Free FM banner
May 24 2024
Saules Aktivitāte
Saules Aktivitāte
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju ceļvedis
Legacy SAT - Ieskats satelītu televizijas vēsturē
IBM Kolekcija - Projekts kurā tiek tīrīta un restaurēta IBM ražotāja tehnika.
Aktuāls Jautājums
Kādu interneta radio izvēlaties klausīties ikdienā?

LV vietējo radio piedāvāto

Ārzemju radio piedāvāto

Neklausos interneta radio

Šodienas jubilāri:
Šodienas jubilāri gachag
Čats
You must login to post a message.

27/11/2023 02:08
Paldies.

26/11/2023 20:38
Prozīt Princ. Cool

10/05/2023 23:09
Yahoo Hip Hip , Urā!

05/03/2023 03:02
Pateicos! Galvenais, ka nozarē viss joprojām notiek. Tie, kam jābūt īstajos brīžos pie uztvērējiem, tur arī ir! 73!

04/03/2023 23:53
Turpinot tradīciju, Roland sumināts. 73

28/11/2022 11:07
Paldies 73

27/11/2022 01:01
Normāls čatiņš... Normund, apsveicu un 73!

05/03/2021 00:39
Paldies! Lieliska DX dāvana 50. dzimšanas dienā bija aizpagājušās nakts profilakse Zaķusalā! 73!

04/03/2021 20:19
Roland, Sumināts! Lai intresanti DX!

27/11/2020 13:57
Paldies, Roland!

Arhīvā par - SEPLP
Arhīva tēmu saraksts

2024

Virkne kultūras un izglītības darbinieku pieprasa atteikties no LTV ieplānotajām debatēm krievu valodā
Latvijas Televīzija (LTV) ir izstrādājusi rīcības plānu Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, kas cita starpā iekļauj arī ieceri rīkot kandidātu debates krievu valodā. Šo ieceri jau nosodījis Valsts valodas centrs, savukārt LTV izplatījusi aicinājumu neiejaukties tās redakcionālajā politikā. Virkne izglītības un kultūras darbinieku izplatījusi aicinājumu pārskatīt ieceri par Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu debatēm. Publicējam aicinājuma tekstu pilnā apmērā.

Vai sabiedriskais medijs un SEPLP mēģina ieviest divvalodību?
Latvijas Televīzija nule ziņoja, ka Eiropas Parlamenta deputāta kandidātu debates latviešu valodā notikšot 2., 4. un 6. jūnijā, savukārt krievu valodā debates būšot 3., 4., 5. un 6. jūnijā. Piedodiet, kādā valodā? Pie mums pēkšņi pavērusies divvalodība? Vai valsts valoda pārstājusi eksistēt? Saeima taču lēma, ka priekšvēlēšanu aģitācija notiek tikai valsts valodā. Lūdzām kompetentās amatpersonas izskaidrot, ko tas nozīmē.

SEPLP aicina LTV plānotās priekšvēlēšanu debates krievu valodā izvērtēt plašākā kontekstā
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) aicina Latvijas Televīzijas (LTV) plānotās priekšvēlēšanu debates krievu valodā izvērtēt plašākā kontekstā, nodrošinot demokrātisku līdzdalību visiem iesaistītajiem.

EP priekšvēlēšanu debates LTV paredzētas arī krievu valodā. Valsts valodas centrs komentē
Valsts valodas centrs (VVC) neatbalsta Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā, aģentūru LETA informēja centrā.

SEPLP izsludina konkursu uz sabiedrisko mediju ombuda amatu
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) ir izsludinājusi atklātu konkursu uz sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu ombuda amatu, aicinot savu dalību pieteikt pieredzējušus mediju nozares profesionāļus un ekspertus līdz 2024. gada 10. jūnijam.

Sabiedrisko mediju apvienošanas juridiskos un finanšu pārvaldības pakalpojumus sniegs uzņēmumi “TGS Baltic” un “Grant Thornton Baltic”
Secīgi īstenojot vienota Latvijas Sabiedriskā medija izveidi, ar Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanas procesu saistītos juridiskos un finanšu pārvaldības pakalpojumus sniegs zvērinātu advokātu biroja “TGS Baltic” un grāmatvedības pakalpojumu uzņēmuma “Grant Thornton Baltic” apvienība.

SEPLP rīkos konkursu jauna sabiedrisko mediju ombuda ievēlēšanai
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) rīkos konkursu jauna sabiedrisko mediju ombuda ievēlēšanai. Līdzšinējā ombude Anda Rožukalne ir informējusi SEPLP, ka turpinās pildīt savus pienākumus līdz 7. jūlijam, jo nolēmusi izmantot iespēju strādāt pie nozīmīga pētījuma projekta ārpus Latvijas.

Rožukalne jūlijā atstās sabiedrisko mediju ombudes darbu
Sabiedrisko mediju tiesībsardze Anda Rožukalne ombudes pienākumus pārtrauks pildīt pēc šā gada 7. jūlija, jo nolēmusi izmantot iespēju strādāt pie nozīmīga pētījuma projekta ārpus Latvijas, informēja Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP). Padome rīkos konkursu jauna sabiedrisko mediju ombuda ievēlēšanai.

SEPLP uzdos no 2026. gada sabiedriskajos medijos sākt jaunu pieeju mazākumtautību sasniegšanai
No 2026. gada apvienotajā Latvijas sabiedriskajā medijā būs jāīsteno jauna pieeja dažādu mazākumtautību sasniegšanai, novēršot divkopienu sabiedrības pastāvēšanu, lēmusi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP), norādot uz Satversmē ietvertām vērtībām un Nacionālās drošības koncepciju.

Tabu temati vai "jādomā, ko rakstāt": SEPLP locekle nepiekrīt mediju vadībai par vārda brīvības robežu sašaurināšanos
Latvijas Radio Redakcionālās padomes izplatītajā paziņojumā, kuram pievienojās arī Latvijas Televīzija, pausts satraukums par to, ka, viņuprāt, sašaurinās vārda brīvības robežas, uz ko nelielas reakcijas bija no citu mediju žurnālistu puses. Savukārt kultūras ministre Agnese Logina ("Progresīvie") sacīja, ka šāds paziņojums viņu uztrauc un jautājums risināms, tostarp ar jauna mediju likuma radīšanu. Trešdien, 10. aprīlī, raidījumā "Kas notiek Latvijā?" diskusija par to, vai šīs robežas sašaurinās vai tomēr ne, izcēlās starp abu sabiedrisko mediju pārstāvjiem un Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekli Sanitu Upleju-Jegermani, kura šādu paziņojumu nodēvēja par pārspīlējumu.

Par draudiem vērtībām, brīvībai, neatkarīgiem medijiem. Mediju ombudes piezīmes pirms diskusijas pie prezidenta
Šodien pie Valsts Prezidenta notiek svarīga diskusija par sabiedriskajiem medijiem. Apsveicama ideja, lai apstātos, pārdomātu būtiskus jautājumus. Apspriešanai plānotajās tēmās iekļauta "redakcionālā neatkarība un tās praktiskās uzraudzības mehānisms". Šo vārdu savienojumu uztveru ļoti nopietni. Tas tieši un netieši atspoguļo jau ilgāku laiku notiekošās pārmaiņas publiskajā diskusijā un politiķu attieksmē pret sabiedrisko mediju lomu, vēlmi tos politizēt un instrumentalizēt, ierobežojot neatkarību un viedokļu daudzveidību.

Latvijas Radio Redakcionālā padome: Vārda brīvības robežas sašaurinās
Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina par apdraudējumu fundamentālām demokrātijas vērtībām – vārda brīvībai un mediju neatkarībai. Mēs vēlamies tam pievērst sabiedrības uzmanību un aicināt to nepieļaut.

SEPLP uzsāk Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas reorganizācijas procesu
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP), kā VSIA “Latvijas Radio” (LR) un VSIA “Latvijas Televīzija” (LTV) augstākā lēmējinstitūcija, ceturtdien, 4. aprīlī, pieņēma lēmumu par abu publiskas personas kapitālsabiedrību apvienošanas procesa uzsākšanu. SEPLP, īstenojot LR un LTV dalībnieku sapulces funkcijas, lēma uzsākt reorganizācijas procesu apvienošanas ceļā, abām valsts kapitālsabiedrībām saplūstot, lai nodibinātu iegūstošo VSIA “Latvijas Sabiedriskais medijs”, kas darbu sāks 2025. gada 1. janvārī.

SEPLP uzdod izstrādāt LSM.LV viedokļu žanra satura veidošanas politiku
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (turpmāk - Padome), pēc iepazīšanās ar sabiedrisko mediju ombuda atzinumu un VSIA “Latvijas Televīzija” (turpmāk – LTV) valdes Padomei sniegto rakstisko skaidrojumu par 24. februāra Latvijas sabiedrisko mediju interneta portāla LSM.LVCūku komiksa” karikatūras publicēšanas apstākļiem, uzdod LTV izstrādāt redakcionālo politiku viedokļu žanra materiālu publikācijām, kā arī sniegt informāciju par atbildības gradāciju un atbildības pieprasīšanu par redakcionālo vadlīniju pārkāpumiem.

Pēc vienošanās ar prezidentu Upleja-Jegermane tomēr turpinās darbu sabiedrisko mediju uzraugā
Sanita Upleja–Jegermane pēc sarunas ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču nolēmusi tomēr atsaukt savu paziņojumu par amata atstāšanu Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (SEPLP), liecina viņas paziņojums sociālajā tīklā "X".

Deputāti interesējas par sabiedrisko mediju uzrauga rīcībspēju, Uplejai-Jegermanei pametot SEPLP
Saeimas deputāti pauž bažas par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) nākotni. Diskusijās parlamentā izskanēja jautājumi, vai padome maz būs rīcībspējīga, amatu pamatot vienai no trijiem padomes locekļiem. Izskanēja arī piedāvājumi atrisināt pie viena galda padomes iekšējās domstarpības, taču no SEPLP aizejošā Sanita Upleja-Jegermane uzsvēra, ka atlūgums ir iesniegts, vienlaikus paužot gatavību strādāt līdz gada beigām.

SEPLP izsaka pateicību S.Uplejai-Jegermanei par ieguldīto darbu
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) izsaka pateicību par darbu padomes loceklei Sanitai Uplejai-Jegermanei, kura otrdien iesniedza paziņojumu par amata atstāšanu pēc pašas vēlēšanās. Pagaidām S. Upleja-Jegermane turpina pildīt savus pienākumus, līdz brīdim, kad Saeima lems par viņas atbrīvošanu no amata. Saskaņā ar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumu padome 14 dienu laikā par S. Uplejas-Jegermanes paziņojumu rakstiski informēs Saeimu. Līdz jauna padomes locekļa iecelšanai SEPLP turpinās darbu divu locekļu sastāvā.

SEPLP uzskata, ka nākotnē būtu jāatsakās no īpašām krievu valodas satura programmām sabiedriskajos medijos
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) uzskata, ka nākotnē būtu jāatsakās no īpašām krievu valodas satura sabiedrisko mediju programmām, bet satura īpatsvara samazinājumam ir jānotiek pakāpeniski, aģentūrai LETA pavēstīja SEPLP pārstāvji, komentējot nule atkāpušās padomes locekles Sanitas Uplejas-Jegermanes aiziešanas iemeslus.

Rinkēvičs: pārējiem SEPLP locekļiem būtu publiski jāizsakās par Uplejas-Jegermanes paustajām bažām
Pārējiem diviem Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekļiem būtu publiski jāizsakās par Sanitas Uplejas-Jegermanes paustajām bažām nevis jāizliekas, ka viss ir vislabākajā kārtībā, uzsvēra Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš otrdien Rīgas pilī tikās Saeimas priekšsēdētāju Daigu Mieriņu.

No amata SEPLP atkāpjas Upleja-Jegermane
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekle Sanita Upleja-Jegermane otrdien, 5. martā, iesniegusi padomei paziņojumu par amata atstāšanu pēc pašas vēlēšanās.

SEPLP informē Saeimas deputātus par vienota sabiedriskā medija veidošanas gaitu
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekļi trešdien, 28. februārī, tikās ar Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas deputātiem, lai informētu par sagatavošanos vienota Latvijas Sabiedriskā medija izveidošanai.

SEPLP prasa ombudei vērtēt sabiedrisko mediju portālā publicēto "Cūku komiksu" par Ukrainu
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) aicina ombudi Andu Rožukalni izvērtēt sabiedrisko mediju portālā "lsm.lv" Krievijas iebrukuma Ukrainā otrajā gadadienā publicēto "Cūku komiksu", liecina SEPLP ieraksts tviterī.

SEPLP strādā ar Latvijas Radio un Latvijas Televīziju pēc skaidra grafika ceļā uz vienotu Latvijas Sabiedrisko mediju
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) vadībā šonedēļ notikušas kārtējās darba grupu sanāksmes ar Latvijas Radio (LR) un Latvijas Televīzijas (LR) darbinieku piedalīšanos, veidojot vienotu Latvijas Sabiedriskā medija uzņēmumu. Sanāksmes notika saskaņā ar iepriekš izstrādāto darbu grafiku 2024. gadam, veicot nepieciešamās darbības pirms vienotā medija darbības sākuma 2025. gada janvārī.

Sabiedrisko mediju ombuds: iedzīvotāji arvien aktīvāk iesaistās diskusijā par sabiedrisko mediju kvalitāti
2023. gadā Latvijas sabiedrisko mediju ombuds, vērtējot iedzīvotāju iesniegumus, veidojis 27 atzinumus par sabiedrisko mediju profesionālo ētiku, kas ir daudz vairāk nekā 2022. gadā. Audzis arī saņemto vēstuļu skaits un lūgumi sniegt konsultācijas, teikts Latvijas sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu ombuda Andas Rožukalnes ziņojumā par 2023. gadu, apliecinot, ka tādējādi pieaug mediju kvalitātes attīstībā ieinteresētās sabiedrības daļa, kā arī sabiedrības informētība par ombuda funkcijām kopumā.

SEPLP apsveic Saeimas vēsturisko lēmumu par apvienota sabiedriskā medija izveidi.
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (turpmāk – Padome) pauž gandarījumu par Saeimas 2024. gada 18. janvāra lēmumu, galīgajā lasījumā pieņemot grozījumus Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā (turpmāk – SEPLPL), kas nepieciešami apvienota sabiedriskā medija izveidošanai 2025. gadā.

Par nepatiesu informāciju Latvijas Radio arodbiedrības atklātajā vēstulē
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (turpmāk – Padome) ir iepazinusies ar publiskajā telpā izplatīto, valsts augstākajām amatpersonām, Ministru kabineta locekļiem, Saeimas frakcijām un komisijai adresēto VSIA “Latvijas Radio” (turpmāk – Latvijas Radio) arodbiedrības valdes trīs locekļu parakstīto “Atklāto vēstuli par sabiedrisko mediju – Latvijas Radio un LTV – apvienošanu”.

Rezerves mūzika radio ēterā: SEPLP uzdod Latvijas Radio pārskatīt krīzes vadības procedūras.
Pēc pagājušajā nedēļā notikušā ugunsgrēka Latvijas Radio ēkā, kura laikā radio programmās tika atskaņota rezerves mūzika, Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) uzklausījusi Latvijas Radio valdi un uzdevusi tai sniegt rakstisku skaidrojumu par notikušo, portāls “Delfi” uzzināja padomē.

2023

SEPLP ievēlē Gintu Miķelsonu par LTV pagaidu valdes locekli tehnoloģiskās un infrastruktūras attīstības jautājumos
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) 8. decembra padomes sēdē nolēma ievēlēt Gintu Miķelsonu par valsts SIA “Latvijas Televīzija” (LTV) pagaidu valdes locekli tehnoloģiskās un infrastruktūras attīstības jautājumos.

SEPLP virza Gintu Miķelsonu uz ievēlēšanu par LTV pagaidu valdes locekli tehnoloģiskās un infrastruktūras attīstības jautājumos
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) 30. novembra padomes sēdē nolēma virzīt Gintu Miķelsonu uz ievēlēšanu par valsts SIA “Latvijas Televīzija” (LTV) pagaidu valdes locekli tehnoloģiskās un infrastruktūras attīstības jautājumos.

SEPLP groza VSIA “Latvijas Televīzija” statūtus, nosakot, ka valdes sastāvā ir viens valdes loceklis
VSIA “Latvijas Televīzija” (turpmāk – LTV) dalībnieku sapulcē 13. novembrī pieņemts lēmums apstiprināt LTV statūtus jaunā redakcijā, nosakot, ka LTV valdes sastāvā ir viens valdes loceklis.

SEPLP ievēlē Ģirtu Helmani par LR valdes locekli finanšu pārvaldības jautājumos
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (turpmāk – Padome) 1. novembra sēdē nolēma ievēlēt Ģirtu Helmani par VSIA “Latvijas Radio” (turpmāk – LR) valdes locekli finanšu pārvaldības jautājumos.

SEPLP ievēlēšanai par Latvijas Radio valdes locekli finanšu pārvaldības jautājumos virza Ģirtu Helmani
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (turpmāk – Padome) 20. oktobra padomes sēdē pieņēma lēmumu virzīt Ģirtu Helmani ievēlēšanai par valsts SIA “Latvijas Radio” (turpmāk – LR) valdes locekli finanšu pārvaldības jautājumos.

SEPLP aicina turpināt vienota sabiedriskā medija izveidi
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (turpmāk – padome) aicina turpināt darbu pie vienota sabiedriskā medija izveides, lai tas sāktu strādāt 2025. gada janvārī, kā paredz padomes izstrādātā koncepcija par sabiedrisko mediju – “Latvijas Radio” un “Latvijas Televīzija” – apvienošanu. Padome uzskata, ka virzība uz šī mērķa sasniegšanu ir jāturpina pēc tam, kad Ministru kabinets ir atbalstījis būtisku finansējuma pieaugumu sabiedrisko mediju darbībai nākamajos trīs gados.

Nacionālās drošības koncepcija tika apstiprināta slēgtā valdības sēdē, paslepus apejot SEPLP
Koncepcijas sadaļu par informatīvās telpas drošību rakstīja Naura Puntuļa (NA) tolaik vadītā Kultūras ministrija (KM), ar sabiedriskajiem medijiem un tos pārraugošo padomi šīs savas idejas nesaskaņojot. Taču intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “de facto” Puntulis iebildumus pret šo ieceri sauc par drošības dienestu kompetences apšaubīšanu.

Sabiedriskie mediji kategoriski iebilst pret ieceri aizliegt veidot saturu krievu valodā
Latvijas Radio un Latvijas Televīzija (LTV) kategoriski iebilst pret valdības atbalstītajā Nacionālās drošības koncepcijas projektā ietverto aizliegumu no 2026.gada sabiedriskajiem medijiem veidot saturu krievu valodā, informēja LTV pārstāvji.

LTV valdes loceklis Odiņš iesniedzis atlūgumu
Latvijas Televīzijas (LTV) valdes loceklis programmu un pakalpojumu attīstības jautājumos Kaspars Odiņš iesniedzis Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) iesniegumu par amata atstāšanu pēc paša vēlēšanās no 22.oktobra, vēsta portāls LSM.LV.

Bez stipriem sabiedriskiem medijiem nav iespējama spēcīga demokrātija
«Sabiedriskie mediji stiprina plurālismu, stimulē politisko debašu rašanos un raisa sociālo aktivitāti,» savā uzrunā konferences “Latvijas sabiedriskie mediji un sabiedrība 2023: ieklausīties, ieraudzīt, izprast” atklāšanā uzsvēra Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU) ģenerāldirektora vietnieks Žans Filips de Tenders (Jean Philip De Tender).

Jaunās valdības pārstāvji jau šonedēļ tiksies diskusijā par valsts politiku sabiedrisko mediju attīstības jautājumos
Jau šonedēļ, 22. septembrī, jaunās valdības pārstāvji tiksies žurnālista Jāņa Dombura diskusijā “Valsts politika sabiedrisko mediju attīstības jautājumos - vai jaunā koalīcija nesīs izšķirošas pārmaiņas to stiprināšanai?”. Diksusija notiks konferencē “Latvijas sabiedriskie mediji un sabiedrība 2023: ieklausīties, ieraudzīt, izprast”. Ikviens interesents to varēs vērot tiešsaistē.

Sabiedrisko mediju ombuda profesionālās ētikas balvai nominēti astoņi žurnālistikas darbi un autori
Lai izceltu izcilu un augstiem profesionālās ētikas standartiem atbilstošu sabiedrisko mediju žurnālistikas sniegumu, šogad pirmo reizi tiks pasniegta sabiedrisko mediju ombuda Latvijas sabiedrisko mediju profesionālās ētikas balva. Tai nominēti astoņi darbi un autori, kuros žurnālistiem nācies risināt profesionālās ētikas dilemmas, atspoguļojot pretrunīgas un sarežģītas problēmas.

Valsts SIA “Latvijas Radio” valdes locekļa finanšu pārvaldības jautājumos konkursā uz otro kārtu izvirzīti 5 kandidāti
Ir noslēgusies pirmā kārta Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) izsludinātajā konkursā uz VSIA “Latvijas Radio” (Radio) vakanto valdes locekļa finanšu pārvaldības jautājumos amatu.

Saeimas komisija vienojas sabiedriskajiem medijiem piešķirt vairāk naudas
Sabiedriskajiem medijiem nākamajos gados jāpiešķir vairāk naudas. Par to otrdien, 12. septembrī, vienojusies Saeimas atbildīgā komisija. Tā konceptuāli vienojusies noteikt, ka turpmāk sabiedriskajiem medijiem gadā novirzīs ne mazāk kā 0,12% no iekšzemes kopprodukta (IKP) līdzšinējo 0,09% no IKP vietā.

Aicinām uz konferenci “Latvijas sabiedriskie mediji un sabiedrība 2023: ieklausīties, ieraudzīt, izprast”
Aicinām uz šī gada nozīmīgāko konferenci sabiedrisko mediju jomā “Latvijas sabiedriskie mediji un sabiedrība 2023: ieklausīties, ieraudzīt, izprast”!

SEPLP izsludina konkursu uz “Latvijas Radio” valdes locekļa finanšu pārvaldības jautājumos amatu
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) izsludina atklātu konkursu uz valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Latvijas Radio" (Radio) valdes locekļa finanšu pārvaldības jautājumos amatu. Pretendenti aicināti pieteikties līdz 2023. gada 4. septembrim.

Par SEPLP priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Jānis Siksnis
Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) priekšsēdētāju uz nākamo termiņu līdz 2024. gada 3. augustam ievēlēts padomes līdzšinējais vadītājs Jānis Siksnis. Šāds lēmums pieņemts SEPLP sēdē, pamatojoties uz Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumu, kas noteic, ka SEPLP no padomes locekļu vidus ievēlē priekšsēdētāju uz vienu gadu.

Padome kritizē veidu, kādā sabiedrībai tika paziņots par vērienīgajām izmaiņām radio "Pieci.lv" darbībā
Mūzikas festivāla "Positivus" laikā izskanējušais paziņojums par izmaiņām "Latvijas Radio 5 - Pieci.lv" ("Pieci.lv") darbā nebija labi pārdomātas komunikācijas piemērs, jo informācijas pasniegšanas veids un forma bija pretrunīgi uztverami un neatbilda labākajiem piemēriem, kā saziņā ar sabiedrību būtu jārīkojas sabiedriskajam medijam, pauda Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (SEPLP).

Pētījums: vairāk iedzīvotāju nekā pērn atzīst, ka sabiedriskie mediji stiprina piederības sajūtu Latvijai un veicina interesi par notiekošo
Šogad lielāka sabiedrības daļa nekā iepriekš atzīst, ka Latvijas sabiedriskie mediji - Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un portāls LSM.LV - stiprina piederības sajūtu Latvijai, veicina interesi par notiekošo un mudina kritiski domāt - liecina jaunākais Latvijas sabiedrisko mediju Sabiedriskā labuma pētījums. Vienlaikus iedzīvotāji sagaida vairāk satura dzīves kvalitātes uzlabošanai.

Latvijas Radio galvenā redaktore: Neredzu politisko gribu pieņemt jauno sabiedrisko mediju finansēšanas modeli
Jaunā sabiedrisko mediju finansējuma modeļa ieviešanai nav politiskās gribas, Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atzina Latvijas Radio galvenā redaktore Anita Brauna.

Latvijas sabiedrisko mediju lietotāju skaits sasniedz 87%; pieaug pieprasījums pēc to satura digitālajās platformās
Pēdējā gada laikā ir palielinājusies Latvijas sabiedrisko mediju auditorija, sasniedzot 87% iedzīvotāju - rāda Latvijas sabiedrisko mediju sabiedriskā labuma pētījums. Vienlaikus palielinās pieprasījums pēc to satura digitālajās platformās, tostarp sociālajos tīklos.

Diskusija “Par ko un cik daudz esam gatavi maksāt par kvalitatīvu sabiedrisko mediju?”
Sabiedriskajiem medijiem ir ļoti liela nozīme ne tikai sabiedrības informēšanai, bet arī izglītošanai, dažādu sabiedrības grupu viedokļu pārstāvēšanai un visas mediju vides kvalitātes paaugstināšanai. Lai šīs funkcijas pildītu, izšķiroši svarīgs ir atbilstošs finansējums - tā sarunu festivāla “Lampa” diskusijā “Par ko un cik daudz esam gatavi maksāt par kvalitatīvu sabierisko mediju?” pauda tās dalībnieki.

Sarunu festivālā “Lampa” diskutēs: ko sagaidām no sabiedriskajiem medijiem un ko esam gatavi ieguldīt
Aicinām piektdien, 9. jūnijā, sarunu festivālā “Lampa” uz diskusiju “Par ko un cik daudz esam gatavi maksāt par kvalitatīvu sabiedrisko mediju?”! Diskusija notiks plkst. 18:30 uz skatuves “Spuldze” Cēsu Pils laukumā.

Aptauja: šogad augusi sabiedrisko mediju auditorija
Šogad aprīlī sabiedrisko mediju auditorija ir augusi, salīdzinot ar 2021. gada novembrī un 2022. gada aprīlī veiktajām aptaujām. Tā sasniedz četrus no pieciem iedzīvotājiem, noskaidrots Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta veiktajā aptaujā, sadarbojoties ar tirgus un sabiedriskās domas izpētes uzņēmumu "Norstat". Dati tiešsaistē ievākti no 2023. gada 6. aprīļa līdz 27. aprīlim, un aptaujā piedalījās vairāk nekā 3500 respondentu, Latvijas Radio sacīja pētnieks Andris Saulītis.

Lai sabiedriskajiem medijiem – LSabiedrisko mediju uzraugs aicina LTV un Latvijas Radio finansēšanai novirzīt 0,16% no IKP
Lai sabiedriskajiem medijiem – Latvijas Televīzijai (LTV) un Latvijas Radio – nodrošinātu neatkarīgu, atbilstošu un prognozējamu finansējumu Eiropas vidējā līmenī, Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) un tās darba grupas vairākums rosina Saeimu sabiedrisko mediju finansējumu piesaistīt iekšzemes kopproduktam (IKP). Sabiedrisko mediju finansēšanai būtu jānovirza 0,16% no IKP, teikts SEPLP paziņojumā medijiem.

Aicinām uz diskusiju “Vai Latvijā būs spēcīgs sabiedriskais medijs?”
Lai vērstu uzmanību uz sabiedrisko mediju attīstības nozīmību valsts drošībai, ekonomikas izaugsmei un sabiedrības labbūtībai, šī gada 5. jūnijā pulksten 13:00 - 15:30 Eiropas Savienības mājā norisināsies diskusija “Vai Latvijā būs spēcīgs sabiedriskais medijs?”.

SEPLP prasa LTV paskaidrojumu par hokeja izlases sagaidīšanas tiešraides nenodrošināšanu.
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) pirmdien, 29. maijā, ir pieprasījusi VSIA "Latvijas Televīzija" (LTV) valdei sniegt paskaidrojumu par tiešraides pilnā apjomā nenodrošināšanu no pasākuma pie Brīvības pieminekļa, kur tika sagaidīta Latvijas valstsvienība pēc bronzas medaļas izcīnīšanas Pasaules čempionātā hokeja.

SEPLP jūnijā sagaida konceptuālu politisku lēmumu par sabiedrisko mediju finansēšanu
Līdz Saeimas šīs sesijas beigām jūnijā vajadzētu pieņemt konceptuālu politisku lēmumu par sabiedrisko mediju turpmāko finansēšanas modeli, kas ir cieši saistīts ar iespējamo apvienošanos, intervijā Latvijas Radio sacīja Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) priekšsēdētājs Jānis Siksnis.

Latvijas Radio darbinieki prasa apturēt sabiedrisko mediju apvienošanu
Latvijas Radio darbinieki atklātā vēstulē valsts amatpersonām prasa apturēt sabiedrisko mediju apvienošanu, jo uzskata, ka «nepamatotā steigā virzītie likuma grozījumi, kas no 2024. gada 1. janvāra paredz apvienot Latvijas Radio un Latvijas Televīziju, nevis veicinās sabiedrisko mediju stiprināšanu, bet gan vājinās to ietekmi un palielinās politiskās manipulēšanas risku».

Apvienotā sabiedriskā medija valdes konkursu varētu izsludināt augustā
Apvienotā sabiedriskā medija valdes konkursu varētu izsludināt augustā, lai no 2024. gada 1. janvāra apvienotais sabiedriskais medijs varētu strādāt. Tas izriet no Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) priekšsēdētāja Jāņa Sikšņa sacītā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā".

SEPLP: bez papildu finansējuma var sarukt sabiedrisko mediju oriģinālsaturs 
Nesaņemot papildu finansējumu, Latvijas Televīzijai un Latvijas Radio šogad var būtiski samazināties oriģinālā satura apjoms un kapitālieguldījumi, komentējot 2023.gadam apstiprinātos sabiedriskā pasūtījuma plānus, norādīja Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (SEPLP).

2022

SEPLP prasa LTV un Latvijas Radio skaidrot nepārbaudītas informācijas izplatīšanu par personas nāvi
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (Padome) ceturtdien, 8.decembrī, ir pieprasījusi VSIA "Latvijas Televīzija" (Latvijas Televīzija) valdei un VSIA "Latvijas Radio" (Latvijas Radio) valdei sniegt paskaidrojumu par nepārbaudītas informācijas izplatīšanu par personas nāvi sabiedrisko mediju portālā "LSM.lv" un sociālo mediju profilā.

SEPLP vadītājs: Latvijā beidzot jāpieņem lēmums – būs vai nebūs vienots sabiedriskais medijs
Latvijā beidzot būtu jāpieņem lēmums par Latvijas sabiedrisko mediju Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio (LR) apvienošanu – vai Latvijā būs vienots sabiedriskais medijs vai nebūs. Šādu viedokli intervijā Latvijas Radio pauda Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) vadītājs Jānis Siksnis.

Konkursos uz 'Latvijas Radio' un LTV valdes locekļu amatiem pieteikušies 33 kandidāti.
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) izsludinātajos konkursos uz VSIA "Latvijas Radio" un VSIA "Latvijas Televīzija" (LTV) vakantajiem valdes locekļu amatiem pieteikušies 33 kandidāti, pavēstīja SEPLP pārstāvji.

Par SEPLP priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Jānis Siksnis
Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) priekšsēdētāju uz nākamo termiņu līdz 2023. gada 3. augustam ievēlēts padomes līdzšinējais vadītājs Jānis Siksnis. Šāds lēmums pieņemts SEPLP sēdē, pamatojoties uz Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumu, kas noteic, ka SEPLP no sava vidus ievēlē priekšsēdētāju uz vienu gadu, informēja padomē.

Sabiedriskajiem medijiem liek atdot ziņu saturu privātiem kanāliem
Pamatojoties uz nepieciešamību stiprināt informatīvās telpas drošību, politiķi izlēmuši, ka labākais veids, kā sasniegt Latvijā dzīvojošo, krieviski runājošo auditoriju, ir – nododot Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio saturu komercmedijiem. Tas noticis bez plašām diskusijām ar ekspertiem, faktiski aiz slēgtām durvīm, nav arī skaidri zināms, cik lielu papildu auditoriju šādi varēs sasniegt, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.

LTV darbiniekiem šaubas, vai darbam televīzijas valdē atlasītie kandidāti ir labākie
Latvijas Televīzijas (LTV) darbinieki ceturtdien, 31. martā, tikās ar trim kandidātiem, kurus Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) izraudzījusies darbam LTV valdē. Tikšanās laikā izskanēja šaubas par to, vai atlasītie kandidāti patiešām ir paši labākie.

TV kanāls krieviski vai tulkots saturs no latviešu valodas – spriež par mediju mazākumtautībām
Koalīcijā joprojām nav vienprātības par to, kā stiprināt informatīvo telpu, un arī par to, kā labāk uzrunāt tos mazākumtautību skatītājus, kas līdz šim skatījušies bloķētos Kremļa propagandas kanālus. Par to lems īpaši izveidota komiteja.

Politiķi nevienprātīgi par risinājumiem informatīvās telpas stiprināšanai; veidos "attīstības komiteju"
Saskatot nepieciešamību strādāt pie informatīvās telpas drošības stiprināšanas, valdību veidojošo partiju politiķiem tomēr atšķirīgi skatījumi līdzekļu atvēlēšanai saturam ne latviešu valodā. Kopā ar nozares regulatoriem par to spriedīs "attīstības komitejā".

SEPLP uzsver Latvijas Radio valdes pienākumu nodrošināt galvenā redaktora netraucētu darbu
Latvijas Radio valdei ir pienākums nodrošināt visu nepieciešamo atbalstu, lai nesen izraudzītā medija galvenā redaktore Anita Brauna varētu netraucēti pildīt amata pienākumus un lai netiktu apdraudēta radio redakcionālā neatkarība, aģentūrai LETA norādīja Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (SEPLP).

De facto: Latvijas Radio valdi sašķeļ strīdi par galveno redaktori
Latvijas Radio galvenā redaktora izvēles process ir sašķēlis šī sabiedriskā medija valdi, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”. Valdes locekles Mārīte Tukiša un Sanita Dika-Bokmeldere, kuras pagājušā gada nogalē konkursa komisijā balsoja pret Pētnieciskās žurnālistikas nodaļas vadītājas Anitas Braunas kandidatūru, taču palika mazākumā, tikai šonedēļ piekrita nokārtot visas formalitātes, lai viņu varētu pārcelt jaunajā amatā. Taču gan Brauna, gan Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne uzskata, ka šādā sastāvā valde sastrādāties vairs nespēj. Turklāt ap Latvijas Radio galvenā redaktora konkursu virmo arī politiķu interese – slēgtā sēdē nesen to apsprieda Saeimas Cilvēktiesību komisija Artusa Kaimiņa vadībā.

2021

NA vēlas mazāk krievu valodas sabiedrisko mediju mazākumtautību platformā.
Nacionālā apvienība (NA) ir vērusies pie Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) un Latvijas sabiedriskajiem medijiem (LSM), aicinot sabiedrisko mediju mazākumtautību platformā informāciju nodrošināt ne tikai krievu, bet arī citās mazākumtautību valodās.

NEPLP locekļi vienojas par atbildības jomu sadalījumu
Ņemot vērā dinamiskos informatīvās telpas aizsardzības izaicinājumus un augošo Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) funkciju apjomu, NEPLP locekļi vienojušies par atbildības jomu pārdali.

Apstiprina jaunās sabiedrisko mediju padomes locekļus; vadību uztic Siksnim
Saeima trešdien, 4. augustā, ārkārtas sēdē apstiprināja Jāni Siksni, Jāni Eglīti un Sanitu Upleju-Jegermani jaunizveidotās Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekļu amatā.

MK un nevalstiskās organizācijas SEPLP locekļa amatam virza Jāni Siksni
Ministru kabineta un Nevalstisko organizāciju (NVO) sadarbības memoranda īstenošanas padome Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekļa amatam virza Jāni Siksni.

NEPLP: sabiedriskā medija uzraugam jābūt neatkarīgam un spēcīgam.
Lai vienotais sabiedriskais medijs nākotnē būtu neatkarīgs un spēcīgs, tādam ir jābūt arī tā jaunajam uzraugam - Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP), uzskata Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP).

Mediju eksperti: Atalgojums darbam SEPLP ir neatbilstošs darāmā apjomam
Atalgojuma dēļ ir zema atsaucība pieteikties uz amatu jaunajā Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (SEPLP). Pirmajā konkursa termiņā uz padomes locekļa amatu nepieteicās neviens pretendents. Vairāk nekā divu tūkstošu eiro atalgojums pirms nodokļu nomaksas, vairāku politikas veidotāju un mediju ekspertu ieskatā, nespēj uzrunāt jomas lietpratējus. Iespējams, ka algas apmēru vēl pārskatīs, taču nav zināms, kad.

2020

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums ir solis pretī sabiedrisko mediju efektīvākai pārvaldībai un ilgtspējīgai attīstībai
Valsts prezidents ir izsludinājis Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumu, kas stāsies spēkā 2021. gada 1. janvārī. Tā mērķis ir nodrošināt sabiedrisko mediju efektīvu un atklātu pārvaldību, neatkarību un atbildīgumu sabiedrības priekšā, kā arī veicināt to kvalitatīvu darbību un attīstību.

Pieņemts jauns Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums un izveidota īpaša padome.
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma jauno Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumu, kura mērķis ir "nodrošināt sabiedrisko mediju efektīvu un atklātu pārvaldību, neatkarību un atbildīgumu sabiedrības priekšā, kā arī veicināt to kvalitatīvu darbību".
Jaunākie komentāri
· Derētu mēģināt u...
· Labs darbs pie tulko...
· Visu cieņu večiem....
· 10W...Baigi maz.
· Meiča laba uz bild...
· <iframe width="560" ...
· On 11 February 2016,...
· Es arī pabrīnijos ...
· Bites internets gan ...
· I've dabbled in HD R...
Meklētājs
Ko meklēsi:
©
Lietotāji Onlainā
· Viesi Onlainā: 1

· Lietotāji Onlainā: 0

· Kopā reģistrējušies: 318
· Jaunākais lietotājs: Misters88
Ielogoties
Lietotājs

ParoleNeesi vel lietotājs?
Spied šeit lai reģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Jaunākie Foto Komentāri
Bullet icon Nav ne jausmas. Varēt...
Bullet icon HF dipoliņš arī uzk...
Bullet icon Pateicos, Vladimir! 73!
Bullet icon Maksimālais starojums...
Bullet icon Sirsnīgs paldies! Var...
Jaunākās bildes
Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas ...

Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas ...

Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas ...

HAM 6M Tenerife
HAM 6M Tenerife

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Statistika
Links uz mūsu baneri
HTML kods uz freefm.lv mājas lapu.

Free FM