June 18 2021 06:40:43
Saules Aktivitāte
Saules Aktivitāte
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju ceļvedis
Legacy SAT - Ieskats satelītu televizijas vēsturē
IBM Kolekcija - Projekts kurā tiek tīrīta un restaurēta IBM ražotāja tehnika.
YL2CP Web site
Aktuāls Jautājums
Vai Covid-19 karantīnas laikā ir mainijušies jūsu radio klausīšanās paradumi?

Jā, klausos radio biežāk

Jā, vispār vairs neklausos

Nē, viss kā agrāk

Kas ir Covid-19 un kas ir radio?

Šodienas jubilāri:
Šodien nav jubilāru
Čats
Vajadzēs gan ielogoties lai čatotu.

04-03-2021 23:39
Paldies! Lieliska DX dāvana 50. dzimšanas dienā bija aizpagājušās nakts profilakse Zaķusalā! 73!

04-03-2021 19:19
Roland, Sumināts! Lai intresanti DX!

27-11-2020 12:57
Paldies, Roland!

26-11-2020 02:37
Normund, apsveicu dzimšanas dienā! 73!

26-11-2018 13:42
Paldies! Wink

26-11-2018 09:36
Daudz laimes dzimšanas dienā Princ_ Smile

04-03-2018 23:52
Paldies! Godam tika atzīmēts - pagājušo nakti līdz vienpadsmitiem šodien dienā pavadīju pie uztvērēja, "neatejot no kases". 73!

04-03-2018 10:35
Rolands Strautmalis - Sveicu!

26-11-2017 23:39
Paldies Wink

26-11-2017 21:43
princ_fm, apsveicu Tavā dienā! 73!

Latvijas Televīzija pāriet uz apraidi HD izšķirtspējā – sācis strādāt jaunais Programmu izlaides komplekss
Latvijas TelevīzijaNo 19. maija Latvijas Televīzijas kanāli LTV1 un LTV7 lielāko kabeļoperatoru klientiem ir pieejami augstas kvalitātes jeb HD izšķirtspējā. Tāpat HD izšķirtspējā LTV saturs redzams sabiedrisko mediju satura atskaņotājā REPLAY.lv un portālā LSM.lv. Iespēju nodot HD signālu televīzijas pakalpojumu sniedzējiem visā Latvijā nodrošinājusi pērn iegādātā jaunā Programmu izlaides kompleksa (PIK) pieslēgšana. Sākotnēji augstajā izšķirtspējā būs pieejama daļa televīzijas satura, gada laikā pakāpeniski pārejot uz HD kvalitāti visā saturā.

Latvijas Televīzija kopš 2018. gada turpina realizēt apjomīgu investīciju plānu pakāpeniskai pārejai uz HD kvalitātes nodrošināšanu visos satura veidošanas posmos. Jaunais PIK ir nākamais nozīmīgais solis, lai būtiski palielinātu satura pieejamību HD kvalitātē, vienlaikus nodrošinot televīzijas darbības nepārtrauktību.

«Tas ir būtisks un ilgi gaidīts notikums, jo Latvijas sabiedriskās televīzijas pāreja uz mūsdienīgu pārraides kvalitāti ir fundamentāli svarīga – skatītāju prasības pēc satura kvalitātes tikai pieaug, un sabiedriskajam medijam ir jāmainās līdzi laikam,» uzsver LTV valdes loceklis Ivars Priede.

«Sabiedrisko mediju attīstība, tostarp pāreja uz jaunām tehnoloģijām, ir viena no mūsu darba prioritātēm. Pateicoties papildu finansējumam no valsts, Latvijas Televīzija beidzot var ieviest ilgi gaidītās un akūti nepieciešamās jaunās tehnoloģijas, lai nodrošinātu iedzīvotājiem iespēju skatīties televīziju augstā kvalitātē. Tas ļauj mazināt tehnoloģiskās attīstības plaisu ar pārējiem Eiropas valstu sabiedriskajiem medijiem,» saka Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekle Ieva Kalderauska, kura īstenoLatvijas Televīzijas jomas pārraudzību.

Kā informē Latvijas Televīzija, modernais tehniskais nodrošinājums ļaus LTV skatītājiem piedāvāt augstas izšķirtspējas tiešraides no dažādiem valstiski svarīgiem pasākumiem un kultūras, sporta un izklaides notikumiem. Jāpiebilst, ka jau vairākus gadus LTV ārpus televīzijas studijām veidotos raidījumus un koncertus (piemēram, “Ielas garumā”, “Province”, “Daudz laimes, jubilār!”, “Kultūrdobe” u.c.) veido HD izšķirtspējā, un PIK nomaiņa beidzot to ļauj ieraudzīt arī skatītājiem.

Skatītājiem būs iespēja jau šonedēļ novērtēt augstas kvalitātes vizuālo saturu gan skatoties “Eirovīzijas” dziesmu konkursu LTV1, gan pasaules čempionātu hokejā LTV7. Tāpat lielākā daļa pašvaldību vēlēšanām veltītā satura latviešu un krievu valodā būs vērojams HD izšķirtspējā.

Latvijas Televīzija norāda, ka iepriekšējos gados nepietiekamā finansējuma dēļ šobrīd nav iespēju pāriet uz HD izšķirtspēju uzreiz visā LTV saturā. Neskatoties uz to, ka darbu ir uzsācis jaunais PIK, šī gada laikā vēl jāpaveic nozīmīgas izmaiņas citos tehnoloģiskajos posmos, tostarp, lai nodrošinātu HD signāla pārraidīšanu no visām LTV studijām. Šī gada rudenī pārmaiņas piedzīvos LTV ziņu raidījumi, kas gada otrajā pusē arī būs pieejami HD izšķirtspējā, un, īstenojot vienotās režijas 2. kārtu, HD kvalitāte tiks nodrošināta arī no studijas, kurā tiek filmēti tādi raidījumi kā “Latvijas Sirdsdziesma”, “Veiksme. Intuīcija. Prāts” un citi. Jau šobrīd pakāpeniski HD izšķirtspējā tiek adaptēts LTV iepirktais saturs. Pilnā apjomā jaunākais iepirktais saturs augstā vizuālā kvalitātē skatītājiem būs pieejams jūnijā.

Sabiedrisko mediju satura atskaņotājā REPLAY.lv un portālā LSM.lv LTV saturs HD izšķirtspējā ir pieejams kopš maija vidus. Arhīva saturs, kas atskaņotājā izvietots līdz pārejai uz HD, pārsvarā paliks pieejams esošajā SD kvalitātē, tomēr izņēmumi būs – īpašās pārraides, kas jau šobrīd portālā pieejamas HD kvalitātē, kā arī pēdējo gadu laikā LTV veidotās dokumentālās filmas. Senāki arhīva materiāli, tostarp “vecās labās” un skatītāju iemīļotās kinofilmas un LTV veidotais saturs (piemēram, seriāls “Likteņa līdumnieki” u.c.) joprojām būs skatāms SD izšķirtspējā.

Latvijas Televīzija informē, ka informācija par signāla pieejamību ir nodota lielākajiem kabeļoperatoriem un arī kabeļoperatoru asociācijai, tādēļ gadījumā, ja nav pārliecības, vai operators nodrošina LTV1 un LTV7 HD izšķirtspējā, LTV lūdz skatītājus sazināties ar savu televīzijas pakalpojumu sniedzēju. No Latvijas Televīzijas neatkarīgu tehnisku iemeslu dēļ bezmaksas virszemes televīzijas skatītājiem LTV1 un LTV7 HD izšķirtspējā būs pieejami 2022. gadā.

Foto no jaunā LTV Programmu izlaides kompleksa

LTV HD studija


AVOTS: www.neplpadome.lv
Ziņas birkas:
Tags: NEPLP LTV 
Tumblr
Pinterest
WhatsApp
Telegram
Komentāri
Nav neviena komentāra.
Pievienot komentāru
Vajadzēs gan ielogoties lai komentētu.
Vērtējums
Rating is available to Members only.

Please login or register to vote.

No Ratings have been Posted.
Jaunākie komentāri
· [i]YL44WFF aktivitat...
· Es jau vispār padomā...
· JanisDX ir kā zirgs ...
· Diskutēt mēs varam, ...
· Es vispār neredzu jē...
· Raksta kvalitāte nep...
· Beidzot arī izlasīju...
· Nu jā, Vācijā, piemē...
· Visu cieņu Didža dar...
· Es pat teiktu radiof...
Meklētājs
Ko meklēsi:
Lietotāji Onlainā
· Viesi Onlainā: 6

· Members Online: 0

· Total Members: 304
· Jaunākais lietotājs: hellvag
Ielogoties
Lietotājs

ParoleFacebook login

Neesi vel lietotājs?
Spied šeit lai reģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Jaunākie Foto Komentāri
Bullet icon Nav ne jausmas. Varētu...
Bullet icon HF dipoliņš arī uzkari...
Bullet icon Pateicos, Vladimir! 73!
Bullet icon Maksimālais starojums ...
Bullet icon Sirsnīgs paldies! Varb...
Jaunākās Bildes
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Statistika
IP
IP'
Links uz mūsu baneri
HTML kods uz freefm.lv mājas lapu.

Free FM