Free FM banner
December 07 2023
Saules Aktivitāte
Saules Aktivitāte
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju ceļvedis
Legacy SAT - Ieskats satelītu televizijas vēsturē
IBM Kolekcija - Projekts kurā tiek tīrīta un restaurēta IBM ražotāja tehnika.
Aktuāls Jautājums
Kādiem masu medijiem dod priekšroku ikdienā?

Radio

TV

Podkāsti

Cits

Šodienas jubilāri:
Šodien nav jubilāru
Čats
You must login to post a message.

27/11/2023 02:08
Paldies.

26/11/2023 20:38
Prozīt Princ. Cool

10/05/2023 23:09
Yahoo Hip Hip , Urā!

05/03/2023 03:02
Pateicos! Galvenais, ka nozarē viss joprojām notiek. Tie, kam jābūt īstajos brīžos pie uztvērējiem, tur arī ir! 73!

04/03/2023 23:53
Turpinot tradīciju, Roland sumināts. 73

28/11/2022 11:07
Paldies 73

27/11/2022 01:01
Normāls čatiņš... Normund, apsveicu un 73!

05/03/2021 00:39
Paldies! Lieliska DX dāvana 50. dzimšanas dienā bija aizpagājušās nakts profilakse Zaķusalā! 73!

04/03/2021 20:19
Roland, Sumināts! Lai intresanti DX!

27/11/2020 13:57
Paldies, Roland!

Rakstu taka
Raksti » Pārdomu stūrītis » Zviedrija ļaus FM radio dzīvot līdz 2047. gadam.
Zviedrija ļaus FM radio dzīvot līdz 2047. gadam.
Zviedrijas publiskajā ziņojumā SOU 2018:92 tiek ierosināts, ka FM apraide valstī varētu „turpināt savu dzīvi” līdz 2047. gadam. Iemesls tam ir neierobežotā, brīvā cilvēku piekļuve FM radio saistībā ar saspringto situāciju pasaulē. Tajā pašā laikā ciparu radio (DAB) frekvences drīzumā var pārņemt bruņotie spēki.

Zviedrijas publiskajā ziņojumā SOU 2018:92 var atrast daudzus interesantus priekšlikumus. Pēc būtības tas ir apjomīgs pētījums par to, kā frekvencēm jādarbojas visas sabiedrības labā. Ziņojumā ir aplūkota frekvenču izmantošana Zviedrijā līdz 2047. gadam.

Zviedrijas bruņotie spēki ir īpaši uzsvēruši savu nepieciešamību piekļūt DAB piešķirtajām frekvencēm. Tā ietver visu frekvenču joslu 174 - 240 MHz.

Saistībā ar nemierīgo drošības situāciju Eiropā, pieaug arī "spiediens" uz radiofrekvenču resursiem, kas ir ierobežoti. Ziņojumā tiek norādīts, ka lielākajā daļā frekvenču joslu ir radušās jaunas vajadzības. Turklāt, Zviedrijas nacionālās drošības stratēģijā tiek uzskatīts, ka ārējie un iekšējie draudi valstī ir kļuvuši sarežģītāki, bet drošības interesēm ir izšķiroša nozīme. Tāpēc, viens no ziņojuma pamatmērķiem ir pilsoņu dzīvības un veselības aizsardzība. Var notikt krīzes vai tādi starpgadījumi, kuros ir iesaistīts militārs spēks, un pat militārie uzbrukumi vairs nav nekas neiespējams.

Ziņojumā ir apskatīta frekvenču izmantošanas politika, kas Zviedrijā nu ir kļuvusi daudz stingrāka un pielāgota jaunajai situācijai Eiropā. Protams, tas tieši ietekmē apraides frekvences 174 – 240 MHz un 470 – 694 MHz joslās. Zviedrijā šīs joslas tiks nodotas bruņotajiem spēkiem laika posmā no 2027. līdz 2047. gadam. Ziņojumā pieprasījums valstī pēc DAB ir novērtēts kā ļoti mazs. Nav tādas tendences, kas varētu norādīt uz šāda pieprasījuma palielināšanos laika posmā no 2027. līdz 2047. gadam. Tiek minēta arī problēma, kad, pārejot uz DAB no FM, mazāk cilvēku vēlas klausīties radio. Tādējādi tas varētu negatīvi ietekmēt kopējo aizsardzību, jo tiek zaudēta piekļuve, lai vienlaikus informētu visus iedzīvotājus par krīzi. Reālajā dzīvē, kad laikam ir izšķiroša nozīme, runa iet par cilvēku dzīvībām.

Ziņojumā tiek aplūkota arī situācija ar ciparu radio Norvēģijā, kad tikai 54% iedzīvotāju pēc pārejas no FM analogās apraides klausās radio (Norvēģijas Statistikas biroja dati). Sveriges Radio šo attīstību vērtē tā, ka ilgtermiņā izplatīt radio digitālajā tehnoloģijā, kurai nav liela ietekme un ir maz klausītāju, nav finansiāli pamatoti. Turpmākai frekvenču izmantošanai valstī ir svarīga būtiski augsta stabilitāte apvienojumā ar augstu jauninājumu pakāpi. Šeit runa iet par tādu lietotājam draudzīgu sistēmu izveidi, kas sniedz labāku uz nākotni vērstu risinājumu un pieredzi. DAB ietilpst augstas stabilitātes kategorijā, bet pārāk zemu inovāciju pakāpē. Zviedrijas ziņojumā ir apspriesta turpmākā FM joslas 87,5 –108 MHz izmantošana, un tiek norādīts, ka lielākajai daļai iedzīvotāju ir tāds FM uztvērējs, kas prasa mazu elektroenerģijas patēriņu. Tas ir ļoti svarīgi Zviedrijas pilnīgai sagatavotībai krīzes gadījumā. Piemēram, ASV Sarkanais Krusts ir izstrādājis avārijas radio FM un vidējo viļņu (AM) diapazoniem, kurā tiek izmantota saules baterija, kas no akumulatora bez uzlādes var darboties 102 stundas. Mūsdienās analogajam radio ir tādas funkcijas, kuras ir grūti aizstāt ar alternatīvām digitālām sistēmām - tām būtu jāspēj sasniegt visus iedzīvotājus ar svarīgiem ziņojumiem krīzes vai kara laikā. Pētījumā nav redzama turpmāka alternatīva frekvenču izmantošana, kas radītu lielāku vērtību nekā pašreizējā frekvenču joslas 87,5 – 108 MHz izmantošana. Tāpēc nav nekāda pamata izmantot FM apraidei citas frekvences, kā tikai analogo audio radio. Zviedrijai tas ir pirmais publiskais ziņojums par frekvenču pārvaldību līdz 2047. gadam. Norvēģijai atbilstoša ziņojuma nav. Kas tad tur nogāja greizi? "Visizcilākais" ir tas, ka Norvēģijas Drošības un ārkārtas gatavības direktorāts (DSB), slēdzot valstī FM tīklu, nekad nav veicis atsevišķu riska un ievainojamības analīzi (ROS). Ar vēstuli starp DSB un Tieslietu un ārkārtas gatavības ministriju šķiet, ka NRK argumenti par DAB ir tikai tehniska rakstura un tāpēc nav piemēroti situācijas izskaidrošanai iedzīvotājiem. Kā DSB raksta: «…ROS analīzes trūkuma dēļ mums nav tehniski pietiekamu zināšanu par to, kā tiek ietekmēta sagatavotība ārkārtas situācijām. Analīze var atklāt vairāk problēmu nekā šeit iekļautās.»

Zviedrija savā ziņojumā apgalvo, ka pāreja uz DAB apraidi vājinās sociālo drošību, jo kvalitatīva apziņošana pa radio vairs nebūs iespējama. 2019. gadā Norvēģijas NRK Apraides padomes sanāksmē analīzes vadītājs Kristians Tolonens prezentēja radio klausīšanās rezultātu apkopojumu. Līdz 2018. gadam situācija bija ļoti dramatiska. Skaitļi apstiprina Zviedrijas bažas kā ļoti reālas. Tikai 37% iedzīvotāju klausījās NRK, izmantojot apraides platformu, kas faktiski ir DAB, jo FM tīkls tika pārtraukts gadu iepriekš. Tagad radio sasniedz tikai 50% no iedzīvotāju vecuma grupā virs 65 gadiem. Pārējām vecuma grupām apraides radio platformas izmantošana ir ļoti zema, un jo īpaši 12– 49 gadu vecuma grupā radio ir gandrīz izskausts kā informācijas līdzeklis.

Zviedrija savu izvēli uzskata, kā vienīgo pareizo. Viņiem nav vienaldzīga savas valsts un iedzīvotāju drošība.

Sākotnējais teksts: Sverige vil la FM leve til 2047.

Rakstu iesūtijis - LegacySat
Aplūkot arhīvā:
Komentāri
JanisDX #1 JanisDX
06/09/2020 09:08:17
Protams. Daļai cilvēku taču pret kaut ko ir jāprotestē. Daudzi, piemēram, protestē pret 5G. Kaut hobijs šajā jomā ir vajadzīgs. Brīnumu šeit nekādu. Ziņu avoti arī izcili (sliktā nozīmē) "Tajā pašā laikā ciparu radio DAB frekvences drīzumā var pārņemt bruņotie spēki" Līdzīgi taurē arī Kremļa propogandas rupors sputniknews. Lūk no kurienes aug kājas šim apgalvojumam. https://sputniknews.com/military/201806151065428373-norway-nato-digital-radio/

Ielikšu dažus citātus no manas Facebook Messenger sarunas ar Kjellu Olafu no Norvēģijas.

"Some people like attention. For example, they have send articles to many newspapers in Norway last year about how people were tricked into accepting DAB, and switch off FM. The papers published these articles and many complained about DAB coverage. And many people do not understand that DAB is different, and that you have to learn how to use it properly.
And it is true that some cars are better than others, but many people with old cars, and not properly installed antennas have a problem.
And like most men, there is nothing wrong with my car and radio.
So it must be someone else’s fault. But there is nothing wrong with DAB coverage in Norway. But too many people do not know how to use DAB."

"This summer more people listened to radio in Norway. Advertising is up. Lots of local DAB stations around. In Molde, famous for its jazz festivals over many years, 7 local DAB stations, around Lillehammer about 11 local DAB stations. And like most of the anti DAB people, they have never worked in radio, and they don’t drive around in cars.
I worked for about 10 years in local radio in Oslo, and made programs for our national channel from 1981-1984."

"In our modern world, some people have to make decisions when it’s time to change how we transmit TV and radio, mobile phones and the Internet. If we left those decisions to the people we would not have colour Tv, mobile phones or the Internet."

"Digital mobile phone connections, Digital TV and digital radio is a technological change. In the last 10 years how we use media have changed tremendously. And is still changing. But it’s all digital."

"In Norway we had about between 1500-2000 FM transmitters, they used a lot of electricity, and only one channel was really nationwide.
The 2 others from the Norwegian Broadcasting Corporation=NRK maybe 80-90 % and two commercial channels less than that.
Don’t know the exact numbers. NRK now has 13 channels all 99% nationwide. The commercial channels 18 all together."

73!
marsinsh #2 marsinsh
06/09/2020 10:07:08
Biju pagaišgad Vācijā. DABs un FM smuki strādā paralēli. Izskatās ka Zviedri uz to pašu tendēti. Un pareizi ir, lai norvēģi ar savu Dabu cīnās, ir no kura kļūdām mācīties Wink
Pievienot komentāru
Vajadzēs gan ielogoties lai komentētu.
Vērtējums
Rating is available to Members only.
Please Login or Register to vote.

Nav neviens izteicis vērtējumu.
Jaunākie komentāri
· Es arī pabrīnijos ...
· Bites internets gan ...
· I've dabbled in HD R...
· [url]https://www.fre...
· [url]https://www.fre...
· [url]https://www.fre...
· Žēl, protams, ka M...
· To padomes darbības...
· Bite jau pagaišgad ...
· "Pagaidām pirmais t...
Meklētājs
Ko meklēsi:
©
Lietotāji Onlainā
· Viesi Onlainā: 4

· Lietotāji Onlainā: 0

· Kopā reģistrējušies: 317
· Jaunākais lietotājs: vilcis
Ielogoties
Lietotājs

ParoleNeesi vel lietotājs?
Spied šeit lai reģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Jaunākie Foto Komentāri
Bullet icon Nav ne jausmas. Varēt...
Bullet icon HF dipoliņš arī uzk...
Bullet icon Pateicos, Vladimir! 73!
Bullet icon Maksimālais starojums...
Bullet icon Sirsnīgs paldies! Var...
Jaunākās bildes
Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas ...

Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas ...

Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas ...

HAM 6M Tenerife
HAM 6M Tenerife

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Statistika
Links uz mūsu baneri
HTML kods uz freefm.lv mājas lapu.

Free FM