March 22 2023 07:57:00
Saules Aktivitāte
Saules Aktivitāte
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju ceļvedis
Legacy SAT - Ieskats satelītu televizijas vēsturē
IBM Kolekcija - Projekts kurā tiek tīrīta un restaurēta IBM ražotāja tehnika.
Aktuāls Jautājums
Kādiem masu medijiem dod priekšroku ikdienā?

Radio

TV

Podkāsti

Cits

Šodienas jubilāri:
Šodien nav jubilāru
Čats
Vajadzēs gan ielogoties lai čatotu.

05-03-2023 02:02
Pateicos! Galvenais, ka nozarē viss joprojām notiek. Tie, kam jābūt īstajos brīžos pie uztvērējiem, tur arī ir! 73!

04-03-2023 22:53
Turpinot tradīciju, Roland sumināts. 73

28-11-2022 10:07
Paldies 73

27-11-2022 00:01
Normāls čatiņš... Normund, apsveicu un 73!

04-03-2021 23:39
Paldies! Lieliska DX dāvana 50. dzimšanas dienā bija aizpagājušās nakts profilakse Zaķusalā! 73!

04-03-2021 19:19
Roland, Sumināts! Lai intresanti DX!

27-11-2020 12:57
Paldies, Roland!

26-11-2020 02:37
Normund, apsveicu dzimšanas dienā! 73!

26-11-2018 13:42
Paldies! Wink

26-11-2018 09:36
Daudz laimes dzimšanas dienā Princ_ Smile

Tags - GSM
All Tags
Investējot vairākus miljonus eiro, 'Tele2' ievieš VoLTE tehnoloģiju.
Mobilo sakaru uzņēmuma “Tele2” klientiem ir pieejama VoLTE (Voice over Long-Term Evolution) tehnoloģija, kas nodrošina ātrāku zvana savienojuma laiku, kā arī augstāku balss un video zvanu kvalitāti, liecina uzņēmuma sniegtā informācija.
LMT sestdienas vakarā uz Jēkabpili nogādājusi papildu pārvietojamo bāzes staciju
Lai nodrošinātu mobilo sakaru nepārtrauktību, SIA "Latvijas Mobilais telefons" (LMT) sestdienas vakarā uz Jēkabpili nogādājusi papildu pārvietojamo bāzes staciju, informēja uzņēmuma pārstāvis Valdis Jalinskis.
Lielā daļā Jēkabpils uz vairākām dienām pārtrūkuši LMT nodrošinātie sakari.
Uz vairākām dienām lielā daļā Jēkabpils plūdu dēļ pārtrūks mobilo sakaru operatora SIA "Latvijas Mobilais telefons" (LMT) nodrošinātie sakari, informēja uzņēmuma pārstāvis Valdis Jalinskis.
Mobilo sakaru operatoriem brīdināšanas paziņojumi iedzīvotājiem būs jāsūta vienlaikus
Mobilo sakaru operatoriem agrīnās brīdināšanas paziņojumi iedzīvotājiem būs jānosūta vienlaikus. To paredz ceturtdien, 12. janvārī, Saeimā otrajā – galīgajā – lasījumā atbalstītie grozījumi Civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas likumā.
Seminārs klientiem par 1,5 GHz frekvenču joslas izmantošanu.
VAS “Elektroniskie sakari” 2022. gada 14. janvārī organizēja tiešsaistes semināru par 1432–1472 MHz un 1492–1512 MHz (1,5 GHz) radiofrekvenču joslu izmantošanas tehniskajiem nosacījumiem publisko mobilo sakaru sistēmām. Semināra laikā tā dalībniekiem sniegta aktuāla informācija par jaunajām 5G frekvenču joslām, to izmantošanas tehniskajiem nosacījumiem, ierobežojumiem un priekšrocībām.
Par 5G frekvencēm trīs sakaru operatori maksās 13,273 milj. eiro.
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) 27.decembrī apstiprinājusi izsoles rezultātus 5G tīkla izvēršanai izmantojamo radiofrekvenču joslu 700 MHz diapazonā. Frekvenču lietošanas tiesības iegūstot trīs mobilo sakaru operatoriem, izsoles ieņēmumi 13,273 milj. eiro. apjomā sešos mēnešos nonāks valsts budžetā. Operatoriem būs pienākums dinamiski attīstīt sakaru tīkla pārklājumu.
Vai laukos vajag 5G internetu? Sakaru “pēdējās jūdzes” absurdi Latvijas reģionos.
Ivars Bušmanis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji” Sastrēgumi. Infrastruktūrā tie tagad ir divu veidu. Pirms pandēmijas visbiežāk sastrēga automašīnas galvaspilsētas centrā pie tiltiem. Covid-19 pandēmijas laiks atsedza otru sastrēgumu, to, kas slēpjas digitālajā infrastruktūrā – attālinātais darbs, attālinātās mācības, e-komercijas bums un videoizklaide mājsēdē parādīja interneta jaudu nepietiekamību ārpus galvaspilsētas.
Brīdina! Tehnisku iemeslu dēļ iespējami mobilo balss sakaru traucējumi.
Daļai mobilo sakaru operatoru klientu tehnisku iemeslu dēļ ir iespējami balss sakaru traucējumi - pārtrūkst zvana savienojums, apliecināja mobilo sakaru operatoru pārstāvji.
FT: Lielbritānija gatavojas izslēgt "Huawei" no 5G tīkla infrastruktūras.
Lielbritānijas valdība šomēnes pieņems lēmumu par Ķīnas telekomunikāciju aprīkojuma ražotāja "Huawei" produktu izslēgšanu no 5G mobilo sakaru tīkla infrastruktūras valstī, pirmdien, atsaucoties uz avotiem valdībā, vēstīja laikraksts "Financial Times".
Pērn iedzīvotāju mobilo telefonu sarunas visbiežāk noklausījusies policija, VDD un SAB.
Latvijā vienīgo mobilo telefonu sarunu noklausīšanās iekārtu pagājušajā gadā tāpat kā pēdējos gados visbiežāk izmantojusi Valsts policija, Valsts drošības dienests (VDD) un Satversmes aizsardzības birojs (SAB), liecina SAB pagājušā gada darbības pārskats.
Covid-19: Krievija izmantos mobilos telefonus potenciālo pacientu izsekošanai.
Krievijas premjers Mihails Mišustins pirmdien varas iestādēm devis piecas dienas, lai izstrādātu sistēmu, kura ar mobilo telefonu palīdzību ļautu izsekot cilvēkus, kas bijuši kontaktā ar personām, kurām diagnosticēta saslimšana ar jauno koronavīrusu, raksta "The Moscow Times".
"Tele2" izveidojis meitas uzņēmumu.
Mobilo sakaru operators "Tele2" ir izveidojis meitas uzņēmumu SIA "Baltic Shared Services Center" ("Baltic SSC"), kas sniegs informācijas tehnoloģiju (IT) infrastruktūras un mobilo sakaru tīkla uzraudzības un drošības pakalpojumus visu trīs Baltijas valstu "Tele2" mobilo sakaru operatoriem, aģentūru LETA informēja "Tele2" sabiedrisko attiecību vadītājs Latvijā Oskars Fīrmanis.
EK drošības vadlīnijas neliedz izmantot "Huawei" ražojumus, ieviešot 5G
Eiropas Komisija (EK) trešdien publiskoja drošības vadlīnijas 5G mobilo tīklu izveidei, taču tās neparedz aizliegt izmantot Ķīnas uzņēmuma "Huawei" ražoto aprīkojumu.
Rīga šonedēļ būs 5G galvaspilsēta.
Šonedēļ Rīgā notiks vērienīgs starptautisks pasākums - 5G Techritory forums, kas vienkopus pulcēs politikas, biznesa un zinātnes līderus no visas pasaules, lai apspriestu Eiropas līderības iespējas 5G attīstībā. Līdz ar to šonedēļ Rīga kļūs par 5G galvaspilsētu.
Ķīna ķeras pie 6G tehnoloģiju izstrādes.
Ķīna paziņojusi par ķeršanos pie 6G tehnoloģiju izstrādes tikai nedēļu pēc jauno 5G tīklu pakalpojumu piedāvāšanas plašākai publikai, atsaucoties uz valsts Tehnoloģiju biroja paziņojuma, vēsta valsts kontrolētais "Global Times".
Igaunija ar ASV plānojot parakstīt memorandu, kas izslēgs "Huawei" no 5G tīklu attīstīšanas
Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass šonedēļ Vašingtonā plāno parakstīt memorandu, kas paredzēs izslēgt Ķīnas kompānijas "Huawei" ražotā aprīkojuma izmantošanu 5G mobilo sakaru tīkla ieviešanā Igaunijā, vēsta laikraksts "Postimees".
Baltijas un Ziemeļvalstīm rosina izveidot vienotus drošības kritērijus 5G ieviešanai
Lai stiprinātu drošību un izvairītos no citu valstu ietekmes, ieviešot 5G tehnoloģijas, Ziemeļvalstu Padomes sesijā izskanēja deputātu ierosinājums izveidot Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm kopējus drošības kritērijus.
"Tele2" sasniedz desmitgades labākos rādītājus
Mobilo sakaru operatora “Tele2” apgrozījuma un peļņas rādītāji salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu turpina augt. Šī gada deviņos mēnešos apgrozījums kāpis par 4,5% un sasniedzis 96,7 milj. eiro, bet peļņa palielinājusies gandrīz par 10% un ir 37,5 miljonus eiro. Tas ir labākais deviņu mēnešu rādītājs pēdējo 10 gadu laikā. Savukārt “Tele2” pakalpojumu lietotāju skaits, salīdzinot ar gada sākumu, palielinājies par apmēram 12 tūkstošiem.
Rīgā notiks lielais 5G ekosistēmas forums
No 2019. gada 27. līdz 29. novembrim Rīgā norisināsies viens no pasaulē nozīmīgākajiem 5G tehnoloģiju pasākumiem – otrais ikgadējais Baltijas jūras reģiona 5G ekosistēmas forums “5G Techritory”.
VAS ES sadarbībā ar LVRTC organizēja domnīcu “5G Mobilitāte/No tehnoloģijas uz lietojumu”.
Š.g. 29. augustā Rīgā, VAS “Elektroniskie sakari” (VAS ES) birojā, “5G Techritory” sadarbības platformas ietvaros norisinājās domnīca “5G Mobilitāte/No tehnoloģijas uz lietojumu”, ko organizēja VAS ES kopā ar VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centru (LVRTC).
"Manabalss.lv" atsakās publicēt iniciatīvas par 5G tīkla aizliegšanu
Sabiedrības iniciatīvu portāls "Manabalss.lv" atteicies publicēt iniciatīvas par 5G tīkla aizliegšanu.
5G telefonos ir sākums radikālam tehnoloģiju attīstības lēcienam.
Ievērojami lielāka viedtelefonu ātrdarbība, pateicoties 5G tehnoloģijai, protams, ir lieliski, tomēr 5G telefonos ir tikai sākums. Kā uzskata eksperti, 5G nākotnē veicinās būtisku lēcienu tehnoloģiju attīstībā, dažādās jomās mainot cilvēku ikdienas dzīvi un uzņēmējdarbības vidi.
LMT prezidents: 5G ir industriāla tehnoloģija, ne plašai sabiedrībai Replay.lv
5G interneta tīkls nav paredzēts plašai sabiedriskai lietošanai, bet gan pārsvarā industriālo un tehnoloģisku procesu vadībai – intervijās LTV raidījumā “Rīta Panorāma” un Latvijas Radio skaidroja mobilo sakaru operatora "Latvijas mobilā telefons" (LMT) prezidents Juris Binde.
LMT un «Tele2» šonedēļ dažviet Latvijā iedarbina 5G tīklu
Mobilo sakaru operatori "Latvijas mobilais telefons" (LMT) un “Tele2” šonedēļ atsevišķās Latvijas vietās iedarbinājuši 5G tīklu, informēja uzņēmumos.
'Bite' un 'Tele2' vienojušies par kopīga radiopiekļuves tīkla izveidi Latvijā un Lietuvā.
Telekomunikāciju uzņēmumi "Bites grupa" un "Tele2" parakstījuši vienošanos par kopīga radiopiekļuves tīkla (Radio Access Network) izveidi Latvijā un Lietuvā. Šī partnerība palīdzēs optimizēt abu pušu radiotīkla infrastruktūras uzturēšanas un attīstības izmaksas, kā arī veicinās 5G tīkla straujāku attīstību, informē uzņēmumu pārstāvji.
VAS ”Elektroniskie sakari” aicina elektronisko sakaru nozares pārstāvjus sniegt viedokli par 26 GHz joslas pārplānošanu 5G sistēmām.
17.05.2019 VAS ”Elektroniskie sakari” (VAS ES) aicina elektronisko sakaru nozares pārstāvjus izteikt savu viedokli par 26 GHz joslas pārplānošanu 5G sistēmām. Iegūtā informācija tiks izmantota, lai sagatavotu priekšlikumus Nacionālā radiofrekvenču plāna grozījumiem.
Parakstīti jauni nolīgumi par radiofrekvenču izmantošanu publiskajiem mobilajiem tīkliem Latvijas – Igaunijas pierobežā.
Šī gada, 23. - 24. aprīlī, Rīgā, VAS “Elektroniskie sakari” (VAS ES) telpās notika Latvijas un Igaunijas starpvalstu tikšanās par radiofrekvenču koordināciju, kā rezultātā tika parakstīti 7 nolīgumi.
Eiropa sarūgtina mobilos operatorus
Cīņā starp G5 un 5G uzvarējis pirmais. Tā nolēmusi Eiropas Komisija (EK), lemjot par to, kādas tehnoloģijas izmantot automašīnu saziņai uz ceļiem, lai ar digitālo ceļu risinājumiem nodrošinātu drošāku un ērtāku satiksmi.
ASV brīdinājumu nesadarboties ar 'Huawei' Eiropā pagaidām nesadzird, tostarp Latvijā.
Neskatoties uz ASV brīdinājumu, tostarp nedēļas nogalē notikušajā Minhenes drošības konferencē, 5G ieviešanā ar Ķīnas tehnoloģiju milzi "Huawei" labāk nesadarboties, Eiropas valstis un telekomunikāciju uzņēmumi pret to izturas piesardzīgi. Tai skaitā "Bite Latvija" sadarbības plānus ar "Huawei" pārskatīt negrasās.
5G tīkls Latvijā: kas to būvēs un kas par to maksās.
Piektās paaudzes tīkls jeb 5G nebūs vienkārši interneta pārlūkošanas kvalitātes uzlabošana. Tā būs dažādu nozaru – rūpniecības, viedo māju, transporta un citu – pilnīga pārtapšana, un tieši šeit slēpjas galvenais izaicinājums 5G ieviešanā, vērtē jomas pārzinātāji. Vienlaikus 5G ieviešana rada daudz jautājumu, viens no tiem, kā atpelnīt investīcijas tehnoloģijā un kā veidot biznesa modeļus, un pagaidām Latvijā runas par jauno tehnoloģiju vairāk notiek teorētiskā līmenī, jo šodienas vajadzības lielā mērā nodrošina 4G iespējas.
"Tele2" investēs 300 000 eiro klientu centru attīstībā
Līdz gada beigām mobilo sakaru operators "Tele2" plāno atjaunot sešus klientu apkalpošanas centrus visā Latvijā, investējot tajos vairāk nekā 300 000 eiro. Pirmais klientu centrs pēc rekonstrukcijas 13. oktobrī ir atvērts Jelgavā, tirdzniecības centrā "VIVO centrs". Tajā ieguldīti 40 000 eiro.
LMT pirmo reizi Latvijā demonstrē 5G tīkla darbību.
"Latvijas Mobilais Telefons" (LMT) pirmo reizi Latvijā sadarbībā ar tīkla infrastruktūras ražotāju "Nokia" un tehnoloģiju kompāniju "Intel" demonstrēja testa 5G tīklu.
"Tele2" izsolē par 6,5 miljoniem eiro ieguvis frekvences 5G ieviešanai
Otrdien, 11. septembrī, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulatora) rīkotajā izsolē par 5G attīstībai izmantojamā radiofrekvenču spektra joslas lietošanas tiesību piešķiršanu uzvarējis mobilo sakaru operators "Tele2".
Dots kārtējais trieciens 5G ieviešanai ASV
Sanfrancisko līča rajons un Silīcija ieleja varētu būt viens no lielākajiem pasaules tehnoloģiju centriem, taču arī tur gadās cilvēki, kuri sevi grib pasargāt no nākotnes. Milvalijas pilsētas dome vienbalsīgi nobalsojusi par tūlītēju 5G bezvadu torņu uzstādīšanas aizliegumu pilsētas apkaimē, baidoties no uz torņiem esošo “mazo šūnu” (angļu val. “small-cell”) antenu negatīvo ietekmi uz cilvēku veselību, raksta tehnoloģiju portāls “TechCrunch”.
Televīzijai jāatbrīvo frekvence 5G vajadzībām
Radiofrekvenču joslu 5G mobilo sakaru vajadzībām atbrīvos 2022. gadā, vēl pusgadu pēc tam veltot pārejas periodam, vēstīts “Latvijas Avīzes” pielikumā “Latvijas Bizness”.
Latvijā norisināsies vēl nebijis starptautiska mēroga IKT forums - “5G Techritory”.
Šī gada 27.-28. septembrī Rīgā, Latvijā, norisināsies starptautisks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju forums “5G Techritory”, kurā piedalīsies eksperti no visas pasaules, lai realizētu pieredzes apmaiņu, pārrunātu jaunas un starptautiskas sadarbības iespējas, kā arī nākotnes rīcības vīzijas.
«Elektroniskie sakari»: 5G tehnoloģiju ieviešanā Baltijas valstīm nepieciešami sadarbības partneri.
Sīvās konkurences dēļ Latvijai un visām Baltijas valstīm kopumā nav izredžu kļūt par 5G tehnoloģiju līderi, tāpēc nepieciešami sadarbības partneri, preses konferencē par rudenī plānoto Baltijas jūras reģiona 5G ekosistēmas forumu - «5G Techritory» un 5G tehnoloģijām žurnālistiem sacīja VAS «Elektroniskie sakari» valdes priekšsēdētājs Jānis Bārda.
Video: Vidzemē testē mobilos sakarus septiņu kilometru augstumā.
Šā gada 24. martā misijas "Pirmie Latvijas 100km kosmosā" komanda kopā ar LMT testēja mobilos sakarus lielā augstumā, portālu "Delfi" informēja informēja projekta pārstāvji.
'Bite' noslēdz darījumu ar 'Stream Networks'; iegādājas interneta pamatlicēju Latvijā – 'Latnet'.
Mobilo sakaru operators "Bite Latvija" ("Bite") noslēdzis darījumu par "Stream Networks" un tā meitasuzņēmuma – viena no Latvijas interneta pamatlicējiem – "Latnet Serviss" 100% kapitāldaļu iegādi, informē "Bites" vadītājs Latvijā Kaspars Buls.
Olimpiāde kā 5G testa laukums.
Dienvidkoreja kā viena no pasaules līderēm tehnoloģiju attīstībā olimpiādes laikā parūpējusies par dažādu jaunu tehnoloģisko risinājumu izmantošanu.
Tele2 tīkla infrastruktūras attīstībā 2018. gadā investēs 11 miljonus eiro
Mobilo sakaru operators "Tele2" šogad paredzējis vairāk nekā 11 miljonu eiro investīcijas tīkla infrastruktūras attīstībā. Izbūvējot 50 jaunas bāzes stacijas un palielinot esošo staciju kapacitāti, "Tele2" piedāvās kvalitatīvāku un ātrāku 4G++ mobilo tīklu un internetu Latvijas pilsētās.
”Tele2” uzsāk pirmos 5G ātruma testus
Šonedēļ “Tele2” veic pirmos mobilā sakaru tīkla un interneta ātruma testus, izmantojot operatora tīklā jau uzstādīto 5G Ready Nokia AirScale aparatūru un decembrī izlaisto oficiālo “Nokia” programmatūru. Vadošajam mobilo sakaru operatoram “Tele2” izdodas ar tirgū pieejamajām iekārtām uzrādīt tīklā vēl nebijušu ātrumu – 575 megabitus sekundē (Mbps).
Mobilo sakaru operatori viesabonēšanā varēs lietotājiem piemērot kontroles mehānismu
Neskatoties uz viesabonēšanas piemaksu atcelšanu Eiropas Savienībā (ES), mobilo sakaru operatori varēs lietotājiem piemērot kontroles mehānismu, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).
"Tele2" sadārdzina tarifus, paplašinot saziņas iespējas Eiropā
No 1.jūnija visiem mobilo sakaru operatora "Tele2" klientiem stāsies spēkā jauni, dārgāki tarifu plāni, kuros paplašinātas sakaru iespējas Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās Zonas (EEZ) valstīs.
PTAC vērtēs, cik patiesa ir Tele2 reklāma par ātrāko mobilo internetu
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) uzsācis pārbaudi par telekomunikāciju kompānijas Tele2 izplatīto reklāmu, kurā uzņēmums apgalvo, ka tas piedāvā ātrāko mobilo internetu, informē PTAC pārstāve Sanita Gertmane.
Operatori: Latvijas 4G mobilais tîkls ir labâ lîmenî
Latvijas mobilo sakaru operatoru piedâvâtais 4G mobilais tîkls ir labâ lîmenî, komentçjot mobilâ interneta tîkla mçrîjumu rîka "OpenSignal" datus, saskaòâ ar kuriem Latvijâ ir 18.âtrâkais 4G mobilais internets pasaulç, atzina operatoru pârstâvji.
5G atnâkðana liks zemes televîzijai pârvâkties.
Optiskâ kabeïa âtrumâ un daudzumâ pa gaisu piegâdâta informâcija -; tâ ir nâkotne, ko sola 5G tîkla ievieðana. Savukârt blakne bûs televîzijas zemes apraides aizieðana no paðreizçjâs mâjvietas 700 MHz joslâ, un tas nozîmç, ka daïai televîzijas lietotâju var nâkties pirkt jaunus dekoderus. Ja vien ðâds apraides veids vispâr tiks saglabâts.
Nâkamgad atdzims Somijas veiksmes stâsts Nokia
Somijas telekomunikâciju tehnoloìiju kompânija Nokia ceturtdien paziòoja, ka atgrieðanos viedtelefonu tirgû piedzîvos 2017.gada pirmajâ pusç.
Latvijâ plâno ienâkt mobilo telekomunikâciju operators no Krievijas
2017. gada vidû Latvijâ darbu plâno uzsâkt jauns Krievijas uzòçmums "Atlas", kas piedâvâs mobilo telekomunikâciju operatora pakalpojumus, portâlam "rus.delfi.lv" apstiprinâja kompânijas izveidotâjs Jevgçòijs Gordejevs.
Mobilo sakaru operators "Bite" sâcis zîmola un vizuâlâ tçla maiòu
Mobilo sakaru operators "Bite" sâcis zîmola un vizuâlâ tçla maiòu, informçja uzòçmuma pârstâvji.
Vâcijâ traucçti "Deutsche Telekom" mobilie sakari
Vâcijas valstij daïçji piederoðâs telekomunikâciju kompânijas "Deutsche Telekom" mobilo sakaru tîkla darbîba sestdien ir bûtiski traucçta visâ valstî, paziòoja kompânijas preses dienestâ.
VASES uzsâka diskusiju par 2. ciparu dividendes (700 MHz joslas) nâkotnes izmantoðanas perspektîvâm Latvijâ.
25. februârî VAS ´Elektroniskie sakari¡ uzsâka diskusiju par 2. ciparu dividendes (700 MHz joslas) nâkotnes izmantoðanas perspektîvâm Latvijâ. 700 MHz joslu paredzçts pârplânot...
Tele2 bâzes staciju apsekoðanai izmantos dronus
Mobilo sakaru operators Tele2 Latvijâ testç iespçju izmantot bezpilota lidaparâtus jeb dronus mobilo sakaru bâzes staciju toròu apsekoðanai un tîkla plânoðanai dabâ, informç uzòçmumâ.
Telekomunikâciju un sakaru nozares aizvadîtâ gada nozîmîgâkie notikumi
Aizvadîtâ gada nozîmîgâkie notikumi telekomunikâciju un sakaru nozarç ir telekomunikâciju operatora Bite îpaðnieka maiòas sâkðana, plaðâs apraides 800 megahercu (Mhz) frekvences atvçrðana Latvijas telekomunikâciju operatoriem, kâ arî Eiropas Parlamentâ (EP) atbalstîtâ vienoðanâs par mobilo sakaru viesabonçðanas tarifu atcelðanu visâ Eiropas Savienîbâ (ES) no 2017.gada 15.jûnija.
4G tîkls cerîbas neattaisno - mobilais internets nav tik âtrs, kâ to reklamç.
4G jeb ceturtâs paaudzes (LTE) mobilais internets Latvijâ pieejams jau kopð 2013. gada, kad to sâka piedâvât ´Latvijas Mobilais telefons¡ (´LMT¡), vçlâk liekot cîòâ iesaistîties arî ´Bitei¡ un ´Tele2″. Kaut gan uzòçmumi jau domâ par 5G tîkla modernizçðanu un ievieðanu, lîdz tam kâds laiks vçl jâpagaida. Tikmçr salîdzinâju çrtos pârnçsâjamos ´MiFi¡ visu trîs operatoru 4G mobilos rûterus.
Latvija gatavojas 5G mobilajiem sakariem
Latvijâ strauju popularitâtes vilni turpina baudît ceturtâs paaudzes jeb 4G sakari, kuru ievieðana joprojâm turpinâs visâ Latvijas teritorijâ. Uzòçmumi un atbildîgâs institûcijas gan Latvijâ, gan pasaulç sâkuðas spert pirmos nopietnos soïus nâkamâs – piektâs paaudzes jeb 5G attîstîbâ.
Ceturtâs paaudzes 4G mobilâ interneta frekvences iegûst èetri lielie sakaru operatori
Sekmîgi noslçgusies ceturtâs paaudzes (4G) mobilâ interneta frekvenèu izsole. Kâ biznesa portâlu "Nozare.lv" informçja izsoles rîkotâja - Sabiedrisko pakalpojumu regulçðanas komisijas (SPRK) - sabiedrisko attiecîbu pârstâve Daiga Reihmane, izsolç 4G mobilâ interneta frekvences ieguvuði èetri lielie sakaru operatori - mobilo sakaru operatori "Tele2", "Bite Latvija", "Latvijas Mobilais telefons" (LMT), kâ arî kabeïtelevîzijas un elektronisko sakaru operators SIA "Baltcom TV".
Kâ hakeri GSM tîklu taisîja
Vai var pats "uz âtro" uztaisît GSM mobilo tîklu? Izrâdâs, ka var gan, un to demonstrçja hakeri savâ konferencç "Hacking At Random", kura notiek Holandç katru gadu augustâ.
Bite tornis - Jurģukalns 05.09.2017
Bite tornis - Jurģukalns 05.09.2017

Bite tornis - Jurģukalns 05.09.2017
Bite tornis - Jurģukalns 05.09.2017

Bite tornis - Jurģukalns 05.09.2017
Bite tornis - Jurģukalns 05.09.2017

Bite tornis - Jurģukalns 05.09.2017
Bite tornis - Jurģukalns 05.09.2017

Bite tornis - Jurģukalns 05.09.2017
Bite tornis - Jurģukalns 05.09.2017

Bite tornis - Jurģukalns 05.09.2017
Bite tornis - Jurģukalns 05.09.2017

Bite tornis - Jurģukalns 05.09.2017
Bite tornis - Jurģukalns 05.09.2017

Bite tornis - Jurģukalns 05.09.2017
Bite tornis - Jurģukalns 05.09.2017

Mobilie tīkli Dublinā
Mobilie tīkli Dublinā
Mobilie tīkli Dublinā Princ_fm
GSM antena
GSM antena
GSM kolineārā antena 900Mhz Bildi iesūtījis lietotājs: [b]jurapers[/b]
GSM antena 1
GSM antena 1
GSM antena - šādas antenas darbojās šunu telefonijas pirmsākumos. Bildi iesūtījis lietotājs: [b]jurapers[/b]
GSM vai tas ir droši?
GSM aizsardzība un kā tā uzbūvēta .
Jaunākie komentāri
· Bite jau pagaišgad p...
· "Pagaidām pirmais te...
· Latvijas radio 2 sig...
· Būs interesanti kā E...
· Koeru palaists jauns...
· Lieliski jaunumi. Ne...
· Oho. Interesanti, va...
· martinsh bet paklaus...
· Yahoo jau 90tos bij ...
· Mūsējie gan paspēja ...
Meklētājs
Ko meklēsi:
Lietotāji Onlainā
· Viesi Onlainā: 6

· Members Online: 0

· Total Members: 313
· Jaunākais lietotājs: MrToastMan
Ielogoties
Lietotājs

ParoleFacebook login

Neesi vel lietotājs?
Spied šeit lai reģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Jaunākie Foto Komentāri
Bullet icon Nav ne jausmas. Varētu...
Bullet icon HF dipoliņš arī uzkari...
Bullet icon Pateicos, Vladimir! 73!
Bullet icon Maksimālais starojums ...
Bullet icon Sirsnīgs paldies! Varb...
Jaunākās Bildes
Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas bā...
Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas bā...
Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas bā...
HAM 6M Tenerife
HAM 6M Tenerife
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Statistika
Links uz mūsu baneri
HTML kods uz freefm.lv mājas lapu.

Free FM