July 27 2021 19:07:45
Saules Aktivitāte
Saules Aktivitāte
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju ceļvedis
Legacy SAT - Ieskats satelītu televizijas vēsturē
IBM Kolekcija - Projekts kurā tiek tīrīta un restaurēta IBM ražotāja tehnika.
YL2CP Web site
Aktuāls Jautājums
Vai Covid-19 karantīnas laikā ir mainijušies jūsu radio klausīšanās paradumi?

Jā, klausos radio biežāk

Jā, vispār vairs neklausos

Nē, viss kā agrāk

Kas ir Covid-19 un kas ir radio?

Šodienas jubilāri:
Šodien nav jubilāru
Čats
Vajadzēs gan ielogoties lai čatotu.

04-03-2021 23:39
Paldies! Lieliska DX dāvana 50. dzimšanas dienā bija aizpagājušās nakts profilakse Zaķusalā! 73!

04-03-2021 19:19
Roland, Sumināts! Lai intresanti DX!

27-11-2020 12:57
Paldies, Roland!

26-11-2020 02:37
Normund, apsveicu dzimšanas dienā! 73!

26-11-2018 13:42
Paldies! Wink

26-11-2018 09:36
Daudz laimes dzimšanas dienā Princ_ Smile

04-03-2018 23:52
Paldies! Godam tika atzīmēts - pagājušo nakti līdz vienpadsmitiem šodien dienā pavadīju pie uztvērēja, "neatejot no kases". 73!

04-03-2018 10:35
Rolands Strautmalis - Sveicu!

26-11-2017 23:39
Paldies Wink

26-11-2017 21:43
princ_fm, apsveicu Tavā dienā! 73!

Tags - Politika
All Tags
Aizsardzības ministrija daļēji finansēs Irbenes radioteleskopa uzturēšanu
Aizsardzības ministrija informē, ka Ministru kabinets ir apstiprinājis aizsardzības budžeta līdzekļu novirzīšanu Irbenes radioteleskopa uzturēšanas izmaksu daļējai segšanai. Jau ziņots, ka aizsardzības ministrs A. Pabriks šī gada 30. aprīlī vizītē apmeklēja Irbenes radioteleskopu, kur parakstīja nodomu vēstuli ar Ventspils Augstskolas rektoru Kārli Krēsliņu par sadarbību Irbenes radioteleskopa infrastruktūras izmantošanā.
Tuvojas pašvaldību vēlēšanas: 4. un 5. jūnijā priekšvēlēšanu aģitācija TV un radio ir aizliegta
Tuvojas pašvaldību vēlēšanas: 4. un 5. jūnijā priekšvēlēšanu aģitācija TV un radio ir aizliegta Atgādinām, ka piektdien, 4. jūnijā, un sestdien, 5. jūnijā, kas ir pašvaldību vēlēšanu diena, priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos ir aizliegta. Tas nozīmē, ka sasaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likumu šajā laikā priekšvēlēšanu reklāma nedrīkst būt publicēta nedz radio, nedz televīzijas programmās.
NEPLP vērtē Krievijas kanāla "RTVi" atbilstību apraides atļaujai
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) vērtē, vai nesen Krievijas televīzijas kanāla "RTVi" sāktā Latvijai veltīto radījumu translācija atbilst apraidei izdotajai atļaujai, svētdien vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga".
NEPLP uzsākusi vairākas administratīvās lietas par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumu pārkāpumiem
Veicot pastiprinātu televīzijas un radio programmu monitoringu priekšvēlēšanu aģitācijas perioda laikā, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konstatējusi un uzsākusi vairākas pārbaudes lietas par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumu pārkāpumiem, tostarp būtiskiem. Priekšvēlēšanu laikā publicēto TV un radio programmu pārbaudes turpinās.
NEPLP piedalās starptautiskā monitoringa projektā dezinformācijas novēršanai tiešsaistes platformās
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) kopā ar 9 citām Eiropas valstīm piedalās Eiropas Komisijas (EK) iniciētā starptautiskā monitoringa projektā, lai pārbaudītu, kādā veidā un cik efektīvi tiešsaistes platformās tiek atpazīts un ierobežots dezinformatīvs saturs saistībā ar Covid-19 un veicināta uzticamas informācijas pieejamība iedzīvotājiem.
NEPLP piešķīrusi 75 000 eiro priekšvēlēšanu satura veidošanai komerctelevīzijās
Lai veicinātu vēlētāju informētību par deputātu kandidātu sarakstiem un to piedāvājumiem šogad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konkursa rezultātā piešķīrusi sabiedriskā pasūtījuma finansējumu 75 000 eiro pašvaldību vēlēšanu priekšvēlēšanu satura veidošanai komerciālajās televīzijās.
Aicinām komerciālās televīzijas piedalīties konkursā par pašvaldību vēlēšanu priekšvēlēšanu satura veidošanu.
Lai veicinātu vēlētāju informētību par deputātu kandidātu sarakstiem un to piedāvājumiem šogad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) aicina komerciālās televīzijas piedalīties konkursā par pašvaldību vēlēšanu priekšvēlēšanu satura veidošanu.
NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš: Par NEPLP politiku saturam mazākumtautību valodās
Pēdējā pusotra gada laikā pēc dažādiem NEPLP lēmumiem atšķirīgu iemeslu dēļ no televīzijas ekrāniem ir pazudušas 33 ar Krieviju saistītas programmas. Tajā skaitā tādas kā “RTR Rossija”, “Russia Today”, “NTV Mir Baltic” un “Ren TV Baltic”. Iemesli bijuši atšķirīgi, piemēram, “Rossija RTR” retranslācija tika aizliegta saistībā ar ļoti nopietniem likuma pārkāpumiem, “Russia Today”, jo atrodas Eiropas Savienības sankcijām pakļautā Dmitrija Kiseļeva faktiskā kontrolē, bet “NTV Mir Baltic” tika izslēgta no Latvijā retranslējamo audio un audiovizuālo programmu saraksta, jo nebija iespējams noskaidrot tās pārstāvi Latvijā. Nokārtojot nepieciešamos dokumentus, tā varētu atgriezties televīzijas ekrānos.
Kas jāsaprot par neseno Krievijas TV kanālu "izslēgšanu" un tiem, kuri šādu soli kritizē
Aizvadītajās nedēļās medijos tika ziņots par vairākiem secīgiem notikumiem ap Latvijā līdz šim translētiem, bet nu “izslēgtiem” Krievijas TV kanāliem. Daudzi šo uztvēra kā brašu kabeļoperatora un regulatora soli cīņā ar Kremļa propagandu, kamēr vietējie prokremliskie aktīvisti, un, kas interesanti – arī Covid-19 sazvērestību teoriju sludinātāji – lēmumu izbeigt konkrēto kanālu raidīšanu nodēvēja par netaisnīgu un kaitniecisku.
NEPLP uz gadu aizliedz kanāla "Rossija RTR" retranslēšanu Latvijā
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja vietnieks Ivars Āboliņš mikroblogošanas vietnē "Twitter" paziņoja, ka padome pieņēmusi lēmumu uz gadu aizliegt retranslēt programmu "Rossija RTR" Latvijas teritorijā.
NEPLP: "Tet" lēmums pārtraukt Krievijas kanālu raidīšanu mazinās kaimiņvalsts propagandu
Telekomunikāciju uzņēmuma SIA "Tet" lēmums pārtraukt sadarbību ar piecu Krievijas TV kanālu pārstāvjiem mazinās kaimiņvalsts propagandas apmēru Latvijā, uzskata Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.
NEPLP izstrādājusi vadlīnijas radio un televīziju darbībai priekšvēlēšanu aģitācijas periodā
Lai veicinātu likumu prasību ievērošanu mediju darbā un novērstu slēptu priekšvēlēšanu aģitāciju pirms šogad gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir izstrādājusi un mājaslapā publicējusi vadlīnijas elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbībai priekšvēlēšanu aģitācijas periodā.
'Tet' lēmums pārtraukt Krievijas TV kanālu raidīšanu mazinās propagandu, pārliecināta NEPLP.
Telekomunikāciju uzņēmuma SIA "Tet" lēmums pārtraukt sadarbību ar piecu Krievijas TV kanālu pārstāvjiem mazinās kaimiņvalsts propagandas apmēru Latvijā, uzskata Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.
"Stiprināt atbildību" – plāno stingrāk vērtēt apraides atļauju izsniegšanu elektroniskajiem medijiem
Saeima šonedēļ pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas paredz Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) tiesības, izsniedzot apraides atļauju, vērtēt elektroniskā plašsaziņas līdzekļa darbību iepriekšējās apraides atļaujas darbības laikā un atteikt apraides atļaujas izsniegšanu, portālu "Delfi" informēja Saeimas Preses dienestā.
Par Paula jubileju kļūdu atzīst, par Dūpiju nē – LTV vadībai jātaisnojas Saeimas komisijā
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai trešdien, 20. janvārī, ķeroties pie informācijas uzklausīšanas par sabiedriskā pasūtījuma 2021. gada plāna, komisijas vadītāja Artusa Kaimiņa sēdes sākumā uzdotie trīs jautājumi sabiedriskās televīzijas vadībai par dažiem pēdējā laika satura izvēles jautājumiem izvērtās par visai kaismīgu diskusiju un pārmetumiem deputātiem mediju satura ietekmēšanā. Galu galā šīm diskusijām tika veltīta lielākā sēdes daļa. Tomēr vienu kļūdu – komponista Raimonda Paula 85. jubilejas sakarā – Latvijas Televīzijas (LTV) vadība atzina, bet citus pārmetumus uzskatīja par nepamatotiem.
NEPLP atgādina elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem par pienākumu iesniegt reklāmas izcenojumus periodā pirms pašvaldību vēlēšanām
Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 11.panta trešā daļa noteic: “Elektroniskais plašsaziņas līdzeklis vismaz 150 dienas pirms vēlēšanu dienas nosūta Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei priekšvēlēšanu aģitācijas raidlaika izcenojumus, ieskaitot plānotās atlaides un atlaižu piemērošanas kritērijus, visam priekšvēlēšanu aģitācijas periodam. Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome minēto informāciju nekavējoties publisko savā mājaslapā internetā.
NEPLP piemēro sodu “Baltkom Radio”, kura ēterā izskanējuši Latvijas valsts drošību apdraudoši aicinājumi
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) šī gada 8. jūlija “Baltkom Radio” intervijā ar Krievijas politiķi Vladimiru Žirinovski konstatējusi aicinājumus, kas apdraud Latvijas valsts drošību. Tādējādi medijs ir pārkāpis Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu, un tam piemērots naudas sods 8000 eiro.
Apelācijas instance pilnībā attaisnojusi Ogres mēru Helmani un Robežnieku
Rīgas apgabaltiesa 3. novembrī pilnībā attaisnojusi Ogres mēru Egilu Helmani (VL-TB/LNNK) un bijušo Ogres televīzijas īpašnieks Artūru Robežnieku krimināllietā, kurā abi bija apsūdzēti izspiešanā, portālam "Delfi" apstiprināja Helmaņa aizstāvis Saulvedis Vārpiņš.
Mediju uzraugs bargi soda 'Pirmo Baltijas Kanālu' un 'Radio PIK'.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konstatējusi vairākus būtiskus pārkāpumus SIA "Pirmais Baltijas Kanāls" (PBK) un "Radio PIK" darbībā, portāls "Delfi" uzzināja padomē.
NEPLP soda “Baltkom radio” par Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumiem ar 10 500 eiro
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sodījusi SIA “Baltkom radio” par trim Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumiem, kas ir saistīti ar slēptu partiju un to kandidātu reklamēšanu Rīgas domes priekšvēlēšanu laikā. Par neatļautu partiju “Gods kalpot Rīgai” (GKR) un politiskās partijas "Alternative" un to kandidātu reklamēšanu “Baltkom radio” piemērots naudas sods 10 500 eiro apmērā.
'RīgaTv 24' saņem 10 500 eiro sodu; Mediju uzraugs sāk lietu pret Latvijas Radio
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumu sodīt elektronisko plašsaziņas līdzekli AS "TV LATVIJA" par programmā "RīgaTV 24" pieļautiem trim Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumiem, savukārt vienā gadījumā lietvedība izbeigta, portāls "Delfi" uzzināja padomē.
NEPLP: Pirms Rīgas domes vēlēšanām fiksēts ievērojams skaits iespējamu slēptas politiskās aģitācijas pārkāpumu
Veicot pastiprinātu TV un radio  programmu monitoringu kopš Rīgas domes priekšvēlēšanu aģitācijas perioda sākuma, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) līdz šim ir uzsākusi 9 pārbaudes lietas par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumu pārkāpumiem. Priekšvēlēšanu laikā publicēto TV un radio programmu pārbaudes turpinās.
NEPLP atgādina par aizliegumu izvietot priekšvēlēšanas aģitācijas materiālus elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmās
NEPLP atgādina elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, ka saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 32.panta pirmajā un otrajā daļā noteikto 30 dienas pirms vēlēšanu dienas kā arī vēlēšanu dienā ir aizliegts izvietot priekšvēlēšanu aģitāciju elektronisko plašsaziņas līdzekļu televīzijas programmās. Savukārt elektronisko plašsaziņas līdzekļu radio programmās priekšvēlēšanu aģitācijas izvietošana ir aizliegta vēlēšanu dienā, kā arī dienu pirms vēlēšanu dienas.
Mediju uzraugs sāk trīs lietas par iespējamiem aģitācijas pārkāpumiem 'RīgaTV 24' un 'Baltkom radio'.
Veicot pastiprinātu televīzijas un radio programmu monitoringu kopš priekšvēlēšanu aģitācijas perioda sākuma, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir uzsākusi vēl trīs pārbaudes lietas par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumu pārkāpumiem AS "TV Latvija" un SIA "Baltkom radio" pirms Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām, portāls "Delfi" uzzināja padomē.
Noteikti uzvarētāji konkursā par 2020. gada Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) noteikusi uzvarētājus konkursā “Par 2020.gada Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu komerciālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas”.
NEPLP: ES sankciju sarakstā iekļautais Kiseļevs faktisko kontroli par RT nodrošina pateicoties Putina parakstītam dekrētam
Eiropas Savienības Padomes sankciju saraksta iekļautais Dmitrijs Kiseļevs faktisko kontroli pār RT (iepriekš zināms kā Russia Today) TV programmām nodrošina pateicoties Krievijas Federācijas prezidenta Vladimira Putina parakstītam dekrētam, ar kuru savulaik sākta RT īpašnieka, uzņēmuma "RIA Novosti" likvidācija.
NEPLP atgādina elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem par pienākumu iesniegt reklāmas izcenojumus periodā pirms Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām
Ievērojot to, ka Centrālā vēlēšanu komisija 2020.gada 7.jūlijā ir izsludinājusi Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) informē elektroniskos plašsaziņas līdzekļus, ka saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 11.panta ceturtajā daļā noteikto, situācijā, ja ir atlaista republikas pilsētas dome vai novada dome, elektroniskais plašsaziņas līdzeklis ne vēlāk kā trīs darba dienu laikā no vēlēšanu izsludināšanas dienas nosūta NEPLP priekšvēlēšanu aģitācijas raidlaika izcenojumus, ieskaitot plānotās atlaides un atlaižu piemērošanas kritērijus visam priekšvēlēšanu aģitācijas periodam.
10. jūlijs, ir pēdējā diena, kad elektroniskie plašsaziņas līdzekļi var iesniegt priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumus saistībā ar š.g. 29. augustā plānotajām Rīgas domes ārkārt
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) atgādina, ka 10. jūlijs, ir pēdējā diena, kad elektroniskie plašsaziņas līdzekļi var iesniegt priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumus saistībā ar š.g. 29. augustā plānotajām Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām.
NEPLP Latvijā aizliedz Kremļa ietekmīgāko propagandas kanālu
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), ievērojot Eiropas Savienības (ES) Padomes noteiktās sankcijas, nolēmusi aizliegt Latvijā izplatīt septiņas RT (iepriekš zināms kā Russia Today) grupas programmas, kas Latvijas drošības iestāžu vērtējumā ir ietekmīgākie Krievijas propagandas kanāli Rietumos.
Saeimā pieņemti vēsturiski likuma grozījumi, būtiski palielinot NEPLP lomu informatīvās telpas drošības jautājumos.
Saeima pieņemot grozījumus elektronisko plašsaziņas likumā būtiski paplašinājusi Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pilnvaras cīņā ar Latvijai naidīgu mediju saturu, atvieglojot iespējas anulēt retranslācijas atļaujas, kā arī noskaidrot TV un radio programmu patieso labumu guvējus.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome informē par izmaiņām Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu priekšvēlēšanu aģitācijas periodā
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) informē, ka 2020.gada 21.martā Valsts prezidents ir izsludinājis grozījumus Rīgas domes atlaišanas likumā, kas paredz, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu datums tiek pārcelts uz 2020.gada 6.jūniju. Tāpat grozījumi noteic, ka Centrālā vēlēšanu komisija šīs vēlēšanas Rīgas pilsētas pašvaldībā izsludina 2020.gada 14.aprīlī.
Sakaru operatoriem būs jāsniedz dati par Covid-19 inficēto vai to kontaktpersonu atrašanās vietu.
Elektronisko sakaru komersantiem būs pienākums nodrošināt datus par Covid-19 inficēto vai to kontaktpersonu atrašanās vietu, šodien ārkārtas sēdē lēma Ministru kabinets.
Mediji informēšanai par Covid-19 varēs saņemt naudu, kas bija paredzēta Rīgas domes vēlēšanu atspoguļošanai.
Latvijas mediju atbalstam, kā arī informācijas nepārtrauktībai par jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību no Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu atspoguļošanas līdzekļiem pārdalīti vairāk nekā 260 000 eiro, ceturtdien pēc valdības sēdes informēja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.
NEPLP izsludina konkursu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu priekšvēlēšanu perioda atspoguļošanai
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) izsludina konkursu komerciālajām televīzijām par raidījumu veidošanu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu atspoguļošanai priekšvēlēšanu periodā, summa 75 000 EUR.
“Baltijas Mediju alianse” pārtrauks vietējā satura ražošanu
SIA “Baltijas Mediju alianse” (BMA) no 20.marta nolēmusi pārtraukt vietējā satura ražošanu, tādējādi pārtraucot vairāku raidījumu veidošanu Pirmā Baltijas kanāla (PBK).
Lielbritānijas mediju regulators soda “Baltijas mediju aliansi”
Lielbritānijas mediju regulators “Ofcom” šomēnes ar 20 000 mārciņu (aptuveni 24 000 eiro) sodījis mediju grupu “Baltijas mediju alianse” (BMA) par tā pārraudzībā esošā televīzijas kanāla “NTV Mir Baltic” pārkāpumiem, teikts regulatora paziņojumā.
NEPLP atgādina elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem par pienākumu iesniegt reklāmas izcenojumus periodā pirms Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām
Ievērojot to, ka 2020.gada 25.februārī stājas spēkā likums, ar kuru atbrīvota Rīgas dome un ir izsludinātas Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) informē elektroniskos plašsaziņas līdzekļus, ka saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 11.panta ceturtajā daļā noteikto, ka situācijā, ja ir atlaista republikas pilsētas dome vai novada dome, elektroniskais plašsaziņas līdzeklis ne vēlāk kā trīs darba dienu laikā no vēlēšanu izsludināšanas dienas nosūta NEPLP priekšvēlēšanu aģitācijas raidlaika izcenojumus, ieskaitot plānotās atlaides un atlaižu piemērošanas kritērijus visam priekšvēlēšanu aģitācijas periodam.
Tiks likvidēts Pirmā Baltijas kanāla Ziņu dienests, vēsta LTV.
Šopavasar tiks likvidēts Pirmā Baltijas kanāla Ziņu dienests un tā pēdējā darba diena būs 20. martā, pirmdienas, 24. februāra, vakarā vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma", atsaucoties uz tā rīcībā esošo neoficiālo informāciju.
Levita jaunais ierosinājums varētu ierobežot Krievijas TV kanālu translāciju.
Valsts prezidents Egils Levits rosina grozīt likumu, tajā stiprinot Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskajā zonas (EEZ) oficiālajās valodās veidotu televīzijas programmu vietu kanālu pamatpiedāvājumā, tādējādi faktiski ierobežojot krievu valodā esošu TV programmu proporciju.
Apstiprina izmaiņas Sabiedriskās konsultatīvās padomes Sabiedriskā pasūtījuma apakšpadomes sastāvā
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 6.februāra sēdē, pamatojoties uz biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” 2020.gada 20.janvāra iesniegumu, nolēma grozīt NEPLP Sabiedriskās konsultatīvās padomes Sabiedriskā pasūtījuma apakšpadomes sastāvu, izslēdzot no tās biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” pārstāvi Zaigu Pūci un iekļaujot tās sastāvā jaunu biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” pārstāvi Kristīni Zonbergu.
Atstāj spēkā NEPLP lēmumu par Krievijas TV programmu izplatīšanas ierobežošanu.
Administratīvā rajona tiesa noraidījusi SIA "Pirmais Baltijas kanāls" un SIA "TEM LV" pagaidu aizsardzības lūgumu par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmuma par deviņu Krievijas TV programmu retranslācijas ierobežošanu darbības apturēšanu, informē NEPLP.
"Baltijas mediju alianses" lietā NEPLP ir sadarbojusies ar VDD.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir sadarbojusies ar Valsts Drošības dienesta (VDD) veikto izmeklēšanu "Baltijas mediju alianses" lietā, trešdien vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".
"Baltijas mediju alianses" lietā NEPLP ir sadarbojusies ar VDD.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir sadarbojusies ar Valsts Drošības dienesta (VDD) veikto izmeklēšanu "Baltijas mediju alianses" lietā, trešdien vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".
Kaimiņš: koalīcijai varētu nebūt vienots balsojums par NEPLP amatu kandidātiem.
Koalīcijas deputātiem varētu nebūt vienots balsojums par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) amatu kandidātiem, prognozē Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV).
'Vai valdē zagļi sēž?'- pabeidz NEPLP kandidātu uzklausīšanu.
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija otrdien uzklausīja pēdējos četrus kandidātus uz divām brīvajām Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu amata vietām un vienojās ceturtdien slēgtā sēdē pārrunāt savus secinājumus ar mērķi jau 30. janvāra Saeimas sēdē balsot par divu izvēlēto kandidātu apstiprināšanu amatā.
Līderi iezīmējas jau pirmajā NEPLP kandidātu iztaujāšanā Saeimas komisijā.
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai otrdien uzklausot pirmos četrus no 15 kandidātiem, kuri pieteikušies uz Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) divām vakantajām locekļu vietām, diezgan nepārprotami iezīmējās gan kandidāti ar skaidrāku redzējumu par NEPLP darāmajiem darbiem, gan politiķu īpaša interese par dažiem kandidātiem.
Saeimas komisija sāks uzklausīt NEPLP locekļu amata kandidātus.
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija otrdien un trešdien sāks uzklausīt Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu amatiem pieteiktos kandidātus, lai lemtu par to, kuras personas virzīt apstiprināšanai amatos, portāls "Delfi" uzzināja Saeimas Preses dienestā. Divi kandidāti savu dalību atsaukuši, kopumā uz divām vietām ir 15 kandidāti.
NEPLP: Vajag 440 000 eiro, lai "lsm.lv" izveidotu platformu mazākumtautībām.
Nepieciešami gandrīz 440 000 eiro, lai "lsm.lv" izveidotu iecerēto jauno multimediju platformu mazākumtautību auditorijai krievu valodā, šodien Saeimas Stratēģiskās komunikācijas apakškomisijas sēdē norādīja Nacionālās elektroniskās plašsaziņas līdzekļu padomes locekle Aurēlija Ieva Druviete.
'Baltcom' aizliegtos Krievijas televīzijas kanālus aizstās ar citiem līdzīga satura kanāliem.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) Latvijā aizliedzot retranslēt vairākus Krievijas televīzijas kanālus, telekomunikācijas uzņēmums "Baltcom" saviem klientiem nodrošinās citus līdzīga satura kanālus, pastāstīja "Baltcom" valdes loceklis Dmitrijs Ņikitins.
LTV:NEPLP aptur deviņu telekanālu translāciju Latvijā.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumu apturēt deviņu televīzijas kanālu translāciju Latvijā, mikroblogošanas vietnē "Twitter" paziņoja LTV raidījums "Panorāma".
Igaunija ar ASV plānojot parakstīt memorandu, kas izslēgs "Huawei" no 5G tīklu attīstīšanas
Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass šonedēļ Vašingtonā plāno parakstīt memorandu, kas paredzēs izslēgt Ķīnas kompānijas "Huawei" ražotā aprīkojuma izmantošanu 5G mobilo sakaru tīkla ieviešanā Igaunijā, vēsta laikraksts "Postimees".
Nacionālistu pieprasītā mediju paklausība jeb totalitārisma atgriešanās
Viss sākās ar sabiedriskajiem medijiem. Polijas radio un televīziju "sanēja" pirmos. "Dezinfekcija" te nozīmēja – nevēlamu, neregulējamu un "nacionāļiem" nepatīkamu žurnālistu atlaišanu. Tagad šis process Polijā turpināsies un ies vēl vairāk plašumā. Īsākā pavadā, izmantojot sev paklausīgus cilvēkus, tiks pakļautas vēl citas neatkarīgas redakcijas un iestādes. Nav izslēgts, ka konservatīvie varas ideologi ķersies arī pie privātajiem medijiem. Pastiprinot cenzūru. Iespējams, ka būtu nepieciešams nosūtīt korespondentu uz Poliju, lai tas mums ziņo par demokrātijas žņaugšanu. Tieši tāpat kā informē kara korespondenti no frontes zonas. Šoreiz par to, kas notiek Polijā. Jo tas var atkārtoties arī pie mums. Šo apstākli nevajadzētu ignorēt.
Vakantie amati NEPLP: pieteikušies Mazvērsīte, Putnis un Šuļžanoka
Konkursā uz vakantajiem amatiem Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) pieteikušies trīs cilvēki, pastāstīja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV).
Kariņš rosina daļu no partijām paredzētās naudas novirzīt algu celšanai sabiedriskajos medijos
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") rosina partijām nākamgad papildus piešķirt nevis piecus, bet četrus miljonus eiro. Atlikušo miljonu Kariņš piedāvā novirzīt sabiedrisko mediju darbinieku algām. Priekšlikumu atbalsta Valsts prezidents Egils Levits, tomēr koalīcijas partneri Kariņu kritizē par pēkšņo atkāpšanos no iepriekš panāktās vienošanās.
Valdība atbalsta vairākas elektronisko mediju nozarei būtiskas prioritātes
Izskatot budžeta projektu 2020.-2022. gadam Ministru kabinets atbalstījis vairākas elektronisko mediju nozarei būtiskas prioritātes, kas paredz palielinājumu 6 339 634 EUR apmērā.
'Jaunā Vienotība' un 'Attīstībai/Par!' varētu atbalstīt Ķezberes atstādināšanu.
Partiju apvienību "Jaunā Vienotība" (JV) un "Attīstībai/Par!" (AP) Saeimas frakcijas varētu atbalstīt Nacionālās elektroniskās plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītājas Daces Ķezberes atstādināšanu no amata, apliecināja abu politisko spēku pārstāvji.
Ķezbere tomēr neatkāpjas no NEPLP vadības; Kaimiņš rosinās viņas atstādināšanu.
Nacionālās elektroniskās plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāja Dace Ķezbere pašlaik tomēr neatkāpsies no padomes vadītājas amata, tāpēc Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš (KPV LV) nolēmis rosināt viņas atstādināšanu.
Saeimas komisija ķersies vērtēt mediju uzrauga kompetenci Latvijas Radio pārvaldībā.
Pirmdien, 19. augustā, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti sanāks uz sēdi, lai spriestu par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) kompetenci sabiedriskā medija pārvaldībā, portālu “Delfi” informēja Saeimas preses dienestā.
NEPLP konstatē naida runu “Rossiya-24”
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), veicot programmu monitoringu un pārbaudot tajās izvietotā satura atbilstību Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma (turpmāk arī – EPLL) prasībām, ir konstatējusi, ka Krievijā reģistrētajā programmā Rossiyskiy Informatsaionnyy KanalRossiya – 24” 2019.gada 30.maijā ziņu raidījuma ietvaros izplatīta informācija par Latvijas Republikas prezidentu Egilu Levitu un tā satur naida runu.
Kaimiņš: atbildīgā Saeimas komisija varētu aicināt parlamentu lemt par NEPLP atlaišanu.
Šonedēļ varētu sasaukt Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdi, lai lemtu par aicinājumu parlamentam atstādināt Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP), pirmdien pēc koalīcijas sadarbības padomes sēdes mediju pārstāvjiem pavēstīja komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš (KPV LV).
NEPLP: par politiķa A.Kaimiņa “uzdevumiem” Latvijas Radio un NEPLP
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir saņēmusi Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Artusa Kaimiņa (KPV.LV) 30.jūlija vēstuli, kura adresēta NEPLP un VSIA Latvijas Radio valdei.
Lēmumu par atkāpšanos no amata pieņēmusi NEPLP priekšsēdētāja Dace Ķezebere
Šodien lēmumu par atkāpšanos pieņēmusi Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja Dace Ķezbere, liecina “TV3 ziņu” rīcībā esošā informācija.
Kaimiņš dod NEPLP un Latvijas radio vadībai divas nedēļas situācijas noregulēšanai
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV) uzdevis Nacionālās elektrisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un Latvijas radio vadībai divu nedēļu laikā atrast kompromisu Latvijas radio problēmu risināšanā. Pēc tam tiks aicināts šo jautājumu skatīt komisijas sēdē un pieņemt atbilstošus lēmumus par tālāko rīcību, portālu “Delfi” informēja pats Saeimas deputāts.
Latvijas Radio skandāls: Dika-Bokmeldere noraida ziņas par politisko ietekmējamību.
Latvijas Radio valdes locekle programmu attīstības jautājumos Sanita Dika-Bokmeldere noraida jebkādus apgalvojumus par viņas politisko ietekmējamību vai centieniem ietekmēt sabiedriskā medija saturu.
Laizāne: atbildība par NEPLP reputāciju jāuzņemas viņus rekomendējošajām organizācijām.
Atbildība jautājumā par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) amatu kandidātu reputāciju būtu jāuzņemas viņus rekomendējošām organizācijām, norādīja 12. Saeimas sasaukuma Cilvēktiesību un sabiedrisko lieto komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne (VL-TB/LNNK).
Krīzi Latvijas Radio risinās ar mediatora palīdzību
Krīzi Latvijas Radio risinās mediācijas ceļā. Jau nākamnedēļ ar mediatora klātbūtni pie viena galda sēdīsies Latvijas Radio Ziņu dienesta, Latvijas Radio valdes un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pārstāvji, žurnālistiem pastāstīja radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne.
Lietuva drīkst ierobežot Krievijas televīzijas translāciju par naida kurināšanu, spriež ES Tiesa.
Eiropas Savienības Tiesa atzinusi, ka Lietuva nav pārkāpusi ES tiesību normas, ierobežojot Krievijas televīzijas translāciju saistībā ar pārraidēs konstatētu naida kurināšanu.
NEPLP iesniedz Saeimā likuma grozījumus informatīvās telpas drošības paaugstināšanai
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) vērsusies Saeimā ar lūgumu steidzamības kārtībā izskatīt priekšlikumus grozījumiem Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kuri nodrošinātu efektīvāku Latvijas informatīvās telpas aizsardzību.
NEPLP atkārtoti aicina Saeimu pārskatīt kreditēšanas reklāmu ierobežošanu
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) atkārtoti vērsusies pie Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces un Saeimas komisijām ar aicinājumu atlikt grozījumu Patērētāju tiesību aizsardzības likumā stāšanos spēkā. Pārtraucot kreditēšanas reklamēšanu, pastāv reāls risks, ka samazinoties nacionālo mediju satura apjomam un kvalitātei, auditorija pārorientēsies uz pārrobežu medijiem vēl daudz lielākā pakāpē, nekā līdz šim.
Aicinām Saeimu nepieļaut tiesiskā nihilisma vilni
Šodien Saeimas Juridiskā komisija izskata Ministru prezidenta biedra un Tieslietu ministra Jāņa Bordāna vēstuli par neatkarīgas institūcijas Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājas Daces Ķezberes atbrīvošanu no amata.
Nacionālā apvienība cīnīšoties pret stulbo sistēmu, kas liedz slēgt Krievijas kanālus
Nacionālā apvienība (NA) vēlas, lai Latvija iegūtu lielāku brīvību sodīt un slēgt Krievijas dezinformācijas kanālus, kas tiek pārraidīti pie mums. Šobrīd, lai vērstos pret šiem televīzijas kanāliem, jāiziet, pēc NA domām, lieks birokrātisks process. Šī ir viena no lietām, par kuru partija cīnīsies, ja tiks Eiropas Parlamentā (EP), deputāta amata kandidāti atklāja, viesojoties "Delfi TV ar Jāni Domburu" studijā.
Bordāns rosina deputātus lemt par Ķezberes atbrīvošanu no NEPLP vadītājas amata.
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) šodien nosūtījis vēstuli Saeimas Juridiskajai komisijai, ar aicinājumu Saeimai lemt par Daces Ķezberes atbrīvošanu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļa amata sakarā ar viņas neatbilstību Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā noteiktajai labas reputācijas prasībai, informēja Tieslietu ministrijā.
Bordāns rosinās Ķezberes atstādināšanu
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) rosinās meklēt veidus, kā no amata atstādināt Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāju Daci Ķezberi, šodien žurnālistiem paziņoja Bordāns.
Kaimiņš: Saeima varētu pa vienam atlaist NEPLP locekļus.
Jautājums par Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) reputāciju ir izsmelts, un notikumu kopums šobrīd ir tāds, ka Saeima varētu pa vienam atlaist padomes locekļus, teica Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV).
Rinkēvičs: pēc vēršanās pret TV3 jāizvērtē sistēmiskas izmaiņas mediju uzrauga darbā.
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vēršanās pret mediju koncernu "All Media Latvia" jāizvērtē Saeimas Mediju politikas apakškomisijai, kurai, iespējams, jādomā par sistēmiskām izmaiņām mediju uzrauga darbība, sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
Politiķi grib sagaidīt 'juridiskus argumentus' pirms iespējamas rīcības saistībā ar NEPLP.
Valdošās koalīcijas politiķi vēlas sagaidīt "juridiskus argumentus" pirms kādas rīcības saistībā ar Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) vai diskusijas par iespēju atstādināt tās locekļus.
Bordāns: NEPLP ar LTV statūtu maiņu atkal demonstrē nekompetenci.
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmums grozīt Latvijas Televīzijas (LTV) statūtus, samazinot valdes locekļu skaitu, spilgti ilustrē tās līdzšinējo nekompetento rīcību, nesekmīgi organizējot valdes locekļu atlasi darbam LTV, šādu viedokli pauda tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).
Atbildīgās komisijas deputāti izvairīgi par iespēju atlaist NEPLP.
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) atlaišana mediju politikas sakārtošanas kontekstā patlaban nav prioritārs jautājums, izriet no šodien, 23. aprīlī, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā apspriestā.
NEPLP iesaistās sociālo tīklu monitoringa projektā
Lai cīnītos pret dezinformāciju, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) un tās Monitoringa nodaļa uzsāk starptautisku trīs vadošo sociālo tīklu platformu monitoringa projektu.
NEPLP uzticības krīze. Vai mediju uzraugs ir rīcībspējīgs?
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja vietnieks Ivars Āboliņš bijušās padomes locekles Guntas Līdakas atkāpšanos vērtē kā politiskā spiediena sekas. Vienlaikus politiķi šaubās par padomes spēju darboties.
Konkursā par Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu uzvar SIA "All Media Latvia".
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 8.marta sēdē izvērtēja konkursa “Par 2019.gada Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu komerciālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas” pieteikumus un, atbilstoši konkursa nolikumā noteiktajai vērtēšanas sistēmai, augstāko vērtējumu saņēma SIA “All Media Latvia” piedāvājums.
LŽA: Giela paustais nerada pārliecību par viņa izpratni par LTV vadību
Jaunā Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētāja publiski paustais neapliecina viņa izpratni par sabiedriskā medija vadību, norādīja Latvijas Žurnālistu asociācijā (LŽA).
Politiķi neietekmēs sabiedriskā medija LTV valdes izvēli
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), atbildot uz politisko partiju un atsevišķu politiķu publiskiem apgalvojumiem, ka konkurss uz vakantajiem VSIA Latvijas Televīzija (LTV) valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos amatiem neatbilst normatīvo aktu prasībām un būtu izsludināms jauns konkurss, norāda, ka NEPLP šādu politiskās varas iejaukšanos neatkarīgas autonomas institūcijas lēmumā par sabiedriskā medija vadības atlases procesu, kategoriski nosoda.
Arī 'Jaunā Vienotība' apšauba NEPLP rīkoto konkursu uz LTV valdes locekļu amatiem.
Premjera Krišjāņa Kariņa pārstāvētā koalīcijas partija "Jaunā Vienotība" aicina Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) rīkot atkārtotu konkursu uz LTV valdes locekļu amatiem.
Arī 'Jaunā Vienotība' apšauba NEPLP rīkoto konkursu uz LTV valdes locekļu amatiem.
Premjera Krišjāņa Kariņa pārstāvētā koalīcijas partija "Jaunā Vienotība" aicina Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) rīkot atkārtotu konkursu uz LTV valdes locekļu amatiem.
Informācija par NEPLP sēdi 28.martā
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 28.marta sēdē apstiprināja VSIA Latvijas Radio (LR) vidējā termiņa darbības stratēģiju 2019.-2022.gadam. NEPLP priekšsēdētāja vietnieks Ivars Āboliņš, uzsvēra, ka šis stratēģiskais redzējums Latvijas Radio darbībai un attīstībai laika posmā līdz 2022.gadam būs ļoti būtisks un pauda gandarījumu, ka LR beidzot ir apstiprināta darbības stratēģija un izpildīts valdes uzdevums ar kuru iepriekšējie LR vadītāji ilgstoši nespēja vai arī nevarēja tikt galā.
NEPLP izsludina konkursu uz Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 21.februārī pieņēmusi lēmumu izsludināt konkursu “Par 2019.gada Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu komerciālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas”.
Atrasts risinājums LR4 un 'lsm.lv' angļu un krievu valodas versiju darbības turpināšanai, atklāj Kariņš.
Koalīcija ir atradusi risinājumu, lai turpinātu Latvijas Radio 4 (LR4) un "lsm.lv" angļu un krievu valodas versiju darbība, šodien pēc valdību veidojošo partiju 2019. gada budžetam veltītās ārkārtas sanāksmes žurnālistiem pavēstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
Valdība neatļauj Meroni nopirkt 'Radio SWH'.
Aizgājusī Māra Kučinska (ZZS) valdība nav piekritusi "Radio SWH" pārdošanas darījumam. Radio gribējis pirkt ar Šveices advokātu Rūdolfu Meroni saistīts uzņēmums, taču nacionālās drošības interesēs darījums apturēts, svētdien ziņoja LTV raidījums "de facto".
Sestdien, 26.janvārī sāksies priekšvēlēšanu aģitācijas periods
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) atgādina, ka rīt, 26.janvārī, sāksies priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām.
NEPLP atgādina elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem par pienākumu iesniegt reklāmas izcenojumus periodā pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) atgādina elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem par Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteikto pienākumu vismaz 150 dienas pirms vēlēšanu dienas (t.i. līdz 2018. gada 26.decembrim) nosūtīt NEPLP priekšvēlēšanu aģitācijas raidlaika izcenojumus, ieskaitot plānotās atlaides un atlaižu piemērošanas kritērijus, visam priekšvēlēšanu aģitācijas periodam.
Notikusi ekspertu diskusija par 2018.gada Saeimas vēlēšanu atspoguļojumu medijos
Turpinot ekspertu diskusiju ciklu ar mērķi veidot un stiprināt kvalitatīvu žurnālistiku un pievērst plašākas sabiedrības uzmanību mediju pratības jautājumiem Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) organizēja diskusiju "Saeimas vēlēšanu patiesība(s) un fakti mediju spogulī."
Krievija Kaļiņingradā un Baltkrievijā izvieto sakaru slāpēšanas iekārtas "Samarkanda"
Krievijas Aizsardzības ministrija 13 armijas daļās, tostarp Kaļiņingradas apgabalā un Baltkrievijā, izvietos radioelektroniskās cīņas kompleksus "Samarkanda" (attēls ilustratīvs, tajā nav redzama sistēma "Samarkanda"), vēsta Krievijas ziņu aģentūra "RIA Novosti".
Krievijas specdienests īstenojis uzbrukumus Latvijas kibertelpai
Krievijas armijas izlūkošanas pārvaldes (GRU) pēdējo gadu laikā vairākkārt īstenojis uzbrukumus Latvijas kibertelpai, aģentūra LETA uzzināja Satversmes aizsardzības birojā (SAB).
Draugiem.lv piedzīvojis kiberuzbrukumu.
Sestdien, 6.oktobrī, draugiem.lv piedzīvojis kiberuzbrukumu. Kā novēroja portāls TVNET draugiem.lv piekļūt nevar, taču iepriekš, atverot portālu, skanēja Krievijas himna un bija redzams Krievijas karogs.
Priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumi pēdējās priekšvēlēšanu aģitācijas perioda dienās
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) atgādina par Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma noteiktajiem ierobežojumiem, kas stājas spēkā pēdējās priekšvēlēšanu aģitācijas perioda dienās, papildu jau spēkā esošajiem aizliegumiem.
Britu mediju uzraugs rīkosies, ja Kremļa propagandas TV iejauksies Saeimas vēlēšanās
Lielbritānjas mediju uzraugs “Ofcom” paudis gatavību operatīvi reaģēt uz Apvienotajā Karalistē reģistrēto, bet Latvijā raidošo kanālu priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem, tā šovakar ziņo LTV "Panorāma".
Stājies spēkā priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas aizliegums televīzijā
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) atgādina, ka saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 32.pantu no 6. septembra spēkā stājies priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas aizliegums televīzijā.
Pēc NA 'valodas demarša' darbu pamet viens no labākajiem LTV7 žurnālistiem.
Pēc "Nacionālās apvienības" (NA) sūdzības par valodas lietojumu vienā no saturiski augstvērtīgākajiem LTV7 raidījumiem "Točki nad i" ("Punkti uz i") darbu pametis pieredzējušais raidījuma vadītājs, žurnālists Oļegs Ignatjevs.
NEPLP atgādina par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas aizliegumu
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) atgādina, ka saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 3.panta pirmo daļu slēptā priekšvēlēšanu aģitācija ir aizliegta.
Informācija par NEPLP 2.augusta sēdi.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 2.augusta sēdē izskatīja vairākus nozarei svarīgus jautājumus un noteica uzvarētājus iepriekš izsludinātajos konkursos.
Kremļa propaganda televīzijā: Nozare nostājas pret kvotām ES valodu kanāliem
Latvijas Reģionu apvienības, "Vienotības", Nacionālās apvienības un Zaļo un zemnieku savienības frakciju deputātu Saeimā iesniegtais priekšlikums Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā (EPLL) noteikt, ka televīzijas pakalpojumu pamatpakās vismaz 90% satura ir jānodrošina Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu valodās, lai tādējādi ierobežotu Kremļa propagandu, saskāries ar spēcīgu nozares pretestību, un tas, visticamāk, likuma grozījumos vairs nepaliks. Tāpat arī Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pēc deputātu ierosinājuma iesniegusi savus priekšlikumus, tajos 90% kvotu nepieminot.
"Fox" atsaucis prasību Baltijai "piekoriģēt" tulkojumu atbilstoši Krievijas vadlīnijām
Televīzijas kanāls “Fox” atsaucis prasību tulkotājiem mīkstināt Kremlim netīkamu saturu, vēsta TV3 ziņu raidījums.
“Fox” tulkojumu Baltijai “piekoriģē” atbilstoši Krievijas vadlīnijām
Televīzijas kanāla “Fox” oriģinālais saturs Baltijas valstu auditorijai tiek tulkots atbilstoši Krievijā tapušām vadlīnijām, kas prasa “mīkstināt” izteikumus par vairākām tēmām. Arī Nacionālā elektronisko plašsaziņu līdzekļu padome (NEPLP) saņēmusi kāda televīzijas skatītāja sūdzību par to, ka, viņaprāt, kanālā “Fox” latviešu valodas tulkojumi ir nepilnīgi, taču līdz šim nezināja par šādām vadlīnijām.
NEPLP atgādina elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem par pienākumu iesniegt reklāmas izcenojumus periodā pirms Saeimas vēlēšanām
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) atgādina elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem par Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteikto pienākumu vismaz 150 dienas pirms vēlēšanu dienas (t.i. līdz 2018. gada 9.maijam) nosūtīt NEPLP priekšvēlēšanu aģitācijas raidlaika izcenojumus, ieskaitot plānotās atlaides un atlaižu piemērošanas kritērijus, visam priekšvēlēšanu aģitācijas periodam.
NA uzsāk cīņu pret Krievijas propagandu televīzijas kanālos Latvijā.
Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK aicina koalīcijas partnerus "Vienotību" un Zaļo un zemnieku savienību vienoties par kopīgu plānu Krievijas propagandas televīzijas kanālu ierobežošanā Latvijas teritorijā, informēja VL-TB/LNNK pārstāve Dace Kalniņa.
Premjers Davosā sarunās ar «Telia» cer atrisināt jautājumus par LMT un "Lattelecom" tālāko attīstību
Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), uzturoties Davosā, cer ar telekomunikāciju uzņēmumu "Latvijas mobilais telefons" (LMT) un "Lattelecom" līdzīpašnieku "Telia Company" ("Telia") atrisināt jautājumus par uzņēmumu tālāko attīstību.
Radio darbinieku "atklātā vēstule": VK saņēmusi NEPLP lūgumu izvērtēt LR darbības atbilstību
Valsts kontrole (VK) ir saņēmusi Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājas Daces Ķezberes vēstuli ar lūgumu VK izvērtēt Latvijas Radio (LR) darbības atbilstību normatīvajiem aktiem, taču atsevišķu pārbaudi tieši par šo faktu veikt negrasās.
LŽA: Dikas-Bokmelderes saikne ar konkrētu politisku spēku rada risku Latvijas Radio neatkarībai
Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) pauž bažas par Nacionālās Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumu Latvijas Radio valdes locekļa satura jautājumos amatā apstiprināt Sanitu Diku-Bokmelderi un uzskata, ka viņas saikne ar konkrētu politisku spēku rada risku Latvijas Radio neatkarībai, norādīja LŽA valdē.
Sanita Dika-Bokmeldere nav atbilstoša valdes locekļa amatam sabiedriskajā medijā, pauž Rožukalne.
Jaunievēlētā Latvijas Radio (LR) valdes locekle programmu attīstības jautājumos Sanita Dika-Bokmeldere ir neatbilstoša valdes locekļa amatam sabiedriskajā medijā, pauda Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes Komunikācijas studiju katedras vadītāja profesore Anda Rožukalne.
Saldū dome reorganizē radio; opozīcija to sauc par politisku izrēķināšanos.
Saldus novada domes koalīcija atbalstījusi vietējā Saldus radio reorganizāciju, tostarp, pamatojot šādu lēmumu, ar, kā uzskata opozīcija, izdomātas aptaujas datiem. Bijusī domes priekšsēdētāja gan radio reorganizāciju dēvē par politisko rēķinu kārtošanu.
Jaunajai vadībai būs jāskaidro, vai radio darbinieku 'atklātā vēstule' nav bijusi izšķērdība.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) uzdevusi jaunajai Latvijas Radio (LR) valdes priekšsēdētājai Unai Klapkalnei noskaidrot, vai radio darbinieki izveidojot un pārraidot videomateriālu, kurā pausta neuzticība padomes darbam, nav nelietderīgi izmantojuši valsts naudu.
NEPLP locekle: Publiskotās «Oligarhu sarunas» ir Saeimas vēlēšanu kampaņas sākums.
Publiskotās «Oligarhu sarunas» ir nākamgad gaidāmo Saeimas vēlēšanu kampaņas sākums, intervijā laikrakstam «Neatkarīgā Rīta Avīze» sacījusi Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekle Gunta Līdaka.
Kuri ir «draudzīgie mediji»? Skaidro Šlesers.
Oligarhi novērtē ietekmi, kuru var iegūt, kontrolējot medijus. «Ir» publicētajās sarunās, kuras ierakstītas viesnīcā «Rīdzene», Ainārs Šlesers dalās savos plānos, kā uzturēt nopirkto laikrakstu «Diena» tiktāl, lai nerastos «Diena-2». Tāpat viņš ieskicē «draudzīgo mediju» loku ekspremjeram Vilim Krištopanam un sola Aivaram Lembergam sakārtot sabiedriskos medijus.
Dimants: 2012.gadā mainoties LTV un NEPLP vadībai, sabiedrisko mediju apvienošana oligarhiem kļuva neizdevīga
Sabiedrisko mediju - Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio apvienošanas koncepcijas projekts tā dēvētajiem oligarhiem vairs nebija izdevīgs pēc tam, kad 2012.gadā LTV ģenerāldirektora amatā tika nomainīts pašreizējais SIA "Izdevniecība "Dienas mediji"" īpašnieks un valdes priekšsēdētājs Edgars Kots un tika apstiprināts jaunais Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) sastāvs, paziņoja bijušais NEPLP priekšsēdētājs, biznesa augstskolas "Turība" profesors Ainārs Dimants.
Mobilo sakaru operatori viesabonēšanā varēs lietotājiem piemērot kontroles mehānismu
Neskatoties uz viesabonēšanas piemaksu atcelšanu Eiropas Savienībā (ES), mobilo sakaru operatori varēs lietotājiem piemērot kontroles mehānismu, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).
Saeimas komisija konceptuāli atbalsta jauno Sabiedrisko mediju un to pārvaldības likumu
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā šodien konceptuāli atbalstīja Kultūras ministrijas (KM) pārstāvju prezentēto Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumprojektu.
Konkursos par pašvaldību vēlēšanu raidījumiem piesakās seši pretendenti
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 25. aprīļa sēdē atvēra pieteikumus, kas no elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem tika saņemti divos izsludinātajos konkursos par priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu televīzijās.
Izsludina divus konkursus par priekšvēlēšanu TV raidījumu veidošanu
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 23. marta sēdē izsludināja konkursu par priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu 2017. gadā nacionālajos komerciālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida TV programmas. Konkursa mērķis ir TV priekšvēlēšanu raidījumu veidošana un pārraidīšana, lai atspoguļotu pašvaldību vēlēšanu norisi Latvijas Republikas pilsētās (Rīga, Daugavpils, Jēkabpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Valmiera, Ventspils). Konkursa finansējums ir 65 tūkstoši eiro, to paredzēts sadalīt divās daļās – priekšvēlēšanu raidījumu veidošanai Rīgā un priekšvēlēšanu raidījumu veidošanai citās Latvijas pilsētās. Konkursā var pieteikties nacionālie komerciālie mediji, kas raida TV programmas. Konkursa pretendentiem pieteikumi jāiesniedz līdz šā gada 25. aprīlim.
NEPLP tiekas ar EP deputātiem un pārrunā aktualitātes mediju nozarē.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 27. februārī tikās ar Eiropas Parlamenta deputātiem, lai pārrunātu aktualitātes mediju jomā un priekšlikumus grozījumiem Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvā. Diskusijā ar NEPLP piedalījās Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere („Vienotība“), kura parlamentā pārstāv Eiropas Tautas partijas (Kristīgie demokrāti) grupu; Andrejs Mamikins („Saskaņa”), kurš pārstāv EP sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupu un EP deputāta Roberta Zīles (Nacionālā apvienība), Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa, pārstāvis Kārlis Būmeisters.
Saeima darbu mediju uzraugā uztic Āboliņam, Līdakai, Grīvam un Beitikai
Saeima ceturtdien Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļa amatos iecēla Ivaru Āboliņu, Ievu Beitiku, Patriku Grīvu, kā arī Guntu Līdaku.
Atbildîgâ komisija nav nobaþîjusies par Lîdakas un Grîvas komercmediju pieredzes ietekmi darbâ NEPLP
Saeimas Cilvçktiesîbu un sabiedrisko lietu komisijas politiíiem nav baþu par Guntas Lîdakas un Patrika Grîvas paðreizçjâs vai kâdreizçjâs saistîbas ar elektroniskajiem komercmedijiem ietekmi uz viòu gaidâmo darbîbu Nacionâlajâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomç (NEPLP).
Aija Dulevska: Jâatgrieþas pie likumprojekta par mediju îpaðniekiem
Decembra sâkumâ Latvijas mediju telpu pârðalca ziòa par iespçjamo mediju koncerna "Modern Times Group" (MTG) biznesa Baltijas valstîs pârdoðanu. Òemot vçrâ, ka MTG Latvijâ ir lielâkais komercmediju koncerns televîziju segmentâ (TV kanâli TV3, LNT, TV6, Kanâls 2, kâ arî radio Star FM, portâli TVPlay un Skaties.lv), ir saprotamas politiíu un arî plaðâkas sabiedrîbas baþas par ðâda darîjuma sekâm uz Latvijas informatîvo telpu. Pieòemot, ka minçtos TV kanâlus varçtu iegâdâties Latvijai nedraudzîgi spçki, televîziju segmentâ paliktu tikai viens Latvijas intereses izteikti un nepârprotami pârstâvoðs kanâls – Latvijas Televîzija.
NEPLP atgâdina elektroniskajiem plaðsaziòas lîdzekïiem par pienâkumu iesniegt reklâmas izcenojumus periodâ pirms paðvaldîbu vçlçðanâm
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) atgâdina elektroniskajiem plaðsaziòas lîdzekïiem par Priekðvçlçðanu aìitâcijas likumâ noteikto pienâkumu vismaz 150 dienas pirms vçlçðanu dienas (t.i. lîdz 2017. gada 5. janvârim) nosûtît NEPLP priekðvçlçðanu aìitâcijas raidlaika izcenojumus, ieskaitot plânotâs atlaides un atlaiþu piemçroðanas kritçrijus, visam priekðvçlçðanu aìitâcijas periodam.
NEPLP plâno 2018.gadâ izveidot televîzijas kanâlu krievvalodîgajai auditorijai
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 2018.gadâ plâno VAS Latvijas Televîzijas (LTV) un Latvijas Radio kopprojektâ izveidot televîzijas kanâlu krievvalodîgajai auditorijai, aìentûrai LETA sacîja padomes priekðsçdçtâja vietniece Dace Íezbere.
NEPLP izmeklç iespçjamo radio "Sputnik" maskçto atskaòoðanu
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) izmeklç radiostacijas "Avto radio" çtera saturu saistîbâ ar baþâm par maskçtu Krievijas radio «Sputnik» raidîjumu fragmentu atskaòoðanu, taèu sîkâk izmeklçðanu nekomentç, teica NEPLP monitoringa centra vadîtâjs Jânis Lielpçteris.
Latvijâ Sputnik piesâròo telpu, bet mediju uzraugs to nespçj novçrst
Radio Sputnik ir Krievijas valsts finansçta milzu mediju koncerna – aìentûras "Rossija Segodnja" sastâvdaïa. Aìentûras vadîtâjs un Kremïa "galvenais melis" Dmitrijs Kiseïovs pçrnvasar gribçja reìistrçt pârstâvniecîbu arî Latvijâ. Tomçr Uzòçmumu reìistrs to neïâva. Tad Latvijâ darbu sâka Sputnik "informâcijas portâls". Tâ darbîbu ar domçnu sputnik.lv aizliedza, bet ðobrîd portâls reìistrçts ar citu adresi un turpina darboties.
Mediju uzrauga amatu tîkotâjiem vajadzçs pielaidi valsts noslçpumam; opozicionâri kritiski
Par Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) locekïa amata kandidâtiem varçs kïût tikai tâs personas, kuras ir tiesîgas saòemt speciâlo atïauju pieejai valsts noslçpumam, paredz Saeimas pirmajâ lasîjumâ atbalstîtie grozîjumi Elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu likumâ.
Aizturçtâ propagandas TV "Russia Today" producente, visticamâk, izraidîta no Latvijas
Latvijas robeþsargi piektdien, 21.oktobrî, aizturçjuði Krievijas kara propagandas mediju grupas "Russia Today" ("Россия сегодня") galveno producenti Ellu Taranovu, kas bija ieradusies Rîgâ, lai piedalîtos "Baltijas forumâ". Neoficiâli zinâms, ka Ella Taranova ir iekïauta Latvijas Ârlietu ministrijas "melnajâ sarakstâ" un visticamâk jau ir izraidîta no Latvijas.
Rîgâ notiek ikgadçjâ Baltijas valstu elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu regulatoru sanâksme
Latvijas, Lietuvas un Igaunijas elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu regulatoru vadîtâji un pârstâvji ðodien tikâs Rîgâ un pârrunâja virkni aktualitâðu, kas skar elektronisko mediju tirgu attîstîbu Baltijas valstîs. Diskusijas laikâ regulatoru pârstâvji apsprieda nepiecieðamâs izmaiòas Audiovizuâlo mediju pakalpojumu direktîvâ, kas ïautu ES dalîbvalstîm adekvâti un savlaicîgi reaìçt uz gadîjumos, kad ir apdraudçta valstu droðîba un suverenitâte.
Veidojot Latvijas sabiedrisko mediju pârvaldes modeli, KM analizçs Vâcijas pieredzi
Lai izstrâdâtu veiksmîgu Latvijas sabiedrisko mediju pârvaldes modeli, Kultûras ministrija (KM) analizçs Vâcijas pieredzi, pavçstîja KM Mediju politikas nodaïas vadîtâjs Roberts Putnis.
LTV un NEPLP kritizç sabiedrisko mediju pârvaldîbas reformu, Putnis pârmetumus noraida
Iecerçtâ sabiedrisko mediju pârvaldîbas reformu treðdien Saeimâ kritizçja Latvijas Televîzijas (LTV) valdes priekðsçdçtâjs Ivars Belte un Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) loceklis Ainârs Dimants, savukârt Kultûras ministrijas (KM) Mediju politikas nodaïas vadîtâjs Roberts Putnis bija neizpratnç un pârmetumus noraidîja.
Krievijas "mediji" aktîvi vçrðas pret valstij noteiktajâm sankcijâm
Pirms gaidâmajâm Eiropas Savienîbas (ES) lîderu diskusijâm Krievijas mediji sâkuði aktîvi vçrsties pret valstij noteiktajâm sankcijâm, liecina ES izveidotâs "East StratCom Task Force" komandas iknedçïas izdevums "Disinformation Review" ("Dezinformâcijas apskats").
Krâslavas mçrs sûdzas par slikto Latvijas TV un radio kanâlu uztveramîbu pierobeþâ.
Sliktâs apraides dçï daudziem Krâslavas novada iedzîvotâjiem jau gadiem nav iespçjas klausîties un skatîties populârus Latvijas radio un televîzijas kanâlus, ðodien Daugavpilî notikuðâs Saeimas Cilvçktiesîbu un sabiedrisko lietu komisijas locekïu un Latgales paðvaldîbu vadîtâju tikðanâs laikâ sacîja Krâslavas novada domes priekðsçdçtâjs Gunârs Upenieks (ZZS).
Mûrniece: Atbilde hibrîdkara draudiem ir spçcîgi mediji un cieða sadarbîba
Spçcîgi mediji un cieða valstu sadarbîba ir svarîgs priekðnoteikums, lai stâtos pretim mûsdienu hibrîdkara draudiem, ðodien Saeimâ notiekoðajâ konferencç par Baltijas reìiona droðîbu norâdîja Saeimas priekðsçdçtâja Inâra Mûrniece (VL-TB/LNNK).
Pçtnieks: Krievijas propagandas mediju aizliegumi darbojas tikai noteiktu laiku
Krievijas propagandas mediju aizliegumi darbojas tikai noteiktu laiku, jo pretinieks izgudros daþâdus veidus, kâdos tos apiet, intervijâ aìentûrai BNS sacîja Ukrainas Militâri politisko pçtîjumu centra eksperts informâcijas droðîbas jautâjumos Vjaèeslavs Gusarovs.
Eksperte aicina sekot Ukrainas piemçram un atslçgt Krievijas televîzijas kanâlus.
Valstîs, kurâs ir liels krievvalodîgo segments, nepiecieðamîbas gadîjumâ bûtu jâtiesâjas ar Krievijas televîzijas kanâliem, ja tie izplata klaju nepatiesîbu un propagandu, uzskata Ukrainas informâcijas politikas ministra vietniece Tatjana Popova.
Asociâcija: lai stiprinâtu cîòu ar propagandu, jâpalielina sabiedrisko mediju finansçjums
Latvijas Raidorganizâciju asociâcijas (LRA) valde vçlas finansçjuma palielinâðanu sabiedriskajiem medijiem, lai Latvija veiksmîgâk varçtu pretoties propagandai, zinâja asociâcijâ.
NEPLP vçrðas pie britu regulatora par NTV Mir raidîjuma atbilstîbu likumam
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) informçjusi Lielbritânijas televîzijas un radio regulatoru Ofcom (Office of Communications) par Latvijâ retranslçtâ, Lielbritânijas jurisdikcijâ esoðâ TV kanâla NTV Mir pârraidç konstatçtajiem iespçjamajiem likuma pârkâpumiem. NEPLP nosûtîjusi informâciju par iespçjamajiem pârkâpumiem un aicina britu regulatoru izvçrtçt raidîjuma atbilstîbu likumam.
DP: 'Sputnik' bûs galvenais Krievijas propagandas kanâls latvieðu valodâ
Informatîvâs platformas "Sputnik" Latvijas versija kïûs par galveno Krievijai vçlamo vçstîjumu izplatîðanas kanâlu latvieðu valodâ, liecina Droðîbas policijas publicçtais 2015. gada pârskats.
Video: NEPLP priekðsçdçtâjais Aijas Dulevskas skaidrojums par Rossija RTR
Par "Planeta RTR" nelikumîgo translâciju atbildîgas ir kabeïtelevîzijas. (Siþets no RîgaTV 24)
Sabiedrisko mediju uzraudzîðanu grib atdot tieði politiíu rokâs
Kultûras ministrijâ tapuðas mediju politikas pamatnostâdnes nâkamajiem èetriem gadiem. Nâkotnes plânos ietilpst arî Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes reformçðana. Taèu ðo iniciatîvu pavada politiíu neslçpta vçlme vairot savu ietekmi uz sabiedrisko mediju darbu, ziòo Latvijas Televîzijas raidîjums "de facto"
Jâpârtrauc izplatît programma ´Rossija RTR¡
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) nosûtîjusi vçstuli televîzijas pakalpojumu sniedzçjiem, kurâ informç, ka 12. aprîlî ir stâjies spçkâ NEPLP 2016. gada 7. aprîïa lçmums par TV programmas ´Rossija RTR¡ izplatîðanas ierobeþoðanu Latvijâ. Minçtais lçmums 11. aprîlî ir publicçts oficiâlajâ izdevumâ ´Latvijas Vçstnesis¡ un ir stâjies spçkâ, tâpçc visiem TV pakalpojumu sniedzçjiem jâpârtrauc ´Rossija RTR¡ retranslâcija un izplatîðana. Minçtais NEPLP lçmums attiecas uz visiem televîzijas programmu izplatîðanas pakalpojumu sniedzçjiem Latvijâ – kabeïoperatoriem, satelîta un interneta televîzijas pakalpojumu sniedzçjiem.
NEPLP uz seðiem mçneðiem ierobeþo ´Rossija RTR¡ retranslâciju un izplatîðanu Latvijâ
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 2016. gada 7. aprîïa sçdç pieòçma lçmumu aizliegt retranslçt un izplatît TV programmu ´Rossija RTR¡ Latvijas teritorijâ seðus mçneðus no ðî lçmuma spçkâ stâðanâs dienas (lçmums stâjas spçkâ lîdz ar tâ publicçðanu laikrakstâ ´Latvijas Vçstnesis´).
NEPLP apòçmusies «izíert» slçpto sponsorçðanu elektroniskajos medijos.
Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) darbakârtîbâ nonâkusi virkne gadîjumu, kad medijos slçpti publicçta vai pârraidîta sponsorçta informâcija. Bieþâkie pârkâpumi saistîti ar paðvaldîbu vçstîm, ko turklât mediji dçvç par ziòâm.
Kâ sistemâtiski pârkrievo radio çteru Latvijâ.
No klusas un profesionâlas organizâcijas, kâda savulaik bija NRTVP, tagadçjâ NEPLP kïuvusi bezmaz visskandalozâkâ no visâm valsts iestâdçm. Lûk, vçl daþi fakti, kâ pçdçjo divu gadu laikâ NEPLP ir stiprinâjusi radio çtera pârkrievoðanu!
Valdîba apstiprina ideju par pirâtisko TV mâjaslapu bloíçðanu.
Lîdz 2016. gada 1. jûlijam Latvijas Kultûras un Satiksmes ministrijai jâsagatavo labojumi "Elektronisko sakaru" likumâ, kas ïaus bloíçt atseviðíus domçnus ".lv" zonâ vai sniegs iespçju piekïuvei ârzemju tîkliem, kas saistîti ar pirâtisko televîziju.
Deputâti ignorç Valsts prezidenta aizrâdîjumus par valodu lietojuma regulçjumu radio.
Saeimas cilvçktiesîbu komisija nav òçmusi vçrâ Valsts prezidenta argumentus un otrreiz virza pretrunîgos, ZZS deputâta Armanda Krauzes sagatavotos grozîjumus par uz valodu lietojumu komercradio, ziòo LTV raidîjums «de facto».
Valsts prezidents neizsludina grozîjumus Elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu likumâ.
Secinot, ka likums ´Grozîjumi Elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu likumâ¡ pieòemts, neievçrojot labas likumdoðanas principu un lemjot par sasteigtu risinâjumu Latvijas valstiskumam un sabiedrîbai bûtiskâ jautâjumâ, Valsts prezidents Raimonds Vçjonis ðî gada 7.novembrî nodevis likumu Saeimai otrreizçjai caurlûkoðanai.
Uìis Polis: Cik Saeimas deputâtu bûs gatavi dancot pçc 'Radio SWH' jauno îpaðnieku stabules?
a nu kâds vçl nezina - AS "Radio SWH" (tâlâk SWH) ir pârdota. Pçc publiski pieejamiem datiem SWH vienîgais akcionârs tagad ir "Cinamon Holding OÜ", kam juridiskâ adrese ir Igaunijâ. SWH Padomç tagad ir Krievijas pilsone Tatiana Tolstaya.
Vçlas palielinât NEPLP monitoringa kapacitâti
Lai atbilstoði nacionâlâs droðîbas interesçm veidotu efektîvâku mediju vides uzraudzîbas sistçmas darbîbu Latvijâ, ir nepiecieðams palielinât Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) monitoringa kapacitâti.
Saeima no amata atbrîvo NEPLP vadîtâju Dimantu.
Saeima treðdien nolçma no amata atbrîvot Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) vadîtâju Ainâru Dimantu. Parlaments lçma atbrîvot Dimantu no NEPLP locekïa amata, kas faktiski nozîmç arî viòa atbrîvoðanu no padomes vadîtâja amata.
Mjartâns: Politiíi nedrîkst izdarît spiedienu uz NEPLP lçmumiem
Politiíi nedrîkst izdarît spiedienu uz Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) kâ neatkarîgas institûcijas lçmumiem attiecîbâ par apraidi un frekvenèu pieðíirðanu, sacîja NEPLP loceklis Dainis Mjartâns.
Deputâti uzdod NEPLP «sakârtot saimniecîbu» astoòu mçneðu laikâ.
Saeimas Publisko izdevumu un revîzijas komisijas deputâti ceturtdien vienbalsîgi lçma par pienâkuma uzlikðanu Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomei (NEPLP) lîdz nâkamâ gada februârim iesniegt komisijâ un Valsts kontrolç (VK) informâciju par ieteikumu ievieðanas gaitu, Saeimâ novçroja aìentûra BNS.
Saeimas komisija atbalsta lçmumprojektu par Dimanta atbrîvoðanu no NEPLP locekïa amata.
Saeimas Cilvçktiesîbu un sabiedrisko lietu komisija ðodien atbalstîja lçmumprojektu par Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) vadîtâja Ainâra Dimanta atbrîvoðanu no NEPLP locekïa amata.
NEPLP brîdina UR par "Russia Today" vçlmi izplatît tendenciozu informâciju
Uzòçmuma reìistrs (UR) Krievijas valstij piederoðâs informatîvâs aìentûras "Russia Today" pieteikumu pârstâvniecîbai Latvijâ izskatîs lîdz 28.augustam. Savukârt Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) sniegtajâ viedoklî UR norâda uz "Russia Today" vçlmi izplatît tendenciozu informâciju.
NEPLP deputâtiem skaidro savus lçmumus un darbîbu, ðaubas par Padomes reputâciju – nepamatotas
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) nosûtîjusi izsmeïoðu informâciju Saeimas Cilvçktiesîbu un sabiedrisko lietu komisijai, kurâ atbild uz Saeimas deputâtu iesniegumu par NEPL padomes locekïu atbrîvoðanu no amata.
Âboltiòa kritizç Dimanta attieksmi; uzsver Saeimas tiesîbas atlaist NEPLP
Saeimas priekðsçdçtâja Inâra Mûrniece (Nacionâlâ apvienîba), atbildot uz þurnâlistu jautâjumiem par iniciatîvu atlaist Nacionâlo elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomi (NEPLP), kritizçja padomes priekðsçdçtâju Ainâru Dimantu, kâ arî uzsvçra Saeimas tiesîbas atlaist NEPLP, taèu uzskata, ka atlaiðana ir ïoti nopietni jâizvçrtç.
Teju visas Saeimas frakcijas rosina atlaist NEPLP
Teju visas Saeimas frakcijas, izòemot "Saskaòu" un Nacionâlo apvienîbu (NA), rosina atlaist Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomi (NEPLP), informçja Latvijas Reìionu apvienîbas (LRA) Saeimas frakcijas vadîtâjs Dainis Liepiòð. NEPLP locekïiem neesot informâcijas par iespçjamiem atbrîvoðanas iemesliem.
NEPLP: "Tas ir uzbrukums mediju neatkarîbai!"
Daþu Saeimas deputâtu ideja atlaist Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) locekïus mums nav pârsteigums. Tiekoties ar deputâtiem, ne reizi vien esam saskâruðies ar zîmîgiem mâjieniem, kas skar to vai citu Latvijas Televîzijas (LTV) siþetu vai Latvijas Radio (LR) raidîjumu. Ðâdas piezîmes parasti esam "laiduði pâri galvai", jo mediju redakcionâlâ neatkarîba allaþ bijusi viena no NEPLP prioritâtçm. Iespçjams, tieði tas deputâtu acîs ir sobojâjis mûsu reputâciju tiktâl, ka bez redzama iemesla ir jârosina NEPLP atlaiðana.
Çíis: Jaunais LTV kanâls krievu valodâ jau sâkumâ bûtu apzîmçts kâ propagandas kanâls
Sabiedriskajam medijam veidot kanâlu krievu valodâ ir nejçdzîgi, jo ðâds kanâls uzreiz jau paðâ sâkumâ bûtu apzîmçts kâ propagandas kanâls, kurâ latvieði cenðas kaut ko iestâstît krieviem, intervijâ laikrakstam "Neatkarîgâ" pauþ bijuðais "Latvijas Neatkarîgâs televîzijas" lîdzîpaðnieks un vadîtâjs Andrejs Çíis.
NEPLP dalâs pieredzç ar Ukrainas kolçìiem
Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) priekðsçdçtâjs Ainârs Dimants 25. un 26. maijâ uzstâjâs seminârâ Kijevâ Ukrainas Nacionâlâs radio un televîzijas padomes locekïiem un darbiniekiem par elektronisko mediju regulâciju, lai kopâ ar Polijas un Ungârijas kolçìiem informçtu Ukrainas audivizuâlo mediju pakalpojumu regulatoru par Eiropas pieredzi ðajâ jautâjumâ. Pçc Ukrainas regulatora ielûguma A. Dimants sniedza prezentâciju par NEPLP pilnvarâm un tai saistoðo tiesisko regulçjumu nacionâlâs informâcijas telpas aizsardzîbâ, kâ arî kopâ ar Starptautiskâs telekomunikâciju savienîbas (ITU) pârstâvi piedalîjâs diskusijâ par pamâcoðo pieredzi digitâlâs televîzijas ievieðanâ, kur Ukraina ir tikai procesa sâkumâ.
Mediju eksperti: Jaunais TV kanâls nevar bût pretpropagandas lîdzeklis
Ðodien diskusijâ "Kâ sabiedriskajam medijam sasniegt krievvalodîgo auditoriju?", izskatot iespçjas un riskus, kâdi pastâv, izveidojot televîzijas kanâlu krievvalodîgajai auditorijai, tika pausti daþâdi viedokïi par ðâda kanâla nepiecieðamîbu, taèu galvenie secinâjumi balstîjâs tajâ, ka nav nepiecieðams izveidot pretpropagandas kanâlu, bet svarîgi, lai tajâ bûtu pilnvçrtîgs saturs, kas paustu patiesu informâciju.
Kâ sabiedriskajam medijam sasniegt krievvalodîgo auditoriju?
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) un ´Baltijas – Melnâs jûras alianse¡ (BMJA) aicina Jûs uz ekspertu diskusiju ´Kâ sabiedriskajam medijam sasniegt krievvalodîgo auditoriju?¡
Putnis: Sabiedriskie mediji varçtu aiziet no reklâmas tirgus jau 2016.gadâ
Ïoti bûtisks priekðnoteikums, lai Latvijâ bûtu spçcîgas, kvalitatîvas un pelnoðas raidorganizâcijas, ir sabiedrisko mediju izieðana no reklâmas tirgus, intervijâ laikrakstam «Diena» uzsver Kultûras ministrijas (KM) Mediju politikas nodaïas vadîtâjs Roberts Putnis.
Daþas iestâdes joprojâm strâdâ tâ, it kâ Krievija nebûtu iebrukusi Krimâ.
Mûsu tagadçjâs baþas un satraukums par notiekoðo mediju vidç ir sekas tam, ka ilgus gadus mums nav bijusi valstiskâ lîmenî izstrâdâta un realizçta mediju politika, tâ pirms daþâm dienâm sacîja Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) sekretariâta vadîtâjs Andris Íçniòð. Viòa teiktais liek uzdot jautâjumu par padomes un tâs vadîtâja Ainâra Dimanta efektivitâti. Padome joprojâm strâdâ kapacitâtç, kas bija piemçrota pirms desmit gadiem, nevis mûsdienu apstâkïiem, kad Krievija îsteno informatîvo karu.
Krievijas ieroèi netraucçti darbojas Latvijâ. Kâpçc Dimants guï?
Krievijas propagandas kanâli, kas ar Lattelecom gâdîbu pieejami tûkstoðiem skatîtâju, vairs nav tikai TV kanâli, tie patiesîbâ ieroèi - tik tieði varam izteikties par svçtdienas vakarâ piedzîvotajiem smadzeòu skaloðanas mçìinâjumiem par noðauto Krievijas opozîcijas lîderi Borisu Òemcovu. Arî Saeimas atbildîgâs komisijas vadîtâja piekrît, ka situâcija ar Krievijas TV kanâlu izplatîbu Latvijâ nav normâla. Bet... no tâ nekas nemainâs... Tas liek uzdot jautâjumu, vai Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome ar Ainâru Dimantu priekðgalâ vispâr ir vajadzîga, ja jau gadiem nespçj sakârtot ðo jomu?
Krievijas propaganda gûst virsroku Latgalç.
Latgalç skatîtâko televîzijas kanâlu saturs tiek raþots Krievijâ. Savukârt Latvijas kanâli ir ârpus top piecnieka, liecina TNS statistikas dati. Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) padomes loceklis Ivars Zviedris iespçju apkarot Krievijas propagandas popularitâti Latgalç vçrtç kâ sareþìîtu un situâciju - kâ grûti atrisinâmu.
Pakalpojumu sniedzçjiem vajag veidot Krievijas kanâlus nesaturoðas TV pakas, rosina portâls
Pauþot nosodîjumu Krievijai par militâro agresiju Ukrainâ un propagandu, ko Krievijas mediji izvçrð bijuðajâs PSRS republikâs un ârpus tâm, sabiedrisko iniciatîvu portâlâ "avaaz.com" izveidota Latvijas televîzijas pakalpojumu sniedzçju vadîbâm adresçta petîcija.
Informâcija par politisko partiju dalîbu priekðvçlçðanu diskusijâs Latvijas Televîzijâ.
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) ir saòçmusi politiskâs partijas ´Jaunâ konservatîvâ partija¡ (JKP) 2014. gada 22. septembra iesniegumu Par elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu darbîbu 12. Saeimas priekðvçlçðanu laikâ, kâ arî ir saòçmusi JKP 2014. gada 21. novembra pieteikumu Administratîvâ rajona tiesai – Par iestâdes faktiskâs rîcîbas, savlaicîgi nesniedzot atbildi un neveicot nekâdus pasâkumus iesniegumâ norâdîto pârkâpumu novçrðanai, atzîðanu par prettiesisku.
Igaunija aizbildinâs: Krievijas propagandu nepârraidîs, jo nav brîvu frekvenèu.
Igaunijas Tehniskâs uzraudzîbas pârvalde apstiprinâja, ka ðobrîd valstî nav pieejamas brîvas radio frekvences, lîdz ar to Krievijas propagandas kanâls «Sputnik» netiks pârraidîts Igaunijas radio frekvencç, vçsta Igaunijas raidorganizâcija ERR.
NEPLP iniciatîva valdîbas deklarâcijai: Latvijas Sabiedriskâ medija izveide.
Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas vadîtâ Ministru kabineta deklarâcijâ bija (un, cerams, – paliks) sadaïa ´Kvalitatîvas, demokrâtiskas informatîvâs telpas veidoðana¡. Tâs ietvaros bija iecerçts ´aktualizçt diskusiju¡ par sabiedrisko mediju attîstîbu un radît labvçlîgus apstâkïus sabiedrisko mediju attîstîbai. Apzinoties apvienota sabiedriskâ medija (Latvijas Televîzija (LTV) + Latvijas Radio (LR) + interneta platforma) potenciâlu, iepriekðçjâs valdîbas faktiski ir atbalstîjuðas lielâko un vajadzîgâko reformu Latvijas elektronisko mediju tirgû – vienota sabiedriskâ medija izveidi. Tas ir loìisks solis, ko jau spçruði abi mûsu kaimiòi – lietuvieði un igauòi, tomçr Latvijâ reforma ir pamatîgi iestrçgusi.
Uìis Polis: Mûrniece, Dimant, Mjartân! Pârtrauciet tracinât Latvijas krievus!
16.septembrî Saeimas Cilvçktiesîbu un sabiedrisko lietu komisijâ I.Mûrnieces vadîbâ tika apstiprinâti un 2.lasîjumam Saeimâ virzîti Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) priekðsçdçtâja A.Dimanta un radio nozares uzrauga D.Mjartâna vadîbâ sagatavotie grozîjumi Elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu likumâ (EPLL), saskaòâ ar kuriem vairâkâm krieviski raidoðajâm radiostacijâm Latvijâ, to skaitâ Hiti Rossii, RetroFM un Europa plus, piespiedu kârtâ bûs jâpâriet uz 100% raidîðanu latvieðu valodâ.
Piedâvâ noteikt, ka NEPLP locekïi algu saòems proporcionâli nostrâdâtajam laikam.
Saeimas Cilvçktiesîbu un sabiedrisko lietu komisija ðodien atbalstîja likuma grozîjumu piedâvâjumu, kas paredz noteikt, ka Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) priekðsçdçtâja vietnieks un padomes locekïi mçneðalgu saòems proporcionâli nostrâdâtajam laikam. Kopumâ tika atbalstîta divu likumu grozîjumu projektu virzîðana uz izskatîðanu parlamenta komisijâs.
Konkursâ par Saeimas priekðvçlçðanu raidîjumu veidoðanu krievu valodâ uzvar TV5
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 4.septembra sçdç apstiprinâja konkursa rezultâtus par priekðvçlçðanu TV raidîjuma veidoðanu krievu valodâ (viens raidîjums). NEPLP par konkursa uzvarçtâju atzina ´Latvijas Neatkarîgâs Televîzijas¡ (LNT) piedâvâjumu, kas paredz sarîkot vienas priekðvçlçðanu debates krievu valodâ kanâlâ TV5.
NEPLP izsludina jaunu konkursu par Saeimas priekðvçlçðanu raidîjuma veidoðanu krievu valodâ
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 15.augusta sçdç nolçma atstât bez rezultâta izsludinâto konkursu par priekðvçlçðanu TV raidîjumu veidoðanu krievu valodâ (viens raidîjums). Konkursâ bija saòemts viens piedâvâjums no SIA ´Pirmais Baltijas Kanâls¡, taèu tajâ ietvertais finanðu un radoðais piedâvâjums nesniedza pilnvçrtîgu priekðstatu par raidîjuma ieceri.
NEPLP izsludina jaunu konkursu par Saeimas priekðvçlçðanu raidîjuma veidoðanu krievu valodâ.
Konkursâ par Saeimas priekðvçlçðanu raidîjumu veidoðanu uzvar LNT un Re:TV, raidîjumam krievu valodâ izsludina jaunu konkursu.
Informâcija par NEPLP 31. jûlija sçdi.
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) 31.jûlija sçdç izskatîja virkni jautâjumu, kas skar elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu darbîbas attîstîbu un uzraudzîbu.
Mçìinâjums atgût radio telpu.
Pavasara sesiju noslçdzot, Saeimas deputâti pirmajâ lasîjumâ atbalstîjuði Elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu likuma (EPLL) grozîjumus, kuru pieòemðana galîgajâ lasîjumâ lîdz oktobra vçlçðanâm bûtu ðî sasaukuma parlamenta goda lieta. Runa pamatâ ir par vienas valodas radiostaciju ievieðanu, kâ tas ir daudzâs Eiropas un mûsu kaimiòvalstîs.
NEPLP izsludina konkursu par Saeimas priekðvçlçðanu raidîjumu veidoðanu.
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) ðodien apstiprinâja konkursa nolikumu par 2014.gada Saeimas priekðvçlçðanu raidîjumu veidoðanu komerciâlajos elektroniskajos plaðsaziòas lîdzekïos, kas raida TV programmas. Izsludinâtâ konkursa mçríis – priekðvçlçðanu diskusiju raidîjumu veidoðana un pârraidîðana komerciâlo elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu TV programmâs, lai atspoguïotu 2014. gada Saeimas vçlçðanâm pieteikto deputâtu kandidâtu sarakstus.
Diskusija par Krievijas propagandas ierobeþoðanu Latvijâ: Vai ar varu var uzveikt maigo varu?
Ko panâksim, aizliedzot Krievijas televîzijas kanâlu retranslâciju Latvijâ? Cik lielai ir jâbût melu “masai”, kad to ierobeþoðana vairs nav uzskatâma par cenzûru, bet valsts aizsardzîbu? Par ðiem un citiem jautâjumiem Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) rîkotâs Radio un televîzijas dienas ietvaros diskusijâ «Vai ar varu var uzveikt maigo varu?» izteicâs þurnâlisti, sociologi, ârpolitikas eksperti. Diskutantu domas dalîjâs jautâjumâ par Krievijas TV kanâlu ierobeþoðanu, taèu visi bija vienisprâtis, ka ir jâstiprina Latvijâ veidotu ziòu saturs latvieðu un krievu valodâ.
NEPLP: jâturpina dialogs par Saeimas plenârsçþu translâcijas nodroðinâðanu.
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP), tiekoties ar Saeimas un VSIA Latvijas Radio vadîbu, ir uzklausîjusi abu puðu viedokïus par Saeimas plenârsçþu turpmâko pârraidîðanu. NEPLP ir rosinâjusi diskutçt par vairâkiem iespçjamiem risinâjumiem, kas vienlaikus ïautu izpildît likumâ paredzçto Saeimas plenârsçþu un jautâjumu un atbilþu translâciju, nodroðinâtu modernu un kvalitatîvu informâcijas pieejamîbu ikvienam Latvijas iedzîvotâjam un ïautu Latvijas Radio pilnâ apjomâ îstenot savu redzçjumu par uzòçmuma un radio programmu attîstîbu saskaòâ ar Elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu likumâ un NEPLP lçmumos noteiktajiem sabiedriskâ pasûtîjuma veidoðanas principiem un sabiedrisko mediju attîstîbas koncepciju lîdz 2018. gadam.
OTV grib translçt Saeimas un valdîbas sçdes.
SIA Ogres televîzija kanâls OTV plâno piedâvât skatîtâjiem translâcijas no Saeimas un Ministru kabineta sçdçm, informçja OTV direktore Dace Tribocka. Diena iepriekð jau rakstîja, ka Latvijas Radio no 10.februâra parlamenta plenârsçþu translâcijas plâno pârtraukt.
Latvijas Radio vçlçðanu gadâ grasâs pârtraukt Saeimas plenârsçþu translâciju.
Saeima no Latvijas Radio saòçmusi brîdinâjumu, ka no ðâ gada 10. februâra tiks pârtraukta Saeimas plenârsçþu translâcija Latvijas Radio 5. kanâlâ, kâ arî sçþu translâcijas nodroðinâðana Latvijas Radio 3 apraidç ârpus Rîgas. Par to Saeimas deputâtus ceturtdien informçja Saeimas priekðsçdçtâja Solvita Âboltiòa (V).
NEPLP pieðíir naudu priekðvçlçðanu raidîjumiem piecâm televîzijâm .
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) pieðíîrusi naudu priekðvçlçðanu debaðu raidîjumu veidoðanai kopumâ piecâm televîzijâm, kas raida nacionâlajâ un reìionâlajâ apraidç
Pçc "Mâjas svçtîbas" gadîjuma politiíi apòçmuðies atcelt "radio klausîðanâs nodevu"
Reaìçjot uz portâla "Delfi" aprakstîto gadîjumu, kad SIA "Mâjas svçtîba" saimnieces par "Latvijas Radio Klasika" ziòu klausîðanos sodîja ar 500 latu naudassodu, Nacionâlâ apvienîba (NA) rosina atcelt tâ dçvçto "radio klausîðanâs nodevu" un tam pievienojuðies arî pârçjie koalîcijas partneri, portâlu "Delfi" informçja apvienîbas pârstâve Ieva Lîne.
Saeimas komisija neatbalsta NEPLP locekïu skaita palielinâðanu.
Treðdien Saeimas Cilvçktiesîbu un sabiedrisko lietu komisija neatbalstîja Nacionâlâs elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padomes (NEPLP) ierosinâjumu palielinât nâkamâs padomes locekïu skaitu. Saeimas komisijas locekïi atzina, ka padomes amatpersonu skaitu esoðajâ ekonomiskajâ situâcijâ nebûtu lietderîgi palielinât.
LR un LTV pieprasa tikðanos ar Dombrovski.
Nacionâlâ radio un televîzijas padome (NRTP), Latvijas Televîzija (LTV) un Latvijas Radio (LR) aicina uz tikðanos premjeru Valdi Dombrovski (JL), kâ arî Saeimâ pârstâvçtâs partijas. NRTP un sabiedrisko mediju vadîtâji, ðodien tiekoties ar þurnâlistiem, uzsvçra, ka vçlas saòemt skaidras atbildes par LTV un LR apvienoðanu tieði no valsts atbildîgajâm amatpersonâm, nevis ar preses starpniecîbu.
TB/LNNK rosina likvidçt NRTP.
TB/LNNK rosina likvidçt NRTP Apvienîbas "Tçvzemei un Brîvîbai"/LNNK Saeimas frakcija rosina pârçjâs Saeimâ pârstâvçtâs politiskâs partijas apsvçrt iespçju likvidçt Nacionâlo radio un televîzijas padomi (NRTP), tâs funkcijas sadalot starp citâm valsts institûcijâm, portâlu "Delfi" informçja TB/LNNK.
Ðlesers: politiíi nepiedâvâs "Latvijas Radio" glâbðanas plânu.
Satiksmes ministrs Ainars Ðlesers (LPP/LC) uzskata, ka neviena politiska partija nepiedâvâs plânu, kâ "Latvijas Radio" (LR) izkïût no krîzes. Risinâjums un iespçjamâ atbildîba par sekâm jâuzòemas paðai LR vadîbai.
TB/LNNK frakcija iztaujâs Kleckinu par iespçjamâm nelikumîbâm NRTP darbîbâ.
Apvienîbas "Tçvzemei un Brîvîbai"/LNNK (TB/LNNK) Saeimas frakcija tuvâkajâ laikâ gatavojas tikties ar Nacionâlâs radio un televîzijas padomes (NRTP) priekðsçdçtâju Âbramu Kleckinu, Latvijas Raidorganizâciju asociâcijas izpilddirektori Guntu Lîdaku, kâ arî kâdu no Valsts valodas centra pârstâvjiem, lai pârrunâtu NRTP darbîbu apraides atïauju izsniegðanas jomâ, Valsts valodas likuma pârkâpumus radio un televîzijas raidîjumos, kâ arî NRTP sagatavoto jauno Audio un audiovizuâlo mediju pakalpojumu likumprojektu.
Cīņa ar daudzgalvaino pūķi.
Cīņa ar daudzgalvaino pūķi.
Karikatūra pārpublicēta no [url]http://www.la.lv[/url].
Jaunākie komentāri
· [i]YL44WFF aktivitat...
· Es jau vispār padomā...
· JanisDX ir kā zirgs ...
· Diskutēt mēs varam, ...
· Es vispār neredzu jē...
· Raksta kvalitāte nep...
· Beidzot arī izlasīju...
· Nu jā, Vācijā, piemē...
· Visu cieņu Didža dar...
· Es pat teiktu radiof...
Meklētājs
Ko meklēsi:
Lietotāji Onlainā
· Viesi Onlainā: 7

· Members Online: 0

· Total Members: 305
· Jaunākais lietotājs: 130db
Ielogoties
Lietotājs

ParoleFacebook login

Neesi vel lietotājs?
Spied šeit lai reģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Jaunākie Foto Komentāri
Bullet icon Nav ne jausmas. Varētu...
Bullet icon HF dipoliņš arī uzkari...
Bullet icon Pateicos, Vladimir! 73!
Bullet icon Maksimālais starojums ...
Bullet icon Sirsnīgs paldies! Varb...
Jaunākās Bildes
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Statistika
IP
IP'
Links uz mūsu baneri
HTML kods uz freefm.lv mājas lapu.

Free FM