Free FM banner
May 24 2024
Saules Aktivitāte
Saules Aktivitāte
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju ceļvedis
Legacy SAT - Ieskats satelītu televizijas vēsturē
IBM Kolekcija - Projekts kurā tiek tīrīta un restaurēta IBM ražotāja tehnika.
Aktuāls Jautājums
Kādu interneta radio izvēlaties klausīties ikdienā?

LV vietējo radio piedāvāto

Ārzemju radio piedāvāto

Neklausos interneta radio

Šodienas jubilāri:
Šodienas jubilāri gachag
Čats
You must login to post a message.

27/11/2023 02:08
Paldies.

26/11/2023 20:38
Prozīt Princ. Cool

10/05/2023 23:09
Yahoo Hip Hip , Urā!

05/03/2023 03:02
Pateicos! Galvenais, ka nozarē viss joprojām notiek. Tie, kam jābūt īstajos brīžos pie uztvērējiem, tur arī ir! 73!

04/03/2023 23:53
Turpinot tradīciju, Roland sumināts. 73

28/11/2022 11:07
Paldies 73

27/11/2022 01:01
Normāls čatiņš... Normund, apsveicu un 73!

05/03/2021 00:39
Paldies! Lieliska DX dāvana 50. dzimšanas dienā bija aizpagājušās nakts profilakse Zaķusalā! 73!

04/03/2021 20:19
Roland, Sumināts! Lai intresanti DX!

27/11/2020 13:57
Paldies, Roland!

4G tīkls cerības neattaisno - mobilais internets nav tik ātrs, kā to reklamē.

4G4G jeb ceturtās paaudzes (LTE) mobilais internets Latvijā pieejams jau kopš 2013. gada, kad to sāka piedāvāt "Latvijas Mobilais telefons" ("LMT"), vēlāk liekot cīņā iesaistīties arī "Bitei" un "Tele2". Kaut gan uzņēmumi jau domā par 5G tīkla modernizēšanu un ieviešanu, līdz tam kāds laiks vēl jāpagaida. Tikmēr salīdzināju ērtos pārnēsājamos "MiFi" visu trīs operatoru 4G mobilos rūterus.

Testu veikt izvēlējos divās pilsētās - Rīgā un Jelgavā, kā arī centos izbraukt ārpus blīvi apdzīvotām vietām un trešo mērījumu veicu Jaunsišu ciematā. Izmantojot Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) atrodamo interneta mērījumu rīku, pirmkārt, veicu lejupielādes un augšup­­ielādes ātruma mērījumus. Tāpat mērīju, cik ātri lejupielādējas liela izmēra faili, testēju video un tiešsaistes video straumēšanas pieredzi, kā arī katru rūteri pārbaudīju ikdienas sērfošanā plašajās interneta dzīlēs.

Mērījumu rezultāti drūmi

Pirmos mērījumus veicu Jelgavā, pēcāk Rīgā un Jaunsišos. Jāpiebilst, ka mērījumus veicu darba dienu vakarpusē pēc darba laika beigām – brīdī, kad tīkla noslodze ir vislielākā. Mērījumu rezultāti redzami tabulā.

Kā redzams, mērījumi nebūt nav ceturtās paaudzes tehnoloģiskajiem risinājumiem atbilstoši, drīzāk ārkārtīgi vāji. Labākos rezultātus, skatoties pēc mērījumiem, uzrāda "Bite", kamēr "LMT" un "Tele2" gājis pavisam švaki. Tiesa, SPRK veiktajos mērījumos situācija ir atšķirīga – tajos "LMT" ir pārliecinoši ātrāks, bet ar raksturīgu iekritienu vakaros, kad visvairāk lietotāju.

Taču labā ziņa ir tā, ka mērījumu rezultāti lielākoties neatspoguļo reālo situāciju, katru ierīci lietojot.

Ikdienā skats gaišāks

Kaut "LMT" gan Rīgā, gan Jaunsišos neuzrādīja pat viduvējus rādītājus, ikdienā lietojot "LMT" internetu, tas ir konkurētspējīgs. Abās vietās liels datu apjoms lejupielādējas apmēram 1 mb/s robežās, kas nozīmē, ka pusotra gigabaita liels fails lejupielādētos pieņemamās 25 minūtēs. Pārsteidz ātrums Jelgavā – kaut arī mērījumā iegūtais rezultāts nebūt nav labs, faili lejupielādējās pat 3,1 mb/s ātrumā, kas ir tiešām labs ātrums. Nekur tiešsaistes video straumēšana un jebkādu citu video vērošana problēmas neradīja – nesastapos nedz ar t. s. raustīšanos, nedz citām problēmām. Sērfošana internetā Rīgā un Jaunsišos gan sagādāja nelielu vilšanos - bija vērojama aizture, pārslēdzoties starp mājaslapām. Uz to norāda arī paaugstinātais PING.

Interesanti, ka teorētiski vislabākajam 4G internetam būtu jābūt Jaunsišos, taču realitātē tur ar interneta lietošanu bija problēmas. Ar "Biti" lapas pārslēdzās ciešami, taču ne 4G līmenim atbilstoši. Lielapjoma failiem lejupielādes ātrums maksimāli sasniedza vien 0,4 mbit/s. 1,5 GB fails lejupielādētos nedaudz ilgāk nekā stundā – vairāk nekā divas reizes ilgāk nekā "LMT". "Bite" klientu iekarošanu sāka Rīgā un tur uzrāda vienus no labākajiem lietošanas rezultātiem, taču ar lielapjoma failu lejupielādi veicas ļoti slikti. Rīgā situācija ir pilnīgi nepieņemama - fails lejupielādējas vien 0,2 mb/s, kas nav izskaidrojams. Tikmēr sērfošana, tiešsaistes video straumēšana ir perfekta - viss notiek bez mazākās aiztures. Varu droši teikt, ka Rīgā un Jelgavā (lielu failu lejupielāde sasniedza 0,7 mb/s) ikdienas lietošanai “Bitei” ir parocīgākais un ātrākais 4G internets. Jātiek vien galā ar nepieņemamo failu lejupielādes ātrumu.

"Ātrumu ietekmē signāla stiprums un kvalitāte - cik tālu esat no tuvākās bāzes stacijas. Ja attālums ir liels, signāls varētu būt vājš un nekvalitatīvs. Tāpat svarīga ir arī noslodze – cik daudz klientu attiecīgajā mirklī lieto bāzes staciju. Naktī var gaidīt labākos rezultātus, dienas laikā vidējie rādītāji pazeminās. Mazāki faktori - signāla izplatību un kvalitāti ietekmē metāliskas telpas, arī betona, ķieģeļu sienas, pilsētu infrastruktūra, koki", taisnojas "Bites" tīkla inženieris Aleksandrs Beļajevs.

"Tele2" reālās lietošanas pieredze abās pilsētās ir ļoti līdzīga "LMT" sniegumam. Savukārt Jaunsišos "Tele2" 4G atbilst mērījumā redzamajai ainai - tas faktiski nav lietojams. Lapas pārslēdzas ļoti lēni (milzīgs PING), video raustās, faili lejupielādējas lēnāk nekā 3G tīklā, kas, kā pārbaudīju, lejupielādē failus apmēram 0,1 mb/s, kas jau ir mazs ātrums. Tikmēr Jelgavā "Tele2" uzrādīja pat rekordu – 3,6 mb/s liels failu lejupielādes ātrums. "Tele2" savukārt piedāvā lēnāko pārslēgšanos starp lapām - jāpagaida pāris sekundes, līdz acu priekšā iznirst vēlamā saite.Kopsavilkums

Gribētos teikt, ka reālās dzīves un mērījumu 4G ātrums joprojām neatbilst tam, kādam tam vajadzētu būt. 20 – 25 mbit/s ir zems ātrums, nemaz nerunājot par augšupielādi. Jāpiebilst, ka "LMT" un “Bite” norāda, ka maksimāli iespējamais LTE ātrums viņiem ir 150 mbit/s, kamēr “Tele2” – 100 mbit/s (LTE+ jeb 4G “Advanced” ir vēl ātrāks). Izņemot "Biti", abiem pārējiem operatoriem zināmas grūtības sagādā konkurētspējīga augšupielādes ātruma nodrošināšana. Fotogrāfiem, maketētājiem u. c. arodu pārstāvjiem, kam nepieciešams datorā apstrādāt un augšupielādēt liela apjoma attēlus un failus, tas iespējams vienīgi naktīs. "LMT" savukārt uzrāda visstabilākos rādījumus, t. sk. to ir ērti lietot arī Jaunsišos, kamēr abiem pārējiem operatoriem ar lietojumu ārpus pilsētām vēl nopietni jāstrādā. "Bite" pilsētā ir labākais risinājums, ja vien nav doma par liela apjoma failu lejupielādi, kas šim operatoram ir ļoti zemā līmenī. Savukārt, ja ir vēlme daudz un bieži lejupielādēt filmas, tad jādomā par "Tele2" (pilsētās) vai "LMT".

Pieredze

Tehnoloģiju bloga "Kursors.lv" galvenais redaktors Kristaps Skutelis: "Vasarā salīdzināju "Bites" un "LMT" 4G. Mežaparkā bija apdzīvotas vietas, kur nemaz 4G neķēra. Stabilākajam pakalpojumam vajadzētu būt no "LMT". Varbūt ne lielākajiem ātrumiem, bet vienmērīgam pārklājumam. “Bitei” varētu būt augstāks maksimālais ātrums, bet ne ilgstoši. Obligāti jāskatās PING, kam jābūt zemam. Tas norāda, cik ātri ielādējas lapa. Ja tas ir augsts, tad pat ar lielu lejupielādes ātrumu lapas ielādēsies lēni. "Tele2" mānās ar to, ka viņiem ir visplašākais pakalpojums. Realitātē viņiem ir ļoti mazi ātrumi, ko pārbaudīju, veicot lietotāju aptauju. Lūdzu cilvēkiem padalīties ar saviem "Tele2" rādījumiem, kas bija diezgan briesmīgi. Gaišā puse – tie bija stabili. Labāk, lai ir stabili 20 mbit/s nekā dažās vietās 100 mbit/s, bet citās 5 mbit/s. Ja ātrums ir stabils, tad tie 20 – 25 mbit/s ir pieņemami, bet 4G internetam tas ir mazs ātrums. Būtu jābūt ap 50 mbit/s. Ieteiktu operatoriem nereklamēties, ka viņi piedāvā ātru 4G internetu.” Gribētos teikt, ka reālās dzīves un mērījumu 4G ātrums joprojām neatbilst tam, kādam tam vajadzētu būt. 20 – 25 mbit/s ir zems ātrums, nemaz nerunājot par augšupielādi. Jāpiebilst, ka "LMT" un "Bite" norāda, ka maksimāli iespējamais LTE ātrums viņiem ir 150 mbit/s, kamēr “Tele2” – 100 mbit/s (LTE+ jeb 4G “Advanced” ir vēl ātrāks). Izņemot "Biti", abiem pārējiem operatoriem zināmas grūtības sagādā konkurētspējīga augšupielādes ātruma nodrošināšana. Fotogrāfiem, maketētājiem u. c. arodu pārstāvjiem, kam nepieciešams datorā apstrādāt un augšupielādēt liela apjoma attēlus un failus, tas iespējams vienīgi naktīs. "LMT" savukārt uzrāda visstabilākos rādījumus, t. sk. to ir ērti lietot arī Jaunsišos, kamēr abiem pārējiem operatoriem ar lietojumu ārpus pilsētām vēl nopietni jāstrādā. "Bite" pilsētā ir labākais risinājums, ja vien nav doma par liela apjoma failu lejupielādi, kas šim operatoram ir ļoti zemā līmenī. Savukārt, ja ir vēlme daudz un bieži lejupielādēt filmas, tad jādomā par "Tele2" (pilsētās) vai "LMT".

Avots:www.la.lv
Aplūkot arhīvā:
GSM 4G Testi 
Komentāri
Nav neviena komentāra.
Pievienot komentāru
Vajadzēs gan ielogoties lai komentētu.
Vērtējums
Rating is available to Members only.
Please Login or Register to vote.

Nav neviens izteicis vērtējumu.
Jaunākie komentāri
· Derētu mēģināt u...
· Labs darbs pie tulko...
· Visu cieņu večiem....
· 10W...Baigi maz.
· Meiča laba uz bild...
· <iframe width="560" ...
· On 11 February 2016,...
· Es arī pabrīnijos ...
· Bites internets gan ...
· I've dabbled in HD R...
Meklētājs
Ko meklēsi:
©
Lietotāji Onlainā
· Viesi Onlainā: 4

· Lietotāji Onlainā: 0

· Kopā reģistrējušies: 318
· Jaunākais lietotājs: Misters88
Ielogoties
Lietotājs

ParoleNeesi vel lietotājs?
Spied šeit lai reģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Jaunākie Foto Komentāri
Bullet icon Nav ne jausmas. Varēt...
Bullet icon HF dipoliņš arī uzk...
Bullet icon Pateicos, Vladimir! 73!
Bullet icon Maksimālais starojums...
Bullet icon Sirsnīgs paldies! Var...
Jaunākās bildes
Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas ...

Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas ...

Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas ...

HAM 6M Tenerife
HAM 6M Tenerife

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Statistika
Links uz mūsu baneri
HTML kods uz freefm.lv mājas lapu.

Free FM