April 19 2021 08:02:59
Saules Aktivitāte
Saules Aktivitāte
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju ceļvedis
Legacy SAT - Ieskats satelītu televizijas vēsturē
IBM Kolekcija - Projekts kurā tiek tīrīta un restaurēta IBM ražotāja tehnika.
YL2CP Web site
Aktuāls Jautājums
Vai Covid-19 karantīnas laikā ir mainijušies jūsu radio klausīšanās paradumi?

Jā, klausos radio biežāk

Jā, vispār vairs neklausos

Nē, viss kā agrāk

Kas ir Covid-19 un kas ir radio?

Šodienas jubilāri:
Šodien nav jubilāru
Čats
Vajadzēs gan ielogoties lai čatotu.

04-03-2021 23:39
Paldies! Lieliska DX dāvana 50. dzimšanas dienā bija aizpagājušās nakts profilakse Zaķusalā! 73!

04-03-2021 19:19
Roland, Sumināts! Lai intresanti DX!

27-11-2020 12:57
Paldies, Roland!

26-11-2020 02:37
Normund, apsveicu dzimšanas dienā! 73!

26-11-2018 13:42
Paldies! Wink

26-11-2018 09:36
Daudz laimes dzimšanas dienā Princ_ Smile

04-03-2018 23:52
Paldies! Godam tika atzīmēts - pagājušo nakti līdz vienpadsmitiem šodien dienā pavadīju pie uztvērēja, "neatejot no kases". 73!

04-03-2018 10:35
Rolands Strautmalis - Sveicu!

26-11-2017 23:39
Paldies Wink

26-11-2017 21:43
princ_fm, apsveicu Tavā dienā! 73!

NEPLP 463 000 eiro piešķīrusi 'TV3', 'RīgaTV 24', 'Re:TV', 'Radio Tev' un 'Radio SWH'.
NEPLP ziņasNacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) konkursā par ziņu un informatīvi analītisko raidījumu veidošanu nacionālajos komerciālajos elektroniskajos medijos uzvarējušas televīzijas "TV3", "RīgaTV 24" un "Re:TV", kā arī "Radio Tev" un "Radio SWH", informēja NEPLP pārstāvji.

Šis ir pirmais no četriem konkursiem, kas paredzēti komerciālo mediju atbalstam, lai pārvarētu Covid-19 krīzi, skaidro padomē. Valsts atbalstu, kas šajā pirmajā konkursā ir 463 056 eiro, sabiedriskā pasūtījuma īstenošanai saņems trīs komerciālās televīzijas un divi komerciālie radio.

Finansējums tiks piešķirts "All Media Latvia" kanāla "TV3" trīs raidījumiem. "TV3 ziņas" saņems 99 740 eiro, "Nekā personīga" - 67 135 eiro un "900 sekundes" - 38 975 eiro.

AS "TV Latvija" jeb televīzijai "RīgaTV 24" līdzekļi arī tiks piešķirti trīs raidījumu veidošanai. Raidījums "Uz līnijas" saņems 45 235 eiro, "Ziņu TOP 5" saņems 45 094 eiro un "Kur tas suns aprakts" saņems 8816 eiro.

SIA "Vidzemes Televīzija" jeb televīzija "Re:TV" raidījuma "Covid-19 aktivitātes Latvijas reģionos" veidošanai iegūs 29 695 eiro un raidījuma "Ikdiena" tapšanai - 15 775 eiro.

SIA "Radio Tev" raidījumu "Radio Tev ziņas Tev", "Radio Tev intervija Tev" un "Radio Tev rīts Tev" veidošanai piešķirti 33 327 eiro. AS "Radio SWH" raidījuma "Galvenās stundas ziņas" veidošanai piešķirti 49 875 eiro, bet raidījuma "Ārpus kārtas ziņas par Covid-19" veidošanai piešķirti 29 380 eiro.

Finansējumu veido daļa no viena miljona eiro finansējuma, kas piešķirti NEPLP sabiedriskā pasūtījuma īstenošanai komerciālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos.

NEPLP padomes priekšsēdētāja vietniece Aurēlija Ieva Druviete norāda, ka piešķirtais finansējums ir nozīmīgs atbalsts Latvijas informatīvās telpas stiprināšanā un profesionālas un kvalitatīvas žurnālistikas sekmēšanā, pārvarot krīzi.

"Konkursā nozīmīga loma tika piešķirta arī mediju spējai sasniegt iespējami plašu Latvijas sabiedrību, nodrošināt satura pieejamību un iedzīvotāju iesaisti satura veidošanā. Tāpat, nosakot rezultātus, tika vērtēta arī pretendentu finansiālā kapacitāte, apgrozījums un reklāmas ieņēmumu kritums, kā arī darbība saskaņā ar noteiktajiem žurnālistikas ētikas un profesionalitātes standartiem," pauž Druviete.

NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš akcentē, ka visi raidījumi, kuri saņēma atbalstu šajā konkursā, dod būtisku ieguldījumu informatīvās telpas drošībā. "Tikai ar šādu - uzticamu, tepat Latvijā radītu saturu mēs varam dot pretsparu tiem meliem, ko izplata Latvijai naidīga valsts," pauž Āboliņš.

Viņš skaidro, ka šoreiz uz finansējumu varēja pretendēt ziņu un informatīvi analītiskais saturs, taču nākamajos konkursos tiks atbalstīti gan reģionālo, gan izklaides, gan kultūras, gan cita veida raidījumi.

"Vienlaikus ar nožēlu jāsecina, ka komercmediju īpašnieki joprojām cenšas ietaupīt uz savu darbinieku sociālo garantiju rēķina, izvairoties no pilnas sociālā nodokļa nomaksas un nepieņemot darbā operatorus, montāžistu un citus, bez kuriem ziņu pārraides nebūtu iespējams," uzsver NEPLP loceklis Jānis Eglītis, kurš pats vēl nosacīti nesen bija komercmedija žurnālists.

"Šāda rīcība ir īpaši ciniska pandēmijas laikā un turpmākajos konkursos tiks ļoti rūpīgi vērtēta," pauž Eglītis, atgādinot, ka viens no valsts atbalsta mērķiem ir tieši satura radītāju sociālo garantiju stiprināšana.

NEPLP norāda, ka ir izsludināts otrais konkurss ziņu, informatīvi analītisko un pētniecisko, kā arī uz sabiedrības ilgtspēju vērstu raidījumu veidošanai un izplatīšanai komerciālajos reģionālajos un vietējos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, kā arī plašsaziņas līdzekļos, kas raida mazākumtautību valodās. Konkursā var piedalīties arī mediji, kas sadarbojas ar diasporai paredzēta satura veidotājiem.

Nākamajā nedēļā plānots izsludināt konkursu, atbalstot kultūras, sporta un informatīvi izklaidējoša satura veidošanu komerciālajos medijos. NEPLP uzsver, ka konkursa uzvarētāji tiks izraudzīti, ņemot vērā caurspīdīgus kritērijus, vērtējot TV un radio raidījumu žurnālistikas kvalitāti, mērķauditorijas sasniedzamību un mediju uzņēmumu sociālo atbildību un reklāmas ieņēmumu krituma apmēru.

LETA jau ziņoja, ka valdība 7.aprīlī atbalstīja 2,04 miljonu eiro piešķiršanu Latvijas masu mediju atbalstam no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Jau vēstīts, ka ārkārtējā situācija valstī Covid-19 izplatības mazināšanai pagarināta līdz 12.maijam.

Avots: www.delfi.lv
Ziņas birkas:
Tags: NEPLP Finanses 
Tumblr
Pinterest
WhatsApp
Telegram
Komentāri
81 #1 marsinsh
on April 18 2020 11:53:42
Jē, Zanders saņems arī 8,8 tūkst!
Staram gan netika nekas...
122 #2 Rolands Strautmalis
on April 26 2020 22:08:27
Ko tu ar to gribēji teikt? Vai to, ka tas pirmais stulbs un nupat iedzīvojies, bet tie otrie ģeniāli, tomēr apdalīti? Nesalīdzināmi lielumi informatīvi analītiskās (nu labi, brīžiem muldošās, lai gan pamatā informatīvi analītiskās) žurnālistikas jomā. Drīzāk ievēro, ka "All Media..." ar šo par nabagiem nav kļuvuši. 73!
Pievienot komentāru
Vajadzēs gan ielogoties lai komentētu.
Vērtējums
Rating is available to Members only.

Please login or register to vote.

No Ratings have been Posted.
Jaunākie komentāri
· Es jau vispār padomā...
· JanisDX ir kā zirgs ...
· Diskutēt mēs varam, ...
· Es vispār neredzu jē...
· Raksta kvalitāte nep...
· Beidzot arī izlasīju...
· Nu jā, Vācijā, piemē...
· Visu cieņu Didža dar...
· Es pat teiktu radiof...
· Nu, LV vajag tikai g...
Meklētājs
Ko meklēsi:
Lietotāji Onlainā
· Viesi Onlainā: 3

· Members Online: 0

· Total Members: 304
· Jaunākais lietotājs: hellvag
Ielogoties
Lietotājs

ParoleFacebook login

Neesi vel lietotājs?
Spied šeit lai reģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Jaunākie Foto Komentāri
Bullet icon Nav ne jausmas. Varētu...
Bullet icon HF dipoliņš arī uzkari...
Bullet icon Pateicos, Vladimir! 73!
Bullet icon Maksimālais starojums ...
Bullet icon Sirsnīgs paldies! Varb...
Jaunākās Bildes
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Statistika
IP
IP'
Links uz mūsu baneri
HTML kods uz freefm.lv mājas lapu.

Free FM