Free FM banner
May 24 2024
Saules Aktivitāte
Saules Aktivitāte
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju ceļvedis
Legacy SAT - Ieskats satelītu televizijas vēsturē
IBM Kolekcija - Projekts kurā tiek tīrīta un restaurēta IBM ražotāja tehnika.
Aktuāls Jautājums
Kādu interneta radio izvēlaties klausīties ikdienā?

LV vietējo radio piedāvāto

Ārzemju radio piedāvāto

Neklausos interneta radio

Šodienas jubilāri:
Šodienas jubilāri gachag
Čats
You must login to post a message.

27/11/2023 02:08
Paldies.

26/11/2023 20:38
Prozīt Princ. Cool

10/05/2023 23:09
Yahoo Hip Hip , Urā!

05/03/2023 03:02
Pateicos! Galvenais, ka nozarē viss joprojām notiek. Tie, kam jābūt īstajos brīžos pie uztvērējiem, tur arī ir! 73!

04/03/2023 23:53
Turpinot tradīciju, Roland sumināts. 73

28/11/2022 11:07
Paldies 73

27/11/2022 01:01
Normāls čatiņš... Normund, apsveicu un 73!

05/03/2021 00:39
Paldies! Lieliska DX dāvana 50. dzimšanas dienā bija aizpagājušās nakts profilakse Zaķusalā! 73!

04/03/2021 20:19
Roland, Sumināts! Lai intresanti DX!

27/11/2020 13:57
Paldies, Roland!

Arhīvā par - Finanses
Arhīva tēmu saraksts

2024

Atgādinām par valsts nodevas par 2023.gadā retranslētajām programmām samaksu
Elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem (EPL), kuriem izsniegta retranslācijas atļauja, ir jāmaksā valsts nodeva par 2023.gadā retranslētajām programmām atbilstoši elektroniskā plašsaziņas līdzekļa iesniegtajam retranslējamo programmu sarakstam. Valsts nodevas maksa jāveic līdz 2024.gada 31.maijam.

Aug telekomunikāciju pakalpojumu cenas
Sadārdzinās telekomunikāciju pakalpojumi. Uzņēmumi skaidro, ka ir nodrošinājuši labāku internetu un citus uzlabojumus, tāpēc arī klientu rēķini pieaug. Patērētāju tiesību un aizsardzības centrā norāda – pakalpojumu sniedzēji vienpersoniski var mainīt cenas, iepriekš brīdinot klientus. Savukārt klientiem ir iespējas atteikties no līguma bez papildu maksām.

LaIPA padome maina nolikumu atbalsta piešķiršanā un aicina nozari uz diskusiju
Ceturtdien, 14. martā, notikušajā Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) padomes sēdē tika nolemts mainīt LaIPA Izglītības un kultūras atbalsta struktūrvienības fonda (KI fonds) nolikumu, precizējot noteikumus par atbalsta piešķiršanu.

Finanšu grūtībās nonākusī Rēzekne nesteidz atteikties no līguma ar "Radio Rēzekne"
Rēzeknē "uz papīra" ir iespējams bezdeficīta budžets, taču tas nozīmētu atteikšanos no vēl vairākām izdevumu sadaļām, uz ko nav gatavi pozīcijas deputāti. Piemēram, nāktos nogriezt brīvprātīgās iniciatīvas, tostarp, krievu valodas fakultatīvu mācīšanu, kā arī neturpināt līgumu ar "Radio Rēzekne", kam šogad bija paredzēti 12 tūkstoši eiro.

"Apple" samaksājis Krievijai 12 miljonu eiro lielu naudassodu
ASV tehnoloģiju uzņēmums "Apple" Krievijā samaksājis 1,2 miljardu rubļu (12,4 miljoni eiro) naudassodu saistībā ar Maskavas apgalvojumiem, ka tas ļaunprātīgi izmantojis dominējošo stāvokli mobilo lietotņu tirgū.

2023

Saeima atbalsta LTV un Latvijas Radio apvienošanu, kas varētu notikt 2025.gadā
Saeima trešdien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā, kas paredz sabiedrisko mediju - Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio - apvienošanu no 2025.gada.

"Google" maksās 67 miljonus eiro gadā Kanādas ziņu medijiem.
Kanādas valdība trešdien paziņoja, ka ir panākusi vienošanos ar ASV kompāniju "Google", ka tā maksās 100 miljonus Kanādas dolāru (67 miljonus eiro) gadā Kanādas ziņu medijiem, piemērojoties jaunam Kanādas likumam, kas liek tehnoloģiju uzņēmumiem maksāt ziņu publicētājiem par to saturu.

Latvija kosmosa nozarē ieguldījusi jau 11,5 miljonus eiro; mūsu unikalitāte – Irbenes radioteleskops
Lai gan pieminot vārdu "kosmoss", pirmā asociācija ir lidojumi uz Marsu, Mēnesi vai Sauli, kosmosa nozare ir daudz plašāks jēdziens. Piemēram, izmantojot satelīta attēlus, var nodrošināt kartes ar detalizētu informāciju, tostarp par to, kad attēli ir uzņemti. Šāda informācija noder gan mežu īpašniekiem, kuru īpašumi atrodas dažādās vietās, gan lauksaimniekiem. Jau trešo gadu Latvija ir Eiropas Kosmosa aģentūras asociētā dalībvalsts. Latvija no valsts budžeta kosmosa nozarē ieguldījusi 11,5 miljonus eiro, šajā nozarē darbojas 30 uzņēmumi.

Plāno ieviest "Instagram" un "Facebook" maksas versiju.
ASV bāzētā tehnoloģiju kompānija "Meta" plāno noteikt sociālo tīklu "Instagram" un "Facebook" lietotājiem Eiropas Savienībā (ES) maksu par pakalpojumiem, kas būtu brīvi no reklāmām, otrdien ziņoja ASV laikraksts "The Wall Street Journal".

Saeimas komisija vienojas sabiedriskajiem medijiem piešķirt vairāk naudas
Sabiedriskajiem medijiem nākamajos gados jāpiešķir vairāk naudas. Par to otrdien, 12. septembrī, vienojusies Saeimas atbildīgā komisija. Tā konceptuāli vienojusies noteikt, ka turpmāk sabiedriskajiem medijiem gadā novirzīs ne mazāk kā 0,12% no iekšzemes kopprodukta (IKP) līdzšinējo 0,09% no IKP vietā.

DEAC un DLC piesaista 30 miljonu eiro investīcijas datu centru un tīklu attīstībai Baltijā
Latvijas uzņēmums Digitālās Ekonomikas Attīstības Centrs (DEAC) un Lietuvas Duomenų Logistikos Centras (DLC) no SEB bankas ir saņēmuši 30 miljonu eiro aizdevumu uz 10 gadiem, lai varētu turpināt Baltijas telekomunikāciju infrastruktūras paplašināšanu, kas paredz jaunu datu centru būvniecību un optisko šķiedru tīklu attīstību.

LVRTC atguvis teju 8 miljonus no ieturētā ERAF finansējuma platjoslas tīkla izbūvei.
VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC), kas īsteno Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansēto platjoslas optiskā tīkla izbūves projektu Latvijas reģionos, saņēmis nepilnus astoņus miljonus eiro no kopumā desmit miljonu eiro ieturētā ERAF finansējuma, informēja LVRTC.

"Viaplay", kas pārraida Latvijas futbola izlases spēles, aiziet no Baltijas tirgus
Zviedrijas straumēšanas pakalpojumu sniedzējs "Viaplay" aizies no Baltijas valstu tirgus, "Viaplay" informējis "Nasdaq" Stokholmas biržu.

"Tele2" apgrozījums pirmajā pusgadā pieaudzis par 13%
Mobilo sakaru operatora SIA "Tele2" apgrozījums šogad pirmajā pusgadā bija 84,7 miljoni eiro, kas ir par 13% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā, pavēstīja "Tele2" sabiedrisko attiecību vadītājs Latvijā Oskars Fīrmanis.

"VEF" akcijas izslēgs no biržas
Biržas "Nasdaq Riga" valde nolēmusi apstiprināt nekustamā īpašuma apsaimniekotāja AS "VEF" pieteikumu akciju izslēgšanai no Baltijas Otrā saraksta, par pēdējo akciju kotācijas dienu nosakot trešdienu, teikts biržas paziņojumā.

Latvija nokļūst tuvāk kosmosam
Latvija ir nokļuvusi tuvāk kosmosam, jo Ventspils Augstskola (VeA), tās kapitālsabiedrība SIA “Viratec” un Zviedrijas Kosmosa korporācija Irbenē parakstīja trīspusējās sadarbības līgumu. Šāda sadarbība radīs iespēju globālajai kosmosa industrijai piedāvāt satelītu Zemes bāzes stacijas pakalpojumus, kā arī ilgtermiņā nodrošinās Irbenes antenu darbību.

Iepirkumu uzraudzības birojs apturējis VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centra" iepirkuma procedūru.
VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centram" (LVRTC) bez grozījumu veikšanas aizliegts turpināt iepirkuma procedūru un slēgt iepirkuma līgumu atklātā konkursā "Mobilo telefonu sarunas un pakalpojumi", liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) publiskotā informācija.

Lai sabiedriskajiem medijiem – LSabiedrisko mediju uzraugs aicina LTV un Latvijas Radio finansēšanai novirzīt 0,16% no IKP
Lai sabiedriskajiem medijiem – Latvijas Televīzijai (LTV) un Latvijas Radio – nodrošinātu neatkarīgu, atbilstošu un prognozējamu finansējumu Eiropas vidējā līmenī, Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) un tās darba grupas vairākums rosina Saeimu sabiedrisko mediju finansējumu piesaistīt iekšzemes kopproduktam (IKP). Sabiedrisko mediju finansēšanai būtu jānovirza 0,16% no IKP, teikts SEPLP paziņojumā medijiem.

Latvijas Radio ieņēmumi pērn pieauguši par 10,8%, zaudējumi – 293,9 tūkstoši eiro
Valsts SIA "Latvijas Radio" kopējie ieņēmumi 2022. gadā bija 13,06 miljoni eiro un kopējās izmaksas 13,36 miljoni eiro, kas ir attiecīgi par 10,84% un 11,76% vairāk nekā 2021. gadā. Sabiedriskais medijs aizvadīto finanšu gadu noslēdza ar 293,9 tūkstošu eiro zaudējumiem, teikts Latvijas Radio paziņojumā medijiem.

SEPLP jūnijā sagaida konceptuālu politisku lēmumu par sabiedrisko mediju finansēšanu
Līdz Saeimas šīs sesijas beigām jūnijā vajadzētu pieņemt konceptuālu politisku lēmumu par sabiedrisko mediju turpmāko finansēšanas modeli, kas ir cieši saistīts ar iespējamo apvienošanos, intervijā Latvijas Radio sacīja Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) priekšsēdētājs Jānis Siksnis.

Ministrs: Neatkarīga sabiedriskā medija finansējuma modelis ir jāpiesaista IKP
«Ja mēs vēlamies runāt par neatkarīgu sabiedrisko mediju, tad finansējuma modelis ir jāpiesaista iekšzemes kopproduktam (IKP),» tā Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" sacīja kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība). 

NEPLP apstiprina elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozares attīstības stratēģiju nākamajiem pieciem gadiem.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir izstrādājusi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozares attīstības nacionālo stratēģiju 2023.-2027. gadam. Tajā noteiktās stratēģiskās prioritātes paredz aizsargāt Latvijas informatīvo telpu, stiprinot vietējo saturu valsts valodā un nodrošinot drošu vidi elektronisko plašsaziņas līdzekļu attīstībai, kvalitatīva satura veidošanai un pieejamībai.

SEPLP: bez papildu finansējuma var sarukt sabiedrisko mediju oriģinālsaturs 
Nesaņemot papildu finansējumu, Latvijas Televīzijai un Latvijas Radio šogad var būtiski samazināties oriģinālā satura apjoms un kapitālieguldījumi, komentējot 2023.gadam apstiprinātos sabiedriskā pasūtījuma plānus, norādīja Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (SEPLP).

Atgādinām par apraides uzraudzības valsts nodevas samaksu
Elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, kuriem ir izsniegtas apraides atļaujas komerciālās nacionālās televīzijas programmas apraidei vai komerciālās pārrobežu televīzijas programmas apraidei, ir jāmaksā valsts nodeva 5691,48 euro apmērā par apraides tiesību īstenošanas uzraudzību 2023.gadā.Valsts nodevas samaksa jāveic līdz 2023.gada 31.janvārim.

2022

Pandēmija un karš radiotirgu ietekmējuši maz, taču nozare gribētu lielāku un skaidrāku valsts atbalstu
Pašlaik mūsu valstī strādā 31 radiouzņēmums, kas klausītājus uzrunā ar 48 programmām. Līdz Covid-19 diktētās pandēmijas sākumam radiotirgū bija par diviem komersantiem vairāk. Tādējādi secināms, ka šo nozari pēdējo gadu ligas ir ietekmējušas minimāli, lai gan eksperti atzina, ka jostas nācies savilkt arī radio pārstāvjiem, domājot par izdzīvošanu nenoteiktības apstākļos. Un valdības politika noteiktību nevieš.

Aizsardzības ministrija par 19,4 miljoniem eiro plāno ieviest īsviļņu radio sakaru apraides sistēmu
Aizsardzības ministrija (AM) par 19,4 miljoniem eiro plāno ieviest īsviļņu radio sakaru apraides sistēmu.

NEPLP atgādina elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem par pienākumu iesniegt reklāmas izcenojumus periodā pirms Saeimas vēlēšanām
Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 11.panta trešā daļa noteic: “Elektroniskais plašsaziņas līdzeklis vismaz 150 dienas pirms vēlēšanu dienas nosūta Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei priekšvēlēšanu aģitācijas raidlaika izcenojumus, ieskaitot plānotās atlaides un atlaižu piemērošanas kritērijus, visam priekšvēlēšanu aģitācijas periodam. Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome minēto informāciju nekavējoties publisko savā mājaslapā internetā.

No NEPLP uz SIF budžetu šogad pārcelts finansējums, kas paredzēts radio un televīzijas programmu veidošanai
Vērtējot publiski izskanējušo informāciju par Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) Mediju atbalsta fonda programmas finansējumu mediju nozarei šim gadam, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) vēlas viest skaidrību attiecībā uz finansējuma daļu, kas šogad tikusi pārdalīta no NEPLP budžeta uz SIF budžetu. Šogad finansējums satura projektu īstenošanai no NEPLP budžeta ir identiskā apjomā un pilnībā novirzīts SIF budžetā. NEPLP norāda, ka šie valsts budžeta līdzekļi, kas iepriekš atradās NEPLP budžetā, ir piešķirami tikai tiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem (EPL), kuriem ir NEPLP izsniegta EPL apraides atļauja radio vai televīzijas programmu raidīšanai. Iniciatīva mainīt šī finansējuma saņēmēju subjektus, pēc nonākšanas SIF budžetā, nav īstenojama, jo tas būtu pretrunā ar valsts budžeta līdzekļu piešķīruma mērķi.

'Tet' iegādājas telekomunikāciju uzņēmumu 'Telia Latvija'; darījuma summa - 10,75 miljoni.
Tehnoloģiju un izklaides uzņēmums "Tet" un viens no vadošajiem telekomunikāciju uzņēmumiem Ziemeļvalstīs un Baltijā "Telia Company" parakstījuši SIA "Telia Latvija" kapitāla daļu iegādes līgumu

2021

Atgādinām par apraides uzraudzības valsts nodevas samaksu.
Elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, kuriem ir izsniegtas apraides atļaujas komerciālās nacionālās televīzijas programmas apraidei vai komerciālās pārrobežu televīzijas programmas apraidei, ir jāmaksā valsts nodeva 5691,48 euro apmērā par apraides tiesību īstenošanas uzraudzību 2022.gadā.Valsts nodevas samaksa jāveic līdz 2022.gada 31.janvārim.

Par 5G frekvencēm trīs sakaru operatori maksās 13,273 milj. eiro.
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) 27.decembrī apstiprinājusi izsoles rezultātus 5G tīkla izvēršanai izmantojamo radiofrekvenču joslu 700 MHz diapazonā. Frekvenču lietošanas tiesības iegūstot trīs mobilo sakaru operatoriem, izsoles ieņēmumi 13,273 milj. eiro. apjomā sešos mēnešos nonāks valsts budžetā. Operatoriem būs pienākums dinamiski attīstīt sakaru tīkla pārklājumu.

NEPLP "Aizliegtajam paņēmienam" piemērojusi sodu 4000 eiro apmērā.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), izvērtējot Latvijas Televīzijas raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" 29. martā publicēto raidījumu par imunitāti pret Covid-19, secināja, ka nav tikusi nodrošināta pienācīga informācijas precizitāte un neitralitāte. LTV tika piemērots naudas sods 4000 eiro apmērā, portālu "Delfi" informēja NEPLP locekle Ieva Kalderauska.

'Brīvvalsts TV' jāsniedz NEPLP informācija par tās patieso labuma guvēju.
"Brīvvalsts TV" atbilst audiovizuāla pakalpojuma pēc pieprasījuma pazīmēm. Tas nozīmē, ka šīs vietnes īpašniekiem ir Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) jāsniedz pieteikums par reģistrēšanos kā šāda pakalpojuma sniedzējam. Tajā ir jānorāda arī vietnes patiesais labuma guvējs, portālam "Delfi" apstiprināja NEPLP pārstāve Ieva Prauliņa.

NEPLP piešķir 38 tūkstošus eiro diasporas un remigrācijas tematikai veltīta satura veidošanai
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konkursa rezultātā ir piešķīrusi sabiedriskā pasūtījuma finansējumu 38 000 eiro satura veidošanai televīzijās un radio par diasporas un remigrācijas tematiku.

Noteikti uzvarētāji konkursā televīzijām, kas raida programmas zemes apraidē
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) izsludinātajā konkursā "Sabiedriski nozīmīga satura veidošana komerciālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas zemes apraidē ciparu formātā nekodēta pakalpojuma veidā (bez maksas) visā Latvijas teritorijā" ir noteikti divi uzvarētāji ziņu, informatīvi analītiskā un/vai pētnieciskā satura veidošanai un izplatīšanai.

'TV3 Group' parakstījusi līgumu par 'Top radio' iegādi.
"TV3 Group" piektdien paziņoja par radio stacijas "Top radio" iegādi Latvijā, tādējādi paplašinot krievvalodīgo auditoriju grupas portfelī, kā arī nostiprinot kopējās pozīcijas tirgū, ziņo uzņēmuma pārstāve Alise Mališko.

NEPLP piešķir gandrīz 17 tūkstošus eiro papildu finansējumu vietējo raidījumu veidošanai Latgales televīzijās un radio
Noslēdzies Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) papildu sabiedriskā pasūtījuma konkurss par satura veidošanu Latgales reģionālajās un vietējās televīzijās un radio. Tajā par uzvarētāju atzīts SIA "Mediastrims" TV programmas LRT+ raidījums "Latgales ciematu stāsti: nezināmais par zināmo".

Aizsardzības ministrija daļēji finansēs Irbenes radioteleskopa uzturēšanu
Aizsardzības ministrija informē, ka Ministru kabinets ir apstiprinājis aizsardzības budžeta līdzekļu novirzīšanu Irbenes radioteleskopa uzturēšanas izmaksu daļējai segšanai. Jau ziņots, ka aizsardzības ministrs A. Pabriks šī gada 30. aprīlī vizītē apmeklēja Irbenes radioteleskopu, kur parakstīja nodomu vēstuli ar Ventspils Augstskolas rektoru Kārli Krēsliņu par sadarbību Irbenes radioteleskopa infrastruktūras izmantošanā.

NEPLP veicina diasporas un remigrācijas tematikai veltītu raidījumu veidošanu; izsludināts konkurss komercmedijiem
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir izsludinājusi sabiedriskā pasūtījuma konkursu komerciālajām televīzijām un radio par diasporas un remigrācijas tematikai veltītu raidījumu veidošanu.

NEPLP izsludina papildu konkursu vietējā satura raidījumu veidošanai bezmaksas zemes TV apraidē
Lai stiprinātu Latvijas informatīvo un kultūras telpu, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir izsludinājusi papildu konkursu ziņu, informatīvi analītisko un pētniecisko, kā arī informatīvi izglītojošu un izklaidējošu raidījumu veidošanai komerciālajās televīzijās, kas raida bezmaksas zemes apraidē.

Latvijas Radio pērn veiksmīgs attīstības gads – īstenotas reformas, investīcijas pieauga par 42%
Latvijas Radio grupas, kurā darbojas pieci radio kanāli, kopējie ieņēmumi 2020.gadā bija 10,85 miljoni eiro un kopējās izmaksas 10,79 miljoni eiro, bet pārskata gada peļņa 50 679 eiro. Valsts dotācija 2020. gadā veidoja 85,4% no ieņēmumiem jeb 9,3 miljonus eiro. Rēķinot uz vienu Latvijas iedzīvotāju, sabiedriskā medija pieci radio kanāli gadā kopā izmaksājuši 5,69 eiro personai, informēja Latvijas Radio.

NEPLP piešķīrusi 75 000 eiro priekšvēlēšanu satura veidošanai komerctelevīzijās
Lai veicinātu vēlētāju informētību par deputātu kandidātu sarakstiem un to piedāvājumiem šogad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konkursa rezultātā piešķīrusi sabiedriskā pasūtījuma finansējumu 75 000 eiro pašvaldību vēlēšanu priekšvēlēšanu satura veidošanai komerciālajās televīzijās.

Saeima būtiski ceļ SEPLP un NEPLP locekļu atalgojumu - 3000 eiro "uz rokas".
Saeima ceturtdien, 6.maijā, otrajā – galīgajā - lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, kas paredz palielināt atalgojumu Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekļiem. Vienlaikus tiks pielīdzinātas arī Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu algas, informē Saeimā.

NEPLP piešķir gandrīz 170 tūkstošus eiro vietējo raidījumu veidošanai bezmaksas zemes TV apraidē
Lai stiprinātu Latvijas informatīvo un kultūras telpu, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konkursa rezultātā piešķīrusi finansējumu 169 771 eiro ziņu, informatīvo, izglītojošo un izklaidējošo raidījumu veidošanai komerciālajās televīzijās, kas raida bezmaksas zemes apraidē.

NEPLP piešķir teju 125 tūkstošus eiro kultūras raidījumu veidošanai komerciālajās televīzijās un radio
Lai stiprinātu Latvijas kultūrtelpu un veicinātu satura pieejamību par latvisko dzīvesziņu, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konkursa rezultātā piešķīrusi finansējumu 124 990 eiro kultūras raidījumu veidošanai komerciālajās televīzijās un radio.

NEPLP piešķir vairāk nekā 54 tūkstošus eiro vietējo raidījumu veidošanai Latgales televīzijās un radio.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konkursu rezultātā piešķīrusi finansējumu 54 628,19 eiro pilsoniskās līdzdalības, nacionālās identitātes un kultūrtelpas stiprināšanai veltītu raidījumu veidošanai Latgales televīzijās un radio.

NEPLP piešķir 200 000 eiro uz ilgtspēju vērstu, kvalitatīvu izklaides un sporta raidījumu veidošanai.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konkursu rezultātā piešķīrusi finansējumu 200 000 eiro uz sabiedrības ilgtspēju vērstu, kvalitatīvu izklaides un sporta raidījumu veidošanai komerciālajās televīzijās un radio.

Mediju eksperti: Atalgojums darbam SEPLP ir neatbilstošs darāmā apjomam
Atalgojuma dēļ ir zema atsaucība pieteikties uz amatu jaunajā Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (SEPLP). Pirmajā konkursa termiņā uz padomes locekļa amatu nepieteicās neviens pretendents. Vairāk nekā divu tūkstošu eiro atalgojums pirms nodokļu nomaksas, vairāku politikas veidotāju un mediju ekspertu ieskatā, nespēj uzrunāt jomas lietpratējus. Iespējams, ka algas apmēru vēl pārskatīs, taču nav zināms, kad.

NEPLP sniedz būtisku atbalstu analītisku un pētniecisku raidījumu veidošanai
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir noteikusi uzvarētājus konkursā par informatīvi analītisko un pētniecisko raidījumu veidošanu nacionālajos komerciālajos elektroniskajos medijos. Konkursā par uzvarētāju atzīts sabiedrībā lielu popularitāti iemantojušais TV3 pētnieciskais raidījums “Nekā personīga”.

Apdraudēta Irbenes radioteleskopa turpmākā darbība; IZM gaida ilgtspēju zinātniskajā darbā.
Ja netiks atrasts valsts finansējums Irbenes radioteleskopa uzturēšanai un tehniskai apkopei, to var nākties slēgt un apturēt tā darbību jau tuvākajā laikā. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) naudu teleskopam nemeklē un grib, lai augstskola kļūst ilgtspējīga zinātniskajā darbā.

Aktualizēti nolikumi komercmedijiem par sabiedriskā pasūtījuma veidošanu, vērtēšanu un finansējuma izlietojumu
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir aktualizējusi divus nolikumus par sabiedriskā pasūtījuma daļas, ko pilda komercmediji, veidošanu, vērtēšanu un finansējuma izlietojumu.

NEPLP izsludina konkursus ziņu veidošanai un medijpratības veicināšanai komerciālajos radio un TV
Lai stiprinātu Latvijas informatīvo telpu un veicinātu sabiedriski nozīmīga un kvalitatīva satura veidošanu komerciālajās televīzijās un radio, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 18. februārī ir izsludinājusi pirmos divus konkursus ziņu veidošanai un medijpratības veicināšanai sabiedrībā.

"Tas notiks visā pasaulē." Kāpēc "Google" draud pamest Austrāliju?
Austrālijas valdība apsver iespēju ieviest likumu, lai risinātu jautājumu par to, vai tehnoloģiju gigantiem būtu jāmaksā par ziņām, kas parādās meklēšanā vai tiek kopīgotas "Google" platformās. "Google" ir draudējis izstāties no Austrālijas tirgus, ja tiks pieņemts jauns likums, kas regulē tā attiecības ar ziņu izdevējiem, ziņo BBC.

Sabiedriskajos medijos šogad paredzēts attīstīt analītisko un pētniecisko saturu
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) apstiprinātais sabiedriskais pasūtījums šogad Latvijas sabiedriskajos medijos paredz palielināt īpaši analītiskā un pētnieciskā, kā arī sabiedrības veselībai veltīta satura īpatsvaru.

NEPLP šogad būtiski vairāk atbalstīs vietējā satura raidījumu veidošanu komerciālajos medijos
Lai stiprinātu Latvijas informatīvo telpu un veicinātu vietējā satura raidījumu veidošanu komerciālajās televīzijās un radio, 2021. gada valsts budžetā Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) ir piešķirti 1,38 miljoni eiro. Tā ir vēsturiski lielākā valsts dotācija šim mērķim.

Atgādinām par apraides uzraudzības valsts nodevas samaksu
Elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, kuriem ir izsniegtas apraides atļaujas komerciālās nacionālās televīzijas programmas apraidei vai komerciālās pārrobežu televīzijas programmas apraidei, ir jāmaksā valsts nodeva 5691,48 euro apmērā par apraides tiesību īstenošanas uzraudzību 2021.gadā. Valsts nodevas samaksa jāveic līdz 2021.gada 31.janvārim.

2020

No 1. janvāra LTV iziet no reklāmas tirgus. Ko tas nozīmē skatītājiem?
Jaunais gads nāk ar vēsturisku notikumu - sabiedriskie mediji iziet no reklāmas tirgus. Ko tas nozīmē Latvijas Televīzijas skatītājiem?

NEPLP izstrādājusi vadlīnijas sabiedrisko mediju darbībai pēc iziešanas no reklāmas tirgus
Jaunais 2021. gads mediju nozarē nāks ar vēsturisku pagriezienu – Latvijas sabiedriskie mediji – Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un portāls LSM.LV - izies no reklāmas tirgus. Tādējādi tie būs neatkarīgi no reklāmas ieņēmumiem. Bet skatītājiem un klausītājiem reklāmas “paužu” vietā nākamgad būs pieejamas vairāk nekā 1000 stundas jaunu raidījumu un cita kvalitatīva satura.

NEPLP atgādina elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem par pienākumu iesniegt reklāmas izcenojumus periodā pirms pašvaldību vēlēšanām
Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 11.panta trešā daļa noteic: “Elektroniskais plašsaziņas līdzeklis vismaz 150 dienas pirms vēlēšanu dienas nosūta Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei priekšvēlēšanu aģitācijas raidlaika izcenojumus, ieskaitot plānotās atlaides un atlaižu piemērošanas kritērijus, visam priekšvēlēšanu aģitācijas periodam. Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome minēto informāciju nekavējoties publisko savā mājaslapā internetā.

Eiropas Savienības atbalsts medijiem
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome informē, ka, atbalstot vārda brīvību un viedokļu dažādību plašsaziņas telpā, Eiropas Savienība aicina medijus pieteikties ES grantiem.

LATO LAPSA: SABIEDRISKĀ MEDIJA VADĪBAI – MILZU PRĒMIJAS, PĀRĒJIEM – TĒJIŅA, PLEDIŅŠ UN KRŪZĪTE
Kamēr "sabiedriskā" Latvijas Radio valde, tuvojoties radio deviņdesmit piektajai dzimšanas dienai, ir saņēmusi iespaidīgas – 5000-6000 eiro lielas prēmijas, pārējiem darbiniekiem nācies samierināties ar pieticīgākām veltēm – tējiņu un plediņu, kā arī arodbiedrības sagādātu "individualizētu krūzīti".

Izsludināts konkurss "Par novadu ziņu televīzijas sižetu veidošanu 2021. gadā"
Aicinām komerciālos vietējos un reģionālos elektroniskos plašsaziņas līdzekļus, kas raida televīzijas programmas, piedalīties konkursā “Par novadu ziņu televīzijas sižetu veidošanu 2021. gadā”.

"Rietumu radio" – jau trešais Liepājas medijs, kura pastāvēšana apdraudēta.
Liepājas reģionālais medijs "Rietumu radio" nonācis finanšu grūtībās. Vadība nevarot apsolīt, ka radio turpinās darbību tuvākajā laikā, un jau aicina sabiedrību sniegt finanšu palīdzību. "Rietumu radio" ir jau trešais Liepājas medijs, kurš ir uz bankrota sliekšņa – laikrakstu "Liepājas Nedēļa" krievu valodā vairs neizdod un avīze ''Kursas Laiks'' septembrī tika likvidēta.

Latvijas Raidorganizāciju asociācija ceļ trauksmi par valsts atbalsta trūkumu komercmedijiem
Bez atbilstoša valsts atbalsta komercmedijiem 2021.gadā vietējā satura ražošanai, Latvijas informatīvo telpu pārņems Krievijas politiskajām interesēm atbilstošs saturs, satraucas Latvijas Raidorganizāciju asociācija (LRA).

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome informē, ka līdz 30.11.2020.nelieliem tiešsaistes medijiem iespēja pieteikties ES grantiem
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome informē, ka līdz 30.11.2020.nelieliem tiešsaistes medijiem iespēja pieteikties ES grantiem: augstas kvalitātes ziņu produktu atbalstīšanai un viltus ziņu novēršanai.

SKP Sabiedriskā pasūtījuma apakšpadome lūdz atbalstīt nākamā gada budžetā finansējumu sabiedrisko mediju iziešanai no reklāmas tirgus
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu Sabiedriski konsultatīvās padomes (SKP) Sabiedriskā pasūtījuma apakšpadome publicējusi aicinājumu LR Ministru prezidentam, kā arī atbildīgajai Saeimas komisijai un ministrijām atbalstīt 2021. gada budžetā sabiedriskajiem medijiem nepieciešamo finansējumu, lai kompensētu to iziešanu no reklāmas tirgus.

NEPLP nākamgad prasa dubultot sabiedrisko pasūtījumu komercmedijiem
Lai stiprinātu Latvijas informatīvo telpu un kvalitatīva vietējā satura pieejamību sabiedrībai, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) lūdz Ministru kabinetu un Saeimu 2021. gada valsts budžetā piešķirt finansējumu viena miljona eiro apmērā sabiedriskā pasūtījuma satura veidošanai komerciālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos. Tas ir divas reizes vairāk nekā tika lūgts šogad

'Baltcom' iegādājies telekomunikāciju uzņēmumu 'Mīts LV'.
Telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējs "Baltcom" ir parakstījis pirkuma līgumu par interneta un televīzijas operatora "Mīts LV" un tā meitas uzņēmuma "Esteria79" 100% kapitāldaļu iegādi, informē "Baltcom".

NEPLP: sabiedrisko mediju iziešana no reklāmas tirgus ir nākamā gada valsts galvenā prioritāte
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) nākamā gada galvenā prioritāte ir sabiedrisko mediju – Latvijas Televīzijas, Latvijas Radio un vienotā portāla LSM.LV – iziešana no reklāmas tirgus. Šim mērķim NEPLP valsts budžeta prioritāro pasākumu ietvaros ir pieprasījis 8,3 miljonus eiro, kas nodrošinās sabiedriskajiem medijiem adekvātu kompensāciju pēc iziešanas no reklāmas tirgus un sabiedrisko mediju attīstību.

NEPLP izsludina konkursu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu priekšvēlēšanu perioda atspoguļošanai
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) izsludina konkursu komerciālajām televīzijām par raidījumu veidošanu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu atspoguļošanai priekšvēlēšanu periodā, summa 75 000 EUR.

NEPLP: Jaunais PIK nodrošinās LTV signāla pārraidi HD kvalitāti.
Vēlākais no nākamā gada 1.janvāra “Latvijas Televīzijas” (LTV) programmas vairums skatītāju varēs vērot HD jeb augstas izšķirtspējas kvalitātē. Tas izriet no Ministru kabineta lēmuma atbalstīt līdzekļu no neparedzētiem gadījumiem piešķīrumu, lai Latvijas Televīzija varētu iegādāties jaunu programmu izlaides kompleksu (PIK), kas nodrošina ētera darbības nepārtrauktību.

Lai stiprinātu Latvijas mediju telpu, NEPLP lūdz Saeimu pārskatīt nesamērīgos kreditēšanas reklāmas ierobežojumus
Priekšlikumu mērķis ir palielināt vietējo komerciālo un sabiedrisko mediju reklāmas ienākumu bāzi ārkārtējās situācijas apstākļos, ņemot vērā, ka jūlija beigās būs beidzies konkursu kārtībā piešķirtais valsts atbalsts medijiem Covid-19 krīzes pārvarēšanai.

NEPLP konkursa rezultātā piešķir finansējumu 12 satura projektu veidošanai komerciālajās radiostacijās
Noslēdzies Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) izsludinātais konkurss par sabiedriski nozīmīga satura veidošanu, informējot, izglītojot un izklaidējot komerciālajās radiostacijās.

Konkurss masu medijiem Covid-19 krīzes seku mazināšanai īsti nebūšot konkurss, atklāj naudas dalītājs.
Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) izsludinātais konkurss, kurā tiks sadalīts atbalsts masu medijiem Covid-19 krīzes radīto seku mazināšanai, īsti neatbilst klasiskam konkursam, jo daļēji tā būs tikai rēķinu un pieteikumu formu iesniegšana, šorīt Latvijas Radio stāstīja SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

NEPLP 463 000 eiro piešķīrusi 'TV3', 'RīgaTV 24', 'Re:TV', 'Radio Tev' un 'Radio SWH'.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) konkursā par ziņu un informatīvi analītisko raidījumu veidošanu nacionālajos komerciālajos elektroniskajos medijos uzvarējušas televīzijas "TV3", "RīgaTV 24" un "Re:TV", kā arī "Radio Tev" un "Radio SWH", informēja NEPLP pārstāvji.

NEPLP izsludina konkursu reģionālo, diasporas un mazākumtautību mediju atbalstam.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 14.aprīlī izsludinājusi otro no četriem konkursiem par ziņu, informatīvi analītisko un pētniecisko, kā arī uz sabiedrības ilgtspēju vērstu raidījumu veidošanu un izplatīšanu komerciālajos reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kā arī plašsaziņas līdzekļos, kas raida mazākumtautību valodās. Tāpat konkursā tiks dota iespēja piedalīties medijiem, kas sadarbojas ar diasporas satura veidotājiem.

LTV par vairāk nekā 100 000 eiro iegādājas videokameras un studijas adapterus.
VSIA "Latvijas Televīzija" (LTV) par vairāk nekā 100 000 eiro iegādājusies videokameras un studijas adapterus, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā publicētā informācija.

NEPLP izsludina konkursu par ziņu un informatīvi analītisku raidījumu veidošanu komercmedijos
Operatīvi reaģējot uz valdības lēmumu par līdzekļu piešķīrumu mediju atbalstam krīzes situācijā un uzklausot sabiedrības viedokli, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 9.aprīlī izsludina pirmo no četriem konkursiem par ziņu, informatīvi analītisko un pētniecisko raidījumu veidošanu un izplatīšanu komerciālajos nacionālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos.

Konkursā par Covid-19 problemātikas atspoguļošanu noteikti 5 labākie piedāvājumi
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) noteikusi piecus labākos piedāvājumus konkursā par informatīvo materiālu sagatvošanu un izplatīšanu par Covid-19, no tiem divas televīzijas un trīs radio.

NEPLP vadītājs: mediju nozare atrodas kraha priekšā.
Latvijā mediju nozare šobrīd ir kraha priekšā, piektdien intervijā Latvijas Radio atzina Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Covid-19 krīzes pārvarēšana nav iespējama bez stipriem vietējiem medijiem
Covid-19 krīzes pārvarēšana nav iespējama bez stipriem vietējiem medijiem. Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (turpmāk arī – Padome), ievērojot tai Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā noteikto pienākumu pārstāvēt sabiedrības intereses elektronisko plašsaziņas līdzekļu jomā, kā arī valstī noteikto ārkārtējo situāciju, vērš uzmanību, ka mediju nozarei ir stratēģiski nozīmīga loma Covid-19 krīzes pārvarēšanā un valsts informatīvās telpas drošības nodrošināšanā. Padome informē, ka saistībā ar Covid-19 krīzi un ārkārtējās situācijas izsludināšanu virknei mediju katastrofāli strauji krītas ieņēmumi.

NEPLP izsludina konkursu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu priekšvēlēšanu perioda atspoguļošanai
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) izsludina konkursu komerciālajām televīzijām par raidījumu veidošanu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu atspoguļošanai priekšvēlēšanu periodā, summa 75 000 EUR.

Noteikti uzvarētāji konkursos par vietējā satura raidījumu veidošanu 2020.gadā
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) noteikusi uzvarētājus konkursos par vietējā satura raidījumu veidošanu radio un televīzijās.

Noteikti Latgales konkursu uzvarētāji
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) noteikusi uzvarētājus konkursā “Par raidījumu veidošanu 2020.gadā Latgales reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas” un konkursā “Par raidījumu veidošanu 2020.gadā Latgales reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida radio programmas”.

Atgādinām par apraides uzraudzības valsts nodevas samaksu
Elektroniskiem plašsaziņas līdzekļiem, kuriem ir izsniegtas apraides atļaujas komerciālās nacionālās televīzijas programmas apraidei vai komerciālās pārrobežu televīzijas programmas apraidei, ir jāmaksā valsts nodeva 5691,48 euro apmērā par apraides tiesību īstenošanas uzraudzību 2020.gadā. Valsts nodevas samaksa jāveic no 2020.gada 10.janvāra līdz 31.janvārim.

2019

NEPLP: Vajag 440 000 eiro, lai "lsm.lv" izveidotu platformu mazākumtautībām.
Nepieciešami gandrīz 440 000 eiro, lai "lsm.lv" izveidotu iecerēto jauno multimediju platformu mazākumtautību auditorijai krievu valodā, šodien Saeimas Stratēģiskās komunikācijas apakškomisijas sēdē norādīja Nacionālās elektroniskās plašsaziņas līdzekļu padomes locekle Aurēlija Ieva Druviete.

"Netaisnīgi un nepamatoti" – LTV spēkojas ar NEPLP par papildu miljonu
Latvijas Televīzija (LTV) norāda, ka Nacionālās Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) piedāvātais sabiedriskajiem medijiem plānotā papildu miljona sadalījums nav proporcionāls un samērīgs, kā arī nav sagatavots saskaņā ar tādiem Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU) noteiktajiem finansējuma piešķīruma pamatprincipiem kā taisnīgums un pamatotība, portālu "Delfi" informēja LTV komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.

"Tele2" sasniedz desmitgades labākos rādītājus
Mobilo sakaru operatora “Tele2” apgrozījuma un peļņas rādītāji salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu turpina augt. Šī gada deviņos mēnešos apgrozījums kāpis par 4,5% un sasniedzis 96,7 milj. eiro, bet peļņa palielinājusies gandrīz par 10% un ir 37,5 miljonus eiro. Tas ir labākais deviņu mēnešu rādītājs pēdējo 10 gadu laikā. Savukārt “Tele2” pakalpojumu lietotāju skaits, salīdzinot ar gada sākumu, palielinājies par apmēram 12 tūkstošiem.

Kariņš rosina daļu no partijām paredzētās naudas novirzīt algu celšanai sabiedriskajos medijos
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") rosina partijām nākamgad papildus piešķirt nevis piecus, bet četrus miljonus eiro. Atlikušo miljonu Kariņš piedāvā novirzīt sabiedrisko mediju darbinieku algām. Priekšlikumu atbalsta Valsts prezidents Egils Levits, tomēr koalīcijas partneri Kariņu kritizē par pēkšņo atkāpšanos no iepriekš panāktās vienošanās.

Valdība atbalsta vairākas elektronisko mediju nozarei būtiskas prioritātes
Izskatot budžeta projektu 2020.-2022. gadam Ministru kabinets atbalstījis vairākas elektronisko mediju nozarei būtiskas prioritātes, kas paredz palielinājumu 6 339 634 EUR apmērā.

NEPLP aicina atbalstīt priekšlikumus Latvijas Radio un sabiedrisko mediju situācijas stabilizēšanai
Lai risinātu situāciju VSIA "Latvijas Radio" (LR) un sabiedriskajos medijos kopumā, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir iesniegusi valdībā ziņojumu un priekšlikumus situācijas stabilizācijai, kas ietver arī finanšu pieprasījumus sabiedriskajiem medijiem no "Līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem" un aicinājumu atbalstīt finanšu pieprasījumus 2020. gada budžetā.

Krīzi Latvijas Radio risinās ar mediatora palīdzību
Krīzi Latvijas Radio risinās mediācijas ceļā. Jau nākamnedēļ ar mediatora klātbūtni pie viena galda sēdīsies Latvijas Radio Ziņu dienesta, Latvijas Radio valdes un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pārstāvji, žurnālistiem pastāstīja radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne.

NEPLP iesniedz valdībai mediju nozares prioritāšu finansējuma pieprasījumu 2020.gadam
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) iesniegusi Ministru kabinetam izskatīšanai mediju nozares prioritāro pasākumu finansējuma pieprasījumu no valsts budžeta 2020.gadam. Kopējā pieprasījuma summa ir 17,2 milj. euro.

Valdība atbalsta NEPLP priekšlikumu par Latvijas Radio peļņas daļas novirzīšanu stratēģisko mērķu sasniegšanai
Ministru kabinets 16. jūlija sēdē atbalstīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) sagatavoto priekšlikumu valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību (VSIA) "Latvijas Radio" dividendēs izmaksājamo 2018. gada peļņas daļu kopumā 138 234 euro apmērā novirzīt Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā un Latvijas Radio vidēja termiņa darbības stratēģijā 2019. – 2022.gadam noteikto mērķu sasniegšanai, veicot kapitālieguldījumus tehniskajā nodrošinājumā un infrastruktūrā, lai nodrošinātu sabiedriskā pasūtījuma izpildi.

Informācija par NEPLP 19.jūnija sēdi
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) 19.jūnija sēdē tika pieņemts lēmums par sabiedriskā pasūtījuma daļas, ko 2019.gadā īsteno valsts SIA "Latvijas Televīzija" un valsts SIA "Latvijas Radio", apstiprināšanu ar grozījumiem, kā arī lēmums par sabiedriskā pasūtījuma daļas, ko 2018.gadā īstenojusi valsts SIA "Latvijas Televīzija", izpildi un finansējuma izlietojumu.

NEPLP atkārtoti aicina Saeimu pārskatīt kreditēšanas reklāmu ierobežošanu
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) atkārtoti vērsusies pie Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces un Saeimas komisijām ar aicinājumu atlikt grozījumu Patērētāju tiesību aizsardzības likumā stāšanos spēkā. Pārtraucot kreditēšanas reklamēšanu, pastāv reāls risks, ka samazinoties nacionālo mediju satura apjomam un kvalitātei, auditorija pārorientēsies uz pārrobežu medijiem vēl daudz lielākā pakāpē, nekā līdz šim.

KM un VRAA ielūdz uz informatīvu semināru - Mediju atbalsta fonda programma reģionālo un vietējo mediju atbalstam.
Aicinām uz informatīvo semināru, kurā Kultūras ministrija un Valsts reģionālās attīstības aģentūra informēs par programmas nosacījumiem un labprāt atbildēs uz potenciālo projekta iesniedzēju jautājumiem. Pasākums notiks 2019.gada 9.maijā plkst.15:00 Kultūras ministrijas Lielajā zālē (K.Valdemāra iela 11a). Dalība seminārā ir bez maksas.

Konkursā par Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu uzvar SIA "All Media Latvia".
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 8.marta sēdē izvērtēja konkursa “Par 2019.gada Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu komerciālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas” pieteikumus un, atbilstoši konkursa nolikumā noteiktajai vērtēšanas sistēmai, augstāko vērtējumu saņēma SIA “All Media Latvia” piedāvājums.

Atrasts risinājums LR4 un 'lsm.lv' angļu un krievu valodas versiju darbības turpināšanai, atklāj Kariņš.
Koalīcija ir atradusi risinājumu, lai turpinātu Latvijas Radio 4 (LR4) un "lsm.lv" angļu un krievu valodas versiju darbība, šodien pēc valdību veidojošo partiju 2019. gada budžetam veltītās ārkārtas sanāksmes žurnālistiem pavēstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Valdība neatļauj Meroni nopirkt "Radio SWH"
Aizgājusī Māra Kučinska (ZZS) valdība nav piekritusi "Radio SWH" pārdošanas darījumam. Radio gribējis pirkt ar Šveices advokātu Rūdolfu Meroni saistīts uzņēmums, taču nacionālās drošības interesēs darījums apturēts, svētdien ziņoja LTV raidījums "de facto".

KNAB izvērtēs NEPLP iesniegumu par LTV veiktā iepirkuma sadārdzinājumu
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izvērtēs Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) iesniegumu par Latvijas Televīzijas (LTV) veiktā studijas režijas pults iepirkuma sadārdzinājumu.

Eksperti augstos toņos diskutē par neuzticības izteikšanu LTV.
Otrdienas vakarā spraiga diskusija izvērtās Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma "Tieša runa" dalībnieku starpā, kuri bija uzaicināta apspriest Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) izteikto neuzticību Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim programmu attīstības jautājumos Sergejam Ņesterovam.

Atgādinām par apraides uzraudzības valsts nodevas samaksu
Elektroniskiem plašsaziņas līdzekļiem, kuriem ir izsniegtas apraides atļaujas komerciālās nacionālās televīzijas programmas apraidei vai komerciālās pārrobežu televīzijas programmas apraidei, ir jāmaksā valsts nodeva 5691,48 euro apmērā par apraides tiesību īstenošanas uzraudzību 2019.gadā. Valsts nodevas samaksa jāveic no 2019.gada 10.janvāra līdz 31.janvārim.

2018

NEPLP izsaka neuzticību LTV valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim Sergejam Ņesterovam
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) kā VSIA “Latvijas Televīzija” valsts kapitāla daļu turētāja vienbalsīgi pieņēmusi lēmumu izteikt neuzticību Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim programmu attīstības jautājumos Sergejam Ņesterovam. Lēmums stājas spēkā šodien, 2018.gada 28.decembrī, līdz ar tā pieņemšanas brīdi.

“Sportacentrs.com TV” arī turpmāk būs pieejams bezmaksas zemes apraidē
Izvērtējot iesniegto pieteikumu un uzklausot pretendentu par iecerēm attiecībā uz sabiedriskā pasūtījuma izpildi, NEPLP 22.novembrī pieņēma lēmumu par konkursa “Par sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu nacionālajam komerciālajam elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim, kas veido televīzijas programmu un nodrošina tās apraidi raidījumu veidošanai par aktīvu dzīvesveidu 2019.gadā” uzvarētāju atzīt SIA “4.vara” iesniegto piedāvājumu, kas zemes apraidē ciparu formātā visā Latvijas teritorijā 2019.gadā turpinās veidot skatītājiem jau labi zināmo televīzijas programmu “Sportacentrs.com TV”. Konkursa finansējums 2019. gadam ir 348 604 eiro.

Informācija par NEPLP sēdi 29.oktobrī
Izsniedz apraides atļaujas NEPLP sēdē pieņēma lēmumu izsniegt pārrobežu apraides atļaujas elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim SIA „MSC Media“ izklaidējošu televīzijas programmu “UKRAINE 1“, ”UKRAINE 2“, “NLO TV 1” un “NLO TV 2” raidīšanai. Minētās programmas gan pagaidām nebūs pieejamas skatītājiem Latvijā.

Miljonus vērts objekts – gadiem ugunsnedrošs?
Valdība vakar no līdzekļiem neparedzētiem izdevumiem piešķīra 339 tūkstošus eiro Ventspils Augstskolai (VA), lai tās Inženierzinātņu institūts “Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs” varētu ierīkot ugunsdrošības sistēmu.

"Tele2" investēs 300 000 eiro klientu centru attīstībā
Līdz gada beigām mobilo sakaru operators "Tele2" plāno atjaunot sešus klientu apkalpošanas centrus visā Latvijā, investējot tajos vairāk nekā 300 000 eiro. Pirmais klientu centrs pēc rekonstrukcijas 13. oktobrī ir atvērts Jelgavā, tirdzniecības centrā "VIVO centrs". Tajā ieguldīti 40 000 eiro.

Izvērtē sabiedrisko mediju valžu darbu 2017.gadā
NEPLP, kā VSIA “Latvijas Radio” (LR) un VSIA “Latvijas Televīzija” (LTV) kapitāla daļu turētāja, izvērtēja valdes locekļu amata pienākumu izpildi 2017.gadā.

Informācija par NEPLP sēdi 20.septembrī.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 20. septembra sēdē apstiprināja konkursa nolikumu un izsludināja konkursu par sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu komerciālajam elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim, kas veido televīzijas programmas bezmaksas zemes apraidē.

"Radio SWH" jauns īpašnieks - ar Ventspils uzņēmumiem saistītais "Media Support".
Par jauno "Radio SWH" īpašnieku, visticamāk, kļuvis SIA "Media Support", kura vienīgais valdes loceklis ir Aivars Gobiņš, kas ieņem amatus vēl 25, pārsvarā Ventspils, uzņēmumos, kas saistīti ar Šveices advokātu Rudolfu Meroni, otrdien vēsta "Latvijas Avīze".

Vai "Radio "SWH" tiks notirgots kādam skandalozā Meroni uzņēmumam?
Elektronisko plašsaziņas līdzekļu tirgus dalībnieki jau vairākas nedēļas runā, ka finiša taisnē nonācis Radio SWH pārdošanas process, turklāt ticamākais šīs raidstacijas pircējs būs kāds ar Šveices advokātu Rudolfu Meroni saistīts ārvalstu uzņēmums.

"All Media Latvia" apgrozījums pieaug līdz 18,5 miljoniem eiro; peļņa – 1,3 miljoni
Televīzijas kanālu TV3, 3+ un TV6 īpašnieks SIA "All Media Latvia" (iepriekš pazīstams kā SIA "TV 3 Latvia") pagājušajā gadā strādājis ar apgrozījumu 18,467 miljonu eiro apmērā, savukārt uzņēmuma peļņa bija 1,391 miljons eiro, ziņo "Lursoft" "Klientu portfelis".

"Baltijas Mediju alianse" koncerns atsācis pelnīt
Mediju koncerns SIA "Baltijas Mediju alianse", kuram pieder vairāki populāri mediji Latvijā, 2017. gadā strādāja ar konsolidēto apgrozījumu 20,510 miljonu eiro apmērā, kas bija par 4,8% vairāk nekā 2016. gadā, ziņo "Lursoft" "Klientu portfelis".

NEPLP nelietderīgi izmanto valsts piešķirto finansējumu, konstatē VK
Valsts kontrole (VK) Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) pārmet nelietderīgu un neefektīvu valsts budžeta piešķirtā finansējuma plānošanu un izlietošanu, liecina VK revīzijas ziņojums par NEPLP 2017.gada pārskatu.

Informācija par NEPLP 17.maija sēdi
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 17.maija sēdē apsprieda VSIA “Latvijas Radio” (LR) un VSIA “Latvijas Televīzija” (LTV) finansējuma pieprasījumu izdevumu segšanai no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”. Pēc pārstāvju uzklausīšanas, padome nolēma lūgt līdz š.g. 23. maijam iesniegt detalizētāku, ar dokumentiem pamatotu skaidrojumu finansējuma nepieciešamībai.

Informācija par NEPLP 2018.gada 3.maija sēdi
Kā jau iepriekš ziņots, š.g. 19.aprīļa Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (turpmāk – NEPLP) sēdē divu konkursu ietvaros netika apgūts viss konkursiem paredzētais finansējums, tādēļ NEPLP izsludināja divus jaunus konkursus.

'Lattelecom' paaugstina 'Virszemes TV' abonēšanas maksu.
Telekomunikāciju uzņēmums "Lattelecom" no 1. maija nolēmis paaugstināt savu "Virszemes TV" piedāvājuma abonēšanas maksu, portālam "Delfi" sacīja uzņēmuma sabiedrisko attiecību vecākā projektu vadītāja Lāsma Trofimova.

"Sputnik" popularizēšana par nodokļu maksātāju naudu – uzraugs pārmet sabiedriskajiem medijiem
Latvijas sabiedrisko mediju prakse izmantot nodokļu maksātāju naudu, lai iegādātos informācijas aģentūras "Sputnik" fotogrāfijas, stiprina un popularizē aģentūras zīmolu, kā arī nav Latvijas sabiedrības interesēs, paziņojusi Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP).

NEPLP priekšsēdētāja vietnieka Āboliņa ienākumi pērn – 27 864 eiro
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja vietnieka Ivara Āboliņa ienākumi pērn sasniedza 27 864 eiro, liecina Valsts ieņēmuma dienestam iesniegtā amatpersona deklarācija.

Orbitālo satelītu operatora SES peļņa pērn – 596,1 miljons eiro.
Orbitālo satelītu komunikāciju operatora "SES S.A." (SES), kura viena no telestacijām darbojas Rīgā, ienākumi 2017. gadā bijuši 2,35 miljardi eiro, bet peļņa sasniegusi 596,1 miljonu eiro, portālu "Delfi" informēja kompānijā.

"Comcast" izsaka 22 miljardu mārciņu vērtu "Sky" pārņemšanas piedāvājumu
ASV kabeļtelevīzijas gigants "Comcast" otrdien paziņoja, ka piedāvājis vairāk nekā 22 miljardus sterliņu mārciņu (25 miljardus eiro), lai iegādātos britu raidorganizāciju "Sky". Tādējādi "Comcast" piedāvājums par vienu akciju ir lielāks salīdzinājumā ar Austrālijas mediju magnāta Ruperta Mērdoka kontrolētās mediju un izklaides grupas "21st Century Fox" izteikto piedāvājumu iegādāties 61% "Sky" akciju, kas tai vēl nepieder.

Informācija par NEPLP 19. februāra sēdi
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 19. februāra sēdē apstiprināja, ka konkursā "Par sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu 2018. gadā nacionālajiem komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem Latvijas Republikas simtgades satura veidošanai, izplatīšanai un arhivēšanai" pieteikušies divi pretendenti - AS “TV Latvija” un SIA “Vidzemes Televīzija”, kas veido programmas TV24 un RE:TV. Saņemtie pieteikumi atbilst konkursa nolikuma nosacījumiem un satur visus nepieciešamos dokumentus.

LVRTC: Zaķusalas TV torņa rekonstrukcija izmaksās vairākus desmitus miljonu eiro
Zaķusalas televīzijas (TV) torņa rekonstrukcija izmaksās vairākus desmitus miljonu eiro, intervijā pastāstīja Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Informācija par NEPLP sēdi 11.janvārī
2018. gada 11. janvārī Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) apstiprinājusi sabiedrisko pasūtījumu 2018. gadam Latvijas Televīzijai un Latvijas Radio.

2017

Radio darbinieku "atklātā vēstule": VK saņēmusi NEPLP lūgumu izvērtēt LR darbības atbilstību
Valsts kontrole (VK) ir saņēmusi Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājas Daces Ķezberes vēstuli ar lūgumu VK izvērtēt Latvijas Radio (LR) darbības atbilstību normatīvajiem aktiem, taču atsevišķu pārbaudi tieši par šo faktu veikt negrasās.

Jaunās LR valdes locekles Dikas-Bokmelderes uzņēmumiem izveidojies nodokļu parāds
Abiem jaunās "Latvijas radio" (LR) valdes locekles programmu attīstības jautājumos Sanitas Dikas-Bokmelderes piederošajiem uzņēmumiem ir nodokļu parāds, liecina "Firmas.lv" informācija.

Jaunajai vadībai būs jāskaidro, vai radio darbinieku 'atklātā vēstule' nav bijusi izšķērdība.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) uzdevusi jaunajai Latvijas Radio (LR) valdes priekšsēdētājai Unai Klapkalnei noskaidrot, vai radio darbinieki izveidojot un pārraidot videomateriālu, kurā pausta neuzticība padomes darbam, nav nelietderīgi izmantojuši valsts naudu.

Latvijas Radio nemaksā algas par varonību, NEPLP pārmetumus atspēko Roķe.
Latvijas Radio nemaksā nepamatoti lielas algas vai kādas piemaksas par varonību, komentējot Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja vietnieka Ivara Āboliņa pārmetumus, trešdien intervijā radio raidījumā "Labrīt" sacīja Latvijas Radio valdes locekle Sigita Roķe.

Informācija par NEPLP sēdi 18. septembrī
Apstiprina komerctelevīziju sabiedriskā pasūtījuma izpildi augustā NEPLP 18. septembra sēdē apstiprināja televīziju Sportacentrs.com TV (SIA “4.vara”), Re:TV (SIA “Vidzemes televīzija”) un Rīga TV24 (AS “TV Latvija”) saistību izpildi šā gada augustā. NEPLP iepazinās ar televīziju iesniegtajiem finanšu dokumentiem un atskaitēm par sabiedriskā pasūtījuma izpildi.

Informācija par NEPLP sēdi 14. septembrī
Izskatīts LR revīzijas ziņojums Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 14. septembra sēdē apstiprināja VSIA "Latvijas Radio" (LR) revīzijas komisijas ziņojumu par darbību pirmajā pusgadā.

Elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozarei nākamā gada budžetā nepieciešami € 24,446 miljoni
Elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozarei 2018.gada budžetā nepieciešami 24,446 miljoni eiro, otrdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē norādīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļi.

NEPLP: LR darbinieku piemaksas vairākkārt pārsniedz viņu pamatalgu.
Latvijas Radio (LR) darbiniekiem izmaksātās piemaksas vairākkārt pārsniedz pamatalgu, otrdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē atzina Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) loceklis Ivars Āboliņš.

NEPLP: Sabiedrisko mediju budžets jāstiprina jau pirms iziešanas no reklāmas tirgus
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) atbalsta Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā rosināto sabiedrisko mediju iziešanu no reklāmas tirgus no 2020.gada, un aicina izvērtēt iespējas jau no 2018. gada valsts budžeta piešķirt finansējumu sabiedrisko mediju stiprināšanai, kā prioritāti izvirzot atalgojuma jautājumu Latvijas Radio (LR) un Latvijas Televīzijā (LTV). Īstenojot sabiedrisko mediju pārdomātu iziešanu no reklāmas tirgus tuvāko gadu laikā un apzinoties tam nepieciešamā finansējuma apjomu, NEPLP uzsver, ka jau šobrīd ir svarīgi stiprināt sabiedriskos medijus, lai tie kalpotu par kvalitatīvu dialoga platformu sabiedrības interesēs, līdz ar to ir nepieciešams turpināt diskusiju par LR un LTV budžeta palielināšanu.

Izsludina konkursu uz LR valdes priekšsēdētāja amatu un LR valdes locekļa finanšu vadības jautājumos amatu
Izsludinot konkursu, NEPLP nolēma, ka LR valdes priekšsēdētāja amatam aicina pieteikties Latvijas Republikas (LR) pilsoņus, kuriem ir valsts valodas un vismaz divu svešvalodu, no kurām viena ir Eiropas Savienības (ES) oficiālā valoda, zināšanas, maģistra grāds vadībzinātnēs, vismaz 5 gadus ilga darba pieredze vadošā amatā plašsaziņas līdzekļu jomā vai vidējas vai lielas kapitālsabiedrības, organizācijas vai iestādes vadībā, kā arī nevainojama reputācija un vairākas kompetences atbilstoši LR vadības specifikai, tostarp risku un pārmaiņu vadību, finanšu resursu pārvaldību un gada pārskatu sagatavošanu.

Nepietiekamais finansējums padarījis Latvijas Radio par vienu no nabadzīgākajiem radio Eiropā.
Nepietiekamais finansējums padarījis Latvijas Radio (LR) par vienu no nabadzīgākajiem radio Eiropā, atklātā vēstulē paudusi LR valdes locekle Sigita Roķe. «Ar savām programmām un milzīgo satura apjomu, lielāko, lojālāko auditoriju, kas uzticas LR saturam, mēs esam viens no nabadzīgākajiem radio Eiropā,» norāda Roķe.

Informācija par NEPLP sēdi 29.jūnijā
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 29.jūnija sēdē lēma par finansiāla atbalsta pieprasīšanu no Valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Vimbldonas tenisa turnīra tiešraides nodrošināšanai, uzklausīja pretendentu konkursam par multimediālās mūsdienu latviešu aktuālās populārās mūzikas platformas izveidošanu 2017.gadā, lēma par grozījumu apstiprināšanu SIA “Media 360” izsniegtajā apraides atļaujā, kā arī izvērtēja sabiedriskā pasūtījuma kvalitāti Latgales medijos.

LVRTC apgrozījums pērn pārsniedzis 15,126 miljonus eiro
VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centra" (LVRTC) apgrozījums pagājušajā gadā bija 15,126 miljoni eiro, kas ir par 1,5% vairāk nekā 2015.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa saruka par 11,9% un bija 4,611 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Mobilo sakaru operatori viesabonēšanā varēs lietotājiem piemērot kontroles mehānismu
Neskatoties uz viesabonēšanas piemaksu atcelšanu Eiropas Savienībā (ES), mobilo sakaru operatori varēs lietotājiem piemērot kontroles mehānismu, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

Informācija par NEPLP sēdi 15.jūnijā
Noslēdzies konkurss TV raidījumu veidošanai par diasporas un remigrācijas tematiku Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 15.jūnija sēdē izvērtēja pieteikumus konkursam par televīzijas sižetu un raidījumu veidošanu par diasporas un remigrācijas tematiku. Par piemērotāko pretendentu atbilstoši konkursa nolikumam un saņemtajam punktu skaitam tika atzīts “IMLO Lat-Ireland Ltd” veidotais diasporas medijs “Piektais novads”, kas šajā konkursā uzvarēja arī pērn. Televīzijas ikmēneša žurnāls “Piektais novads” piedāvā sagatavot piecus 26 minūšu garus raidījumus, kas sastāv no 2- 3 sižetiem par aktualitātēm diasporā, kā arī viedokļiem par svarīgiem jautājumiem diasporas dzīvē, tostarp remigrāciju. Apstiprinot konkursa uzvarētāju, NEPLP rekomendē “IMLO Lat-Ireland Ltd” pilnveidot un uzlabot auditorijas sasniedzamību. Raidījums tiek veidots ar Ārlietu ministrijas atbalstu, tā veidošanai piešķirti 23 tūkstoši eiro.

"Tele2" sadārdzina tarifus, paplašinot saziņas iespējas Eiropā
No 1.jūnija visiem mobilo sakaru operatora "Tele2" klientiem stāsies spēkā jauni, dārgāki tarifu plāni, kuros paplašinātas sakaru iespējas Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās Zonas (EEZ) valstīs.

Izsludināts konkurss TV raidījumu veidošanai par diasporas tematiku
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 27. aprīļa sēdē izsludināja konkursu par televīzijas sižetu un raidījumu veidošanu par diasporas un remigrācijas tematiku. Par šī konkursa rīkošanu 26. aprīlī NEPLP noslēdza sadarbības līgumu ar Ārlietu ministriju. Raidījumu veidošanai par diasporas tematiku un Latvijas diasporas mediju atbalstam piešķirti 23 tūkstoši eiro.

Mediji: jaunais MTG īpašnieks uzņēmumu, visticamāk, gatavos tālākai pārdošanai.
ASV investīciju kompānija "Providence Equity Partners" (PEP), kas no zviedru "Modern Times Group" (MTG) iegādāsies televīzijas TV3 un LNT, kā arī citus saistītus medijus Baltijas valstīs, visticamāk, ir finanšu investors, tādēļ, visticamāk, uzņēmumi tiks gatavoti tālākai pārdošanai.

Mediji ziņo par bīstamu vīrusu, kurš skāris Krievijas bankomātus.
Vīrusam nav faila ķermeņa, tāpēc to neatpazīst antivīrusi. Tas var neierobežotu laiku dzīvot bankomāta operatīvajā atmiņā. RĪGA, 20. marts — Sputnik. Krievijā parādījies jauns vīrusa tips, kas uzbrūk bankomātiem, ziņo RIA Novosti, atsaucoties uz laikrakstu "Kommersant".

Latvijas uzņēmums kibernoziedzniekiem pārskaitījis miljonu dolāru.
Nesen kāds Latvijā strādājošs uzņēmums kibernoziedzniekiem pārskaitījis miljonu ASV dolāru. Krāpšanas shēma esot vienkārša, proti, sākotnēji noziedznieki uzņēmumam nosūta elektronisku pasta vēstuli un tādā veidā inficē uzņēmuma datorsistēmu.

LTV saņems pusmiljonu eiro, lai segtu zaudējumus strīdā par autortiesību pārkāpumu.
Valdība otrdien no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķīra 646 217 eiro VSIA "Latvijas Televīzijai" (LTV), lai segtu zaudējumus strīdā ar Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūru/Latvijas Autoru apvienību (AKKA/LAA) par autortiesību pārkāpumu.

NEPLP 100 tūkstošus eiro Kiviča interviju raidījumam piešķir, lai neeksperimentētu ar finansējumu.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 100 000 eiro piešķiršanu "TV24" raidījumam "Rampas Ugunis" skaidro ar nevēlēšanos lieki eksperimentēt ar medijiem piešķirto finansējumu.

NEPLP lūdz valdību piešķirt LTV līdzekļus, lai segtu zaudējumus strīdā ar AKKA/LAA
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) vērsusies Ministru kabinetā ar lūgumu piešķirt VSIA «Latvijas Televīzija» (LTV) finansējumu, lai tā varētu segt zaudējumus strīdā ar Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūru/Latvijas Autoru apvienību (AKKA/LAA) par autortiesību pārkāpumu, pastāstīja padomes priekšsēdētāja Dace Ķezbere.

MTG drīzumā varētu vienoties par biznesa pārdošanu Baltijas valstīs.
Zviedrijas mediju koncerns «Modern Times Group» (MTG) tuvākajā laikā varētu pabeigt sarunas par biznesa pārdošanu Baltijas valstīs, un, kā liecina ziņu aģentūras BNS rīcībā esošā informācija, viens no reālākajām pircējiem ir «Bite Group» īpašnieks - ASV privātā kapitāla investīciju fonds «Providence Equity Partners».

Latvijas Radio vadītājs Pauliņš atkāpjas no amata.
Nepilnu gadu pirms pilnvaru termiņa beigām par atkāpšanos no amata paziņojis Latvijas Radio valdes priekšsēdētājs Aldis Pauliņš. Tāda rīcība seko pēc medijos plaši izskanējušajām ziņām par sabiedriskā medija darbinieku neapmierinātību ar zemajām algām. Pats Pauliņš aiziešanas iemeslos savu atbildību par neizdarībām nemin.

NEPLP tiekas ar EP deputātiem un pārrunā aktualitātes mediju nozarē.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 27. februārī tikās ar Eiropas Parlamenta deputātiem, lai pārrunātu aktualitātes mediju jomā un priekšlikumus grozījumiem Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvā. Diskusijā ar NEPLP piedalījās Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere („Vienotība“), kura parlamentā pārstāv Eiropas Tautas partijas (Kristīgie demokrāti) grupu; Andrejs Mamikins („Saskaņa”), kurš pārstāv EP sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupu un EP deputāta Roberta Zīles (Nacionālā apvienība), Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa, pārstāvis Kārlis Būmeisters.

NEPLP uzdod LR sniegt ziņas par atalgojuma politiku un darbinieku noslodzi
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 15. februāra sēdē uzklausīja VSIA "Latvijas Radio" (LR) valdes redzējumu par LR darbību un LR darbinieku publiski pausto neapmierinātību ar atalgojumu. NEPLP uzdeva LR valdei līdz šā gada 1. martam iesniegt informāciju par LR pamatalgu un piemaksu sistēmu un līdz 1. aprīlim iesniegt padomē LR darbinieku darba noslodžu auditu. NEPLP pieņēma lēmumu izveidot Darba grupu sabiedrisko mediju darba samaksas sistēmas izvērtēšanai, kurā kopīgi strādās LR un VSIA "Latvijas Televīzija" (LTV) valdes locekļi, kā arī padomes locekļi. Darba grupa izvērtēs darba samaksas sistēmu abos sabiedriskajos medijos un sagatavos priekšlikumus nepieciešamajam papildu finansējumam 2018.-2020. gadam.

Latvijas Radio personāla izmaksu segšanai atvēlēs par 6-8% vairāk līdzekļu
Latvijas Radio (LR) no šā gada budžeta personāla izmaksām plāno atvēlēt par 6-8% vairāk līdzekļu, aģentūrai LETA sacīja LR valdes priekšsēdētājs Aldis Pauliņš.

Latvijas Radio darbinieki pauž neapmierinātību ar vadību un gatavi protesta akcijām
Vairums Latvijas Radio darbinieku ir neapmierināti ar atlīdzību par savu darbu, turklāt kā vāju vai ļoti vāju vērtē radio valdes darbu un ir gatavi protesta akcijām, vēsta Latvijas Radio un sabiedriskā medija portāls "lsm.lv".

LTV mājaslapu par 20 000 eiro programmēs un uzturēs SIA "Codeart"
Latvijas Televīzijas (LTV) izsludinātajā iepirkumu konkursā par LTV mājaslapas programmēšanas, uzturēšanas un dizaina pakalpojumiem ir uzvarējusi programmēšanas kompānija SIA "Codeart", liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

2016

Informācija par NEPLP sēdi 22. decembrī
Apstiprina ziņojumu par sabiedriskā pasūtījuma izpildi komercmedijos Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 22. decembra sēdē apstiprināja NEPLP Revīzijas komisijas ziņojumu par sabiedriskā pasūtījuma izpildi komercmedijos šā gada trīs ceturkšņos. Ziņojumā tika izvērtēti "Studija 3KM", "Alise Plus", "Dautkom TV", "Ef-Ei", "IMLO Lat-Ireland", "Latgales Reģionālā televīzija", "Lietišķā Latgale", "Radio SWH", "Skrundas TV", "TV studija Spektrs" un "Valmieras TV" sabiedriskā pasūtījuma izpildes finanšu rezultāti 2016. gada deviņos mēnešos.

Latvijas Radio piešķirti Eur 55 000 otra Briseles korespondenta darbības nodrošināšanai
Latvijas Radio ir piešķirti 55 000 eiro otra Briseles korespondenta darbības nodrošināšanai nākamajā gadā, komentējot Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) iepriekš pausto par iniciatīvām, kam nākamā gada budžetā būtu nepieciešams rast līdzekļus, sacīja Latvijas Radio Sabiedrisko un starptautisko attiecību daļas vadītāja Ginta Subbota.

NEPLP atgādina elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem par pienākumu iesniegt reklāmas izcenojumus periodā pirms pašvaldību vēlēšanām
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) atgādina elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem par Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteikto pienākumu vismaz 150 dienas pirms vēlēšanu dienas (t.i. līdz 2017. gada 5. janvārim) nosūtīt NEPLP priekšvēlēšanu aģitācijas raidlaika izcenojumus, ieskaitot plānotās atlaides un atlaižu piemērošanas kritērijus, visam priekšvēlēšanu aģitācijas periodam.

Nākamgad atdzims Somijas veiksmes stāsts Nokia
Somijas telekomunikāciju tehnoloģiju kompānija Nokia ceturtdien paziņoja, ka atgriešanos viedtelefonu tirgū piedzīvos 2017.gada pirmajā pusē.

Rungainis: Par MTG biznesu Baltijā varētu būt interese telekomunikāciju uzņēmumiem
Telekomunikāciju uzņēmumiem varētu būt interese par Zviedrijas mediju koncerna "Modern Times Group" (MTG) biznesu Baltijas valstīs, atzina investīciju baņķieris Ģirts Rungainis Viņš pieļāva, ka par MTG biznesu Baltijas valstīs varētu būt interese Zviedrijas koncernam "Telia", kas Zviedrijas mediju grupu varētu iegādāties caur SIA "Lattelecom" vai SIA "Latvijas Mobilais telefons".

Eksperti pieļauj interesi no Krievijas par MTG biznesu Baltijas valstīs
Interese par Zviedrijas mediju koncerna "Modern Times Group" (MTG) biznesu Baltijas valstīs varētu būt arī no Krievijas, pieļāva aptaujātie eksperti.

Neoficiāli avoti: MTG meklē pircēju savam biznesam Baltijas valstīs
Neoficiāla informācija liecina, ka Zviedrijas mediju koncerns "Modern Times Group" (MTG) meklē jaunu īpašnieku savam biznesam Baltijas valstīs un tā cena varētu būt ap 100 miljoniem eiro.

Tirgojas Auto Radio
Krievzemes interneta portālā www.avito.ru ievietots sludinājums kurā tiek tirgota FM radiostacija Auto Radio. Darījuma piedāvājums 1.miljons Euro

Informācija par NEPLP sēdi 24. novembrī
Re:TV un RīgaTV 24 piedāvājumi uzvar bezmaksas virszemes apraides konkursos Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 24. novembra sēdē apstiprināja konkursa rezultātus par sabiedriskā pasūtījuma daļas nodošanu komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, kas veido TV programmas un nodrošina to apraidi.

Dimants: Notikušais ar pieci.lv apliecina – sabiedrisko mediju finansējumam jābūt iezīmētam
Notikušais ar pieci.lv finansējumu, kuru Saeimas komisija nākamgad rekomendēja samazināt, bet kas netika atbalstīts koalīcijā, kārtējo reizi apliecina – sabiedrisko mediju finansējumam ir jābūt iezīmētam, šādu viedokli intervijā Latvijas Radio pauda Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) loceklis Ainārs Dimants.

Latvijas Radio 5 finansējumu tomēr nesamazinās
Valdības koalīcija pirmdien, 21.novembra pēcpusdienā nolēma, ka radiostacijai pieci.lv tomēr nesamazinās finansējumu nākamajā gadā par 130 000 eiro, kā to dažas stundas pirms tam bija rekomendējusi Saeimas Budžetu un finanšu komisija. Tomēr no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem 130 000 eiro būs veltīts komercstacijām, lai tās izveido latviešu populārās mūzikas platformu.

NEPLP ārkārtas sēdē aicina Saeimu neatbalstīt ierosinājumu par līdzekļu samazinājumu Latvijas Radio
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 21. novembra ārkārtas sēdē iepazinās ar Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumiem 2017. gada sabiedriskā pasūtījuma budžeta pārdalei. NEPLP uzskata, ka Saeimas komisijas rekomendācija sabiedriskajai radiostacijai LR 5Pieci.lv paredzētos 130 tūkstošus eiro nākamā gada budžetā piešķirt komerciālajām radiostacijām neatbilst Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumam (EPLL). NEPLP ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu nosūtīt oficiālu vēstuli Saeimas Prezidijam, Budžeta un finanšu (nodokļu), kā arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijām, kurā aicina Saeimu neatbalstīt ierosinājumu par līdzekļu samazinājumu Latvijas Radio.

"Pieci.lv" budžets nākamgad saruks par 130 tūkstošiem eiro, lemj komisija
Tiks pārdalīti finanšu līdzekļi 130 tūkstošu eiro apmērā, lai izveidotu multimediālu mūsdienu latviešu populārās mūzikas programmu, paredz pirmdien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā atbalstītais priekšlikums. Par šādu summu samazināsies Latvijas Radio 5 jeb pieci.lv" finansējums.

Latvijas Televīzija prasa 'Labvakar TV' maksātnespēju
Latvijas Televīzija ir vērsusies Ogres rajona tiesā ar maksātnespējas pieteikumu pret SIA "Labvakar TV", liecina Maksātnespējas administrācijas mājaslapa.

Labākai TV un radio apraidei austrumu pierobežā plāno būvēt torni Dagdā.
Labākai televīzijas (TV) un radio apraidei Latvijas austrumu pierobežā plāno būvēt torni Dagdā, vēsta Latvijas Televīzija. Šādu priekšlikumu šodien izteikusi Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), lai stiprinātu TV un radio apraidi pierobežā, kas nereti uzsvērts kā viens no valsts drošības vājajiem punktiem.

«Radio SWH» apgrozījums šā gada pirmajā pusgadā pieaudzis par 10%.
Radiostaciju īpašnieces AS «Radio SWH» apgrozījums šā gada pirmajā pusgadā ir pieaudzis par 10%, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, pastāstīja «Radio SWH» komercdirektors Filips Rubenis.

NEPLP izsludina iepirkumu par televīzijas auditorijas pētījuma veikšanu
NEPLP ir izsludinājusi iepirkumu par televīzijas auditorijas pētījuma veikšanu. Iepirkuma priekšmets ir televīzijas auditorijas pētījums par Latvijā pieejamajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, kas raida televīzijas programmas. Paredzamā maksimālā līguma cena14 000 euro, ietverot visus piemērojamos nodokļus, izņemot pievienotās vērtības nodokli.

NEPLP rosina diskusiju par bezmaksas apraides finansēšanu
Pēc Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) rosinājuma, 29. augustā NEPLP notika diskusija ar Kultūras ministrijas un Satiksmes ministrijas pārstāvjiem, lai diskutētu par bezmaksas televīzijas apraides finansēšanu, kas veicinātu daudzveidīga mediju satura pieejamību un mazinātu apraides finansēšanas administratīvo slogu.

"Bite" interesējas par sadarbības iespējām ar fiksēto līniju operatoru
Telekomunikāciju operators "Bite" interesējas par sadarbības iespējām ar fiksēto līniju operatoru, intervijā aģentūrai LETA atklāja uzņēmuma vadītājs Ņikita Sergijenko.

Iepazīstas ar ziņojumu par LTV darbību pirmajā pusgadā, veic izmaiņas sabiedriskā pasūtījuma plānā
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 4. augusta sēdē iepazinās ar revīzijas komisijas atskaiti par valsts SIA "Latvijas Televīzija" (LTV) finanšu pārskatu 2016. gada pirmajā pusgadā. Revīzijas komisijas ziņojums liecina, ka LTV neto apgrozījums šā gada pirmajos sešos mēnešos ir palielinājies par 1,6% (neskatoties uz valsts dotācijas samazinājumu par 3%). Salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, pārdotās produkcijas ražošanas izmaksas ir samazinājušās par 16,2%, pirmo pusgadu LTV noslēgusi ar peļņu 757 tūkstošu eiro apmērā.

Augusta sākumā izsolīs "BOOM FM" piederošos mikrofonus
Izsolē šā gada 3. augustā Rīgā piedāvās iegādāties kompānijai "BOOM FM" piederošos mikrofonus, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

LMT peļņa pērn - 17,201 miljons eiro; apgrozījums pieaug par 4,8%
Mobilo sakaru operatora "Latvijas Mobilais telefons" (LMT) apgrozījums pagājušajā gadā pieauga par 4,8% salīdzinājumā ar 2014.gadu un bija 151,347 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa samazinājusies par 12,1% - līdz 17,201 miljonam eiro, liecina datubāzē "Lursoft" publiskotā informācija.

LVRTC vadītājs: Lai uzlabotu apraidi pierobežā, vajag no Eur 30 000 līdz 1,2 miljoniem
Lai uzlabotu Latvijas sabiedrisko mediju apraidi pierobežā, ir nepieciešami 30 000 līdz 1,2 miljoniem eiro, šorīt intervijā Latvijas Televīzijai pastāstīja "Latvijas Valsts radio un televīzijas centra" (LVRTC) valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

"Bite" negaidīti paziņo par tarifu paaugstināšanu
Telekomunikāciju operators "Bite" no 1. jūlija paaugstinās cenu visiem tarifu plāniem, portālam "Delfi" apstiprināja kompānijas vadītājs Freds Renčaks.

Haoss elektronisko mediju uzraudzībā
Revīzijas ziņojumā gandrīz katra no sadaļām sākas ar to, ka mēs jau vairākus gadus pēc kārtas sniedzam ieteikumus veikt uzlabojumus, - tā situāciju Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) intervijā Romānam Meļņikam raksturo valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Televīzijas "pirātu" rokās 240 000 iedzīvotāju; valsts ik gadu zaudē vismaz 12 miljonus eiro.
Valsts kasei televīzijas pakalpojumu nelegālie sniedzēji ik gadu nenomaksā nodokļus vismaz 12 miljonu eiro apmērā tikai no televīzijas pakalpojumu sniegšanas abonentu maksas vien, liecina Arņa Saukas pētījums, kas veikts sadarbojoties ar biedrību "Nē, pirātismam Latvijā".

"Pirātiem" pa pēdām: katra piektā mājsaimniecība izmanto nelegālus televīziju izplatītājus.
Nelegālu televīzijas pakalpojumu apjoms Latvijā sastāda apmēram piekto daļu no visa televīzijas tirgus apjoma, tāpēc var teikt, ka pirātisms ir kļuvis par "nozari", kas ir būtiska ēnu tautsaimniecības daļa, sarunā ar portālu "Delfi" atklāj biedrības "Nē, pirātismam Latvijā" vadītāja Dace Kotzeva.

Asociācija: lai stiprinātu cīņu ar propagandu, jāpalielina sabiedrisko mediju finansējums
Latvijas Raidorganizāciju asociācijas (LRA) valde vēlas finansējuma palielināšanu sabiedriskajiem medijiem, lai Latvija veiksmīgāk varētu pretoties propagandai, zināja asociācijā.

NEPLP piešķir apraides atļauju "TV-21", apstiprina sabiedriskā pasūtījuma izpildi, lemj par radio frekvencēm
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 10. marta sēdē izskatīja SIA "TV-21R" iesniegumu par pārrobežu programmas "TV-21" izveidošanu un piešķīra tai apraides atļauju. Līdz šim "TV-21" programma tika raidīta, balstoties uz Krievijā izsniegtu masu informācijas līdzekļa licenci un apraides atļauju. Kā NEPLP sēdē informēja "TV-21" komercdirektors Valdis Zvīdris, filmu kanāls "TV-21" ir dibināts 1996. gadā Krievijā, tas ik gadu pārraida 250 līdz 330 mākslas filmas. "TV-21" aptveršanas zona aptver Latviju, Lietuvu, Igauniju, Baltkrieviju, Ukrainu, Krieviju, Moldovu, Gruziju, Armēniju, Azerbaidžānu, Turkmenistānu, Tadžikistānu, Kazahstānu, Kirgīziju, Uzbekistānu. Filmu kanālam ir aptuveni 7,8 miljoni abonentu.

LTV pienācis taupības laiks - slēdz esošos un atceļ plānotos raidījumus
Finansējuma samazinājuma dēļ Latvijas Televīzijā (LTV) vērojams oriģinālraidījumu skaita un apjoma būtisks samazinājums, virknes nākotnes projektu atlikšana, paklusām notiekošas darbinieku atlaišanas, atalgojuma mainīgās daļas «nogriešana» un neziņa par darbu pēc sezonas beigām, otrdien vēsta laikraksts "Diena".

Informācija par NEPLP sēdi 11. februārī
LSM.lv pārvaldi īstenos LTV Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 11. februāra sēdē apstiprināja VSIA ´Latvijas Televīzija¡ (LTV) un VSIA ´Latvijas Radio¡ (LR) valdes vienošanos, kas paredz, ka LTV un LR vienotā ziņu portāla LSM.lv administratīvo un finanšu pārvaldi īsteno LTV.

Informācija par NEPLP sēdi 4. februārī
Brīdina "Krievijas hītu radio" par valodas nosacījumu pārkāpumu Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 4. februāra sēdē pieņēma lēmumu izteikt brīdinājumu SIA "Krievijas hītu radio" par apraides atļaujas noteikumu pārkāpšanu, neievērojot programmai "Krievijas hītu radio" apraides atļaujas darbības pamatnosacījumos noteikto valodas proporciju. Konstatētie pārkāpumi radiostacijai jānovērš mēneša laikā. Saskaņā ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu, NEPLP ir tiesības anulēt elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim izsniegto apraides atļauju, ja mēneša laikā pēc brīdinājuma izteikšanas, elektroniskais plašsaziņas līdzeklis nepārtrauc attiecīgā noteikuma pārkāpšanu vai attiecīgo noteikumu pārkāpj atkārtoti.

Informācija par NEPLP sēdi 28. janvārī
Konkursā par radio raidījumu veidošanu Latgalē uzvar "Lietišķā Latgale" Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 28. janvāra sēdē apstiprināja uzvarētāju konkursā par radio raidījumu veidošanu latviešu valodā 2016.gadā Latgales reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos. Konkursā uzvarēja producentu grupa SIA "Lietišķā Latgale", kas piedāvā veidot radio raidījumus "Pi myusium Latgolā" latviešu un latgaliešu valodās. Raidījumus iecerēts pārraidīt vietējās un reģionālajās radiostacijās ("Latgales Radio", "Ef-Ei", "Divu Krastu Radio", "Radio Marija Latvija"), kā arī internetā.

Telekomunikāciju un sakaru nozares aizvadītā gada nozīmīgākie notikumi
Aizvadītā gada nozīmīgākie notikumi telekomunikāciju un sakaru nozarē ir telekomunikāciju operatora Bite īpašnieka maiņas sākšana, plašās apraides 800 megahercu (Mhz) frekvences atvēršana Latvijas telekomunikāciju operatoriem, kā arī Eiropas Parlamentā (EP) atbalstītā vienošanās par mobilo sakaru viesabonēšanas tarifu atcelšanu visā Eiropas Savienībā (ES) no 2017.gada 15.jūnija.

2015

Mediju atbalsta fonds 2017.gadā varētu sadalīt 1,5 miljonus eiro
Lai atbalstītu sabiedriski nozīmīga satura radīšanu privātajos medijos, Mediju atbalsta fonds 2017.gadā varētu sadalīt 1,5 miljonus eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) izstrādātais "Latvijas mediju politikas pamatnostādņu 2016.-2020.gadam īstenošanas plāns".

LMT par "Bites" drūmajām prognozēm: ziņas par manu nāvi ir nedaudz pārspīlētas
Telekomunikāciju operatora "Latvijas Mobilais telefons" (LMT) valdes priekšsēdētājs Juris Binde nepiekrīt sava konkurenta "Bite" vadītāja Freda Renčaka prognozēm, ka pēc desmit gadiem Latvijā nebūs ne "Bites", ne arī LMT un "Tele2".

"Lattelecom" peļņa deviņos mēnešos - 25 miljoni Eur
Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju uzņēmuma SIA "Lattelecom" peļņa šī gada deviņos mēnešos sasniegusi 25 miljonus eiro.

Īrijas 'Communicorp' pārdevis 'Radio SWH' akcijas Igaunijas uzņēmumam
Īrijas mediju uzņēmums "Communicorp" pārdevis tam piederošās Latvijas radiostaciju īpašnieka "Radio SWH" akcijas Igaunijas kompānijai "Cinamon Holding", ziņo Īrijas sabiedriskā raidorganizācija RTE.

Kamēr nav līdzekļu skolotāju algām, Latvijas Televīzijai naudas ir pietiekami pat "preses konferences banketam"
Valsts SIA Latvijas Televīzija, kas regulāri sūdzas par naudas trūkumu, patiesībā līdzekļu, kā izrādās, ir pietiekami, lai tos atrastu pat tādam netradicionālam pasākumam kā "preses konferences banketam". Par šāda banketa nepieciešamību izlēmis arī Latvijas Televīzijas valdes priekšsēdētājs Ivars Belte.

Vēlas palielināt valsts atbalstu sabiedriskajiem medijiem līdz pat 1,5% no IKP
Lai stiprinātu Latvijas sabiedriskos medijus, valsts finansējumu tiem varētu palielināt līdz pat 1,5% no iekšzemes kopprodukta (IKP).

NEPLP pieņem lēmumu par OTV izslēgšanu no bezmaksas virszemes apraides
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 2. jūlija sēdē pieņēma lēmumu izslēgt SIA ´Ogres Televīzija¡ (programma OTV) no galalietotājiem bez maksas izplatāmo televīzijas programmu zemes apraidei ciparformātā saraksta, ņemot vērā no VAS ´Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs¡ (LVRTC) saņemto informāciju par pirmstermiņa līguma izbeigšanu ar SIA ´Ogres Televīzija¡. Šādu lēmumu LVRTC valde pieņēmusi, jo pēdējā gada laikā OTV ir izveidojies ievērojams parāds par saņemtajiem apraides pakalpojumiem un ar OTV nav izdevies vienoties par tādu parāda atmaksas grafiku, kas apmierinātu abas puses. No šā gada 2. jūlija virszemes apraidē bez maksas Latvijā būs skatāmi četri televīzijas kanāli.

Deputāti uzdod NEPLP «sakārtot saimniecību» astoņu mēnešu laikā.
Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti ceturtdien vienbalsīgi lēma par pienākuma uzlikšanu Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) līdz nākamā gada februārim iesniegt komisijā un Valsts kontrolē (VK) informāciju par ieteikumu ieviešanas gaitu, Saeimā novēroja aģentūra BNS.

Parāda dēļ pārtrauc OTV izplatīšanu.
Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) no šodienas pārtrauc nodrošināt bezmaksas televīzijas apraidē esošā SIA "Ogres televīzija" kanāla OTV programmas izplatīšanu, informēja LVRTC pārstāvji.

NEPLP deputātiem skaidro savus lēmumus un darbību, šaubas par Padomes reputāciju – nepamatotas
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nosūtījusi izsmeļošu informāciju Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, kurā atbild uz Saeimas deputātu iesniegumu par NEPL padomes locekļu atbrīvošanu no amata.

Teju visas Saeimas frakcijas rosina atlaist NEPLP
Teju visas Saeimas frakcijas, izņemot "Saskaņu" un Nacionālo apvienību (NA), rosina atlaist Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP), informēja Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Saeimas frakcijas vadītājs Dainis Liepiņš. NEPLP locekļiem neesot informācijas par iespējamiem atbrīvošanas iemesliem.

NEPLP piedāvā interneta radio atbrīvot no valsts nodevas
Ņemot vērā, ka interneta radio neizmanto ierobežoto valsts resursu – radio frekvences Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) iesaka tos atbrīvot no valsts nodevas nomaksas.

Valsts kontrole: NEPLP neefektīvi iztērējusi rekordsummu.
Neefektīvi iztērēti 1,8 miljoni eiro no valsts pasūtījuma naudas gadā – to atklāj Valsts kontroles (VK) auditētais pagājušā gada Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) darbības pārskats.

Saņemti četri pieteikumi konkursam par diasporas tematikas atspoguļošanu televīzijā
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir saņēmusi četrus pieteikumus dalībai konkursā par televīzijas sižetu un raidījumu veidošanu par diasporas tematiku 2015.gadā. Konkursu NEPLP sadarbībā ar Ārlietu ministriju izsludināja šā gada 17. aprīlī. Iesniegto pieteikumu vērtēšana notiks līdz šā gada 22. maijam.

NEPLP lūdz valdību grozīt tās lēmumu un piešķirt līdzekļus Monitoringa centram.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) vēstulē valdībai lūdz pārskatīt Ministru kabineta (MK) 31.marta sēdē pieņemto lēmumu, kas izvirza mērķi stiprināt NEPLP juridisko un administratīvo kapacitāti elektronisko plašsaziņas līdzekļu monitoringa jomā, bet vienlaikus piešķir nepieciešamo finansējumu šīs funkcijas veikšanai tikai terminētā ārpakalpojumā.

Igaunijas kanāls krievu valodā gadā izmaksās četrus miljonus eiro; lētāk nekā analoģiska LTV iecere Latvijā.
Igaunijas sabiedriskās televīzijas jaunajam kanālam krievu valodā šogad ir atvēlēti 2,5 miljoni eiro, bet turpmāk tas izmaksās četrus miljoni eiro gadā, svētdien vēstī Latvijas Televīzijas raidījums "De facto".

Stājies spēkā spriedums, ar kuru Domburam būs jāmaksā vairāk nekā 25 000 eiro.
Stājies spēkā spriedums, ar kuru no VSIA «Latvijas Televīzija» (LTV) par labu žurnālistam Jānim Domburam tika piedzīti 25 896 eiro (18 200 latu) par vienošanās pārkāpuma atzīšanu saistībā ar informatīvi dokumentālu raidījumu veidošanu.

NEPLP apstiprina principus sabiedriskā pasūtījuma daļas piešķiršanai komercmedijiem
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir apstiprinājusi principus, kas jāievēro, piešķirot finansējumu sabiedriskā pasūtījuma ietvaros komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem.

NEPLP: piešķirtā nauda radio «Pieci.lv» izlietota atbilstoši.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) secinājusi, ka radio «Pieci.lv» darbības nodrošināšanai piešķirtie līdzekļi ir izlietoti atbilstoši medija attīstības koncepcijai un sabiedriskajam pasūtījumam, liecina informācija NEPLP revīzijas komisijas ziņojumā par «Pieci.lv» darbību.

2014

Budžeta brāķi mediju jomā: Latvijas Radio paliek bez studijas Latgalē, NEPLP - bez adekvāta mediju monitoringa.
Saeimas pieņemtā valsts budžeta 2015.gadam viena no prioritātēm ir nacionālā drošība. Tā ir starptautiskajiem notikumiem atbilstoša un pamatota prioritāte. Taču tā palikusi bez nepieciešamā finanšu seguma daudz diskutētajā mediju jomā.

LR5 noņēma un iedeva Latgalei.
LR5 noņēma un iedeva Latgalei. Tas labi Belte un Siksnis aizgāja mājās, bet komisija piekrita monitoringa centra lūgumam, Latgales radio vajadzīgos līdzekļus noņems LR5, bet 150 000 piešķirs komercstacijām.

NEPLP apstiprina 2015.gada sabiedrisko pasūtījumu LTV un LR.
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) sēdē 11.decembrī apstiprināja sabiedrisko pasūtījumu, ko 2015.gadā īstenos SIA ´Latvijas Televīzija¡ (LTV) un valsts SIA ´Latvijas Radio¡ (LR). Sabiedriskā pasūtījuma gada plāni jau tuvākajā laikā būs pieejami NEPLP mājas lapā Neplpadome.lv.

Saeimas komisija vērtēs piešķirtā budžeta lietderīgu izmatošanu radio "Pieci.lv"
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija otrdien vērtēs piešķirtā budžeta lietderīgu izmatošanu radio "Pieci.lv", liecina komisijas sēdes darba kārtība.

LaIPA atbalsta mazos interneta radio veidotājus, ieviešot minimālo maksājumu.
"Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība" (LaIPA) valde ir pieņēmusi jaunu minimālo tarifu par fonogrammu izmatošanu tās raidot tīmekļapraidē (webcasting). Minimālais tarifs sniegs nepieciešamo atbalstu mazajiem interneta radio veidotājiem to darbības pirmajā gadā.

Satraucas par radio "Pieci.lv" izveidē izšķiestajiem līdzekļiem un tā zemajiem reitingiem
Latvijas Raidorganizāciju asociācija (LRA) nosūtījusi atklātu vēstuli Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, kurā norāda uz Latvijas radio kanāla "Pieci.lv" izšķiestajiem valsts līdzekļiem un aicina skaidrot radio lietderību. Tikmēr "Pieci.lv" direktors Kārlis Dagilis norāda, ka salīdzinoši mazā klausītāju auditorija ir tikai FM viļņos, radio ir populārs interneta vidē, jauniešu interese par to tikai aug.

Konkursā par Saeimas priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu krievu valodā uzvar TV5
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 4.septembra sēdē apstiprināja konkursa rezultātus par priekšvēlēšanu TV raidījuma veidošanu krievu valodā (viens raidījums). NEPLP par konkursa uzvarētāju atzina ´Latvijas Neatkarīgās Televīzijas¡ (LNT) piedāvājumu, kas paredz sarīkot vienas priekšvēlēšanu debates krievu valodā kanālā TV5.

NEPLP rosina atbrīvot no valsts nodevas interneta radio
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) atbalstīja lēmuma projektu, kas paredz grozīt Ministru kabineta (MK) noteikumus par valsts nodevu par apraides atļaujas iesniegšanu, retranslācijas atļaujas izsniegšanu un tāda pakalpojuma sniedzēja reģistrāciju, kas sniedz elektronisko plašsaziņas līdzekļu pakalpojumu pēc pieprasījuma. NEPLP rosina atbrīvot no valsts nodevas tos elektroniskos plašsaziņas līdzekļus, kas izplata radio programmu tikai internetā.

NEPLP izsludina jaunu konkursu par Saeimas priekšvēlēšanu raidījuma veidošanu krievu valodā.
Konkursā par Saeimas priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu uzvar LNT un Re:TV, raidījumam krievu valodā izsludina jaunu konkursu.

Lattelecom peļņa pirms nodokļiem sasniegusi 36 miljonus eiro.
Uzņēmuma Lattelecom grupas apgrozījums šī gada pirmajā pusgadā audzis par 3,3% sasniedzot 94,5 miljonus eiro, informē uzņēmuma Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Līga Bite.

Neredz finansiālu iespēju izveidot vienotu Baltijas televīzijas kanālu krievu valodā.
Kultūras ministre Dace Melbārde neredz finansiālu iespēju tuvākajā laikā izveidot vienotu Baltijas televīzijas kanālu krievu valodā, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" atzina pati Melbārde.

Ministru Kabinetā apstiprināts jaunais VASES publisko maksas pakalpojumu cenrādis.
11.07.2014. Ministru kabinetā ir apstiprināti ar nozari kopīgi izstrādātie grozījumi publisko maksas pakalpojumu cenrādī. Ar tiem iespējams iepazīties šeit. Ar Ministru kabineta sēdes protokola 38.§ iespējams iepazīties šeit.

"SWH Grupa" tiesā prasa radio "Boom FM" maksātnespēju
Ogres rajona tiesā "SWH Grupa" iesniegusi radio "Boom FM" maksātnespējas pieteikumu, liecina informācija Maksātnespējas administrācijas mājaslapā.

"Boom FM" tiesā iesniedz maksātnespējas pieteikumu
Radio "Boom FM" iesniedzis Ogres rajona tiesā maksātnespējas pieteikumu, liecina publicētā informācija Maksātnespējas administrācijas mājas lapā publicētā informācija.

"Lattelecom" pērn nopelnījis 30,2 miljonus eiro.
Sakaru kompānija SIA "Lattelecom" pērn strādājusi ar 30,2 miljonu eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija.

VK iebilst, bet NEPLP un sabiedriskajiem medijiem dārgi semināri pie jūras.
Lai arī Valsts kontrole (VK) ir izteikusi pārmetumus par nelietderīgiem tēriņiem dārgos izbraukuma semināros, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) turpina šādu praksi, sarīkojot divus izbraukuma pasākumus par sabiedrisko mediju darbu, raksta laikraksts «Diena».

Mediju uzraugu dārgie paradumi: Ēd, vizinās un nekontrolē
Simt četrdesmit tūkstoši eiro iztērēti neekonomiski, bet 4700 eiro izšķērdēti - šāds ir Valsts kontroles (VK) secinājums par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pērnā gada budžeta tēriņiem. Turklāt, iespējams, iestāde pieļāvusi vēl 123 tūkstošu eiro nesaimniecisku izlietošanu no VSIA Latvijas Televīzija (LTV) puses, ceturtdien raksta Diena.

"Baltijas Mediju alianse" pērn apgrozījusi 15,5 miljonus eiro.
SIA "Baltijas Mediju alianse" pērn strādājusi ar 15 510 227 eiro apgrozījumu un nopelnījusi 85 560 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma iesniegtais finanšu pārskats par 2013.gadu liecina, ka SIA "Baltijas Mediju alianse" apgrozījums pērn pieaudzis pat 10%, savukārt peļņa bijusi gandrīz 55 reizes lielāka. 2012.gadā uzņēmums apgrozīja 14 060 070 eiro, bet nopelnīja 1569 eiro.

NEPLP: Jāattīsta Latgales mediju programma.
Ņemot vērā starptautisko notikumu attīstību un to ietekmi uz Latvijas nacionālo informatīvo telpu, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) ieskatā ir jāattīsta Latgales mediju programma, kas ļautu mazināt ārvalstu informācijas avotu ietekmi uz šajā apgabalā dzīvojošajiem iedzīvotājiem.

Latvijas Radio par piešķirto naudu krievvalodīgajam saturam reklamēs sevi un brauks komandējumos.
Latvijas Radio par valdības piešķirtajiem līdzekļiem krievvalodīgajiem domātā satura izveidei plāno reklamēt LR4 un portāla "lsm.lv" saturu krieviski, pieņemt jaunus darbiniekus, braukt komandējumos uz bijušajām Padomju Savienības valstīm, kā arī paplašināt radio apraidi Latgales reģionā, pastāstīja Latvijas Radio vadītājs Jānis Siksnis.

LTV plāno izkonkurēt PBK.
Latvijas Televīzija (LTV) par valdības piešķirtajiem līdzekļiem krievvalodīgajiem domātā satura izveidei plāno četras reizes palielināt LTV7 piedāvāto saturu krievu valodā, izveidot jaunu studiju un ar savām ziņām un televīzijas sejām izkonkurēt Pirmo Baltijas Kanālu (PBK), tā pastāstīja LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte.

NEPLP aicina OTV atsaukt nepatiesu informāciju.
Atbildot uz SIA ´Ogres televīzija¡ (OTV) vadītājas Daces Tribockas medijos paustajiem apgalvojumiem par vēršanos pret viņas vadīto TV kanālu ("Tribocka: Notiek nepamatota un apzināta vēršanās pret OTV¡, Nozare.LV, 7.maijs), Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) paskaidro:...

LTV satura uzlabošanai krievu valodā piešķir vairāk nekā pusmiljonu.
Otrdien Ministru kabinets aiz slēgtām durvīm nolēma piešķirt aptuveni 600 000 eiro Latvijas Televīzijas (LTV) satura uzlabošanai krievu valodā, pēc valdības sēdes žurnālistiem atklāja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (Vienotība).

NEPLP vērtē komerctelevīziju realizēto sabiedriskā pasūtījuma daļu šā gada martā.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir iepazinusies ar revīzijas komisijas ziņojumu par komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem nodotā sabiedriskā pasūtījuma daļas izpildi šā gada martā.

NEPLP atkal atliek lēmumu par finansējuma piešķiršanu "OTV"
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), lemjot par finansējuma piešķiršanu televīzijām par sabiedriskā pasūtījuma daļas izpildi šā gada martā, nolēmusi piešķirt naudu SIA "Vidzemes televīzijas" programmai "Re:TV" un AS "TV Latvija" programmai "Rīga TV24", savukārt par SIA ""Ogres televīzija" programmas "OTV" sabiedriskā pasūtījuma daļas izpildi tiks lemts atsevišķi, jo no uzņēmuma tiek sagaidīta papildu informācija.

NEPLP piešķir finansējumu "OTV" par sabiedriskā pasūtījuma izpildi.
Nacionālā elektroniskā plašsaziņu līdzekļu padome (NEPLP) šodien sēdē nolēmusi piešķirt 25 143 eiro finansējumu televīzijai "OTV", ko nodrošina SIA "Ogres televīzija", par sabiedriskā pasūtījuma izpildi februārī.

NEPLP: Kanāls "OTV" finansējumu nesaņems
Kanāli "Rīga TV24" un "Re:TV" februārī ir spējuši izpildīt sabiedrisko pasūtījumu, tā šodien, uzklausot revīzijas komisijas ziņojumu, secinājusi Nacionālā plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), un tās locekļi nolēmuši piešķirt abiem kanāliem finansējumu par februāri, savukārt "OTV" joprojām neatbilst nepieciešamajiem kritērijiem, tādēļ pagaidām paliek bez finansējuma.

NEPLP: steidzami jāpiešķir papildu finansējums LTV un LR ziņu kapacitātes stiprināšanai.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) vērsusies Finanšu un Kultūras ministrijās, kā arī Saeimā ar lūgumu paātrināti piešķirt papildu finansējumu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem sabiedriskā pasūtījuma veidošanai Latvijas Televīzijai, Latvijas Radio un apvienotajam sabiedrisko mediju portālam Lsm.lv, lai nekavējoties varēt īstenot mediju satura pilnveidošanas pasākumus, kas sniegtu objektīvu, izsvērtu, aktuālu informāciju par notikumiem Latvijā un pasaulē un kas ļautu sasniegt dažādas auditorijas Latvijā un pasaulē.

"Nekā personīga": Latvija armijas stiprināšanai no ASV saņēmusi 124 miljonus dolāru
ASV valdības struktūras, departamenti un arī slepenie dienesti pārāk dāsni tērē nodokļu maksātāju naudu – tā uzskata Sanfrancisko bāzēta nevalstiskā organizācija "Sunlight foundation". Lai šķērdīgos ierēdņus un politiķus kauninātu, tā internetā izveidojusi apjomīgu datu bāzi ar ASV struktūru iepirkumiem. Tur atrodamas ziņas pat par 15 gadus veciem konkursiem. Tajā skaitā par precēm un pakalpojumiem, ko Amerikas valdības struktūras pirkušas citu valstu vajadzībām. Arī Latvijai.

Ogres novada dome pārdos savas "Ogres TV" kapitāldaļas.
Ogres novada dome šodien, 19. decembrī, lems par tai piederošo SIA "Ogres televīzija" kapitāldaļu pārdošanu. Ar iesniegumu pārdot pašvaldībai piederošās kapitāldaļas Ogres novada domē vērsusies uzņēmuma valdes locekle Dace Tribocka.

2013

Izsolē "Radio 101" iegādājas Krievijas pilsonis.
Izsolē "Radio 101" juridisko īpašnieci "TeleMedia centrs" un tās meitasuzņēmumus "Radio Trīs" un "Radio Zemgale" iegādājies Krievijas pilsonis Vitālijs Ņikitenko, liecina datubāzes "Lursoft" informācija.

Bruņoto spēku radiolokatoriem tērēs 1,2 miljonus latu.
Konkursā par armijas radiolokatoru uzturēšanu uzvarējis uzņēmums "Lockheed Martin Overseas Corporation", kuram valsts par šiem pakalpojumiem maksās 2 346 012 ASV dolārus (1 269 192 latus).

Izsolīs "Radio 101"
Likvidējamās "Latvijas Krājbankas" administrators šomēnes izsolīs "Radio 101", liecina publicētais paziņojums.

Indriksonam piederošās "Radio Skonto" kapitāldaļas izsolē iegādājas "Lero Aeroholdings Limited"
Rīgas apgabaltiesas zvērināta tiesu izpildītāja Helga Rūtena šodien pirmajā izsolē par 103 993 latiem pārdevusi bijušajam "Skonto" uzņēmumu grupas īpašniekam Guntim Indriksonam piederošo kustamo mantu - 17 993 SIA "Radio Skonto" kapitāldaļas, noskaidroja biznesa portāls "Nozare.lv".

2012

"Radio SWH" šefs: AKKA/LAA grib iznīcināt radio staciju
AS "Radio SWH" pauž sašutumu par Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūras/Latvijas Autoru apvienības (AKKA/LAA) rīcību, pieprasot vienoties par diskriminējošu licences līgumu par mūzikas izmantošanu radio "Spin FM".

Kots: esam drosmīgi un paziņojam, ka Latvijā būs maksas televīzija.
Latvijas Televīzijas (LTV) ģenerāldirektors Edgars Kots pieļauj, ka tagad varētu būt īstais brīdis abonentmaksu ieviešanai, jo Saeimā tiek skatīts priekšlikums par nacionālo komerckanālu tiesībām prasīt samaksu no kabeļoperatoriem par satura izplatīšanu.

"Radio Valmiera" darbību modernizēs ar ES fondu līdzekļiem
"Radio Valmiera" plāno attīstīt un modernizēt savu darbību, piesaistot Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļus, pastāstīja radio vadītājs Ingemārs Vekteris.

2011

Platjoslas interneta attīstībai piešķir divus miljonus latu; apgūs LVRTC
Valdība otrdien nolēma pārdalīt Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu un piešķirt divus miljonus latu platjoslu tīkla attīstībai Latvijā, nosakot, ka šo projektu īstenos Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC).

2010

Bendrāte Kurzemes radio nopirkusi par Lemberga naudu.
10. Saeimas deputāte Silva Bendrāte (Vienotība) vairāk nekā trīspadsmit gadus slēpusi to, ka Aivara Lemberga vietā un par viņa naudu iegādājusies kapitāldaļas "Kurzemes radio", ziņo Dienas biznesa portāls db.lv. Turklāt, pēc viņas vārdiem spriežot, līgums, kas Bendrāti faktiski padarīja par A.Lemberga marioneti, vēl joprojām ir spēkā un pirkuma nauda nav atmaksāta.

Vēlas dabūt 50 miljonus latu vienota sabiedriskā medija izveidei un ēkas būvniecībai
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) vēlas piesaistīt no Eiropas Savienības struktūrfondiem aptuveni 50 miljonus latu, lai izveidotu vienotu sabiedrisko mediju un uzbūvētu jaunu ēku.

LNT zaudējumi pagājušajā gadā - 1,12 miljoni latu
Pagājušā gada beigās AS "Latvijas Neatkarīgā Televīzija" (LNT) zaudējumi sasniedza 1,12 miljonus latu, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA "Lursoft" sniegtā informācija. 2008.gadā LNT strādāja ar peļņu 154 939 latu apmērā.

Radio 101 izveidē ieguldīts miljons eiro.
Kopumā Radio 101 izveidē ieguldīts aptuveni miljons eiro (700 tūkstoši latu), taču visas ieceres vēl neesot līdz galam realizētas. Tālākie attīstības plāni saistīti ar interneta televīziju. Galvenais fokuss un attīstības virziens ir Radio 101 interneta platforma, ko iecerēts papildināt ar citiem medijiem, kuru pamats gan joprojām būtu Radio 101, intervijā portālam Nozare.lv atzīst Radio 101 valdes priekšsēdētājs Edgars Mencis.

Liepājas tiesa ierosina "TV Dzintare" maksātnespējas lietu
Liepājas tiesa otrdien ierosinājusi reģionālās televīzijas SIA "TV Dzintare" maksātnespējas lietu, liecina šodien Maksātnespējas reģistrā veiktais ieraksts.

LVRTC un VITA apvienošanā 55 000 latu tērēs juridiskiem pakalpojumiem.
Par juridiskajiem pakalpojumiem Satiksmes ministrijas (SM) pārraudzīto "Latvijas Valsts radio un televīzijas centra" (LVRTC) un "Valsts informācijas tīkla aģentūras" (VITA) apvienošanā advokātu birojs "BDO Zelmenis & Liberte" saņems 55 000 latu, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

2009

NRTP prasa LTV nākamgad piešķirt 8,35, LR - 3,87 miljonus latu
Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTP) nosūtījusi vēstuli Saeimas priekšsēdētājam Gundaram Daudzem (ZZS), Saeimas frakcijām, Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (JL) un finanšu ministram Einaram Repšem, prasot 2010.gada valsts budžetā Latvijas Televīzijai piešķirt 8,357 miljonus latu, bet Latvijas Radio - 3,879 miljonus latu, aģentūru LETA informēja Saeimā.

Ja nebūs naudas, atkāpšoties NRTP un ģenerāldirektori
Ja nākamā gada budžetā netiks saņemts pietiekams finansējums sabiedriskajiem medijiem, lai nodrošinātu normālu to darbu, atkāpties vajadzētu visai Nacionālajai radio un televīzijas padomei (NRTP), kā arī Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas ģenerāldirektoram.

Radio un televīzijas padome nelikumīgi iekasē naudu
Atklājies, ka Valsts kasē no raidorganizācijām nepamatoti ieplūdis teju ceturtdaļmiljons latu. Raidorganizāciju asociācija atklājusi, ka divarpus gadu garumā no radio un televīzijas stacijām iekasēta nauda par apraides atļaujām, pamatojoties uz noteikumiem, kas ir zaudējuši spēku 2006.gadā. Raidorganizācijas apsver iespēju piedzīt nepamatoti iekasēto naudu no Radio un televīzijas padomes (NRTP), taču tā savu atbildību noliedz.

Iespējams atstās tikai vienu valsts radio.
Latvijas Radio šodien Nacionālajā radio un televīzijas padomē (NRTP) iesniedza sagatavoto biznesa plānu un jau rīt, 24.martā, tas tiks iesniegts Finanšu ministrijā, informēja Latvijas Radio preses sekretāre Ilze Vasermane.

"Latvijas Radio" daļēji apklusīs jau februārī.
Naudas trūkuma dēļ jau no februāra visās "Latvijas Radio" (LR) programmās katru dienu dažas stundas valdīs klusums, otrdien pēc valdības sēdes paziņoja LR ģenerāldirektora pienākumu izpildītājs Dzintris Kolāts.

Šlesers: politiķi nepiedāvās "Latvijas Radio" glābšanas plānu.
Satiksmes ministrs Ainars Šlesers (LPP/LC) uzskata, ka neviena politiska partija nepiedāvās plānu, kā "Latvijas Radio" (LR) izkļūt no krīzes. Risinājums un iespējamā atbildība par sekām jāuzņemas pašai LR vadībai.

Šlesers pieļauj Latvijas Radio un LTV apvienošanu, interesējas par LR ēku
Kā vienu no Latvijas radio (LR) finansiālo grūtību risinājumiem ilgtermiņā satiksmes ministrs Ainārs Šlesers (LPP/LC) redz radio un Latvijas televīzijas apvienošanu vai arī radio piederošās ēkas Vecrīgā pārdošanu. To viņš paziņojis piektdien, tiekoties ar LR vadītāju Dzintri Kolātu, sestdien ziņo laikraksts "Diena".

Aicina izvērtēt iespējamo interešu konfliktu Kultūrkapitāla fondā
Interneta radiostacijas "EIPI Radio" vadītājs Eduards Ozoliņš, šonedēļ Valsts kontrolei un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB), nosūtījis aicinājumu izvērtēt iespējamo interešu konfliktu Valsts Kultūrkapitāla fondā (VKKF).

EIPI radio uz bankrota sliekšņa.
Interneta radiostacija "EIPI Radio", sakarā ar spiedīgo finansiālo situāciju, aicina atsaukties tos uzņēmumus, kas varētu būt ieinteresēti atbalstīt radiostaciju un kļūt par tās sponsoru.

2008

"Latvijas radio": budžeta samazinājums mūs sagraus.
Lēmums par budžeta samazinājumu ir nepārprotams sabiedriskā radio sagraušanas mēģinājums, teikts "Latvijas radio" nosūtītajā atklātajā vēstulē par budžeta samazināšanu sabiedrisko mediju nozarei.

Atklāta vēstule Kultūras ministrei Helēnai Demakovai.
Atklāta vēstule Kultūras ministrei Helēnai Demakovai; Valsts Kultūrkapitāla fondam (VKKF); visiem, kam rūp Latvijas kultūrvides attīstība. Eduards Ozoliņš

Izvērtēs NRTP rīcības likumību!
Šo ziņu gribējās ielikt, ne tikai linka veidā, bet pilnā tekstā! ( PrincFM) Rīga, 26.sept., LETA. Pienācis pēdējais brīdis nopietni izvērtēt ne tikai Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) darbu, bet jo īpaši radio frekvenču piešķiršanas kārtības likumību. Avots: Latvijas Raidorganizāciju Asociācija

LATVIJAS INTERNET RADIO SLĒGŠANA
AKKA/LAA tagad izvērsusi aktivitātes, lai sapelnītu sev kaudzi naudas. Tā vismaz viņi ir iecerējuši, prasot par autoru darbu izmantošanu interneta radio ēterā 50Ls mēnesī vai 4,5% no ieņēmumie, ja tādi ir.

Radio SWH atmaksājies
Jubilāra Radio SWH veidošanā ieguldītie 300 000 USD 15 gadu laikā raidorganizācijas īpašniekiem ienesuši vairāk nekā 1.5 miljonus peļņas latu.

A/s "Lauku Avīze" apsver iegādāties reģionālo televīziju un radio
Laikraksta "Latvijas Avīze" izdevējs a/s "Lauku Avīze" drīzumā varētu iegādāties Liepājas televīzijas staciju "TV Dzintare" un "Kurzemes radio".

2007

LNT un TV5 pārdotas mediju magnāta Mērdoka koncernam.
ASV mediju magnātam Rupertam Mērdokam piederošā starptautiskā koncerna "News Corporation" uzņēmums "News Corp Europe" 8.maijā iegādājies telekompāniju LNT ("Latvijas Neatkarīgā televīzija") un 70% telekompānijas TV5 ("TV Rīga"), informēja LNT valdes priekšsēdētājs Andrejs Ēķis.

2001

KNZ – post factum
Kad 2000. gada rudenī ēterā sāka skanēt jaunais un daudzsološais radio KNZ, grūti kādam bija nojaust, ka pēc nepilna gada viss būs izmainījies kājām gaisā un tāda radio KNZ vairs nebūs. Dažos vārdos raksturojot to, kā KNZ no punkta A - savas darbības pilnbrieda nokļuva līdz punktam B – KNZ pazušanai no ētera, var sacīt, ka šis process bijis caurausts ar daudzām neskaidrībām.

2000

TVNETa īpašnieki nopērk "TV Rīgu"
Nelielo Rīgā raidošo televīzijas kanālu "TV Rīga" iegādājies SIA "Grafton Entertainment", kam Latvijā pieder portāls TVNET. Uzņēmumu reģistra dati liecina, ka "Grafton Entertainment" kļuvusi par "TV Rīga" 75% kapitāla daļu turētāju.

1999

Zviedri nopērk "Radio Rīgai"
Zviedrijas koncerns "Modern Times Group" (MTG) savā īpašumā ieguvis 40% no visā Latvijas tīklā raidošā "Radio Rīgai" akcijām.

1998

Manipulācijas...
Manipulācijām Latvijas Televīzijā tiek pakļauti darbinieki, viedokļi, fakti... Turpinās manipulācijas ar reklāmu. Manipulācijas notiek, izmantojot nodokļu maksātāju naudu - kā klaja ņirgāšanās par likumu un jebkādām ētiskām normām vērtējamas pēdējās publiskotās manipulācijas zem LTV ziņu dienestu studijas "vizuālā noformējuma" izkārtnes.

1997

IGE TV jāatmaksā parāds
akar Rīgas apgabaltiesā tika apmierināta valsts akciju sabiedrības Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs prasība pret SIA IGE par zaudējumu atlīdzināšanu Ls 15 138 apmērā par centra sniegtajiem pakalpojumiem - programmu izplatīšanu ēterā, kā arī par Ls 362 valsts nodevas piedziņu par lietas izskatīšanu.

Prokuratūra atbalsta IGE TV
Vakar Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTP) saņēmusi oficiālu dokumentu no prokuratūras, kurā tiek pausts uzskats, ka padome nav ievērojusi Radio un televīzijas likumu (15. panta 8. punktu un 46. panta 6. punktu), slēdzot 7. televīzijas kanālu. Proti, šajā kanālā raidošajām organizācijām netika pagarinātas apraides atļaujas uz 1997. gadu, jo neviena telekom pānija nebija pilnībā īstenojusi padomes 1996. gada maijā izsludinātā konkursa prasības.

1996

Jūnijā var pārtraukt KST retranslāciju
(Rīga, 22. maijs). Ja SIA BIK TV, kam pieder tiesības Latvijā retranslēt Krievijas sabiedriskās televīzijas (KST) programmu, līdz 29. maijam Valsts radio un televīzijas centram nenomaksās parādu Ls 64 000, KST programmas raidīšana var tikt pārtraukta, trešdien informēja centra ģenerāldirektors Māris Pauders.

Konfliktē Radio 2 dibinātāji
Rlga, 20. maijs. Pirmdien no plkst. 6 līdz 13 vidējo viļņu diapazonā neskanēja SIA RNR producētā Radio 2 programma. Valsts radio un televīzijas centrs nesamaksātā īres parāda dēļ bija atvienojis raidītāju. Taču, kad Radio 2 direktors un viens no RNR īpašniekiem Jānis Mellēns rīta pusē nomaksāja daļu 2,5 tūkstošus latu no 8 tūkstošu latu lielā parāda, radio darbu atsāka. Savukārt seši no apmēram 30 Radio 2 darbiniekiem radio klusēšanas laikā izplatīja paziņojumu, kurā teikts, ka par raidītāju netiek maksāts apzināti.

RBS TV izliks no telpām
Rīga, 25. marts. Pirmdien Latgales priekšpilsētas tiesa apmierināja SIA NTV 5 prasību pret a/s RBS TV par līguma laušanu, izlikšanu no telpām un 11 688 latu nomas parāda piedziņu.

1995

Super FM radis izeju
Vakar pēc vairāk nekā divu nedēļu ilgas klusēšanas atsākusi raidīt komerciālā raidstacija Super FM. Kā jau NC rakstīja, raidījumu pārtraukšanas iemesls bija bankas Dinastija aprakstītā un arestētā aparatūra. Tiesības to darīt bija vēl diviem kreditoriem - Baltijas starptautiskajai bankai (BTB) un Latvijas Tirdzniecības bankai.

Kreditori pārtrauc Super FM darbību
(Rīga, l.nov.) No 31. oktobra pēcpusdienas ēterā vairs neskan populārākā privātā radiostacija Super FM. Pamatojoties uz tiesas lēmumu, kurā atzīts, ka Super FM ir parādā 82 000 latu bankai Dinastija, raidstacijas studijā otrdien ieradies tiesu izpildītājs kopā ar bankas Dinastija pārstāvi, lai pārņemtu raidstacijai piederošo īpašumu.
NEPLP "taupība"
NEPLP "taupība"
NEPLP "taupība". Pārbulicēts no [url]http://www.diena.lv[/url]
Jaunākie komentāri
· Derētu mēģināt u...
· Labs darbs pie tulko...
· Visu cieņu večiem....
· 10W...Baigi maz.
· Meiča laba uz bild...
· <iframe width="560" ...
· On 11 February 2016,...
· Es arī pabrīnijos ...
· Bites internets gan ...
· I've dabbled in HD R...
Meklētājs
Ko meklēsi:
©
Lietotāji Onlainā
· Viesi Onlainā: 1

· Lietotāji Onlainā: 0

· Kopā reģistrējušies: 318
· Jaunākais lietotājs: Misters88
Ielogoties
Lietotājs

ParoleNeesi vel lietotājs?
Spied šeit lai reģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Jaunākie Foto Komentāri
Bullet icon Nav ne jausmas. Varēt...
Bullet icon HF dipoliņš arī uzk...
Bullet icon Pateicos, Vladimir! 73!
Bullet icon Maksimālais starojums...
Bullet icon Sirsnīgs paldies! Var...
Jaunākās bildes
Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas ...

Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas ...

Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas ...

HAM 6M Tenerife
HAM 6M Tenerife

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Statistika
Links uz mūsu baneri
HTML kods uz freefm.lv mājas lapu.

Free FM