Free FM banner
4 Jūlijs 2026
Saules Aktivitāte
Saules Aktivitāte
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju ceļvedis
Legacy SAT - Ieskats satelītu televizijas vēsturē
IBM Kolekcija - Projekts kurā tiek tīrīta un restaurēta IBM ražotāja tehnika.
Aktuāls Jautājums
Kādu interneta radio izvēlaties klausīties ikdienā?

LV vietējo radio piedāvāto

Ārzemju radio piedāvāto

Neklausos interneta radio

Šodienas jubilāri:
Šodienas jubilāri GE-DX
Čats
You must login to post a message.

27/11/2023 02:08
Paldies.

26/11/2023 20:38
Prozīt Princ. Cool

10/05/2023 23:09
Yahoo Hip Hip , Urā!

05/03/2023 03:02
Pateicos! Galvenais, ka nozarē viss joprojām notiek. Tie, kam jābūt īstajos brīžos pie uztvērējiem, tur arī ir! 73!

04/03/2023 23:53
Turpinot tradīciju, Roland sumināts. 73

28/11/2022 11:07
Paldies 73

27/11/2022 01:01
Normāls čatiņš... Normund, apsveicu un 73!

05/03/2021 00:39
Paldies! Lieliska DX dāvana 50. dzimšanas dienā bija aizpagājušās nakts profilakse Zaķusalā! 73!

04/03/2021 20:19
Roland, Sumināts! Lai intresanti DX!

27/11/2020 13:57
Paldies, Roland!

NEPLP apņēmusies «izķert» slēpto sponsorēšanu elektroniskajos medijos.

NEPLP ziņas
Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) darbakārtībā nonākusi virkne gadījumu, kad medijos slēpti publicēta vai pārraidīta sponsorēta informācija. Biežākie pārkāpumi saistīti ar pašvaldību vēstīm, ko turklāt mediji dēvē par ziņām. Savukārt gaidāmo Eiropas Parlamenta vēlēšanu kontekstā sāk parādīties gadījumi, kad plašsaziņas līdzekļos pretēji normatīviem tiek izvietota parlamenta deputātu apmaksāta informācija. Mediju uzraugā norāda, ka ar šo gadu stiprināta monitoringa sistēma, un biežāk sagaidāmi arī sodīšanas gadījumi.

Tā kā parlaments gada nogalē tomēr atbalstīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes aicinājumu piešķirt naudu mediju uzraudzības stiprināšanai, šogad padomes Monitoringa centrā strādā četri speciālisti. Kā stāsta Monitoringa centra vadītājs Jānis Lielpēteris, nupat ar radio nozari izrunāti divi būtiski temati: ´Pirmais bija par Eiropas Parlamenta deputātu ziņām vai ziņu raidījumiem – kā nu kura raidorganizācija tos traktē un definē. Tā, mūsuprāt, ir problēma, kur jautājums ir par sponsorēšanas noteikumu pārkāpumiem, jo likums nosaka, ka politisko aktualitāšu raidījumus sponsorēt nedrīkst.¡

Savukārt otra lieta ir plašumā ejošās tā sauktās novadu ziņas – pašvaldību apmaksāta informācija, kas medijos tiek saukta par ziņām bez norādēm, ka par to samaksājušas domes. ´Manuprāt, normatīvi ir pietiekami. Tur vairāk spēlē tas faktors, ka mediji tādu praksi ir iesākuši, un mēs šobrīd beidzot esam ar tādu kapacitāti, lai varētu ķerties tiem klāt,¡ saka Lielpēteris.

Mediju uzraugs norāda, ka sponsorēšanas problēma samilzusi visā nozarē, tāpēc ´mums ir jāspēj noķert visi šie gadījumi¡. Tuvākajā laikā arī tikšot izskatītas vairākas administratīvā pārkāpuma lietas. ´Līdz ar to cenšamies panākt reāli izveidojušos situāciju, un radio un televīzijas nozarē mēs varam ko darīt, kamēr laikrakstos šo problēmu būtu grūtāk novērst,¡ vērtē Monitoringa centra vadītājs.

Plašsaziņas līdzekļu padomes pārstāvis arī stāsta, ka padome apņēmusies izstrādāt vadlīnijas, lai elektroniskie mediji sponsorētas informācijas publicēšanas kārtību katrs neinterpretētu pēc savas gribas un saprašanas.

Apmaksātai informācijai, kas ēterā parādās ārpus ierastajiem īso reklāmu raidlaikiem, piemēram, tā sauktajiem veikalu skatlogiem vai pašvaldību aktualitātēm, obligāti jāpiebilst, ka tā ir ilgstoša reklāma.

Mediju uzpirkšanas jautājums, par ko vēstīja Latvijas Radio raidījums ´Īstenības izteiksme¡, aktualizēts arī Kultūras ministrijas darba grupā, kas līdz vasarai apņēmusies ieviest stingrāku kārtību pašvaldību oficiālo biļetenu saturam. Kā stāsta Mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis, vietējo varu iejaukšanās mediju jomā ir tikai viena problēma:

´Otra lieta, kas arī iezīmējusies kā mediju vidi ļoti degradējoša prakse, ir satura pirkšana par publiskajiem līdzekļiem. Šī problēma ir gan valsts līmenī – institūcijās un kapitālsabiedrībās –, gan pašvaldību līmenī,¡ konstatē Putnis.

Mediju politikas nodaļa šā gada laikā plāno problēmas analizēt, un tik ilgs laiks nepieciešams, jo pašlaik nemaz nav finanšu datu uzskaites par to, kādās budžeta pozīcijās nauda no valsts kapitālsabiedrībām un citām publiskajām personām tiek pārskaitīta medijiem.

Tādējādi secināms, ka atšķirībā no elektroniskajiem medijiem, kuru uzraudzību Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome jau pastiprinājusi, stingra kontrole drukātajos medijos vismaz šogad vēl nav sagaidāma. Gan piebilstams, ka elektronisko mediju pašvaldību ´ziņu¡ stingras kontroles NEPLP plāno tikai nākamajā ceturksnī, jo, kā norāda uzraugā, tur darbs tiek plānots katriem trim mēnešiem.

Avots: www.lsm.lv
Aplūkot arhīvā:
Komentāri
Nav neviena komentāra.
Pievienot komentāru
Vajadzēs gan ielogoties lai komentētu.
Vērtējums
Rating is available to Members only.
Please Login or Register to vote.

Nav neviens izteicis vērtējumu.
Jaunākie komentāri
· Komentēšu šo vien...
· Gan jau kāds to pro...
· NEPLP vadītaja reak...
· https://anrijs.lv/me...
· Rolands Strautmalis,...
· Viktorīna. Pavisa...
· Ja kādam no jums fo...
· Tad sanāk ka pārē...
· Visām septiņām ir...
· Vai ir kādas izmai...
Meklētājs
Ko meklēsi:
©
Lietotāji Onlainā
· Viesi Onlainā: 5

· Lietotāji Onlainā: 0

· Kopā reģistrējušies: 320
· Jaunākais lietotājs: Igo
Ielogoties
Lietotājs

Parole



Neesi vel lietotājs?
Spied šeit lai reģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Jaunākie Foto Komentāri
Bullet icon Rolands Strautmalis, g...
Bullet icon Viktorīna. Pavisam ...
Bullet icon Ja kādam no jums foru...
Bullet icon Tad sanāk ka pārēj...
Bullet icon Visām septiņām ir u...
Jaunākās bildes
Amatieru retranslators DMR sakariem.
Amatieru retranslato...

DMR retranslators
DMR retranslators

DMR retranslatora un Meshcore antenas.
DMR retranslatora un...

Zilākalna tornis.
Zilākalna tornis.

LVRTC Valmiera
LVRTC Valmiera

TV, Radio retranslācijas auto
TV, Radio retranslā...

RDS "Inovonics 701"
RDS "Inovonics 701"

RDS "Inovonics 701"
RDS "Inovonics 701"

RDS "Inovonics 701"
RDS "Inovonics 701"

LX90RTL_1
LX90RTL_1

Links uz mūsu baneri
HTML kods uz freefm.lv mājas lapu.

Free FM