkursa pretendentiem pieteikumi jāiesniedz līdz šā gada 25. aprīlim.
LTV saņems pusmiljonu eiro, lai segtu zaudējumus strīdā par autortiesību pārkāpumu.
Valdība otrdien no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķīra 646 217 eiro VSIA "Latvijas Televīzijai" (LTV), lai segtu zaudējumus strīdā ar Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūru/Latvijas Autoru apvienību (AKKA/LAA) par autortiesību pārkāpumu.
NEPLP lūdz valdību piešķirt LTV līdzekļus, lai segtu zaudējumus strīdā ar AKKA/LAA
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) vērsusies Ministru kabinetā ar lūgumu piešķirt VSIA «Latvijas Televīzija» (LTV) finansējumu, lai tā varētu segt zaudējumus strīdā ar Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūru/Latvijas Autoru apvienību (AKKA/LAA) par autortiesību pārkāpumu, pastāstīja padomes priekšsēdētāja Dace Ķezbere.
Janvārī kopumā visvairāk skatītais TV kanāls Latvijā bija LTV1
Janvārī Latvijā visvairāk skatītākais televīzijas (TV) kanāls, iekļaujot arī TV skatīšanos ar nobīdi laikā, bija LTV1, kam veltīti 10,3% no kopējā TV skatīšanās laika, liecina pētījumu kompānijas "Kantar TNS" apkopotie dati.
Par NEPL padomes priekšsēdētāju ievēlēta Dace Ķezbere
Par jauno Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāju 6. februāra sēdē NEPLP ievēlēja Daci Ķezberi, kura līdz šim pildīja NEPL padomes priekšsēdētāja vietnieka pienākumus. Par NEPL padomes priekšsēdētāja vietnieku padomes locekļi ievēlēja Ivaru Āboliņu.
LTV iegūst Phjončhanas un Tokijas olimpisko spēļu raidīšanas tiesības.
Latvijas Televīzija (LTV) noslēdza līgumu ar raidīšanas tiesību īpašnieku "Discovery Communications" un rādīs 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpiskās spēles, kā arī 2020.gada Tokijas vasaras olimpiskās spēles, trešdien informēja LTV. Līguma pamatā ir "Discovery" vēlēšanās sasniegt līdz šim apjomīgāko auditoriju olimpisko spēļu pārraidīšanā Latvijā.
Informācija par NEPLP sēdi 31. janvārī
Veic izmaiņas apraides un retranslācijas atļaujās Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 31. janvāra sēdē pieņēma lēmumu apvienot SIA "Solergo" un SIA "Radio Capital FM Liepāja" izsniegtās apraides atļaujas vienotā tīklā un anulēja SIA "Radio Capital FM Liepāja" izsniegto apraides atļauju (uzņēmums ir veicis reorganizāciju ­– SIA "Radio Capital FM Liepāja" ir pievienota SIA "Solergo").
Informācija par NEPLP sēdi 26. janvārī
Apstiprina LTV darbības stratēģiju līdz 2019. gadam un sabiedrisko pasūtījumu 2017. gadam Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 26. janvāra sēdē apstiprināja VSIA “Latvijas Televīzija” (LTV) vidēja termiņa darbības stratēģiju 2017.-2019. gadam. LTV vispārējais stratēģiskais mērķis ir kļūt par pieprasītāko mediju (TV un web) nozarē, par līderi sasniegtās auditorijas ziņā un kvalitātes paraugu raidījumu satura jomā. LTV vīzija ir, ka šis ir atbildīgs, neatkarīgs un izcils uzņēmums, kurš iedvesmo, informē, izglīto un izklaidē sabiedrību.
LTV mājaslapu par 20 000 eiro programmēs un uzturēs SIA "Codeart"
Latvijas Televīzijas (LTV) izsludinātajā iepirkumu konkursā par LTV mājaslapas programmēšanas, uzturēšanas un dizaina pakalpojumiem ir uzvarējusi programmēšanas kompānija SIA "Codeart", liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.
LTV pârtrauc demonstrçt raidîjumu 'Zebra'.
Zilajos ekrânos vairs nebûs redzams Paula Timrota ilggadçji vadîtais automobiïu un ceïu satiksmes raidîjums "Zebra", portâlu "Delfi" informçja Latvijas Televîzijâ (LTV), kas pârtraukusi sadarbîbu ar "Zebra" veidotâjiem, kuri raidîjumâ bija izvietojuði Rîgas domes apmaksâtus siþetus.
Informâcija par NEPLP sçdi 12. janvârî
Uzklausa Monitoringa centra atskaiti, apstiprina darbîbas plânu Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 12. janvâra sçdç apstiprinâja NEPLP Monitoringa centra atskaiti par darbu 2016. gada ceturtajâ ceturksnî, kâ arî apstiprinâja Monitoringa centra darbîbas plânu ðâ gada pirmajam ceturksnim.
Pçtîjumi
TV auditorijas pçtîjums Fokusa grupu diskusiju kopsavilkums 2016.gada oktobris - novembris
Informâcija par NEPLP sçdi 29. decembrî
Konkursos par radio un TV raidîjumu veidoðanu Latgalç saòemti èetri pieteikumi Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 29. decembra sçdç atvçra pieteikumus, kas saòemti konkursos par radio un TV raidîjumu veidoðanu 2017. gadâ Latgales reìionâlajos un vietçjos elektroniskajos plaðsaziòas lîdzekïos.
Informâcija par NEPLP sçdi 22. decembrî
Apstiprina ziòojumu par sabiedriskâ pasûtîjuma izpildi komercmedijos Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 22. decembra sçdç apstiprinâja NEPLP Revîzijas komisijas ziòojumu par sabiedriskâ pasûtîjuma izpildi komercmedijos ðâ gada trîs ceturkðòos. Ziòojumâ tika izvçrtçti "Studija 3KM", "Alise Plus", "Dautkom TV", "Ef-Ei", "IMLO Lat-Ireland", "Latgales Reìionâlâ televîzija", "Lietiðíâ Latgale", "Radio SWH", "Skrundas TV", "TV studija Spektrs" un "Valmieras TV" sabiedriskâ pasûtîjuma izpildes finanðu rezultâti 2016. gada deviòos mçneðos.
Informâcija par NEPLP sçdi 1. decembrî
Pagarina lîgumu ar Sportacentrs.com TV par bezmaksas virszemes apraidi Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 1. decembra sçdç pieòçma lçmumu pagarinât lîgumu par sabiedriskâ pasûtîjuma daïas nodoðanu televîzijas programmai Sportacentrs.com TV (SIA "4.vara"). Lîgums pagarinâts lîdz 2017. gada beigâm. Konkursâ par sabiedriskâ pasûtîjuma daïas nodoðanu Sportacentrs.com TV uzvarçja 2015. gada novembrî. Ðo konkursu NEPLP izsludinâja pçc tam, kad no bezmaksas televîzijas programmu saraksta tika izslçgta SIA ´Ogres Televîzija¡.
NEPLP plâno 2018.gadâ izveidot televîzijas kanâlu krievvalodîgajai auditorijai
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 2018.gadâ plâno VAS Latvijas Televîzijas (LTV) un Latvijas Radio kopprojektâ izveidot televîzijas kanâlu krievvalodîgajai auditorijai, aìentûrai LETA sacîja padomes priekðsçdçtâja vietniece Dace Íezbere.
Latvijas Televîzija prasa 'Labvakar TV' maksâtnespçju
Latvijas Televîzija ir vçrsusies Ogres rajona tiesâ ar maksâtnespçjas pieteikumu pret SIA "Labvakar TV", liecina Maksâtnespçjas administrâcijas mâjaslapa.
Informâcija par NEPLP sçdi 27. oktobrî
Apstiprina sabiedriskâ pasûtîjuma uzdevumus LTV Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 27. oktobra sçdç apstiprinâja sabiedriskâ pasûtîjuma uzdevumus VSIA "Latvijas Televîzija´ (LTV) 2017.–2018. gadam, kas LTV ir jâòem vçrâ, izstrâdâjot sabiedriskâ pasûtîjuma plânu.
NEPLP aicina LTV risinât situâciju ar valodu lietojumu
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) nosûtîjusi vçstuli VSIA ´Latvijas Televîzija¡ (LTV) vadîbai, kurâ aicina nodroðinât raidîjumu krievu valodâ tulkojumu valsts valodâ. Ðis aicinâjums attiecas uz tâdiem gadîjumiem, kad raidîjuma dalîbnieku prasmes krievu valodâ nav pietiekamâ lîmenî vai citu iemeslu dçï, lai izteiktos krievu valodâ. NEPLP uzskata, ka ðis lûgums ïautu raidîjumos iesaistît plaðâku cilvçku skaitu, kuru viedoklis ir nozîmîgs un tas neradîtu ierobeþojumus kvalitatîvai komunikâcijai ar krievvalodîgo auditoriju par valstij un sabiedrîbai aktuâlâm problçmâm.
Informâcija par NEPLP sçdi 29. septembrî
Vçrtç sabiedriskâ pasûtîjuma izpildi Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 29. septembra sçdç uzklausîja revîzijas komisijas atzinumu par televîzijas Sportacentrs.com TV (SIA "4.vara") sabiedriskâ pasûtîjuma izpildi 2016. gada pirmajâ pusgadâ un uzklausîja piesaistîtâ mediju eksperta, Latvijas Universitâtes pasniedzçja Rolanda Tjarves vçrtçjumu par Sportacentrs.com TV veidotajâm sporta spçïu tieðraidçm. Pirmajâ pusgadâ sabiedriskâ pasûtîjuma ietvaros pârraidîtas 145 daþâdu sporta spçïu tieðraides.
Apstiprina vadlînijas LR 2017. gada sabiedriskajam pasûtîjumam
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 15. septembra sçdç apstiprinâja valsts SIA "Latvijas Radio" (LR) 2017. gada sabiedriskâ pasûtîjuma gada plâna veidoðanas vadlînijas. Programmu griezumâ NEPLP identificç virkni uzdevumu un ieteikumu LR, kas skar ziòu un informatîvi analîtiskâ satura, mâkslas un kultûras satura, bçrnu un jaunieðu satura un izklaides/ mûzikas satura veidoðanu.
Bijuðais prezidenta preses padomnieks Kikusts kïuvis par LTV raidîjuma "Rîta panorâma" vadîtâju
Bijuðais prezidenta Raimonda Vçjoòa preses padomnieks Gusts Kikusts sâcis strâdât Latvijas Televîzijâ (LTV), vadot raidîjumu "Rîta panorâma".
Iepazîstas ar ziòojumu par LTV darbîbu pirmajâ pusgadâ, veic izmaiòas sabiedriskâ pasûtîjuma plânâ
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 4. augusta sçdç iepazinâs ar revîzijas komisijas atskaiti par valsts SIA "Latvijas Televîzija" (LTV) finanðu pârskatu 2016. gada pirmajâ pusgadâ. Revîzijas komisijas ziòojums liecina, ka LTV neto apgrozîjums ðâ gada pirmajos seðos mçneðos ir palielinâjies par 1,6% (neskatoties uz valsts dotâcijas samazinâjumu par 3%). Salîdzinot ar iepriekðçjâ gada attiecîgo periodu, pârdotâs produkcijas raþoðanas izmaksas ir samazinâjuðâs par 16,2%, pirmo pusgadu LTV noslçgusi ar peïòu 757 tûkstoðu eiro apmçrâ.
Vadims Jeroðenko: Latvijas Televîzija - "sanatorija" par dârgu naudu
Pçdçjo mçneðu laikâ publiskoti daþâdi izteikumi par medijiem Latvijâ, par to, cik latvieði un nelatvieði atrodas vienâ vai otrâ informatîvajâ telpâ, cik labi vai slikti strâdâ tie vai citi sabiedriskie un komerciâlie mediji.
LTV un NEPLP kritizç sabiedrisko mediju pârvaldîbas reformu, Putnis pârmetumus noraida
Iecerçtâ sabiedrisko mediju pârvaldîbas reformu treðdien Saeimâ kritizçja Latvijas Televîzijas (LTV) valdes priekðsçdçtâjs Ivars Belte un Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) loceklis Ainârs Dimants, savukârt Kultûras ministrijas (KM) Mediju politikas nodaïas vadîtâjs Roberts Putnis bija neizpratnç un pârmetumus noraidîja.
Informâcija par NEPLP sçdi 14. jûlijâ
Apstiprina sabiedriskâ pasûtîjuma izpildi, veic izmaiòas sabiedriskâ pasûtîjuma plânâ Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 14. jûlija sçdç apstiprinâja komerciâlajiem elektroniskajiem plaðsaziòas lîdzekïiem "Re:TV" (SIA "Vidzemes televîzija"), "Sportacentrs.com TV´ (SIA "4.vara") un "Rîga TV24" (AS "TV Latvija") nodotâ sabiedriskâ pasûtîjuma daïas izpildi 2016. gada jûnijâ.
Darbu sâk Latvijas Radio studija Rçzeknç
12. jûlijâ Rçzeknç darbu uzsâka Latvijas Radio (LR) Latgales multimediju studija, kas izveidota Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) ´Latgales elektronisko mediju programmas¡ ietvaros. Studijas uzdevums ir nodroðinât reìionâlâs informâcijas plûsmu visâs LR programmâs, veidot saturu portâlam LSM.lv, kâ arî nâkotnç attîstît kopprojektus ar Latvijas Televîziju (LTV). Rçzeknes studijas darbîbai Saeimas Budþeta un finanðu (nodokïu) komisija pieðíîra finansçjumu 155 tûkstoðu eiro apmçrâ.
Informâcija par NEPLP 16. jûnija sçdi
Piemçro sodu par pârkâpumiem LTV programmâ Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 16. jûnija sçdç pieòçma lçmumu sodît VSIA "Latvijas Televîzija" (LTV) par Elektroniskâ plaðsaziòas lîdzekïu likuma (EPLL) pârkâpumu, pieïaujot slçptu audiovizuâlo komerciâlo paziòojumu izvietoðanu LTV raidîjumos "Skutelis ir studijâ". Pârbaudot minçtos raidîjumus, NEPLP konstatçjusi likumam neatbilstoðu preèu zîmju "Ir" un "comedy KIT" izvietoðanu. Par EPLL pârkâpumu LTV piemçrots sods 1600 eiro apmçrâ.
Apstiprina LTV un LR gada pârskatus
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 26. maija sçdç apstiprinâja VSIA "Latvijas Televîzija" (LTV) un VSIA "Latvijas Radio" (LR) 2015. gada pârskatus. Abiem sabiedriskajiem medijiem 2015. gadâ ir izdevies izpildît tiem izvirzîtos uzdevumus, kas skar auditorijas sasniegðanu un apmierinâtîbu ar LTV un LR veidoto saturu.
Par LTV valdes locekli finanðu vadîbas jautâjumos apstiprinâts Ivars Priede.
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 24. maija sçdç par VSIA ¥Latvijas Televîzija´ (LTV) valdes locekli finanðu vadîbas jautâjumos apstiprinâja Ivaru Priedi, kuru uz ðo amatu bija ieteikusi virzît LTV valdes locekïa kandidâtu nominâcijas komisija.
Gunta Lîdaka: Ir pienâcis pçdçjais brîdis sakârtot Latvijas mediju telpu
Globâlo tirgu ietekmes palielinâðanâs, digitalizâcijas un gadiem ilgi nerealizçtâs mediju politikas rezultâtâ Latvijas mediju telpa aizvien vairâk novâjinâs un tâs attîstîba ir apdraudçta. Attîstoties digitâlajai videi, tradicionâlie mediji ir spiesti optimizçt savu darbîbu ne tikai lai saviem patçrçtâjiem piedâvâtu kvalitatîvu saturu, bet vispâr izdzîvotu.
Informâcija par NEPLP sçdi 18. maijâ
Apstiprina LTV un LR revîzijas komisiju sastâvu Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 18. maija sçdç apstiprinâja VSIA "Latvijas Televîzija" (LTV) un VSIA "Latvijas Radio" (LR) revîzijas komisiju sastâvu. Par LTV revîzijas komisijas priekðsçdçtâju tika apstiprinâta NEPLP priekðsçdçtâja vietniece Dace Íezbere, bet par LR revîzijas komisijas priekðsçdçtâju tika apstiprinâts NEPLP loceklis Dainis Mjartâns.
Haoss elektronisko mediju uzraudzîbâ
Revîzijas ziòojumâ gandrîz katra no sadaïâm sâkas ar to, ka mçs jau vairâkus gadus pçc kârtas sniedzam ieteikumus veikt uzlabojumus, - tâ situâciju Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomç (NEPLP) intervijâ Românam Meïòikam raksturo valsts kontroliere Elita Krûmiòa.
Sabiedriskâ labuma tests: saglabâjas augsta auditorijas apmierinâtîba un uzticçðanâs LTV un LR saturam
Latvijas sabiedrisko mediju – Latvijas Televîzijas (LTV) skatîtâji un Latvijas Radio (LR) klausîtâji – ir novçrtçjuði pozitîvâs pârmaiòas, kas gada laikâ notikuðas abu sabiedrisko mediju veidotajâ saturâ, apliecina "GfK" veiktais LTV un LR zîmolu, raidîjumu un auditorijas pçtîjums. Apmierinâtîbas indekss ar LTV saturu saglabâjies 75% lîmenî (regulârie LTV skatîtâji, kuri skatâs kâdu no LTV kanâliem vismaz reizi nedçïâ), bet apmierinâtîba ar LR saturu sasniedz 86% (regulârie LR klausîtâji, kuri klausâs kâdu no LR programmâm vismaz reizi nedçïâ).
Asociâcija: lai stiprinâtu cîòu ar propagandu, jâpalielina sabiedrisko mediju finansçjums
Latvijas Raidorganizâciju asociâcijas (LRA) valde vçlas finansçjuma palielinâðanu sabiedriskajiem medijiem, lai Latvija veiksmîgâk varçtu pretoties propagandai, zinâja asociâcijâ.
Izsludina konkursu uz LTV valdes locekïa amatu finanðu vadîbas jautâjumos
Konkursa nolikums Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 21. aprîïa sçdç izsludinâja konkursu uz VSIA "Latvijas Televîzija" (LTV) valdes locekïa amatu finanðu vadîbas jautâjumos un apstiprinâja konkursa nolikumu. Konkursa dalîbniekiem savi pieteikumi NEPLP jâiesniedz lîdz 9. maijam, to izvçrtçðanu lîdz 25. maijam veiks ðî amata kandidâtu nominâcijas komisija. Konkursantiem izvirzîtâs prasîbas fiksçtas konkursa nolikumâ.
Informâcija par NEPLP sçdi 21. aprîlî
Izsludina konkursu uz LTV valdes locekïa amatu finanðu vadîbas jautâjumos Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 21. aprîïa sçdç izsludinâja konkursu uz VSIA "Latvijas Televîzija" (LTV) valdes locekïa amatu finanðu vadîbas jautâjumos un apstiprinâja konkursa nolikumu. Konkursa dalîbniekiem savi pieteikumi NEPLP jâiesniedz lîdz 9. maijam, to izvçrtçðanu lîdz 25. maijam veiks ðî amata kandidâtu nominâcijas komisija. Konkursantiem izvirzîtâs prasîbas fiksçtas konkursa nolikumâ.
Izveido LTV valdes locekïa finanðu vadîbas jautâjumos amata kandidâtu nominâcijas komisiju
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 14.aprîïa sçdç apstiprinâja VSIA "Latvijas Televîzija" (LTV) valdes locekïa finanðu vadîbas jautâjumos amata kandidâtu nominâcijas komisijas sastâvu.
Konkursâ uz LTV valdes locekïa amatu programmu attîstîbas jautâjumos uzvar Sergejs Òesterovs
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 5. aprîïa sçdç pieòçma lçmumu atzît Sergeju Òesterovu par konkursa uzvarçtâju uz VSIA "Latvijas Televîzija" (LTV) valdes locekïu amatu programmu attîstîbas jautâjumos. Uz ðo amatu LTV valdes locekïu kandidâtu nominâcijas komisija ieteica virzît trîs kandidâtus, kuru redzçjumu par LTV attîstîbu NEPL padomes locekïi uzklausîja 5. aprîïa padomes sçdç.
LTV vadîtâjs: Mazâ valstî sabiedriskajam medijam nevajadzçtu bût reklâmas tirgû
Mazâ valstî sabiedriskajam medijam nevajadzçtu bût reklâmas tirgû, jo ietekme uz reklâmas tirgu ir pietiekoði nopietna, sacîja no jauna Latvijas Televîzijas (LTV) valdes priekðsçdçtâja amatâ apstiprinâtais Ivars Belte.
NEPLP pateicas par darbu LTV valdei
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) izsaka pateicîbu VSIA "Latvijas Televîzija" (LTV) valdes locekïiem Sergejam Òesterovam un Mârim Skujiòam par atbildîgi veiktu darbu LTV valdç. 1. aprîlî ir pçdçjâ darba diena diviem LTV valdes locekïiem, bet LTV valdes priekðsçdçtâjs Ivars Belte darbu ðajâ amatâ turpina.
LTV valdes locekli finanðu vadîbas jautâjumos meklçs jaunâ konkursâ
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 31. marta sçdç uzklausîja VSIA "Latvijas Televîzija" (LTV) valdes locekïu kandidâtu nominâcijas komisijas ziòojumu par LTV valdes locekïu kanditâtu izvçrtçðanas procesu. Saskaòâ ar nominâcijas komisijas ziòojumu, konkursam uz LTV valdes locekïa amatu finanðu vadîbas jautâjumos bija pieteikuðies divi pretendenti, bet uz LTV valdes locekïa amatu programmu attîstîbas jautâjumos bija pieteikuðies seði pretendenti. Pçc iepazîðanâs ar iesniegtajiem dokumentiem un intervijâm, nominâcijas komisija nolçma uz LTV valdes locekïa amatu finanðu vadîbas jautâjumos nevirzît nevienu no pretendentiem un ieteica NEPLP rîkot atkârtotu konkursu. Savukârt uz LTV valdes locekïa amatu programmu attîstîbas jautâjumos nominâcijas komisija ieteica virzît trîs kandidâtus.
Darbu noslçdz LTV valdes locekïu atlases Nominâcijas komisija
VSIA "Latvijas Televîzija" (LTV) valdes locekïu kandidâtu Nominâcijas komisija ir apstiprinâjusi pretendentus uz ðâ gada 24. februârî konkursâ izsludinâtajiem LTV valdes locekïu amatiem un iesniegusi ieteicamo pretendentu sarakstu Nacionâlajâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomç (NEPLP). Nominâcijas komisijas ziòojumu NEPLP uzklausîs 31. marta Padomes sçdç.
Apstiprina grozîjumus elektronisko mediju nozares stratçìijâ
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 23. marta sçdç apstiprinâja grozîjumus Elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu nozares attîstîbas nacionâlajâ stratçìijâ 2012.-2017.gadam.
LTV valdes konkursâ saòemti 8 pieteikumi
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) lîdz 17. marta plkst. 16.00 ir saòçmusi astoòus pieteikumus konkursâ uz diviem VSIA "Latvijas Televîzija" (LTV) valdes locekïu amatiem: valdes loceklis finanðu vadîbas jautâjumos un valdes loceklis programmu attîstîbas jautâjumos.
Informâcija par NEPLP sçdi 16. martâ
Administratîvi soda LTV, LR, SWH un Voxell Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 16. marta sçdç par konstatçtajiem pârkâpumiem uzlika administratîvos sodus VSIA "Latvijas Televîzija" (LTV), AS "Radio SWH", SIA "Voxell Baltic" un VSIA "Latvijas Radio" (LR).
Izsludina konkursu uz divâm LTV valdes locekïu vietâm
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 3. marta sçdç izsludinâja konkursu uz diviem VSIA "Latvijas Televîzija" (LTV) valdes locekïu amatiem: valdes loceklis finanðu vadîbas jautâjumos un valdes loceklis programmu attîstîbas jautâjumos. NEPLP apstiprinâja nolikumu konkursam uz LTV valdes locekïu amatiem, ko ir izskatîjusi un apstiprinâjusi LTV valdes locekïu kandidâtu Nominâcijas komisija.
Informâcija par NEPLP sçdi 3. martâ
Apstiprina papildinâtu LTV statûtu redakciju Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 3.marta sçdç apstiprinâja VSIA "Latvijas Televîzija" (LTV) statûtus, kas papildinâti ar vairâkiem jauniem punktiem. Jaunajâ LTV statûtu redakcijâ noteikts, ka uzòçmuma uzdevums ir sabiedrîbai paredzçta plaða un daudzveidîga programmu kopuma, kuru finansç un uzrauga sabiedrîba, veidoðana un publiska izplatîðana. Noteikts, ka LTV valde trîs cilvçku sastâvâ tiek ievçlçta uz pieciem gadiem. Par valdes locekli var ievçlçt personu, kurai ir laba reputâcija, augstâkâ izglîtîba un vismaz piecu gadu ilga profesionâlâ pieredze plaðsaziòas lîdzekïu jomâ vai uzòçmuma vadîbâ. Papildus ierobeþojumiem, kas likumos noteikti valsts amatpersonâm, LTV valdes loceklis nedrîkst darboties politiskâ partijâ vai apvienîbâ un nedrîkst bût neviena elektroniskâ plaðsaziòas lîdzekïa kapitâla daïu (akciju) îpaðnieks.
Izveido LTV valdes locekïu kandidâtu nominâcijas komisiju
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 29. februâra sçdç apstiprinâja VSIA "Latvijas Televîzija" (LTV) valdes locekïu kandidâtu nominâcijas komisijas sastâvu.
Informâcija par NEPLP sçdi 24. februârî
Apstiprina LTV sabiedriskâ pasûtîjuma izpildi Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 24. februâra sçdç apstiprinâja VSIA "Latvijas Televîzija" (LTV) sabiedriskâ pasûtîjuma izpildi 2015. gadâ. Saskaòâ ar LTV iesniegto pârskatu, visi NEPLP izvirzîtie sabiedriskâ pasûtîjuma uzdevumi ir izpildîti. Sabiedriskâ pasûtîjuma uzdevumi un to izpilde 2015. gadâ:...
NEPLP lemj sludinât konkursu uz divâm LTV valdes locekïu vietâm un pagarinât lîgumu ar Ivaru Belti
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 24. februâra sçdç izvçrtçja VSIA "Latvijas Televîzija" (LTV) valdes priekðsçdçtâja Ivara Beltes, valdes locekïa programmu attîstîbas jautâjumos Sergeja Òesterova un valdes locekïa finanðu un tehnoloìiju jautâjumos Mâra Skujiòa darbîbu LTV valdç no 2103. lîdz 2016. gadam. Esoðâs LTV valdes pilnvaru termiòð noslçdzas ðâ gada aprîlî.
Uzklausa LTV valdes atskaiti par paveikto trîs gadu laikâ
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) izbraukuma sçdç Latvijas Televîzijâ (LTV) uzklausîja LTV valdes locekïu Ivara Beltes, Sergeja Òesterova un Mâra Skujiòa atskaiti par paveikto aizvadîto trîs gadu laikâ.
LTV valdes priekðsçdçtâjs jau divas nedçïas prâto, ko atbildçt uz nepatîkamajiem jautâjumiem
Latvijas Televîzijas (LTV) valdes priekðsçdçtâjs Ivars Belte jau divas nedçïas prâto, ko atbildçt uz viòam 3. februârî nosûtîtiem jautâjumiem par LTV finansiâlo stâvokli un citâm nepatîkamâm tçmâm. Lai iezîmçtu LTV problçmu loku, publicçjam ðos pagaidâm neatbildçtos jautâjumus.
LTV pienâcis taupîbas laiks - slçdz esoðos un atceï plânotos raidîjumus
Finansçjuma samazinâjuma dçï Latvijas Televîzijâ (LTV) vçrojams oriìinâlraidîjumu skaita un apjoma bûtisks samazinâjums, virknes nâkotnes projektu atlikðana, paklusâm notiekoðas darbinieku atlaiðanas, atalgojuma mainîgâs daïas «nogrieðana» un neziòa par darbu pçc sezonas beigâm, otrdien vçsta laikraksts "Diena".
Informâcija par NEPLP sçdi 11. februârî
LSM.lv pârvaldi îstenos LTV Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 11. februâra sçdç apstiprinâja VSIA ´Latvijas Televîzija¡ (LTV) un VSIA ´Latvijas Radio¡ (LR) valdes vienoðanos, kas paredz, ka LTV un LR vienotâ ziòu portâla LSM.lv administratîvo un finanðu pârvaldi îsteno LTV.
Informâcija par NEPLP sçdi 4. februârî
Brîdina "Krievijas hîtu radio" par valodas nosacîjumu pârkâpumu Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 4. februâra sçdç pieòçma lçmumu izteikt brîdinâjumu SIA "Krievijas hîtu radio" par apraides atïaujas noteikumu pârkâpðanu, neievçrojot programmai "Krievijas hîtu radio" apraides atïaujas darbîbas pamatnosacîjumos noteikto valodas proporciju. Konstatçtie pârkâpumi radiostacijai jânovçrð mçneða laikâ. Saskaòâ ar Elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu likumu, NEPLP ir tiesîbas anulçt elektroniskajam plaðsaziòas lîdzeklim izsniegto apraides atïauju, ja mçneða laikâ pçc brîdinâjuma izteikðanas, elektroniskais plaðsaziòas lîdzeklis nepârtrauc attiecîgâ noteikuma pârkâpðanu vai attiecîgo noteikumu pârkâpj atkârtoti.
Informâcija par NEPLP sçdi 28. janvârî
Konkursâ par radio raidîjumu veidoðanu Latgalç uzvar "Lietiðíâ Latgale" Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 28. janvâra sçdç apstiprinâja uzvarçtâju konkursâ par radio raidîjumu veidoðanu latvieðu valodâ 2016.gadâ Latgales reìionâlajos un vietçjos elektroniskajos plaðsaziòas lîdzekïos. Konkursâ uzvarçja producentu grupa SIA "Lietiðíâ Latgale", kas piedâvâ veidot radio raidîjumus "Pi myusium Latgolâ" latvieðu un latgalieðu valodâs. Raidîjumus iecerçts pârraidît vietçjâs un reìionâlajâs radiostacijâs ("Latgales Radio", "Ef-Ei", "Divu Krastu Radio", "Radio Marija Latvija"), kâ arî internetâ.
Apstiprina sabiedrisko pasûtîjumu LTV, LR un LSM.lv
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 28. janvâra sçdç apstiprinâja sabiedriskâ pasûtîjuma daïu, ko 2016. gadâ îstenos valsts SIA ´Latvijas Televîzija¡ (LTV), valsts SIA ´Latvijas Radio¡ (LR), kâ arî sabiedrisko mediju portâls LSM.lv.
NEPLP iedzîvina Latgales elektronisko mediju programmu
Izsludinot èetrus konkursus par radio un TV programmu veidoðanu Latgalç, Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) ir sâkusi ieviest ´Latgales elektronisko mediju programmu,¡ kuras mçríis ir stiprinât Latgales informatîvo sasaisti ar pârçjiem Latvijas apgabaliem un garantçt, ka pierobeþâ dzîvojoðie Latvijas iedzîvotâji tiek informçti par valstî notiekoðajiem procesiem un starptautisko notikumu attîstîbu.
Par NEPLP 7.decembra sçdç pieòemtajiem lçmumiem
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 7.decembra sçdç iepazinâs ar revîzijas komisijas ziòojumiem par VSIA "Latvijas Televîzija" un VSIA "Latvijas Radio" saimniecisko darbîbu 2015.gada deviòos mçneðos.
AT par labu AKKA/LAA no LTV piedzen vairâk nekâ 600 000 eiro.
Augstâkâs tiesas (AT) Civillietu palâta ðodien par labu Autortiesîbu un komunicçðanâs konsultâciju aìentûrai/Latvijas Autoru apvienîbai (AKKA/LAA) no VSIA «Latvijas Televîzija» (LTV) piedzina kopumâ 644 732 eiro strîdâ par autortiesîbu pârkâpumu un zaudçjumu piedziòu.
Atver pieteikumus uz konkursu "Par novadu televîzijas ziòu siþetu veidoðanu 2016.gadâ"
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 30.novembrî atvçra èetrus saòemtos pieteikumus konkursam "Par novadu televîzijas ziòu siþetu veidoðanu 2016.gadâ". NEPLP sçdç tika konstatçts, ka visi no iesniegtajiem pieteikumiem atbilst konkursa nolikuma prasîbâm un ir virzâmi vçrtçðanai.
Informâcija par NEPLP sçdi 15. oktobrî
Izsniedz apraides atïauju jaunam TV raidîjumam, apstiprina sabiedriskâ pasûtîjuma daïas izpildi Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 15. oktobra sçdç izsniedza apraides atïauju elektroniskajam plaðsaziòas lîdzeklim SIA "Media 360" (îpaðnieks SIA "Lattelecom Technology") programmas "STV Pirmâ!" raidîðanai.
NEPLP soda LTV par pârkâpumiem raidîjumâ "Zili brînumi"
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 10. septembra sçdç pieòçma lçmumu par administratîvâ soda uzlikðanu 5000 eiro apmçrâ VSIA "Latvijas Televîzija" (LTV) par pieïautajiem reklâmas pârkâpumiem raidîjumos "Zili brînumi". Izskatot administratîvâ pârkâpuma lietu, NEPLP konstatç, ka LTV1 pârraidîtajos raidîjumos "Zili brînumi" (raidîjumi bija çterâ no 2014. gada oktobra lîdz ðâ gada februârim) pieïauti vairâki pârkâpumi.
Kamçr nav lîdzekïu skolotâju algâm, Latvijas Televîzijai naudas ir pietiekami pat "preses konferences banketam"
Valsts SIA Latvijas Televîzija, kas regulâri sûdzas par naudas trûkumu, patiesîbâ lîdzekïu, kâ izrâdâs, ir pietiekami, lai tos atrastu pat tâdam netradicionâlam pasâkumam kâ "preses konferences banketam". Par ðâda banketa nepiecieðamîbu izlçmis arî Latvijas Televîzijas valdes priekðsçdçtâjs Ivars Belte.
NEPLP piesprieþ € 2500 sodu Latvijas Televîzijai; LTV valdi prçmçs
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome ðodien nolçma piespriest 2500 eiro sodu Latvijas Televîzijai (LTV) par tâdas filmas demonstrçðanu, kas var tikt uztverta kâ marihuânas popularizçðana. Savukârt LTV valde par veiksmîgu sabiedriskâ pasûtîjuma izpildi saòems prçmijas, TVNET informçja padomç.
NEPLP uzsver nepiecieðamîbu stiprinât latgalieðu valodas izmantoðanu elektroniskajos medijos
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 7. jûlija sçdç apstiprinâja grozîjumus Elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu nozares attîstîbas nacionâlajâ stratçìijâ 2012. – 2017. gadam, par vienu no prioritâtçm izvirzot nepiecieðamîbu nodroðinât sabiedrisko pasûtîjumu raidîjumus latgalieðu valodâ, kâ arî îstenot NEPLP Latgales elektronisko mediju programmu.
LTV1 jûnijâ pçc daudzu gadu pârtraukuma bijis skatîtâkais TV kanâls Latvijâ
Ðî gada jûnijâ pçc daudzu gadu pârtraukuma skatîtâkais televîzijas kanâls Latvijâ bijis Latvijas Televîzijas pirmais kanâls (LTV1), kamçr uz otro vietu atkritis lîdzðinçjais lîderis TV3, bet treðajâ vietâ atgriezusies "Latvijas Neatkarîgâ televîzija" (LNT), liecina pçtîjumu kompânijas TNS apkopotie dati.
NEPLP: "Tas ir uzbrukums mediju neatkarîbai!"
Daþu Saeimas deputâtu ideja atlaist Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) locekïus mums nav pârsteigums. Tiekoties ar deputâtiem, ne reizi vien esam saskâruðies ar zîmîgiem mâjieniem, kas skar to vai citu Latvijas Televîzijas (LTV) siþetu vai Latvijas Radio (LR) raidîjumu. Ðâdas piezîmes parasti esam "laiduði pâri galvai", jo mediju redakcionâlâ neatkarîba allaþ bijusi viena no NEPLP prioritâtçm. Iespçjams, tieði tas deputâtu acîs ir sobojâjis mûsu reputâciju tiktâl, ka bez redzama iemesla ir jârosina NEPLP atlaiðana.
Çíis: Jaunais LTV kanâls krievu valodâ jau sâkumâ bûtu apzîmçts kâ propagandas kanâls
Sabiedriskajam medijam veidot kanâlu krievu valodâ ir nejçdzîgi, jo ðâds kanâls uzreiz jau paðâ sâkumâ bûtu apzîmçts kâ propagandas kanâls, kurâ latvieði cenðas kaut ko iestâstît krieviem, intervijâ laikrakstam "Neatkarîgâ" pauþ bijuðais "Latvijas Neatkarîgâs televîzijas" lîdzîpaðnieks un vadîtâjs Andrejs Çíis.
Mediju eksperti: Jaunais TV kanâls nevar bût pretpropagandas lîdzeklis
Ðodien diskusijâ "Kâ sabiedriskajam medijam sasniegt krievvalodîgo auditoriju?", izskatot iespçjas un riskus, kâdi pastâv, izveidojot televîzijas kanâlu krievvalodîgajai auditorijai, tika pausti daþâdi viedokïi par ðâda kanâla nepiecieðamîbu, taèu galvenie secinâjumi balstîjâs tajâ, ka nav nepiecieðams izveidot pretpropagandas kanâlu, bet svarîgi, lai tajâ bûtu pilnvçrtîgs saturs, kas paustu patiesu informâciju.
Kâ sabiedriskajam medijam sasniegt krievvalodîgo auditoriju?
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) un ´Baltijas – Melnâs jûras alianse¡ (BMJA) aicina Jûs uz ekspertu diskusiju ´Kâ sabiedriskajam medijam sasniegt krievvalodîgo auditoriju?¡
Sabiedriskâ labuma tests: augusi auditorijas apmierinâtîba un uzticçðanâs LTV un LR saturam
Latvijas Televîzijas (LTV) skatîtâji un Latvijas Radio (LR) klausîtâji ir novçrtçjuði pozitîvâs pârmaiòas, kas gada laikâ notikuðas abu sabiedrisko mediju saturâ – to apliecina "GfK Retail and Technology Baltic" veiktais pçtîjums. Apmierinâtîbas indekss ar LTV saturu audzis no 70% lîdz 75% (regulârie LTV skatîtâji, kuri skatâs kâdu no LTV kanâliem vismaz reizi nedçïâ), bet apmierinâtîba ar LR saturu augusi no 85% lîdz 88% (regulârie LR klausîtâji, kuri klausâs kâdu no LR programmâm vismaz reizi nedçïâ).
Uzticîba LTV latviski runâjoðo vidû aug, krievvalodîgo vidû - samazinâs.
Gada laikâ auditorijas apmierinâtîba un uzticçðanâs sabiedrisko mediju - Latvijas Televîzijas (LTV) un Latvijas radio (LR) - saturam kopumâ ir augusi, tomçr novçrojamas atðíirîbas atkarîbâ skatîtâju dzimtâs valodas. Kamçr latviski runâjoðo vidû uzticîba sabiedriskajiem medijiem augusi, krievvalodîgo vidû tâ gada laikâ ir sarukusi, liecina «GfK Retail and Technology Baltic» veiktais pçtîjums, kas veikts pçc Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) pasûtîjuma.
LTV treðo programmu krievu valodâ veidos sadarbîbâ ar Igauniju
Latvijas Televîzija (LTV) treðo programmu krievu valodâ veidos sadarbîbâ ar Igauniju, arî plânotâs kanâla izmaksas ir lîdzîgas kaimiòvalsts aprçíiniem. Patlaban turpinâs detalizçtâka koncepcijas izstrâde, un lîdz tâs apstiprinâðanai Nacionâlajâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomç (NEPLP) konkrçtas summas un programmas saturu LTV neatklâj.
Stâjies spçkâ spriedums, ar kuru Domburam bûs jâmaksâ vairâk nekâ 25 000 eiro.
Stâjies spçkâ spriedums, ar kuru no VSIA «Latvijas Televîzija» (LTV) par labu þurnâlistam Jânim Domburam tika piedzîti 25 896 eiro (18 200 latu) par vienoðanâs pârkâpuma atzîðanu saistîbâ ar informatîvi dokumentâlu raidîjumu veidoðanu.
Veidos LTV treðo programmu krievu valodâ.
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) ðodienas sçdç pieòçma lçmumu par valsts SIA «Latvijas Televîzija» (LTV) treðâs programmas krievu valodâ izveidi, informç padomç.
LNT vçrsusies tiesâ pret LTV par rîta ziòu raidîjuma formâtu.
"MTG TV Latvia" (MTG) kanâla "Latvijas Neatkarîgâ televîzija" (LNT) vadîba vçrsusies tiesâ pret Latvijas Televîziju (LTV), apgalvojot, ka LTV1 esot noskatîjies no viòiem rîta ziòu raidîjuma formâtu, pavçstîja LTV komunikâcijas speciâliste Agita Pudule.
LTV7 nâkamgad pârtrauks râdît septiòus makðíernieku un auto raidîjumus.
2015.gadâ Latvijas Televîzijas septîtâ kanâla (LTV7) çterâ vairs netiks râdîti septiòi niðas raidîjumi, lai atvçlçtu vietu LTV7 identitâtes stiprinâðanai, liecina Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) apstiprinâtais LTV sabiedriskais pasûtîjums.
Negaidîti miris LTV raidîjumu vadîtâjs un satura redaktors Çriks Niedra.
Miris LTV raidîjumu vadîtâjs Çriks Niedra, informç LTV raidîjums «Panorâma». «Negaidîti miris LTV raidîjumu vadîtâjs un satura redaktors Çriks Niedra; izsakâm visdziïâko lîdzjûtîbu tuviniekiem,» teikts paziòojumâ sociâlajâ tîklâ «Twitter». Çriks Niedra dzimis 1961.gada 28.maijâ Rîgâ.
NEPLP apstiprina 2015.gada sabiedrisko pasûtîjumu LTV un LR.
Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) sçdç 11.decembrî apstiprinâja sabiedrisko pasûtîjumu, ko 2015.gadâ îstenos SIA ´Latvijas Televîzija¡ (LTV) un valsts SIA ´Latvijas Radio¡ (LR). Sabiedriskâ pasûtîjuma gada plâni jau tuvâkajâ laikâ bûs pieejami NEPLP mâjas lapâ Neplpadome.lv.
Informâcija par politisko partiju dalîbu priekðvçlçðanu diskusijâs Latvijas Televîzijâ.
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) ir saòçmusi politiskâs partijas ´Jaunâ konservatîvâ partija¡ (JKP) 2014. gada 22. septembra iesniegumu Par elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu darbîbu 12. Saeimas priekðvçlçðanu laikâ, kâ arî ir saòçmusi JKP 2014. gada 21. novembra pieteikumu Administratîvâ rajona tiesai – Par iestâdes faktiskâs rîcîbas, savlaicîgi nesniedzot atbildi un neveicot nekâdus pasâkumus iesniegumâ norâdîto pârkâpumu novçrðanai, atzîðanu par prettiesisku.
Tiesa pieòem izskatîðanai arî Lapsas prasîbu pret Latvijas Televîziju un Krenbergu.
Pçc prasîbâm pret bijuðo Saeimas priekðsçdçtâju un divâm prasîbâm pret Latvijas Radio tiesa pieòçmusi izskatîðanai arî Lato Lapsas prasîbu pret Latvijas Televîziju un tâs darbinieci Oditu Krenbergu. «Partijas Vienotîba pârstâvji un to neformâlajâ kontrolç esoðo "sabiedrisko" mediju politangaþçtie pârstâvji, nespçjot atspçkot manis un Pietiek publiskotos faktus, pçdçjos mçneðos ir izmantojuði to rîcîbâ esoðos resursus, îstenojot pret mani iespaidîgu nomelnoðanas un apmeloðanas kampaòu. Tâ kâ iespçju atbildçt ðie politiski angaþçtie "sabiedriskie mediji" man saprotamu iemeslu dçï liedz, nâkas pret apmelotâjiem cînîties ar tiesas starpniecîbu,» uzskata Lapsa. Pietiek ðodien publicç pilnu Rîgas Latgales priekðpilsçtas tiesas izskatîðanai pieòemtâs prasîbas pieteikuma tekstu.
NEPLP izsludina konkursu par novadu TV ziòu siþetu veidoðanu.
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) ðâ gada 27. novembra sçdç izsludinâja konkursu par novadu televîzijas ziòu siþetu veidoðanu 2015.gadâ. Konkursa mçríis ir pasûtît novadu TV ziòu siþetus sabiedriskâ pasûtîjuma realizâcijai Latvijas Televîzijas raidîjumâ "Dienas ziòas" un citos ziòu, informatîvi-dokumentâlajos un kultûras raidîjumos.
Eksperte: Sabiedriskie mediji nedrîkst bût politiíu ietekmçti.
Patlaban Rîgâ viesojas mediju konsultante Magda Voltere, kura ðovasar analizçja Latvijas Televîzijas (LTV) darbu. Starptautiski atzîtâ speciâliste intervijâ portâlam TVNET akcentçja vairâkas lietas, kas sabiedriskajiem medijiem bûtu jâievçro.
LTV jau 60!
FreeFM komanda apsveic "LTV" ar 60 gadadienu un novçl lai arî nâkotnes tehnaloìijâs tâ nepazustu pavisam.
NEPLP iniciatîva valdîbas deklarâcijai: Latvijas Sabiedriskâ medija izveide.
Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas vadîtâ Ministru kabineta deklarâcijâ bija (un, cerams, – paliks) sadaïa ´Kvalitatîvas, demokrâtiskas informatîvâs telpas veidoðana¡. Tâs ietvaros bija iecerçts ´aktualizçt diskusiju¡ par sabiedrisko mediju attîstîbu un radît labvçlîgus apstâkïus sabiedrisko mediju attîstîbai. Apzinoties apvienota sabiedriskâ medija (Latvijas Televîzija (LTV) + Latvijas Radio (LR) + interneta platforma) potenciâlu, iepriekðçjâs valdîbas faktiski ir atbalstîjuðas lielâko un vajadzîgâko reformu Latvijas elektronisko mediju tirgû – vienota sabiedriskâ medija izveidi. Tas ir loìisks solis, ko jau spçruði abi mûsu kaimiòi – lietuvieði un igauòi, tomçr Latvijâ reforma ir pamatîgi iestrçgusi.
Sabiedriskâ labuma tests: augusi auditorijas uzticçðanâs LTV un LR saturam
Latvijas Televîzijas (LTV) skatîtâji un Latvijas Radio (LR) klausîtâji ir novçrtçjuði pozitîvâs pârmaiòas, kas pçdçjo divu gadu laikâ notikuðas abu mediju saturâ – to apliecina "GfK Retail and Technology Baltic" jûlijâ veiktais pçtîjums. Uzticçðanâs indekss LTV saturam audzis no 60% (Uzticçðanâs indeksa LTV un LR 2012.g. avots: ´Jauna Latvijas sabiedriskâ elektroniskâ medija izveides koncepcijas detalizâcija¡, 14.lpp., NEPLP) lîdz 69% (regulârie LTV skatîtâji), bet uzticçðanâs LR saturam augusi no 63% lîdz 79% (regulârie LR klausîtâji).
LTV veiks telpu renovâciju, lai izveidotu atvçrtâ tipa biroju
Latvijas Televîzija (LTV) Rîgâ, Zaíusalas krastmalâ 3 iecerçjusi veikt vienkârðotu remontu neizmantotâs telpâs un ierîkot tajâs atvçrtâ tipa biroju ar 60 darba vietâm, pastâstîja LTV pârstâvis Klâvs Radziòð.
Informâcija par NEPLP 31. jûlija sçdi.
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 31.jûlija sçdç izskatîja virkni jautâjumu, kas skar elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu darbîbas attîstîbu un uzraudzîbu.
LTV þurnâlistus apmâcîs ASV mediju eksperte Magda Voltere.
Augustâ un septembrî Rîgâ ieradîsies komunikâcijas un mediju konsultante Magda Voltere, lai vadîtu apmâcîbas Latvijas Televîzijas (LTV) Ziòu dienesta darbiniekiem, informçja televîzijâ.
Paraksta vienoðanos par atbalstu Latvijas filmu nozarei.
Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP), Nacionâlâ kino centra (NKC) un Latvijas Televîzijas (LTV) vadîtâji parakstîjuði vienoðanos par atbalsta pasâkumiem Latvijas filmu nozarei. Atbalsta pasâkumu mçríis ir veicinât þanriski daudzveidîgu Latvijas nacionâlo filmu, kâ arî kvalitatîvu televîzijas seriâlu veidoðanu.
Par LTV un LR interneta platformu direktoru izvçlçts Voldemârs Oliòð.
No ceturtdienas Latvijas Televîzijas (LTV) un Latvijas Radio (LR) interneta platformu direktora amatâ stâsies Voldemârs Oliòð.
Imants Burvis: Jaunais sabiedriskais medijs jâveido ar tîrâm rokâm.
LR pilsoòa Imanta Burvja vçstule LR Valsts prezidentam A.Bçrziòam un LR Saeimas priekðsçdçtajai S.Âboltiòai. Globalizâcijas apstâkïos notiekoðais THE HUNTER GAME jeb aukstais karð starp Rietumiem un Austrumiem ðobrîd notiek informatîvâ kara apstâkïos.
Aicinâjums atbalstît Latvijas Sabiedriskâ medija tapðanu.
Kopð 2014. gada februâra, vçrojot notikumus Ukrainâ, esam sapratuði, cik apdraudçti patiesîbâ esam. Mçrítiecîgs informatîvais karð saðíeltu sabiedrîbu âtri var polarizçt lîdz etniskam naidam – vienai no bîstamâkajâm parâdîbâm ikvienas valsts, nâcijas pastâvçðanai. Latvijai ir tikai viena iespçja augt – esot demokrâtiskai, Satversmes valstij un vienotai sabiedrîbai, kurâ jautâjums par mûsu valsts pamatvçrtîbu ir atbildams îsi un konkrçti: "Tâ ir mûsu kopîga zeme, mûsu bçrnu nâkotne." Ðodien ne visi Latvijas iedzîvotâji jûtas piederîgi mûsu zemei; ðîm ðaubâm topot dziïâkâm, tâs izmanto mûsu austrumu kaimiòð. Kamçr Latvija nav vienota, tâ vienmçr ir un paliks viegls mçríis.
NEPLP: Jâattîsta Latgales mediju programma.
Òemot vçrâ starptautisko notikumu attîstîbu un to ietekmi uz Latvijas nacionâlo informatîvo telpu, Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) ieskatâ ir jâattîsta Latgales mediju programma, kas ïautu mazinât ârvalstu informâcijas avotu ietekmi uz ðajâ apgabalâ dzîvojoðajiem iedzîvotâjiem.
Ierosina pârbaudi pret NEPLP valdes locekli Gintu Grûbi par "finansçjuma karuseïiem".
Pret Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) priekðsçdçtâja vietnieku Gintu Grûbi ierosinâta pârbaude KNAB. Vienkârðoti lietas bûtîba ir ðâda – G. Grûbe nosaka filmu mâkslas prioritâtes, pats pçc tam saòem naudu, pats iztçrç un vçl uzrauga gatavo darbu pârraidîðanu televîzijâ.
Latvijas Radio par pieðíirto naudu krievvalodîgajam saturam reklamçs sevi un brauks komandçjumos.
Latvijas Radio par valdîbas pieðíirtajiem lîdzekïiem krievvalodîgajiem domâtâ satura izveidei plâno reklamçt LR4 un portâla "lsm.lv" saturu krieviski, pieòemt jaunus darbiniekus, braukt komandçjumos uz bijuðajâm Padomju Savienîbas valstîm, kâ arî paplaðinât radio apraidi Latgales reìionâ, pastâstîja Latvijas Radio vadîtâjs Jânis Siksnis.
LTV plâno izkonkurçt PBK.
Latvijas Televîzija (LTV) par valdîbas pieðíirtajiem lîdzekïiem krievvalodîgajiem domâtâ satura izveidei plâno èetras reizes palielinât LTV7 piedâvâto saturu krievu valodâ, izveidot jaunu studiju un ar savâm ziòâm un televîzijas sejâm izkonkurçt Pirmo Baltijas Kanâlu (PBK), tâ pastâstîja LTV valdes priekðsçdçtâjs Ivars Belte.
LTV satura uzlaboðanai krievu valodâ pieðíir vairâk nekâ pusmiljonu.
Otrdien Ministru kabinets aiz slçgtâm durvîm nolçma pieðíirt aptuveni 600 000 eiro Latvijas Televîzijas (LTV) satura uzlaboðanai krievu valodâ, pçc valdîbas sçdes þurnâlistiem atklâja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (Vienotîba).
Konceptuâli atbalsta ideju par jaunu televîzijas kanâlu.
Saeimas Cilvçktiesîbu un sabiedrisko lietu komisija konceptuâli atbalsta Latvijas Televîzijas (LTV) vadîtâja ideju par jauna televîzijas kanâla izveidi, treðdien sacîja komisijas vadîtâja Inâra Mûrniece (Nacionâlâ apvienîba).
LTV iecerçjusi veidot kopîgu Baltijas valstu telekanâlu krievu valodâ.
Latvijas Televîzija (LTV) iecerçjusi veidot kopîgu Baltijas valstu telekanâlu krievu valodâ, kurâ pârraidîtu ziòas un Ukrainâ, Krievijâ raþotus seriâlus "bez propogandas", tâ par jauno ideju biznesa portâlam "Nozare.lv" pastâstîja LTV valdes priekðsçdçtâjs Ivars Belte.
NEPLP: steidzami jâpieðíir papildu finansçjums LTV un LR ziòu kapacitâtes stiprinâðanai.
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) vçrsusies Finanðu un Kultûras ministrijâs, kâ arî Saeimâ ar lûgumu paâtrinâti pieðíirt papildu finansçjumu no lîdzekïiem neparedzçtiem gadîjumiem sabiedriskâ pasûtîjuma veidoðanai Latvijas Televîzijai, Latvijas Radio un apvienotajam sabiedrisko mediju portâlam Lsm.lv, lai nekavçjoties varçt îstenot mediju satura pilnveidoðanas pasâkumus, kas sniegtu objektîvu, izsvçrtu, aktuâlu informâciju par notikumiem Latvijâ un pasaulç un kas ïautu sasniegt daþâdas auditorijas Latvijâ un pasaulç.
NEPLP apstiprina LTV un LR vadîbas mçríus.
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) ir apstiprinâjusi valsts SIA "Latvijas Televîzija" (LTV) un valsts SIA "Latvijas Radio" (LR) vadîbas mçríus 2014. gadam.
NEPLP galvenais panâkums 2013. gadâ – pozitîvâs pârmaiòas LTV.
Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) svarîgâkais panâkums 2013. gadâ esot pozitîvu pârmaiòu ievieðana Latvijas Televîzijâ (LTV), kur jaunâs valdes vadîbâ tikuði ieviesti bûtiski saturiski uzlabojumi, uzskata NEPLP vadîtâjs Ainârs Dimants. Viòð arî norâda, ka pozitîvâs pârmaiòas LTV parâda nepiecieðamîbu pçc sistemâtiska atbalsta sabiedriskajiem medijiem Latvijâ.
LTV aicina anulçt MTG licenci un sola hokeju nodroðinât brîvâ çterâ.
Latvijas Televîzija aicina anulçt uzòçmumam "Modern Times Group" (MTG) pieðíirto olimpisko spçïu hokeja translçðanas licenci, tâ "apollo" pastâstîja LTV pârstâve Laura Brokâne. Saistîbâ ar oficiâlu grupas aizieðanu no Virszemes apraides MTG nespçj izpildît licences obligâtos nosacîjumus - pârraidît hokeja spçles brîvâ çtera televîzijâ, paudusi LTV.
Atklâj nepilnîbas NEPLP uzraudzîbâ pâr LTV un LR.
Valsts kontrole (VK) pçc pârbaudes Nacionâlo elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomç (NEPLP) konstatçjusi vairâkas nepilnîbas, tostarp padomes darbinieku transporta un sakaru kompensâciju izmaksâ, kâ arî nepietiekamâ uzraudzîbâ pâr sabiedriskajiem medijiem – Latvijas Radio (LR) un Latvijas Televîziju (LTV), liecina VK revîzijas ziòojums.
Atklâj nepilnîbas NEPLP uzraudzîbâ pâr LTV un LR.
Valsts kontrole (VK) pçc pârbaudes Nacionâlo elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomç (NEPLP) konstatçjusi vairâkas nepilnîbas, tostarp padomes darbinieku transporta un sakaru kompensâciju izmaksâ, kâ arî nepietiekamâ uzraudzîbâ pâr sabiedriskajiem medijiem – Latvijas Radio (LR) un Latvijas Televîziju (LTV), liecina VK revîzijas ziòojums.
LTV vadîtâjs: mani mçríi ir krietni lielâki par NEPLP noteiktajiem
Mani mçríi ir radikâli lielâki par tiem, ko izvirzîjusi Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP), kas jaunajai Latvijas Televîzijas (LTV) valdei devusi vairâk nekâ 30 uzdevumu, sacîja sabiedriskâ medija valdes priekðsçdçtâjs Ivars Belte. Padome, pçc viòa vârdiem, nav bijusi ambicioza.
LTV ziòu dienestu turpmâk vadîs Iveta Elksne
Latvijas Televîzijas (LTV) ziòu dienesta vadîtâja bûs LTV þurnâliste Iveta Elksne, TVNET informçja LTV paðreklâmas redaktore Laura Brokâne.
LTV turpmâk vadîs Ivars Belte; valdç bûs Òesterovs un Skujiòð
Par Latvijas Televîzijas (LTV) valdes priekðsçdçtâju iecelts Ivars Belte, informçja Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) priekðsçdçtâjs Ainars Dimants. Vienlaikus par valdes locekli finanðu un tehnoloìiju jautâjumos iecelts Mâris Skujiòð un par valdes locekli programmas attîstîbas jautâjumos iecelts Sergejs Òesterovs. Uz LTV valdes locekïu amatiem pieteicâs 45 kandidâti, kuru vârdi netika publiskoti.
NEPLP: nepabeigta augstâkâ izglîtîba neïauj kandidçt uz LTV ðefa krçslu
Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) komentârs par publiskajâ telpâ izskançjuðo informâciju, ka Roberts Putnis administratîvajâ tiesâ apstrîdçjis NEPLP konkursa par jaunajiem LTV valdes locekïiem procedûru.
Informâcija medijiem 28.01.2013
NEPLP: Konkursam uz jauno LTV valdi pieteikuðies 45 pretendenti Ðodien, 28.janvârî, ir noslçgusies pieteikðanâs Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) rîkotajam konkursam, kurâ tiks izraudzîti trîs Latvijas Televîzijas (LTV) jaunâs valdes locekïi – valdes priekðsçdçtâjs, valdes loceklis programmu attîstîbas jautâjumos, kâ arî valdes loceklis finanðu un tehnoloìiju jautâjumos. Konkursam uz visiem trim amatiem pieteikuðies 45 kandidâti.
LTV darbinieki pârmaiòas tâ arî nav sagaidîjuði.
Latvijas televîzijas (LTV) nâkotne pagaidâm izskatâs neskaidra. Tâs darbiniekiem ir grûti saredzçt izaugsmes iespçjas kâ radoðâ, tâ materiâlâ ziòâ un viòi ir vîluðies par nenotikuðajâm pârmaiòâm pçc Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) pârvçlçðanas, atzîst TVNET uzrunâtie mediju nozares eksperti.
Informâcija medijiem 30.11.2012
Nâkamgad LTV un LR jâpalielina klâtbûtne sociâlajos tîklos un internetâ. Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) nâkamâ gada sabiedriskâ pasûtîjuma vadlînijâs ir iekïâvusi uzdevumu Latvijas Televîzijai (LTV) un Latvijas Radio (LR) pastiprinât klâtbûtni sociâlajos tîklos, veicinot atgriezenisko saiti ar auditoriju. Tas ir îpaði svarîgi, lai LR un LTV spçtu piesaistît ekonomiski aktîvo un jaunieðu auditoriju. Tâpat notiek darbs pie LTV un LR kopîga ziòu portâla izveides internetâ.
LTV ðefs: veidojam kanâlu LTV3.
Jau tuvâko mçneðu laikâ Latvijas Televîzija (LTV) sâks translçt kanâlu LTV3, ceturtdien sarunâ Latvijas Radio atklâja televîzijas vadîtâjs Edgars Kots.
LTV: neoficiâli jau zinâms jaunâs NEPLP sastâvs.
Koalîcija apstiprinâðanai Saeimâ vçlas virzît tikai piecus no paðreizçjiem 15 kandidâtiem uz Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) locekïu amatiem, un neoficiâli jau ir zinâms kandidâtu piecinieks, piektdien vçsta Latvijas Televîzijas raidîjums "Panorâma".
LTV Ziòu dienesta pârstâvji pauþ baþas par NEPLP rîkotu konkursu ..
Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) lçmums nepieðíirt nevienam no diviem pretendentiem uzvaru konkursâ par Zemgales novada televîzijas ziòu siþetu veidoðanu 2012.gada izsaucis arî Latvijas Televîzijas (LTV) Ziòu dienesta darbinieku neizpratni. Mansmedijs.lv rîcîbâ nonâkusi vçstule, ko LTV Ziòu dienesta producenti un programmu vadîtâji adresçjuði NEPLP locekïiem un kurâ paustas baþas par konkursa norisi.
LTV7 reìionâlo televîziju dçï zaudçjusi vidçji 12 000 skatîtâju.
NEPLP priekðsçdçtâjs Âbrams Kleckins laikrakstam neslçpj, ka padomei ir divas iespçjas – izdzît no LTV7 kanâla reìionâlâs televîzijas vai pateikt, ka tâm paðâm ir jâlikvidçjas. "Reitingi ir ðokçjuði visus, taèu es uzskatu, ka ir jâveido apmâcîbas reìionu TV programmu veidotâjiem.
Informâcija masu medijiem.
No 1.februâra reìionâlâs televîzijas turpinâs raidît kanâlâ LTV7 – darba dienu rîtos, pusdienlaikâ un vakarâ, kâ arî sestdienu vakaros, kad tiks pârraidîts nedçïas notikumu apskats. "Esam vienojuðies, ka LTV 7 reìionâlajâm televîzijâm to satura raidîðanai atvçl gandrîz divarpus stundas katru darba dienu un pusstundu sestdienu vakaros. Kopumâ tâs ir gandrîz 12 stundas nedçïâ. Esmu gandarîta, ka kopâ ar televîzijâm un tehniskajiem partneriem – Lattelecom un VAS "Latvijas radio un televîzijas centrs" - esam atraduði piemçrotu risinâjumu, kâ piedâvât reìionâlo saturu skatîtâjiem. Manuprât, ðis ir ïoti optimâls risinâjums un skatîtâju intereses bûs pilnîbâ apmierinâtas,"
LTV mazajâm televîzijâm piedâvâ laiku rîtos un vakaros.
Iespçja raidît no paða rîta un vçlâ vakarâ Latvijas Televîzijas (LTV) 1. kanâlâ, kâ arî "plûstoðs" raidlaiks LTV 7. kanâlâ - ðâdu piedâvâjumu vietçjâm un reìionâlajâm televîzijâm ðonedçï izteica LTV vadîba, sestdien vçsta laikraksts "Diena".
Lûdz KNAB un Valsts kontroli pievçrst uzmanîbu LTV notiekoðajam.
Treðdien (20.10.2010) nosûtîtâ atklâtâ vçstulç Latvijas Televîzijas (LTV) arodbiedrîbas priekðsçdçtâja Lîga Vanaga paudusi satraukumu par bûtisko kritumu telekanâla reitingos un tâ pârvaldîbas kvalitâti, lûdzot Korupcijas novçrðanas un apkaroðanas biroju (KNAB) un Valsts kontroli pievçrst pastiprinâtu uzmanîbu LTV notiekoðajiem procesiem. Vçstulç teikts: «Mçs pauþam nopietnu satraukumu par bûtisku kritumu Latvijas Televîzijas reitingos un uzòçmuma pârvaldîbas kvalitâtç. Uzsveram, ka ðî ir jau atkârtota vçrðanâs pie LTV vadîbas un NEPLP.
NRTP prasa LTV nâkamgad pieðíirt 8,35, LR - 3,87 miljonus latu.
Ncionâlâ radio un televîzijas padome (NRTP) nosûtîjusi vçstuli Saeimas priekðsçdçtâjam Gundaram Daudzem (ZZS), Saeimas frakcijâm, Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (JL) un finanðu ministram Einaram Repðem, prasot 2010.gada valsts budþetâ Latvijas Televîzijai pieðíirt 8,357 miljonus latu, bet Latvijas Radio - 3,879 miljonus latu, aìentûru LETA informçja Saeimâ.
Informâcija presei par sçdi 12.03.2009 15:49
....kanâla maiòu no Mâlpils 12.TV kanâla uz 34.TV kanâlu.
Jauna sabiedriskā medija šūpulis.
Jauna sabiedriskā medija šūpulis.
Karikatūra pārpublicēta no [url]http://www.la.lv[/url].
DAB+ Latvijā - ceļš uz nekurieni.
DAB/DAB+ tehnoloģija nav jāparbauda. Pēc digitālā radio tehnoloģijas testiem, no pārejas uz DAB un DAB+ jau sen ir atteikušās Lietuva un Igaunija. Gudra rīcība būtu - apkopot citu valstu pieredzi šajā jomā un neuzkāpt uz grābekļa. Pēc būtības nekas pat nav jāizvērtē. Tas jau ir izdarīts. Vai tiešām Latvijā ir nepieciešams apzināt ieguvumus, ko šī tehnoloģija var sniegt sabiedrībai - veselu gadu "laist gaisā" 6 Latvijas Radio programmas un bezjēdzīgi izšķērdēt naudu? Mēs esam tik bagāti, ka varam to atļauties? Kuri ir tie, kam tas ir izdevīgi? Vismaz kaut kādu skaidrību mums var sniegt Zviedrijas pieredze.
Jaunākie komentāri
· Bite jau pagaišgad p...
· "Pagaidām pirmais te...
· Latvijas radio 2 sig...
· Būs interesanti kā E...
· Koeru palaists jauns...
· Lieliski jaunumi. Ne...
· Oho. Interesanti, va...
· martinsh bet paklaus...
· Yahoo jau 90tos bij ...
· Mūsējie gan paspēja ...
Meklētājs
Ko meklēsi:
Lietotāji Onlainā
· Viesi Onlainā: 4

· Members Online: 0

· Total Members: 313
· Jaunākais lietotājs: MrToastMan
Ielogoties
Lietotājs

ParoleFacebook login

Neesi vel lietotājs?
Spied šeit lai reģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Jaunākie Foto Komentāri
Bullet icon Nav ne jausmas. Varētu...
Bullet icon HF dipoliņš arī uzkari...
Bullet icon Pateicos, Vladimir! 73!
Bullet icon Maksimālais starojums ...
Bullet icon Sirsnīgs paldies! Varb...
Jaunākās Bildes
Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas bā...
Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas bā...
Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas bā...
HAM 6M Tenerife
HAM 6M Tenerife
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Statistika
Links uz mūsu baneri
HTML kods uz freefm.lv mājas lapu.

Free FM