Free FM banner
May 24 2024
Saules Aktivitāte
Saules Aktivitāte
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju ceļvedis
Legacy SAT - Ieskats satelītu televizijas vēsturē
IBM Kolekcija - Projekts kurā tiek tīrīta un restaurēta IBM ražotāja tehnika.
Aktuāls Jautājums
Kādu interneta radio izvēlaties klausīties ikdienā?

LV vietējo radio piedāvāto

Ārzemju radio piedāvāto

Neklausos interneta radio

Šodienas jubilāri:
Šodienas jubilāri gachag
Čats
You must login to post a message.

27/11/2023 02:08
Paldies.

26/11/2023 20:38
Prozīt Princ. Cool

10/05/2023 23:09
Yahoo Hip Hip , Urā!

05/03/2023 03:02
Pateicos! Galvenais, ka nozarē viss joprojām notiek. Tie, kam jābūt īstajos brīžos pie uztvērējiem, tur arī ir! 73!

04/03/2023 23:53
Turpinot tradīciju, Roland sumināts. 73

28/11/2022 11:07
Paldies 73

27/11/2022 01:01
Normāls čatiņš... Normund, apsveicu un 73!

05/03/2021 00:39
Paldies! Lieliska DX dāvana 50. dzimšanas dienā bija aizpagājušās nakts profilakse Zaķusalā! 73!

04/03/2021 20:19
Roland, Sumināts! Lai intresanti DX!

27/11/2020 13:57
Paldies, Roland!

Arhīvā par - Politika
Arhīva tēmu saraksts

2024

Hakeru parāde TV kanālos: Saeimā apsver drošības pastiprināšanu.
Pēdējie hakeru uzbrukumi telekomunikāciju operatoriem un televīzijas kanāliem liek apsvērt drošības pastiprināšanu, lai propaganda no Krievijas vairs neielauztos televīzijas ekrānos. “Ir jābūt pārliecībai, ka, teiksim, stundā X kāds nevar pārņemt visus mūsu medijus,” saka Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (JV). Konkrēti priekšlikumi gan vēl nav izstrādāti, šovakar ziņo LTV raidījums “de facto”.

Virkne kultūras un izglītības darbinieku pieprasa atteikties no LTV ieplānotajām debatēm krievu valodā
Latvijas Televīzija (LTV) ir izstrādājusi rīcības plānu Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, kas cita starpā iekļauj arī ieceri rīkot kandidātu debates krievu valodā. Šo ieceri jau nosodījis Valsts valodas centrs, savukārt LTV izplatījusi aicinājumu neiejaukties tās redakcionālajā politikā. Virkne izglītības un kultūras darbinieku izplatījusi aicinājumu pārskatīt ieceri par Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu debatēm. Publicējam aicinājuma tekstu pilnā apmērā.

Vai sabiedriskais medijs un SEPLP mēģina ieviest divvalodību?
Latvijas Televīzija nule ziņoja, ka Eiropas Parlamenta deputāta kandidātu debates latviešu valodā notikšot 2., 4. un 6. jūnijā, savukārt krievu valodā debates būšot 3., 4., 5. un 6. jūnijā. Piedodiet, kādā valodā? Pie mums pēkšņi pavērusies divvalodība? Vai valsts valoda pārstājusi eksistēt? Saeima taču lēma, ka priekšvēlēšanu aģitācija notiek tikai valsts valodā. Lūdzām kompetentās amatpersonas izskaidrot, ko tas nozīmē.

SEPLP aicina LTV plānotās priekšvēlēšanu debates krievu valodā izvērtēt plašākā kontekstā
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) aicina Latvijas Televīzijas (LTV) plānotās priekšvēlēšanu debates krievu valodā izvērtēt plašākā kontekstā, nodrošinot demokrātisku līdzdalību visiem iesaistītajiem.

LTV aicina valsts institūcijas un politiķus neiejaukties tās redakcionālajā politikā
Latvijas Televīzija (LTV) aicina valsts institūcijas un politiķus neiejaukties tās redakcionālajos lēmumos par Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu atspoguļošanu.

EP priekšvēlēšanu debates LTV paredzētas arī krievu valodā. Valsts valodas centrs komentē
Valsts valodas centrs (VVC) neatbalsta Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā, aģentūru LETA informēja centrā.

Kiberuzbrukumā cietušā "Balticom" Interaktīvās televīzijas pakalpojumu plānots atjaunot šī vakara vai rītdienas laikā.
Kremļa propagandas saturs komunikāciju operatora "Balticom" translētajos televīzijas kanālos rādīts astoņas minūtes, informēja uzņēmums. Šobrīd kiberincidenta risināšanā ir iesaistīta Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija "Cert.lv" un Valsts drošības dienests.

Ziemeļeiropas lielākais radioteleskops Irbenē kalpos NATO vajadzībām
Lai nodrošinātu zinātnisko kapacitāti un ar kosmosa jomu saistīto projektu attīstību Latvijā tika pārrunāta sadarbības veicināšana ar Ventspils Augstskolu Eiropas Savienības un NATO Zinātnes un tehnoloģiju organizācijas (NATO Science and Technology Organization, NATO STO) programmu ietvaros.

GPS traucējumi Tartu lidostā ir Krievijas hibrīduzbrukums, apgalvo Baltijas valstu ministri.
Baltijas valstu ārlietu ministri pieļauj, ka Krievija, radot GPS signālu traucējumus, veic hibrīduzbrukumus Tartu lidostai, vēsta reģionālais laikraksts "Tartu Postimees".

NEPLP rosina atteikties no radiopārraidēm krievu valodā
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) tuvākajā laikā plāno Saeimā iesniegt priekšlikumus, kas saistīti ar radio apraides tiesību piešķiršanu un valodu lietojumu radio izvietotajās reklāmās, vēsta NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Nikns kā pūķis. Andrejs Volmārs pārtrauc interviju pie Kaimiņa "Suņu būdā"
Plaši soctīklos tiek iztirzāta raidījuma “Daudz laimes, jubilār!” vadītāja un kultūras žurnālista Andreja Volmāra viesošanās bijušā politiķa Artusa Kaimiņa raidījumā "Suņu būda V2.0".

Platformā "Tet" ukraiņu kanāla tiešraides laikā atskaņoti Krievijas propagandas klipi
Platformā "Tet" trešdien ukraiņu kanāla "Freedom" tiešraides laikā 20 minūšu garumā atskaņotas Krievijas mākslinieku dziesmas un propagandas klipi, vēstīja TV3.

SEPLP uzdos no 2026. gada sabiedriskajos medijos sākt jaunu pieeju mazākumtautību sasniegšanai
No 2026. gada apvienotajā Latvijas sabiedriskajā medijā būs jāīsteno jauna pieeja dažādu mazākumtautību sasniegšanai, novēršot divkopienu sabiedrības pastāvēšanu, lēmusi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP), norādot uz Satversmē ietvertām vērtībām un Nacionālās drošības koncepciju.

Tabu temati vai "jādomā, ko rakstāt": SEPLP locekle nepiekrīt mediju vadībai par vārda brīvības robežu sašaurināšanos
Latvijas Radio Redakcionālās padomes izplatītajā paziņojumā, kuram pievienojās arī Latvijas Televīzija, pausts satraukums par to, ka, viņuprāt, sašaurinās vārda brīvības robežas, uz ko nelielas reakcijas bija no citu mediju žurnālistu puses. Savukārt kultūras ministre Agnese Logina ("Progresīvie") sacīja, ka šāds paziņojums viņu uztrauc un jautājums risināms, tostarp ar jauna mediju likuma radīšanu. Trešdien, 10. aprīlī, raidījumā "Kas notiek Latvijā?" diskusija par to, vai šīs robežas sašaurinās vai tomēr ne, izcēlās starp abu sabiedrisko mediju pārstāvjiem un Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekli Sanitu Upleju-Jegermani, kura šādu paziņojumu nodēvēja par pārspīlējumu.

Kultūras ministre: Sabiedriskajos medijos jānodrošina saturs arī krievu valodā
Nacionālā drošības koncepcija paredz no 2026. gada aizliegt sabiedrisko mediju saturu krievu valodā. Taču kultūras ministre Agnese Logina ("Progresīvie") norāda – sabiedriskajos medijos jānodrošina saturs arī šajā valodā.

Pirms tikšanās ar Valsts prezidentu Latvijas Radio izplata dīvainu paziņojumu
Pirmdien paredzēta diskusija Rīgas pilī par sabiedrisko mediju nākotni. Tajā skaitā par Nacionālās drošības koncepcijā iekļauto punktu, saskaņā ar kuru no 2026. gada 1. janvāra sabiedriskajos medijos tiek izbeigta satura raidīšana krievu valodā.

Par draudiem vērtībām, brīvībai, neatkarīgiem medijiem. Mediju ombudes piezīmes pirms diskusijas pie prezidenta
Šodien pie Valsts Prezidenta notiek svarīga diskusija par sabiedriskajiem medijiem. Apsveicama ideja, lai apstātos, pārdomātu būtiskus jautājumus. Apspriešanai plānotajās tēmās iekļauta "redakcionālā neatkarība un tās praktiskās uzraudzības mehānisms". Šo vārdu savienojumu uztveru ļoti nopietni. Tas tieši un netieši atspoguļo jau ilgāku laiku notiekošās pārmaiņas publiskajā diskusijā un politiķu attieksmē pret sabiedrisko mediju lomu, vēlmi tos politizēt un instrumentalizēt, ierobežojot neatkarību un viedokļu daudzveidību.

Čehija sagrauj lielu Krievijas propagandas tīklu .
Čehijas izlūkdienests sagrāvis Maskavas finansētu tīklu, kas izplatīja Krievijas propagandu un baudīja ietekmi visā Eiropā, tai skaitā Eiropas Parlamentā (EP), trešdien paziņojis Čehijas premjerministrs Petrs Fiala.

SEPLP uzdod izstrādāt LSM.LV viedokļu žanra satura veidošanas politiku
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (turpmāk - Padome), pēc iepazīšanās ar sabiedrisko mediju ombuda atzinumu un VSIA “Latvijas Televīzija” (turpmāk – LTV) valdes Padomei sniegto rakstisko skaidrojumu par 24. februāra Latvijas sabiedrisko mediju interneta portāla LSM.LVCūku komiksa” karikatūras publicēšanas apstākļiem, uzdod LTV izstrādāt redakcionālo politiku viedokļu žanra materiālu publikācijām, kā arī sniegt informāciju par atbildības gradāciju un atbildības pieprasīšanu par redakcionālo vadlīniju pārkāpumiem.

NEPLP liedz pieeju deviņām Krievijas propagandu izplatošām tīmekļa vietnēm .
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) liegusi Latvijā piekļuvi deviņām tīmekļa vietnēm, kas izplata Krievijas propagandu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Slovākijas valdība reorganizēs sabiedrisko raidsabiedrību
Slovākijā līdz ar kreisi populistiskā Roberta Fico nākšanu pie varas politiķi vēlas pārņemt savā kontrolē valsts raidsabiedrību RTVS. Valdības plāni paredz, ka reorganizācijas laikā RTVS tiks izformēta un pārveidota par jaunu institūciju "STaR", kas ir nosaukuma "Slovākijas Televīzija un radio" saīsinājums.

Krievija virs Baltijas jūras traucējusi GPS signālu Lielbritānijas ministra lidmašīnai
Tiek uzskatīts, ka Krievija ir traucējusi satelīta signālu Karalisko gaisa spēku lidmašīnai, kas pēc NATO mācībām no Polijas uz Lielbritāniju transportēja Apvienotās Karalistes aizsardzības valsts sekretāru Grantu Šapsu. Par to pirmais ziņoja britu laikraksts "The Times". Pēcāk arī "Reuters" vēstīja par šo faktu, atsaucoties uz avotu.

Deputāti interesējas par sabiedrisko mediju uzrauga rīcībspēju, Uplejai-Jegermanei pametot SEPLP
Saeimas deputāti pauž bažas par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) nākotni. Diskusijās parlamentā izskanēja jautājumi, vai padome maz būs rīcībspējīga, amatu pamatot vienai no trijiem padomes locekļiem. Izskanēja arī piedāvājumi atrisināt pie viena galda padomes iekšējās domstarpības, taču no SEPLP aizejošā Sanita Upleja-Jegermane uzsvēra, ka atlūgums ir iesniegts, vienlaikus paužot gatavību strādāt līdz gada beigām.

Aicinām elektronisko plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus uz tiešsaistes sanāksmi par elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbību priekšvēlēšanu aģitācijas perioda laikā
Lai veicinātu vienotu izpratni par likumu prasībām un sekmētu to ievērošanu elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbībā pirms šogad gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome kopā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju un Valsts valodas centru 19. martā plkst. 11.00 rīkos tiešsaistes sanāksmi mediju pārstāvjiem par ierobežojumiem priekšvēlēšanu aģitācijas periodā. Savas kompetences ietvaros sanāksmē prezentācijas sniegs Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja un Valsts valodas centrs, kā arī elektronisko plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem būs iespēja saņemt atbildes uz interesējošajiem jautājumiem.

"Reportieri bez robežām" ļaus piekļūt neatkarīgajiem krieviski raidošajiem medijiem
Nevalstiskā organizācija "Reportieri bez robežām" informēja par jaunu bezmaksas satelītkanālu paku, kas ļaus iedzīvotājiem Krievijā, okupētajās Ukrainas teritorijās, kā arī Baltijas valstīs piekļūt neatkarīgiem informācijas avotiem, kas raida krievu valodā.

SEPLP uzskata, ka nākotnē būtu jāatsakās no īpašām krievu valodas satura programmām sabiedriskajos medijos
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) uzskata, ka nākotnē būtu jāatsakās no īpašām krievu valodas satura sabiedrisko mediju programmām, bet satura īpatsvara samazinājumam ir jānotiek pakāpeniski, aģentūrai LETA pavēstīja SEPLP pārstāvji, komentējot nule atkāpušās padomes locekles Sanitas Uplejas-Jegermanes aiziešanas iemeslus.

Rinkēvičs: pārējiem SEPLP locekļiem būtu publiski jāizsakās par Uplejas-Jegermanes paustajām bažām
Pārējiem diviem Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekļiem būtu publiski jāizsakās par Sanitas Uplejas-Jegermanes paustajām bažām nevis jāizliekas, ka viss ir vislabākajā kārtībā, uzsvēra Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš otrdien Rīgas pilī tikās Saeimas priekšsēdētāju Daigu Mieriņu.

No amata SEPLP atkāpjas Upleja-Jegermane
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekle Sanita Upleja-Jegermane otrdien, 5. martā, iesniegusi padomei paziņojumu par amata atstāšanu pēc pašas vēlēšanās.

SEPLP informē Saeimas deputātus par vienota sabiedriskā medija veidošanas gaitu
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekļi trešdien, 28. februārī, tikās ar Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas deputātiem, lai informētu par sagatavošanos vienota Latvijas Sabiedriskā medija izveidošanai.

SEPLP prasa ombudei vērtēt sabiedrisko mediju portālā publicēto "Cūku komiksu" par Ukrainu
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) aicina ombudi Andu Rožukalni izvērtēt sabiedrisko mediju portālā "lsm.lv" Krievijas iebrukuma Ukrainā otrajā gadadienā publicēto "Cūku komiksu", liecina SEPLP ieraksts tviterī.

Krievijā par nevēlamu organizāciju atzīst "Radio Brīvā Eiropa"
Krievijas varas iestādes par nevēlamu organizāciju pasludinājusi Čehijas galvaspilsētā Prāgā bāzēto "Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība". Lēmums faktiski aizliedz tās darbību valstī un pakļauj iespējamai kriminālvajāšanai ikvienu darbinieku un sadarbības partneri.

Finanšu grūtībās nonākusī Rēzekne nesteidz atteikties no līguma ar "Radio Rēzekne"
Rēzeknē "uz papīra" ir iespējams bezdeficīta budžets, taču tas nozīmētu atteikšanos no vēl vairākām izdevumu sadaļām, uz ko nav gatavi pozīcijas deputāti. Piemēram, nāktos nogriezt brīvprātīgās iniciatīvas, tostarp, krievu valodas fakultatīvu mācīšanu, kā arī neturpināt līgumu ar "Radio Rēzekne", kam šogad bija paredzēti 12 tūkstoši eiro.

Anita Brauna: Latvijas Radio 4 darba blakusefekti
17. janvārī Latvijas Radio 1 raidījumā "Krustpunktā" notika diskusija par to, vai Latvijai vajadzētu caur medijiem uzrunāt auditoriju Krievijā. Šajā raidījumā izskanēja neprecīza un sagrozīta informācija par Latvijas Radio 4, tādēļ vēlos to precizēt.

Pieliek punktu 11 gadu ilgām diskusijām – Latvijas Radio un Latvijas Televīziju apvienos
Saeima galīgajā lasījumā atbalstījusi sabiedrisko mediju – Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio – apvienošanu no 2025. gada. Vēl nesen pret ieceri, par kuru pirmā koncepcija tapa jau pirms 11 gadiem, iebilda Latvijas Radio arodbiedrība.

Kara ceļu mantinieki. Kā Krievijas radīti GPS traucējumi ietekmē Baltijas valstis?
Aizvadītā gada nogalē sociālajos medijos, vēlāk jau arī tradicionālajos medijos Baltijā parādījās ziņas, ka tika novērots līdz šim lielākais globālo pozicionēšanas sistēmu (GPS) darbības traucēšanas gadījums reģionā. Eiropas valstīs, kuras robežojas ar Krieviju, GPS traucējumi fiksēti un publiski atzīti jau kopš 2019. gada.

Uz kuriem medijiem Latvijas iedzīvotāji varēs paļauties "X stundā"?
Vai 72 stundu somā esošais radio darbosies krīzes gadījumā? Šis jautājums nodarbina daudzus pēc pagājušā nedēļā notikušā incidenta Latvijas radio, kad ēkā tika konstatēts sadūmojums, darbinieki evakuēti, bet klausītāji vairāk nekā pusotru stundu bija neziņā par notiekošo. Valdībā otrdien apstiprināta jauna civilās aizsardzības plāna redakcija.

ADS-B, datu uztveršana Ķīnā tiek aizliegta.
Ķīnas izlūkdienesti veica operāciju pret brīvprātīgajiem intresentiem, kuri vāca datus par lidmašīnu lidojumiem valstī.

Kiberpartizāni paralizē Baltkrievijas propagandas aģentūras "Belta" darbu.
Baltkrievijas valsts ziņu aģentūras "Belta" tīmekļa vietne nedarbojas, jo cietusi plašā tā dēvēto kiberpartizānu uzbrukumā, pirmdien vēstīja Baltkrievijas medijs "Salidarnascj".

2023

Polijā sabiedriskos medijus pirms restrukturizācijas likvidēs
Polijas jaunā valdība paziņojusi par visu sabiedrisko mediju likvidēšanu pirms to restrukturizācijas. Lēmums nav negaidīts, jo pie varas nonākusī līdzšinējā opozīcija uzskatīja, ka medijos pārāk liela ietekme bija iepriekš valdošajai "Likuma un taisnīguma" partijai.

TVNET GRUPA pārsūdz sev nelabvēlīgo pirmās instances tiesas spriedumu par NEPLP piemēroto sodu
Portāls "Tvnet" ir iesniedzis apelācijas sūdzību par Rīgas pilsētas tiesas spriedumu, ar kuru noraidīta portāla sūdzība par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) piemēroto 8500 eiro administratīvo sodu par vārda "deportācija" it kā nepareizu lietošanu.

Vāc parakstus par sabiedriskā medija satura krievu valodā saglabāšanu
Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" uzākta parakstu vākšana par sabiedriskā medija satura krievu valodā saglabāšanu arī pēc 2026. gada.

"Reportieri bez robežām" satraukti par plānu Latvijā atteikties no krievu valodas sabiedriskajos medijos
Latvijas parlamenta apstiprinātā Nacionālās drošības koncepcija rada draudus krievu trimdas medijiem un pakļauj krievvalodīgos dezinformācijai un propagandai, paziņojusi starptautiskā žurnālistu tiesību organizācija "Reporters Sans Frontieres" (RSF; "Reportieri bez robežām").

Nacionālās drošības koncepcija tika apstiprināta slēgtā valdības sēdē, paslepus apejot SEPLP
Koncepcijas sadaļu par informatīvās telpas drošību rakstīja Naura Puntuļa (NA) tolaik vadītā Kultūras ministrija (KM), ar sabiedriskajiem medijiem un tos pārraugošo padomi šīs savas idejas nesaskaņojot. Taču intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “de facto” Puntulis iebildumus pret šo ieceri sauc par drošības dienestu kompetences apšaubīšanu.

Reaģējot uz aizlūgumu par Kirilu, LTV pārtrauc pārraidīt pareizticīgo dievkalpojumus.
Latvijas Televīzija (LTV), ierakstot pareizticīgo dievkalpojumu Rīgas Svētās Trijādības Sergija sieviešu klostera filiālē Valgundes pagastā, konstatējusi, ka tajā tiek aizlūgts par Krievijas pareizticīgās baznīcas patriarhu Kirilu, tādēļ LTV Redakcionālā padome atcēlusi konkrētā dievkalpojuma pārraidīšanu un lēmusi šobrīd pārtraukt jaunu pareizticīgo dievkalpojumu ierakstīšanu un demonstrēšanu, portāls "Delfi" uzzināja LTV.

Krievijā telekanāls "Doždj" pasludināts par nevēlamu organizāciju
Krievijā neatkarīgais telekanāls "Doždj" atzīts par nevēlamu organizāciju, teikts Krievijas Ģenerālprokuratūras paziņojumā.

Atklājusies Krievijas valsts propagandas atkarība no ārvalstu satelītiem.
Krievijā MTS kabeļtelevīzijas abonentiem pakāpeniski atslēdz galvenos propagandas televīzijas kanālus. “Vedomosti”, atsaucoties uz MTS klientu apkalpošanas servisa pārstāvi, apstiprināja, ka, sākot ar 2023. gada 17. martu, ir pārtraukta Viskrievijas televīzijas un radioraidījumu kompānijas (VKTRK) grupas kanālu, tostarp “Rossija 1”, “Rossija 24” un “Kuļtura” translācija.

Vairākas mediju organizācijas izsaka neuzticību NEPLP un prasa Saeimai to atsaukt
Septiņas ar mediju darbu saistītas Latvijas nevalstiskās organizācijas kopīgā iesniegumā Saeimai izsaka neuzticību Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pašreizējam sastāvam un pieprasa Saeimu atsaukt padomi no amata pienākumiem, teikts organizāciju paziņojumā medijiem. Tikmēr NEPLP savā paziņojumā norādīja: mediju organizāciju aicinājums ir "pilns ar nepatiesiem un absurdiem apgalvojumiem".

Anita Brauna: Par Latvijas Radio «pretvalstisko rīcību»?
"Ko pašlaik raida @LRZinas? Trūkst vārdu par pretvalstisko rīcību." Tā šogad 9. maijā tviterī ierakstīja kāda profesionāla žurnāliste. "Tas ir noziedzīgi," iekaistot diskusijai, viņa vēlāk turpināja. Kas tad bija šis "noziegums" un "pretvalstiskā rīcība", ko pieļāva Latvijas Radio (LR)?

Aģentūra: Krievija bloķē GPS signālu Somijā un Baltijas valstīs.
Krievijas specdienesti centušies bloķēt GPS signālu ne tikai Maskavas centrā, lai aizsargātu Kremli no ienaidnieku bezpilota lidaparātu un raķešu uzbrukumumiem. Aģentūra “Bloomberg” vēsta, ka Krievija GPS signālu centusies bloķēt arī Somijā un Baltijas valstīs, kā rezultātā aviokompānijām nācies izmantot alternatīvus navigācijas veidus.

Saeimas komisijā skatīs partijas "Stabilitātei" pieprasījumu par NEPLP piemēroto sodu TVNET GRUPAI
Saeimas Pieprasījumu komisija trešdien skatīs partijas "Stabilitātei" pieprasījumu par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) piemēroto sodu TVNET GRUPAI saistībā ar ēterā no deputāta puses izskanējušo vārda "deportācija" lietošanu.

Pētnieciskās žurnālistikas tīkls: Uz Krievijas vēstniecībām Eiropā ir aizdomīgi daudz antenu.
Uz Krievijas vēstniecību jumtiem vairākās Eiropas valstīs ir izveidots aizdomīgi daudz antenu un uztvērēju. Tie varētu tikt izmantoti ne tikai, lai nosūtītu slepenu informāciju, bet arī, lai nelegāli pārtvertu mobilo sakaru signālus, secinājuši starptautiskā pētnieciskās žurnālistikas tīkla "VSquare" autori. Vislielākais antenu skaits ir redzams Krievijas vēstniecībā Beļģijā.

Ministrs: Neatkarīga sabiedriskā medija finansējuma modelis ir jāpiesaista IKP
«Ja mēs vēlamies runāt par neatkarīgu sabiedrisko mediju, tad finansējuma modelis ir jāpiesaista iekšzemes kopproduktam (IKP),» tā Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" sacīja kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība). 

Koalīcija vienojas noņemt steidzamību grozījumiem par sabiedrisko mediju apvienošanu
Koalīcija vienojusies noņemt steidzamību grozījumiem Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā, kas paredz sabiedrisko mediju apvienošanu, pirmdien preses konferencē norādīja valdību veidojošo partiju politiķi.

Krievijas propagandas kanāli tomēr nonāk tautās; Latvijā uzdarbojas nelegālie tirgoņi.
Sociālajā tīklā "Facebook" un saziņas lietotnē "Telegram" kāda persona piedāvā iegādāties nelegālu televīzijas pakalpojumu, kurā ietverti arī aizliegtie Krievijas propagandas kanāli, ziņo TV3 raidījums "Bez Tabu". 

Mobilo sakaru operatoriem brīdināšanas paziņojumi iedzīvotājiem būs jāsūta vienlaikus
Mobilo sakaru operatoriem agrīnās brīdināšanas paziņojumi iedzīvotājiem būs jānosūta vienlaikus. To paredz ceturtdien, 12. janvārī, Saeimā otrajā – galīgajā – lasījumā atbalstītie grozījumi Civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas likumā.

"Doždj" varētu atgriezties Latvijas apraidē, bet ar vienu nosacījumu.
Lai Krievijas neatkarīgā programma "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain") varētu atgriezties Latvijā, kompānijai būs jāsaņem retranslācijas atļauja, ceturtdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Atklās "Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība" biroju Rīgā
Šodien tiks atklāts ASV finansētā "Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība" (RFE/RL) jaunais birojs Rīgā, aģentūru LETA informēja radio pārstāvji.

NEPLP vadītājs: Latvijas informatīvajā telpā absolūti dominē krievu valoda
Mēs dzīvojas informatīvajā telpā, kurā absolūti un totāli dominē krievu valoda, tā Latvijas Radio intervijā norādīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

2022

"Kas notiek Latvijā?" aptauja: 26% – NEPLP lēmums par "Doždj" ir pilnīgi pareizs, latviski un krieviski runājošo domas dalās
45,6% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) 6. decembra lēmums, anulēt TV "Rain" apraides atļauju Latvijā ir pilnīgi vai drīzāk pareizs, liecina pēc raidījuma "Kas notiek Latvijā?" lūguma veiktā SKDS aptauja, kas pasūtīta uzreiz pēc padomes lēmuma. Savukārt kopumā 30% lēmumu vērtē kā nepareizu, proti, par pilnīgi nepareizu to atzinuši 14% respondenti, bet par drīzāk nepareizu – 16%.

Arī Igaunijā pārtrauc Doždj raidīšanu
No ceturtdienas arī Igaunijā vairs netiek pārraidīts Krievijas neatkarīgais televīzijas kanāls Doždj (TV Rain), kura apraides atļauju otrdien anulēja Latvijas Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP).

Arī Lietuva anulējusi apraides atļauju "TV Rain"
Lietuvas Radio un televīzijas komisija (LRTK) trešdien anulēja apraides atļauju Latvijā strādājošajai Krievijas neatkarīgajai TV programmai "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain").

Žurnālistu asociācijas vadītāja: NEPLP bieži vien darbojas vairāk kā soda institūcija
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) bieži vien darbojas vairāk kā soda institūcija. To ceturtdien intervijā Latvijas Radio, runājot par NEPLP lēmumu anulēt apraides licenci telekanālam "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain"), sacīja Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) valdes priekšsēdētāja Anna Platpīre.

Latvijas žurnālistu asociācija kritizē NEPLP: Lēmums anulēt "TV Rain" licenci bijis nesamērīgs
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmums anulēt apraides licenci telekanālam "Doždj" ("Дождь"/"TV Rain") ir nesamērīgs, turklāt bez skaidra izklāsta par medija darbības radītajiem draudiem valsts drošībai, uzskata Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA).

Saistībā ar draudiem valsts drošībai NEPLP anulē apraides atļauju “TV Rain”
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēmusi anulēt apraides atļauju patlaban Latvijā strādājošajai Krievijas neatkarīgajai TV programmai “Doždj” (“Дождь”/”TV Rain”).

VDD uzsāk pārbaudi par izteikumiem televīzijas kanāla 'TV Rain' raidījumā.
Valsts drošības dienests (VDD) piektdien, 2. decembrī, ir uzsācis pārbaudi saistībā ar Latvijā reģistrētā televīzijas kanāla “TV Rain” ziņu raidījumā paustiem izteikumiem, kas rada aizdomas par šī televīzijas kanāla sniegtu palīdzību Krievijas okupācijas spēku karavīriem, informē dienestā.

NEPLP aizliedz piekļuvi tīmekļvietnei "zeos.online".
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) noteikusi piekļuves liegumu tīmekļvietnei "zeos.online" uz turpmākajiem diviem gadiem, liecina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publiskotā informācija.

NEPLP: grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā stiprinās informatīvo telpu un latviešu valodas nozīmi tajā
Stājušies spēkā būtiski grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas veicinās nozīmīgas izmaiņas mediju tirgū Latvijā, stiprinot informatīvo telpu un latviešu valodas nozīmi tajā.

Mediju uzraugs ar 11 600 eiro soda LTV par priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem.
Par slēptas priekšvēlēšanu aģitācijas aizlieguma neievērošanu raidījumos "Personība.100g kultūras" un "1:1" sabiedriskajam medijam "Latvijas Televīzija" (LTV) uzlikts naudas sods – 11 600 eiro, portāls "Delfi" noskaidroja Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP).

Latvijā liedz retranslēt ap 20 Krievijas kanālus, tostarp 'Russia Today'.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēmusi no Latvijā retranslējamo programmu saraksta izslēgt ap 20 Krievijas kanālus, tostarp virkni "RT (Russia Today)" kanālu, liecina oficiālajā izdevumā publicētais NEPLP lēmums.

"Радио Правда" (Radio Pravda) no Lietuvas informēs krievvalodīgos par karu Ukrainā
Kopš augusta sākuma darbu atsākusi Kauņas apgabala Sitkunajos radiostacija, kas krievvalodīgo programmu "Radio Pravda" pārraidīs vidējos viļņos krievvalodīgajai Eiropai un Āzijai, tostarp Krievijai, Baltkrievijai un Ukrainai.

Latvijā bez maksas būs redzama Ukrainas televīzijas programma 'RADA'.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumu veikt izmaiņas galalietotājiem bez maksas zemes apraidē izplatāmo televīzijas programmu sarakstā un tajā iekļaut Ukrainas televīzijas programmu "RADA", kur visu dienu tiek sniegta informācija par jaunākajiem notikumiem Ukrainā, portāls "Delfi" uzzināja NEPLP.

Eiropas Savienības Vispārējā tiesa noraida televīzijas “RT France” prasību par izplatīšanas lieguma atcelšanu
Eiropas Savienības (ES) Vispārējās jurisdikcijas tiesa pilnībā noraidījusi Krievijas valsts kontrolētās televīzijas “RT France” prasību atcelt ES Padomes lēmumu par programmas “RT France” izplatīšanas aizliegumu visā ES teritorijā.

NEPLP saistībā ar apdraudējumu valsts drošībai ierobežo piekļuvi vēl 16 tīmekļvietnēm Latvijas teritorijā
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) jūnijā un jūlijā pieņēmusi lēmumus ierobežot kopumā vēl 16 Latvijā pieejamas tīmekļa vietnes, jo tajās izplatītais saturs rada apdraudējumu Latvijas nacionālajai drošībai.

NEPLP aizliegusi raidīt piecus Krievijas TV kanālus, kurus tiesa bija lēmusi atjaunot ēterā.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēmusi no Latvijā retranslējamo kanālu saraksta izslēgt piecas Krievijas izklaides TV programma, kuras tiesa ceturtdien, 16.jūnijā, lika atjaunot TV ekrānos.

Latvijas TV programmu lokā atgriezīsies pieci Krievijas izklaides telekanāli.
Administratīvā apgabaltiesa nolēma apturēt Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) 7.marta lēmuma darbību daļā, ar kuru Latvijas teritorijā aizliegts izplatīt televīzijas programmas, "THT-Comedy", "THT4 International", "FRIDAY International", "KHL TV channel" un "TNT Music".

Apgabaltiesa lemj neatjaunot 'PBK Lietuva' un 'PBK Igaunija' apraidi Latvijā
Administratīvā apgabaltiesa noraidījusi SIA "Pirmais Baltijas kanāls" (PBK) lūgumu apturēt Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumu anulēt apraides atļaujas programmām "Pirmais Baltijas kanāls Lietuva" un "Pirmais Baltijas kanāls Igaunija," līdz ar to šīs programmas neatgriezīsies Latvijas informatīvajā telpā, portālu "Delfi" informēja NEPLP.

Levits neizsludina jauno Elektronisko sakaru likumu.
Ņemot vērā nenovērstos iebildumus un nesaderību ar Eiropas Savienības (ES) tiesībām, Valsts prezidents Eglis Levits otrreizējai caurlūkošanai nodevis jauno Elektronisko sakaru likumu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

NEPLP aizliedz Latvijā raidīt visus Krievijā reģistrētos TV kanālus.
Pamatojoties uz grozījumiem likumā, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) šorīt nolēmusi aizliegt Latvijā izplatīt atlikušos 80 Krievijā reģistrētos televīzijas kanālus, kas līdz šim bija pieejami Latvijas skatītājiem.

Sabiedriskajiem medijiem liek atdot ziņu saturu privātiem kanāliem
Pamatojoties uz nepieciešamību stiprināt informatīvās telpas drošību, politiķi izlēmuši, ka labākais veids, kā sasniegt Latvijā dzīvojošo, krieviski runājošo auditoriju, ir – nododot Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio saturu komercmedijiem. Tas noticis bez plašām diskusijām ar ekspertiem, faktiski aiz slēgtām durvīm, nav arī skaidri zināms, cik lielu papildu auditoriju šādi varēs sasniegt, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”.

Tiesa skaidro, kāpēc likusi atbloķēt Krievijas izklaides telekanālus.
Administratīvā rajona tiesa ir piemērosi pagaidu noregulējumu, ar kuru lemts atgriezt Latvijas informatīvajā telpā Krievijas telekanālus "TNT Comedy" (THT - Комеди), "TNT4 International", "Friday International" (Пятница), "KHL TV Channel" un "TNT Music", jo Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nebija pietiekami argumentējusi valsts apdraudējuma riskus gadījumā, ja telekanāli turpinātu savu darbu Latvijā.

Tiesa ļauj Latvijā darboties atsevišķiem Krievijas izklaides kanāliem; NEPLP pārsūdzēs spriedumu.
Tiesa pieņēmusi pagaidu regulējumu, ar kuru apraidē Latvijas teritorijā atgriezti vairāki Krievijas izklaides kanāli, tviterī vēsta Nacionālās elektronisko un plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

NEPLP atgādina elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem par pienākumu iesniegt reklāmas izcenojumus periodā pirms Saeimas vēlēšanām
Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 11.panta trešā daļa noteic: “Elektroniskais plašsaziņas līdzeklis vismaz 150 dienas pirms vēlēšanu dienas nosūta Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei priekšvēlēšanu aģitācijas raidlaika izcenojumus, ieskaitot plānotās atlaides un atlaižu piemērošanas kritērijus, visam priekšvēlēšanu aģitācijas periodam. Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome minēto informāciju nekavējoties publisko savā mājaslapā internetā.

NEPLP konstatē apdraudējumu valsts drošībai divās tīmekļvietnēs un sāk administratīvā pārkāpuma lietu saistībā ar LTV raidījumu
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 31.martā pieņēma lēmumu ierobežot vēl divas Latvijā pieejamas tīmekļa vietnes, jo tajās izplatītais saturs rada apdraudējumu Latvijas nacionālajai drošībai. Tāpat NEPLP sākusi administratīvā pārkāpuma lietu par iespējamu pārkāpumu VSIA “Latvijas Televīzija” (LTV) raidījumā.

Paplašina NEPLP iespējas ierobežot piekļuvi aizliegtiem pakalpojumiem.
Saeima ceturtdien, 7. aprīlī, trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, ar kuriem nodrošinās efektīvāku pakalpojumu pēc pieprasījuma darbības uzraudzību, portālu "Delfi" informēja Saeimas preses dienestā.

TV kanāls krieviski vai tulkots saturs no latviešu valodas – spriež par mediju mazākumtautībām
Koalīcijā joprojām nav vienprātības par to, kā stiprināt informatīvo telpu, un arī par to, kā labāk uzrunāt tos mazākumtautību skatītājus, kas līdz šim skatījušies bloķētos Kremļa propagandas kanālus. Par to lems īpaši izveidota komiteja.

Politiķi nevienprātīgi par risinājumiem informatīvās telpas stiprināšanai; veidos "attīstības komiteju"
Saskatot nepieciešamību strādāt pie informatīvās telpas drošības stiprināšanas, valdību veidojošo partiju politiķiem tomēr atšķirīgi skatījumi līdzekļu atvēlēšanai saturam ne latviešu valodā. Kopā ar nozares regulatoriem par to spriedīs "attīstības komitejā".

NEPLP konstatē apdraudējumu valsts drošībai divās tīmekļvietnēs un divos Youtube kontos
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 24.martā pieņēma lēmumu ierobežot vēl divas Latvijā pieejamas tīmekļa vietnes, jo tajās izplatītais saturs rada apdraudējumu Latvijas nacionālajai drošībai. Tāpat valsts drošības apdraudējumi konstatēt divu Youtube kontu saturā.

NEPLP vadītājs: Likumu pārkāpušie Krievijas TV kanāli Latvijā vairs neatgriezīsies.
Šobrīd visi Krievijas televīzijas kanāli, kas jebkādā veidā ir pārkāpuši likumu, Latvijā ir slēgti, un šis naratīvs Latvijā neatgriezīsies vairs nekad, intervijā Latvijas Radio sacīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

NEPLP ierosinājusi 14 administratīvā pārkāpuma lietas par iespējamu Latvijā aizliegto programmu retranslāciju.
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ierosinājusi 14 administratīvā pārkāpuma lietas par iespējamu Latvijā aizliegto programmu retranslāciju, atklāja NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

NEPLP bloķējusi 71 interneta resursu saistībā ar apdraudējumu valsts drošībai.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) saistībā ar apdraudējumu valsts drošībai bloķējusi 71 interneta resursu, pastāstīja NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš. Viņš skaidroja, ka attiecīgajos interneta resursos tika izvietots saturs, kas tieši apdraud valsts drošību, kurina nacionālo naidu.

Stiprinot informatīvo telpu, atbildību par nelegālu TV pakalpojumu izmantošanu noteiks arī patērētājiem.
Grozījumi Aizsargāta pakalpojuma likumā, kurus ceturtdien, 10. martā, Saeimā steidzamības kārtībā skatīs otrajā – galīgajā – lasījumā, paredz, ka atbildība par nelegālu ierīču, programmu vai citu risinājumu izmantošanu, lai piekļūtu audiovizuāliem pakalpojumiem (TV) privātām vajadzībām, gulsies arī uz gala lietotāju – patērētāju. Paredzēts, ka personu varēs saukt pie administratīvās atbildības.

Saeima atļauj NEPLP bloķēt valsts drošībai bīstamas tīmekļa vietnes.
Saeima ceturtdien, 10. martā, vienbalsīgi steidzamības kārtā galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Elektronisko sakaru likumā, nosakot Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) tiesības ierobežot piekļuvi Latvijas teritorijā pieejamām tīmekļa vietnēm, kurās tiek izplatīts saturs, kas apdraud vai var apdraudēt valsts drošību vai sabiedrisko kārtību un drošību.

'Deutsche Welle' birojs, kas Maskavā tika slēgts, atsāks darbu Rīgā.
Vācijas sabiedriskās raidorganizācijas "Deutsche Welle" (DW) birojs, kas februāra sākumā tika slēgts Maskavā, drīz atsāks darbu Rīgā, otrdien paziņoja raidorganizācijas vadība.

NEPLP aizliedz Latvijā retranslēt vēl 18 Krievijas TV kanālus
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumu no Latvijā retranslējamo programmu saraksta izslēgt vēl 18 Krievijas televīzijas kanālus.

NEPLP aicina ziņot, ja rāda aizliegtos Krievijas kanālus; viens negodīgs kabeļoperators jau apturēts
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konstatējusi vienu gadījumu, kur kabeļoperators turpinājis raidīt aizliegtos Krievijas kanālus. NEPLP aicina iedzīvotājus ziņot, ja aizliegtos kanālus mana savā programmā.

"Cert.lv": Pēdējās dienās bijuši sekmīgi kiberuzbrukumi, bet bez būtiskām sekām
Kopš pagājušās nedēļas vidus ir būtiski palielinājusies kiberuzbrukumu intensitāte. Kādi no uzbrukumiem bijuši sekmīgi, bet bez būtiskām sekām, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atklāja "Cert.lv" vadītāja Baiba Kaškina.

Bezmaksas apraidē būs pieejama arī Ukrainas TV programma "Ukraina24"
Jau tuvākajā laikā Latvijā bezmaksas zemes apraidē būs pieejama arī Ukrainas televīzijas programma "Ukraina24", par to Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Rīta panorāma" paziņoja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītājs Ivars Āboliņš.

Latvijas Radio 4 pārraidīs ziņas arī ukraiņu valodā
Mazākumtautību valodās raidošais Latvijas Radio 4 – Doma laukums sakarā ar Krievijas militāro uzbrukumu Ukrainai no 1. marta uz nenoteiktu laiku divas reizes dienā pārraidīs Ukrainas sabiedriskā radio ziņu izlaidumus ukraiņu valodā, informēja Latvijas Radio.

Divas nedēļas pirms iebrukuma Ukrainā "Bite" piedāvājusi Latvijā "aizliegtos TV kanālus"
Divas nedēļas pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā Latvijas TV un telekomunikāciju operators “Bite” klientam piedāvāja iespēju legāli pieslēgt Latvijas teritorijā aizliegto un citus netranslētos Krievijas propagandas kanālus. Kompānija vēlāk skaidroja, ka tā bijusi viena darbinieka iniciatīva, un viņš šādu piedāvājumu esot izdomājis pats, ziņoja Rus.LSM.lv

De facto: Latvijas Radio valdi sašķeļ strīdi par galveno redaktori
Latvijas Radio galvenā redaktora izvēles process ir sašķēlis šī sabiedriskā medija valdi, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”. Valdes locekles Mārīte Tukiša un Sanita Dika-Bokmeldere, kuras pagājušā gada nogalē konkursa komisijā balsoja pret Pētnieciskās žurnālistikas nodaļas vadītājas Anitas Braunas kandidatūru, taču palika mazākumā, tikai šonedēļ piekrita nokārtot visas formalitātes, lai viņu varētu pārcelt jaunajā amatā. Taču gan Brauna, gan Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne uzskata, ka šādā sastāvā valde sastrādāties vairs nespēj. Turklāt ap Latvijas Radio galvenā redaktora konkursu virmo arī politiķu interese – slēgtā sēdē nesen to apsprieda Saeimas Cilvēktiesību komisija Artusa Kaimiņa vadībā.

"Tet" pārtrauc retranslēt vairākus ar Krieviju saistītus kanālus.
Uzņēmums "Tet" pieņēmis lēmumu visās uzņēmuma televīzijas platformās pārtraukt to televīzijas kanālu retranslāciju, kuru īpašnieki vai amatpersonas ir saistītas ar Krievijas valdību, pakļauti starptautiskajām sankcijām vai arī par kuru statusu šobrīd nav iespējams iegūt pilnvērtīgu informāciju.

NEPLP Latvijā aizliedz TV kanālu "PBK Igaunija" un "PBK Lietuva" retranslāciju.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumu apturēt Latvijā programmas "Belarus 24" darbību, kā arī anulēt retranslācijas atļaujas kanāliem "PBK Igaunija" un "PBK Lietuva".

NEPLP aizliedz Rossija RTR, Rossija 24 un TV Centr izplatīšanu Latvijā.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas padome (NEPLP) ir pieņēmusi lēmumu aizliegt izplatīt Latvijas teritorijā 3 ar Krieviju saistītas programmas par aicinājumiem, kas apdraud valsts drošību. Rossija RTR aizliegta uz 5 gadiem, Rossija 24 aizliegta uz 4 gadiem, TV Centr aizliegts uz 3 gadiem.

Levits aicina pārtraukt Krievijas propagandas kanālu retranslāciju Latvijā
Valsts prezidents Egils Levits sociālajā medijā "Twitter" izplatījis paziņojumu, kurā aicinājis aizliegt Krievijas propagandas kanālu retranslāciju Latvijā. Savā ierakstā Levits uzsvēris, ka Latvijas informācijas telpā nav pieļaujama naida kurināšana pret Ukrainu un dezinformācija.

Krievija slēdz “Deutsche Welle” biroju Maskavā; Bordāns aicina to pārcelt uz Rīgu.
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) aicina Vācijas sabiedriskās raidorganizācijas “Deutsche Welle” Maskavas biroju pārcelt uz Rīgu, ja gadījumā Krievija saglabās tā aizliegumu, aģentūru LETA informēja Jaunajā konservatīvajā partijā.

2021

Prokurors Šķēlem prasa trīs gadus cietumsodu, mantas konfiskāciju un 1,2 miljonu eiro piedziņu.
Ekonomisko lietu tiesā tā dēvētajā otrajā digitālās televīzijas krimināllietā prokurors Monvīds Zelčs tiesas debatēs lūdzis piemērot trīs gadu cietumsodu un mantas konfiskāciju bijušajam premjeram Andrim Šķēlem, bet satiksmes ministru Aināru Šleseru prokurors lūdzis sodīt ar 65 000 eiro naudas sodu, noskaidroja aģentūra LETA.

"YouTube" bloķē Kremļa propagandas telekanālu RT.
Video platforma "YouTube" atkal bloķējusi Kremļa propagandas telekanālu RT vācu valodā.

NA vēlas mazāk krievu valodas sabiedrisko mediju mazākumtautību platformā.
Nacionālā apvienība (NA) ir vērusies pie Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) un Latvijas sabiedriskajiem medijiem (LSM), aicinot sabiedrisko mediju mazākumtautību platformā informāciju nodrošināt ne tikai krievu, bet arī citās mazākumtautību valodās.

Eiropas Komisija ierosina vienotu lādētāju elektroniskajām ierīcēm.
Eiropas Komisija (EK) sper soli virzībā uz to, lai samazinātu e-atkritumus un patērētāju neērtības, ko rada daudz un dažādi nesaderīgi elektronisko ierīču lādētāji, tāpēc EK ierosina tiesību aktu, lai noteiktu vienotu uzlādes risinājumu visām attiecīgajām ierīcēm, informēja EK pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļā.

Apstiprina jaunās sabiedrisko mediju padomes locekļus; vadību uztic Siksnim
Saeima trešdien, 4. augustā, ārkārtas sēdē apstiprināja Jāni Siksni, Jāni Eglīti un Sanitu Upleju-Jegermani jaunizveidotās Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekļu amatā.

Aizsardzības ministrija daļēji finansēs Irbenes radioteleskopa uzturēšanu
Aizsardzības ministrija informē, ka Ministru kabinets ir apstiprinājis aizsardzības budžeta līdzekļu novirzīšanu Irbenes radioteleskopa uzturēšanas izmaksu daļējai segšanai. Jau ziņots, ka aizsardzības ministrs A. Pabriks šī gada 30. aprīlī vizītē apmeklēja Irbenes radioteleskopu, kur parakstīja nodomu vēstuli ar Ventspils Augstskolas rektoru Kārli Krēsliņu par sadarbību Irbenes radioteleskopa infrastruktūras izmantošanā.

Tuvojas pašvaldību vēlēšanas: 4. un 5. jūnijā priekšvēlēšanu aģitācija TV un radio ir aizliegta
Tuvojas pašvaldību vēlēšanas: 4. un 5. jūnijā priekšvēlēšanu aģitācija TV un radio ir aizliegta Atgādinām, ka piektdien, 4. jūnijā, un sestdien, 5. jūnijā, kas ir pašvaldību vēlēšanu diena, priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos ir aizliegta. Tas nozīmē, ka sasaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likumu šajā laikā priekšvēlēšanu reklāma nedrīkst būt publicēta nedz radio, nedz televīzijas programmās.

NEPLP vērtē Krievijas kanāla "RTVi" atbilstību apraides atļaujai
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) vērtē, vai nesen Krievijas televīzijas kanāla "RTVi" sāktā Latvijai veltīto radījumu translācija atbilst apraidei izdotajai atļaujai, svētdien vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga".

NEPLP uzsākusi vairākas administratīvās lietas par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumu pārkāpumiem
Veicot pastiprinātu televīzijas un radio programmu monitoringu priekšvēlēšanu aģitācijas perioda laikā, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konstatējusi un uzsākusi vairākas pārbaudes lietas par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumu pārkāpumiem, tostarp būtiskiem. Priekšvēlēšanu laikā publicēto TV un radio programmu pārbaudes turpinās.

NEPLP piedalās starptautiskā monitoringa projektā dezinformācijas novēršanai tiešsaistes platformās
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) kopā ar 9 citām Eiropas valstīm piedalās Eiropas Komisijas (EK) iniciētā starptautiskā monitoringa projektā, lai pārbaudītu, kādā veidā un cik efektīvi tiešsaistes platformās tiek atpazīts un ierobežots dezinformatīvs saturs saistībā ar Covid-19 un veicināta uzticamas informācijas pieejamība iedzīvotājiem.

NEPLP piešķīrusi 75 000 eiro priekšvēlēšanu satura veidošanai komerctelevīzijās
Lai veicinātu vēlētāju informētību par deputātu kandidātu sarakstiem un to piedāvājumiem šogad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konkursa rezultātā piešķīrusi sabiedriskā pasūtījuma finansējumu 75 000 eiro pašvaldību vēlēšanu priekšvēlēšanu satura veidošanai komerciālajās televīzijās.

Aicinām komerciālās televīzijas piedalīties konkursā par pašvaldību vēlēšanu priekšvēlēšanu satura veidošanu.
Lai veicinātu vēlētāju informētību par deputātu kandidātu sarakstiem un to piedāvājumiem šogad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) aicina komerciālās televīzijas piedalīties konkursā par pašvaldību vēlēšanu priekšvēlēšanu satura veidošanu.

NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš: Par NEPLP politiku saturam mazākumtautību valodās
Pēdējā pusotra gada laikā pēc dažādiem NEPLP lēmumiem atšķirīgu iemeslu dēļ no televīzijas ekrāniem ir pazudušas 33 ar Krieviju saistītas programmas. Tajā skaitā tādas kā “RTR Rossija”, “Russia Today”, “NTV Mir Baltic” un “Ren TV Baltic”. Iemesli bijuši atšķirīgi, piemēram, “Rossija RTR” retranslācija tika aizliegta saistībā ar ļoti nopietniem likuma pārkāpumiem, “Russia Today”, jo atrodas Eiropas Savienības sankcijām pakļautā Dmitrija Kiseļeva faktiskā kontrolē, bet “NTV Mir Baltic” tika izslēgta no Latvijā retranslējamo audio un audiovizuālo programmu saraksta, jo nebija iespējams noskaidrot tās pārstāvi Latvijā. Nokārtojot nepieciešamos dokumentus, tā varētu atgriezties televīzijas ekrānos.

Kas jāsaprot par neseno Krievijas TV kanālu "izslēgšanu" un tiem, kuri šādu soli kritizē
Aizvadītajās nedēļās medijos tika ziņots par vairākiem secīgiem notikumiem ap Latvijā līdz šim translētiem, bet nu “izslēgtiem” Krievijas TV kanāliem. Daudzi šo uztvēra kā brašu kabeļoperatora un regulatora soli cīņā ar Kremļa propagandu, kamēr vietējie prokremliskie aktīvisti, un, kas interesanti – arī Covid-19 sazvērestību teoriju sludinātāji – lēmumu izbeigt konkrēto kanālu raidīšanu nodēvēja par netaisnīgu un kaitniecisku.

NEPLP uz gadu aizliedz kanāla "Rossija RTR" retranslēšanu Latvijā
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja vietnieks Ivars Āboliņš mikroblogošanas vietnē "Twitter" paziņoja, ka padome pieņēmusi lēmumu uz gadu aizliegt retranslēt programmu "Rossija RTR" Latvijas teritorijā.

NEPLP: "Tet" lēmums pārtraukt Krievijas kanālu raidīšanu mazinās kaimiņvalsts propagandu
Telekomunikāciju uzņēmuma SIA "Tet" lēmums pārtraukt sadarbību ar piecu Krievijas TV kanālu pārstāvjiem mazinās kaimiņvalsts propagandas apmēru Latvijā, uzskata Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

NEPLP izstrādājusi vadlīnijas radio un televīziju darbībai priekšvēlēšanu aģitācijas periodā
Lai veicinātu likumu prasību ievērošanu mediju darbā un novērstu slēptu priekšvēlēšanu aģitāciju pirms šogad gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir izstrādājusi un mājaslapā publicējusi vadlīnijas elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbībai priekšvēlēšanu aģitācijas periodā.

'Tet' lēmums pārtraukt Krievijas TV kanālu raidīšanu mazinās propagandu, pārliecināta NEPLP.
Telekomunikāciju uzņēmuma SIA "Tet" lēmums pārtraukt sadarbību ar piecu Krievijas TV kanālu pārstāvjiem mazinās kaimiņvalsts propagandas apmēru Latvijā, uzskata Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

"Stiprināt atbildību" – plāno stingrāk vērtēt apraides atļauju izsniegšanu elektroniskajiem medijiem
Saeima šonedēļ pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas paredz Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) tiesības, izsniedzot apraides atļauju, vērtēt elektroniskā plašsaziņas līdzekļa darbību iepriekšējās apraides atļaujas darbības laikā un atteikt apraides atļaujas izsniegšanu, portālu "Delfi" informēja Saeimas Preses dienestā.

Par Paula jubileju kļūdu atzīst, par Dūpiju nē – LTV vadībai jātaisnojas Saeimas komisijā
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai trešdien, 20. janvārī, ķeroties pie informācijas uzklausīšanas par sabiedriskā pasūtījuma 2021. gada plāna, komisijas vadītāja Artusa Kaimiņa sēdes sākumā uzdotie trīs jautājumi sabiedriskās televīzijas vadībai par dažiem pēdējā laika satura izvēles jautājumiem izvērtās par visai kaismīgu diskusiju un pārmetumiem deputātiem mediju satura ietekmēšanā. Galu galā šīm diskusijām tika veltīta lielākā sēdes daļa. Tomēr vienu kļūdu – komponista Raimonda Paula 85. jubilejas sakarā – Latvijas Televīzijas (LTV) vadība atzina, bet citus pārmetumus uzskatīja par nepamatotiem.

2020

NEPLP atgādina elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem par pienākumu iesniegt reklāmas izcenojumus periodā pirms pašvaldību vēlēšanām
Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 11.panta trešā daļa noteic: “Elektroniskais plašsaziņas līdzeklis vismaz 150 dienas pirms vēlēšanu dienas nosūta Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei priekšvēlēšanu aģitācijas raidlaika izcenojumus, ieskaitot plānotās atlaides un atlaižu piemērošanas kritērijus, visam priekšvēlēšanu aģitācijas periodam. Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome minēto informāciju nekavējoties publisko savā mājaslapā internetā.

NEPLP piemēro sodu “Baltkom Radio”, kura ēterā izskanējuši Latvijas valsts drošību apdraudoši aicinājumi
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) šī gada 8. jūlija “Baltkom Radio” intervijā ar Krievijas politiķi Vladimiru Žirinovski konstatējusi aicinājumus, kas apdraud Latvijas valsts drošību. Tādējādi medijs ir pārkāpis Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu, un tam piemērots naudas sods 8000 eiro.

Apelācijas instance pilnībā attaisnojusi Ogres mēru Helmani un Robežnieku
Rīgas apgabaltiesa 3. novembrī pilnībā attaisnojusi Ogres mēru Egilu Helmani (VL-TB/LNNK) un bijušo Ogres televīzijas īpašnieks Artūru Robežnieku krimināllietā, kurā abi bija apsūdzēti izspiešanā, portālam "Delfi" apstiprināja Helmaņa aizstāvis Saulvedis Vārpiņš.

Mediju uzraugs bargi soda 'Pirmo Baltijas Kanālu' un 'Radio PIK'.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) konstatējusi vairākus būtiskus pārkāpumus SIA "Pirmais Baltijas Kanāls" (PBK) un "Radio PIK" darbībā, portāls "Delfi" uzzināja padomē.

NEPLP soda “Baltkom radio” par Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumiem ar 10 500 eiro
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sodījusi SIA “Baltkom radio” par trim Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumiem, kas ir saistīti ar slēptu partiju un to kandidātu reklamēšanu Rīgas domes priekšvēlēšanu laikā. Par neatļautu partiju “Gods kalpot Rīgai” (GKR) un politiskās partijas "Alternative" un to kandidātu reklamēšanu “Baltkom radio” piemērots naudas sods 10 500 eiro apmērā.

'RīgaTv 24' saņem 10 500 eiro sodu; Mediju uzraugs sāk lietu pret Latvijas Radio
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumu sodīt elektronisko plašsaziņas līdzekli AS "TV LATVIJA" par programmā "RīgaTV 24" pieļautiem trim Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumiem, savukārt vienā gadījumā lietvedība izbeigta, portāls "Delfi" uzzināja padomē.

NEPLP: Pirms Rīgas domes vēlēšanām fiksēts ievērojams skaits iespējamu slēptas politiskās aģitācijas pārkāpumu
Veicot pastiprinātu TV un radio  programmu monitoringu kopš Rīgas domes priekšvēlēšanu aģitācijas perioda sākuma, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) līdz šim ir uzsākusi 9 pārbaudes lietas par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumu pārkāpumiem. Priekšvēlēšanu laikā publicēto TV un radio programmu pārbaudes turpinās.

NEPLP atgādina par aizliegumu izvietot priekšvēlēšanas aģitācijas materiālus elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmās
NEPLP atgādina elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, ka saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 32.panta pirmajā un otrajā daļā noteikto 30 dienas pirms vēlēšanu dienas kā arī vēlēšanu dienā ir aizliegts izvietot priekšvēlēšanu aģitāciju elektronisko plašsaziņas līdzekļu televīzijas programmās. Savukārt elektronisko plašsaziņas līdzekļu radio programmās priekšvēlēšanu aģitācijas izvietošana ir aizliegta vēlēšanu dienā, kā arī dienu pirms vēlēšanu dienas.

Mediju uzraugs sāk trīs lietas par iespējamiem aģitācijas pārkāpumiem 'RīgaTV 24' un 'Baltkom radio'.
Veicot pastiprinātu televīzijas un radio programmu monitoringu kopš priekšvēlēšanu aģitācijas perioda sākuma, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir uzsākusi vēl trīs pārbaudes lietas par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumu pārkāpumiem AS "TV Latvija" un SIA "Baltkom radio" pirms Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām, portāls "Delfi" uzzināja padomē.

Noteikti uzvarētāji konkursā par 2020. gada Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) noteikusi uzvarētājus konkursā “Par 2020.gada Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu komerciālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas”.

NEPLP: ES sankciju sarakstā iekļautais Kiseļevs faktisko kontroli par RT nodrošina pateicoties Putina parakstītam dekrētam
Eiropas Savienības Padomes sankciju saraksta iekļautais Dmitrijs Kiseļevs faktisko kontroli pār RT (iepriekš zināms kā Russia Today) TV programmām nodrošina pateicoties Krievijas Federācijas prezidenta Vladimira Putina parakstītam dekrētam, ar kuru savulaik sākta RT īpašnieka, uzņēmuma "RIA Novosti" likvidācija.

NEPLP atgādina elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem par pienākumu iesniegt reklāmas izcenojumus periodā pirms Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām
Ievērojot to, ka Centrālā vēlēšanu komisija 2020.gada 7.jūlijā ir izsludinājusi Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) informē elektroniskos plašsaziņas līdzekļus, ka saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 11.panta ceturtajā daļā noteikto, situācijā, ja ir atlaista republikas pilsētas dome vai novada dome, elektroniskais plašsaziņas līdzeklis ne vēlāk kā trīs darba dienu laikā no vēlēšanu izsludināšanas dienas nosūta NEPLP priekšvēlēšanu aģitācijas raidlaika izcenojumus, ieskaitot plānotās atlaides un atlaižu piemērošanas kritērijus visam priekšvēlēšanu aģitācijas periodam.

10. jūlijs, ir pēdējā diena, kad elektroniskie plašsaziņas līdzekļi var iesniegt priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumus saistībā ar š.g. 29. augustā plānotajām Rīgas domes ārkārt
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) atgādina, ka 10. jūlijs, ir pēdējā diena, kad elektroniskie plašsaziņas līdzekļi var iesniegt priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumus saistībā ar š.g. 29. augustā plānotajām Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām.

NEPLP Latvijā aizliedz Kremļa ietekmīgāko propagandas kanālu
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), ievērojot Eiropas Savienības (ES) Padomes noteiktās sankcijas, nolēmusi aizliegt Latvijā izplatīt septiņas RT (iepriekš zināms kā Russia Today) grupas programmas, kas Latvijas drošības iestāžu vērtējumā ir ietekmīgākie Krievijas propagandas kanāli Rietumos.

Saeimā pieņemti vēsturiski likuma grozījumi, būtiski palielinot NEPLP lomu informatīvās telpas drošības jautājumos.
Saeima pieņemot grozījumus elektronisko plašsaziņas likumā būtiski paplašinājusi Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pilnvaras cīņā ar Latvijai naidīgu mediju saturu, atvieglojot iespējas anulēt retranslācijas atļaujas, kā arī noskaidrot TV un radio programmu patieso labumu guvējus.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome informē par izmaiņām Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu priekšvēlēšanu aģitācijas periodā
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) informē, ka 2020.gada 21.martā Valsts prezidents ir izsludinājis grozījumus Rīgas domes atlaišanas likumā, kas paredz, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu datums tiek pārcelts uz 2020.gada 6.jūniju. Tāpat grozījumi noteic, ka Centrālā vēlēšanu komisija šīs vēlēšanas Rīgas pilsētas pašvaldībā izsludina 2020.gada 14.aprīlī.

Sakaru operatoriem būs jāsniedz dati par Covid-19 inficēto vai to kontaktpersonu atrašanās vietu.
Elektronisko sakaru komersantiem būs pienākums nodrošināt datus par Covid-19 inficēto vai to kontaktpersonu atrašanās vietu, šodien ārkārtas sēdē lēma Ministru kabinets.

Mediji informēšanai par Covid-19 varēs saņemt naudu, kas bija paredzēta Rīgas domes vēlēšanu atspoguļošanai.
Latvijas mediju atbalstam, kā arī informācijas nepārtrauktībai par jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību no Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu atspoguļošanas līdzekļiem pārdalīti vairāk nekā 260 000 eiro, ceturtdien pēc valdības sēdes informēja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

NEPLP izsludina konkursu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu priekšvēlēšanu perioda atspoguļošanai
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) izsludina konkursu komerciālajām televīzijām par raidījumu veidošanu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu atspoguļošanai priekšvēlēšanu periodā, summa 75 000 EUR.

“Baltijas Mediju alianse” pārtrauks vietējā satura ražošanu
SIA “Baltijas Mediju alianse” (BMA) no 20.marta nolēmusi pārtraukt vietējā satura ražošanu, tādējādi pārtraucot vairāku raidījumu veidošanu Pirmā Baltijas kanāla (PBK).

Lielbritānijas mediju regulators soda “Baltijas mediju aliansi”
Lielbritānijas mediju regulators “Ofcom” šomēnes ar 20 000 mārciņu (aptuveni 24 000 eiro) sodījis mediju grupu “Baltijas mediju alianse” (BMA) par tā pārraudzībā esošā televīzijas kanāla “NTV Mir Baltic” pārkāpumiem, teikts regulatora paziņojumā.

NEPLP atgādina elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem par pienākumu iesniegt reklāmas izcenojumus periodā pirms Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām
Ievērojot to, ka 2020.gada 25.februārī stājas spēkā likums, ar kuru atbrīvota Rīgas dome un ir izsludinātas Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) informē elektroniskos plašsaziņas līdzekļus, ka saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 11.panta ceturtajā daļā noteikto, ka situācijā, ja ir atlaista republikas pilsētas dome vai novada dome, elektroniskais plašsaziņas līdzeklis ne vēlāk kā trīs darba dienu laikā no vēlēšanu izsludināšanas dienas nosūta NEPLP priekšvēlēšanu aģitācijas raidlaika izcenojumus, ieskaitot plānotās atlaides un atlaižu piemērošanas kritērijus visam priekšvēlēšanu aģitācijas periodam.

Tiks likvidēts Pirmā Baltijas kanāla Ziņu dienests, vēsta LTV.
Šopavasar tiks likvidēts Pirmā Baltijas kanāla Ziņu dienests un tā pēdējā darba diena būs 20. martā, pirmdienas, 24. februāra, vakarā vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma", atsaucoties uz tā rīcībā esošo neoficiālo informāciju.

Levita jaunais ierosinājums varētu ierobežot Krievijas TV kanālu translāciju.
Valsts prezidents Egils Levits rosina grozīt likumu, tajā stiprinot Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskajā zonas (EEZ) oficiālajās valodās veidotu televīzijas programmu vietu kanālu pamatpiedāvājumā, tādējādi faktiski ierobežojot krievu valodā esošu TV programmu proporciju.

Apstiprina izmaiņas Sabiedriskās konsultatīvās padomes Sabiedriskā pasūtījuma apakšpadomes sastāvā
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 6.februāra sēdē, pamatojoties uz biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” 2020.gada 20.janvāra iesniegumu, nolēma grozīt NEPLP Sabiedriskās konsultatīvās padomes Sabiedriskā pasūtījuma apakšpadomes sastāvu, izslēdzot no tās biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” pārstāvi Zaigu Pūci un iekļaujot tās sastāvā jaunu biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” pārstāvi Kristīni Zonbergu.

Atstāj spēkā NEPLP lēmumu par Krievijas TV programmu izplatīšanas ierobežošanu.
Administratīvā rajona tiesa noraidījusi SIA "Pirmais Baltijas kanāls" un SIA "TEM LV" pagaidu aizsardzības lūgumu par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmuma par deviņu Krievijas TV programmu retranslācijas ierobežošanu darbības apturēšanu, informē NEPLP.

"Baltijas mediju alianses" lietā NEPLP ir sadarbojusies ar VDD.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir sadarbojusies ar Valsts Drošības dienesta (VDD) veikto izmeklēšanu "Baltijas mediju alianses" lietā, trešdien vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

"Baltijas mediju alianses" lietā NEPLP ir sadarbojusies ar VDD.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir sadarbojusies ar Valsts Drošības dienesta (VDD) veikto izmeklēšanu "Baltijas mediju alianses" lietā, trešdien vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Kaimiņš: koalīcijai varētu nebūt vienots balsojums par NEPLP amatu kandidātiem.
Koalīcijas deputātiem varētu nebūt vienots balsojums par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) amatu kandidātiem, prognozē Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV).

'Vai valdē zagļi sēž?'- pabeidz NEPLP kandidātu uzklausīšanu.
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija otrdien uzklausīja pēdējos četrus kandidātus uz divām brīvajām Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu amata vietām un vienojās ceturtdien slēgtā sēdē pārrunāt savus secinājumus ar mērķi jau 30. janvāra Saeimas sēdē balsot par divu izvēlēto kandidātu apstiprināšanu amatā.

Līderi iezīmējas jau pirmajā NEPLP kandidātu iztaujāšanā Saeimas komisijā.
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai otrdien uzklausot pirmos četrus no 15 kandidātiem, kuri pieteikušies uz Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) divām vakantajām locekļu vietām, diezgan nepārprotami iezīmējās gan kandidāti ar skaidrāku redzējumu par NEPLP darāmajiem darbiem, gan politiķu īpaša interese par dažiem kandidātiem.

Saeimas komisija sāks uzklausīt NEPLP locekļu amata kandidātus.
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija otrdien un trešdien sāks uzklausīt Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu amatiem pieteiktos kandidātus, lai lemtu par to, kuras personas virzīt apstiprināšanai amatos, portāls "Delfi" uzzināja Saeimas Preses dienestā. Divi kandidāti savu dalību atsaukuši, kopumā uz divām vietām ir 15 kandidāti.

2019

NEPLP: Vajag 440 000 eiro, lai "lsm.lv" izveidotu platformu mazākumtautībām.
Nepieciešami gandrīz 440 000 eiro, lai "lsm.lv" izveidotu iecerēto jauno multimediju platformu mazākumtautību auditorijai krievu valodā, šodien Saeimas Stratēģiskās komunikācijas apakškomisijas sēdē norādīja Nacionālās elektroniskās plašsaziņas līdzekļu padomes locekle Aurēlija Ieva Druviete.

'Baltcom' aizliegtos Krievijas televīzijas kanālus aizstās ar citiem līdzīga satura kanāliem.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) Latvijā aizliedzot retranslēt vairākus Krievijas televīzijas kanālus, telekomunikācijas uzņēmums "Baltcom" saviem klientiem nodrošinās citus līdzīga satura kanālus, pastāstīja "Baltcom" valdes loceklis Dmitrijs Ņikitins.

LTV:NEPLP aptur deviņu telekanālu translāciju Latvijā.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumu apturēt deviņu televīzijas kanālu translāciju Latvijā, mikroblogošanas vietnē "Twitter" paziņoja LTV raidījums "Panorāma".

Igaunija ar ASV plānojot parakstīt memorandu, kas izslēgs "Huawei" no 5G tīklu attīstīšanas
Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass šonedēļ Vašingtonā plāno parakstīt memorandu, kas paredzēs izslēgt Ķīnas kompānijas "Huawei" ražotā aprīkojuma izmantošanu 5G mobilo sakaru tīkla ieviešanā Igaunijā, vēsta laikraksts "Postimees".

Nacionālistu pieprasītā mediju paklausība jeb totalitārisma atgriešanās
Viss sākās ar sabiedriskajiem medijiem. Polijas radio un televīziju "sanēja" pirmos. "Dezinfekcija" te nozīmēja – nevēlamu, neregulējamu un "nacionāļiem" nepatīkamu žurnālistu atlaišanu. Tagad šis process Polijā turpināsies un ies vēl vairāk plašumā. Īsākā pavadā, izmantojot sev paklausīgus cilvēkus, tiks pakļautas vēl citas neatkarīgas redakcijas un iestādes. Nav izslēgts, ka konservatīvie varas ideologi ķersies arī pie privātajiem medijiem. Pastiprinot cenzūru. Iespējams, ka būtu nepieciešams nosūtīt korespondentu uz Poliju, lai tas mums ziņo par demokrātijas žņaugšanu. Tieši tāpat kā informē kara korespondenti no frontes zonas. Šoreiz par to, kas notiek Polijā. Jo tas var atkārtoties arī pie mums. Šo apstākli nevajadzētu ignorēt.

Vakantie amati NEPLP: pieteikušies Mazvērsīte, Putnis un Šuļžanoka
Konkursā uz vakantajiem amatiem Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) pieteikušies trīs cilvēki, pastāstīja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV).

Kariņš rosina daļu no partijām paredzētās naudas novirzīt algu celšanai sabiedriskajos medijos
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") rosina partijām nākamgad papildus piešķirt nevis piecus, bet četrus miljonus eiro. Atlikušo miljonu Kariņš piedāvā novirzīt sabiedrisko mediju darbinieku algām. Priekšlikumu atbalsta Valsts prezidents Egils Levits, tomēr koalīcijas partneri Kariņu kritizē par pēkšņo atkāpšanos no iepriekš panāktās vienošanās.

Valdība atbalsta vairākas elektronisko mediju nozarei būtiskas prioritātes
Izskatot budžeta projektu 2020.-2022. gadam Ministru kabinets atbalstījis vairākas elektronisko mediju nozarei būtiskas prioritātes, kas paredz palielinājumu 6 339 634 EUR apmērā.

"Jaunā Vienotība" un "Attīstībai/Par!" varētu atbalstīt Ķezberes atstādināšanu.
Partiju apvienību "Jaunā Vienotība" (JV) un "Attīstībai/Par!" (AP) Saeimas frakcijas varētu atbalstīt Nacionālās elektroniskās plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītājas Daces Ķezberes atstādināšanu no amata, apliecināja abu politisko spēku pārstāvji.

Ķezbere tomēr neatkāpjas no NEPLP vadības; Kaimiņš rosinās viņas atstādināšanu.
Nacionālās elektroniskās plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāja Dace Ķezbere pašlaik tomēr neatkāpsies no padomes vadītājas amata, tāpēc Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš (KPV LV) nolēmis rosināt viņas atstādināšanu.

Saeimas komisija ķersies vērtēt mediju uzrauga kompetenci Latvijas Radio pārvaldībā.
Pirmdien, 19. augustā, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti sanāks uz sēdi, lai spriestu par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) kompetenci sabiedriskā medija pārvaldībā, portālu “Delfi” informēja Saeimas preses dienestā.

NEPLP konstatē naida runu “Rossiya-24”
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), veicot programmu monitoringu un pārbaudot tajās izvietotā satura atbilstību Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma (turpmāk arī – EPLL) prasībām, ir konstatējusi, ka Krievijā reģistrētajā programmā Rossiyskiy Informatsaionnyy KanalRossiya – 24” 2019.gada 30.maijā ziņu raidījuma ietvaros izplatīta informācija par Latvijas Republikas prezidentu Egilu Levitu un tā satur naida runu.

Kaimiņš: atbildīgā Saeimas komisija varētu aicināt parlamentu lemt par NEPLP atlaišanu.
Šonedēļ varētu sasaukt Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdi, lai lemtu par aicinājumu parlamentam atstādināt Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP), pirmdien pēc koalīcijas sadarbības padomes sēdes mediju pārstāvjiem pavēstīja komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš (KPV LV).

NEPLP: par politiķa A.Kaimiņa “uzdevumiem” Latvijas Radio un NEPLP
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir saņēmusi Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Artusa Kaimiņa (KPV.LV) 30.jūlija vēstuli, kura adresēta NEPLP un VSIA Latvijas Radio valdei.

Lēmumu par atkāpšanos no amata pieņēmusi NEPLP priekšsēdētāja Dace Ķezebere
Šodien lēmumu par atkāpšanos pieņēmusi Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja Dace Ķezbere, liecina “TV3 ziņu” rīcībā esošā informācija.

Kaimiņš dod NEPLP un Latvijas radio vadībai divas nedēļas situācijas noregulēšanai
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV) uzdevis Nacionālās elektrisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un Latvijas radio vadībai divu nedēļu laikā atrast kompromisu Latvijas radio problēmu risināšanā. Pēc tam tiks aicināts šo jautājumu skatīt komisijas sēdē un pieņemt atbilstošus lēmumus par tālāko rīcību, portālu “Delfi” informēja pats Saeimas deputāts.

Latvijas Radio skandāls: Dika-Bokmeldere noraida ziņas par politisko ietekmējamību.
Latvijas Radio valdes locekle programmu attīstības jautājumos Sanita Dika-Bokmeldere noraida jebkādus apgalvojumus par viņas politisko ietekmējamību vai centieniem ietekmēt sabiedriskā medija saturu.

Laizāne: atbildība par NEPLP reputāciju jāuzņemas viņus rekomendējošajām organizācijām.
Atbildība jautājumā par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) amatu kandidātu reputāciju būtu jāuzņemas viņus rekomendējošām organizācijām, norādīja 12. Saeimas sasaukuma Cilvēktiesību un sabiedrisko lieto komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne (VL-TB/LNNK).

Krīzi Latvijas Radio risinās ar mediatora palīdzību
Krīzi Latvijas Radio risinās mediācijas ceļā. Jau nākamnedēļ ar mediatora klātbūtni pie viena galda sēdīsies Latvijas Radio Ziņu dienesta, Latvijas Radio valdes un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) pārstāvji, žurnālistiem pastāstīja radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne.

Lietuva drīkst ierobežot Krievijas televīzijas translāciju par naida kurināšanu, spriež ES Tiesa.
Eiropas Savienības Tiesa atzinusi, ka Lietuva nav pārkāpusi ES tiesību normas, ierobežojot Krievijas televīzijas translāciju saistībā ar pārraidēs konstatētu naida kurināšanu.

NEPLP iesniedz Saeimā likuma grozījumus informatīvās telpas drošības paaugstināšanai
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) vērsusies Saeimā ar lūgumu steidzamības kārtībā izskatīt priekšlikumus grozījumiem Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kuri nodrošinātu efektīvāku Latvijas informatīvās telpas aizsardzību.

NEPLP atkārtoti aicina Saeimu pārskatīt kreditēšanas reklāmu ierobežošanu
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) atkārtoti vērsusies pie Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces un Saeimas komisijām ar aicinājumu atlikt grozījumu Patērētāju tiesību aizsardzības likumā stāšanos spēkā. Pārtraucot kreditēšanas reklamēšanu, pastāv reāls risks, ka samazinoties nacionālo mediju satura apjomam un kvalitātei, auditorija pārorientēsies uz pārrobežu medijiem vēl daudz lielākā pakāpē, nekā līdz šim.

Aicinām Saeimu nepieļaut tiesiskā nihilisma vilni
Šodien Saeimas Juridiskā komisija izskata Ministru prezidenta biedra un Tieslietu ministra Jāņa Bordāna vēstuli par neatkarīgas institūcijas Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājas Daces Ķezberes atbrīvošanu no amata.

Nacionālā apvienība cīnīšoties pret stulbo sistēmu, kas liedz slēgt Krievijas kanālus
Nacionālā apvienība (NA) vēlas, lai Latvija iegūtu lielāku brīvību sodīt un slēgt Krievijas dezinformācijas kanālus, kas tiek pārraidīti pie mums. Šobrīd, lai vērstos pret šiem televīzijas kanāliem, jāiziet, pēc NA domām, lieks birokrātisks process. Šī ir viena no lietām, par kuru partija cīnīsies, ja tiks Eiropas Parlamentā (EP), deputāta amata kandidāti atklāja, viesojoties "Delfi TV ar Jāni Domburu" studijā.

Bordāns rosina deputātus lemt par Ķezberes atbrīvošanu no NEPLP vadītājas amata.
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) šodien nosūtījis vēstuli Saeimas Juridiskajai komisijai, ar aicinājumu Saeimai lemt par Daces Ķezberes atbrīvošanu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļa amata sakarā ar viņas neatbilstību Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā noteiktajai labas reputācijas prasībai, informēja Tieslietu ministrijā.

Bordāns rosinās Ķezberes atstādināšanu
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) rosinās meklēt veidus, kā no amata atstādināt Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāju Daci Ķezberi, šodien žurnālistiem paziņoja Bordāns.

Kaimiņš: Saeima varētu pa vienam atlaist NEPLP locekļus.
Jautājums par Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) reputāciju ir izsmelts, un notikumu kopums šobrīd ir tāds, ka Saeima varētu pa vienam atlaist padomes locekļus, teica Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV).

Rinkēvičs: pēc vēršanās pret TV3 jāizvērtē sistēmiskas izmaiņas mediju uzrauga darbā.
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vēršanās pret mediju koncernu "All Media Latvia" jāizvērtē Saeimas Mediju politikas apakškomisijai, kurai, iespējams, jādomā par sistēmiskām izmaiņām mediju uzrauga darbība, sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Politiķi grib sagaidīt 'juridiskus argumentus' pirms iespējamas rīcības saistībā ar NEPLP.
Valdošās koalīcijas politiķi vēlas sagaidīt "juridiskus argumentus" pirms kādas rīcības saistībā ar Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) vai diskusijas par iespēju atstādināt tās locekļus.

Bordāns: NEPLP ar LTV statūtu maiņu atkal demonstrē nekompetenci.
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmums grozīt Latvijas Televīzijas (LTV) statūtus, samazinot valdes locekļu skaitu, spilgti ilustrē tās līdzšinējo nekompetento rīcību, nesekmīgi organizējot valdes locekļu atlasi darbam LTV, šādu viedokli pauda tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Atbildīgās komisijas deputāti izvairīgi par iespēju atlaist NEPLP.
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) atlaišana mediju politikas sakārtošanas kontekstā patlaban nav prioritārs jautājums, izriet no šodien, 23. aprīlī, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā apspriestā.

NEPLP iesaistās sociālo tīklu monitoringa projektā
Lai cīnītos pret dezinformāciju, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) un tās Monitoringa nodaļa uzsāk starptautisku trīs vadošo sociālo tīklu platformu monitoringa projektu.

NEPLP uzticības krīze. Vai mediju uzraugs ir rīcībspējīgs?
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja vietnieks Ivars Āboliņš bijušās padomes locekles Guntas Līdakas atkāpšanos vērtē kā politiskā spiediena sekas. Vienlaikus politiķi šaubās par padomes spēju darboties.

Konkursā par Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu uzvar SIA "All Media Latvia".
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 8.marta sēdē izvērtēja konkursa “Par 2019.gada Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu komerciālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas” pieteikumus un, atbilstoši konkursa nolikumā noteiktajai vērtēšanas sistēmai, augstāko vērtējumu saņēma SIA “All Media Latvia” piedāvājums.

LŽA: Giela paustais nerada pārliecību par viņa izpratni par LTV vadību
Jaunā Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētāja publiski paustais neapliecina viņa izpratni par sabiedriskā medija vadību, norādīja Latvijas Žurnālistu asociācijā (LŽA).

Politiķi neietekmēs sabiedriskā medija LTV valdes izvēli
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), atbildot uz politisko partiju un atsevišķu politiķu publiskiem apgalvojumiem, ka konkurss uz vakantajiem VSIA Latvijas Televīzija (LTV) valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos amatiem neatbilst normatīvo aktu prasībām un būtu izsludināms jauns konkurss, norāda, ka NEPLP šādu politiskās varas iejaukšanos neatkarīgas autonomas institūcijas lēmumā par sabiedriskā medija vadības atlases procesu, kategoriski nosoda.

Arī 'Jaunā Vienotība' apšauba NEPLP rīkoto konkursu uz LTV valdes locekļu amatiem.
Premjera Krišjāņa Kariņa pārstāvētā koalīcijas partija "Jaunā Vienotība" aicina Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) rīkot atkārtotu konkursu uz LTV valdes locekļu amatiem.

Informācija par NEPLP sēdi 28.martā
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 28.marta sēdē apstiprināja VSIA Latvijas Radio (LR) vidējā termiņa darbības stratēģiju 2019.-2022.gadam. NEPLP priekšsēdētāja vietnieks Ivars Āboliņš, uzsvēra, ka šis stratēģiskais redzējums Latvijas Radio darbībai un attīstībai laika posmā līdz 2022.gadam būs ļoti būtisks un pauda gandarījumu, ka LR beidzot ir apstiprināta darbības stratēģija un izpildīts valdes uzdevums ar kuru iepriekšējie LR vadītāji ilgstoši nespēja vai arī nevarēja tikt galā.

Informācija par NEPLP sēdi 19.martā
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) 19.marta sēdē tika atvērti konkursa “Par 2019.gada Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu komerciālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas” pieteikumi.

NEPLP izsludina konkursu uz Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 21.februārī pieņēmusi lēmumu izsludināt konkursu “Par 2019.gada Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu komerciālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida televīzijas programmas”.

Atrasts risinājums LR4 un 'lsm.lv' angļu un krievu valodas versiju darbības turpināšanai, atklāj Kariņš.
Koalīcija ir atradusi risinājumu, lai turpinātu Latvijas Radio 4 (LR4) un "lsm.lv" angļu un krievu valodas versiju darbība, šodien pēc valdību veidojošo partiju 2019. gada budžetam veltītās ārkārtas sanāksmes žurnālistiem pavēstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Valdība neatļauj Meroni nopirkt "Radio SWH"
Aizgājusī Māra Kučinska (ZZS) valdība nav piekritusi "Radio SWH" pārdošanas darījumam. Radio gribējis pirkt ar Šveices advokātu Rūdolfu Meroni saistīts uzņēmums, taču nacionālās drošības interesēs darījums apturēts, svētdien ziņoja LTV raidījums "de facto".

Sestdien, 26.janvārī sāksies priekšvēlēšanu aģitācijas periods
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) atgādina, ka rīt, 26.janvārī, sāksies priekšvēlēšanu aģitācijas periods pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

2018

NEPLP atgādina elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem par pienākumu iesniegt reklāmas izcenojumus periodā pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) atgādina elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem par Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteikto pienākumu vismaz 150 dienas pirms vēlēšanu dienas (t.i. līdz 2018. gada 26.decembrim) nosūtīt NEPLP priekšvēlēšanu aģitācijas raidlaika izcenojumus, ieskaitot plānotās atlaides un atlaižu piemērošanas kritērijus, visam priekšvēlēšanu aģitācijas periodam.

Notikusi ekspertu diskusija par 2018.gada Saeimas vēlēšanu atspoguļojumu medijos
Turpinot ekspertu diskusiju ciklu ar mērķi veidot un stiprināt kvalitatīvu žurnālistiku un pievērst plašākas sabiedrības uzmanību mediju pratības jautājumiem Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) organizēja diskusiju "Saeimas vēlēšanu patiesība(s) un fakti mediju spogulī."

Krievija Kaļiņingradā un Baltkrievijā izvieto sakaru slāpēšanas iekārtas "Samarkanda"
Krievijas Aizsardzības ministrija 13 armijas daļās, tostarp Kaļiņingradas apgabalā un Baltkrievijā, izvietos radioelektroniskās cīņas kompleksus "Samarkanda" (attēls ilustratīvs, tajā nav redzama sistēma "Samarkanda"), vēsta Krievijas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Krievijas specdienests īstenojis uzbrukumus Latvijas kibertelpai
Krievijas armijas izlūkošanas pārvaldes (GRU) pēdējo gadu laikā vairākkārt īstenojis uzbrukumus Latvijas kibertelpai, aģentūra LETA uzzināja Satversmes aizsardzības birojā (SAB).

Draugiem.lv piedzīvojis kiberuzbrukumu.
Sestdien, 6.oktobrī, draugiem.lv piedzīvojis kiberuzbrukumu. Kā novēroja portāls TVNET draugiem.lv piekļūt nevar, taču iepriekš, atverot portālu, skanēja Krievijas himna un bija redzams Krievijas karogs.

Priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumi pēdējās priekšvēlēšanu aģitācijas perioda dienās
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) atgādina par Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma noteiktajiem ierobežojumiem, kas stājas spēkā pēdējās priekšvēlēšanu aģitācijas perioda dienās, papildu jau spēkā esošajiem aizliegumiem.

Britu mediju uzraugs rīkosies, ja Kremļa propagandas TV iejauksies Saeimas vēlēšanās
Lielbritānjas mediju uzraugs “Ofcom” paudis gatavību operatīvi reaģēt uz Apvienotajā Karalistē reģistrēto, bet Latvijā raidošo kanālu priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem, tā šovakar ziņo LTV "Panorāma".

Stājies spēkā priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas aizliegums televīzijā
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) atgādina, ka saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 32.pantu no 6. septembra spēkā stājies priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas aizliegums televīzijā.

Pēc NA 'valodas demarša' darbu pamet viens no labākajiem LTV7 žurnālistiem.
Pēc "Nacionālās apvienības" (NA) sūdzības par valodas lietojumu vienā no saturiski augstvērtīgākajiem LTV7 raidījumiem "Točki nad i" ("Punkti uz i") darbu pametis pieredzējušais raidījuma vadītājs, žurnālists Oļegs Ignatjevs.

NEPLP atgādina par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas aizliegumu
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) atgādina, ka saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 3.panta pirmo daļu slēptā priekšvēlēšanu aģitācija ir aizliegta.

Informācija par NEPLP 2.augusta sēdi.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 2.augusta sēdē izskatīja vairākus nozarei svarīgus jautājumus un noteica uzvarētājus iepriekš izsludinātajos konkursos.

Kremļa propaganda televīzijā: Nozare nostājas pret kvotām ES valodu kanāliem
Latvijas Reģionu apvienības, "Vienotības", Nacionālās apvienības un Zaļo un zemnieku savienības frakciju deputātu Saeimā iesniegtais priekšlikums Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā (EPLL) noteikt, ka televīzijas pakalpojumu pamatpakās vismaz 90% satura ir jānodrošina Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu valodās, lai tādējādi ierobežotu Kremļa propagandu, saskāries ar spēcīgu nozares pretestību, un tas, visticamāk, likuma grozījumos vairs nepaliks. Tāpat arī Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pēc deputātu ierosinājuma iesniegusi savus priekšlikumus, tajos 90% kvotu nepieminot.

"Fox" atsaucis prasību Baltijai "piekoriģēt" tulkojumu atbilstoši Krievijas vadlīnijām
Televīzijas kanāls “Fox” atsaucis prasību tulkotājiem mīkstināt Kremlim netīkamu saturu, vēsta TV3 ziņu raidījums.

“Fox” tulkojumu Baltijai “piekoriģē” atbilstoši Krievijas vadlīnijām
Televīzijas kanāla “Fox” oriģinālais saturs Baltijas valstu auditorijai tiek tulkots atbilstoši Krievijā tapušām vadlīnijām, kas prasa “mīkstināt” izteikumus par vairākām tēmām. Arī Nacionālā elektronisko plašsaziņu līdzekļu padome (NEPLP) saņēmusi kāda televīzijas skatītāja sūdzību par to, ka, viņaprāt, kanālā “Fox” latviešu valodas tulkojumi ir nepilnīgi, taču līdz šim nezināja par šādām vadlīnijām.

NEPLP atgādina elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem par pienākumu iesniegt reklāmas izcenojumus periodā pirms Saeimas vēlēšanām
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) atgādina elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem par Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteikto pienākumu vismaz 150 dienas pirms vēlēšanu dienas (t.i. līdz 2018. gada 9.maijam) nosūtīt NEPLP priekšvēlēšanu aģitācijas raidlaika izcenojumus, ieskaitot plānotās atlaides un atlaižu piemērošanas kritērijus, visam priekšvēlēšanu aģitācijas periodam.

NA uzsāk cīņu pret Krievijas propagandu televīzijas kanālos Latvijā.
Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK aicina koalīcijas partnerus "Vienotību" un Zaļo un zemnieku savienību vienoties par kopīgu plānu Krievijas propagandas televīzijas kanālu ierobežošanā Latvijas teritorijā, informēja VL-TB/LNNK pārstāve Dace Kalniņa.

Premjers Davosā sarunās ar «Telia» cer atrisināt jautājumus par LMT un "Lattelecom" tālāko attīstību
Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), uzturoties Davosā, cer ar telekomunikāciju uzņēmumu "Latvijas mobilais telefons" (LMT) un "Lattelecom" līdzīpašnieku "Telia Company" ("Telia") atrisināt jautājumus par uzņēmumu tālāko attīstību.

2017

Radio darbinieku "atklātā vēstule": VK saņēmusi NEPLP lūgumu izvērtēt LR darbības atbilstību
Valsts kontrole (VK) ir saņēmusi Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājas Daces Ķezberes vēstuli ar lūgumu VK izvērtēt Latvijas Radio (LR) darbības atbilstību normatīvajiem aktiem, taču atsevišķu pārbaudi tieši par šo faktu veikt negrasās.

LŽA: Dikas-Bokmelderes saikne ar konkrētu politisku spēku rada risku Latvijas Radio neatkarībai
Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) pauž bažas par Nacionālās Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumu Latvijas Radio valdes locekļa satura jautājumos amatā apstiprināt Sanitu Diku-Bokmelderi un uzskata, ka viņas saikne ar konkrētu politisku spēku rada risku Latvijas Radio neatkarībai, norādīja LŽA valdē.

Sanita Dika-Bokmeldere nav atbilstoša valdes locekļa amatam sabiedriskajā medijā, pauž Rožukalne.
Jaunievēlētā Latvijas Radio (LR) valdes locekle programmu attīstības jautājumos Sanita Dika-Bokmeldere ir neatbilstoša valdes locekļa amatam sabiedriskajā medijā, pauda Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes Komunikācijas studiju katedras vadītāja profesore Anda Rožukalne.

Saldū dome reorganizē radio; opozīcija to sauc par politisku izrēķināšanos.
Saldus novada domes koalīcija atbalstījusi vietējā Saldus radio reorganizāciju, tostarp, pamatojot šādu lēmumu, ar, kā uzskata opozīcija, izdomātas aptaujas datiem. Bijusī domes priekšsēdētāja gan radio reorganizāciju dēvē par politisko rēķinu kārtošanu.

Jaunajai vadībai būs jāskaidro, vai radio darbinieku 'atklātā vēstule' nav bijusi izšķērdība.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) uzdevusi jaunajai Latvijas Radio (LR) valdes priekšsēdētājai Unai Klapkalnei noskaidrot, vai radio darbinieki izveidojot un pārraidot videomateriālu, kurā pausta neuzticība padomes darbam, nav nelietderīgi izmantojuši valsts naudu.

NEPLP locekle: Publiskotās «Oligarhu sarunas» ir Saeimas vēlēšanu kampaņas sākums.
Publiskotās «Oligarhu sarunas» ir nākamgad gaidāmo Saeimas vēlēšanu kampaņas sākums, intervijā laikrakstam «Neatkarīgā Rīta Avīze» sacījusi Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekle Gunta Līdaka.

Kuri ir "draudzīgie mediji"? Skaidro Šlesers.
Oligarhi novērtē ietekmi, kuru var iegūt, kontrolējot medijus. «Ir» publicētajās sarunās, kuras ierakstītas viesnīcā «Rīdzene», Ainārs Šlesers dalās savos plānos, kā uzturēt nopirkto laikrakstu «Diena» tiktāl, lai nerastos «Diena-2». Tāpat viņš ieskicē «draudzīgo mediju» loku ekspremjeram Vilim Krištopanam un sola Aivaram Lembergam sakārtot sabiedriskos medijus.

Dimants: 2012.gadā mainoties LTV un NEPLP vadībai, sabiedrisko mediju apvienošana oligarhiem kļuva neizdevīga
Sabiedrisko mediju - Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio apvienošanas koncepcijas projekts tā dēvētajiem oligarhiem vairs nebija izdevīgs pēc tam, kad 2012.gadā LTV ģenerāldirektora amatā tika nomainīts pašreizējais SIA "Izdevniecība "Dienas mediji"" īpašnieks un valdes priekšsēdētājs Edgars Kots un tika apstiprināts jaunais Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) sastāvs, paziņoja bijušais NEPLP priekšsēdētājs, biznesa augstskolas "Turība" profesors Ainārs Dimants.

Mobilo sakaru operatori viesabonēšanā varēs lietotājiem piemērot kontroles mehānismu
Neskatoties uz viesabonēšanas piemaksu atcelšanu Eiropas Savienībā (ES), mobilo sakaru operatori varēs lietotājiem piemērot kontroles mehānismu, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

Saeimas komisija konceptuāli atbalsta jauno Sabiedrisko mediju un to pārvaldības likumu
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā šodien konceptuāli atbalstīja Kultūras ministrijas (KM) pārstāvju prezentēto Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumprojektu.

Konkursos par pašvaldību vēlēšanu raidījumiem piesakās seši pretendenti
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 25. aprīļa sēdē atvēra pieteikumus, kas no elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem tika saņemti divos izsludinātajos konkursos par priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu televīzijās.

Izsludina divus konkursus par priekšvēlēšanu TV raidījumu veidošanu
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 23. marta sēdē izsludināja konkursu par priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu 2017. gadā nacionālajos komerciālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida TV programmas. Konkursa mērķis ir TV priekšvēlēšanu raidījumu veidošana un pārraidīšana, lai atspoguļotu pašvaldību vēlēšanu norisi Latvijas Republikas pilsētās (Rīga, Daugavpils, Jēkabpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Valmiera, Ventspils). Konkursa finansējums ir 65 tūkstoši eiro, to paredzēts sadalīt divās daļās – priekšvēlēšanu raidījumu veidošanai Rīgā un priekšvēlēšanu raidījumu veidošanai citās Latvijas pilsētās. Konkursā var pieteikties nacionālie komerciālie mediji, kas raida TV programmas. Konkursa pretendentiem pieteikumi jāiesniedz līdz šā gada 25. aprīlim.

NEPLP tiekas ar EP deputātiem un pārrunā aktualitātes mediju nozarē.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 27. februārī tikās ar Eiropas Parlamenta deputātiem, lai pārrunātu aktualitātes mediju jomā un priekšlikumus grozījumiem Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvā. Diskusijā ar NEPLP piedalījās Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere („Vienotība“), kura parlamentā pārstāv Eiropas Tautas partijas (Kristīgie demokrāti) grupu; Andrejs Mamikins („Saskaņa”), kurš pārstāv EP sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupu un EP deputāta Roberta Zīles (Nacionālā apvienība), Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa, pārstāvis Kārlis Būmeisters.

Saeima darbu mediju uzraugā uztic Āboliņam, Līdakai, Grīvam un Beitikai
Saeima ceturtdien Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļa amatos iecēla Ivaru Āboliņu, Ievu Beitiku, Patriku Grīvu, kā arī Guntu Līdaku.

Atbildīgā komisija nav nobažījusies par Līdakas un Grīvas komercmediju pieredzes ietekmi darbā NEPLP
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas politiķiem nav bažu par Guntas Līdakas un Patrika Grīvas pašreizējās vai kādreizējās saistības ar elektroniskajiem komercmedijiem ietekmi uz viņu gaidāmo darbību Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP).

2016

Aija Dulevska: Jāatgriežas pie likumprojekta par mediju īpašniekiem
Decembra sākumā Latvijas mediju telpu pāršalca ziņa par iespējamo mediju koncerna "Modern Times Group" (MTG) biznesa Baltijas valstīs pārdošanu. Ņemot vērā, ka MTG Latvijā ir lielākais komercmediju koncerns televīziju segmentā (TV kanāli TV3, LNT, TV6, Kanāls 2, kā arī radio Star FM, portāli TVPlay un Skaties.lv), ir saprotamas politiķu un arī plašākas sabiedrības bažas par šāda darījuma sekām uz Latvijas informatīvo telpu. Pieņemot, ka minētos TV kanālus varētu iegādāties Latvijai nedraudzīgi spēki, televīziju segmentā paliktu tikai viens Latvijas intereses izteikti un nepārprotami pārstāvošs kanāls – Latvijas Televīzija.

NEPLP atgādina elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem par pienākumu iesniegt reklāmas izcenojumus periodā pirms pašvaldību vēlēšanām
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) atgādina elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem par Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteikto pienākumu vismaz 150 dienas pirms vēlēšanu dienas (t.i. līdz 2017. gada 5. janvārim) nosūtīt NEPLP priekšvēlēšanu aģitācijas raidlaika izcenojumus, ieskaitot plānotās atlaides un atlaižu piemērošanas kritērijus, visam priekšvēlēšanu aģitācijas periodam.

NEPLP plāno 2018.gadā izveidot televīzijas kanālu krievvalodīgajai auditorijai
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 2018.gadā plāno VAS Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio kopprojektā izveidot televīzijas kanālu krievvalodīgajai auditorijai, aģentūrai LETA sacīja padomes priekšsēdētāja vietniece Dace Ķezbere.

NEPLP izmeklē iespējamo radio "Sputnik" maskēto atskaņošanu
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) izmeklē radiostacijas "Avto radio" ētera saturu saistībā ar bažām par maskētu Krievijas radio «Sputnik» raidījumu fragmentu atskaņošanu, taču sīkāk izmeklēšanu nekomentē, teica NEPLP monitoringa centra vadītājs Jānis Lielpēteris.

Latvijā Sputnik piesārņo telpu, bet mediju uzraugs to nespēj novērst
Radio Sputnik ir Krievijas valsts finansēta milzu mediju koncerna – aģentūras "Rossija Segodnja" sastāvdaļa. Aģentūras vadītājs un Kremļa "galvenais melis" Dmitrijs Kiseļovs pērnvasar gribēja reģistrēt pārstāvniecību arī Latvijā. Tomēr Uzņēmumu reģistrs to neļāva. Tad Latvijā darbu sāka Sputnik "informācijas portāls". Tā darbību ar domēnu sputnik.lv aizliedza, bet šobrīd portāls reģistrēts ar citu adresi un turpina darboties.

Valdība atbalsta dronu izmantošanas regulējumu
Valdība šodien atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavoto bezpilota gaisa kuģu jeb dronu lietošanas regulējumu, aģentūra zināja valdībā. Patlaban spēkā ir 2016.gadā izdoti Ministru kabineta noteikumi «Kārtība, kādā veicami bezpilota gaisa kuģu un tādu cita veida lidaparātu lidojumi, kuri nav kvalificējami kā gaisa kuģi», taču regulējums nav visaptverošs un ir morāli novecojis.

Mediju uzrauga amatu tīkotājiem vajadzēs pielaidi valsts noslēpumam; opozicionāri kritiski
Par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļa amata kandidātiem varēs kļūt tikai tās personas, kuras ir tiesīgas saņemt speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam, paredz Saeimas pirmajā lasījumā atbalstītie grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā.

Aizturētā propagandas TV "Russia Today" producente, visticamāk, izraidīta no Latvijas
Latvijas robežsargi piektdien, 21.oktobrī, aizturējuši Krievijas kara propagandas mediju grupas "Russia Today" ("Россия сегодня") galveno producenti Ellu Taranovu, kas bija ieradusies Rīgā, lai piedalītos "Baltijas forumā". Neoficiāli zināms, ka Ella Taranova ir iekļauta Latvijas Ārlietu ministrijas "melnajā sarakstā" un visticamāk jau ir izraidīta no Latvijas.

Rīgā notiek ikgadējā Baltijas valstu elektronisko plašsaziņas līdzekļu regulatoru sanāksme
Latvijas, Lietuvas un Igaunijas elektronisko plašsaziņas līdzekļu regulatoru vadītāji un pārstāvji šodien tikās Rīgā un pārrunāja virkni aktualitāšu, kas skar elektronisko mediju tirgu attīstību Baltijas valstīs. Diskusijas laikā regulatoru pārstāvji apsprieda nepieciešamās izmaiņas Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvā, kas ļautu ES dalībvalstīm adekvāti un savlaicīgi reaģēt uz gadījumos, kad ir apdraudēta valstu drošība un suverenitāte.

Veidojot Latvijas sabiedrisko mediju pārvaldes modeli, KM analizēs Vācijas pieredzi
Lai izstrādātu veiksmīgu Latvijas sabiedrisko mediju pārvaldes modeli, Kultūras ministrija (KM) analizēs Vācijas pieredzi, pavēstīja KM Mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis.

LTV un NEPLP kritizē sabiedrisko mediju pārvaldības reformu, Putnis pārmetumus noraida
Iecerētā sabiedrisko mediju pārvaldības reformu trešdien Saeimā kritizēja Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētājs Ivars Belte un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) loceklis Ainārs Dimants, savukārt Kultūras ministrijas (KM) Mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis bija neizpratnē un pārmetumus noraidīja.

Krievijas "mediji" aktīvi vēršas pret valstij noteiktajām sankcijām
Pirms gaidāmajām Eiropas Savienības (ES) līderu diskusijām Krievijas mediji sākuši aktīvi vērsties pret valstij noteiktajām sankcijām, liecina ES izveidotās "East StratCom Task Force" komandas iknedēļas izdevums "Disinformation Review" ("Dezinformācijas apskats").

Krāslavas mērs sūdzas par slikto Latvijas TV un radio kanālu uztveramību pierobežā.
Sliktās apraides dēļ daudziem Krāslavas novada iedzīvotājiem jau gadiem nav iespējas klausīties un skatīties populārus Latvijas radio un televīzijas kanālus, šodien Daugavpilī notikušās Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas locekļu un Latgales pašvaldību vadītāju tikšanās laikā sacīja Krāslavas novada domes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks (ZZS).

Mūrniece: Atbilde hibrīdkara draudiem ir spēcīgi mediji un cieša sadarbība
Spēcīgi mediji un cieša valstu sadarbība ir svarīgs priekšnoteikums, lai stātos pretim mūsdienu hibrīdkara draudiem, šodien Saeimā notiekošajā konferencē par Baltijas reģiona drošību norādīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Pētnieks: Krievijas propagandas mediju aizliegumi darbojas tikai noteiktu laiku
Krievijas propagandas mediju aizliegumi darbojas tikai noteiktu laiku, jo pretinieks izgudros dažādus veidus, kādos tos apiet, intervijā aģentūrai BNS sacīja Ukrainas Militāri politisko pētījumu centra eksperts informācijas drošības jautājumos Vjačeslavs Gusarovs.

Eksperte aicina sekot Ukrainas piemēram un atslēgt Krievijas televīzijas kanālus.
Valstīs, kurās ir liels krievvalodīgo segments, nepieciešamības gadījumā būtu jātiesājas ar Krievijas televīzijas kanāliem, ja tie izplata klaju nepatiesību un propagandu, uzskata Ukrainas informācijas politikas ministra vietniece Tatjana Popova.

Asociācija: lai stiprinātu cīņu ar propagandu, jāpalielina sabiedrisko mediju finansējums
Latvijas Raidorganizāciju asociācijas (LRA) valde vēlas finansējuma palielināšanu sabiedriskajiem medijiem, lai Latvija veiksmīgāk varētu pretoties propagandai, zināja asociācijā.

NEPLP vēršas pie britu regulatora par NTV Mir raidījuma atbilstību likumam
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) informējusi Lielbritānijas televīzijas un radio regulatoru Ofcom (Office of Communications) par Latvijā retranslētā, Lielbritānijas jurisdikcijā esošā TV kanāla NTV Mir pārraidē konstatētajiem iespējamajiem likuma pārkāpumiem. NEPLP nosūtījusi informāciju par iespējamajiem pārkāpumiem un aicina britu regulatoru izvērtēt raidījuma atbilstību likumam.

DP: 'Sputnik' būs galvenais Krievijas propagandas kanāls latviešu valodā
Informatīvās platformas "Sputnik" Latvijas versija kļūs par galveno Krievijai vēlamo vēstījumu izplatīšanas kanālu latviešu valodā, liecina Drošības policijas publicētais 2015. gada pārskats.

Video: NEPLP priekšsēdētājais Aijas Dulevskas skaidrojums par Rossija RTR
Par "Planeta RTR" nelikumīgo translāciju atbildīgas ir kabeļtelevīzijas. (Sižets no RīgaTV 24)

Sabiedrisko mediju uzraudzīšanu grib atdot tieši politiķu rokās
Kultūras ministrijā tapušas mediju politikas pamatnostādnes nākamajiem četriem gadiem. Nākotnes plānos ietilpst arī Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes reformēšana. Taču šo iniciatīvu pavada politiķu neslēpta vēlme vairot savu ietekmi uz sabiedrisko mediju darbu, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "de facto"

Jāpārtrauc izplatīt programma ´Rossija RTR¡
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nosūtījusi vēstuli televīzijas pakalpojumu sniedzējiem, kurā informē, ka 12. aprīlī ir stājies spēkā NEPLP 2016. gada 7. aprīļa lēmums par TV programmas ´Rossija RTR¡ izplatīšanas ierobežošanu Latvijā. Minētais lēmums 11. aprīlī ir publicēts oficiālajā izdevumā ´Latvijas Vēstnesis¡ un ir stājies spēkā, tāpēc visiem TV pakalpojumu sniedzējiem jāpārtrauc ´Rossija RTR¡ retranslācija un izplatīšana. Minētais NEPLP lēmums attiecas uz visiem televīzijas programmu izplatīšanas pakalpojumu sniedzējiem Latvijā – kabeļoperatoriem, satelīta un interneta televīzijas pakalpojumu sniedzējiem.

NEPLP uz sešiem mēnešiem ierobežo ´Rossija RTR¡ retranslāciju un izplatīšanu Latvijā
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 2016. gada 7. aprīļa sēdē pieņēma lēmumu aizliegt retranslēt un izplatīt TV programmu ´Rossija RTR¡ Latvijas teritorijā sešus mēnešus no šī lēmuma spēkā stāšanās dienas (lēmums stājas spēkā līdz ar tā publicēšanu laikrakstā ´Latvijas Vēstnesis´).

NEPLP apņēmusies «izķert» slēpto sponsorēšanu elektroniskajos medijos.
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) darbakārtībā nonākusi virkne gadījumu, kad medijos slēpti publicēta vai pārraidīta sponsorēta informācija. Biežākie pārkāpumi saistīti ar pašvaldību vēstīm, ko turklāt mediji dēvē par ziņām.

Kā sistemātiski pārkrievo radio ēteru Latvijā.
No klusas un profesionālas organizācijas, kāda savulaik bija NRTVP, tagadējā NEPLP kļuvusi bezmaz visskandalozākā no visām valsts iestādēm. Lūk, vēl daži fakti, kā pēdējo divu gadu laikā NEPLP ir stiprinājusi radio ētera pārkrievošanu!

2015

Valdība apstiprina ideju par pirātisko TV mājaslapu bloķēšanu.
Līdz 2016. gada 1. jūlijam Latvijas Kultūras un Satiksmes ministrijai jāsagatavo labojumi "Elektronisko sakaru" likumā, kas ļaus bloķēt atsevišķus domēnus ".lv" zonā vai sniegs iespēju piekļuvei ārzemju tīkliem, kas saistīti ar pirātisko televīziju.

Deputāti ignorē Valsts prezidenta aizrādījumus par valodu lietojuma regulējumu radio.
Saeimas cilvēktiesību komisija nav ņēmusi vērā Valsts prezidenta argumentus un otrreiz virza pretrunīgos, ZZS deputāta Armanda Krauzes sagatavotos grozījumus par uz valodu lietojumu komercradio, ziņo LTV raidījums «de facto».

Valsts prezidents neizsludina grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā.
Secinot, ka likums ´Grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā¡ pieņemts, neievērojot labas likumdošanas principu un lemjot par sasteigtu risinājumu Latvijas valstiskumam un sabiedrībai būtiskā jautājumā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis šī gada 7.novembrī nodevis likumu Saeimai otrreizējai caurlūkošanai.

Uģis Polis: Cik Saeimas deputātu būs gatavi dancot pēc 'Radio SWH' jauno īpašnieku stabules?
Ja nu kāds vēl nezina - AS "Radio SWH" (tālāk SWH) ir pārdota. Pēc publiski pieejamiem datiem SWH vienīgais akcionārs tagad ir "Cinamon Holding OÜ", kam juridiskā adrese ir Igaunijā. SWH Padomē tagad ir Krievijas pilsone Tatiana Tolstaya

Vēlas palielināt NEPLP monitoringa kapacitāti
Lai atbilstoši nacionālās drošības interesēm veidotu efektīvāku mediju vides uzraudzības sistēmas darbību Latvijā, ir nepieciešams palielināt Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) monitoringa kapacitāti.

Saeima no amata atbrīvo NEPLP vadītāju Dimantu.
Saeima trešdien nolēma no amata atbrīvot Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāju Aināru Dimantu. Parlaments lēma atbrīvot Dimantu no NEPLP locekļa amata, kas faktiski nozīmē arī viņa atbrīvošanu no padomes vadītāja amata.

Mjartāns: Politiķi nedrīkst izdarīt spiedienu uz NEPLP lēmumiem
Politiķi nedrīkst izdarīt spiedienu uz Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) kā neatkarīgas institūcijas lēmumiem attiecībā par apraidi un frekvenču piešķiršanu, sacīja NEPLP loceklis Dainis Mjartāns.

Deputāti uzdod NEPLP «sakārtot saimniecību» astoņu mēnešu laikā.
Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti ceturtdien vienbalsīgi lēma par pienākuma uzlikšanu Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) līdz nākamā gada februārim iesniegt komisijā un Valsts kontrolē (VK) informāciju par ieteikumu ieviešanas gaitu, Saeimā novēroja aģentūra BNS.

Saeimas komisija atbalsta lēmumprojektu par Dimanta atbrīvošanu no NEPLP locekļa amata.
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šodien atbalstīja lēmumprojektu par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vadītāja Aināra Dimanta atbrīvošanu no NEPLP locekļa amata.

NEPLP brīdina UR par "Russia Today" vēlmi izplatīt tendenciozu informāciju
Uzņēmuma reģistrs (UR) Krievijas valstij piederošās informatīvās aģentūras "Russia Today" pieteikumu pārstāvniecībai Latvijā izskatīs līdz 28.augustam. Savukārt Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sniegtajā viedoklī UR norāda uz "Russia Today" vēlmi izplatīt tendenciozu informāciju.

NEPLP deputātiem skaidro savus lēmumus un darbību, šaubas par Padomes reputāciju – nepamatotas
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nosūtījusi izsmeļošu informāciju Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, kurā atbild uz Saeimas deputātu iesniegumu par NEPL padomes locekļu atbrīvošanu no amata.

Āboltiņa kritizē Dimanta attieksmi; uzsver Saeimas tiesības atlaist NEPLP
Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība), atbildot uz žurnālistu jautājumiem par iniciatīvu atlaist Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP), kritizēja padomes priekšsēdētāju Aināru Dimantu, kā arī uzsvēra Saeimas tiesības atlaist NEPLP, taču uzskata, ka atlaišana ir ļoti nopietni jāizvērtē.

Teju visas Saeimas frakcijas rosina atlaist NEPLP
Teju visas Saeimas frakcijas, izņemot "Saskaņu" un Nacionālo apvienību (NA), rosina atlaist Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP), informēja Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Saeimas frakcijas vadītājs Dainis Liepiņš. NEPLP locekļiem neesot informācijas par iespējamiem atbrīvošanas iemesliem.

NEPLP: "Tas ir uzbrukums mediju neatkarībai!"
Dažu Saeimas deputātu ideja atlaist Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļus mums nav pārsteigums. Tiekoties ar deputātiem, ne reizi vien esam saskārušies ar zīmīgiem mājieniem, kas skar to vai citu Latvijas Televīzijas (LTV) sižetu vai Latvijas Radio (LR) raidījumu. Šādas piezīmes parasti esam "laiduši pāri galvai", jo mediju redakcionālā neatkarība allaž bijusi viena no NEPLP prioritātēm. Iespējams, tieši tas deputātu acīs ir sobojājis mūsu reputāciju tiktāl, ka bez redzama iemesla ir jārosina NEPLP atlaišana.

Ēķis: Jaunais LTV kanāls krievu valodā jau sākumā būtu apzīmēts kā propagandas kanāls
Sabiedriskajam medijam veidot kanālu krievu valodā ir nejēdzīgi, jo šāds kanāls uzreiz jau pašā sākumā būtu apzīmēts kā propagandas kanāls, kurā latvieši cenšas kaut ko iestāstīt krieviem, intervijā laikrakstam "Neatkarīgā" pauž bijušais "Latvijas Neatkarīgās televīzijas" līdzīpašnieks un vadītājs Andrejs Ēķis.

NEPLP dalās pieredzē ar Ukrainas kolēģiem
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ainārs Dimants 25. un 26. maijā uzstājās seminārā Kijevā Ukrainas Nacionālās radio un televīzijas padomes locekļiem un darbiniekiem par elektronisko mediju regulāciju, lai kopā ar Polijas un Ungārijas kolēģiem informētu Ukrainas audivizuālo mediju pakalpojumu regulatoru par Eiropas pieredzi šajā jautājumā. Pēc Ukrainas regulatora ielūguma A. Dimants sniedza prezentāciju par NEPLP pilnvarām un tai saistošo tiesisko regulējumu nacionālās informācijas telpas aizsardzībā, kā arī kopā ar Starptautiskās telekomunikāciju savienības (ITU) pārstāvi piedalījās diskusijā par pamācošo pieredzi digitālās televīzijas ieviešanā, kur Ukraina ir tikai procesa sākumā.

Mediju eksperti: Jaunais TV kanāls nevar būt pretpropagandas līdzeklis
Šodien diskusijā "Kā sabiedriskajam medijam sasniegt krievvalodīgo auditoriju?", izskatot iespējas un riskus, kādi pastāv, izveidojot televīzijas kanālu krievvalodīgajai auditorijai, tika pausti dažādi viedokļi par šāda kanāla nepieciešamību, taču galvenie secinājumi balstījās tajā, ka nav nepieciešams izveidot pretpropagandas kanālu, bet svarīgi, lai tajā būtu pilnvērtīgs saturs, kas paustu patiesu informāciju.

Kā sabiedriskajam medijam sasniegt krievvalodīgo auditoriju?
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) un "Baltijas – Melnās jūras alianse" (BMJA) aicina Jūs uz ekspertu diskusiju "Kā sabiedriskajam medijam sasniegt krievvalodīgo auditoriju?"

Putnis: Sabiedriskie mediji varētu aiziet no reklāmas tirgus jau 2016.gadā
Ļoti būtisks priekšnoteikums, lai Latvijā būtu spēcīgas, kvalitatīvas un pelnošas raidorganizācijas, ir sabiedrisko mediju iziešana no reklāmas tirgus, intervijā laikrakstam «Diena» uzsver Kultūras ministrijas (KM) Mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis.

Dažas iestādes joprojām strādā tā, it kā Krievija nebūtu iebrukusi Krimā.
Mūsu tagadējās bažas un satraukums par notiekošo mediju vidē ir sekas tam, ka ilgus gadus mums nav bijusi valstiskā līmenī izstrādāta un realizēta mediju politika, tā pirms dažām dienām sacīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) sekretariāta vadītājs Andris Ķēniņš. Viņa teiktais liek uzdot jautājumu par padomes un tās vadītāja Aināra Dimanta efektivitāti. Padome joprojām strādā kapacitātē, kas bija piemērota pirms desmit gadiem, nevis mūsdienu apstākļiem, kad Krievija īsteno informatīvo karu.

Krievijas ieroči netraucēti darbojas Latvijā. Kāpēc Dimants guļ?
Krievijas propagandas kanāli, kas ar Lattelecom gādību pieejami tūkstošiem skatītāju, vairs nav tikai TV kanāli, tie patiesībā ieroči - tik tieši varam izteikties par svētdienas vakarā piedzīvotajiem smadzeņu skalošanas mēģinājumiem par nošauto Krievijas opozīcijas līderi Borisu Ņemcovu. Arī Saeimas atbildīgās komisijas vadītāja piekrīt, ka situācija ar Krievijas TV kanālu izplatību Latvijā nav normāla. Bet... no tā nekas nemainās... Tas liek uzdot jautājumu, vai Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome ar Aināru Dimantu priekšgalā vispār ir vajadzīga, ja jau gadiem nespēj sakārtot šo jomu?

Krievijas propaganda gūst virsroku Latgalē.
Latgalē skatītāko televīzijas kanālu saturs tiek ražots Krievijā. Savukārt Latvijas kanāli ir ārpus top piecnieka, liecina TNS statistikas dati. Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) padomes loceklis Ivars Zviedris iespēju apkarot Krievijas propagandas popularitāti Latgalē vērtē kā sarežģītu un situāciju - kā grūti atrisināmu.

Pakalpojumu sniedzējiem vajag veidot Krievijas kanālus nesaturošas TV pakas, rosina portāls
Paužot nosodījumu Krievijai par militāro agresiju Ukrainā un propagandu, ko Krievijas mediji izvērš bijušajās PSRS republikās un ārpus tām, sabiedrisko iniciatīvu portālā "avaaz.com" izveidota Latvijas televīzijas pakalpojumu sniedzēju vadībām adresēta petīcija.

Latvijā līdz 200 000 māju skatās nelegālo televīziju.
Lietuva kopā ar Igauniju, Lielbritāniju un Dāniju ir nolēmušas sākt cīņu ar Krievijas televīzijas kanāliem. Šo valstu ārlietu ministri aicina Eiropas Komisiju izveidot rīcības plānu, kā pretdarboties Krievijas propagandai. Latvijā Kremļa propagandu daļēji nemaz nav iespējams ierobežot.

2014

Informācija par politisko partiju dalību priekšvēlēšanu diskusijās Latvijas Televīzijā.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir saņēmusi politiskās partijas ´Jaunā konservatīvā partija¡ (JKP) 2014. gada 22. septembra iesniegumu Par elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbību 12. Saeimas priekšvēlēšanu laikā, kā arī ir saņēmusi JKP 2014. gada 21. novembra pieteikumu Administratīvā rajona tiesai – Par iestādes faktiskās rīcības, savlaicīgi nesniedzot atbildi un neveicot nekādus pasākumus iesniegumā norādīto pārkāpumu novēršanai, atzīšanu par prettiesisku.

Igaunija aizbildinās: Krievijas propagandu nepārraidīs, jo nav brīvu frekvenču.
Igaunijas Tehniskās uzraudzības pārvalde apstiprināja, ka šobrīd valstī nav pieejamas brīvas radio frekvences, līdz ar to Krievijas propagandas kanāls «Sputnik» netiks pārraidīts Igaunijas radio frekvencē, vēsta Igaunijas raidorganizācija ERR.

NEPLP iniciatīva valdības deklarācijai: Latvijas Sabiedriskā medija izveide.
Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas vadītā Ministru kabineta deklarācijā bija (un, cerams, – paliks) sadaļa ´Kvalitatīvas, demokrātiskas informatīvās telpas veidošana¡. Tās ietvaros bija iecerēts ´aktualizēt diskusiju¡ par sabiedrisko mediju attīstību un radīt labvēlīgus apstākļus sabiedrisko mediju attīstībai. Apzinoties apvienota sabiedriskā medija (Latvijas Televīzija (LTV) + Latvijas Radio (LR) + interneta platforma) potenciālu, iepriekšējās valdības faktiski ir atbalstījušas lielāko un vajadzīgāko reformu Latvijas elektronisko mediju tirgū – vienota sabiedriskā medija izveidi. Tas ir loģisks solis, ko jau spēruši abi mūsu kaimiņi – lietuvieši un igauņi, tomēr Latvijā reforma ir pamatīgi iestrēgusi.

Uģis Polis: Mūrniece, Dimant, Mjartān! Pārtrauciet tracināt Latvijas krievus!
16.septembrī Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā I.Mūrnieces vadībā tika apstiprināti un 2.lasījumam Saeimā virzīti Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja A.Dimanta un radio nozares uzrauga D.Mjartāna vadībā sagatavotie grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā (EPLL), saskaņā ar kuriem vairākām krieviski raidošajām radiostacijām Latvijā, to skaitā Hiti Rossii, RetroFM un Europa plus, piespiedu kārtā būs jāpāriet uz 100% raidīšanu latviešu valodā.

Piedāvā noteikt, ka NEPLP locekļi algu saņems proporcionāli nostrādātajam laikam.
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šodien atbalstīja likuma grozījumu piedāvājumu, kas paredz noteikt, ka Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja vietnieks un padomes locekļi mēnešalgu saņems proporcionāli nostrādātajam laikam. Kopumā tika atbalstīta divu likumu grozījumu projektu virzīšana uz izskatīšanu parlamenta komisijās.

Konkursā par Saeimas priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu krievu valodā uzvar TV5
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 4.septembra sēdē apstiprināja konkursa rezultātus par priekšvēlēšanu TV raidījuma veidošanu krievu valodā (viens raidījums). NEPLP par konkursa uzvarētāju atzina ´Latvijas Neatkarīgās Televīzijas¡ (LNT) piedāvājumu, kas paredz sarīkot vienas priekšvēlēšanu debates krievu valodā kanālā TV5.

NEPLP izsludina jaunu konkursu par Saeimas priekšvēlēšanu raidījuma veidošanu krievu valodā
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 15.augusta sēdē nolēma atstāt bez rezultāta izsludināto konkursu par priekšvēlēšanu TV raidījumu veidošanu krievu valodā (viens raidījums). Konkursā bija saņemts viens piedāvājums no SIA ´Pirmais Baltijas Kanāls¡, taču tajā ietvertais finanšu un radošais piedāvājums nesniedza pilnvērtīgu priekšstatu par raidījuma ieceri.

NEPLP izsludina jaunu konkursu par Saeimas priekšvēlēšanu raidījuma veidošanu krievu valodā.
Konkursā par Saeimas priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu uzvar LNT un Re:TV, raidījumam krievu valodā izsludina jaunu konkursu.

Informācija par NEPLP 31. jūlija sēdi.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 31.jūlija sēdē izskatīja virkni jautājumu, kas skar elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbības attīstību un uzraudzību.

Mēģinājums atgūt radio telpu.
Pavasara sesiju noslēdzot, Saeimas deputāti pirmajā lasījumā atbalstījuši Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma (EPLL) grozījumus, kuru pieņemšana galīgajā lasījumā līdz oktobra vēlēšanām būtu šī sasaukuma parlamenta goda lieta. Runa pamatā ir par vienas valodas radiostaciju ieviešanu, kā tas ir daudzās Eiropas un mūsu kaimiņvalstīs.

NEPLP izsludina konkursu par Saeimas priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) šodien apstiprināja konkursa nolikumu par 2014.gada Saeimas priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu komerciālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kas raida TV programmas. Izsludinātā konkursa mērķis – priekšvēlēšanu diskusiju raidījumu veidošana un pārraidīšana komerciālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu TV programmās, lai atspoguļotu 2014. gada Saeimas vēlēšanām pieteikto deputātu kandidātu sarakstus.

OTV Atklātā vēstule.
ATKLĀTA VĒSTULE
Ar šo vēstuli vēlamies vērst Jūsu uzmanību uz satraucošām tendencēm nacionālajā mediju telpā.

Diskusija par Krievijas propagandas ierobežošanu Latvijā: Vai ar varu var uzveikt maigo varu?
Ko panāksim, aizliedzot Krievijas televīzijas kanālu retranslāciju Latvijā? Cik lielai ir jābūt melu “masai”, kad to ierobežošana vairs nav uzskatāma par cenzūru, bet valsts aizsardzību? Par šiem un citiem jautājumiem Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) rīkotās Radio un televīzijas dienas ietvaros diskusijā «Vai ar varu var uzveikt maigo varu?» izteicās žurnālisti, sociologi, ārpolitikas eksperti. Diskutantu domas dalījās jautājumā par Krievijas TV kanālu ierobežošanu, taču visi bija vienisprātis, ka ir jāstiprina Latvijā veidotu ziņu saturs latviešu un krievu valodā.

Iekšlietu ministrs vērš uzmanību uz nelegālajiem televīzijas pakalpojumu sniedzējiem
Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti trešdien tikās ar iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski (RP), lai runātu par televīzijas pakalpojumu sniedzēju aizsardzību pret nelegālo pakalpojumu sniedzējiem, informē Saeima.

Rubenis: dodot apraides atļauju PBK, nevarēja paredzēt nākotnes risku
Pirms vairāk nekā desmit gadiem toreizējā Nacionālā radio un televīzijas padome izdeva apraides atļauju Pirmajam Baltijas kanālam (PBK). Tās locekļi toreiz neesot iedomājušies par riskiem, ko šis kanāls būtu varējis nodarīt Latvijas informatīvajai telpai un sabiedrības saliedētībai. Tagad vadzis ir lūzis – nesen par medijiem atbildīgajā Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē, kuras temats bija PBK, savs vērtējums bija jāsniedz Satversmes aizsardzības biroja, Drošības policijas un Aizsardzības ministrijas pārstāvjiem. Tas nozīmē, ka šis jau vairs nav mediju telpas, bet nacionālās drošības jautājums.

NEPLP: jāturpina dialogs par Saeimas plenārsēžu translācijas nodrošināšanu.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), tiekoties ar Saeimas un VSIA Latvijas Radio vadību, ir uzklausījusi abu pušu viedokļus par Saeimas plenārsēžu turpmāko pārraidīšanu. NEPLP ir rosinājusi diskutēt par vairākiem iespējamiem risinājumiem, kas vienlaikus ļautu izpildīt likumā paredzēto Saeimas plenārsēžu un jautājumu un atbilžu translāciju, nodrošinātu modernu un kvalitatīvu informācijas pieejamību ikvienam Latvijas iedzīvotājam un ļautu Latvijas Radio pilnā apjomā īstenot savu redzējumu par uzņēmuma un radio programmu attīstību saskaņā ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā un NEPLP lēmumos noteiktajiem sabiedriskā pasūtījuma veidošanas principiem un sabiedrisko mediju attīstības koncepciju līdz 2018. gadam.

OTV grib translēt Saeimas un valdības sēdes.
SIA Ogres televīzija kanāls OTV plāno piedāvāt skatītājiem translācijas no Saeimas un Ministru kabineta sēdēm, informēja OTV direktore Dace Tribocka. Diena iepriekš jau rakstīja, ka Latvijas Radio no 10.februāra parlamenta plenārsēžu translācijas plāno pārtraukt.

Latvijas Radio vēlēšanu gadā grasās pārtraukt Saeimas plenārsēžu translāciju.
Saeima no Latvijas Radio saņēmusi brīdinājumu, ka no šā gada 10. februāra tiks pārtraukta Saeimas plenārsēžu translācija Latvijas Radio 5. kanālā, kā arī sēžu translācijas nodrošināšana Latvijas Radio 3 apraidē ārpus Rīgas. Par to Saeimas deputātus ceturtdien informēja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V).

2013

Pans Kleksis pamet radio "SWH" ēteru
No septembra radio "Radio SWH" ēterā rītos vairs nebūs dzirdams Pans Kleksis, kas ik darbadienas rītu analizēja politiskos notikumus un kritizēja politisko eliti valstī.

NEPLP piešķir naudu priekšvēlēšanu raidījumiem piecām televīzijām .
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) piešķīrusi naudu priekšvēlēšanu debašu raidījumu veidošanai kopumā piecām televīzijām, kas raida nacionālajā un reģionālajā apraidē

2012

Pēc "Mājas svētības" gadījuma politiķi apņēmušies atcelt "radio klausīšanās nodevu"
Reaģējot uz portāla "Delfi" aprakstīto gadījumu, kad SIA "Mājas svētība" saimnieces par "Latvijas Radio Klasika" ziņu klausīšanos sodīja ar 500 latu naudassodu, Nacionālā apvienība (NA) rosina atcelt tā dēvēto "radio klausīšanās nodevu" un tam pievienojušies arī pārējie koalīcijas partneri, portālu "Delfi" informēja apvienības pārstāve Ieva Līne.

Pēc Izraēlas vēstnieces sūdzības uz laiku slēdz Radio Naba raidījumu Tēvijas laikmets.
Saistībā ar ažiotāžu ap Radio Naba 20.marta raidījumu Tēvijas laikmets tas uz laiku slēgts, apstiprināja radio vadītājs Madars Štramdiers. Viņš norādīja, ka pēc Izraēlas vēstnieces Latvijā Hāgitas Ben Jakovas vēršanās Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) iesaistījušās arvien vairāk puses, tāpēc nolemts raidījumu pagaidām slēgt. Kā norādīja Štramdiers, domstarpību risināšanā iesaistījies arī Latvijas Radio, kas nodrošina frekvenci Radio Naba, dažādas organizācijas un citu valstu vēstniecības.

NEPLP notika diskusija par apmaksātas politiskās reklāmas aizliegumu (17.02.2012).
Lai dažādas ieinteresētās puses iesaistītu debatēs par Saeimas sagatavoto Priekšvēlēšanu aģitācijas likumprojektu, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome šodien noorganizēja debates par dažādiem šī likumprojekta aspektiem attiecībā uz apmaksātas politiskās reklāmas aizliegšanu elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos.

2011

Saeimas komisija neatbalsta NEPLP locekļu skaita palielināšanu.
Trešdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija neatbalstīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) ierosinājumu palielināt nākamās padomes locekļu skaitu. Saeimas komisijas locekļi atzina, ka padomes amatpersonu skaitu esošajā ekonomiskajā situācijā nebūtu lietderīgi palielināt.

2009

LR un LTV pieprasa tikšanos ar Dombrovski.
Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTP), Latvijas Televīzija (LTV) un Latvijas Radio (LR) aicina uz tikšanos premjeru Valdi Dombrovski (JL), kā arī Saeimā pārstāvētās partijas. NRTP un sabiedrisko mediju vadītāji, šodien tiekoties ar žurnālistiem, uzsvēra, ka vēlas saņemt skaidras atbildes par LTV un LR apvienošanu tieši no valsts atbildīgajām amatpersonām, nevis ar preses starpniecību.

TB/LNNK rosina likvidēt NRTP.
Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Saeimas frakcija rosina pārējās Saeimā pārstāvētās politiskās partijas apsvērt iespēju likvidēt Nacionālo radio un televīzijas padomi, tās funkcijas sadalot starp citām valsts institūcijām., portālu "Delfi" informēja TB/LNNK.

Šlesers: politiķi nepiedāvās "Latvijas Radio" glābšanas plānu.
Satiksmes ministrs Ainars Šlesers (LPP/LC) uzskata, ka neviena politiska partija nepiedāvās plānu, kā "Latvijas Radio" (LR) izkļūt no krīzes. Risinājums un iespējamā atbildība par sekām jāuzņemas pašai LR vadībai.

2008

TB/LNNK frakcija iztaujās Kleckinu par iespējamām nelikumībām NRTP darbībā
Apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK (TB/LNNK) Saeimas frakcija tuvākajā laikā gatavojas tikties ar Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) priekšsēdētāju Ābramu Kleckinu, Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektori Guntu Līdaku, kā arī kādu no Valsts valodas centra pārstāvjiem, lai pārrunātu NRTP darbību apraides atļauju izsniegšanas jomā, Valsts valodas likuma pārkāpumus radio un televīzijas raidījumos, kā arī NRTP sagatavoto jauno Audio un audiovizuālo mediju pakalpojumu likumprojektu.

Sēlijas novada televīziju izsolē pārdod Tautas partijas pārstāvei
Sēlijas novada televīziju sestdien, 19.aprīlī, pašvaldības rīkotajā izsolē par 5 320 latiem iegādājās SIA ?D.A.I.A. Centrs?. Tās vienīgā īpašniece un valdes locekle ir Tautas partijas pārstāve Ingrīda Palkavniece. Viņai arī pieder nekustamā īpašuma SIA "The International Consulting Corporation" divas kapitāla daļas. Uz izsoli parakstīt dokumentus bija ieradusies SIA ?D.A.I.A. Centrs? pilnvarotā persona Ineta Jasmane ? Latgales reģionālās televīzijas Ziņu dienesta producente. Viņa pēc izsoles no komentāriem par turpmāko iespējamo novada televīzijas darbību izvairījās: "Nē, nē, šodien nē. Bez komentāriem."

2007

LTV ģenerāldirektors Holšteins iesniedzis atlūgumu
Latvijas televīzijas (LTV) ģenerāldirektors Jānis Holšteins trešdien iesniedzis atlūgumu Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) priekšsēdētājam Ābramam Kleckinam.

Zatlers lūdz NRTP skaidrot situāciju ar filmas 'Putinu sistēma' demonstrēšanu.
Valsts prezidents Valdis Zatlers lūdzis Nacionālās radio un televīzijas padomes priekšsēdētājam Ābramam Kleckinam informēt par LTV programmas maiņu saistībā ar filmas "Putina sistēma" demonstrēšanu, portālu "Delfi" informēja Prezidenta preses dienestā.

Saeima neatbalsta TB/LNNK un ZZS kandidātu iecelšanu NRTP
Saeima neatbalsta TB/LNNK un ZZS kandidātu iecelšanu NRTP. Saeima ceturtdien Nacionālajā radio un televīzijas padomē (NRTP) iecēla četrus koalīcijas partiju pārstāvjus, kā arī pa vienam pārstāvim no opozīcijā esošā "Jaunā laika" un "Saskaņas centra". Koalīcijas partiju - ZZS un TB/LNNK kandidatūras šim amatam tika noraidītas.

Raidorganizācijas aicina Saeimu rūpīgi izvērtēt līdzšinējo NRTP pārstāvju darbu
Latvijas Raidorganizāciju asociācija aicina Saeimu, lemjot pat Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) locekļu pārvēlēšanu, rūpīgi izvērtēt līdzšinējo padomes pārstāvju darbu, teikts asociācijas paziņojumā.

Zināmi partiju virzītie kandidāti darbam NRTP
Lielākā daļa Saeimas frakciju nosaukušas savus kandidātus darbam Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) vakantajās sešās vietās.

Vētra ap jauno radiostaciju ienākšanu Latvijā.
NRTP rīcība, izsniedzot apraides atļauju SIA Alīna dibinātajam SIA Baltkom radio, kura daļu programmas iecerēts veidot, sadarbojoties ar Krievijas radio Eho Moskvi, proti, retranslēt šīs raidstacijas produkciju, radījusi visai lielu rezonansi.

Igaunijas parlamenta vicespīkere pieprasa Krievijas televīzijas kanālu retranslācijas pārtraukšanu
Igaunijas parlamenta vicespīkere Kristīna Ojulanda pieprasījusi pārtraukt retranslēt valsts teritorijā Krievijas televīzijas kanālus, ziņo Rīgikogu (parlamenta) preses dienests. Viņa Krievijas televīzijas pārraides nosaukusi par ksenofobiskām.

Saeimas deputāti kritizē LTV un LR par zemajiem reitingiem
Sabiedriskās televīzijas un radio zemie reitingi salīdzinājumā ar komerciālajiem masu saziņas līdzekļiem liek domāt par neefektīvu nodokļu maksātāju naudas izmantošanu, šāds viedoklis trešdien izskanēja Saeimas Pieprasījumu komisijā, kurā uzklausīti Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) locekļi Aivars Berķis, Ingrīda Stroda, Dzintra Geka, Imants Skrastiņš, Latvijas Televīzijas (LTV) ģenerāldirektors Jānis Holšteins un Latvijas Radio ģenerāldirektors Agris Semēvics.

2005

Plāno atņemt "Radio PIK" licenci
Nacionālā Radio un televīzijas padome (NRTP) plāno vērsties tiesā pret “Radio PIK”, lai par konstatētajiem pārkāpumiem priekšvēlēšanu aģitācijas jomā, anulētu raidorganizācijas licenci, pirmdien informēja NRTP priekšsēdētāja vietnieks Aivars Berķis.

2003

NRTP ievēlē opozīcijas virzīto Bankovski
Šodien Saeimas deputāti septītajā balsošanas kārtā beidzot spēja ievēlēt trūkstošo Nacionālās radio un televīzijas padomes (NRTP) locekli, šim amatam izvēloties opozīcijā esošās Tautas partijas (TP) virzīto Kultūras fonda vadītāju Pēteri Bankovski. Pēdējā balsošanas kārtā deputāti balsoja tikai par vienu kandidātu uz vakanto NRTP locekļa vietu - Bankovski, kurš saņēma 43 no klātesošo 85 deputātu balsīm.

1999

Pārvēl radio un TV pārraugus
Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTP) četru darbības gadu laikā sākusi Latvijas elektronisko masu saziņas līdzekļu sistēmas sakārtošanu, taču nav izvairījusies no dažādiem skandāliem. NRTP darbu vērtējusi gan deputātu izveidotā Saeimas izmeklēšanas komisija, gan vēl tikai šā gada pavasarī pēc deputātu ierosinājuma Saeimā lemts par NRTP priekšsēdētāja Ojāra Rubeņa atbilstību amatam.

Par Saeimas deputātu ierosinājumu par Nacionālās radio un televīzijas padomes locekļa atsaukšanu
Saeimas Prezidijam: Izskatījusi dokumentu nr.12/2 – 49 (11.07.1999.) un uzklausījusi deputātus J.G.Vidiņu, P.Tabūnu un J.Leju, kuri parakstīja Nacionālās radio un televīzijas padomes locekļa Ojāra Rubeņa atsaukšanas ierosināšanu, komisija konstatēja, ka nav pietiekami pamatota Nacionālās radio un televīzijas padomes locekļa atsaukšana atbilstoši Radio un televīzijas likuma 44.panta 4.daļas noteikumiem.

1998

Atbrīvo LTV šefu par prettiesisku rīcību
Rīga, 23.jūl. Nacionālā televīzijas un radio padome (NRTP) ceturtdien atbrīvoja no amata Latvijas televīzijas (LTV) ģenerāldirektoru Olafu Pulku. Līgums lauzts par prettiesisku rīcību, kuras rezultātā zaudēta padomes uzticība, Dienu informēja padomes loceklis Baldūrs Apinis. Savukārt O.Pulks pēc iepazīšanās ar lēmuma saturu ir gatavs to pārsūdzēt tiesā.

1994

Par brīvu radio un TV tirgu vai par Radio un TV padomes uzraudzību
Ar likumu nav iespējams noteikt, kādus televīzijas vai radio raidījumus un kādas raidstacijas katram no mums būtu jāskatās vai jāklausās. Katrs atbilstoši savām iespējām izvēlas sev tīkamāko. Toties nule kā Ministru kabinetā pieņemtajam Likumam par elektroniskajiem masu informācijas līdzekļiem galvenokārt būtu jānosaka to piedāvājumu klāsts, ko Latvijas skatītāji un klausītāji vistuvākajā nākotnē varētu sagaidīt, ieslēdzot televizoru vai radio.

1991

Raida "Latgolas Bolss"
Visas pasules skati tagad pievērsti Baltijai. Arī pasaules lielākās raidstacijas paši informē klausītājus par šeit notiekošajiem procesiem.
Cīņa ar daudzgalvaino pūķi.
Cīņa ar daudzgalvaino pūķi.
Karikatūra pārpublicēta no [url]http://www.la.lv[/url].
Jaunākie komentāri
· Derētu mēģināt u...
· Labs darbs pie tulko...
· Visu cieņu večiem....
· 10W...Baigi maz.
· Meiča laba uz bild...
· <iframe width="560" ...
· On 11 February 2016,...
· Es arī pabrīnijos ...
· Bites internets gan ...
· I've dabbled in HD R...
Meklētājs
Ko meklēsi:
©
Lietotāji Onlainā
· Viesi Onlainā: 2

· Lietotāji Onlainā: 0

· Kopā reģistrējušies: 318
· Jaunākais lietotājs: Misters88
Ielogoties
Lietotājs

ParoleNeesi vel lietotājs?
Spied šeit lai reģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Jaunākie Foto Komentāri
Bullet icon Nav ne jausmas. Varēt...
Bullet icon HF dipoliņš arī uzk...
Bullet icon Pateicos, Vladimir! 73!
Bullet icon Maksimālais starojums...
Bullet icon Sirsnīgs paldies! Var...
Jaunākās bildes
Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas ...

Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas ...

Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas ...

HAM 6M Tenerife
HAM 6M Tenerife

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Statistika
Links uz mūsu baneri
HTML kods uz freefm.lv mājas lapu.

Free FM