Free FM banner
April 13 2024
Saules Aktivitāte
Saules Aktivitāte
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju ceļvedis
Legacy SAT - Ieskats satelītu televizijas vēsturē
IBM Kolekcija - Projekts kurā tiek tīrīta un restaurēta IBM ražotāja tehnika.
Aktuāls Jautājums
Kuram būtu jāuzvar 100.0 Mhz apraides konkursā Rīgā?

All Media Latvia

Radio SWH

Radio Duo

Radio TEV

Radio Skonto

EHR

Cits

Šodienas jubilāri:
Šodienas jubilāri Jurijs Dimbovskis
Čats
You must login to post a message.

27/11/2023 02:08
Paldies.

26/11/2023 20:38
Prozīt Princ. Cool

10/05/2023 23:09
Yahoo Hip Hip , Urā!

05/03/2023 03:02
Pateicos! Galvenais, ka nozarē viss joprojām notiek. Tie, kam jābūt īstajos brīžos pie uztvērējiem, tur arī ir! 73!

04/03/2023 23:53
Turpinot tradīciju, Roland sumināts. 73

28/11/2022 11:07
Paldies 73

27/11/2022 01:01
Normāls čatiņš... Normund, apsveicu un 73!

05/03/2021 00:39
Paldies! Lieliska DX dāvana 50. dzimšanas dienā bija aizpagājušās nakts profilakse Zaķusalā! 73!

04/03/2021 20:19
Roland, Sumināts! Lai intresanti DX!

27/11/2020 13:57
Paldies, Roland!

Dimants: 2012.gadā mainoties LTV un NEPLP vadībai, sabiedrisko mediju apvienošana oligarhiem kļuva neizdevīga

ZiņasSabiedrisko mediju - Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio apvienošanas koncepcijas projekts tā dēvētajiem oligarhiem vairs nebija izdevīgs pēc tam, kad 2012.gadā LTV ģenerāldirektora amatā tika nomainīts pašreizējais SIA "Izdevniecība "Dienas mediji"" īpašnieks un valdes priekšsēdētājs Edgars Kots un tika apstiprināts jaunais Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) sastāvs, paziņoja bijušais NEPLP priekšsēdētājs, biznesa augstskolas "Turība" profesors Ainārs Dimants.

Pēc Dimanta vārdiem, tolaik, kad darbu sāka jaunais NEPLP sastāvs, viens no iepriekšējās padomes iesāktajiem darbiem bijis priekšlikums sabiedrisko mediju apvienošanai. «Tas, kas bija atstāts mantojumā bija negatavs. Mēs to koncepciju stipri pārstrādājām,» skaidroja bijušais NEPLP vadītājs.

Tomēr NEPLP sastāva piedāvātais konceptuālais projekts par sabiedrisko mediju apvienošanu ticis apturēts no pašu oligarhu puses, jo tāds, kāds tas tika izstrādāts, viņiem, pēc Dimanta teiktā, neesot bijis vajadzīgs. Viņš pauda neticību tam, ka pārstrādātais priekšlikums nebūtu saistīts ar to, ka jautājuma par vienota sabiedriskā medija izveidi virzība tika apturēta.

Viņš norādīja, ka pārstrādātajā projektā tika mainīti nosacījumi, kas skar sabiedrisko mediju finansēšanas kārtību. Toreizējā NEPLP sastāva ieskatā bija svarīgi panākt, ka tie ir politiski neatkarīgi, tādēļ koncepcijā tika iekļauti principi, kas nodrošina sabiedriskajiem medijiem finansējuma stabilitāti. «Ja paliks pašreizējā finansējuma kārtība, saglabāsies politiskā atkarība,» skaidroja bijušais NEPLP vadītājs.

Viņš sacīja, ka NEPLP pārstrādātajā koncepcijā piedāvāja noteikt speciālu sabiedrisko mediju nodevu, lai veiksmīgāk varētu īstenot to aiziešanu no reklāmas tirgus un nodrošinātu sabiedrisko mediju finansiālo neatkarību. Tāpat Dimants norādīja, ka to būtu iespējams sekmēt, ja, piemēram, kādā no nodokļiem tiktu noteikta daļa, kuru novirzīt sabiedrisko mediju finansējumam, līdzīgi kā tas ir Lietuvā.

Tomēr iepriekšminētie jautājumi, pēc Dimanta domām, vēl joprojām netiek risināti, jo, piemēram, jaunajā Sabiedrisko mediju pārvaldības likumprojektā, ko šā gada 13.jūnijā konceptuāli atbalstīja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija, netiek adekvāti adresēts jautājums par mediju finansēšanas kārtību. Viņš tajā iekļauto uzstādījumu, ka finansējums sabiedriskajiem medijiem nevar būt mazāks par iepriekšējo gadu, nosauca par dekoratīvu.

Bijušais NEPLP vadītājs uzsvēra, ka finansējuma jautājums sabiedriskajiem medijiem ir izšķirošs, jo tas nodrošinās ne vien politisko neatkarību, bet arī redakcionālo neatkarību. «Tā ir politiska izšķiršanās, vai vajag valstī demokrātiju, vai nē, jo bez neatkarīga sabiedriskā medija, tas novedīs pie cita [politiskā] režīma,» skaidroja Dimants.

Līdzīgu viedokli pauda pauda arī kādreizējais NEPLP loceklis, režisors Ivars Zviedris, norādot, ka jautājumus saistībā ar sabiedriskajiem medijiem vienmēr ietekmēs "politiskās spēlītes", kamēr tie būs atkarīgi no valsts finansējuma.

Zviedris sacīja, ka viņš nojauta, ka priekšlikumam apvienot sabiedriskos medijus ir slēpta politiskā motivācija, tomēr konkrēti par oligarhu plāniem apvienot sabiedriskos medijus, lai pastiprinātu savu ietekmi, viņam nebija zināms.

Kā ziņots, noklausītās "Rīdzenes sarunas" atklāj, kā oligarhi būvēja savu ietekmi, pakļaujot un kropļojot Latvijas medijus, raksta žurnāls "Ir", kas ceturtdien publicējis vēl daļu sarunu atšifrējumu, kas esot iegūti «no avotiem, kas lūdz savu identitāti neatklāt».

Sarunās Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij") un bijušais politiķis, uzņēmējs Ainārs Šlesers rosina apvienot sabiedriskos medijus un izveidot vienotu komandu, kurā neatrastos viņiem nesimpātiski indivīdi.

«Zini, kas ir sūdīgi, mēs tā arī neatrisinājām... Ko es uzreiz teicu - ka vajag apvienoties par sabiedriskajiem medijiem. To televīziju daudzmaz sakārtoja, valsts televīziju, bet valsts radio, kā bija, tā palika,» pēc 10.Saeimas vēlēšanām Šleseram teicis Lembergs. Šajās vēlēšanās Šlesera un Andra Šķēles apvienība "Par labu Latviju" ieguva astoņas vietas. «Īstermiņā padiršam tikai tāpēc, ka ir tie pretinieki. Šajā variantā, kad apvienota radio un televīzija, privātos medijus uzfrišinām - ko viņi izdarīs? Viņiem nebūs resursi. Mēs varam izspēlēt izcili,» sacījis Šlesers.

«Katru dienu, b***, skalo smadzenes,» pēc 10.Saeimas vēlēšanām šādi Lembergs esot rezumējis situāciju sabiedriskajos medijos. Šlesers piedāvājis risinājumu pēc prezidenta ievēlēšanas taisīt apvienību. «Latvijas radio, televīzija un tur ir gatava komanda, kura nosedz visu laukumu. Un pieņemt lēmumu optimizēt, pārlikt jaunās telpās radio, bet viena vadība,» viņš teicis.

Kā raksta "Ir", šāda politiskā koncepcija ar dažādu institūciju un ekspertu iesaistīšanos tiešām tika izstrādāta un pašlaik būtu jau īstenota dzīvē, ja vien 2013.gada vasarā Valda Dombrovska (V) valdība pēkšņi nebūtu norāvusi tai stopkrānu. Kā viens no iemesliem kuluāros izskanējis tieši politiskā stīvēšanās par to, kurš - "Vienotība", Zaļo zemnieku savienība (ZZS) vai nacionāļi - "uzliks ķepu apvienotajam medijam".

AVOTS: www.delfi.lv
Aplūkot arhīvā:
Komentāri
princ_fm #1 princ_fm
29/06/2017 21:07:25
Patīk kā taisnojās, Kur tad Kleckins, Buceniece... Visi te politiskie pakalpiņi.
Pievienot komentāru
Vajadzēs gan ielogoties lai komentētu.
Vērtējums
Rating is available to Members only.
Please Login or Register to vote.

Nav neviens izteicis vērtējumu.
Jaunākie komentāri
· On 11 February 2016,...
· Es arī pabrīnijos ...
· Bites internets gan ...
· I've dabbled in HD R...
· [url]https://www.fre...
· [url]https://www.fre...
· [url]https://www.fre...
· Žēl, protams, ka M...
· To padomes darbības...
· Bite jau pagaišgad ...
Meklētājs
Ko meklēsi:
©
Lietotāji Onlainā
· Viesi Onlainā: 4

· Lietotāji Onlainā: 0

· Kopā reģistrējušies: 318
· Jaunākais lietotājs: Misters88
Ielogoties
Lietotājs

ParoleNeesi vel lietotājs?
Spied šeit lai reģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Jaunākie Foto Komentāri
Bullet icon Nav ne jausmas. Varēt...
Bullet icon HF dipoliņš arī uzk...
Bullet icon Pateicos, Vladimir! 73!
Bullet icon Maksimālais starojums...
Bullet icon Sirsnīgs paldies! Var...
Jaunākās bildes
Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas ...

Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas ...

Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas ...

HAM 6M Tenerife
HAM 6M Tenerife

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Statistika
Links uz mūsu baneri
HTML kods uz freefm.lv mājas lapu.

Free FM