February 07 2023 16:11:41
Saules Aktivitāte
Saules Aktivitāte
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju ceļvedis
Legacy SAT - Ieskats satelītu televizijas vēsturē
IBM Kolekcija - Projekts kurā tiek tīrīta un restaurēta IBM ražotāja tehnika.
Aktuāls Jautājums
Kādiem masu medijiem dod priekšroku ikdienā?

Radio

TV

Podkāsti

Cits

Šodienas jubilāri:
Šodienas jubilāri F3llony
Čats
Vajadzēs gan ielogoties lai čatotu.

28-11-2022 10:07
Paldies 73

27-11-2022 00:01
Normāls čatiņš... Normund, apsveicu un 73!

04-03-2021 23:39
Paldies! Lieliska DX dāvana 50. dzimšanas dienā bija aizpagājušās nakts profilakse Zaķusalā! 73!

04-03-2021 19:19
Roland, Sumināts! Lai intresanti DX!

27-11-2020 12:57
Paldies, Roland!

26-11-2020 02:37
Normund, apsveicu dzimšanas dienā! 73!

26-11-2018 13:42
Paldies! Wink

26-11-2018 09:36
Daudz laimes dzimšanas dienā Princ_ Smile

04-03-2018 23:52
Paldies! Godam tika atzīmēts - pagājušo nakti līdz vienpadsmitiem šodien dienā pavadīju pie uztvērēja, "neatejot no kases". 73!

04-03-2018 10:35
Rolands Strautmalis - Sveicu!

Tags - Finanses
All Tags
SEPLP: bez papildu finansējuma var sarukt sabiedrisko mediju oriģinālsaturs 
Nesaņemot papildu finansējumu, Latvijas Televīzijai un Latvijas Radio šogad var būtiski samazināties oriģinālā satura apjoms un kapitālieguldījumi, komentējot 2023.gadam apstiprinātos sabiedriskā pasūtījuma plānus, norādīja Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (SEPLP).
Atgādinām par apraides uzraudzības valsts nodevas samaksu
Elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, kuriem ir izsniegtas apraides atļaujas komerciālās nacionālās televīzijas programmas apraidei vai komerciālās pārrobežu televīzijas programmas apraidei, ir jāmaksā valsts nodeva 5691,48 euro apmērā par apraides tiesību īstenošanas uzraudzību 2023.gadā.Valsts nodevas samaksa jāveic līdz 2023.gada 31.janvārim.
Pandēmija un karš radiotirgu ietekmējuši maz, taču nozare gribētu lielāku un skaidrāku valsts atbalstu
Pašlaik mūsu valstī strādā 31 radiouzņēmums, kas klausītājus uzrunā ar 48 programmām. Līdz Covid-19 diktētās pandēmijas sākumam radiotirgū bija par diviem komersantiem vairāk. Tādējādi secināms, ka šo nozari pēdējo gadu ligas ir ietekmējušas minimāli, lai gan eksperti atzina, ka jostas nācies savilkt arī radio pārstāvjiem, domājot par izdzīvošanu nenoteiktības apstākļos. Un valdības politika noteiktību nevieš.
Aizsardzības ministrija par 19,4 miljoniem eiro plāno ieviest īsviļņu radio sakaru apraides sistēmu
Aizsardzības ministrija (AM) par 19,4 miljoniem eiro plāno ieviest īsviļņu radio sakaru apraides sistēmu.
NEPLP atgādina elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem par pienākumu iesniegt reklāmas izcenojumus periodā pirms Saeimas vēlēšanām
Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 11.panta trešā daļa noteic: “Elektroniskais plašsaziņas līdzeklis vismaz 150 dienas pirms vēlēšanu dienas nosūta Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei priekšvēlēšanu aģitācijas raidlaika izcenojumus, ieskaitot plānotās atlaides un atlaižu piemērošanas kritērijus, visam priekšvēlēšanu aģitācijas periodam. Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome minēto informāciju nekavējoties publisko savā mājaslapā internetā.
No NEPLP uz SIF budžetu šogad pārcelts finansējums, kas paredzēts radio un televīzijas programmu veidošanai
Vērtējot publiski izskanējušo informāciju par Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) Mediju atbalsta fonda programmas finansējumu mediju nozarei šim gadam, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) vēlas viest skaidrību attiecībā uz finansējuma daļu, kas šogad tikusi pārdalīta no NEPLP budžeta uz SIF budžetu. Šogad finansējums satura projektu īstenošanai no NEPLP budžeta ir identiskā apjomā un pilnībā novirzīts SIF budžetā. NEPLP norāda, ka šie valsts budžeta līdzekļi, kas iepriekš atradās NEPLP budžetā, ir piešķirami tikai tiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem (EPL), kuriem ir NEPLP izsniegta EPL apraides atļauja radio vai televīzijas programmu raidīšanai. Iniciatīva mainīt šī finansējuma saņēmēju subjektus, pēc nonākšanas SIF budžetā, nav īstenojama, jo tas būtu pretrunā ar valsts budžeta līdzekļu piešķīruma mērķi.
'Tet' iegādājas telekomunikāciju uzņēmumu 'Telia Latvija'; darījuma summa - 10,75 miljoni.
Tehnoloģiju un izklaides uzņēmums "Tet" un viens no vadošajiem telekomunikāciju uzņēmumiem Ziemeļvalstīs un Baltijā "Telia Company" parakstījuši SIA "Telia Latvija" kapitāla daļu iegādes līgumu
Atgādinām par apraides uzraudzības valsts nodevas samaksu.
Elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, kuriem ir izsniegtas apraides atļaujas komerciālās nacionālās televīzijas programmas apraidei vai komerciālās pārrobežu televīzijas programmas apraidei, ir jāmaksā valsts nodeva 5691,48 euro apmērā par apraides tiesību īstenošanas uzraudzību 2022.gadā.Valsts nodevas samaksa jāveic līdz 2022.gada 31.janvārim.
Par 5G frekvencēm trīs sakaru operatori maksās 13,273 milj. eiro.
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) 27.decembrī apstiprinājusi izsoles rezultātus 5G tīkla izvēršanai izmantojamo radiofrekvenču joslu 700 MHz diapazonā. Frekvenču lietošanas tiesības iegūstot trīs mobilo sakaru operatoriem, izsoles ieņēmumi 13,273 milj. eiro. apjomā sešos mēnešos nonāks valsts budžetā. Operatoriem būs pienākums dinamiski attīstīt sakaru tīkla pārklājumu.
NEPLP 'Aizliegtajam paņēmienam' piemērojusi sodu 4000 eiro apmērā.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), izvērtējot Latvijas Televīzijas raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" 29. martā publicēto raidījumu par imunitāti pret Covid-19, secināja, ka nav tikusi nodrošināta pienācīga informācijas precizitāte un neitralitāte. LTV tika piemērots naudas sods 4000 eiro apmērā, portālu "Delfi" informēja NEPLP locekle Ieva Kalderauska.
NEPLP piešķir 38 tūkstošus eiro diasporas un remigrācijas tematikai veltīta satura veidošanai
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konkursa rezultātā ir piešķīrusi sabiedriskā pasūtījuma finansējumu 38 000 eiro satura veidošanai televīzijās un radio par diasporas un remigrācijas tematiku.
Noteikti uzvarētāji konkursā televīzijām, kas raida programmas zemes apraidē
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) izsludinātajā konkursā "Sabiedriski nozīmīga satura veidošana komerciālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas zemes apraidē ciparu formātā nekodēta pakalpojuma veidā (bez maksas) visā Latvijas teritorijā" ir noteikti divi uzvarētāji ziņu, informatīvi analītiskā un/vai pētnieciskā satura veidošanai un izplatīšanai.
'TV3 Group' parakstījusi līgumu par 'Top radio' iegādi.
"TV3 Group" piektdien paziņoja par radio stacijas "Top radio" iegādi Latvijā, tādējādi paplašinot krievvalodīgo auditoriju grupas portfelī, kā arī nostiprinot kopējās pozīcijas tirgū, ziņo uzņēmuma pārstāve Alise Mališko.
EPLP piešķir gandrīz 17 tūkstošus eiro papildu finansējumu vietējo raidījumu veidošanai Latgales televīzijās un radio
Noslēdzies Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) papildu sabiedriskā pasūtījuma konkurss par satura veidošanu Latgales reģionālajās un vietējās televīzijās un radio. Tajā par uzvarētāju atzīts SIA "Mediastrims" TV programmas LRT+ raidījums "Latgales ciematu stāsti: nezināmais par zināmo".
Aizsardzības ministrija daļēji finansēs Irbenes radioteleskopa uzturēšanu
Aizsardzības ministrija informē, ka Ministru kabinets ir apstiprinājis aizsardzības budžeta līdzekļu novirzīšanu Irbenes radioteleskopa uzturēšanas izmaksu daļējai segšanai. Jau ziņots, ka aizsardzības ministrs A. Pabriks šī gada 30. aprīlī vizītē apmeklēja Irbenes radioteleskopu, kur parakstīja nodomu vēstuli ar Ventspils Augstskolas rektoru Kārli Krēsliņu par sadarbību Irbenes radioteleskopa infrastruktūras izmantošanā.
NEPLP veicina diasporas un remigrācijas tematikai veltītu raidījumu veidošanu; izsludināts konkurss komercmedijiem
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir izsludinājusi sabiedriskā pasūtījuma konkursu komerciālajām televīzijām un radio par diasporas un remigrācijas tematikai veltītu raidījumu veidošanu.
NEPLP izsludina papildu konkursu vietējā satura raidījumu veidošanai bezmaksas zemes TV apraidē
Lai stiprinātu Latvijas informatīvo un kultūras telpu, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir izsludinājusi papildu konkursu ziņu, informatīvi analītisko un pētniecisko, kā arī informatīvi izglītojošu un izklaidējošu raidījumu veidošanai komerciālajās televīzijās, kas raida bezmaksas zemes apraidē.
Latvijas Radio pērn veiksmīgs attīstības gads – īstenotas reformas, investīcijas pieauga par 42%
Latvijas Radio grupas, kurā darbojas pieci radio kanāli, kopējie ieņēmumi 2020.gadā bija 10,85 miljoni eiro un kopējās izmaksas 10,79 miljoni eiro, bet pārskata gada peļņa 50 679 eiro. Valsts dotācija 2020. gadā veidoja 85,4% no ieņēmumiem jeb 9,3 miljonus eiro. Rēķinot uz vienu Latvijas iedzīvotāju, sabiedriskā medija pieci radio kanāli gadā kopā izmaksājuši 5,69 eiro personai, informēja Latvijas Radio.
NEPLP piešķīrusi 75 000 eiro priekšvēlēšanu satura veidošanai komerctelevīzijās
Lai veicinātu vēlētāju informētību par deputātu kandidātu sarakstiem un to piedāvājumiem šogad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konkursa rezultātā piešķīrusi sabiedriskā pasūtījuma finansējumu 75 000 eiro pašvaldību vēlēšanu priekšvēlēšanu satura veidošanai komerciālajās televīzijās.
Saeima būtiski ceļ SEPLP un NEPLP locekļu atalgojumu - 3000 eiro "uz rokas".
Saeima ceturtdien, 6.maijā, otrajā – galīgajā - lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, kas paredz palielināt atalgojumu Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekļiem. Vienlaikus tiks pielīdzinātas arī Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu algas, informē Saeimā.
NEPLP piešķir gandrīz 170 tūkstošus eiro vietējo raidījumu veidošanai bezmaksas zemes TV apraidē
Lai stiprinātu Latvijas informatīvo un kultūras telpu, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konkursa rezultātā piešķīrusi finansējumu 169 771 eiro ziņu, informatīvo, izglītojošo un izklaidējošo raidījumu veidošanai komerciālajās televīzijās, kas raida bezmaksas zemes apraidē.
NEPLP piešķir teju 125 tūkstošus eiro kultūras raidījumu veidošanai komerciālajās televīzijās un radio
Lai stiprinātu Latvijas kultūrtelpu un veicinātu satura pieejamību par latvisko dzīvesziņu, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konkursa rezultātā piešķīrusi finansējumu 124 990 eiro kultūras raidījumu veidošanai komerciālajās televīzijās un radio.
NEPLP piešķir vairāk nekā 54 tūkstošus eiro vietējo raidījumu veidošanai Latgales televīzijās un radio.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konkursu rezultātā piešķīrusi finansējumu 54 628,19 eiro pilsoniskās līdzdalības, nacionālās identitātes un kultūrtelpas stiprināšanai veltītu raidījumu veidošanai Latgales televīzijās un radio.
NEPLP piešķir 200 000 eiro uz ilgtspēju vērstu, kvalitatīvu izklaides un sporta raidījumu veidošanai.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konkursu rezultātā piešķīrusi finansējumu 200 000 eiro uz sabiedrības ilgtspēju vērstu, kvalitatīvu izklaides un sporta raidījumu veidošanai komerciālajās televīzijās un radio.
Mediju eksperti: Atalgojums darbam SEPLP ir neatbilstošs darāmā apjomam
Atalgojuma dēļ ir zema atsaucība pieteikties uz amatu jaunajā Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (SEPLP). Pirmajā konkursa termiņā uz padomes locekļa amatu nepieteicās neviens pretendents. Vairāk nekā divu tūkstošu eiro atalgojums pirms nodokļu nomaksas, vairāku politikas veidotāju un mediju ekspertu ieskatā, nespēj uzrunāt jomas lietpratējus. Iespējams, ka algas apmēru vēl pārskatīs, taču nav zināms, kad.
NEPLP sniedz būtisku atbalstu analītisku un pētniecisku raidījumu veidošanai
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir noteikusi uzvarētājus konkursā par informatīvi analītisko un pētniecisko raidījumu veidošanu nacionālajos komerciālajos elektroniskajos medijos. Konkursā par uzvarētāju atzīts sabiedrībā lielu popularitāti iemantojušais TV3 pētnieciskais raidījums “Nekā personīga”.
Apdraudēta Irbenes radioteleskopa turpmākā darbība; IZM gaida ilgtspēju zinātniskajā darbā.
Ja netiks atrasts valsts finansējums Irbenes radioteleskopa uzturēšanai un tehniskai apkopei, to var nākties slēgt un apturēt tā darbību jau tuvākajā laikā. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) naudu teleskopam nemeklē un grib, lai augstskola kļūst ilgtspējīga zinātniskajā darbā.
Aktualizēti nolikumi komercmedijiem par sabiedriskā pasūtījuma veidošanu, vērtēšanu un finansējuma izlietojumu
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir aktualizējusi divus nolikumus par sabiedriskā pasūtījuma daļas, ko pilda komercmediji, veidošanu, vērtēšanu un finansējuma izlietojumu.
NEPLP izsludina konkursus ziņu veidošanai un medijpratības veicināšanai komerciālajos radio un TV
Lai stiprinātu Latvijas informatīvo telpu un veicinātu sabiedriski nozīmīga un kvalitatīva satura veidošanu komerciālajās televīzijās un radio, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 18. februārī ir izsludinājusi pirmos divus konkursus ziņu veidošanai un medijpratības veicināšanai sabiedrībā.
"Tas notiks visā pasaulē." Kāpēc "Google" draud pamest Austrāliju?
Austrālijas valdība apsver iespēju ieviest likumu, lai risinātu jautājumu par to, vai tehnoloģiju gigantiem būtu jāmaksā par ziņām, kas parādās meklēšanā vai tiek kopīgotas "Google" platformās. "Google" ir draudējis izstāties no Austrālijas tirgus, ja tiks pieņemts jauns likums, kas regulē tā attiecības ar ziņu izdevējiem, ziņo BBC.
Sabiedriskajos medijos šogad paredzēts attīstīt analītisko un pētniecisko saturu
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) apstiprinātais sabiedriskais pasūtījums šogad Latvijas sabiedriskajos medijos paredz palielināt īpaši analītiskā un pētnieciskā, kā arī sabiedrības veselībai veltīta satura īpatsvaru.
NEPLP šogad būtiski vairāk atbalstīs vietējā satura raidījumu veidošanu komerciālajos medijos
Lai stiprinātu Latvijas informatīvo telpu un veicinātu vietējā satura raidījumu veidošanu komerciālajās televīzijās un radio, 2021. gada valsts budžetā Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) ir piešķirti 1,38 miljoni eiro. Tā ir vēsturiski lielākā valsts dotācija šim mērķim.
Atgādinām par apraides uzraudzības valsts nodevas samaksu
Elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, kuriem ir izsniegtas apraides atļaujas komerciālās nacionālās televīzijas programmas apraidei vai komerciālās pārrobežu televīzijas programmas apraidei, ir jāmaksā valsts nodeva 5691,48 euro apmērā par apraides tiesību īstenošanas uzraudzību 2021.gadā. Valsts nodevas samaksa jāveic līdz 2021.gada 31.janvārim.
No 1. janvāra LTV iziet no reklāmas tirgus. Ko tas nozīmē skatītājiem?
Jaunais gads nāk ar vēsturisku notikumu - sabiedriskie mediji iziet no reklāmas tirgus. Ko tas nozīmē Latvijas Televīzijas skatītājiem?
NEPLP izstrādājusi vadlīnijas sabiedrisko mediju darbībai pēc iziešanas no reklāmas tirgus
Jaunais 2021. gads mediju nozarē nāks ar vēsturisku pagriezienu – Latvijas sabiedriskie mediji – Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un portāls LSM.LV - izies no reklāmas tirgus. Tādējādi tie būs neatkarīgi no reklāmas ieņēmumiem. Bet skatītājiem un klausītājiem reklāmas “paužu” vietā nākamgad būs pieejamas vairāk nekā 1000 stundas jaunu raidījumu un cita kvalitatīva satura.
NEPLP atgādina elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem par pienākumu iesniegt reklāmas izcenojumus periodā pirms pašvaldību vēlēšanām
Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 11.panta trešā daļa noteic: “Elektroniskais plašsaziņas līdzeklis vismaz 150 dienas pirms vēlēšanu dienas nosūta Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei priekšvēlēšanu aģitācijas raidlaika izcenojumus, ieskaitot plānotās atlaides un atlaižu piemērošanas kritērijus, visam priekšvēlēšanu aģitācijas periodam. Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome minēto informāciju nekavējoties publisko savā mājaslapā internetā.
Eiropas Savienības atbalsts medijiem
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome informē, ka, atbalstot vārda brīvību un viedokļu dažādību plašsaziņas telpā, Eiropas Savienība aicina medijus pieteikties ES grantiem.
LATO LAPSA: SABIEDRISKĀ MEDIJA VADĪBAI – MILZU PRĒMIJAS, PĀRĒJIEM – TĒJIŅA, PLEDIŅŠ UN KRŪZĪTE
Kamēr "sabiedriskā" Latvijas Radio valde, tuvojoties radio deviņdesmit piektajai dzimšanas dienai, ir saņēmusi iespaidīgas – 5000-6000 eiro lielas prēmijas, pārējiem darbiniekiem nācies samierināties ar pieticīgākām veltēm – tējiņu un plediņu, kā arī arodbiedrības sagādātu "individualizētu krūzīti".
Izsludināts konkurss "Par novadu ziņu televīzijas sižetu veidošanu 2021. gadā"
Aicinām komerciālos vietējos un reģionālos elektroniskos plašsaziņas līdzekļus, kas raida televīzijas programmas, piedalīties konkursā “Par novadu ziņu televīzijas sižetu veidošanu 2021. gadā”.
«Rietumu radio» – jau trešais Liepājas medijs, kura pastāvēšana apdraudēta.
Liepājas reģionālais medijs ''Rietumu radio'' nonācis finanšu grūtībās. Vadība nevarot apsolīt, ka radio turpinās darbību tuvākajā laikā, un jau aicina sabiedrību sniegt finanšu palīdzību. “Rietumu radio” ir jau trešais Liepājas medijs, kurš ir uz bankrota sliekšņa – laikrakstu “Liepājas Nedēļa” krievu valodā vairs neizdod un avīze ''Kursas Laiks'' septembrī tika likvidēta.
Latvijas Raidorganizāciju asociācija ceļ trauksmi par valsts atbalsta trūkumu komercmedijiem
Bez atbilstoša valsts atbalsta komercmedijiem 2021.gadā vietējā satura ražošanai, Latvijas informatīvo telpu pārņems Krievijas politiskajām interesēm atbilstošs saturs, satraucas Latvijas Raidorganizāciju asociācija (LRA).
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome informē, ka līdz 30.11.2020.nelieliem tiešsaistes medijiem iespēja pieteikties ES grantiem
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome informē, ka līdz 30.11.2020.nelieliem tiešsaistes medijiem iespēja pieteikties ES grantiem: augstas kvalitātes ziņu produktu atbalstīšanai un viltus ziņu novēršanai.
SKP Sabiedriskā pasūtījuma apakšpadome lūdz atbalstīt nākamā gada budžetā finansējumu sabiedrisko mediju iziešanai no reklāmas tirgus
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu Sabiedriski konsultatīvās padomes (SKP) Sabiedriskā pasūtījuma apakšpadome publicējusi aicinājumu LR Ministru prezidentam, kā arī atbildīgajai Saeimas komisijai un ministrijām atbalstīt 2021. gada budžetā sabiedriskajiem medijiem nepieciešamo finansējumu, lai kompensētu to iziešanu no reklāmas tirgus.
NEPLP nākamgad prasa dubultot sabiedrisko pasūtījumu komercmedijiem
Lai stiprinātu Latvijas informatīvo telpu un kvalitatīva vietējā satura pieejamību sabiedrībai, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) lūdz Ministru kabinetu un Saeimu 2021. gada valsts budžetā piešķirt finansējumu viena miljona eiro apmērā sabiedriskā pasūtījuma satura veidošanai komerciālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos. Tas ir divas reizes vairāk nekā tika lūgts šogad
'Baltcom' iegādājies telekomunikāciju uzņēmumu 'Mīts LV'.
Telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējs "Baltcom" ir parakstījis pirkuma līgumu par interneta un televīzijas operatora "Mīts LV" un tā meitas uzņēmuma "Esteria79" 100% kapitāldaļu iegādi, informē "Baltcom".
NEPLP: sabiedrisko mediju iziešana no reklāmas tirgus ir nākamā gada valsts galvenā prioritāte
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) nākamā gada galvenā prioritāte ir sabiedrisko mediju – Latvijas Televīzijas, Latvijas Radio un vienotā portāla LSM.LV – iziešana no reklāmas tirgus. Šim mērķim NEPLP valsts budžeta prioritāro pasākumu ietvaros ir pieprasījis 8,3 miljonus eiro, kas nodrošinās sabiedriskajiem medijiem adekvātu kompensāciju pēc iziešanas no reklāmas tirgus un sabiedrisko mediju attīstību.
NEPLP izsludina konkursu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu priekšvēlēšanu perioda atspoguļošanai
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) izsludina konkursu komerciālajām televīzijām par raidījumu veidošanu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu atspoguļošanai priekšvēlēšanu periodā, summa 75 000 EUR.
NEPLP: Jaunais PIK nodrošinās LTV signāla pārraidi HD kvalitāti.
Vēlākais no nākamā gada 1.janvāra “Latvijas Televīzijas” (LTV) programmas vairums skatītāju varēs vērot HD jeb augstas izšķirtspējas kvalitātē. Tas izriet no Ministru kabineta lēmuma atbalstīt līdzekļu no neparedzētiem gadījumiem piešķīrumu, lai Latvijas Televīzija varētu iegādāties jaunu programmu izlaides kompleksu (PIK), kas nodrošina ētera darbības nepārtrauktību.
Lai stiprinātu Latvijas mediju telpu, NEPLP lūdz Saeimu pārskatīt nesamērīgos kreditēšanas reklāmas ierobežojumus
Priekšlikumu mērķis ir palielināt vietējo komerciālo un sabiedrisko mediju reklāmas ienākumu bāzi ārkārtējās situācijas apstākļos, ņemot vērā, ka jūlija beigās būs beidzies konkursu kārtībā piešķirtais valsts atbalsts medijiem Covid-19 krīzes pārvarēšanai.
NEPLP konkursa rezultātā piešķir finansējumu 12 satura projektu veidošanai komerciālajās radiostacijās
Noslēdzies Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) izsludinātais konkurss par sabiedriski nozīmīga satura veidošanu, informējot, izglītojot un izklaidējot komerciālajās radiostacijās.
Konkurss masu medijiem Covid-19 krīzes seku mazināšanai īsti nebūšot konkurss, atklāj naudas dalītājs.
Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) izsludinātais konkurss, kurā tiks sadalīts atbalsts masu medijiem Covid-19 krīzes radīto seku mazināšanai, īsti neatbilst klasiskam konkursam, jo daļēji tā būs tikai rēķinu un pieteikumu formu iesniegšana, šorīt Latvijas Radio stāstīja SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce.
NEPLP 463 000 eiro piešķīrusi 'TV3', 'RīgaTV 24', 'Re:TV', 'Radio Tev' un 'Radio SWH'.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) konkursā par ziņu un informatīvi analītisko raidījumu veidošanu nacionālajos komerciālajos elektroniskajos medijos uzvarējušas televīzijas "TV3", "RīgaTV 24" un "Re:TV", kā arī "Radio Tev" un "Radio SWH", informēja NEPLP pārstāvji.
NEPLP izsludina konkursu reģionālo, diasporas un mazākumtautību mediju atbalstam.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 14.aprīlī izsludinājusi otro no četriem konkursiem par ziņu, informatīvi analītisko un pētniecisko, kā arī uz sabiedrības ilgtspēju vērstu raidījumu veidošanu un izplatīšanu komerciālajos reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kā arī plašsaziņas līdzekļos, kas raida mazākumtautību valodās. Tāpat konkursā tiks dota iespēja piedalīties medijiem, kas sadarbojas ar diasporas satura veidotājiem.
LTV par vairāk nekā 100 000 eiro iegādājas videokameras un studijas adapterus.
VSIA "Latvijas Televīzija" (LTV) par vairāk nekā 100 000 eiro iegādājusies videokameras un studijas adapterus, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā publicētā informācija.
NEPLP izsludina konkursu par ziņu un informatīvi analītisku raidījumu veidošanu komercmedijos
Operatīvi reaģējot uz valdības lēmumu par līdzekļu piešķīrumu mediju atbalstam krīzes situācijā un uzklausot sabiedrības viedokli, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 9.aprīlī izsludina pirmo no četriem konkursiem par ziņu, informatīvi analītisko un pētniecisko raidījumu veidošanu un izplatīšanu komerciālajos nacionālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos.
Konkursā par Covid-19 problemātikas atspoguļošanu noteikti 5 labākie piedāvājumi
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) noteikusi piecus labākos piedāvājumus konkursā par informatīvo materiālu sagatvošanu un izplatīšanu par Covid-19, no tiem divas televīzijas un trīs radio.
NEPLP vadītājs: mediju nozare atrodas kraha priekšā.
Latvijā mediju nozare šobrīd ir kraha priekšā, piektdien intervijā Latvijas Radio atzina Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.
Covid-19 krīzes pārvarēšana nav iespējama bez stipriem vietējiem medijiem
Covid-19 krīzes pārvarēšana nav iespējama bez stipriem vietējiem medijiem. Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (turpmāk arī – Padome), ievērojot tai Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā noteikto pienākumu pārstāvēt sabiedrības intereses elektronisko plašsaziņas līdzekļu jomā, kā arī valstī noteikto ārkārtējo situāciju, vērš uzmanību, ka mediju nozarei ir stratēģiski nozīmīga loma Covid-19 krīzes pārvarēšanā un valsts informatīvās telpas drošības nodrošināšanā. Padome informē, ka saistībā ar Covid-19 krīzi un ārkārtējās situācijas izsludināšanu virknei mediju katastrofāli strauji krītas ieņēmumi.
NEPLP izsludina konkursu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu priekšvēlēšanu perioda atspoguļošanai
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) izsludina konkursu komerciālajām televīzijām par raidījumu veidošanu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu atspoguļošanai priekšvēlēšanu periodā, summa 75 000 EUR.
Noteikti uzvarētāji konkursos par vietējā satura raidījumu veidošanu 2020.gadā
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) noteikusi uzvarētājus konkursos par vietējā satura raidījumu veidošanu radio un televīzijās.
Noteikti Latgales konkursu uzvarētāji
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) noteikusi uzvarētājus konkursā “Par raidījumu veidošanu 2020.gadā Latgales reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas” un konkursā “Par raidījumu veidošanu 2020.gadā Latgales reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida radio programmas”.
Atgādinām par apraides uzraudzības valsts nodevas samaksu
Elektroniskiem plašsaziņas līdzekļiem, kuriem ir izsniegtas apraides atļaujas komerciālās nacionālās televīzijas programmas apraidei vai komerciālās pārrobežu televīzijas programmas apraidei, ir jāmaksā valsts nodeva 5691,48 euro apmērā par apraides tiesību īstenošanas uzraudzību 2020.gadā. Valsts nodevas samaksa jāveic no 2020.gada 10.janvāra līdz 31.janvārim.
NEPLP: Vajag 440 000 eiro, lai "lsm.lv" izveidotu platformu mazākumtautībām.
Nepieciešami gandrīz 440 000 eiro, lai "lsm.lv" izveidotu iecerēto jauno multimediju platformu mazākumtautību auditorijai krievu valodā, šodien Saeimas Stratēģiskās komunikācijas apakškomisijas sēdē norādīja Nacionālās elektroniskās plašsaziņas līdzekļu padomes locekle Aurēlija Ieva Druviete.
"Netaisnīgi un nepamatoti" – LTV spēkojas ar NEPLP par papildu miljonu
Latvijas Televīzija (LTV) norāda, ka Nacionālās Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) piedāvātais sabiedriskajiem medijiem plānotā papildu miljona sadalījums nav proporcionāls un samērīgs, kā arī nav sagatavots saskaņā ar tādiem Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU) noteiktajiem finansējuma piešķīruma pamatprincipiem kā taisnīgums un pamatotība, portālu "Delfi" informēja LTV komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.
"Tele2" sasniedz desmitgades labākos rādītājus
Mobilo sakaru operatora “Tele2” apgrozījuma un peļņas rādītāji salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu turpina augt. Šī gada deviņos mēnešos apgrozījums kāpis par 4,5% un sasniedzis 96,7 milj. eiro, bet peļņa palielinājusies gandrīz par 10% un ir 37,5 miljonus eiro. Tas ir labākais deviņu mēnešu rādītājs pēdējo 10 gadu laikā. Savukārt “Tele2” pakalpojumu lietotāju skaits, salīdzinot ar gada sākumu, palielinājies par apmēram 12 tūkstošiem.
Kariņš rosina daļu no partijām paredzētās naudas novirzīt algu celšanai sabiedriskajos medijos
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") rosina partijām nākamgad papildus piešķirt nevis piecus, bet četrus miljonus eiro. Atlikušo miljonu Kariņš piedāvā novirzīt sabiedrisko mediju darbinieku algām. Priekšlikumu atbalsta Valsts prezidents Egils Levits, tomēr koalīcijas partneri Kariņu kritizē par pēkšņo atkāpšanos no iepriekš panāktās vienošanās.
Valdība atbalsta vairākas elektronisko mediju nozarei būtiskas prioritātes
Izskatot budžeta projektu 2020.-2022. gadam Ministru kabinets atbalstījis vairākas elektronisko mediju nozarei būtiskas prioritātes, kas paredz palielinājumu 6 339 634 EUR apmērā.
NEPLP aicina atbalstīt priekšlikumus Latvijas Radio un sabiedrisko mediju situācijas stabilizēšanai
Lai risinātu situāciju VSIA "Latvijas Radio" (LR) un sabiedriskajos medijos kopumā, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir iesniegusi valdībā ziņojumu un priekšlikumus situācijas stabilizācijai, kas ietver arī finanšu pieprasījumus sabiedriskajiem medijiem no "Līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem" un aicinājumu atbalstīt finanšu pieprasījumus 2020. gada budžetā.
Krīzi Latvijas Radio risinās ar mediatora palīdzību
Krīzi Latvijas Radio risinās mediācijas ceļā. Jau nākamnedēļ ar mediatora klātbūtni pie viena galda sēdīsies Latvijas Radio Ziņu dienesta, Latvijas Radio valdes un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pārstāvji, žurnālistiem pastāstīja radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne.
NEPLP iesniedz valdībai mediju nozares prioritāšu finansējuma pieprasījumu 2020.gadam
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) iesniegusi Ministru kabinetam izskatīšanai mediju nozares prioritāro pasākumu finansējuma pieprasījumu no valsts budžeta 2020.gadam. Kopējā pieprasījuma summa ir 17,2 milj. euro.
Valdība atbalsta NEPLP priekšlikumu par Latvijas Radio peļņas daļas novirzīšanu stratēģisko mērķu sasniegšanai
Ministru kabinets 16. jūlija sēdē atbalstīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) sagatavoto priekšlikumu valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību (VSIA) "Latvijas Radio" dividendēs izmaksājamo 2018. gada peļņas daļu kopumā 138 234 euro apmērā novirzīt Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā un Latvijas Radio vidēja termiņa darbības stratēģijā 2019. – 2022.gadam noteikto mērķu sasniegšanai, veicot kapitālieguldījumus tehniskajā nodrošinājumā un infrastruktūrā, lai nodrošinātu sabiedriskā pasūtījuma izpildi.
Informācija par NEPLP 19.jūnija sēdi
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) 19.jūnija sēdē tika pieņemts lēmums par sabiedriskā pasūtījuma daļas, ko 2019.gadā īsteno valsts SIA "Latvijas Televīzija" un valsts SIA "Latvijas Radio", apstiprināšanu ar grozījumiem, kā arī lēmums par sabiedriskā pasūtījuma daļas, ko 2018.gadā īstenojusi valsts SIA "Latvijas Televīzija", izpildi un finansējuma izlietojumu.
NEPLP atkārtoti aicina Saeimu pārskatīt kreditēšanas reklāmu ierobežošanu
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) atkārtoti vērsusies pie Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces un Saeimas komisijām ar aicinājumu atlikt grozījumu Patērētāju tiesību aizsardzības likumā stāšanos spēkā. Pārtraucot kreditēšanas reklamēšanu, pastāv reāls risks, ka samazinoties nacionālo mediju satura apjomam un kvalitātei, auditorija pārorientēsies uz pārrobežu medijiem vēl daudz lielākā pakāpē, nekā līdz šim.
KM un VRAA ielūdz uz informatīvu semināru - Mediju atbalsta fonda programma reģionālo un vietējo mediju atbalstam.
Aicinām uz informatīvo semināru, kurā Kultūras ministrija un Valsts reģionālās attīstības aģentūra informēs par programmas nosacījumiem un labprāt atbildēs uz potenciālo projekta iesniedzēju jautājumiem. Pasākums notiks 2019.gada 9.maijā plkst.15:00 Kultūras ministrijas Lielajā zālē (K.Valdemāra iela 11a). Dalība seminārā ir bez maksas.
Konkursā par Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu uzvar SIA "All Media Latvia".
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 8.marta sēdē izvērtēja konkursa “Par 2019.gada Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu komerciālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas” pieteikumus un, atbilstoši konkursa nolikumā noteiktajai vērtēšanas sistēmai, augstāko vērtējumu saņēma SIA “All Media Latvia” piedāvājums.
Atrasts risinājums LR4 un 'lsm.lv' angļu un krievu valodas versiju darbības turpināšanai, atklāj Kariņš.
Koalīcija ir atradusi risinājumu, lai turpinātu Latvijas Radio 4 (LR4) un "lsm.lv" angļu un krievu valodas versiju darbība, šodien pēc valdību veidojošo partiju 2019. gada budžetam veltītās ārkārtas sanāksmes žurnālistiem pavēstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
Valdība neatļauj Meroni nopirkt 'Radio SWH'.
Aizgājusī Māra Kučinska (ZZS) valdība nav piekritusi "Radio SWH" pārdošanas darījumam. Radio gribējis pirkt ar Šveices advokātu Rūdolfu Meroni saistīts uzņēmums, taču nacionālās drošības interesēs darījums apturēts, svētdien ziņoja LTV raidījums "de facto".
KNAB izvērtēs NEPLP iesniegumu par LTV veiktā iepirkuma sadārdzinājumu
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izvērtēs Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) iesniegumu par Latvijas Televīzijas (LTV) veiktā studijas režijas pults iepirkuma sadārdzinājumu.
Eksperti augstos toņos diskutē par neuzticības izteikšanu LTV.
Otrdienas vakarā spraiga diskusija izvērtās Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma "Tieša runa" dalībnieku starpā, kuri bija uzaicināta apspriest Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) izteikto neuzticību Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim programmu attīstības jautājumos Sergejam Ņesterovam.
Atgādinām par apraides uzraudzības valsts nodevas samaksu
Elektroniskiem plašsaziņas līdzekļiem, kuriem ir izsniegtas apraides atļaujas komerciālās nacionālās televīzijas programmas apraidei vai komerciālās pārrobežu televīzijas programmas apraidei, ir jāmaksā valsts nodeva 5691,48 euro apmērā par apraides tiesību īstenošanas uzraudzību 2019.gadā. Valsts nodevas samaksa jāveic no 2019.gada 10.janvāra līdz 31.janvārim.
NEPLP izsaka neuzticību LTV valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim Sergejam Ņesterovam
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) kā VSIA “Latvijas Televīzija” valsts kapitāla daļu turētāja vienbalsīgi pieņēmusi lēmumu izteikt neuzticību Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim programmu attīstības jautājumos Sergejam Ņesterovam. Lēmums stājas spēkā šodien, 2018.gada 28.decembrī, līdz ar tā pieņemšanas brīdi.
“Sportacentrs.com TV” arī turpmāk būs pieejams bezmaksas zemes apraidē
Izvērtējot iesniegto pieteikumu un uzklausot pretendentu par iecerēm attiecībā uz sabiedriskā pasūtījuma izpildi, NEPLP 22.novembrī pieņēma lēmumu par konkursa “Par sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu nacionālajam komerciālajam elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim, kas veido televīzijas programmu un nodrošina tās apraidi raidījumu veidošanai par aktīvu dzīvesveidu 2019.gadā” uzvarētāju atzīt SIA “4.vara” iesniegto piedāvājumu, kas zemes apraidē ciparu formātā visā Latvijas teritorijā 2019.gadā turpinās veidot skatītājiem jau labi zināmo televīzijas programmu “Sportacentrs.com TV”. Konkursa finansējums 2019. gadam ir 348 604 eiro.
Informācija par NEPLP sēdi 29.oktobrī
Izsniedz apraides atļaujas NEPLP sēdē pieņēma lēmumu izsniegt pārrobežu apraides atļaujas elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim SIA „MSC Media“ izklaidējošu televīzijas programmu “UKRAINE 1“, ”UKRAINE 2“, “NLO TV 1” un “NLO TV 2” raidīšanai. Minētās programmas gan pagaidām nebūs pieejamas skatītājiem Latvijā.
Miljonus vērts objekts – gadiem ugunsnedrošs?
Valdība vakar no līdzekļiem neparedzētiem izdevumiem piešķīra 339 tūkstošus eiro Ventspils Augstskolai (VA), lai tās Inženierzinātņu institūts “Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs” varētu ierīkot ugunsdrošības sistēmu.
"Tele2" investēs 300 000 eiro klientu centru attīstībā
Līdz gada beigām mobilo sakaru operators "Tele2" plāno atjaunot sešus klientu apkalpošanas centrus visā Latvijā, investējot tajos vairāk nekā 300 000 eiro. Pirmais klientu centrs pēc rekonstrukcijas 13. oktobrī ir atvērts Jelgavā, tirdzniecības centrā "VIVO centrs". Tajā ieguldīti 40 000 eiro.
Izvērtē sabiedrisko mediju valžu darbu 2017.gadā
NEPLP, kā VSIA “Latvijas Radio” (LR) un VSIA “Latvijas Televīzija” (LTV) kapitāla daļu turētāja, izvērtēja valdes locekļu amata pienākumu izpildi 2017.gadā.
"Radio SWH" jauns īpašnieks - ar Ventspils uzņēmumiem saistītais "Media Support".
Par jauno "Radio SWH" īpašnieku, visticamāk, kļuvis SIA "Media Support", kura vienīgais valdes loceklis ir Aivars Gobiņš, kas ieņem amatus vēl 25, pārsvarā Ventspils, uzņēmumos, kas saistīti ar Šveices advokātu Rudolfu Meroni, otrdien vēsta "Latvijas Avīze".
Vai "Radio "SWH" tiks notirgots kādam skandalozā Meroni uzņēmumam?
Elektronisko plašsaziņas līdzekļu tirgus dalībnieki jau vairākas nedēļas runā, ka finiša taisnē nonācis Radio SWH pārdošanas process, turklāt ticamākais šīs raidstacijas pircējs būs kāds ar Šveices advokātu Rudolfu Meroni saistīts ārvalstu uzņēmums.
"All Media Latvia" apgrozījums pieaug līdz 18,5 miljoniem eiro; peļņa – 1,3 miljoni
Televīzijas kanālu TV3, 3+ un TV6 īpašnieks SIA "All Media Latvia" (iepriekš pazīstams kā SIA "TV 3 Latvia") pagājušajā gadā strādājis ar apgrozījumu 18,467 miljonu eiro apmērā, savukārt uzņēmuma peļņa bija 1,391 miljons eiro, ziņo "Lursoft" "Klientu portfelis".
"Baltijas Mediju alianse" koncerns atsācis pelnīt
Mediju koncerns SIA "Baltijas Mediju alianse", kuram pieder vairāki populāri mediji Latvijā, 2017. gadā strādāja ar konsolidēto apgrozījumu 20,510 miljonu eiro apmērā, kas bija par 4,8% vairāk nekā 2016. gadā, ziņo "Lursoft" "Klientu portfelis".
NEPLP nelietderīgi izmanto valsts piešķirto finansējumu, konstatē VK
Valsts kontrole (VK) Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) pārmet nelietderīgu un neefektīvu valsts budžeta piešķirtā finansējuma plānošanu un izlietošanu, liecina VK revīzijas ziņojums par NEPLP 2017.gada pārskatu.
Informācija par NEPLP 17.maija sēdi
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 17.maija sēdē apsprieda VSIA “Latvijas Radio” (LR) un VSIA “Latvijas Televīzija” (LTV) finansējuma pieprasījumu izdevumu segšanai no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”. Pēc pārstāvju uzklausīšanas, padome nolēma lūgt līdz š.g. 23. maijam iesniegt detalizētāku, ar dokumentiem pamatotu skaidrojumu finansējuma nepieciešamībai.
Informācija par NEPLP 2018.gada 3.maija sēdi
Kā jau iepriekš ziņots, š.g. 19.aprīļa Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (turpmāk – NEPLP) sēdē divu konkursu ietvaros netika apgūts viss konkursiem paredzētais finansējums, tādēļ NEPLP izsludināja divus jaunus konkursus.
'Lattelecom' paaugstina 'Virszemes TV' abonēšanas maksu.
Telekomunikāciju uzņēmums "Lattelecom" no 1. maija nolēmis paaugstināt savu "Virszemes TV" piedāvājuma abonēšanas maksu, portālam "Delfi" sacīja uzņēmuma sabiedrisko attiecību vecākā projektu vadītāja Lāsma Trofimova.
"Sputnik" popularizēšana par nodokļu maksātāju naudu – uzraugs pārmet sabiedriskajiem medijiem
Latvijas sabiedrisko mediju prakse izmantot nodokļu maksātāju naudu, lai iegādātos informācijas aģentūras "Sputnik" fotogrāfijas, stiprina un popularizē aģentūras zīmolu, kā arī nav Latvijas sabiedrības interesēs, paziņojusi Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP).
NEPLP priekšsēdētāja vietnieka Āboliņa ienākumi pērn – 27 864 eiro
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja vietnieka Ivara Āboliņa ienākumi pērn sasniedza 27 864 eiro, liecina Valsts ieņēmuma dienestam iesniegtā amatpersona deklarācija.
Orbitālo satelītu operatora SES peļņa pērn – 596,1 miljons eiro.
Orbitālo satelītu komunikāciju operatora "SES S.A." (SES), kura viena no telestacijām darbojas Rīgā, ienākumi 2017. gadā bijuši 2,35 miljardi eiro, bet peļņa sasniegusi 596,1 miljonu eiro, portālu "Delfi" informēja kompānijā.
Informācija par NEPLP 19. februāra sēdi
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 19. februāra sēdē apstiprināja, ka konkursā "Par sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu 2018. gadā nacionālajiem komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem Latvijas Republikas simtgades satura veidošanai, izplatīšanai un arhivēšanai" pieteikušies divi pretendenti - AS “TV Latvija” un SIA “Vidzemes Televīzija”, kas veido programmas TV24 un RE:TV. Saņemtie pieteikumi atbilst konkursa nolikuma nosacījumiem un satur visus nepieciešamos dokumentus.
LVRTC: Zaķusalas TV torņa rekonstrukcija izmaksās vairākus desmitus miljonu eiro
Zaķusalas televīzijas (TV) torņa rekonstrukcija izmaksās vairākus desmitus miljonu eiro, intervijā pastāstīja Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.
Informācija par NEPLP sēdi 11.janvārī
2018. gada 11. janvārī Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) apstiprinājusi sabiedrisko pasūtījumu 2018. gadam Latvijas Televīzijai un Latvijas Radio.
Radio darbinieku "atklātā vēstule": VK saņēmusi NEPLP lūgumu izvērtēt LR darbības atbilstību
Valsts kontrole (VK) ir saņēmusi Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājas Daces Ķezberes vēstuli ar lūgumu VK izvērtēt Latvijas Radio (LR) darbības atbilstību normatīvajiem aktiem, taču atsevišķu pārbaudi tieši par šo faktu veikt negrasās.
Jaunās LR valdes locekles Dikas-Bokmelderes uzņēmumiem izveidojies nodokļu parāds
Abiem jaunās "Latvijas radio" (LR) valdes locekles programmu attīstības jautājumos Sanitas Dikas-Bokmelderes piederošajiem uzņēmumiem ir nodokļu parāds, liecina "Firmas.lv" informācija.
Jaunajai vadībai būs jāskaidro, vai radio darbinieku 'atklātā vēstule' nav bijusi izšķērdība.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) uzdevusi jaunajai Latvijas Radio (LR) valdes priekšsēdētājai Unai Klapkalnei noskaidrot, vai radio darbinieki izveidojot un pārraidot videomateriālu, kurā pausta neuzticība padomes darbam, nav nelietderīgi izmantojuši valsts naudu.
Latvijas Radio nemaksā algas par varonību, NEPLP pārmetumus atspēko Roķe.
Latvijas Radio nemaksā nepamatoti lielas algas vai kādas piemaksas par varonību, komentējot Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja vietnieka Ivara Āboliņa pārmetumus, trešdien intervijā radio raidījumā "Labrīt" sacīja Latvijas Radio valdes locekle Sigita Roķe.
Informācija par NEPLP sēdi 18. septembrī
Apstiprina komerctelevīziju sabiedriskā pasūtījuma izpildi augustā NEPLP 18. septembra sēdē apstiprināja televīziju Sportacentrs.com TV (SIA “4.vara”), Re:TV (SIA “Vidzemes televīzija”) un Rīga TV24 (AS “TV Latvija”) saistību izpildi šā gada augustā. NEPLP iepazinās ar televīziju iesniegtajiem finanšu dokumentiem un atskaitēm par sabiedriskā pasūtījuma izpildi.
Informācija par NEPLP sēdi 14. septembrī
Izskatīts LR revīzijas ziņojums Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 14. septembra sēdē apstiprināja VSIA "Latvijas Radio" (LR) revīzijas komisijas ziņojumu par darbību pirmajā pusgadā.
Elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozarei nākamā gada budžetā nepieciešami € 24,446 miljoni
Elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozarei 2018.gada budžetā nepieciešami 24,446 miljoni eiro, otrdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē norādīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļi.
NEPLP: LR darbinieku piemaksas vairākkārt pārsniedz viņu pamatalgu.
Latvijas Radio (LR) darbiniekiem izmaksātās piemaksas vairākkārt pārsniedz pamatalgu, otrdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē atzina Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) loceklis Ivars Āboliņš.
NEPLP: Sabiedrisko mediju budžets jāstiprina jau pirms iziešanas no reklāmas tirgus
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) atbalsta Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā rosināto sabiedrisko mediju iziešanu no reklāmas tirgus no 2020.gada, un aicina izvērtēt iespējas jau no 2018. gada valsts budžeta piešķirt finansējumu sabiedrisko mediju stiprināšanai, kā prioritāti izvirzot atalgojuma jautājumu Latvijas Radio (LR) un Latvijas Televīzijā (LTV). Īstenojot sabiedrisko mediju pārdomātu iziešanu no reklāmas tirgus tuvāko gadu laikā un apzinoties tam nepieciešamā finansējuma apjomu, NEPLP uzsver, ka jau šobrīd ir svarīgi stiprināt sabiedriskos medijus, lai tie kalpotu par kvalitatīvu dialoga platformu sabiedrības interesēs, līdz ar to ir nepieciešams turpināt diskusiju par LR un LTV budžeta palielināšanu.
Izsludina konkursu uz LR valdes priekšsēdētāja amatu un LR valdes locekļa finanšu vadības jautājumos amatu
Izsludinot konkursu, NEPLP nolēma, ka LR valdes priekšsēdētāja amatam aicina pieteikties Latvijas Republikas (LR) pilsoņus, kuriem ir valsts valodas un vismaz divu svešvalodu, no kurām viena ir Eiropas Savienības (ES) oficiālā valoda, zināšanas, maģistra grāds vadībzinātnēs, vismaz 5 gadus ilga darba pieredze vadošā amatā plašsaziņas līdzekļu jomā vai vidējas vai lielas kapitālsabiedrības, organizācijas vai iestādes vadībā, kā arī nevainojama reputācija un vairākas kompetences atbilstoši LR vadības specifikai, tostarp risku un pārmaiņu vadību, finanšu resursu pārvaldību un gada pārskatu sagatavošanu.
Nepietiekamais finansējums padarījis Latvijas Radio par vienu no nabadzīgākajiem radio Eiropā.
Nepietiekamais finansējums padarījis Latvijas Radio (LR) par vienu no nabadzīgākajiem radio Eiropā, atklātā vēstulē paudusi LR valdes locekle Sigita Roķe. «Ar savām programmām un milzīgo satura apjomu, lielāko, lojālāko auditoriju, kas uzticas LR saturam, mēs esam viens no nabadzīgākajiem radio Eiropā,» norāda Roķe.
Informācija par NEPLP sēdi 29.jūnijā
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 29.jūnija sēdē lēma par finansiāla atbalsta pieprasīšanu no Valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Vimbldonas tenisa turnīra tiešraides nodrošināšanai, uzklausīja pretendentu konkursam par multimediālās mūsdienu latviešu aktuālās populārās mūzikas platformas izveidošanu 2017.gadā, lēma par grozījumu apstiprināšanu SIA “Media 360” izsniegtajā apraides atļaujā, kā arī izvērtēja sabiedriskā pasūtījuma kvalitāti Latgales medijos.
LVRTC apgrozījums pērn pārsniedzis 15,126 miljonus eiro
VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centra" (LVRTC) apgrozījums pagājušajā gadā bija 15,126 miljoni eiro, kas ir par 1,5% vairāk nekā 2015.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa saruka par 11,9% un bija 4,611 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.
Mobilo sakaru operatori viesabonēšanā varēs lietotājiem piemērot kontroles mehānismu
Neskatoties uz viesabonēšanas piemaksu atcelšanu Eiropas Savienībā (ES), mobilo sakaru operatori varēs lietotājiem piemērot kontroles mehānismu, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).
Informācija par NEPLP sēdi 15.jūnijā
Noslēdzies konkurss TV raidījumu veidošanai par diasporas un remigrācijas tematiku Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 15.jūnija sēdē izvērtēja pieteikumus konkursam par televīzijas sižetu un raidījumu veidošanu par diasporas un remigrācijas tematiku. Par piemērotāko pretendentu atbilstoši konkursa nolikumam un saņemtajam punktu skaitam tika atzīts “IMLO Lat-Ireland Ltd” veidotais diasporas medijs “Piektais novads”, kas šajā konkursā uzvarēja arī pērn. Televīzijas ikmēneša žurnāls “Piektais novads” piedāvā sagatavot piecus 26 minūšu garus raidījumus, kas sastāv no 2- 3 sižetiem par aktualitātēm diasporā, kā arī viedokļiem par svarīgiem jautājumiem diasporas dzīvē, tostarp remigrāciju. Apstiprinot konkursa uzvarētāju, NEPLP rekomendē “IMLO Lat-Ireland Ltd” pilnveidot un uzlabot auditorijas sasniedzamību. Raidījums tiek veidots ar Ārlietu ministrijas atbalstu, tā veidošanai piešķirti 23 tūkstoši eiro.
"Tele2" sadārdzina tarifus, paplašinot saziņas iespējas Eiropā
No 1.jūnija visiem mobilo sakaru operatora "Tele2" klientiem stāsies spēkā jauni, dārgāki tarifu plāni, kuros paplašinātas sakaru iespējas Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās Zonas (EEZ) valstīs.
Izsludināts konkurss TV raidījumu veidošanai par diasporas tematiku
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 27. aprīļa sēdē izsludināja konkursu par televīzijas sižetu un raidījumu veidošanu par diasporas un remigrācijas tematiku. Par šī konkursa rīkošanu 26. aprīlī NEPLP noslēdza sadarbības līgumu ar Ārlietu ministriju. Raidījumu veidošanai par diasporas tematiku un Latvijas diasporas mediju atbalstam piešķirti 23 tūkstoši eiro.
Mediji: jaunais MTG īpašnieks uzņēmumu, visticamāk, gatavos tālākai pārdošanai.
ASV investīciju kompānija "Providence Equity Partners" (PEP), kas no zviedru "Modern Times Group" (MTG) iegādāsies televīzijas TV3 un LNT, kā arī citus saistītus medijus Baltijas valstīs, visticamāk, ir finanšu investors, tādēļ, visticamāk, uzņēmumi tiks gatavoti tālākai pārdošanai.
Mediji ziņo par bīstamu vīrusu, kurš skāris Krievijas bankomātus.
Vīrusam nav faila ķermeņa, tāpēc to neatpazīst antivīrusi. Tas var neierobežotu laiku dzīvot bankomāta operatīvajā atmiņā. RĪGA, 20. marts — Sputnik. Krievijā parādījies jauns vīrusa tips, kas uzbrūk bankomātiem, ziņo RIA Novosti, atsaucoties uz laikrakstu "Kommersant".
Latvijas uzņēmums kibernoziedzniekiem pārskaitījis miljonu dolāru.
Nesen kāds Latvijā strādājošs uzņēmums kibernoziedzniekiem pārskaitījis miljonu ASV dolāru. Krāpšanas shēma esot vienkārša, proti, sākotnēji noziedznieki uzņēmumam nosūta elektronisku pasta vēstuli un tādā veidā inficē uzņēmuma datorsistēmu.
LTV saņems pusmiljonu eiro, lai segtu zaudējumus strīdā par autortiesību pārkāpumu.
Valdība otrdien no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķīra 646 217 eiro VSIA "Latvijas Televīzijai" (LTV), lai segtu zaudējumus strīdā ar Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūru/Latvijas Autoru apvienību (AKKA/LAA) par autortiesību pārkāpumu.
NEPLP 100 tūkstošus eiro Kiviča interviju raidījumam piešķir, lai neeksperimentētu ar finansējumu.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 100 000 eiro piešķiršanu "TV24" raidījumam "Rampas Ugunis" skaidro ar nevēlēšanos lieki eksperimentēt ar medijiem piešķirto finansējumu.
NEPLP lūdz valdību piešķirt LTV līdzekļus, lai segtu zaudējumus strīdā ar AKKA/LAA
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) vērsusies Ministru kabinetā ar lūgumu piešķirt VSIA «Latvijas Televīzija» (LTV) finansējumu, lai tā varētu segt zaudējumus strīdā ar Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūru/Latvijas Autoru apvienību (AKKA/LAA) par autortiesību pārkāpumu, pastāstīja padomes priekšsēdētāja Dace Ķezbere.
MTG drīzumā varētu vienoties par biznesa pārdošanu Baltijas valstīs.
Zviedrijas mediju koncerns «Modern Times Group» (MTG) tuvākajā laikā varētu pabeigt sarunas par biznesa pārdošanu Baltijas valstīs, un, kā liecina ziņu aģentūras BNS rīcībā esošā informācija, viens no reālākajām pircējiem ir «Bite Group» īpašnieks - ASV privātā kapitāla investīciju fonds «Providence Equity Partners».
Latvijas Radio vadītājs Pauliņš atkāpjas no amata.
Nepilnu gadu pirms pilnvaru termiņa beigām par atkāpšanos no amata paziņojis Latvijas Radio valdes priekšsēdētājs Aldis Pauliņš. Tāda rīcība seko pēc medijos plaši izskanējušajām ziņām par sabiedriskā medija darbinieku neapmierinātību ar zemajām algām. Pats Pauliņš aiziešanas iemeslos savu atbildību par neizdarībām nemin.
NEPLP tiekas ar EP deputātiem un pārrunā aktualitātes mediju nozarē.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 27. februārī tikās ar Eiropas Parlamenta deputātiem, lai pārrunātu aktualitātes mediju jomā un priekšlikumus grozījumiem Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvā. Diskusijā ar NEPLP piedalījās Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere („Vienotība“), kura parlamentā pārstāv Eiropas Tautas partijas (Kristīgie demokrāti) grupu; Andrejs Mamikins („Saskaņa”), kurš pārstāv EP sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupu un EP deputāta Roberta Zīles (Nacionālā apvienība), Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa, pārstāvis Kārlis Būmeisters.
NEPLP uzdod LR sniegt ziņas par atalgojuma politiku un darbinieku noslodzi
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 15. februāra sēdē uzklausīja VSIA "Latvijas Radio" (LR) valdes redzējumu par LR darbību un LR darbinieku publiski pausto neapmierinātību ar atalgojumu. NEPLP uzdeva LR valdei līdz šā gada 1. martam iesniegt informāciju par LR pamatalgu un piemaksu sistēmu un līdz 1. aprīlim iesniegt padomē LR darbinieku darba noslodžu auditu. NEPLP pieņēma lēmumu izveidot Darba grupu sabiedrisko mediju darba samaksas sistēmas izvērtēšanai, kurā kopīgi strādās LR un VSIA "Latvijas Televīzija" (LTV) valdes locekļi, kā arī padomes locekļi. Darba grupa izvērtēs darba samaksas sistēmu abos sabiedriskajos medijos un sagatavos priekšlikumus nepieciešamajam papildu finansējumam 2018.-2020. gadam.
Latvijas Radio personāla izmaksu segšanai atvēlēs par 6-8% vairāk līdzekļu
Latvijas Radio (LR) no šā gada budžeta personāla izmaksām plāno atvēlēt par 6-8% vairāk līdzekļu, aģentūrai LETA sacīja LR valdes priekšsēdētājs Aldis Pauliņš.
Latvijas Radio darbinieki pauž neapmierinātību ar vadību un gatavi protesta akcijām
Vairums Latvijas Radio darbinieku ir neapmierināti ar atlīdzību par savu darbu, turklāt kā vāju vai ļoti vāju vērtē radio valdes darbu un ir gatavi protesta akcijām, vēsta Latvijas Radio un sabiedriskā medija portāls "lsm.lv".
LTV mājaslapu par 20 000 eiro programmēs un uzturēs SIA "Codeart"
Latvijas Televīzijas (LTV) izsludinātajā iepirkumu konkursā par LTV mājaslapas programmēšanas, uzturēšanas un dizaina pakalpojumiem ir uzvarējusi programmēšanas kompānija SIA "Codeart", liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.
Informâcija par NEPLP sçdi 22. decembrî
Apstiprina ziòojumu par sabiedriskâ pasûtîjuma izpildi komercmedijos Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 22. decembra sçdç apstiprinâja NEPLP Revîzijas komisijas ziòojumu par sabiedriskâ pasûtîjuma izpildi komercmedijos ðâ gada trîs ceturkðòos. Ziòojumâ tika izvçrtçti "Studija 3KM", "Alise Plus", "Dautkom TV", "Ef-Ei", "IMLO Lat-Ireland", "Latgales Reìionâlâ televîzija", "Lietiðíâ Latgale", "Radio SWH", "Skrundas TV", "TV studija Spektrs" un "Valmieras TV" sabiedriskâ pasûtîjuma izpildes finanðu rezultâti 2016. gada deviòos mçneðos.
Latvijas Radio pieðíirti Eur 55 000 otra Briseles korespondenta darbîbas nodroðinâðanai
Latvijas Radio ir pieðíirti 55 000 eiro otra Briseles korespondenta darbîbas nodroðinâðanai nâkamajâ gadâ, komentçjot Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) iepriekð pausto par iniciatîvâm, kam nâkamâ gada budþetâ bûtu nepiecieðams rast lîdzekïus, sacîja Latvijas Radio Sabiedrisko un starptautisko attiecîbu daïas vadîtâja Ginta Subbota.
NEPLP atgâdina elektroniskajiem plaðsaziòas lîdzekïiem par pienâkumu iesniegt reklâmas izcenojumus periodâ pirms paðvaldîbu vçlçðanâm
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) atgâdina elektroniskajiem plaðsaziòas lîdzekïiem par Priekðvçlçðanu aìitâcijas likumâ noteikto pienâkumu vismaz 150 dienas pirms vçlçðanu dienas (t.i. lîdz 2017. gada 5. janvârim) nosûtît NEPLP priekðvçlçðanu aìitâcijas raidlaika izcenojumus, ieskaitot plânotâs atlaides un atlaiþu piemçroðanas kritçrijus, visam priekðvçlçðanu aìitâcijas periodam.
Nâkamgad atdzims Somijas veiksmes stâsts Nokia
Somijas telekomunikâciju tehnoloìiju kompânija Nokia ceturtdien paziòoja, ka atgrieðanos viedtelefonu tirgû piedzîvos 2017.gada pirmajâ pusç.
Rungainis: Par MTG biznesu Baltijâ varçtu bût interese telekomunikâciju uzòçmumiem
Telekomunikâciju uzòçmumiem varçtu bût interese par Zviedrijas mediju koncerna "Modern Times Group" (MTG) biznesu Baltijas valstîs, atzina investîciju baòíieris Ìirts Rungainis Viòð pieïâva, ka par MTG biznesu Baltijas valstîs varçtu bût interese Zviedrijas koncernam "Telia", kas Zviedrijas mediju grupu varçtu iegâdâties caur SIA "Lattelecom" vai SIA "Latvijas Mobilais telefons".
Eksperti pieïauj interesi no Krievijas par MTG biznesu Baltijas valstîs
Interese par Zviedrijas mediju koncerna "Modern Times Group" (MTG) biznesu Baltijas valstîs varçtu bût arî no Krievijas, pieïâva aptaujâtie eksperti.
Neoficiâli avoti: MTG meklç pircçju savam biznesam Baltijas valstîs
Neoficiâla informâcija liecina, ka Zviedrijas mediju koncerns "Modern Times Group" (MTG) meklç jaunu îpaðnieku savam biznesam Baltijas valstîs un tâ cena varçtu bût ap 100 miljoniem eiro.
Tirgojas Auto Radio
Krievzemes interneta portâlâ www.avito.ru ievietots sludinâjums kurâ tiek tirgota FM radiostacija Auto Radio. Darîjuma piedâvâjums 1.miljons Euro
Informâcija par NEPLP sçdi 24. novembrî
Re:TV un RîgaTV 24 piedâvâjumi uzvar bezmaksas virszemes apraides konkursos Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 24. novembra sçdç apstiprinâja konkursa rezultâtus par sabiedriskâ pasûtîjuma daïas nodoðanu komerciâlajiem elektroniskajiem plaðsaziòas lîdzekïiem, kas veido TV programmas un nodroðina to apraidi.
Dimants: Notikuðais ar pieci.lv apliecina - sabiedrisko mediju finansçjumam jâbût iezîmçtam
Notikuðais ar pieci.lv finansçjumu, kuru Saeimas komisija nâkamgad rekomendçja samazinât, bet kas netika atbalstîts koalîcijâ, kârtçjo reizi apliecina – sabiedrisko mediju finansçjumam ir jâbût iezîmçtam, ðâdu viedokli intervijâ Latvijas Radio pauda Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) loceklis Ainârs Dimants.
Latvijas Radio 5 finansçjumu tomçr nesamazinâs.
Valdîbas koalîcija pirmdien, 21.novembra pçcpusdienâ nolçma, ka radiostacijai pieci.lv tomçr nesamazinâs finansçjumu nâkamajâ gadâ par 130 000 eiro, kâ to daþas stundas pirms tam bija rekomendçjusi Saeimas Budþetu un finanðu komisija. Tomçr no lîdzekïiem neparedzçtiem gadîjumiem 130 000 eiro bûs veltîts komercstacijâm, lai tâs izveido latvieðu populârâs mûzikas platformu.
NEPLP ârkârtas sçdç aicina Saeimu neatbalstît ierosinâjumu par lîdzekïu samazinâjumu Latvijas Radio
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 21. novembra ârkârtas sçdç iepazinâs ar Saeimas Budþeta un finanðu (nodokïu) komisijas priekðlikumiem 2017. gada sabiedriskâ pasûtîjuma budþeta pârdalei. NEPLP uzskata, ka Saeimas komisijas rekomendâcija sabiedriskajai radiostacijai LR 5Pieci.lv paredzçtos 130 tûkstoðus eiro nâkamâ gada budþetâ pieðíirt komerciâlajâm radiostacijâm neatbilst Elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu likumam (EPLL). NEPLP ârkârtas sçdç pieòçma lçmumu nosûtît oficiâlu vçstuli Saeimas Prezidijam, Budþeta un finanðu (nodokïu), kâ arî Cilvçktiesîbu un sabiedrisko lietu komisijâm, kurâ aicina Saeimu neatbalstît ierosinâjumu par lîdzekïu samazinâjumu Latvijas Radio.
"Pieci.lv" budþets nâkamgad saruks par 130 tûkstoðiem eiro, lemj komisija
Tiks pârdalîti finanðu lîdzekïi 130 tûkstoðu eiro apmçrâ, lai izveidotu multimediâlu mûsdienu latvieðu populârâs mûzikas programmu, paredz pirmdien Saeimas Budþeta un finanðu (nodokïu) komisijâ atbalstîtais priekðlikums. Par ðâdu summu samazinâsies Latvijas Radio 5 jeb pieci.lv" finansçjums.
Latvijas Televîzija prasa 'Labvakar TV' maksâtnespçju
Latvijas Televîzija ir vçrsusies Ogres rajona tiesâ ar maksâtnespçjas pieteikumu pret SIA "Labvakar TV", liecina Maksâtnespçjas administrâcijas mâjaslapa.
Labâkai TV un radio apraidei austrumu pierobeþâ plâno bûvçt torni Dagdâ.
Labâkai televîzijas (TV) un radio apraidei Latvijas austrumu pierobeþâ plâno bûvçt torni Dagdâ, vçsta Latvijas Televîzija. Ðâdu priekðlikumu ðodien izteikusi Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP), lai stiprinâtu TV un radio apraidi pierobeþâ, kas nereti uzsvçrts kâ viens no valsts droðîbas vâjajiem punktiem.
«Radio SWH» apgrozîjums ðâ gada pirmajâ pusgadâ pieaudzis par 10%.
Radiostaciju îpaðnieces AS «Radio SWH» apgrozîjums ðâ gada pirmajâ pusgadâ ir pieaudzis par 10%, salîdzinot ar attiecîgo periodu pçrn, pastâstîja «Radio SWH» komercdirektors Filips Rubenis.
NEPLP izsludina iepirkumu par televîzijas auditorijas pçtîjuma veikðanu
NEPLP ir izsludinâjusi iepirkumu par televîzijas auditorijas pçtîjuma veikðanu. Iepirkuma priekðmets ir televîzijas auditorijas pçtîjums par Latvijâ pieejamajiem elektroniskajiem plaðsaziòas lîdzekïiem, kas raida televîzijas programmas. Paredzamâ maksimâlâ lîguma cena14 000 euro, ietverot visus piemçrojamos nodokïus, izòemot pievienotâs vçrtîbas nodokli.
NEPLP rosina diskusiju par bezmaksas apraides finansçðanu
Pçc Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) rosinâjuma, 29. augustâ NEPLP notika diskusija ar Kultûras ministrijas un Satiksmes ministrijas pârstâvjiem, lai diskutçtu par bezmaksas televîzijas apraides finansçðanu, kas veicinâtu daudzveidîga mediju satura pieejamîbu un mazinâtu apraides finansçðanas administratîvo slogu.
"Bite" interesçjas par sadarbîbas iespçjâm ar fiksçto lîniju operatoru
Telekomunikâciju operators "Bite" interesçjas par sadarbîbas iespçjâm ar fiksçto lîniju operatoru, intervijâ aìentûrai LETA atklâja uzòçmuma vadîtâjs Òikita Sergijenko.
Iepazîstas ar ziòojumu par LTV darbîbu pirmajâ pusgadâ, veic izmaiòas sabiedriskâ pasûtîjuma plânâ
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 4. augusta sçdç iepazinâs ar revîzijas komisijas atskaiti par valsts SIA "Latvijas Televîzija" (LTV) finanðu pârskatu 2016. gada pirmajâ pusgadâ. Revîzijas komisijas ziòojums liecina, ka LTV neto apgrozîjums ðâ gada pirmajos seðos mçneðos ir palielinâjies par 1,6% (neskatoties uz valsts dotâcijas samazinâjumu par 3%). Salîdzinot ar iepriekðçjâ gada attiecîgo periodu, pârdotâs produkcijas raþoðanas izmaksas ir samazinâjuðâs par 16,2%, pirmo pusgadu LTV noslçgusi ar peïòu 757 tûkstoðu eiro apmçrâ.
Augusta sâkumâ izsolîs "BOOM FM" piederoðos mikrofonus
Izsolç ðâ gada 3. augustâ Rîgâ piedâvâs iegâdâties kompânijai "BOOM FM" piederoðos mikrofonus, liecina paziòojums oficiâlajâ izdevumâ "Latvijas Vçstnesis".
LMT peïòa pçrn - 17,201 miljons eiro; apgrozîjums pieaug par 4,8%
Mobilo sakaru operatora "Latvijas Mobilais telefons" (LMT) apgrozîjums pagâjuðajâ gadâ pieauga par 4,8% salîdzinâjumâ ar 2014.gadu un bija 151,347 miljoni eiro, bet kompânijas peïòa samazinâjusies par 12,1% - lîdz 17,201 miljonam eiro, liecina datubâzç "Lursoft" publiskotâ informâcija.
LVRTC vadîtâjs: Lai uzlabotu apraidi pierobeþâ, vajag no Eur 30 000 lîdz 1,2 miljoniem
Lai uzlabotu Latvijas sabiedrisko mediju apraidi pierobeþâ, ir nepiecieðami 30 000 lîdz 1,2 miljoniem eiro, ðorît intervijâ Latvijas Televîzijai pastâstîja "Latvijas Valsts radio un televîzijas centra" (LVRTC) valdes priekðsçdçtâjs Jânis Bokta.
"Bite" negaidîti paziòo par tarifu paaugstinâðanu
Telekomunikâciju operators "Bite" no 1. jûlija paaugstinâs cenu visiem tarifu plâniem, portâlam "Delfi" apstiprinâja kompânijas vadîtâjs Freds Renèaks.
Haoss elektronisko mediju uzraudzîbâ
Revîzijas ziòojumâ gandrîz katra no sadaïâm sâkas ar to, ka mçs jau vairâkus gadus pçc kârtas sniedzam ieteikumus veikt uzlabojumus, - tâ situâciju Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomç (NEPLP) intervijâ Românam Meïòikam raksturo valsts kontroliere Elita Krûmiòa.
Televîzijas "pirâtu" rokâs 240 000 iedzîvotâju; valsts ik gadu zaudç vismaz 12 miljonus eiro.
Valsts kasei televîzijas pakalpojumu nelegâlie sniedzçji ik gadu nenomaksâ nodokïus vismaz 12 miljonu eiro apmçrâ tikai no televîzijas pakalpojumu sniegðanas abonentu maksas vien, liecina Aròa Saukas pçtîjums, kas veikts sadarbojoties ar biedrîbu "Nç, pirâtismam Latvijâ".
"Pirâtiem" pa pçdâm: katra piektâ mâjsaimniecîba izmanto nelegâlus televîziju izplatîtâjus.
Nelegâlu televîzijas pakalpojumu apjoms Latvijâ sastâda apmçram piekto daïu no visa televîzijas tirgus apjoma, tâpçc var teikt, ka pirâtisms ir kïuvis par "nozari", kas ir bûtiska çnu tautsaimniecîbas daïa, sarunâ ar portâlu "Delfi" atklâj biedrîbas "Nç, pirâtismam Latvijâ" vadîtâja Dace Kotzeva.
Asociâcija: lai stiprinâtu cîòu ar propagandu, jâpalielina sabiedrisko mediju finansçjums
Latvijas Raidorganizâciju asociâcijas (LRA) valde vçlas finansçjuma palielinâðanu sabiedriskajiem medijiem, lai Latvija veiksmîgâk varçtu pretoties propagandai, zinâja asociâcijâ.
NEPLP pieðíir apraides atïauju "TV-21", apstiprina sabiedriskâ pasûtîjuma izpildi, lemj par radio frekvencçm
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 10. marta sçdç izskatîja SIA "TV-21R" iesniegumu par pârrobeþu programmas "TV-21" izveidoðanu un pieðíîra tai apraides atïauju. Lîdz ðim "TV-21" programma tika raidîta, balstoties uz Krievijâ izsniegtu masu informâcijas lîdzekïa licenci un apraides atïauju. Kâ NEPLP sçdç informçja "TV-21" komercdirektors Valdis Zvîdris, filmu kanâls "TV-21" ir dibinâts 1996. gadâ Krievijâ, tas ik gadu pârraida 250 lîdz 330 mâkslas filmas. "TV-21" aptverðanas zona aptver Latviju, Lietuvu, Igauniju, Baltkrieviju, Ukrainu, Krieviju, Moldovu, Gruziju, Armçniju, Azerbaidþânu, Turkmenistânu, Tadþikistânu, Kazahstânu, Kirgîziju, Uzbekistânu. Filmu kanâlam ir aptuveni 7,8 miljoni abonentu.
LTV pienâcis taupîbas laiks - slçdz esoðos un atceï plânotos raidîjumus
Finansçjuma samazinâjuma dçï Latvijas Televîzijâ (LTV) vçrojams oriìinâlraidîjumu skaita un apjoma bûtisks samazinâjums, virknes nâkotnes projektu atlikðana, paklusâm notiekoðas darbinieku atlaiðanas, atalgojuma mainîgâs daïas «nogrieðana» un neziòa par darbu pçc sezonas beigâm, otrdien vçsta laikraksts "Diena".
Informâcija par NEPLP sçdi 11. februârî
LSM.lv pârvaldi îstenos LTV Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 11. februâra sçdç apstiprinâja VSIA ´Latvijas Televîzija¡ (LTV) un VSIA ´Latvijas Radio¡ (LR) valdes vienoðanos, kas paredz, ka LTV un LR vienotâ ziòu portâla LSM.lv administratîvo un finanðu pârvaldi îsteno LTV.
Informâcija par NEPLP sçdi 4. februârî
Brîdina "Krievijas hîtu radio" par valodas nosacîjumu pârkâpumu Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 4. februâra sçdç pieòçma lçmumu izteikt brîdinâjumu SIA "Krievijas hîtu radio" par apraides atïaujas noteikumu pârkâpðanu, neievçrojot programmai "Krievijas hîtu radio" apraides atïaujas darbîbas pamatnosacîjumos noteikto valodas proporciju. Konstatçtie pârkâpumi radiostacijai jânovçrð mçneða laikâ. Saskaòâ ar Elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu likumu, NEPLP ir tiesîbas anulçt elektroniskajam plaðsaziòas lîdzeklim izsniegto apraides atïauju, ja mçneða laikâ pçc brîdinâjuma izteikðanas, elektroniskais plaðsaziòas lîdzeklis nepârtrauc attiecîgâ noteikuma pârkâpðanu vai attiecîgo noteikumu pârkâpj atkârtoti.
Informâcija par NEPLP sçdi 28. janvârî
Konkursâ par radio raidîjumu veidoðanu Latgalç uzvar "Lietiðíâ Latgale" Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 28. janvâra sçdç apstiprinâja uzvarçtâju konkursâ par radio raidîjumu veidoðanu latvieðu valodâ 2016.gadâ Latgales reìionâlajos un vietçjos elektroniskajos plaðsaziòas lîdzekïos. Konkursâ uzvarçja producentu grupa SIA "Lietiðíâ Latgale", kas piedâvâ veidot radio raidîjumus "Pi myusium Latgolâ" latvieðu un latgalieðu valodâs. Raidîjumus iecerçts pârraidît vietçjâs un reìionâlajâs radiostacijâs ("Latgales Radio", "Ef-Ei", "Divu Krastu Radio", "Radio Marija Latvija"), kâ arî internetâ.
Mediju atbalsta fonds 2017.gadâ varçtu sadalît 1,5 miljonus eiro
Lai atbalstîtu sabiedriski nozîmîga satura radîðanu privâtajos medijos, Mediju atbalsta fonds 2017.gadâ varçtu sadalît 1,5 miljonus eiro, liecina Kultûras ministrijas (KM) izstrâdâtais "Latvijas mediju politikas pamatnostâdòu 2016.-2020.gadam îstenoðanas plâns".
LMT par 'Bites' drûmajâm prognozçm: ziòas par manu nâvi ir nedaudz pâragras
Telekomunikâciju operatora "Latvijas Mobilais telefons" (LMT) valdes priekðsçdçtâjs Juris Binde nepiekrît sava konkurenta "Bite" vadîtâja Freda Renèaka prognozçm, ka pçc desmit gadiem Latvijâ nebûs ne "Bites", ne arî LMT un "Tele2".
"Lattelecom" peïòa deviòos mçneðos - 25 miljoni Eur
Informâcijas un komunikâcijas tehnoloìiju uzòçmuma SIA "Lattelecom" peïòa ðî gada deviòos mçneðos sasniegusi 25 miljonus eiro.
Îrijas 'Communicorp' pârdevis 'Radio SWH' akcijas Igaunijas uzòçmumam
Îrijas mediju uzòçmums "Communicorp" pârdevis tam piederoðâs Latvijas radiostaciju îpaðnieka "Radio SWH" akcijas Igaunijas kompânijai "Cinamon Holding", ziòo Îrijas sabiedriskâ raidorganizâcija RTE.
Kamçr nav lîdzekïu skolotâju algâm, Latvijas Televîzijai naudas ir pietiekami pat "preses konferences banketam"
Valsts SIA Latvijas Televîzija, kas regulâri sûdzas par naudas trûkumu, patiesîbâ lîdzekïu, kâ izrâdâs, ir pietiekami, lai tos atrastu pat tâdam netradicionâlam pasâkumam kâ "preses konferences banketam". Par ðâda banketa nepiecieðamîbu izlçmis arî Latvijas Televîzijas valdes priekðsçdçtâjs Ivars Belte.
Vçlas palielinât valsts atbalstu sabiedriskajiem medijiem lîdz pat 1,5% no IKP
Lai stiprinâtu Latvijas sabiedriskos medijus, valsts finansçjumu tiem varçtu palielinât lîdz pat 1,5% no iekðzemes kopprodukta (IKP).
NEPLP pieòem lçmumu par OTV izslçgðanu no bezmaksas virszemes apraides
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 2. jûlija sçdç pieòçma lçmumu izslçgt SIA ´Ogres Televîzija¡ (programma OTV) no galalietotâjiem bez maksas izplatâmo televîzijas programmu zemes apraidei ciparformâtâ saraksta, òemot vçrâ no VAS ´Latvijas Valsts radio un televîzijas centrs¡ (LVRTC) saòemto informâciju par pirmstermiòa lîguma izbeigðanu ar SIA ´Ogres Televîzija¡. Ðâdu lçmumu LVRTC valde pieòçmusi, jo pçdçjâ gada laikâ OTV ir izveidojies ievçrojams parâds par saòemtajiem apraides pakalpojumiem un ar OTV nav izdevies vienoties par tâdu parâda atmaksas grafiku, kas apmierinâtu abas puses. No ðâ gada 2. jûlija virszemes apraidç bez maksas Latvijâ bûs skatâmi èetri televîzijas kanâli.
Deputâti uzdod NEPLP «sakârtot saimniecîbu» astoòu mçneðu laikâ.
Saeimas Publisko izdevumu un revîzijas komisijas deputâti ceturtdien vienbalsîgi lçma par pienâkuma uzlikðanu Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomei (NEPLP) lîdz nâkamâ gada februârim iesniegt komisijâ un Valsts kontrolç (VK) informâciju par ieteikumu ievieðanas gaitu, Saeimâ novçroja aìentûra BNS.
Parâda dçï pârtrauc OTV izplatîðanu.
Latvijas Valsts radio un televîzijas centrs (LVRTC) no ðodienas pârtrauc nodroðinât bezmaksas televîzijas apraidç esoðâ SIA «Ogres televîzija» kanâla OTV programmas izplatîðanu, informçja LVRTC pârstâvji.
NEPLP deputâtiem skaidro savus lçmumus un darbîbu, ðaubas par Padomes reputâciju – nepamatotas
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) nosûtîjusi izsmeïoðu informâciju Saeimas Cilvçktiesîbu un sabiedrisko lietu komisijai, kurâ atbild uz Saeimas deputâtu iesniegumu par NEPL padomes locekïu atbrîvoðanu no amata.
Teju visas Saeimas frakcijas rosina atlaist NEPLP
Teju visas Saeimas frakcijas, izòemot "Saskaòu" un Nacionâlo apvienîbu (NA), rosina atlaist Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomi (NEPLP), informçja Latvijas Reìionu apvienîbas (LRA) Saeimas frakcijas vadîtâjs Dainis Liepiòð. NEPLP locekïiem neesot informâcijas par iespçjamiem atbrîvoðanas iemesliem.
Valsts kontrole: NEPLP neefektîvi iztçrçjusi rekordsummu.
Neefektîvi iztçrçti 1,8 miljoni eiro no valsts pasûtîjuma naudas gadâ – to atklâj Valsts kontroles (VK) auditçtais pagâjuðâ gada Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) darbîbas pârskats.
Saòemti èetri pieteikumi konkursam par diasporas tematikas atspoguïoðanu televîzijâ
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) ir saòçmusi èetrus pieteikumus dalîbai konkursâ par televîzijas siþetu un raidîjumu veidoðanu par diasporas tematiku 2015.gadâ. Konkursu NEPLP sadarbîbâ ar Ârlietu ministriju izsludinâja ðâ gada 17. aprîlî. Iesniegto pieteikumu vçrtçðana notiks lîdz ðâ gada 22. maijam.
NEPLP lûdz valdîbu grozît tâs lçmumu un pieðíirt lîdzekïus Monitoringa centram.
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) vçstulç valdîbai lûdz pârskatît Ministru kabineta (MK) 31.marta sçdç pieòemto lçmumu, kas izvirza mçríi stiprinât NEPLP juridisko un administratîvo kapacitâti elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu monitoringa jomâ, bet vienlaikus pieðíir nepiecieðamo finansçjumu ðîs funkcijas veikðanai tikai terminçtâ ârpakalpojumâ.
Stâjies spçkâ spriedums, ar kuru Domburam bûs jâmaksâ vairâk nekâ 25 000 eiro.
Stâjies spçkâ spriedums, ar kuru no VSIA «Latvijas Televîzija» (LTV) par labu þurnâlistam Jânim Domburam tika piedzîti 25 896 eiro (18 200 latu) par vienoðanâs pârkâpuma atzîðanu saistîbâ ar informatîvi dokumentâlu raidîjumu veidoðanu.
NEPLP apstiprina principus sabiedriskâ pasûtîjuma daïas pieðíirðanai komercmedijiem
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) ir apstiprinâjusi principus, kas jâievçro, pieðíirot finansçjumu sabiedriskâ pasûtîjuma ietvaros komerciâlajiem elektroniskajiem plaðsaziòas lîdzekïiem.
NEPLP: pieðíirtâ nauda radio «Pieci.lv» izlietota atbilstoði.
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) secinâjusi, ka radio «Pieci.lv» darbîbas nodroðinâðanai pieðíirtie lîdzekïi ir izlietoti atbilstoði medija attîstîbas koncepcijai un sabiedriskajam pasûtîjumam, liecina informâcija NEPLP revîzijas komisijas ziòojumâ par «Pieci.lv» darbîbu.
Budþeta brâíi mediju jomâ: Latvijas Radio paliek bez studijas Latgalç, NEPLP - bez adekvâta mediju monitoringa.
Saeimas pieòemtâ valsts budþeta 2015.gadam viena no prioritâtçm ir nacionâlâ droðîba. Tâ ir starptautiskajiem notikumiem atbilstoða un pamatota prioritâte. Taèu tâ palikusi bez nepiecieðamâ finanðu seguma daudz diskutçtajâ mediju jomâ.
LR5 noòçma un iedeva Latgalei.
LR5 noòçma un iedeva Latgalei. Tas labi Belte un Siksnis aizgâja mâjâs, bet komisija piekrita monitoringa centra lûgumam, Latgales radio vajadzîgos lîdzekïus noòems LR5, bet 150 000 pieðíirs komercstacijâm
NEPLP apstiprina 2015.gada sabiedrisko pasûtîjumu LTV un LR.
Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) sçdç 11.decembrî apstiprinâja sabiedrisko pasûtîjumu, ko 2015.gadâ îstenos SIA ´Latvijas Televîzija¡ (LTV) un valsts SIA ´Latvijas Radio¡ (LR). Sabiedriskâ pasûtîjuma gada plâni jau tuvâkajâ laikâ bûs pieejami NEPLP mâjas lapâ Neplpadome.lv.
Saeimas komisija vçrtçs pieðíirtâ budþeta lietderîgu izmatoðanu radio «Pieci.lv».
Saeimas Cilvçktiesîbu un sabiedrisko lietu komisija otrdien vçrtçs pieðíirtâ budþeta lietderîgu izmatoðanu radio «Pieci.lv», liecina komisijas sçdes darba kârtîba.
Konkursâ par Saeimas priekðvçlçðanu raidîjumu veidoðanu krievu valodâ uzvar TV5
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 4.septembra sçdç apstiprinâja konkursa rezultâtus par priekðvçlçðanu TV raidîjuma veidoðanu krievu valodâ (viens raidîjums). NEPLP par konkursa uzvarçtâju atzina ´Latvijas Neatkarîgâs Televîzijas¡ (LNT) piedâvâjumu, kas paredz sarîkot vienas priekðvçlçðanu debates krievu valodâ kanâlâ TV5.
NEPLP izsludina jaunu konkursu par Saeimas priekðvçlçðanu raidîjuma veidoðanu krievu valodâ.
Konkursâ par Saeimas priekðvçlçðanu raidîjumu veidoðanu uzvar LNT un Re:TV, raidîjumam krievu valodâ izsludina jaunu konkursu.
Lattelecom peïòa pirms nodokïiem sasniegusi 36 miljonus eiro.
Uzòçmuma Lattelecom grupas apgrozîjums ðî gada pirmajâ pusgadâ audzis par 3,3% sasniedzot 94,5 miljonus eiro, informç uzòçmuma Sabiedrisko attiecîbu projektu vadîtâja Lîga Bite.
Ministru Kabinetâ apstiprinâts jaunais VASES publisko maksas pakalpojumu cenrâdis.
11.07.2014. Ministru kabinetâ ir apstiprinâti ar nozari kopîgi izstrâdâtie grozîjumi publisko maksas pakalpojumu cenrâdî. Ar tiem iespçjams iepazîties ðeit. Ar Ministru kabineta sçdes protokola 38.§ iespçjams iepazîties ðeit.
"SWH Grupa" tiesâ prasa radio "Boom FM" maksâtnespçju.
Ogres rajona tiesâ "SWH Grupa" iesniegusi radio "Boom FM" maksâtnespçjas pieteikumu, liecina informâcija Maksâtnespçjas administrâcijas mâjaslapâ.
"Boom FM" tiesâ iesniedz maksâtnespçjas pieteikumu
Radio «Boom FM» tiesâ iesniedzis Ogres rajona tiesâ maksâtnespçjas pieteikumu, liecina publicçtâ informâcija Maksâtnespçjas administrâcijas mâjas lapâ publicçtâ informâcija.
"Lattelecom" pçrn nopelnîjis 30,2 miljonus eiro.
Sakaru kompânija SIA "Lattelecom" pçrn strâdâjusi ar 30,2 miljonu eiro peïòu, liecina "Firmas.lv" informâcija.
VK iebilst, bet NEPLP un sabiedriskajiem medijiem dârgi seminâri pie jûras.
Lai arî Valsts kontrole (VK) ir izteikusi pârmetumus par nelietderîgiem tçriòiem dârgos izbraukuma seminâros, Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) turpina ðâdu praksi, sarîkojot divus izbraukuma pasâkumus par sabiedrisko mediju darbu, raksta laikraksts «Diena».
Mediju uzraugu dârgie paradumi: Çd, vizinâs un nekontrolç.
Simt èetrdesmit tûkstoði eiro iztçrçti neekonomiski, bet 4700 eiro izðíçrdçti - ðâds ir Valsts kontroles (VK) secinâjums par Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) pçrnâ gada budþeta tçriòiem. Turklât, iespçjams, iestâde pieïâvusi vçl 123 tûkstoðu eiro nesaimniecisku izlietoðanu no VSIA Latvijas Televîzija (LTV) puses, ceturtdien raksta Diena.
"Baltijas Mediju alianse" pçrn apgrozîjusi 15,5 miljonus eiro.
SIA "Baltijas Mediju alianse" pçrn strâdâjusi ar 15 510 227 eiro apgrozîjumu un nopelnîjusi 85 560 eiro, liecina "Firmas.lv" informâcija. Uzòçmuma iesniegtais finanðu pârskats par 2013.gadu liecina, ka SIA "Baltijas Mediju alianse" apgrozîjums pçrn pieaudzis pat 10%, savukârt peïòa bijusi gandrîz 55 reizes lielâka. 2012.gadâ uzòçmums apgrozîja 14 060 070 eiro, bet nopelnîja 1569 eiro.
NEPLP: Jâattîsta Latgales mediju programma.
Òemot vçrâ starptautisko notikumu attîstîbu un to ietekmi uz Latvijas nacionâlo informatîvo telpu, Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) ieskatâ ir jâattîsta Latgales mediju programma, kas ïautu mazinât ârvalstu informâcijas avotu ietekmi uz ðajâ apgabalâ dzîvojoðajiem iedzîvotâjiem.
Latvijas Radio par pieðíirto naudu krievvalodîgajam saturam reklamçs sevi un brauks komandçjumos.
Latvijas Radio par valdîbas pieðíirtajiem lîdzekïiem krievvalodîgajiem domâtâ satura izveidei plâno reklamçt LR4 un portâla "lsm.lv" saturu krieviski, pieòemt jaunus darbiniekus, braukt komandçjumos uz bijuðajâm Padomju Savienîbas valstîm, kâ arî paplaðinât radio apraidi Latgales reìionâ, pastâstîja Latvijas Radio vadîtâjs Jânis Siksnis.
LTV plâno izkonkurçt PBK.
Latvijas Televîzija (LTV) par valdîbas pieðíirtajiem lîdzekïiem krievvalodîgajiem domâtâ satura izveidei plâno èetras reizes palielinât LTV7 piedâvâto saturu krievu valodâ, izveidot jaunu studiju un ar savâm ziòâm un televîzijas sejâm izkonkurçt Pirmo Baltijas Kanâlu (PBK), tâ pastâstîja LTV valdes priekðsçdçtâjs Ivars Belte.
NEPLP aicina OTV atsaukt nepatiesu informâciju.
Atbildot uz SIA ´Ogres televîzija¡ (OTV) vadîtâjas Daces Tribockas medijos paustajiem apgalvojumiem par vçrðanos pret viòas vadîto TV kanâlu ("Tribocka: Notiek nepamatota un apzinâta vçrðanâs pret OTV¡, Nozare.LV, 7.maijs), Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) paskaidro:...
LTV satura uzlaboðanai krievu valodâ pieðíir vairâk nekâ pusmiljonu.
Otrdien Ministru kabinets aiz slçgtâm durvîm nolçma pieðíirt aptuveni 600 000 eiro Latvijas Televîzijas (LTV) satura uzlaboðanai krievu valodâ, pçc valdîbas sçdes þurnâlistiem atklâja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (Vienotîba).
NEPLP vçrtç komerctelevîziju realizçto sabiedriskâ pasûtîjuma daïu ðâ gada martâ.
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) ir iepazinusies ar revîzijas komisijas ziòojumu par komerciâlajiem elektroniskajiem plaðsaziòas lîdzekïiem nodotâ sabiedriskâ pasûtîjuma daïas izpildi ðâ gada martâ.
NEPLP: steidzami jâpieðíir papildu finansçjums LTV un LR ziòu kapacitâtes stiprinâðanai.
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) vçrsusies Finanðu un Kultûras ministrijâs, kâ arî Saeimâ ar lûgumu paâtrinâti pieðíirt papildu finansçjumu no lîdzekïiem neparedzçtiem gadîjumiem sabiedriskâ pasûtîjuma veidoðanai Latvijas Televîzijai, Latvijas Radio un apvienotajam sabiedrisko mediju portâlam Lsm.lv, lai nekavçjoties varçt îstenot mediju satura pilnveidoðanas pasâkumus, kas sniegtu objektîvu, izsvçrtu, aktuâlu informâciju par notikumiem Latvijâ un pasaulç un kas ïautu sasniegt daþâdas auditorijas Latvijâ un pasaulç.
"Radio Valmiera" darbîbu modernizçs ar ES fondu lîdzekïiem
"Radio Valmiera" plâno attîstît un modernizçt savu darbîbu, piesaistot Eiropas Savienîbas (ES) fondu lîdzekïus, pastâstîja radio vadîtâjs Ingemârs Vekteris. Lai varçtu piesaistît ES finansçjumu, SIA "Valmieras TV", kuram piederçja "Radio Valmiera" programmas izplatîðanas tiesîbas, bijis nepiecieðams nodalît televîzijas un radio darbîbu un finanses. Tâdçï ðonedçï dibinâts jauns uzòçmums - SIA "Radio Valmiera". Uzòçmuma pamatkapitâls ir 2000 latu, un tâ îpaðnieks ir SIA "Valmieras TV", bet valdes priekðsçdçtâjs - Vekteris.
Vçlas dabût 50 miljonus latu vienota sabiedriskâ medija izveidei un çkas bûvniecîbai.
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) vçlas piesaistît no Eiropas Savienîbas struktûrfondiem aptuveni 50 miljonus latu, lai izveidotu vienotu sabiedrisko mediju un uzbûvçtu jaunu çku. NEPLP vadîtâja vietniece Dace Buceniece aìentûrai BNS paskaidroja, ka paðlaik ministrijas iesniedz projektus par ES struktûrfondu piesaisti 2014.-2020.gada plânoðanas periodam. Pçc viòas teiktâ, Eiropas nauda ir vienîgâ iespçja, kâ finansçt vienota sabiedriskâ medija izveidi, tostarp jaunas çkas bûvniecîbu un tehnoloìijas.
LNT zaudçjumi pagâjuðajâ gadâ - 1,12 miljoni latu.
Pagâjuðâ gada beigâs AS «Latvijas Neatkarîgâ Televîzija» (LNT) zaudçjumi sasniedza 1,12 miljonus latu, liecina Uzòçmumu reìistru apkalpojoðâs firmas SIA "Lursoft" sniegtâ informâcija. 2008.gadâ LNT strâdâja ar peïòu 154 939 latu apmçrâ.
Radio 101 izveidç ieguldîts miljons eiro.
Kopumâ Radio 101 izveidç ieguldîts aptuveni miljons eiro (700 tûkstoði latu), taèu visas ieceres vçl neesot lîdz galam realizçtas. Tâlâkie attîstîbas plâni saistîti ar interneta televîziju. Galvenais fokuss un attîstîbas virziens ir Radio 101 interneta platforma, ko iecerçts papildinât ar citiem medijiem, kuru pamats gan joprojâm bûtu Radio 101, intervijâ portâlam Nozare.lv atzîst Radio 101 valdes priekðsçdçtâjs Edgars Mencis.
LVRTC un VITA apvienoðanâ 55 000 latu tçrçs juridiskiem pakalpojumiem.
Par juridiskajiem pakalpojumiem Satiksmes ministrijas (SM) pârraudzîto "Latvijas Valsts radio un televîzijas centra" (LVRTC) un "Valsts informâcijas tîkla aìentûras" (VITA) apvienoðanâ advokâtu birojs "BDO Zelmenis & Liberte" saòems 55 000 latu, vçsta TV3 raidîjums "Nekâ personîga". Konkursu izsludinâjis LVRTC savâ mâjas lapâ, nosakot pieteikðanâs termiòu pçc nedçïas. Nolikumu izòçmuði 12 pretendenti, taèu piedâvâjumu îsajâ pieteikðanâs laikâ paspçjis iesniegt tikai viens, kas arî atzîts par uzvarçtâju, - "BDO Zelmenis & Liberte".
NRTP prasa LTV nâkamgad pieðíirt 8,35, LR - 3,87 miljonus latu.
Ncionâlâ radio un televîzijas padome (NRTP) nosûtîjusi vçstuli Saeimas priekðsçdçtâjam Gundaram Daudzem (ZZS), Saeimas frakcijâm, Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (JL) un finanðu ministram Einaram Repðem, prasot 2010.gada valsts budþetâ Latvijas Televîzijai pieðíirt 8,357 miljonus latu, bet Latvijas Radio - 3,879 miljonus latu, aìentûru LETA informçja Saeimâ.
Ja nebûs naudas, atkâpðoties NRTP un ìenerâldirektori.
Ja nâkamâ gada budþetâ netiks saòemts pietiekams finansçjums sabiedriskajiem medijiem, lai nodroðinâtu normâlu to darbu, atkâpties vajadzçtu visai Nacionâlajai radio un televîzijas padomei (NRTP), kâ arî Latvijas Radio un Latvijas Televîzijas ìenerâldirektoram.
Iespçjams atstâs tikai vienu valsts radio.
Latvijas Radio ðodien Nacionâlajâ radio un televîzijas padomç (NRTP) iesniedza sagatavoto biznesa plânu un jau rît, 24.martâ, tas tiks iesniegts Finanðu ministrijâ, informçja Latvijas Radio preses sekretâre Ilze Vasermane.
"Latvijas Radio" daïçji apklusîs jau februârî.
Naudas trûkuma dçï jau no februâra visâs "Latvijas Radio" (LR) programmâs katru dienu daþas stundas valdîs klusums, otrdien pçc valdîbas sçdes paziòoja LR ìenerâldirektora pienâkumu izpildîtâjs Dzintris Kolâts.
Ðlesers: politiíi nepiedâvâs "Latvijas Radio" glâbðanas plânu.
Satiksmes ministrs Ainars Ðlesers (LPP/LC) uzskata, ka neviena politiska partija nepiedâvâs plânu, kâ "Latvijas Radio" (LR) izkïût no krîzes. Risinâjums un iespçjamâ atbildîba par sekâm jâuzòemas paðai LR vadîbai.
NEPLP "taupība"
NEPLP "taupība"
NEPLP "taupība". Pārbulicēts no [url]http://www.diena.lv[/url]
Jaunākie komentāri
· Bite jau pagaišgad p...
· "Pagaidām pirmais te...
· Latvijas radio 2 sig...
· Būs interesanti kā E...
· Koeru palaists jauns...
· Lieliski jaunumi. Ne...
· Oho. Interesanti, va...
· martinsh bet paklaus...
· Yahoo jau 90tos bij ...
· Mūsējie gan paspēja ...
Meklētājs
Ko meklēsi:
Lietotāji Onlainā
· Viesi Onlainā: 6

· Members Online: 0

· Total Members: 312
· Jaunākais lietotājs: S_Kibeshev
Ielogoties
Lietotājs

ParoleFacebook login

Neesi vel lietotājs?
Spied šeit lai reģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Jaunākie Foto Komentāri
Bullet icon Nav ne jausmas. Varētu...
Bullet icon HF dipoliņš arī uzkari...
Bullet icon Pateicos, Vladimir! 73!
Bullet icon Maksimālais starojums ...
Bullet icon Sirsnīgs paldies! Varb...
Jaunākās Bildes
Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas bā...
Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas bā...
Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas bā...
HAM 6M Tenerife
HAM 6M Tenerife
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Statistika
Links uz mūsu baneri
HTML kods uz freefm.lv mājas lapu.

Free FM