May 06 2021 04:01:41
Saules Aktivitāte
Saules Aktivitāte
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju ceļvedis
Legacy SAT - Ieskats satelītu televizijas vēsturē
IBM Kolekcija - Projekts kurā tiek tīrīta un restaurēta IBM ražotāja tehnika.
YL2CP Web site
Aktuāls Jautājums
Vai Covid-19 karantīnas laikā ir mainijušies jūsu radio klausīšanās paradumi?

Jā, klausos radio biežāk

Jā, vispār vairs neklausos

Nē, viss kā agrāk

Kas ir Covid-19 un kas ir radio?

Šodienas jubilāri:
Šodienas jubilāri kasis
Čats
Vajadzēs gan ielogoties lai čatotu.

04-03-2021 23:39
Paldies! Lieliska DX dāvana 50. dzimšanas dienā bija aizpagājušās nakts profilakse Zaķusalā! 73!

04-03-2021 19:19
Roland, Sumināts! Lai intresanti DX!

27-11-2020 12:57
Paldies, Roland!

26-11-2020 02:37
Normund, apsveicu dzimšanas dienā! 73!

26-11-2018 13:42
Paldies! Wink

26-11-2018 09:36
Daudz laimes dzimšanas dienā Princ_ Smile

04-03-2018 23:52
Paldies! Godam tika atzīmēts - pagājušo nakti līdz vienpadsmitiem šodien dienā pavadīju pie uztvērēja, "neatejot no kases". 73!

04-03-2018 10:35
Rolands Strautmalis - Sveicu!

26-11-2017 23:39
Paldies Wink

26-11-2017 21:43
princ_fm, apsveicu Tavā dienā! 73!

Tags - LR
All Tags
Šonedēļ sākusies sabiedrisko mediju satura nodošana komercmedijiem uz ārkārtējās situācijas laiku
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) šonedēļ sākusi atļauju piešķiršanu komercmedijiem, kas izsaka vēlmi ārkārtējās situācijas laikā pārraidīt Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio veidotos ziņu un informatīvi analītiskos raidījumus. Šīs nedēļas pirmajās dienās atļauja piešķirta divām Latgalē raidošām radiostacijām – SIA “Divu krastu radio” un SIA “EF-EI”.
Aicinām komerciālos medijus pieteikties sabiedrisko mediju veidotā satura pārraidīšanai ārkārtējās situācijas laikā
Lai stiprinātu Latvijas informatīvo telpu un nodrošinātu patiesas, objektīvas un aktuālas informācijas pieejamību iedzīvotājiem saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir izstrādājusi kritērijus Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio veidoto ziņu un informatīvi analītisko raidījumu nodošanai citiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem bezatlīdzības lietošanā uz ārkārtējās situācijas laiku.
Sabiedriskajos medijos šogad paredzēts attīstīt analītisko un pētniecisko saturu
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) apstiprinātais sabiedriskais pasūtījums šogad Latvijas sabiedriskajos medijos paredz palielināt īpaši analītiskā un pētnieciskā, kā arī sabiedrības veselībai veltīta satura īpatsvaru.
No 1. janvāra LTV iziet no reklāmas tirgus. Ko tas nozīmē skatītājiem?
Jaunais gads nāk ar vēsturisku notikumu - sabiedriskie mediji iziet no reklāmas tirgus. Ko tas nozīmē Latvijas Televīzijas skatītājiem?
NEPLP izstrādājusi vadlīnijas sabiedrisko mediju darbībai pēc iziešanas no reklāmas tirgus
Jaunais 2021. gads mediju nozarē nāks ar vēsturisku pagriezienu – Latvijas sabiedriskie mediji – Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un portāls LSM.LV - izies no reklāmas tirgus. Tādējādi tie būs neatkarīgi no reklāmas ieņēmumiem. Bet skatītājiem un klausītājiem reklāmas “paužu” vietā nākamgad būs pieejamas vairāk nekā 1000 stundas jaunu raidījumu un cita kvalitatīva satura.
LATO LAPSA: SABIEDRISKĀ MEDIJA VADĪBAI – MILZU PRĒMIJAS, PĀRĒJIEM – TĒJIŅA, PLEDIŅŠ UN KRŪZĪTE
Kamēr "sabiedriskā" Latvijas Radio valde, tuvojoties radio deviņdesmit piektajai dzimšanas dienai, ir saņēmusi iespaidīgas – 5000-6000 eiro lielas prēmijas, pārējiem darbiniekiem nācies samierināties ar pieticīgākām veltēm – tējiņu un plediņu, kā arī arodbiedrības sagādātu "individualizētu krūzīti".
Nākamgad LTV un LR būs ievērojami vairāk jauna oriģinālsatura
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir apstiprinājusi Latvijas sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu sabiedriskā pasūtījuma vadlīnijas un uzdevumus 2021. gadam. Tās paredz, ka, izejot no reklāmas tirgus, Latvijas sabiedriskajos medijos skatītājiem un klausītājiem būs pieejams vairāk nekā 1000 stundu orģinālsatura pirmizrāžu lineārajā apraidē, tiks attīstīta digitālā platforma, bet vienlaikus caurskatāmāka kļūs sabiedriskā pasūtījuma plānošana un atskaites sistēma.
Una Klapkalne: Radio ir mūsu drošā aizmugure
Iespējams, šī ir pēdējā jubileja, ko Latvijas Radio atzīmē kā atsevišķs medijs: ir gaidāma apvienošanās ar Latvijas Televīziju, veidojot vienu sabiedrisko mediju. Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne uzskata: «Ieguvumi, kas parasti tiek minēti šādos gadījumos – piemēram, finanšu ietaupījums, ‒ būs margināli. Tas nevar būt pašmērķis. Mērķis var būt tikai tad, ja uzlabojas saturs. Un tad ir jautājums: kā šo apvienošanos veikt, lai radio daļā neveidotos rūgtums un pretestība pret šo procesu?» Problēmu ir daudz, par tām – mūsu saruna un, protams, Neatkarīgās sveiciens Latvijas Radio jubilejā!
'RīgaTv 24' saņem 10 500 eiro sodu; Mediju uzraugs sāk lietu pret Latvijas Radio
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumu sodīt elektronisko plašsaziņas līdzekli AS "TV LATVIJA" par programmā "RīgaTV 24" pieļautiem trim Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumiem, savukārt vienā gadījumā lietvedība izbeigta, portāls "Delfi" uzzināja padomē.
NEPLP: sabiedrisko mediju iziešana no reklāmas tirgus ir nākamā gada valsts galvenā prioritāte
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) nākamā gada galvenā prioritāte ir sabiedrisko mediju – Latvijas Televīzijas, Latvijas Radio un vienotā portāla LSM.LV – iziešana no reklāmas tirgus. Šim mērķim NEPLP valsts budžeta prioritāro pasākumu ietvaros ir pieprasījis 8,3 miljonus eiro, kas nodrošinās sabiedriskajiem medijiem adekvātu kompensāciju pēc iziešanas no reklāmas tirgus un sabiedrisko mediju attīstību.
NEPLP izsludina konkursu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu priekšvēlēšanu perioda atspoguļošanai
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) izsludina konkursu komerciālajām televīzijām par raidījumu veidošanu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu atspoguļošanai priekšvēlēšanu periodā, summa 75 000 EUR.
NEPLP nosaka LTV un LR Lieldienu svētku satura nodošanas kritērijus citiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir noteikusi kritērijus VSIA “Latvijas Televīzija” un VSIA “Latvijas Radio” veidotā un pārraidītā Lieldienu svētku satura, tajā skaitā dievkalpojumu nodošanai bezatlīdzības lietošanā citiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem ārkārtējās situācijas laikā.
Liela interese par LTV un LR Covid-19 veltītā satura izvietošanu komercmedijos
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) saņem daudzus komercmediju lūgumus ļaut to TV un radio programmās izvietot sabiedrisko mediju ziņu un analītisko saturu, lai tādējādi maksimāli liels skaits Latvijas iedzīvotāju skaits būtu informēti par Covid 19 vīrusu un pandēmijas ierobežošanas pasākumiem.
NEPLP: Lai ierobežotu koronavīrusa izplatību, Latvijas sabiedrībai savlaicīgi jāsaņem kvalitatīva informācija par Covid 19
Ministru kabineta lēmums atļaut Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) nodot sabiedrisko mediju ziņu un informatīvo saturu bezatlīdzības lietošanā komercmedijiem ārkārtējās situācijas laikā ir solis, lai pēc iespējas plašāka Latvijas sabiedrības daļa varētu operatīvi saņemt kvalitatīvu un uzticamu informāciju par Covid 19 vīrusu un tā izplatību saistītajiem ierobežojumiem.
Covid-19 krīzes pārvarēšana nav iespējama bez stipriem vietējiem medijiem
Covid-19 krīzes pārvarēšana nav iespējama bez stipriem vietējiem medijiem. Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (turpmāk arī – Padome), ievērojot tai Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā noteikto pienākumu pārstāvēt sabiedrības intereses elektronisko plašsaziņas līdzekļu jomā, kā arī valstī noteikto ārkārtējo situāciju, vērš uzmanību, ka mediju nozarei ir stratēģiski nozīmīga loma Covid-19 krīzes pārvarēšanā un valsts informatīvās telpas drošības nodrošināšanā. Padome informē, ka saistībā ar Covid-19 krīzi un ārkārtējās situācijas izsludināšanu virknei mediju katastrofāli strauji krītas ieņēmumi.
Apstiprināta vienošanās par NEPLP noteikto darbības jomu uzraudzību
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) 20.februāra sēdē apstiprināta vienošanās par darbības jomu uzraudzības pienākumu sadali starp padomes locekļiem.
"Netaisnīgi un nepamatoti" – LTV spēkojas ar NEPLP par papildu miljonu
Latvijas Televīzija (LTV) norāda, ka Nacionālās Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) piedāvātais sabiedriskajiem medijiem plānotā papildu miljona sadalījums nav proporcionāls un samērīgs, kā arī nav sagatavots saskaņā ar tādiem Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU) noteiktajiem finansējuma piešķīruma pamatprincipiem kā taisnīgums un pamatotība, portālu "Delfi" informēja LTV komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.
'Katastrofāli novecojusi infrastruktūra' – astoņas stundas paralizēta Latvijas Radio darbība internetā.
Katastrofāli novecojušās infrastruktūras dēļ sestdien, 26. oktobrī, Latvijas Radio (LR) uz vairāk nekā astoņām stundām nebija pieejams internets un lokālais datu pārraides tīkls, nespējot nodrošināt operatīvu satura veidošanu un programmu translāciju internetā, portālu "Delfi" informēja LR Komunikācijas un multimediju daļā.
Saeimas komisija ķersies vērtēt mediju uzrauga kompetenci Latvijas Radio pārvaldībā.
Pirmdien, 19. augustā, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti sanāks uz sēdi, lai spriestu par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) kompetenci sabiedriskā medija pārvaldībā, portālu “Delfi” informēja Saeimas preses dienestā.
NEPLP aicina atbalstīt priekšlikumus Latvijas Radio un sabiedrisko mediju situācijas stabilizēšanai
Lai risinātu situāciju VSIA "Latvijas Radio" (LR) un sabiedriskajos medijos kopumā, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir iesniegusi valdībā ziņojumu un priekšlikumus situācijas stabilizācijai, kas ietver arī finanšu pieprasījumus sabiedriskajiem medijiem no "Līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem" un aicinājumu atbalstīt finanšu pieprasījumus 2020. gada budžetā.
NEPLP: par politiķa A.Kaimiņa “uzdevumiem” Latvijas Radio un NEPLP
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir saņēmusi Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Artusa Kaimiņa (KPV.LV) 30.jūlija vēstuli, kura adresēta NEPLP un VSIA Latvijas Radio valdei.
Lēmumu par atkāpšanos no amata pieņēmusi NEPLP priekšsēdētāja Dace Ķezebere
Šodien lēmumu par atkāpšanos pieņēmusi Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja Dace Ķezbere, liecina “TV3 ziņu” rīcībā esošā informācija.
Kaimiņš dod NEPLP un Latvijas radio vadībai divas nedēļas situācijas noregulēšanai
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV) uzdevis Nacionālās elektrisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un Latvijas radio vadībai divu nedēļu laikā atrast kompromisu Latvijas radio problēmu risināšanā. Pēc tam tiks aicināts šo jautājumu skatīt komisijas sēdē un pieņemt atbilstošus lēmumus par tālāko rīcību, portālu “Delfi” informēja pats Saeimas deputāts.
Latvijas Radio skandāls: Dika-Bokmeldere noraida ziņas par politisko ietekmējamību.
Latvijas Radio valdes locekle programmu attīstības jautājumos Sanita Dika-Bokmeldere noraida jebkādus apgalvojumus par viņas politisko ietekmējamību vai centieniem ietekmēt sabiedriskā medija saturu.
Krīzi Latvijas Radio risinās ar mediatora palīdzību
Krīzi Latvijas Radio risinās mediācijas ceļā. Jau nākamnedēļ ar mediatora klātbūtni pie viena galda sēdīsies Latvijas Radio Ziņu dienesta, Latvijas Radio valdes un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pārstāvji, žurnālistiem pastāstīja radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne.
Valdība atbalsta NEPLP priekšlikumu par Latvijas Radio peļņas daļas novirzīšanu stratēģisko mērķu sasniegšanai
Ministru kabinets 16. jūlija sēdē atbalstīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) sagatavoto priekšlikumu valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību (VSIA) "Latvijas Radio" dividendēs izmaksājamo 2018. gada peļņas daļu kopumā 138 234 euro apmērā novirzīt Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā un Latvijas Radio vidēja termiņa darbības stratēģijā 2019. – 2022.gadam noteikto mērķu sasniegšanai, veicot kapitālieguldījumus tehniskajā nodrošinājumā un infrastruktūrā, lai nodrošinātu sabiedriskā pasūtījuma izpildi.
Latvijas Radio Ziņu dienests izsaka neuzticību radio valdei.
Latvijas Radio Ziņu dienesta darbinieki izteikuši neuzticību radio valdei, pieprasot tās atkāpšanos vai atbrīvošanu, portāls "Delfi" uzzināja radio.
Informācija par NEPLP 19.jūnija sēdi
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) 19.jūnija sēdē tika pieņemts lēmums par sabiedriskā pasūtījuma daļas, ko 2019.gadā īsteno valsts SIA "Latvijas Televīzija" un valsts SIA "Latvijas Radio", apstiprināšanu ar grozījumiem, kā arī lēmums par sabiedriskā pasūtījuma daļas, ko 2018.gadā īstenojusi valsts SIA "Latvijas Televīzija", izpildi un finansējuma izlietojumu.
Ļubova Švecova: LMT, "Tet" un sabiedriskie mediji – kas slēpjas kastē?
Jau atkal dienaskārtībā parādās ziņa, ka LMT un "Tet" (agrāk "Lattelecom") akcionāri, tas ir, Satiksmes ministrija, Ekonomikas ministrija un "Telia Company", ir apsprieduši jautājumus par "Tet" un LMT nākotnes perspektīvām. Pirmā reakcija uz šo ziņu bija: "Atkal!" Diskusijas par to, vai, ko un kā darīt ar vieniem no valstij vērtīgākajiem un vienlaikus sarežģītākajiem aktīviem, nerimst jau gadus padsmit. Bet es vēlos uz šo tēmu paskatīties no mazliet cita aspekta – kontekstā ar tikpat intensīvi publiskajā telpā uzturētu tēmu kā "sabiedriskie mediji".
Kurp dodies, LTV un NEPLP?
Brīdi atpakaļ Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) atlikušie četri locekļi lēma veikt grozījumus VB SIA Latvijas televīzija statūtos, paredzot, ka turpmāk Latvijas televīzijas priekšgalā būs tikai viens valdes loceklis. Formāli Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 65.pants ir ievērots – “Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekli vada valde”. Neapšaubu pašreizējā palikušā valdes locekļa kompetenci kā finanšu jomas speciālistam, bet… Latvijas televīzija nav vienkāršs, ikdienas uzņēmums. Tas ir ļoti specifisks uzņēmums, kurš neražo pienu, maizi, radioaparātus vai televizorus.
Informācija par NEPLP sēdi 28.martā
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 28.marta sēdē apstiprināja VSIA Latvijas Radio (LR) vidējā termiņa darbības stratēģiju 2019.-2022.gadam. NEPLP priekšsēdētāja vietnieks Ivars Āboliņš, uzsvēra, ka šis stratēģiskais redzējums Latvijas Radio darbībai un attīstībai laika posmā līdz 2022.gadam būs ļoti būtisks un pauda gandarījumu, ka LR beidzot ir apstiprināta darbības stratēģija un izpildīts valdes uzdevums ar kuru iepriekšējie LR vadītāji ilgstoši nespēja vai arī nevarēja tikt galā.
Atrasts risinājums LR4 un 'lsm.lv' angļu un krievu valodas versiju darbības turpināšanai, atklāj Kariņš.
Koalīcija ir atradusi risinājumu, lai turpinātu Latvijas Radio 4 (LR4) un "lsm.lv" angļu un krievu valodas versiju darbība, šodien pēc valdību veidojošo partiju 2019. gada budžetam veltītās ārkārtas sanāksmes žurnālistiem pavēstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
LŽA, izplatot nepatiesu informāciju, cenšas panākt LTV valdes pretendentu vārdu slēpšanu
25.janvārī Latvijas žurnālistu asociācija (LŽA) izplatīja publisku paziņojumu, kurš satur virkni nepatiesu faktu, apgalvojumu un, iespējams, apzināti sagrozītu informāciju.
NEPLP iesniedz priekšlikumus sabiedrisko mediju likuma otrajam lasījumam
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 21.janvārī iesniedza LR Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai priekšlikumus likumprojekta “Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likums” otrajam lasījumam.
Informācija par NEPLP sēdi 13.decembrī
Izskata recenziju par pāvesta vizīti Latvijā NEPLP sēdē piedaloties VSIA “Latvijas Televīzija” (LTV) un VSIA “Latvijas Radio” (LR) tika uzklausīta žurnālista Imanta Liepiņa sagatavotā recenzija par pāvesta Franciska vizītes Latvijā atspoguļošanu. Recenzents Imants Liepiņš atzīmēja, ka translācijas nodrošinātas augstā kvalitātē, uzsverot attēla un skaņas kvalitātes līmeni un izceļot translāciju režisoru un tehnisko darbinieku augsto profesionalitātes līmeni. Sabiedriskajiem medijiem izdevās sagatavot programmu, kas spēja ieinteresēt un noturēt skatītāju uzmanību visas dienas garumā. Recenzents izcēla veiksmīgo LR Latgales studijas iesaisti translāciju nodrošināšanā, kā arī LR Klasikas programmā veidoto raidījumu par sakrālās mūzikas vēsturi. LTV pārstāvji norādīja, ka pāvesta vizītes dienā LTV bija skatītākā televīzijas programma Latvijā, kas norāda, ka Latvijas sabiedrībai šis bija svarīgs notikums. LR savukārt uzsvēra, ka šāda mēroga notikums sabiedrisko mediju dienaskārtībā netiek pieredzēts katru gadu, tādēļ translāciju nodrošināšana bijusi liels profesionāls izaicinājums. Kā norādīja sabiedrisko mediju pārstāvji, lai nākotnē efektīvāk varētu plānot programmas piedāvājumu liela mēroga pasākumu atspoguļošanā, būtu nepieciešama ātrāka finanšu līdzekļu pieejamības nodrošināšana. Norādot uz problēmām, kas apgrūtināja translāciju veidošanu, sabiedrisko mediju pārstāvji akcentēja novirzes plānotajos laika grafikos un ciešāku sadarbību pasākuma koordinēšanā.
Informācija par NEPLP sēdi 22.novembrī
Izskata LR un LTV revīzijas ziņojumus NEPLP 22. novembra sēdē apstiprināja VSIA “Latvijas Televīzijas” (LTV) un VSIA “Latvijas Radio” (LR) revīzijas komisijas ziņojumus par 2018.gada trešā ceturkšņa saimniecisko darbību.
NEPLP sveic Latvijas Radio dzimšanas dienā
Pirms 93 gadiem ēterā sāka skanēt Latvijas Radio. Kopš tā brīža Latvijas Radio ir kļuvis par ikdienas līdzgaitnieku Latvijas iedzīvotājiem. Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome sveic Latvijas Radio un tā darbiniekus dzimšanas dienā un novēl vienmēr būt uz viļņa!
Izskata sabiedrisko mediju vidēja termiņa darbības stratēģiju projektus
18.oktobra NEPLP sēdē Latvijas Radio (LR) un Latvijas Televīzija (LTV) prezentēja iesniegtos vidēja termiņa stratēģiju projektus.
Izvērtē sabiedrisko mediju valžu darbu 2017.gadā
NEPLP, kā VSIA “Latvijas Radio” (LR) un VSIA “Latvijas Televīzija” (LTV) kapitāla daļu turētāja, izvērtēja valdes locekļu amata pienākumu izpildi 2017.gadā.
Informācija par NEPLP 2018.gada 23.augusta sēdi
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 23.augusta sēdē izskatīja un pieņēma lēmumus ar nozari saistītos jautājumos.
Informācija par NEPLP 17.maija sēdi
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 17.maija sēdē apsprieda VSIA “Latvijas Radio” (LR) un VSIA “Latvijas Televīzija” (LTV) finansējuma pieprasījumu izdevumu segšanai no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”. Pēc pārstāvju uzklausīšanas, padome nolēma lūgt līdz š.g. 23. maijam iesniegt detalizētāku, ar dokumentiem pamatotu skaidrojumu finansējuma nepieciešamībai.
NEPLP apstiprina Latvijas Radio 2017.gada darbības pārskatu
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 22. marta sēdē apstiprināja VSIA "Latvijas Radio" (LR) 2017. gada darbības pārskatu. Sabiedriskajam medijam atskaites periodā ir izdevies izpildīt tam izvirzītos uzdevumus un mērķus, sabiedriskais pasūtījums ir izpildīts.
Klapkalne apsver iespēju daļu LR satura jautājumu pārņemt savā pārziņā
Ietekmējamības risku mazināšanai Latvijas Radio (LR) valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne apsver iespēju daļu ar saturu saistīto jautājumu pārņemt savā pārziņā.
NEPLP apstiprina LTV un LR vadības mērķus 2018.gadam
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir apstiprinājusi valsts SIA "LatvijasTelevīzija" (LTV) un valsts SIA "Latvijas Radio" (LR) vadības mērķus un uzdevumus 2018.gadam.
NEPLP apstiprina LTV un LR vadības mērķus 2018.gadam
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir apstiprinājusi valsts SIA "LatvijasTelevīzija" (LTV) un valsts SIA "Latvijas Radio" (LR) vadības mērķus un uzdevumus 2018.gadam.
NEPLP apstiprina LTV un LR vadības mērķus 2018.gadam
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir apstiprinājusi valsts SIA "LatvijasTelevīzija" (LTV) un valsts SIA "Latvijas Radio" (LR) vadības mērķus un uzdevumus 2018.gadam.
NEPLP apstiprina LTV un LR vadības mērķus 2018.gadam
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir apstiprinājusi valsts SIA "LatvijasTelevīzija" (LTV) un valsts SIA "Latvijas Radio" (LR) vadības mērķus un uzdevumus 2018.gadam.
Informācija par NEPLP sēdi 11.janvārī
2018. gada 11. janvārī Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) apstiprinājusi sabiedrisko pasūtījumu 2018. gadam Latvijas Televīzijai un Latvijas Radio.
Radio darbinieku "atklātā vēstule": VK saņēmusi NEPLP lūgumu izvērtēt LR darbības atbilstību
Valsts kontrole (VK) ir saņēmusi Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājas Daces Ķezberes vēstuli ar lūgumu VK izvērtēt Latvijas Radio (LR) darbības atbilstību normatīvajiem aktiem, taču atsevišķu pārbaudi tieši par šo faktu veikt negrasās.
Kārlis Dagilis: Ceļa karte Latvijas Radio attīstībai
Apbēdināšu tos, kuri sagaida asu kritiku par Latvijas Radio (LR) valdes locekļa satura attīstības jautājumos konkursa norisi un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) izdarīto izvēli. Tās aizvadītajās dienās bijis gana daudz. Kā liecina pieredze ar bijušo LR valdi vai pašreizējo Latvijas Televīzijas (LTV) valdi, bažas var attaisnoties, var arī izgaist.
Jaunās LR valdes locekles Dikas-Bokmelderes uzņēmumiem izveidojies nodokļu parāds
Abiem jaunās "Latvijas radio" (LR) valdes locekles programmu attīstības jautājumos Sanitas Dikas-Bokmelderes piederošajiem uzņēmumiem ir nodokļu parāds, liecina "Firmas.lv" informācija.
LŽA: Dikas-Bokmelderes saikne ar konkrētu politisku spēku rada risku Latvijas Radio neatkarībai
Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) pauž bažas par Nacionālās Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumu Latvijas Radio valdes locekļa satura jautājumos amatā apstiprināt Sanitu Diku-Bokmelderi un uzskata, ka viņas saikne ar konkrētu politisku spēku rada risku Latvijas Radio neatkarībai, norādīja LŽA valdē.
Informācija par NEPLP sēdi 7.decembrī
Konkursam par novadu televīzijas ziņu veidošanu televīzijā 2018.gadā ir iesniegts viens pieteikums, iesniedzējs – SIA “Valmieras TV”. NEPLP secināja, ka ir iesniegti visi nepieciešamie dokumenti, kas tiks detalizēti izvērtēti, un 15.decembra sēdē, klātesot VSIA “Latvijas Televīzija” pārstāvjiem, tiks uzklausīts pretendenta piedāvājums klātienē, kā arī tiks pieņemts lēmums par konkursa rezultātiem. Konkursa mērķis ir ziņu sižetu sagatavošana no Latvijas novadiem sabiedriskā pasūtījuma īstenošanai LTV un nacionālajās komerciālajās televīzijās, kas nodrošina bezmaksas televīzijas programmu izplatīšanu ar zemes raidītājiem. Izsludinot konkursu, NEPLP vēlas veicināt informācijas pieejamību par Latvijas reģionos notiekošajiem procesiem, tādejādi stiprinot Latvijas informācijas telpu. Novadu ziņu sižetiem jāaptver informācija par 110 Latvijas novadiem, republikas nozīmes pilsētām, neskaitot Rīgu, un Latvijas diasporas aktualitātēm, tostarp jāveicina latgaliešu valodas lietošana Latgalē tapušajos sižetos. Konkursa finansējums ir 244 259 eiro.
Sanita Dika-Bokmeldere nav atbilstoša valdes locekļa amatam sabiedriskajā medijā, pauž Rožukalne.
Jaunievēlētā Latvijas Radio (LR) valdes locekle programmu attīstības jautājumos Sanita Dika-Bokmeldere ir neatbilstoša valdes locekļa amatam sabiedriskajā medijā, pauda Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes Komunikācijas studiju katedras vadītāja profesore Anda Rožukalne.
LR izaicinājumi – jauniešu auditorijas piesaiste un klausītāju skaita palielināšana, uzsver Dika-Bokmeldere.
Latvijas Radio (LR) reitingi ir labi, taču būtu jādomā par klausītāju skaita palielināšanu un iespējām rast ceļu uz jauniešu auditoriju, sacīja LR valdes locekļa amatā programmu attīstības jautājumos ieceltā Sanita Dika-Bokmeldere.
Latvijas Radio valdes locekļa amatā satura jautājumos iecelta Gerharda padomniece Sanita Dika-Bokmeldere.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) Latvijas Radio (LR) valdes locekļa amatā programmu attīstības jautājumos iecēlusi vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (VL-TB/LNNK) padomnieci Sanitu Diku-Bokmelderi, piektdien žurnālistiem paziņoja padomes locekļi.
Pedofilijas un citos skandālos iepītajam Jurim Milleram grib uzticēt Latvijas Radio attīstīšanu
Nominācijas komisija ir izvirzījusi divas personas Latvijas Radio (LR) valdes locekļa amatam programmu attīstības jautājumos – vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (VL-TB/LNNK) padomnieci Sanitu Diku-Bokmelderi un skandalozo šovbiznesa producentu Juri Milleru, liecina portāla Kasjauns.lv rīcībā esošā neoficiālā informācija.
Radio darbinieku "atklātā vēstule": Valde atvainojusies NEPLP
Saistībā ar Latvijas radio (LR) darbinieku izveidoto un pārraidīto videomateriālu, kurā pausta neuzticība Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) darbam, jaunā LR valde atvainojusies padomei par nepārdomātu iekšēju komunikāciju no LR puses, portāls "Delfi" uzzināja NEPLP.
Vērtē iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu no bijušo NEPLP locekļu puses
Valsts policija (VP) pēc Valsts kontroles (VK) sniegtās informācijas septembrī sākusi kriminālprocesu, lai izvērtētu iespējamu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu no bijušo Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) amatpersonu puses, apliecināja VP preses pārstāve Elīna Sprudzāne.
Jaunajai vadībai būs jāskaidro, vai radio darbinieku 'atklātā vēstule' nav bijusi izšķērdība.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) uzdevusi jaunajai Latvijas Radio (LR) valdes priekšsēdētājai Unai Klapkalnei noskaidrot, vai radio darbinieki izveidojot un pārraidot videomateriālu, kurā pausta neuzticība padomes darbam, nav nelietderīgi izmantojuši valsts naudu.
Latvijas Radio valdes priekšsēdētājas amatā ieceļ Unu Klapkalni
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) Latvijas Radio (LR) valdes priekšsēdētājas amatā apstiprinājusi Unu Klapkalni, bet valdes locekļa finanšu vadības jautājumos amatā apstiprināta Mārīte Tukiša, pirmdien žurnālistiem paziņoja NEPLP pārstāvji.
Žurnālistu asociācija: NEPLP saskatītās nepilnības Latvijas Radio lietvedībā nav pietiekošs pamats Roķes atlaišanai.
Nacionālās Plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) saskatītās nepilnības Latvijas Radio lietvedībā nav pietiekošs pamats atstādināt no amata Latvijas Radio valdes locekli Sigitu Roķi, aģentūru LETA informēja Latvijas Žurnālistu asociācijā (LŽA).
Uz Latvijas Radio vadītāja amatu kandidē Klapkalne un Salmiņš
Divi kandidāti, kurus nominācijas komisijas izvirzījusi Latvijas Radio (LR) valdes priekšsēdētāja amatam, ir vairāku agrāk "Dienas" grupā ietilpušo reģionālo laikrakstu izdevēja SIA "Reģionu mediji" īpašnieks un valdes priekšsēdētājs Uldis Salmiņš un bijusī Nacionālās informācijas aģentūras LETA valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.
Roķe neplāno apstrīdēt atcelšanu no Latvijas Radio valdes
Bijusī Latvijas Radio (LR) valdes locekle Sigita Roķe pagaidām neplāno pārsūdzēt Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumu atcelt viņu no amata.
Informācija par NEPLP sēdi 28. septembrī
NEPLP izskatīja administratīvā pārkāpuma lietu pret AS “BALTICOM”. Tā kā AS “BALTICOM” izplata audiovizuālās televīzijas programmas “Bollywood”, “NTV Still”, “NTV Serial”, “My Zen”, “Harmonija Klassik”, “O!”, “Animal Family”, “Eureka”, “NTV Prava”, “Pojehaļi” un “Fight Channel World”, kas nav iekļautas retranslācijas atļaujas retranslējamo programmu sarakstā, NEPLP nolēma piespriest administratīvo sodu 8000 eiro apmērā.
NEPLP izsaka neuzticību Latvijas Radio valdes loceklei Sigitai Roķei
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 28.septembra sēdē vienbalsīgi pieņēma lēmumu par neuzticības izteikšanu Valsts SIA “Latvijas Radio” (LR) valdes loceklei Sigitai Roķei un viņas atsaukšanu no amata. S.Roķe tiek atsaukta no LR valdes locekļa amata pienākumu pildīšanas ar 28.septembri.
Latvijas Radio nemaksā algas par varonību, NEPLP pārmetumus atspēko Roķe.
Latvijas Radio nemaksā nepamatoti lielas algas vai kādas piemaksas par varonību, komentējot Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja vietnieka Ivara Āboliņa pārmetumus, trešdien intervijā radio raidījumā "Labrīt" sacīja Latvijas Radio valdes locekle Sigita Roķe.
Informācija par NEPLP sēdi 14. septembrī
Izskatīts LR revīzijas ziņojums Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 14. septembra sēdē apstiprināja VSIA "Latvijas Radio" (LR) revīzijas komisijas ziņojumu par darbību pirmajā pusgadā.
Elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozarei nākamā gada budžetā nepieciešami € 24,446 miljoni
Elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozarei 2018.gada budžetā nepieciešami 24,446 miljoni eiro, otrdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē norādīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļi.
NEPLP: LR darbinieku piemaksas vairākkārt pārsniedz viņu pamatalgu.
Latvijas Radio (LR) darbiniekiem izmaksātās piemaksas vairākkārt pārsniedz pamatalgu, otrdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē atzina Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) loceklis Ivars Āboliņš.
Noslēgusies pirmā kārta konkursā uz vakantajiem Latvijas Radio valdes amatiem
7.septembrī Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes izveidotā nominācijas komisija, iepazīstoties ar amata kandidātu iesniegtajiem dokumentiem konkursam uz Latvijas Radio (LR) valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa finanšu vadības jautājumos amatiem, nolēma konkursa otrajai kārtai izvirzīt 11 valdes priekšsēdētāja amata kandidātus un 7 kandidātus, kuri pieteikušies uz valdes locekļa finanšu vadības jautājumos amatu.
NEPLP: Sabiedrisko mediju budžets jāstiprina jau pirms iziešanas no reklāmas tirgus
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) atbalsta Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā rosināto sabiedrisko mediju iziešanu no reklāmas tirgus no 2020.gada, un aicina izvērtēt iespējas jau no 2018. gada valsts budžeta piešķirt finansējumu sabiedrisko mediju stiprināšanai, kā prioritāti izvirzot atalgojuma jautājumu Latvijas Radio (LR) un Latvijas Televīzijā (LTV). Īstenojot sabiedrisko mediju pārdomātu iziešanu no reklāmas tirgus tuvāko gadu laikā un apzinoties tam nepieciešamā finansējuma apjomu, NEPLP uzsver, ka jau šobrīd ir svarīgi stiprināt sabiedriskos medijus, lai tie kalpotu par kvalitatīvu dialoga platformu sabiedrības interesēs, līdz ar to ir nepieciešams turpināt diskusiju par LR un LTV budžeta palielināšanu.
Belte: Lēmums atjaunot Latvijas Radio valdi trīs locekļu sastāvā bija pareizs
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmums atjaunot Latvijas Radio (LR) valdi trīs locekļu sastāvā uzskatāms par pareizu, teica Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētājs Ivars Belte.
Informācija par NEPLP sēdi 17.augustā
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 17.augusta sēdē lēma par administratīvā soda uzlikšanu SIA “TV3 Latvia” (TV3) divu pārkāpumu dēļ, no retranslējamo programmu saraksta izslēdza televīzijas programmu “REN TV International”, apstiprināja izmaiņas nolikumā “Par konkursa uz valsts SIA “Latvijas Radio” (LR) valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa finanšu vadības jautājumos amatiem izsludināšanu”, kā arī uzklausīja informāciju par vairākiem plašsaziņas līdzekļiem nodotās sabiedriskā pasūtījuma daļas izpildi.
Izsludina konkursu uz LR valdes priekšsēdētāja amatu un LR valdes locekļa finanšu vadības jautājumos amatu
Izsludinot konkursu, NEPLP nolēma, ka LR valdes priekšsēdētāja amatam aicina pieteikties Latvijas Republikas (LR) pilsoņus, kuriem ir valsts valodas un vismaz divu svešvalodu, no kurām viena ir Eiropas Savienības (ES) oficiālā valoda, zināšanas, maģistra grāds vadībzinātnēs, vismaz 5 gadus ilga darba pieredze vadošā amatā plašsaziņas līdzekļu jomā vai vidējas vai lielas kapitālsabiedrības, organizācijas vai iestādes vadībā, kā arī nevainojama reputācija un vairākas kompetences atbilstoši LR vadības specifikai, tostarp risku un pārmaiņu vadību, finanšu resursu pārvaldību un gada pārskatu sagatavošanu.
Informācija par 10. augusta NEPLP sēdi
Ceturtdien, 10.augustā Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) lēma par valsts SIA “Latvijas Radio” (LR) statūtu apstiprināšanu jaunā redakcijā, dokumentu iesniegšanu un saņemšanu Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā, par konkursa uz LR valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa finanšu vadības jautājumos amatiem izsludināšanu, kā arī par “Cold Office BBS Limited” 2017.gada 30.jūnija iesnieguma atstāšanu bez virzības.
Informācija par 2. augusta NEPLP sēdi
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 2.augusta sēdē uzklausīja Valsts SIA “Latvijas Televīzija” (LTV) investīciju plānu pārejas uz augstas izšķirtspējas apraides kvalitātes standartiem realizēšanai, lēma par pasākumiem Valsts SIA “Latvijas Radio” (LR) valdes stiprināšanā, kā arī apstiprināja vairāku televīzijas programmu iekļaušanu retranslējamo programmu sarakstā un piešķīra apraides atļaujas.
Informācija par 2. augusta NEPLP sēdi
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 2.augusta sēdē uzklausīja Valsts SIA “Latvijas Televīzija” (LTV) investīciju plānu pārejas uz augstas izšķirtspējas apraides kvalitātes standartiem realizēšanai, lēma par pasākumiem Valsts SIA “Latvijas Radio” (LR) valdes stiprināšanā, kā arī apstiprināja vairāku televīzijas programmu iekļaušanu retranslējamo programmu sarakstā un piešķīra apraides atļaujas.
Latvijas Radio turpina funkcionēt ierastajā režīmā
Šodien mediju telpā uzdoti vairāki jautājumi par izmaiņām Valsts SIA Latvijas Radio (LR) statūtos, nosakot, ka turpmāk radio vadīs valde trīs cilvēku sastāvā. Lai kliedētu bažas, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome apliecina, ka LR vadība ir rīcībspējīga un lemttiesīga. Vienīgajai valdes loceklei Sigitai Roķei ir piešķirtas tiesības pārstāvēt mediju gan atsevišķi, gan kopā ar pārējo valdi.
NEPLP neplāno atcelt Āboliņu no Latvijas Radio pārraudzīšanas.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) neplāno atcelt tās locekli Ivaru Āboliņu no Latvijas Radio (LR) pārraudzīšanas, šodien pēc NEPLP sēdes apliecināja padomes priekšsēdētāja Dace Ķezbere.
Informācija par NEPLP sēdi 2017.gada 6.jūlijā.
Apstiprina uzvarētāju konkursā par multimediālas populārās mūzikas platformas izveidi
Žurnālistu asociācija: NEPLP iejaucas sabiedrisko mediju redakcionālajos lēmumos.
Nacionālā Plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pārkāpj savas pilnvaras, pieprasot no Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio (LR) informāciju par to attiecībām ar sponsoriem, uzskata Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA).
Nepietiekamais finansējums padarījis Latvijas Radio par vienu no nabadzīgākajiem radio Eiropā.
Nepietiekamais finansējums padarījis Latvijas Radio (LR) par vienu no nabadzīgākajiem radio Eiropā, atklātā vēstulē paudusi LR valdes locekle Sigita Roķe. «Ar savām programmām un milzīgo satura apjomu, lielāko, lojālāko auditoriju, kas uzticas LR saturam, mēs esam viens no nabadzīgākajiem radio Eiropā,» norāda Roķe.
LVRTC apgrozījums pērn pārsniedzis 15,126 miljonus eiro
VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centra" (LVRTC) apgrozījums pagājušajā gadā bija 15,126 miljoni eiro, kas ir par 1,5% vairāk nekā 2015.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa saruka par 11,9% un bija 4,611 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.
Informācija par NEPLP sēdi 15.jūnijā
Noslēdzies konkurss TV raidījumu veidošanai par diasporas un remigrācijas tematiku Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 15.jūnija sēdē izvērtēja pieteikumus konkursam par televīzijas sižetu un raidījumu veidošanu par diasporas un remigrācijas tematiku. Par piemērotāko pretendentu atbilstoši konkursa nolikumam un saņemtajam punktu skaitam tika atzīts “IMLO Lat-Ireland Ltd” veidotais diasporas medijs “Piektais novads”, kas šajā konkursā uzvarēja arī pērn. Televīzijas ikmēneša žurnāls “Piektais novads” piedāvā sagatavot piecus 26 minūšu garus raidījumus, kas sastāv no 2- 3 sižetiem par aktualitātēm diasporā, kā arī viedokļiem par svarīgiem jautājumiem diasporas dzīvē, tostarp remigrāciju. Apstiprinot konkursa uzvarētāju, NEPLP rekomendē “IMLO Lat-Ireland Ltd” pilnveidot un uzlabot auditorijas sasniedzamību. Raidījums tiek veidots ar Ārlietu ministrijas atbalstu, tā veidošanai piešķirti 23 tūkstoši eiro.
Saeimas komisija konceptuāli atbalsta jauno Sabiedrisko mediju un to pārvaldības likumu
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā šodien konceptuāli atbalstīja Kultūras ministrijas (KM) pārstāvju prezentēto Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumprojektu.
"Pieci.lv" radošā komanda neziņā par radio nākotni.
Latvijas Radio (LR) valdes locekles Sigitas Roķes priekšlikums Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) pārveidot LR5 ("Pieci.lv") programmu par tikai latviešu mūzikas radio tās veidotājiem bija negaidīts un pārsteidzošs, atzina "Pieci.lv" satura galvenā redaktore Anna Platpire.
Roķe turpinās darbu Latvijas Radio valdē.
Vienīgā Latvijas Radio (LR) valdes locekle Sigita Roķe turpinās darbu valdē, ceturtdien žurnālistiem pavēstīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) loceklis Ivars Āboliņš.
Apsveicam! Jānis Dimants un Oļģerts Šusts saņem Triju Zvaigžņu ordeni
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sveic ilggadējo Latvijas televīzijas (LTV) žurnālistu Jāni Dimantu un Latvijas radio (LR) mūzikas redaktoru, mūzikas arhivāru Oļģertu Šustu ar Triju Zvaigžņu ordeņa saņemšanu.
Informācija par NEPLP sēdi 13. aprīlī
Ar likuma grozījumiem NEPLP veicina samērīgumu autortiesību maksājumu jomā Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 13. aprīļa sēdē pieņēma lēmumu iesniegt Saeimā priekšlikumus likumprojektam "Autortiesību kolektīvā pārvaldījuma likums". Priekšlikumi paredz līdzsvarot autortiesību īpašnieku un izmantotāju intereses tarifu noteikšanas jomā.
Izsludina divus konkursus par priekšvēlēšanu TV raidījumu veidošanu
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 23. marta sēdē izsludināja konkursu par priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu 2017. gadā nacionālajos komerciālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida TV programmas. Konkursa mērķis ir TV priekšvēlēšanu raidījumu veidošana un pārraidīšana, lai atspoguļotu pašvaldību vēlēšanu norisi Latvijas Republikas pilsētās (Rīga, Daugavpils, Jēkabpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Valmiera, Ventspils). Konkursa finansējums ir 65 tūkstoši eiro, to paredzēts sadalīt divās daļās – priekšvēlēšanu raidījumu veidošanai Rīgā un priekšvēlēšanu raidījumu veidošanai citās Latvijas pilsētās. Konkursā var pieteikties nacionālie komerciālie mediji, kas raida TV programmas. Konkursa pretendentiem pieteikumi jāiesniedz līdz šā gada 25. aprīlim.
Pauliņš un Lavrinovičs zaudē amatu Latvijas Radio; izsaimniekoti - 13 000
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ceturtdien izteikusi neuzticību Latvijas Radio (LR) valdes locekļiem Aldim Pauliņam un Uldim Lavrinovičam, žurnālistus informēja NEPLP loceklis un atbildīgais par LR Ivars Āboliņš. Valde neesot pratusi sastrādāties, kā arī atklāts, ka līdzekļi vairāk nekā 13 000 eiro vērtībā iztērēti neatbilstoši mērķim.
NEPLP izsaka neuzticību Latvijas Radio valdes locekļiem Pauliņam un Lavrinovičam.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ceturtdien izteikusi neuzticību Latvijas Radio (LR) valdes locekļiem Aldim Pauliņam un Uldim Lavrinovičam, žurnālistus informēja NEPLP loceklis un atbildīgais par LR Ivars Āboliņš.
NEPLP noraida Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja izteiktos pārmetumus.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) noraida Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Alda Pauliņa padomei izteiktos pārmetumus par tās kavēšanos risināt nesaskaņas LR valdes starpā un iejaukšanos LR valdes darbā, sacīja NEPLP loceklis Ivars Āboliņš.
Latvijas Radio vadītājs Pauliņš atkāpjas no amata.
Nepilnu gadu pirms pilnvaru termiņa beigām par atkāpšanos no amata paziņojis Latvijas Radio valdes priekšsēdētājs Aldis Pauliņš. Tāda rīcība seko pēc medijos plaši izskanējušajām ziņām par sabiedriskā medija darbinieku neapmierinātību ar zemajām algām. Pats Pauliņš aiziešanas iemeslos savu atbildību par neizdarībām nemin.
Informācija par NEPLP sēdi 23. februārī.
Uzdod LR iesniegt papildu dokumentus revīzijas komisijas ziņojuma apstiprināšanai Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 23. februāra sēdē iepazinās ar VSIA „Latvijas Radio“ (LR) revīzijas komisijas ziņojumu par LR finansiālajiem rādītājiem, saimniecisko darbību un sabiedriskā pasūtījuma izpildi. Ziņojuma apstiprināšanai LR revīzijas komisijai ir nepieciešama papildu informācija.
NEPLP uzdod LR sniegt ziņas par atalgojuma politiku un darbinieku noslodzi
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 15. februāra sēdē uzklausīja VSIA "Latvijas Radio" (LR) valdes redzējumu par LR darbību un LR darbinieku publiski pausto neapmierinātību ar atalgojumu. NEPLP uzdeva LR valdei līdz šā gada 1. martam iesniegt informāciju par LR pamatalgu un piemaksu sistēmu un līdz 1. aprīlim iesniegt padomē LR darbinieku darba noslodžu auditu. NEPLP pieņēma lēmumu izveidot Darba grupu sabiedrisko mediju darba samaksas sistēmas izvērtēšanai, kurā kopīgi strādās LR un VSIA "Latvijas Televīzija" (LTV) valdes locekļi, kā arī padomes locekļi. Darba grupa izvērtēs darba samaksas sistēmu abos sabiedriskajos medijos un sagatavos priekšlikumus nepieciešamajam papildu finansējumam 2018.-2020. gadam.
Latvijas Radio personāla izmaksu segšanai atvēlēs par 6-8% vairāk līdzekļu
Latvijas Radio (LR) no šā gada budžeta personāla izmaksām plāno atvēlēt par 6-8% vairāk līdzekļu, aģentūrai LETA sacīja LR valdes priekšsēdētājs Aldis Pauliņš.
NEPLP uzdod LR valdei skaidrot situāciju uzņēmumā
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir uzdevusi VSIA "Latvijas Radio" (LR) valdei līdz pirmdienai iesniegt NEPLP skaidrojumu par vairākiem ar LR darbību un attīstību saistītiem jautājumiem, kā arī sniegt valdes locekļu redzējumu par neapmierinātību LR kolektīvā ar LR valdes darbu. Lai gūtu pilnvērtīgu priekšstatu par norisēm LR, šodien NEPLP plāno uzklausīt LR programmu direktorus un arodbiedrības pārstāvjus, bet 15. februārī notiks diskusija ar LR valdes locekļiem.
Latvijas Radio darbinieki pauž neapmierinātību ar vadību un gatavi protesta akcijām
Vairums Latvijas Radio darbinieku ir neapmierināti ar atlīdzību par savu darbu, turklāt kā vāju vai ļoti vāju vērtē radio valdes darbu un ir gatavi protesta akcijām, vēsta Latvijas Radio un sabiedriskā medija portāls "lsm.lv".
Par NEPL padomes priekšsēdētāju ievēlēta Dace Ķezbere
Par jauno Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāju 6. februāra sēdē NEPLP ievēlēja Daci Ķezberi, kura līdz šim pildīja NEPL padomes priekšsēdētāja vietnieka pienākumus. Par NEPL padomes priekšsēdētāja vietnieku padomes locekļi ievēlēja Ivaru Āboliņu.
Apstiprina LR sabiedrisko pasūtījumu
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 1. februāra sēdē apstiprināja VSIA "Latvijas Radio" (LR) sabiedriskā pasūtījuma plānu 2017. gadam.
Jaunajai NEPL padomei novēl stiprināt padomes reputāciju, turpināt virkni iesāktu reformu
Jaunajai NEPL padomei novēl stiprināt padomes reputāciju, turpināt virkni iesāktu reformu Noslēdzot piecu gadu darba laiku Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP), līdzšinējie padomes locekļi šodien tikās ar jauno padomi. 1. februāris bija pēdējā darba diena četriem padomes locekļiem – Aijai Dulevskai, Dainim Mjartānam, Aināram Dimantam un Ivaram Zviedrim. Darbu NEPLP turpina Dace Ķezbere, kuru šajā amatā Saeima apstiprināja 2015. gada jūnijā. Jaunie NEPL padomes locekļi ir Ieva Beitika, Gunta Līdaka, Patriks Grīva un Ivars Āboliņš. Tikšanās laikā iepriekšējie padomes locekļi aktualizēja virkni nozīmīgu uzdevumu NEPLP un elektronisko mediju nozarē kopumā.
Informācija par NEPLP sēdi 26. janvārī
Apstiprina LTV darbības stratēģiju līdz 2019. gadam un sabiedrisko pasūtījumu 2017. gadam Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 26. janvāra sēdē apstiprināja VSIA “Latvijas Televīzija” (LTV) vidēja termiņa darbības stratēģiju 2017.-2019. gadam. LTV vispārējais stratēģiskais mērķis ir kļūt par pieprasītāko mediju (TV un web) nozarē, par līderi sasniegtās auditorijas ziņā un kvalitātes paraugu raidījumu satura jomā. LTV vīzija ir, ka šis ir atbildīgs, neatkarīgs un izcils uzņēmums, kurš iedvesmo, informē, izglīto un izklaidē sabiedrību.
Informācija par NEPLP sēdi 19. janvārī
Lemj par radio frekvencēm Kuldīgā un Valmierā Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 19. janvāra sēdē noteica, ka radio frekvence Kuldīgā 90,4 MHz frekvencē tiek izmantota nacionālo vai reģionālo komerciālo vai nekomerciālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmas aptveršanas zonas palielināšanai. Pretendentiem pieteikumi NEPLP jāiesniedz līdz šā gada 20. februārim.
Pçtîjumi
TV auditorijas pçtîjums Fokusa grupu diskusiju kopsavilkums 2016.gada oktobris - novembris
Latvijas Radio pieðíirti Eur 55 000 otra Briseles korespondenta darbîbas nodroðinâðanai
Latvijas Radio ir pieðíirti 55 000 eiro otra Briseles korespondenta darbîbas nodroðinâðanai nâkamajâ gadâ, komentçjot Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) iepriekð pausto par iniciatîvâm, kam nâkamâ gada budþetâ bûtu nepiecieðams rast lîdzekïus, sacîja Latvijas Radio Sabiedrisko un starptautisko attiecîbu daïas vadîtâja Ginta Subbota.
Informâcija par NEPLP sçdi 1. decembrî
Pagarina lîgumu ar Sportacentrs.com TV par bezmaksas virszemes apraidi Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 1. decembra sçdç pieòçma lçmumu pagarinât lîgumu par sabiedriskâ pasûtîjuma daïas nodoðanu televîzijas programmai Sportacentrs.com TV (SIA "4.vara"). Lîgums pagarinâts lîdz 2017. gada beigâm. Konkursâ par sabiedriskâ pasûtîjuma daïas nodoðanu Sportacentrs.com TV uzvarçja 2015. gada novembrî. Ðo konkursu NEPLP izsludinâja pçc tam, kad no bezmaksas televîzijas programmu saraksta tika izslçgta SIA ´Ogres Televîzija¡.
nformâcija par NEPLP sçdi 17. novembrî.
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 17. novembra sçdç apstiprinâja grozîjumus elektroniskajam plaðsaziòas lîdzeklim VSIA ¥Latvijas Radio´...
Informâcija par NEPLP sçdi 10. novembrî
Apstiprina instrukcijas par reklâmas apjomu komercmedijos un pakalpojumiem pçc pieprasîjuma Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 10. novembra sçdç apstiprinâja NEPLP instrukciju par reklâmas un televîzijas vai radio veikala apjoma aprçíinâðanu komerciâlo elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu sabiedriskâ pasûtîjuma ietvaros veidotajos raidîjumos. Instrukcija atspoguïo NEPLP viedokli par Elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu likuma (EPLL) piemçroðanu, aprçíinot reklâmas un TV vai radio veikala apjomu raidstundâ komercmedijos, kuri veido raidîjumus sabiedriskâ pasûtîjuma ietvaros. Atbilstoði EPLL nosacîjumiem, sabiedriskâ pasûtîjuma ietvaros tapuðos raidîjumos komercmedijos reklâmas apjoms nedrîkst pârsniegt 10% no kopçjâ raidstundas apjoma.
Ar radio nozari diskutç par digitâlâ radio testçðanu Latvijâ
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 8. novembrî rîkoja diskusiju par digitâlâ radio apraides testçðanu Latvijâ. Diskusijâ piedalîjâs privâto radiostaciju, Latvijas Raidorganizâciju asociâcijas, Latvijas Valsts radio un televîzijas centra (LVRTC), VISA ´Latvijas Radio¡ (LR), Kultûras un Satiksmes ministriju, kâ arî NEPLP pârstâvji. Radio nozares pârstâvji tika iepazîstinâti ar NEPLP lçmumu par digitâlâs radio apraides testu, ko nâkamâ gada laikâ veiks LR un LVRTC.
Digitâlo radio apraidi Latvijâ varçs testçt tikai Latvijas Radio
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) pieòçmusi konceptuâlu lçmumu par digitâlâs radio apraides testa veikðanu Latvijâ. Digitâlo radio apraidi Latvijâ varçs pârbaudît VSIA "Latvijas Radio" (LR), sadarbîbâ ar Latvijas Valsts radio un televîzijas centru viena gada laika periodâ. NEPLP lçmusi digitâlo radio apraidi ðajâ laikâ nepiedâvât komerciâlajiem elektroniskajiem plaðsaziòas lîdzekïiem.
Informâcija par NEPLP sçdi 13. oktobrî
Precizç un papildina vadlînijas par reklâmas izvietoðanu TV un radio Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 13. oktobra sçdç jaunâ redakcijâ apstiprinâja vadlînijas par Elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu likuma piemçroðanu par audiovizuâlu komerciâlu paziòojumu izvietoðanu TV un radio programmâs. Vadlîniju mçríis ir veidot vienotu izpratni un uzraudzîbu audiovizuâlo komerciâlo paziòojumu izvietoðanas jautâjumos. Vadlînijâs skaidroti un reglamentçti tâdi komerciâlu paziòojumu veidi kâ daïçja ekrâna reklâma, paðreklâma, produktu izvietoðana, sponsorçðana, radio un TV veikals un citi, kâ arî skaidrots slçptu audio un audiovizuâlu komerciâlu paziòojumu, kâ arî slçptas politiskâs reklâmas jçdzieni.
Informâcija par NEPLP sçdi 29. septembrî
Vçrtç sabiedriskâ pasûtîjuma izpildi Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 29. septembra sçdç uzklausîja revîzijas komisijas atzinumu par televîzijas Sportacentrs.com TV (SIA "4.vara") sabiedriskâ pasûtîjuma izpildi 2016. gada pirmajâ pusgadâ un uzklausîja piesaistîtâ mediju eksperta, Latvijas Universitâtes pasniedzçja Rolanda Tjarves vçrtçjumu par Sportacentrs.com TV veidotajâm sporta spçïu tieðraidçm. Pirmajâ pusgadâ sabiedriskâ pasûtîjuma ietvaros pârraidîtas 145 daþâdu sporta spçïu tieðraides.
Apstiprina vadlînijas LR 2017. gada sabiedriskajam pasûtîjumam
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 15. septembra sçdç apstiprinâja valsts SIA "Latvijas Radio" (LR) 2017. gada sabiedriskâ pasûtîjuma gada plâna veidoðanas vadlînijas. Programmu griezumâ NEPLP identificç virkni uzdevumu un ieteikumu LR, kas skar ziòu un informatîvi analîtiskâ satura, mâkslas un kultûras satura, bçrnu un jaunieðu satura un izklaides/ mûzikas satura veidoðanu.
Informâcija par NEPLP sçdi 21. jûlijâ
Izsniedz apraides atïauju jaunai TV programmai Daugavpilî Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 21. jûlija sçdç izsniedza apraides atïauju elektroniskajam plaðsaziòas lîdzeklim SIA "Skaòas atbalss" izklaidçjoði muzikâlas televîzijas programmas "Alise Plus TV" raidîðanai. Bûtisku programmas daïu aizòems mûzika, programmâ bûs tieðraides no sporta, kultûras un izklaidçjoðiem pasâkumiem Daugavpilî, kâ arî ziòas. Ðâ gada 5. aprîlî NEPLP atzina SIA "Ðkaòas atbalss" par uzvarçtâju konkursâ par vietçjâs TV programmas veidoðanu Daugavpilî.
Darbu sâk Latvijas Radio studija Rçzeknç
12. jûlijâ Rçzeknç darbu uzsâka Latvijas Radio (LR) Latgales multimediju studija, kas izveidota Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) ´Latgales elektronisko mediju programmas¡ ietvaros. Studijas uzdevums ir nodroðinât reìionâlâs informâcijas plûsmu visâs LR programmâs, veidot saturu portâlam LSM.lv, kâ arî nâkotnç attîstît kopprojektus ar Latvijas Televîziju (LTV). Rçzeknes studijas darbîbai Saeimas Budþeta un finanðu (nodokïu) komisija pieðíîra finansçjumu 155 tûkstoðu eiro apmçrâ.
Informâcija par NEPLP sçdi 9. jûnijâ
Piemçro sodus par pârkâpumiem TV programmâs Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 9. jûnija sçdç pieòçma lçmumu izteikt brîdinâjumu SIA ¥TV3 Latvia´ par produktu izvietoðanas (reglamentç Elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu likums) pârkâpumiem TV3 raidîjumâ ¥Gatavo 3 meþâ´.
Apstiprina LTV un LR gada pârskatus
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 26. maija sçdç apstiprinâja VSIA "Latvijas Televîzija" (LTV) un VSIA "Latvijas Radio" (LR) 2015. gada pârskatus. Abiem sabiedriskajiem medijiem 2015. gadâ ir izdevies izpildît tiem izvirzîtos uzdevumus, kas skar auditorijas sasniegðanu un apmierinâtîbu ar LTV un LR veidoto saturu.
Gunta Lîdaka: Ir pienâcis pçdçjais brîdis sakârtot Latvijas mediju telpu
Globâlo tirgu ietekmes palielinâðanâs, digitalizâcijas un gadiem ilgi nerealizçtâs mediju politikas rezultâtâ Latvijas mediju telpa aizvien vairâk novâjinâs un tâs attîstîba ir apdraudçta. Attîstoties digitâlajai videi, tradicionâlie mediji ir spiesti optimizçt savu darbîbu ne tikai lai saviem patçrçtâjiem piedâvâtu kvalitatîvu saturu, bet vispâr izdzîvotu.
Informâcija par NEPLP sçdi 18. maijâ
Apstiprina LTV un LR revîzijas komisiju sastâvu Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 18. maija sçdç apstiprinâja VSIA "Latvijas Televîzija" (LTV) un VSIA "Latvijas Radio" (LR) revîzijas komisiju sastâvu. Par LTV revîzijas komisijas priekðsçdçtâju tika apstiprinâta NEPLP priekðsçdçtâja vietniece Dace Íezbere, bet par LR revîzijas komisijas priekðsçdçtâju tika apstiprinâts NEPLP loceklis Dainis Mjartâns.
Haoss elektronisko mediju uzraudzîbâ
Revîzijas ziòojumâ gandrîz katra no sadaïâm sâkas ar to, ka mçs jau vairâkus gadus pçc kârtas sniedzam ieteikumus veikt uzlabojumus, - tâ situâciju Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomç (NEPLP) intervijâ Românam Meïòikam raksturo valsts kontroliere Elita Krûmiòa.
Sabiedriskâ labuma tests: saglabâjas augsta auditorijas apmierinâtîba un uzticçðanâs LTV un LR saturam
Latvijas sabiedrisko mediju – Latvijas Televîzijas (LTV) skatîtâji un Latvijas Radio (LR) klausîtâji – ir novçrtçjuði pozitîvâs pârmaiòas, kas gada laikâ notikuðas abu sabiedrisko mediju veidotajâ saturâ, apliecina "GfK" veiktais LTV un LR zîmolu, raidîjumu un auditorijas pçtîjums. Apmierinâtîbas indekss ar LTV saturu saglabâjies 75% lîmenî (regulârie LTV skatîtâji, kuri skatâs kâdu no LTV kanâliem vismaz reizi nedçïâ), bet apmierinâtîba ar LR saturu sasniedz 86% (regulârie LR klausîtâji, kuri klausâs kâdu no LR programmâm vismaz reizi nedçïâ).
Asociâcija: lai stiprinâtu cîòu ar propagandu, jâpalielina sabiedrisko mediju finansçjums
Latvijas Raidorganizâciju asociâcijas (LRA) valde vçlas finansçjuma palielinâðanu sabiedriskajiem medijiem, lai Latvija veiksmîgâk varçtu pretoties propagandai, zinâja asociâcijâ.
Informâcija par NEPLP sçdi 14. aprîlî
Apstiprina LR 2015. gada sabiedriskâ pasûtîjuma izpildi Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 14.aprîïa sçdç apstiprinâja valsts SIA "Latvijas Radio" (LR) pârskatu par 2015. gada sabiedriskâ pasûtîjuma izpildi.
Apstiprina grozîjumus elektronisko mediju nozares stratçìijâ
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 23. marta sçdç apstiprinâja grozîjumus Elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu nozares attîstîbas nacionâlajâ stratçìijâ 2012.-2017.gadam.
Informâcija par NEPLP sçdi 16. martâ
Administratîvi soda LTV, LR, SWH un Voxell Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 16. marta sçdç par konstatçtajiem pârkâpumiem uzlika administratîvos sodus VSIA "Latvijas Televîzija" (LTV), AS "Radio SWH", SIA "Voxell Baltic" un VSIA "Latvijas Radio" (LR).
Informâcija par NEPLP sçdi 11. februârî
LSM.lv pârvaldi îstenos LTV Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 11. februâra sçdç apstiprinâja VSIA ´Latvijas Televîzija¡ (LTV) un VSIA ´Latvijas Radio¡ (LR) valdes vienoðanos, kas paredz, ka LTV un LR vienotâ ziòu portâla LSM.lv administratîvo un finanðu pârvaldi îsteno LTV.
Informâcija par NEPLP sçdi 4. februârî
Brîdina "Krievijas hîtu radio" par valodas nosacîjumu pârkâpumu Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 4. februâra sçdç pieòçma lçmumu izteikt brîdinâjumu SIA "Krievijas hîtu radio" par apraides atïaujas noteikumu pârkâpðanu, neievçrojot programmai "Krievijas hîtu radio" apraides atïaujas darbîbas pamatnosacîjumos noteikto valodas proporciju. Konstatçtie pârkâpumi radiostacijai jânovçrð mçneða laikâ. Saskaòâ ar Elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu likumu, NEPLP ir tiesîbas anulçt elektroniskajam plaðsaziòas lîdzeklim izsniegto apraides atïauju, ja mçneða laikâ pçc brîdinâjuma izteikðanas, elektroniskais plaðsaziòas lîdzeklis nepârtrauc attiecîgâ noteikuma pârkâpðanu vai attiecîgo noteikumu pârkâpj atkârtoti.
Informâcija par NEPLP sçdi 28. janvârî
Konkursâ par radio raidîjumu veidoðanu Latgalç uzvar "Lietiðíâ Latgale" Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 28. janvâra sçdç apstiprinâja uzvarçtâju konkursâ par radio raidîjumu veidoðanu latvieðu valodâ 2016.gadâ Latgales reìionâlajos un vietçjos elektroniskajos plaðsaziòas lîdzekïos. Konkursâ uzvarçja producentu grupa SIA "Lietiðíâ Latgale", kas piedâvâ veidot radio raidîjumus "Pi myusium Latgolâ" latvieðu un latgalieðu valodâs. Raidîjumus iecerçts pârraidît vietçjâs un reìionâlajâs radiostacijâs ("Latgales Radio", "Ef-Ei", "Divu Krastu Radio", "Radio Marija Latvija"), kâ arî internetâ.
Apstiprina sabiedrisko pasûtîjumu LTV, LR un LSM.lv
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 28. janvâra sçdç apstiprinâja sabiedriskâ pasûtîjuma daïu, ko 2016. gadâ îstenos valsts SIA ´Latvijas Televîzija¡ (LTV), valsts SIA ´Latvijas Radio¡ (LR), kâ arî sabiedrisko mediju portâls LSM.lv.
NEPLP iedzîvina Latgales elektronisko mediju programmu
Izsludinot èetrus konkursus par radio un TV programmu veidoðanu Latgalç, Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) ir sâkusi ieviest ´Latgales elektronisko mediju programmu,¡ kuras mçríis ir stiprinât Latgales informatîvo sasaisti ar pârçjiem Latvijas apgabaliem un garantçt, ka pierobeþâ dzîvojoðie Latvijas iedzîvotâji tiek informçti par valstî notiekoðajiem procesiem un starptautisko notikumu attîstîbu.
Par NEPLP 7.decembra sçdç pieòemtajiem lçmumiem
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 7.decembra sçdç iepazinâs ar revîzijas komisijas ziòojumiem par VSIA "Latvijas Televîzija" un VSIA "Latvijas Radio" saimniecisko darbîbu 2015.gada deviòos mçneðos.
Radio 21. gadsimtâ - kâdas pârmaiòas gaidâmas
Kad pasaule iepazina televîziju, tika pasludinâts, ka radio tûlît beigs pastâvçt, taèu, kâ jûs dzirdat, radio vçl skan un visticamâk arî turpinâs skançt. Turpinot atzîmçt Latvijas Radio deviòdesmit gadu jubileju, ðoreiz pievçrðamies radio nâkotnei. Kâ radio skançs 21. gadsimtâ - mobilajâs ierîcçs, internetâ, bez interneta starpniecîbas? Kas ir kognitîvais radio un kâdus izaicinâjumi priekðâ tehnoloìiju zinâtâjiem, lai radio atkarotu savas pozîcijas mediju jomâ? Par radio nâkotni raidîjumâ Zinâmais nezinâmajâ saruna ar Rîgas Tehniskâs universitâtes Elektronikas un telekomunikâciju fakultâtes profesoru Guntaru Balodi un Latvijas Radio valdes locekli tehniskâ nodroðinâjuma jautâjumos Uldi Lavrinovièu.
NEPLP soda LR par rupjîbâm LR5 çterâ
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 27. augusta sçdç pieòçma lçmumu sodît VSIA ´Latvijas Radio¡ (LR), uzliekot administratîvo sodu – naudas sodu 1500 eiro apmçrâ par muzikâlu darbu ar rupju un nepieklâjîgu saturu izplatîðanu programmas "Latvijas Radio 5 – Pieci.lv" (LR5) raidîjuma "Beidz ar pieci´ rubrikâ "3:30 klubs". Elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu likuma (EPLL) un LR Rîcîbas kodeksa pârkâpumi konstatçti 26.maija, 7., 8., 9. un 16. jûnija raidîjumos.
No amata atstâdina "Pieci.lv" programmas direktoru Dagili
Latvijas Radio (LR) valde programmas "Pieci.lv" pieïauto pârkâpumu dçï treðdien nolçmusi no amata atstâdinâja programmas direktoru Kârli Dagili, informçja LR preses sekretâre Laura Elizabete Vanaga.
NEPLP uzsver nepiecieðamîbu stiprinât latgalieðu valodas izmantoðanu elektroniskajos medijos
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 7. jûlija sçdç apstiprinâja grozîjumus Elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu nozares attîstîbas nacionâlajâ stratçìijâ 2012. – 2017. gadam, par vienu no prioritâtçm izvirzot nepiecieðamîbu nodroðinât sabiedrisko pasûtîjumu raidîjumus latgalieðu valodâ, kâ arî îstenot NEPLP Latgales elektronisko mediju programmu.
Vçrîgais «Pieci.lv» klausîtâjs Polis: Latvijas Radio rupji un apzinâti çterâ pazemo sievietes.
Radio «SuperFM» vadîtâjs Uìis Polis nosûtîjis kârtçjo vçstuli Saeimas Cilvçktiesîbu un sabiedrisko lietu komisijai, norâdot, ka Latvijas Radio rupji un apzinâti pazemo sievietes, atskaòojot çterâ rupjîbâm bagâtu dziesmu.
Latvijas Radio vçlas skaidrojumu, vai latgalieðu dialekts jâuzskata par sveðvalodu.
Latvijas Radio vçlçtos dzirdçt skaidrojumu no likumdevçju puses, vai latgalieðu valoda kâ latvieðu valodas paveids arî mediju telpâ uzskatâma kâ sveðvaloda, jo atkarîbâ no tâ Latvijas Radio bûtu jâlemj, ko darît ar raidîjuma «Kolnasâtâ» raidîðanu çterâ, sacîja sabiedriskâ medija valdes priekðsçdçtâjs Aldis Pauliòð.
NEPLP deputâtiem skaidro savus lçmumus un darbîbu, ðaubas par Padomes reputâciju – nepamatotas
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) nosûtîjusi izsmeïoðu informâciju Saeimas Cilvçktiesîbu un sabiedrisko lietu komisijai, kurâ atbild uz Saeimas deputâtu iesniegumu par NEPL padomes locekïu atbrîvoðanu no amata.
Sabiedriskâ labuma tests: augusi auditorijas apmierinâtîba un uzticçðanâs LTV un LR saturam
Latvijas Televîzijas (LTV) skatîtâji un Latvijas Radio (LR) klausîtâji ir novçrtçjuði pozitîvâs pârmaiòas, kas gada laikâ notikuðas abu sabiedrisko mediju saturâ – to apliecina "GfK Retail and Technology Baltic" veiktais pçtîjums. Apmierinâtîbas indekss ar LTV saturu audzis no 70% lîdz 75% (regulârie LTV skatîtâji, kuri skatâs kâdu no LTV kanâliem vismaz reizi nedçïâ), bet apmierinâtîba ar LR saturu augusi no 85% lîdz 88% (regulârie LR klausîtâji, kuri klausâs kâdu no LR programmâm vismaz reizi nedçïâ).
Informâcija par NEPLP sçdi 7. maijâ
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 7. maija sçdç apstiprinâja grozîjumus elektroniskajam plaðsaziòas lîdzekïiem SIA "BRADIS", SIA "Elektrons S", AS "Balticom" un SIA "KTV TELEANSS" izsniegtajâs retranslâcijas atïaujâs.
Radio NABA
Sâk testa apraidi LR6 - RADIO NABA.
NEPLP pateicas Jânim Siksnim par ieguldîjumu Latvijas Radio attîstîbâ.
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) izsaka pateicîbu Jânim Siksnim par viòa ieguldîjumu Latvijas Radio (LR) attîstîbâ. Trîs gadu laikâ LR J.Sikðòa vadîbâ ir nostiprinâjis savas pozîcijas daþâdâs auditorijâs kâ neatkarîgs un kvalitatîvs sabiedriskais medijs. J.Siksnis ir aktîvi piedalîjies vairâku nozîmîgu projektu virzîbâ, piemçram, sabiedriskâ medija interneta platformas Lsm.lv tapðanâ, multimediâlas programmas jaunieðu auditorijai LR5 izveidç un citos. Pçdçjâ pusgada laikâ ir uzsâktas arî LR organizatoriskâs uzbûves pârmaiòas.
Latvijas Radio aicina NEPLP un jauno valdi skaidrot konkursa norisi.
Latvijas Radio arodbiedrîba iesniegusi vçstuli Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) vadîtâjam Ainâram Dimantam, kurâ aicina viòu un jaunos Latvijas Radio valdes locekïus ðodien plkst.14 ierasties uz arodbiedrîbas sçdi, lai skaidrotu savu redzçjumu par radio attîstîbu, liecina tvitera kontâ radio pârstâvja Ivo Leitâna publicçts ziòojums.
Latvijas Radio valdes priekðsçdçtâju Siksni nomaina Aldis Pauliòð
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) ðodien Latvijas Radio valdes priekðsçdçtâja amatam izraudzîjusies sociologu, pçtîjumu aìentûras «Factum Group» vadîtâju Aldi Pauliòu, informçja NEPLP pârstâvji.
Budþeta brâíi mediju jomâ: Latvijas Radio paliek bez studijas Latgalç, NEPLP - bez adekvâta mediju monitoringa.
Saeimas pieòemtâ valsts budþeta 2015.gadam viena no prioritâtçm ir nacionâlâ droðîba. Tâ ir starptautiskajiem notikumiem atbilstoða un pamatota prioritâte. Taèu tâ palikusi bez nepiecieðamâ finanðu seguma daudz diskutçtajâ mediju jomâ.
No janvâra atsâks skançt radio 'Naba'.
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 11. decembra sçdç apstiprinâjusi valsts SIA "Latvijas Radio" (LR) ieceri veidot jaunu alternatîvâs kultûras un mûzikas programmu LR6, portâlu "Delfi" informç NEPLP
LR5 noòçma un iedeva Latgalei.
LR5 noòçma un iedeva Latgalei. Tas labi Belte un Siksnis aizgâja mâjâs, bet komisija piekrita monitoringa centra lûgumam, Latgales radio vajadzîgos lîdzekïus noòems LR5, bet 150 000 pieðíirs komercstacijâm
NEPLP apstiprina 2015.gada sabiedrisko pasûtîjumu LTV un LR.
Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) sçdç 11.decembrî apstiprinâja sabiedrisko pasûtîjumu, ko 2015.gadâ îstenos SIA ´Latvijas Televîzija¡ (LTV) un valsts SIA ´Latvijas Radio¡ (LR). Sabiedriskâ pasûtîjuma gada plâni jau tuvâkajâ laikâ bûs pieejami NEPLP mâjas lapâ Neplpadome.lv.
Izvirza seðus pretendentus amatiem LR valdç.
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 11.decembrî pçc konsensa principa izraudzîjâs seðus pretendentus konkursa treðajai kârtai uz valsts SIA ´Latvijas Radio¡ (LR) trim valdes locekïu amatiem – divus pretendentus katram valdes amatam. Turpmâkajâ konkursa gaitâ notiks katra kandidâta profesionâlo spçju un kompetenèu novçrtçðana, ko veiks personâla vadîbas konsultâciju uzòçmums SIA ´Eiro Personâls¡ ar amata atbilstîbas testu un kompetenèu interviju, ievçrojot arî pretendentu paðu norâdîtâs prioritâtes konkrçtam amatam LR valdç. Ârçjo konsultantu sniegto vçrtçjumu NEPLP òems vçrâ, pieòemot galîgo lçmumu par LR valdes sastâvu.
NEPLP apstiprina LR ieceri veidot alternatîvâs kultûras kanâlu.
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 11. decembra sçdç apstiprinâja valsts SIA ´Latvijas Radio¡ (LR) ieceri veidot jaunu alternatîvâs (nekomerciâlâs) kultûras un mûzikas programmu LR6. NEPLP arî nolçma izsniegt LR attiecîgu apraides atïauju. Jauna alternatîvâs (nekomerciâlâs) kultûras programma tiks veidota, sadarbojoties ar neatkarîgo producentu ´NABA¡. Jaunâ programma ir iekïauta LR sabiedriskâ pasûtîjuma plânâ 2015.gadam.
Konkursâ uz Latvijas Radio valdi saòem 19 pieteikumus.
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) lîdz 28.novembra plkst. 16:00 ir saòçmusi 19 pieteikumus konkursam uz valsts SIA Latvijas Radio valdes locekïu amatiem. Konkurss tika izsludinâts ðâ gada 3.novembrî.
NEPLP atver pieteikumus konkursam uz Latvijas Radio valdi.
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 1.decembrî atvçra 19 saòemtos pieteikumus konkursam uz valsts SIA Latvijas Radio (LR) valdes locekïu amatiem. NEPLP sçdç tika konstatçts, ka 18 no iesniegtajiem pieteikumiem atbilst konkursa nolikuma prasîbâm un ir virzâmi vçrtçðanai nâkamajâs konkursa kârtâs.
Latvijas Radio tomçr domâ atjaunot «Radio NABA» kâ 6. kanâlu
Latvijas Radio plâno pilnâ apmçrâ atjaunot staciju «Radio NABA», integrçjot to radio kâ Radio 6 kanâlu. Tas bûtu nekomerciâls radio, kura izmaksas segtu sponsori. Patlaban tiek gaidîts Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) lçmums, ar kuru padome kavçjas.
NEPLP izsludina konkursu uz trim Latvijas Radio valdes locekïu amatiem.
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) ðodien izsludinâjusi atklâtu konkursu uz trim valsts SIA "Latvijas Radio" valdes locekïu amatiem, biznesa portâlu "Nozare.lv" informçja NEPLP pârstâvji.
NEPLP iniciatîva valdîbas deklarâcijai: Latvijas Sabiedriskâ medija izveide.
Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas vadîtâ Ministru kabineta deklarâcijâ bija (un, cerams, – paliks) sadaïa ´Kvalitatîvas, demokrâtiskas informatîvâs telpas veidoðana¡. Tâs ietvaros bija iecerçts ´aktualizçt diskusiju¡ par sabiedrisko mediju attîstîbu un radît labvçlîgus apstâkïus sabiedrisko mediju attîstîbai. Apzinoties apvienota sabiedriskâ medija (Latvijas Televîzija (LTV) + Latvijas Radio (LR) + interneta platforma) potenciâlu, iepriekðçjâs valdîbas faktiski ir atbalstîjuðas lielâko un vajadzîgâko reformu Latvijas elektronisko mediju tirgû – vienota sabiedriskâ medija izveidi. Tas ir loìisks solis, ko jau spçruði abi mûsu kaimiòi – lietuvieði un igauòi, tomçr Latvijâ reforma ir pamatîgi iestrçgusi.
Sabiedriskâ labuma tests: augusi auditorijas uzticçðanâs LTV un LR saturam
Latvijas Televîzijas (LTV) skatîtâji un Latvijas Radio (LR) klausîtâji ir novçrtçjuði pozitîvâs pârmaiòas, kas pçdçjo divu gadu laikâ notikuðas abu mediju saturâ – to apliecina "GfK Retail and Technology Baltic" jûlijâ veiktais pçtîjums. Uzticçðanâs indekss LTV saturam audzis no 60% (Uzticçðanâs indeksa LTV un LR 2012.g. avots: ´Jauna Latvijas sabiedriskâ elektroniskâ medija izveides koncepcijas detalizâcija¡, 14.lpp., NEPLP) lîdz 69% (regulârie LTV skatîtâji), bet uzticçðanâs LR saturam augusi no 63% lîdz 79% (regulârie LR klausîtâji).
Sabiedriskâ konsultatîvâ padome (SKP) iesaka valdîbai atbalstît ´Latvijas Radio¡ Latgales reìionâlâs studijas izveidi Rçzeknç
SKP sanâksmç 22.augustâ tika nolemts, ieteikt valdîbai atbalstît izveidot ´Latvijas Radio¡ reìionâlo studiju Latgalç, lai efektîvâk raþotu vietçjai auditorijai piemçrotu sabiedriskâ medija saturu. Izveidojot studiju, jâstrâdâ uz visas sabiedrîbas saliedçjoðu saturu, kâ arî jâòem vçrâ katra Latgales reìiona îpatnîbas.
Sabiedriskâ konsultatîvâ padome (SKP) iesaka valdîbai atbalstît ´Latvijas Radio¡ Latgales reìionâlâs studijas izveidi Rçzeknç
SKP sanâksmç 22.augustâ tika nolemts, ieteikt valdîbai atbalstît izveidot ´Latvijas Radio¡ reìionâlo studiju Latgalç, lai efektîvâk raþotu vietçjai auditorijai piemçrotu sabiedriskâ medija saturu. Izveidojot studiju, jâstrâdâ uz visas sabiedrîbas saliedçjoðu saturu, kâ arî jâòem vçrâ katra Latgales reìiona îpatnîbas.
Latvijas Radio piedâvâs savus raidîjumus arî "podcast" formâtâ
Sâkot ar augustu, Latvijas Radio (LR) veidotos raidîjumus klausîtâjiem piedâvâs arî "podcast" formâtâ, informçja LR preses sekretâre Laura Elizabete Vanaga..
Radio viïòos tieðraide no "Positivus" skançs Latvijas Radio 5 - "Pieci.lv".
No piektdienas rîta Latvijas Radio 5 - "Pieci.lv" programma, sâkot ar brokastu ðovu "Pieci Rîti" sâks skançt no "Positivus" festivâla teritorijas Salacgrîvâ, tâdçjâdi ïaujot gan braucçjiem, gan nebraucçjiem pilnvçrtîgi iejusties Baltijas lielâkajâ mûzikas notikumâ, portâlu "Delfi" informç radio pârstâvji.
NEPLP izsniedz atïauju jaunas sporta televîzijas programmas raidîðanai.
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) ðodien izsniedza reìionâlâs televîzijas apraides atïauju SIA ´Best4Sport¡ televîzijas programmas ´BEST4SPORT TV¡ raidîðanai. Jaunais sporta kanâls sniegs plaðu ziòu apskatu par aktuâlâkajiem sporta notikumiem Latvijâ – gan nacionâla, gan reìionâla mçroga –, kâ arî atspoguïos spilgtâkos notikumus starptautiskajâ arçnâ. To paredzçts pârraidît virszemes un interaktîvajâ televîzijâ, kâ arî internetâ.
Siksnis: Latgalei jâbût specifiskam radio saturam.
Par nostâjas maiòu, LR jauniem projektiem, attîstîbas plâniem un lomu informâcijas karâ ar citvalstu propagandu Neatkarîgâs intervija ar J. Siksni.
VAS ES eksperti nodroðina LR4 apraides tîkla paplaðinâðanu.
FM viïòos raidoðie tîkli, kuri attîstâs uz Reìionâlâ plânâ "Þençva 84" ietvertajiem frekvences pieðíîrumiem, Latvijas teritorijâ gandrîz pilnâ mçrâ ir izmantoti.
Par LTV un LR interneta platformu direktoru izvçlçts Voldemârs Oliòð.
No ceturtdienas Latvijas Televîzijas (LTV) un Latvijas Radio (LR) interneta platformu direktora amatâ stâsies Voldemârs Oliòð.
Latvijas Radio maina frekvences Latgalç.
Latvijas Radio (LR) no svçtdienas, 1.jûnija, paplaðina apraides tîklu Latgalç un maina raidîtâju frekvences, informçja LR. Frekvenèu maiòa saistîta ar tehniskiem uzlabojumiem, lai palielinâtu LR pieejamîbu klausîtâjiem Latvijas austrumu pierobeþâ un paplaðinâtu raidîtâja signâla uztveramîbas zonu Rçzeknes, Daugavpils un Dagdas pilsçtâs un to apkârtnç, norâda LR.
Aicinâjums atbalstît Latvijas Sabiedriskâ medija tapðanu.
Kopð 2014. gada februâra, vçrojot notikumus Ukrainâ, esam sapratuði, cik apdraudçti patiesîbâ esam. Mçrítiecîgs informatîvais karð saðíeltu sabiedrîbu âtri var polarizçt lîdz etniskam naidam – vienai no bîstamâkajâm parâdîbâm ikvienas valsts, nâcijas pastâvçðanai. Latvijai ir tikai viena iespçja augt – esot demokrâtiskai, Satversmes valstij un vienotai sabiedrîbai, kurâ jautâjums par mûsu valsts pamatvçrtîbu ir atbildams îsi un konkrçti: "Tâ ir mûsu kopîga zeme, mûsu bçrnu nâkotne." Ðodien ne visi Latvijas iedzîvotâji jûtas piederîgi mûsu zemei; ðîm ðaubâm topot dziïâkâm, tâs izmanto mûsu austrumu kaimiòð. Kamçr Latvija nav vienota, tâ vienmçr ir un paliks viegls mçríis.
NEPLP: Jâattîsta Latgales mediju programma.
Òemot vçrâ starptautisko notikumu attîstîbu un to ietekmi uz Latvijas nacionâlo informatîvo telpu, Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) ieskatâ ir jâattîsta Latgales mediju programma, kas ïautu mazinât ârvalstu informâcijas avotu ietekmi uz ðajâ apgabalâ dzîvojoðajiem iedzîvotâjiem.
Latvijas Radio par pieðíirto naudu krievvalodîgajam saturam reklamçs sevi un brauks komandçjumos.
Latvijas Radio par valdîbas pieðíirtajiem lîdzekïiem krievvalodîgajiem domâtâ satura izveidei plâno reklamçt LR4 un portâla "lsm.lv" saturu krieviski, pieòemt jaunus darbiniekus, braukt komandçjumos uz bijuðajâm Padomju Savienîbas valstîm, kâ arî paplaðinât radio apraidi Latgales reìionâ, pastâstîja Latvijas Radio vadîtâjs Jânis Siksnis.
NEPLP apstiprina vadlînijas Latvijas Radio sabiedriskâ pasûtîjuma izstrâdei.
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) apstiprinâjusi vadlînijas valsts SIA "Latvijas Radio" (LR) 2015. gada sabiedriskâ pasûtîjuma gada plâna sastâdîðanai. NEPLP lçmumâ noteikts, ka LR sabiedriskâ pasûtîjuma plânoðanâ jâvadâs no koncepcijâ par jauna Latvijas sabiedriskâ elektroniskâ medija izveidi ietvertajiem mçríiem.
NEPLP: steidzami jâpieðíir papildu finansçjums LTV un LR ziòu kapacitâtes stiprinâðanai.
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) vçrsusies Finanðu un Kultûras ministrijâs, kâ arî Saeimâ ar lûgumu paâtrinâti pieðíirt papildu finansçjumu no lîdzekïiem neparedzçtiem gadîjumiem sabiedriskâ pasûtîjuma veidoðanai Latvijas Televîzijai, Latvijas Radio un apvienotajam sabiedrisko mediju portâlam Lsm.lv, lai nekavçjoties varçt îstenot mediju satura pilnveidoðanas pasâkumus, kas sniegtu objektîvu, izsvçrtu, aktuâlu informâciju par notikumiem Latvijâ un pasaulç un kas ïautu sasniegt daþâdas auditorijas Latvijâ un pasaulç.
NEPLP apstiprina LTV un LR vadîbas mçríus.
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) ir apstiprinâjusi valsts SIA "Latvijas Televîzija" (LTV) un valsts SIA "Latvijas Radio" (LR) vadîbas mçríus 2014. gadam.
Latvijas Radio vçlçðanu gadâ grasâs pârtraukt Saeimas plenârsçþu translâciju.
Saeima no Latvijas Radio saòçmusi brîdinâjumu, ka no ðâ gada 10. februâra tiks pârtraukta Saeimas plenârsçþu translâcija Latvijas Radio 5. kanâlâ, kâ arî sçþu translâcijas nodroðinâðana Latvijas Radio 3 apraidç ârpus Rîgas. Par to Saeimas deputâtus ceturtdien informçja Saeimas priekðsçdçtâja Solvita Âboltiòa (V).
Latvijas Himna katru rîtu 6.00 radio çterâ
Turpmâk katru rîtu European Hit Radio, Radio SuperFM un Radio Hiti Rossii sâks ar Latvijas himnas atskaòoðanu plkst. 6:00. No ð. g. 19. novembra turpmâk katru rîtu plkst. 6:00 himnu dziedâs kâds no Latvijas pazîstamâkajiem mûziíiem. Himnas ir latvieðu vadoðo mûziíu dâvinâjums Latvijai un apveikums klausîtâjiem! SVEICAM VISUS LATVIJAS IEDZÎVOTÂJUS VALSTS SVÇTKOS! Avots: www.superfm.lv
Atklâj nepilnîbas NEPLP uzraudzîbâ pâr LTV un LR.
Valsts kontrole (VK) pçc pârbaudes Nacionâlo elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomç (NEPLP) konstatçjusi vairâkas nepilnîbas, tostarp padomes darbinieku transporta un sakaru kompensâciju izmaksâ, kâ arî nepietiekamâ uzraudzîbâ pâr sabiedriskajiem medijiem – Latvijas Radio (LR) un Latvijas Televîziju (LTV), liecina VK revîzijas ziòojums.
Ufo gatavs sarunâm ar «Radio 101» dîdþejiem
Latvijas Radio vadîbai ieteikts uzrunât «Radio 101» radoðos darbiniekus, biznesa portâlam «Nozare.lv» teica Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes priekðsçdçtâjs Ainârs Dimants. Viòð teica, ka ir informçts par problçmâm minçtajâ radio un to, ka ðî radiostacija pârtraukusi skançt. Tâdçï sabiedriskâ radio vadîbai ieteikts uzrunât radoðos darbiniekus, jo sabiedriskajam radio ir uzdevums veidot jaunieðu programmas.
Iespçjams atstâs tikai vienu valsts radio.
Latvijas Radio ðodien Nacionâlajâ radio un televîzijas padomç (NRTP) iesniedza sagatavoto biznesa plânu un jau rît, 24.martâ, tas tiks iesniegts Finanðu ministrijâ, informçja Latvijas Radio preses sekretâre Ilze Vasermane.
Informâcija presei par sçdi 12.03.2009 15:49
....kanâla maiòu no Mâlpils 12.TV kanâla uz 34.TV kanâlu.
Dzintris Kolâts: Atbildes par Latvijas Radio patlabançjo situâciju!
Dzintris Kolâts: Atbildes par Latvijas Radio patlabançjo situâciju Dzintris Kolâts, Latvijas Radio ìenerâldirektora p.i. * * atbilde uz Ainârs Vizulis, Eduards Ozoliòð: Bûtiski jautâjumi par Latvijas Radio!
"Latvijas Radio" daïçji apklusîs jau februârî.
Naudas trûkuma dçï jau no februâra visâs "Latvijas Radio" (LR) programmâs katru dienu daþas stundas valdîs klusums, otrdien pçc valdîbas sçdes paziòoja LR ìenerâldirektora pienâkumu izpildîtâjs Dzintris Kolâts.
Ðlesers: politiíi nepiedâvâs "Latvijas Radio" glâbðanas plânu.
Satiksmes ministrs Ainars Ðlesers (LPP/LC) uzskata, ka neviena politiska partija nepiedâvâs plânu, kâ "Latvijas Radio" (LR) izkïût no krîzes. Risinâjums un iespçjamâ atbildîba par sekâm jâuzòemas paðai LR vadîbai.
Latvijas Radio SAT retranslātors
Latvijas Radio SAT retranslātors

Jauna sabiedriskā medija šūpulis.
Jauna sabiedriskā medija šūpulis.
Karikatūra pārpublicēta no [url]http://www.la.lv[/url].
DAB+ Latvijā - ceļš uz nekurieni.
DAB/DAB+ tehnoloģija nav jāparbauda. Pēc digitālā radio tehnoloģijas testiem, no pārejas uz DAB un DAB+ jau sen ir atteikušās Lietuva un Igaunija. Gudra rīcība būtu - apkopot citu valstu pieredzi šajā jomā un neuzkāpt uz grābekļa. Pēc būtības nekas pat nav jāizvērtē. Tas jau ir izdarīts. Vai tiešām Latvijā ir nepieciešams apzināt ieguvumus, ko šī tehnoloģija var sniegt sabiedrībai - veselu gadu "laist gaisā" 6 Latvijas Radio programmas un bezjēdzīgi izšķērdēt naudu? Mēs esam tik bagāti, ka varam to atļauties? Kuri ir tie, kam tas ir izdevīgi? Vismaz kaut kādu skaidrību mums var sniegt Zviedrijas pieredze.
Jaunākie komentāri
· Es jau vispār padomā...
· JanisDX ir kā zirgs ...
· Diskutēt mēs varam, ...
· Es vispār neredzu jē...
· Raksta kvalitāte nep...
· Beidzot arī izlasīju...
· Nu jā, Vācijā, piemē...
· Visu cieņu Didža dar...
· Es pat teiktu radiof...
· Nu, LV vajag tikai g...
Meklētājs
Ko meklēsi:
Lietotāji Onlainā
· Viesi Onlainā: 7

· Members Online: 0

· Total Members: 304
· Jaunākais lietotājs: hellvag
Ielogoties
Lietotājs

ParoleFacebook login

Neesi vel lietotājs?
Spied šeit lai reģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Jaunākie Foto Komentāri
Bullet icon Nav ne jausmas. Varētu...
Bullet icon HF dipoliņš arī uzkari...
Bullet icon Pateicos, Vladimir! 73!
Bullet icon Maksimālais starojums ...
Bullet icon Sirsnīgs paldies! Varb...
Jaunākās Bildes
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Statistika
IP
IP'
Links uz mūsu baneri
HTML kods uz freefm.lv mājas lapu.

Free FM