Free FM banner
April 12 2024
Saules Aktivitāte
Saules Aktivitāte
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju ceļvedis
Legacy SAT - Ieskats satelītu televizijas vēsturē
IBM Kolekcija - Projekts kurā tiek tīrīta un restaurēta IBM ražotāja tehnika.
Aktuāls Jautājums
Kuram būtu jāuzvar 100.0 Mhz apraides konkursā Rīgā?

All Media Latvia

Radio SWH

Radio Duo

Radio TEV

Radio Skonto

EHR

Cits

Šodienas jubilāri:
Šodien nav jubilāru
Čats
You must login to post a message.

27/11/2023 02:08
Paldies.

26/11/2023 20:38
Prozīt Princ. Cool

10/05/2023 23:09
Yahoo Hip Hip , Urā!

05/03/2023 03:02
Pateicos! Galvenais, ka nozarē viss joprojām notiek. Tie, kam jābūt īstajos brīžos pie uztvērējiem, tur arī ir! 73!

04/03/2023 23:53
Turpinot tradīciju, Roland sumināts. 73

28/11/2022 11:07
Paldies 73

27/11/2022 01:01
Normāls čatiņš... Normund, apsveicu un 73!

05/03/2021 00:39
Paldies! Lieliska DX dāvana 50. dzimšanas dienā bija aizpagājušās nakts profilakse Zaķusalā! 73!

04/03/2021 20:19
Roland, Sumināts! Lai intresanti DX!

27/11/2020 13:57
Paldies, Roland!

Rakstu taka
Raksti » Literatûra » Radio Playlisti, Formāti.[5 dala]
Radio Playlisti, Formāti.[5 dala]
Contemporary Hit Radio (CHR) - Jeb mūsdienu hitu radio pārstāv tā saukto TOP 40 formātu, kas 20.gs 80. gadu sākumā nedaudz pārsātināja auditoriju. Šis formāts ar jaunu sparu atgriezās 1983- 1985. gadā,

Mūzikas Saraksti tiek veidoti izmantojot specializācijas pieeju,t.i., komplektējot īpašu izlasi no pilsētas un AOR formāta stacijām.


Klasiskās mūzikas radio - var lepoties ar senu un tradīcijām bagātu vēsturi. Šī formāta auditorija nav plaša, toties to kompensē klausītāju augstais ienākumu līmenis (rietumvalstīs tas nodrošina īpašu reklāmdevēju interesi).
Austrumeiropā klasiskās mūzikas auditorija ir ekonomiski nelīdzsvarota, tāpēc pagaidām tas apgrūtina komerciālā klasiskā radio eksistenci jauno valstu reģionā.

Comedy - jeb humora formats ir izmeģināts dažādās shēmās. Pēdējā laikā tas ir īpaši izplatīts Vašingtonas apkaimē un Losandželosā. Diemžēl šis formāts nekad nav piedzīvojis lielu uzplaukumu. "Humora diēta" nespēj konkurēt ar spontānu joku iepīšanu nedaudz vienmuļajā ikdienas programmas piedāvājumā.

Contemporary Christian Radio - jeb mūsdienīgais kristiešu radio ir salīdzinoši jauns formāts. Tas izskaidrojams ar pēdējo gadu straujo kristīgās mūzikas industrijas attīstību. Dažas no šīm stacijām atgādina AC formātu, savukārt citas uzsver izteikti reliģiozu atmosfēru.


Kantrimūzikas radio - ir viens no vecākajiem formātiem un radio staciju skaita ziņā vislielākais. Šī veida staciju panākumu pamatā ir auditorijas lojalitāte pret izpildītājiem (nevis pret jaunākajiem ierakstiem). Kantrimūzikas formāts balstās uz "vecajiem labajiem" ierakstiem, kas retiem izņēmumiem ir vecāki par 1970. gada "ražojumiem".

Easy Listening - vieglās mūzikas radio ir visaptverošs apzīmejums nostaļģiskai, ritmiskai mūzikai un visam citam muzikālajam materiālam, kas neietver roku. Formātam mēdz būt ļoti liels audimats, taču auditorija ir gados vecāki cilvēki (45+), kas no reklāmdevēja puses ir trūkums.

Gold - Jeb ?vecās labās? mūzikas formāta repertuāru veido pēc 1955. gada radītie skaņdarbi, tā sauktie oldies. Šajā formātā dominē klasiskais roks, īpaši 1967- 1975. gada progresīvā roka uzplaukuma repertuārs("Cream" "The Doors" utt.).

Gospels- stacijas iedalās "balto" un "melno" amerikāņu radio stacijās, kas pārsvarā atrodas valsts dienvidu daļā. Auditorija šīm stacijām ir samērā niecīga, tāpēc netiek iekļauta reitingu tabulās.

Latīņamerikas radio - specializējas modernās un tradicionālās latino mūzikas jomā, un, palielinoties šīs etniskās izcelsmes iedzīvotāju skaitam, pieaug arī šo radio staciju skaits.

Džeza radio- reti sastopams pilna laika formāta izteiksmē. Līdzīgi kā klasiskās mūzikas radio, tas piesaista elitāru un lojālu auditoriju, tomēr šīm stacijām nepiemīt tik prestiža aura kā klasiskajam radio.

New Age - jaunā laikmeta mūzikas radio, instrumentāli noskaņas ieraksti, kurus pārsvarā popularizē ierakstu kompānija "Windham Hill" un citu mūzikas virzienu piekritēji, to raksturo kā fona mūziku. Kopējā mūzikas industrijas ainā šis radio formāts īpaši neizceļas. Vairums radio staciju šo formātu kombinē ar džezu, AC un vieglu AOR.

Ziņu radio - atskaņot mūziku ir daudz lētāk nekā uzturēt apjomīgu ziņu dienestu, tādēļ ziņu radio mēdz darboties tikai liela tirgus apstākļos. Parasti par profesionālu žurnālistu piesaisti komerciālam formātam valsts piežķir nodokļu atlaides.

Quiet Storm - ir formāts, kas nosaukts 70. gadu vidus Vašingtonas radiostacijas WHUR raidījuma vārdā. Šis radio spēlēja vieglas ritma un blūza balādes un džezu. Šis formāts patlaban kļūst arvien populārāks.

Reliģiozais radio- ietver reliģiska rakstura sarunu programmas. Šādiem raidījumiem tiek atvēlēts apmaksāts raidlaiks stacijās, ar kuru starpniecību reliģijas sludinātāji cenšas iegūt publicitāti.

Sporta radio - pirmā radio stacija, kas tika veltīta pilnībā sporta pārraidēm tika izveidota ASV , Ņujorkā (WFAN). Tā raida sporta tēmai veltītas intervijas, diskusijas un sarunas, kā arī translē sporta spēļu reportāžas.

Sarunu radio - repertuāru veido klausītāju zvanu raidījumi, kuros tiek sniegti dažada veida padomi un atbildes uz klausītāju uzdotajiem jautājumiem. Šādu raidījumu veidošana ir salīdzinoši dārga, tādēļ šis radio formāts ir dzīvotspējīgs vienīgi liela tirgus vai plaša pieprasīju apstākļos.

Urban Contemporary- jeb mūsdienu pilsētas radio ir sinonīms apzīmējums "melnais radio" , lai gan baltie izpildītāji aizvien apņēmīgāk ieņem melnajiem muziķiem paredzētās nišas. Pilsētas radio stacijām parasti ir ļoti liels klausītāju loks. Tomēr lieliskai audimats nebūt nenodrošina finansiālu veiksmi, jo reklāmdevēju acīs šo radio staciju mērķauditorija nepieder pie sabiedrības pirktspējīgākās sociālās grupas.


Turpinājums sekos.....
Raksta autors: Daniel
Rakstā izmantoti dati no "Masmediji"
Komentāri
Nav neviena komentāra.
Pievienot komentāru
Vajadzēs gan ielogoties lai komentētu.
Vērtējums
Rating is available to Members only.
Please Login or Register to vote.

Nav neviens izteicis vērtējumu.
Jaunākie komentāri
· On 11 February 2016,...
· Es arī pabrīnijos ...
· Bites internets gan ...
· I've dabbled in HD R...
· [url]https://www.fre...
· [url]https://www.fre...
· [url]https://www.fre...
· Žēl, protams, ka M...
· To padomes darbības...
· Bite jau pagaišgad ...
Meklētājs
Ko meklēsi:
©
Lietotāji Onlainā
· Viesi Onlainā: 5

· Lietotāji Onlainā: 0

· Kopā reģistrējušies: 318
· Jaunākais lietotājs: Misters88
Ielogoties
Lietotājs

ParoleNeesi vel lietotājs?
Spied šeit lai reģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Jaunākie Foto Komentāri
Bullet icon Nav ne jausmas. Varēt...
Bullet icon HF dipoliņš arī uzk...
Bullet icon Pateicos, Vladimir! 73!
Bullet icon Maksimālais starojums...
Bullet icon Sirsnīgs paldies! Var...
Jaunākās bildes
Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas ...

Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas ...

Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas ...

HAM 6M Tenerife
HAM 6M Tenerife

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Statistika
Links uz mūsu baneri
HTML kods uz freefm.lv mājas lapu.

Free FM