Free FM banner
April 12 2024
Saules Aktivitāte
Saules Aktivitāte
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju ceļvedis
Legacy SAT - Ieskats satelītu televizijas vēsturē
IBM Kolekcija - Projekts kurā tiek tīrīta un restaurēta IBM ražotāja tehnika.
Aktuāls Jautājums
Kuram būtu jāuzvar 100.0 Mhz apraides konkursā Rīgā?

All Media Latvia

Radio SWH

Radio Duo

Radio TEV

Radio Skonto

EHR

Cits

Šodienas jubilāri:
Šodien nav jubilāru
Čats
You must login to post a message.

27/11/2023 02:08
Paldies.

26/11/2023 20:38
Prozīt Princ. Cool

10/05/2023 23:09
Yahoo Hip Hip , Urā!

05/03/2023 03:02
Pateicos! Galvenais, ka nozarē viss joprojām notiek. Tie, kam jābūt īstajos brīžos pie uztvērējiem, tur arī ir! 73!

04/03/2023 23:53
Turpinot tradīciju, Roland sumināts. 73

28/11/2022 11:07
Paldies 73

27/11/2022 01:01
Normāls čatiņš... Normund, apsveicu un 73!

05/03/2021 00:39
Paldies! Lieliska DX dāvana 50. dzimšanas dienā bija aizpagājušās nakts profilakse Zaķusalā! 73!

04/03/2021 20:19
Roland, Sumināts! Lai intresanti DX!

27/11/2020 13:57
Paldies, Roland!

Ieraksts atklāj Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes naudas dalīšanas ķēķi

ZiņasPietiek šodien publicē ļoti apjomīgu - gandrīz trīs stundas ilgas sarunas - audioieraksta atšifrējumu. Šis ieraksts veikts Aināra Dimanta vadītās Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes sēdē un atklāj, kā īstenībā - ar galēju cinismu un prakticismu, kā arī pat "nepareizo" balsojumu prettiesisku "neņemšanu vērā" - notiek priekšvēlēšanu raidījumiem domātās valsts naudas sadale. Nākamās nedēļas sākumā Pietiek dos iespēju noklausīties un lejuplādēt arī pašu audioierakstu, ļaujot katram klausītājam pašam atpazīt naudas dalīšanas ķēķa dalībniekus.

Sieviete: Es varu izstāstīt savus priekšlikumus… Nepētīsim tos pielikumus. To varētu pēc tam.

Vīrietis: Ļoti labi. Ļoti labi.

Sieviete: Tādu arī prezentē, tā kā…

Vīrietis: Šito mēs laižam tā, kā te rakstīts.

Sieviete: Mēs varam dalīt pa trīs blokiem. Pieci apgabali un premjeri, un krievi. Kopā septiņi raidījumi. Mēs varam kaut ko arī samazināt, ja redzam, ka nav varianti.

Vīrietis: Tos piecus mēs nevaram dalīt.

Sieviete: Nē.

Vīrietis: Pieci apgabali.

Sieviete: Tas ir tas, ko piedāvā.

Sieviete: To vajadzēs pārtaisīt.

Vīrietis: Vienas

Vīrietis: Nē, nu skaidrs, ka būtībā pašizmaksa samazinās vienmēr raidījumiem. Kopējā summa mums ir… varbūt Ģirts var atgādināt.

Sieviete: Es varu pateikt – 60 392.

Vīrietis: Mums arī pa tiem blokiem iezīmējas.

Sieviete:. Ir iezīmējies viena raidījuma veidošanai – 8027. Kopā 7 raidījumi.

Sieviete: Kur ir TV2?
(Nav saklausāms.)

Sieviete: Te ir papildinājums.

Vīrietis: Vienas debates LNT, vienas debates TV3?

Vīrietis: Dosim vārdu, lai pastāsta pats. Kāds ir jūs piedāvājums?
(Nav saklausāms.)

Sieviete: Tas ir tas apjoms, ko mēs veicām arī uz pašvaldību vēlēšanām. (Nav saklausāms.) Viena būtu par katru programmu kopumā, un otras būtu premjera amata kandidātiem.

Vīrietis: Līderu debates piecos apgabalos?

Sieviete: Nē.
(Nav saklausāms.)

Sieviete: Vēsturiski mēs vienmēr taisījām katrā vēlēšanu apgabalā vienu. Pirmie numuri Kurzemē, pirmie numuri Vidzemē, pirmie numuri Zemgalē. Finansiāli no tās summas mēs septiņas debates uztaisīt nevaram.
(nav saklausāms)

Vīrietis: Ko es klausos ???? debates, tas mums tā kā nebūtu.

Sieviete: (nav saklausāms)

Vīrietis: Bet tas ir piedāvājumā. Tātad šīs te divas ir latviski, un tad ir vēl trešais krieviski. Un kas tur piedalītos?

Sieviete: Arī partiju pirmie numuri, kas runā par programmām.

Sieviete: Cik ilgi tās debates?

Sieviete: Tīrais laiks ir divas stundas.

Sieviete: Visām debatēm?

Sieviete: Jā.

Sieviete: Un tas formāts ir tāds... (Nav saklausāms.)

Sieviete: Mēs jau esam taisījuši krievu valodā debates uz pašvaldību vēlēšanām. Pasūtījām... Vadīja žurnālisti un piedalījās divi mēra amata kandidāti.

Vīrietis: Tas ir tajā studijā?

Sieviete: Jā, tas ir Elijas ielas studijā. Atkarībā no tā… Tā kā mūsu piedāvājums nav tāds... tad mums ir jāsaprot, vai mēs taisām līderu debates. (Nav saklausāms.) Par telpām ārpusē.

Vīrietis: Tā summa TV5 - 7230 eiro.

Sieviete: Principā TV5 debates šobrīd (nav saklausāms), kamēr tad, ja mēs īrējam ārpusē (nav saklausāms).

Vīrietis: Respektīvi aprēķini ir pietiekami izvērti. Ko mums finansists saka?

Sieviete: Piedāvājuma tāmē?

Vīrietis: Jā. Jautājumi rodas kaut kādi?
(Nav saklausāms.)

Sieviete: Tur tas formāts ir tāds pats, kāds bijis līdz šim.

Vīrietis: Pastāstiet, kāds tur būs.

Sieviete: Pavisam īsi, vēsturiski līderu debates radās tieši tajā brīdī, kad vēlēšanās likvidēja lokomotīves principu un katrā novadā partijām bija jāizvirza savs kandidāts. Toreiz mēs viņus tur ieraudzījām. Tad taisījām Kurzemē vienu debati, Vidzemē otru un tā. Tā bija arī tā sākotnējā doma, ko mēs vēlēšanām plānojam. Iespējas ir tādas, kādas mums ir šobrīd, līdz ar to mēs sašaurinām piedāvājumu līdz tādam pašam apjomam, kādu mēs sabiedriskā pasūtījuma ietvaros dabūjām naudu pašvaldību vēlēšanām (nav saklausāms). Notika ārpus studijas īrētās telpās ar auditoriju, kur ir jautājumi gan no nozarēm, gan no skatītājiem , eksperti piesaistīti. Un politiķiem, tiem pirmajiem numuriem ir jāatbild. Katram ir limitēts laiks. Tad vēl ir laiks replikām.

Vīrietis: Un tagad tāda versija nav, ka no saviem pašu ieņēmumiem jūs varētu tās apgabalu debates turpināt? Jo tā jau bija tāda skaista, kā jūs vēsturē ielūkojāties, LNT tradīcija. Toreiz jau vispār neviens par sabiedrisko pasūtījumu nerunāja.

Sieviete: Toreiz arī bija citi laiki.

Vīrietis: Bet tātad tāda iespēja nav? Ja nav klātienē, un jūs neparedzat nekādas debates. Krievu valodā TV5.

Sieviete: SKDS piedāvā reitingus, pēc kā mēs skatīsimies partijas, kuras mēs aicinām, līdz 2% robežai. (nav saklausāms) Un tad partijām būtu iespējas deleģēt vienu no saviem pirmajiem pieciem numuriem, un atkal tiek analizēta partiju programma. Ar nozaru jautājumiem, bet vairāk krieviskai auditorijai. Dažāda tematika. Vēl arī ziņu dienesti, arī TV5, tāpat kā toreiz (nav saklausāms). Uz pašvaldību vēlēšanām (nav saklausāms) Ja runās arī latviski, tā mums arī bija (nav saklausāms) Mēs nodrošinājām (nav saklausāms).
(Nav saklausāms.)

Vīrietis: Un kas vadīs dabates?

Sieviete: Tās ir LNT ziņu dienesta… Visticamāk Daina Lipiniece. (Nav saklausāms.)

Sieviete: Teiksim tā – lai nepazaudētu to līdzšinējo standartu , apjomu un kvalitāti. Mēs domājam laist ēterā pirms vēlēšanām, un tad tās tiktu reklamētas kopā ar visu vēlēšanu saturu (nav saklausāms).

Vīrietis: Kā tiek izvēlēts kas ir auditorija?

Sieviete: Tās ir telpas, kur mēs jau esam filmējuši jau vairākkārtīgi. Gan šobrīd kur tiek filmēti reklāmas materiāli priekš TV3. Attiecīgi uz tā kopējā apjoma, ko mēs varam saņemt, nav obligāti (nav saklausāms).

Vīrietis: (Nav saklausāms.)

Sieviete: Nē, auditorija ir, tāpēc arī vajag īrēt telpas. Skatītāji ir, ir.

Vīrietis: (Nav saklausāms.)

Sieviete: Tur ir arī rakstīts, mēs šobrīd veicām pārrunas ar TNS, GFK, SKDS un tamlīdzīgi. Tajā brīdī viņi vēl nevarēja atbildēt, un mēs nevarējām pateikt ko mums vajag. Iespējams, tā summa tiek precizēta tajā brīdī. Mēs paņēmām no iepriekšējām vēlēšanām, cik mums izmaksāja. Mums vajag kritērijus, kāpēc mēs ņemam Repšes partiju, es nezinu, vai vēl kādu partiju. Kritērijs ir reitingi, un kritērija robeža – 2%. Vajag aptaujas, kas to apstiprina. Mums jau bija piedzīvojumi ar Kramiņa kungu un citiem, kas devās uz KNAB un vēl visur. Un to arī likums paredz. Tādēļ mums ir vajadzīgas aptaujas. Bet tā summa vēl nav nekur iecirsta. Viņi jau nevar mums dot. Kaut kā pa kreisi jāprasa, kura partija, kurai kādi reitingi. Un katram ir savi. Uz pašvaldību vēlēšanām mēs to piedzīvojām. Dainis Liepiņš taisīja histēriju trīs nedēļu garumā, ka viņam Jelgavā paredz uzvarētu, bet mēs neņēmām viņu. Mūsu reitingi to neliecināja. (Nav saklausāms.)

Sieviete: Ar ko atšķiras partiju debates latviešu valodā?

Sieviete: Ar to, ka vienās ir mazāk dalībnieku. Uz to, ka vienās ir premjera amata kandidāti. (Nav saklausāms.)

Vīrietis: Vai jūs esat domājuši, kā jūs atšķirsieties no Latvijas Televīzijas? Jo ir jau tā, ka…

Sieviete: Es domāju,

Vīrietis: Viņi noteikti rīkos.

Sieviete: Viņi par to varētu domāt, šīs debates mums bija pirmajiem, viņām ir noformēts standarts. Ar noformējumu, nosaukumu…

Vīrietis: Es vairāk domāju tieši saturiski . Viena lieta ir cita auditorija, bet tur jau arī pārklājas. LTV1 auditorija. Ir vēl Milžu cīņas. Kuru kanālu pagriezt, ja?

Sieviete: Viņas, pirmkārt, nenotiek vienā laikā, tādēļ premjera amata kandidātus var novērtēt. Atceroties pašvaldību vēlēšanas, piemēram, Latvijas Televīzijai bija pilnīgi cita veida debates ar Rīgas mēra amata kandidātiem, tikai pašas (nav saklausāms) konkurenti. Tās ir tās vienas no atšķirībām.

Vīrietis: Tas ir tikai tāds pārdomu jautājums. Kā jūs noskaidrojat tās tēmas, kas ir aktuālas jūsu skatītājiem, un attiecīgos jautājumus virzāt šajā debatē? Tas ir tas, ar ko jau arī var atšķirties.

Sieviete: Mēs, protams, strādājam pie tā. Tēmas atkarībā no rezultātiem, izveidojam īpašo e-pastu, uz vietas ir eksperti, skatītāji. Tās debates pamatā ir skatītāju jautājumi. Mēs viņus arī grupējam, skatāmies, pārfrāzējam atkarībā no tā, kas ir aktuāls. Mēs aptaujājam nozares ekspertus, uz pašvaldību vēlēšanām mēs prasījām arhitektu savienībai (nav saklausāms) Tā viņi top.

Vīrietis: Man vairāk jautājumu nav.
(Nav saklausāms.)

Sieviete: Summa 60 732.

Vīrietis: Nav jau nemaz tik daudz.
(Nav saklausāms.)

Vīrietis: (Nav saklausāms.) Uz šo konkursu gatavojās ļoti nopietni, tādēļ mēs piesaistījām Andro media, pieredzējušu producentu grupu, lai piedāvājums no mūsu puses būtu maksimāli kvalitatīvs gan saturiski, gan arī protams tehniski. Bez tam ņēmām vērā līdzšinējo gan viņu, gan savu pieredzi, izejot no tā, ka daudzas lietas ir diviem labāk zināmas, pielaboja un otrādāk. Līdz ar to tapa šis projekts, ar ļoti oriģinālu pieeju debašu formai. Par to tad lai arī pastāsta mani kolēģi.

Vīrietis: Atšķirībā no (nav saklausāms), mums raidījums ēterā bija pirms 12 gadiem.

Sieviete: Ātri iziešu cauri, kas te rakstīts pieteikumā, lai atgādinātu un precizētu kādas nianses. Mēs vēlamies startēt uz visiem 7 raidījumiem, visi būtu ierakstā. Kas attiecas – pieci raidījumi, tur viss ir skaidrs, kas attiecas uz sesto – premjerministru dabetēm un arī krievu valodā mēs vēlamies šo premjerministru debati. Kāpēc? Tāpēc, ka mūsuprāt likās interesanti, ja mēs taisīsim premjerministru debati gan latviski, gan krieviski un auditorijas skatīsies abus divus, tad tur varētu būt visai interesanti , kādas varētu būt atbildes tiem kandidātiem latviešu un krievu auditorijai. Protams, ka krievu mums ir jādublē latviski. Ēters ir plānots septembrī sestdienās, svētdienās no astoņiem līdz deviņiem, auditorija vienām debatēm varētu būt līdz 70 tūkstoši, vasaras laikā tas nokrita līdz 40 tūkstošiem. Tā kā rudens sezona būs papildus reklāma, tā kā ir pilnīgi stabili, ka to skaitli varam sasniegt. Uzbūve. Katras debates uzbūve sākas ar nelielu video vizītkarti, kur ir informācijas par konkrēto apgabalu. Tas ir par šiem pieciem raidījumiem, kas ir par apgabaliem. Un ir arī vizītkarte, kāda ir situācija starp premjeriem iepriekš. Ir diskusijas ievads raidījuma dalībniekiem, seko video sižets, kas ir iepriekš sagatavots par kādu problēmu, kas gaida risinājumu. Seko kandidātu diskusija, katram tiek dotas vidēji 2-3 minūtes atkarībā no kandidātu skaita, kas ir studijā,. Tas būs pietiekošs laiks izteikties. Tālāk mums uzstājas vēlētāju žūrija, kur viens komentārs ir par iepriekš redzēto sižetu , kur tiek aicināts cilvēks, kas ir attēlots sižetā. Viņš sniedz savu vērtējumu, kā arī, vai ir saņemtas atbildes uz iepriekšējo jautājumu. Un tālāk otrā daļa vēlētāju žūrijai ir politologu, sociologu vai vietējā eksperta komentārs par to, starp kādiem jautājumiem ir jāizšķiras vēlētājiem, saņemot šīs atbildes, un ar ko jārēķinās. Šis viss modelis, kas sākas no video sižeta, diskusija un vēlētāju žūrijas, atkārtojas trīs reizes stundas laikā. Mums sanāca trīs jautājumi, trīs diskusijas.

Vīrietis: Cik cilvēki?

Sieviete: Līdz deviņiem kandidātiem ar CVK runājot, tas varētu būt aptuveni tā. Tur tie akcenti mainās. Var būt no četriem kandidātiem, nevis pieciem. Un tad, protams, ka beigās ir kopīgais secinājums, kur kandidāti var izteikties 20-30 sekundes katram sanāks beigu noslēguma vārds. Vēlētāju žūrijas mērķis ir sniegt atgriezenisko saiti un iesaistīt tā kā publiku. Tā ir tā publikas iesaistīšanās šajā diskusijā. Vēlētāju žūrijā mums ietilpst trīs mainīgie, tie personāži, kas ir snieguši šos sižetus, kuri ir prezentējuši savu problēmu. Tātad tie cilvēki tiek aicināti uz studiju, tālāk ir politologs, sociologs, kas tā kā izskaidro politiķu atbildes un risinājumus normālā tautai saprotamā valodā, trešais varētu būt reģionālās augstskolas rektors. Mēs par to domājām. Vai cilvēks no reģiona, kas attiecīgās tēmas tiek aplūkotas šajos video sižetos. Beigās sestajā un septītajā raidījumā ir premjeru debates, vēlētāju žūrija satiekas, attiecīgi šī ir atkal interaktīvā, atgriezeniskā saite ar publiku. Piemēri vidosižetiem mums ir aprakstīti arī pieteikumā. Tur ir diezgan daudz tēmas. Mēs arī vēlējāmies uzsvērt to, ka tēmas, par kurām mēs runāsim video sižetos, katrā debatē tie būs trīs vide sižeti, ir izkristalizēti divās fokusa grupās, tas nav vienkārši mūsu pašu izdomājums, tur ir bijušas diskusijas par to, kas būs šie aktuālākie jautājumi, par ko mums jāorientējas šajā debatē. Komanda. Tātad, kā Ilmārs pieminēja, raidījuma producenti ir sadarbībā ar Andro media, mēs ceram uz debatēm no Andro media. Raidījuma vadītājs mums būs Ansis, savukārt krievu valodā premjera debatēm mēs esam piesaistījuši Andreju. Uz diskusijām tātad aicinām tos sarakstus, kas pārvar četru procentu barjeru, jo visā šajā laikā tur var svārstīties. Virs šiem četriem procentiem viņi var sasniegt piecus procentus. Tā, lai nav tikai tie pieci, bet mēs nedaudz dodam tādas iespējas tādām arī ne tik stabilām partijām. Par raidījuma vizuālo noformējumu. Tātad mums ir plānots šis te amfiteātra stils, Ansis varētu nokomentēt vairāk.

Vīrietis: Šī te izglītošanas daļa vēlētājiem, kas ir ļoti svarīgi šajā laikā apzināties iespējamās koalīcijas, amfiteātris ir pateicīgākais veids, savā ziņā ir uzzīmēts arī NEPLP padomes logotips aiz muguras, kad jūs vizuāli varat redzēt pēc šī pulksteņa, vai jūs esat sociālistiska vai labēja atbilde uz katru to jautājumu. Samērot ne tikai, kura partija ar kuru varētu iet pēc vēlēšanām kopā, bet kuras varētu nonākt klasiskās pretrunās viena ar otru un nekad nevarētu sadzīvot. Attiecīgi amfiteātra princips mums ir jāaizpilda nevis ar lielu ļaužu pulku, kā tas bija senajā Romā vai Grieķijā, bet vairāk kā tāds vizualizācijas veids, lai varētu vizualizēt, kur stāv katra partija, gan ļaut spēlēties pašiem politologiem, kuri ir vēlētāju žūrijā ar tādu, tas ir spēles elements savā ziņā, vadmotīvs, lai tie nebūtu tukši vērtējumi, bet tam politologam būtu arī, ko dot savu vērtējumu, vai šī atbilde šīs partijas ir vērtējama kā atbilstoša partijas ideoloģijai, vai nē. Tad arī vēlētāji var secināt, ka ideoloģijas tur varbūt nemaz nav.

Vīrietis: Vai vēlētāji būs tajā amfiteātrī?

Vīrietis: Nē. Amfiteātrī stāvēs tāpat kā parlamentā arī ir, parasti amfiteātros, kas ir Eiropas parlamenta vai Senajai Grieķijas domes piemēri, ir katras partijas līderi sēž amfiteātra labajā vai kreisajā pusē pirmajā rindā, kur tiekas visu partiju līderu pārstāvji. Un tad attiecīgi tālākais amfiteātris varbūt ir partijas biedri.

Vīrietis: Kā ir amfiteātrī ar Stradiņa universitātes logo, kur ir anatomikums?

Sieviete: Mums vispār bija ķecerīga doma mēģināt tikt šajā telpā. Nezinām, vai mums tas izdotos, bet jebkurā gadījumā Rīgā ir vairākas telpas, kas būtu atbilstošas.

Vīrietis: Par partiju politisko spektru būtību. Visi sēdēs no centra pa labi?

Vīrietis: Tā sanāk, ka viņi pārsvarā būs…

Vīrietis: Saskaņas centrs nekādi tur neiesēdēs, un krievu partija laikam arī nē.

Vīrietis: Vairāk tā būs, bet mēs jau nedomājām visus vizuāli obligāti nolikt pašā amfiteātrī kā tādā, drīzāk to klasisko sadalījumu mēs gribam piemērot partijām. Arī šis secinājums, Daini, tev ir skaidrs pats par sevi, jo tu esi acīmredzami izglītotāks nekā vidējais vēlētājs. Viena no pamatdomām būtu, ka izstāstīt, ka, klau, klasiskajā Eiropas parlamentā, ja tas ir 28 valstu vidējais aritmētiskais, ir šādi. Savukārt Latvijas parlamentā ir savādāk. Sauksim to tā.

Vīrietis: Bet prasās kaut kā politologa komentārs

Vīrietis: Tāpēc mums ir politologi tajā žūrijā, kuriem ir dots konkrēts uzdevums nevis patīk, nepatīk līmenī, bet novērtēt, vai tas atbilst vai neatbilst ideoloģijai. Tad jau vienlaicīgi var gvelzt, es atvainojos par nesmuku vārdu.

Vīrietis: Kurās vietās notiek apgabalu debates?

Sieviete: Nē, visas ir Rīgā.

Vīrietis: Bet iesaistītie?

Sieviete: Iesaistītie ir no reģioniem.
(Nav saklausāms.)

Vīrietis: Mēs jau viņu modificējam
(Nav saklausāms.)

Sieviete: Vēl divi slaidi, un tad mēs varam diskutēt. Par reklāmas kampaņu. Mēs izmantosim visus ar mums saistītos medijus reklāmas kampaņā no septembra sākuma jau, kad viss ir plānots, būs mums arī sadarbība ar Rīgas viļņi izdevniecību, kur ir gan krievu, gan latviešu izdevumi, līdz ar to tur varētu būt arī drukātā reklāma. Tā kā reklāmas kampaņai mums kanāli ir diezgan daudz, ko izmantot. To mēs darīsim arī diezgan intensīvi. Un izmaksas visas kopējās, protams, ir tāmē, kopējās iekļaujas arī jūsu budžetā, nu un atsevišķi, ja mēs dalām pa raidījumiem, tad pieciem raidījumiem ir cits cipars, un vienam raidījumam tas cipars ir lielāks, jo nāk kaut kādas tehniskās lietas, kas uzreiz sadārdzina. (Nav saklausāms.)

Vīrietis: Vēl nav zināms, kurā vietā, jūs jau minējāt, ka varbūt arī Saeimā, varbūt tomēr nē.

Sieviete: Ir izvēles…

Vīrietis: Zviedru augstskolā,

Vīrietis: Tur ir auditorija, ja?

Vīrietis: Uz vēlēšanām rakstījām tās debates klasiskajā – ir tādas jauniešu simulācijas spēles, un tas vizuāli ļoti attaisnojās. Viņi nav klasisks amfiteātris pilnībā180 grādos izvērsts, bet ļoti palīdz vizuāli kamerai radīt to iespaidu. Tā ķecerīgā doma par Saeimu tādēļ, ka neviens nav paprasījis.

Sieviete: Mēs vienkārši gribam paprasīt.

Vīrietis: Par to amfiteātri anatomikumā...
(Visi runā reizē.)

Vīrietis: Diskusijas amfiteātrī es zinu, ka diezgan veiksmīgi ir veidojuši arī RSEBA tajā mediju glaunajā vietā, un ir vairākas vietas, kur. Un ja ņem, tad ir vizuāli ļoti neglītas, Mākslas akadēmijā ir ļoti neliels, maziņš amfiteātris mākslas vēsturi, kur māca, bet nu viņš ir sliktā stāvoklī. Televīzijai būtu daudz jāiegulda. Es nedomāju, ka amfiteātru problēma ir tik tehniski liela. Arī tas, ka mēs amfiteātri neesam paredzējuši piepildīt pilnu ar cilvēkiem. Mums ir bišķīt bažas par to, ka pēdējās vēlēšanās tās politiskās partijas vai viņu jauniešu grupas ne vienmēr ir adekvāti uzvedušās tiešā ētera debatēs, tāpēc, lai izvairītos no liekas problēmas ēterā, nav mērķis tur iekļaut arī attiecīgo politisko partiju pārstāvjus iekšā vai pārspīlēti lielu no ielas cilvēkus. Tur tomēr ir taisnīgi liels laiks.

Vīrietis: Ko es arī iepriekš te kolēģiem prasīju, vai jūs esat domājuši, kas būs ar debatēm, ar ko jūs atšķirsieties no Latvijas Televīzijas. Tas jau arī ir iekļauts, protams, vai ne.

Vīrietis: Es domāju, ka izglītojošais saturs, kas ir piederības, par ko runāt un nerunāt. Nacionāla partijas nerunā sociāldemokrātu frāzēm. Tas būs tā politologa uzdevums savā ziņā to turēt pie tādas sarkanās līnijas. Es teiktu, ka varbūt pārspīlēti, bet amfiteātris, to var nosaukt arī par melu detektoru. Parāda kā pulkstenis, tu esi šinī pusē. Tu esi labējais, tu runā sociķu frāzēm, bet kaut kas neiet kopā.

Sieviete: Un otra lieta es domāju, ir sižets, ir gana daudz informācijas, ka Latvijā video sižetiem ir atrasti cilvēki un personības, kas ļoti tuvu tam cilvēkam parāda. (Nav saklausāms.)

Vīrietis: Jūsu piedāvājumā nav saprotams, kā jūs izmantosiet to, ka jūsu resurss ir tās televīzijas, ar ko jūs sadarbojaties.

Sieviete: Jebkurā gadījumā mēs negribētu lēkāt uz augšu, uz leju, izejot no iepriekšējās sapulces rezultātiem ar kvalitāti un tādām lietām, mēs tiešām vēlamies vienādā līmenī pilnīgi visiem.

Vīrietis: Bet ar ko tas atšķirsies 21.gadsmita latvietis?

Vīrietis: Bet kāpēc jāatšķiras? 21.gadsimta latvietis ir… 21.gadsimta latvietis nav politiskas debates raidījums. Ir Latvijas Televīzijas diktors ikvakara, kuram ir jālasa, jāvada debate politiski.

Vīrietis: Tu esi padomājis par formu?

Vīrietis: Tīri kā uzvedību pašam raidījuma vadītājam? Es domāju, ka viņam ir politiskās debates gadījumā ir jābūt... Politikas debates laikā vadītājs ir cilvēks, kas nepauž nedz savu viedokli, nedz patīk, nepatīk, kas ne vienmēr ir noticis līdz šim, kas ir drīzāk tas, kas ievēro pulksteni, tāds aptiekārs, kas pēc zināmas receptes sastāda zināmu daudzumu zāļu. Politiski korekti, un, ja tiek apvainots kāds cits cilvēks privāti, bet, ja tiek apvainoti viņa argumenti, izaicināti viņa argumenti, tad es, protams, ļaut turpināt. Tā ir tā doma.

Vīrietis: Nē, man tas jautājums… Aicinājums kaut ko izdomāt. Režisors visu mūžu filmē vienu filmu, bet žurnālists, ka telpa tevi ierauga, kas nedomā, politologs no eirobusiņa, 21.latvieša.

Vīrietis: Tā politiskā pieredze (visi runā kopā).

Vīrietis: Es teiktu kaut ko citu, kas būtu formas vienlaikus atbilde, un otrs arī, kas ir principa lieta. Ar ko atšķirsies šie piemēri no klasiskiem, kādus jebkurš žurnālists var atrast reģionos vai lielpilsētās. Mēs ne, es atvainojos par tiešu valodu, mēs negaudosim līdzi vidējai auditorijai, kura vēlas, kritizējot valdību, atrast kādu bēdu brāli, kas sēž pie sasistas siles un grib, lai politiķi tagad nāk viņam palīgā. Politiķi skries pirms vēlēšanām, glaudīs nabadziņu, kā mēs gribam tev palīdzēt, kā mēs tev palīdzēsim. Nē, konkrēti saskaņā ar jūsu partijas programmu jūsu nostāja tāda un tāda, vai... Man liekas, ka tā izglītošanas daļa, nevis kritizēšanas daļa ar tādu čīkstēšanu, ka visiem slikti, ir vispār jāizbeidz.

Vīrietis: Labi, te ir viena lieta jūsu koncepcijā, tomēr mazliet tāda slidena, atšķirīga ir tieši šī vēlētāju žūrija, kas dod savā ziņā slēdzienu. Un tad ir jautājums, kas tajā žūrijā vispār būs. Un no kā sastāvēs slēdziens.

Vīrietis: Nu jā, mums viena no atlases principiem ir tāds , ka viņi nav nedz bijuši, nedz ir tagad saistīti ar politisko partiju vai arī nevalstisko organizāciju. Nevalstisko organizāciju loma cilvēku domās ir dažāda, arī tā biedrība nav vajadzīga, jo tur tajā tēmu sarakstā mēs patiesībā redzam, ka noliktās tēmas ir droši, ka reģionālo televīziju kolēģiem ir katram kādi septiņi personāži.

Vīrietis: Cilvēks, kas nav saistīts ar nevalstiskām organizācijām…

Vīrietis: Nē, bet tajā vēlētāju žūrijā vienīgie sabiedrībā pazīstamie cilvēki ir kaut kur septiņās rindās septiņi politologi, kuri ir sabiedrībā zināmi cilvēki, bet tie žūrijas cilvēki noteikti nav sabiedrībā redzami cilvēki. Viņš ir varbūt zemnieks Jānis, kur pagājušā gadā pārdeva vectēva mežu. Es nezinu, nu, viņš ir zemnieks. Viņš ir sabiedrībā pazīstams zemnieks Maira Dzelzkalēja no Zemnieku Saeimas, kurai īpašumā, starp citu, nav neviena hektāra.

Vīrietis: Man ir jautājums par tiem politologiem. Kur ir tā līnija, kur ir iezīmēta, vai tā partija runā labēji vai kreisi, tas mūsdienās sen ir izmainījies. Manuprāt, tai ekspertīzei nav nekādas jēgas vai nozīmes, jo neuzrāda neko tādu, kas būtu leģitīms. Piekrītu, līdz brīdim, kamēr, ja vēlētājam nav skaidrs, ko tad runāt par … Sadalījums ir beidzies

Vīrietis: Partijas konservatīvie var būt ar kreisām idejām. Tas nav nekas slikts,

Vīrietis: Un politologs ir tas cilvēks, kas ir tas, kas ir nemainīgs raidījumam, jo viņa vērtības, kurām viņš seko šo, ko tu teici, varētu izskaidrot.

Vīrietis: Ne analizēt, vai viņš runā tā kā pārstāvot citu ideoloģiju.

Vīrietis: Nu, es nezinu, es principā piekrītu, ka students, kas četrus gadus mācās par politikas virzieniem. Bet es redzu, ka cilvēkiem ir švaki ar izpratni, kāda ir valsts uzbūve, ka par valsts valodas referendumu neatbild pagasta pašvaldība. Pagasta pašvaldībai var prasīt ūdeni. Arī šie jautājumi ir jāiezīmē ļoti vienkāršās shēmās, ir skaidrs, ka pirms Saeimas vēlēšanām nav ko prasīt tiešām par ūdens vadu.

Vīrietis: Te ir svarīgi iziet no konkrētiem jautājumiem, jo patiešām tas labējums vai kreisums tas jau parādās konkrētā jautājumā. Tad ir jādefinē tie jautājumi.

Vīrietis: Drīzāk, ka viens no tiem ir saimniecisks, viens ir politisko neviennozīmīgs, vai tās būtu valodas likuma izmaiņas vai kāds cits aspekts, un trešajam būtu jābūt tādam sociālam jautājumam, kas noteikti piesaista vēlētājus.

Vīrietis: Un vēl es gribētu teikt, ka reizēm tā politiskā spektra vidū ir tāds lielāks, kā Latvijā saka Tautas partija, ka masu partija paliek arvien mazāka. Nu, vai Amerikā demokrāti un republikāņi nemaz tik daudzās pozīcijās neatšķiras. Atsevišķi jautājumi tikai, kur atšķiras. Jo tā kā ir jāatrod tie jautājumi. Tur ir daudz tādu, tāda sociālā solidaritāte, viņa ir tikpat labi kristīgi sociālai savienībai Bavārijā vai sociāldemokrātam Hamburgā. Un šajos jautājumos viņi ir vienoti. Bet ir jāuztausta tie atsevišķie atšķirīgie. Es ieteiktu tādu piezemētāku to politologu lomu . Lai viņš izpilda to izglītojošo funkciju, bet daudz piezemētāk.

Vīrietis: Viņam nav jābūt par soģi vēlētāju vietā, viņam nav jāanalizē dotās atbildes sakarīgums, to sakarīgumu nosaka ja tā var teikt cilvēks parastais.

Vīrietis: Liberālismu analizēt…

Vīrietis: Nē, nē, tad nemaz minūtē neiekļausies. Mēs balsojām, mēs par to domājām, viņš drīkst pateikt, vai viņš ir saņēmis atbildi, un vai viņam šī atbilde kā interešu grupai ir pieņemama. Tāpēc viņi ir trīs, ļoti dažādu interešu grupu pārstāvji. Viņiem ir, stulba līdzība, līdzīgi kā koru karos. Tur arī saka – man patika vai nepatika, kā tu dziedāji.

Vīrietis: Viņi nedod punktus nekādus.

Vīrietis: Nē, viņi nedod, tāpēc, ka tas ir katram vēlētājam dabas dots talants.
(Runā kopā.)

Vīrietis: Viens no tiem raidījumiem krievu valodā.

Sieviete: Pirmkārt, vadītājs, otrkārt, reklāmas kampaņa arī krievvalodīgo medijos.

Vīrietis: Varbūt ka trešais aspekts ir, ka visi tie raidījumi ir...

Vīrietis: Kad mēs pēdējo reizi runājām, kāda ir tā tendence?

Sieviete: Vasarā tendences vērtē vispār pēc būtības televīzijai nevar, jo daudz dažādi svēti vienā dienā ir, vienā dienā nokrīt, vienā dienā mēs šokējamies, kāpēc tas ir ļoti skatīts, otrā dienā skatītākais raidījums atkal vairs nav tik ļoti skatīts. Vasara nav tas periods, kad to analizēt. Viņi ir svārstīgi, nav stabili. Visstabilāk kaut kādas laika zonas …

Vīrietis: Kāds ir vidējais?

Sieviete: Vidējais dienas ir 160-170 tūkstoši.

Vīrietis: Ar tām debatēm ir vēl viena lieta. Tā ir tehniska, ja var teikt. Tomēr auditorija ziņas atradīs jebkurā kanālā. Mūsu iespēja ir nodrošināt šī debates noskatīties. Ir šī bezmaksas virszemes apraide, ir kabeļtīkli tagad jau tagad lielākā daļa, un ir ne mazāk svarīgā daļa internets. Interneta tiešraide un arhīva veidā materiālus redzēt jebkurā laikā. Mēs ar Ansi jau runājām par sabiedrības informāciju, lai cilvēkiem tur ārzemēs, kas ir pietiekoši nestabila vēlētāju auditorija, būtu pieejama šī aktualitāte par debatēm. Un mēs to nodrošinām. Un mēs arī izvērtējām to, kā mēs sasniedzam auditoriju, kuriem vispār ir vērts piedalīties. Neesam jau ne ar ko sliktāki.

Vīrietis: Jūs runājat par Anglijas un Īrijas portāliem? Šis ir trešais?

Vīrietis: Mums ir sadarbība ar Anglo baltic news portālu, mēs varam viņiem šo tiešraidi iedot. Mēs neesam runājuši, bet tehniski es zinu, ka mēs varam to izdarīt. Strīms jau mums iet pa visu pasauli. Ir tikai retranslators mūsu signālam, viņiem pat nekāda pieeja.

Vīrietis: Īrija tāda laba auditorija.

Sieviete: Mums tiešraidē viss iet arī internetā mūsu mājas lapā. Var paņemt linku, un pārmest uz jebkuru interneta lapu. Tā nav problēma.

Vīrietis: Un tikai par tiešraidi – ir runa par raidījumu, kurš ir ierakstīts.

Sieviete: Ētera pārraide.

Vīrietis: Ir viens, kas ir Saeimas vēlēšanu likumā ierakstīts, ka jebkura balss, kuru mēs dabūsim, ja varbūt ieradīsies, iekritīs Rīgas vēlēšanu apgabalā.

Vīrietis: Tā ir.

Vīrietis: Te ir it kā raidījumu sadalījums pa reģioniem.

Vīrietis: Katrā ziņā viens no… Bija arī jautājums fokusa grupā, kur mēs runājām ar cilvēkiem, kas būtu tās lietas, kas ir Saeimas darāmās, tur bija arī pasaulē dzīvojošam latvietim dažas idejas pauda, protams, tās netika nobalsotas fiziski. Nu tā tematika ir varbūt arī viena no idejām, bet viena no tā saucamajām problēmām, kas tur iezīmējas un ir apspriežamas, ir kā piesaistīt auditoriju. Tad ir jāķeras pie redakcionālā darba. Ir jāizvirza pēc saviem kritērijiem, kas ir

Vīrietis: tas tā saucamā reemigrācijas plāna pēdiņās sludināšana nākotnē, kas ir tiešām viena no tēmām, ko varētu apspriest.

Vīrietis: Es domāju, ka viņa drīzāk ir jāiepako ekonomiskajā nodarbinātības politikā debatējot. Reemigrācija jau nestrādā, ja nav nodarbinātība. Šīs Saeimas laikā Ekonomikas ministrija jau ir... Vienkārši nesaukt par reemigrāciju, tas kacina, jo tās ir darba vietas vai kā atgriešanās darba spēkam.

Vīrietis: Jo tas tēmu loks, es saprotu, ka ir izbeidzies. Noslēdzas, ja?

Vīrietis: Jā, fokusa grupa bija šajā vasarā, tur bija dažādas profesijas, dažādu pat pasaules daļu Latvijas iedzīvotājiem, ar reliģiskām atšķirībām.

Vīrietis: Vēl par to politologu man ienāca prātā, ka viņa loma drīzāk varētu būt tāda, ka paskatīties, kā tas iet, kaut kādi konkrēti piedāvājumi kopā ar kaut kādiem uzstādījumiem. Jo tur jau arī var būt pretrunas. Tur jau arī ir tas, ka deklarē nacionāli, bet darbojas faktāli, antinacionāli.

Vīrietis: Vai arī …
(Runā kopā.)

Vīrietis: Jo jāvērtē jau ir tas rezultāts, nevis pēc lozungiem.

Vīrietis: Tas katrā ziņā nav grūti izdarāms, jo tie piemēri ir sagatavoti pirms tam, mēs zinām, kuras politiskās partijas nāk uz šo debati, viņu politiskās partijas... uz šo brīdi , un tad, ja tas principiāli neatbilst tās politiskās partijas teiktajam iepriekš, tas ir normāls politisks pretjautājums.

Vīrietis: Varbūt tas ir no populisma, kas galīgi neatbilst uzstādījumam.
(Runā kopā.)

Vīrietis: Sabiedriskā televīzija šito var raidīt.

Vīrietis: Ja mēs dabūjam naudu, tad var raidīt arī sabiedriskajā.

Vīrietis: Viņi ir ar mieru?

Vīrietis: Mēs te runājām ar Ivaru Belti par to, ka bija viens no tādiem nosacījumiem, principā viņš nē neteica. Vairāk bija kritērijs – vai būs garantēta kvalitāte, lai būtu raidījuma vadītājs kvalitatīvs. Tā mūsu valodā runājot. Šos kritērijus mēs izpildām. Principā, ja tāda vajadzība būtu. Protams, ja mēs zinām, ka mēs ar to piesaistīsim auditoriju, bet ar Latvijas Televīziju mēs labprāt sadarbotos. Varbūt ne prime time raidījums, jo viņiem pašiem būtu raidījums, bet teiksim kā papildus iespēja būt tajā satelītā, varbūt tā nebūtu slikta versija. Katrā ziņā Latvijas Televīzija nē neteica. Tad, kad viņi uzzināja, kas tas ir par projektu.

Sieviete: Nē, mēs neesam vienojušies.

Vīrietis: Nav nekāds dokuments.

Vīrietis: To mēs noteikti vērtēšanā varam ņemt vērā.

Vīrietis: Ivars noteikti teiktu, ka ir runāts.
(Nav saklausāms.)

Vīrietis: Nākamais mums ir Ogre.

Sieviete: (Nav saklausāms.) Mēs savā piedāvājumā kā mērķauditoriju... Mēs strādājam šajā segmentā. Raidījumu plānojam veidot kopā ar Latvijas studentu apvienību, tas būs..., ko plānojam pārraidīt no Latvijas mākslas akadēmijas līdz Latvijas Universitātei. Tas ir raidījums, kurā ir arī atgriezeniskā saite. Raidījuma vadītājs ir..., un otrs raidījuma vadītājs ir no Latvijas studentu apvienības. Tas, ko mēs paredzam (nav saklausāms). Cilvēkiem ir iespējams balsot ar iedotajām kartītēm par vienu vai otru partiju. (Nav saklausāms.) Esam arī paskatījušies tās tēmas, kas varētu būt reģionāli. Lauksaimniecība, reģionālā politika, uzņēmējdarbība, ekonomika.

Vīrietis: To mēs redzējām tajā prezentācijā.
(Nav saklausāms.)

Vīrietis: Tad vajag par reģionālajām.

Sieviete: Te ir vizuālais piemērs (nav saklausāms) studijas iekārtojumam (nav saklausāms).
(Nav saklausāms.)

Vīrietis: Kā tur ir ar budžetu kopējo?

Sieviete: Te ir izlietojuma tāme, atbilstoši mūsu nolikumam. Maksas ir kā apliecinājums raidījumam, lai sagatavotu attiecīgi par to naudu, kas ir nolikumā. Kas attiecas par ilgtspēju, tas ir vērtējumā.

Vīrietis: Te ir piedāvājums... reģionālām...

Sieviete: Jā.

Vīrietis: Tas nepalielina izmaksas? Un tas tā labi iekļaujas kopējā?

Sieviete: Telpu noma ir paredzēta tāmē konkrēta raidījuma izmaksās.

Vīrietis: Tā ir ceļojoša studija.

Sieviete: Jā. Svarīgākais ir uzrunāt šos cilvēkus, lai līdzdarbojas, iesaistās diskusijā. Ir raidījuma ietvaros iespēja uzdot savus jautājumus. Protams, tas viss notiek, lai izvairītos no kādām aģitācijām. (Nav saklausāms.)

Vīrietis: Bet tās ir adekvātas izmaksas? Par to tiešām var reāli izbraukt?

Sieviete: Jā.

Vīrietis: Jūs tāmē iekļaujiet raidījuma izmaksas...
(Nav saklausāms.)

Sieviete: (Nav saklausāms.) Lai arī varētu pārraidīt šos raidījumus, lai reklāmas kampaņa...
(Nav saklausāms.)

Sieviete: Mums ir tā kā divi sadarbības partneri, ar ko mēs sadarbojamies. ??? Tie ir reģionālie.

Vīrietis: Man atkal tāds konceptuāls jautājums par to jūsu līdzdarbību. Būtībā jau šeit nav referendums, kur var nobalsot par vai pret, un jums ir tas uzstādījums balsot par vai pret. Jautājums, kā es varu nobalsot, ja man nepatīk Āboltiņa vai kas, es varu nobalsot tikai par Vienotību un izsvītrot Āboltiņu. Vai viņa nav mazliet maldinoša? Tas par vai pret. Jo citādi ir, kad ir referendums.

Sieviete: Mums arī vienā brīdī tā mūsu doma bija, kur tiek diskutēts par konkrētām tēmām, vai es atbalstu šo viedokli un ideju, vai neatbalstu. Mēs izlēmām konkrētas tēmas, par ko tiek diskutēts.

Vīrietis: Kā var nobalsot pret?

Sieviete: Mums ir kartiņas. Tiem cilvēkiem, kas sēž zālē, mēs dodam zaļas un sarkanas.

Vīrietis: Būtībā vari nobalsot pret tikai tad, ja tu balso par to sarakstu. Tas tādā ziņā no pašu vēlēšanu būtības. Ja jūs sakāt raidījumā būs balsošana, tas ir viens, bet it kā jau zemtekstā mēs uztveram, ka tas ir vēlēšanu raidījums, ka mēs tā kā aicinām piedalīties vēlēšanās. Un tad mazliet man tas ir tā maldinoši. Tās ir manas personīgās pārdomas. Kolēģiem varbūt vēl jautājumi? Tiešām nav? Kāpēc man te jūnijs? Jūnijā vispār nav nevienu mēnesi. Tas ir 1.jūlijs. bet tās vietas, teiksim tā, beidzamais jautājums, apmēram ir iezīmēts, kur tās vietas. Tas tomēr tāds konkrēts jautājums.

Sieviete: Pieteikumā. (Nav saklausāms.)

Vīrietis: Nu, jūs minat, ka varētu būt reģionālās augstskolās, nu bet konkrēti Zemgalē, konkrēti tas būs kas?

Sieviete: LLU.

Vīrietis: Vidzemē?

Sieviete: Vidzemes augstskola

Vīrietis: Kurzemē?

Sieviete: Venstpils.

Vīrietis: Ventspils nevis Liepāja.

Sieviete: (Nav saklausāms.)

Vīrietis: Latgalē?

Sieviete: Rēzekne.

Vīrietis: Rīgā?

Sieviete: Vai nu Latvijas Universitāte vai Latvijas Mākslas akadēmija.

Vīrietis: To jūs minējāt. Man jautājumu vairāk nav.

Sieviete: Ir lietas, kas ir jāparedz, lai mēs varētu tīri tehniski nodrošināt.

Vīrietis: Nu tādā ziņā tās iesaistes... ir zināma priekšrocība. (Nav saklausāms.)

Vīrietis: Nu tad tagad mums laikam ir nākamie.

Vīrietis: Jūs laikam uz visām trim sadaļām?

Vīrietis: Jā.

Vīrietis: Šis mums būs ļoti līdzīgs Eiroparlamenta vēlēšanām. Koncepts ir ļoti līdzīgs. it kā mēs gribam kandidēt uz visiem trijiem pasākumiem. Visiem, izņemot premjera amata kandidātiem, mēs piedāvājam divus raidījumus pa 60 minūtēm. Kāpēc pa 60 minūtēm? Tas ir tāpēc, ka ir vairāki kandidāti, lai būtu koncentrētāk. Mēs noteikti nodrošināsim auditorijā klātbūtni. Cilvēki arī varēs uzdot savus interesējošos jautājumus. Raidījuma vadītāji mums būs mūsu pašu personības... un mēs jau pirms tam mēnesi iepriekš izveidosim galviņu, kas kalpos kā pašreklāma. 30 reizes mēs viņu laidīsim, lai lielāku auditoriju piesaistītu. Mēs izbrauksim uz 5 lielākajām Latvijas pilsētām un uzdosim konkrētus jautājumus, kas viņiem varētu būt interesanti. Tādā veidā mēs dabūsim pretī sabiedrības atzinumu. Ja mēs aizbrauksim un pajautāsim konkrētam cilvēkam, kas viņam interesē, mēs parādīsim to video, un pēc tam vienam konkrētam cilvēkam būs jāatbild.

Vīrietis: Rīga, es tā saprotu.

Vīrietis: Pa visām lielākajām. Liepāja, Daugavpils.

Vīrietis: Jo lielo pilsētu asociācijā ir desmit. Tāpēc tā grūti izvēlēties.
J. Liepāja, Daugavpils, Jūrmala, Valmiera. Aptverot visu Latviju.

Vīrietis: Rēzekne varbūt tur arī ir? Tāpēc tā grūti ir izvēlēties piecas varbūt.

Vīrietis: Katra reģiona lielāko.

Vīrietis: Lai būtu pārstāvēti dažādi

Vīrietis: Visi četri Latvijas reģioni.

Vīrietis: Un protams lielie kandidāti.

Vīrietis: Jā. Kā jau es teicu, mēs izvēlēsimies... (Nav saklausāms.)

Vīrietis: Uz raidījumu varēs ņemt 15 savus atbalstītājus, kas varēs arī izteikt savu viedokli, pajautāt kādu jautājumu. Papildus raidījumu skatītājiem būs iespēja izteikt savu viedokli sociālajos tīklos, ies apakšējā rindā. (nav saklausāms) Raidījumi būs tiešraides. Katram šim raidījumam būs trīs atkārtojumi 24 stundu laikā. Tāpat, kā bija Eiropas parlamenta. Mūs varēs vērot tiešraidē Rīga TV mājas lapā, un mēs aktīvi darbosimies gan Facebook, gan Twitter, kur arī iesaistīsies cilvēki. Arī izziņosim, kur mūs var redzēt. Pēc tam mēs nodosim šo raidījumu izvērtēt ekspertiem, kā, piemēram, Guntai Līdakai vai Rolandam Tjarvem, vai Andai Rožkalnei, un pēc tam, ja jums būs nepieciešams, mēs to pašu iesniegsim jums. Tiek plānots veidot raidījuma galviņu, kas ies kā pašreklāma (nav saklausāms) Kanāla Rīga TV auditorija pārsvarā ir rīdzinieki, vēlēšanas ir valsts notikums, tādēļ mēs vēlamies aptvert visu Latviju. Re kur ir rakstīts – raidījumu reģioni – Valmiera, Liepāja, Daugavpils, Jelgava, kā arī Rīga. Raidījumu garums reģionos būs 60 minūtes, Rīgā būs 120 minūtes. Raidījuma laiks drīzāk tiek dubultots, jo studijā nespēj uzņemt tik daudz viesus. Mēs paši pārklāsim Rīgas reģionu, sadarbībā ar REN TV pārējos apgabalus. Raidījuma tapšanas laikā radās ideja veidot izbraukumus, kā jau es minēju, katram studijas viesim būs viena minūte laika, lai atbildētu uz jautājumu. Pēc atbildēm uz jautājumiem diskusijas dalībnieki tiks aicināti diskutēt par citiem jautājumiem. Pēc tam katru atbildi varēs papildināt ar repliku vai pretjautājumu. Mēs arī vēlamies pretendēt uz krievvalodīgo auditoriju, tur principā arī paliek viens un tas pats. Bet te mums būs raidījuma vadītājs ???

Vīrietis: Viņam ir kaut kāda televīzijas pieredze?

Vīrietis: Es nepateikšu kurā, bet viņš ir gatavs un uzņēmies. Žurnālistikas pieredze ir.
(Nav saklausāms.)

Vīrietis: Jā, raidījums tiešraidē būs krievu valodā, bet atkārtojumam būs dublējums.

Sieviete: Bet kā tā sadarbība ar REN TV?

Vīrietis: Viņi pa reģioniem, mēs paņemam Rīgu.

Sieviete: Kā tā redakcionālā sadarbība? Redakcionālā sadarbība? Vai viņi taisīs kā patstāvīga vienība?

Vīrietis: Viņi taisa līdzīgi mūsu formāts.

Vīrietis: Viņiem jau pašiem ir piedāvājums.

Vīrietis: Mēs ar viņiem esam runājuši, viņi ir apliecinājuši, ka varētu veidot kopā.
(Nav saklausāms.)

Vīrietis: Tie visi reģioni kaut kā jānodrošina, mēs tā kā to studiju, kur jau mums principā viss ir gatavs, lielā mērā varam atrisināt visas tās problēmas telpu meklēšanu un daudzējādām lietām, atdot to reģionu, kur mēs strādājam. (Nav saklausāms.) Tā ir tā mūsu sadarbības zona. Jo visa dzīvā studija, visas studijas kameras viss ir. (Nav saklausāms.)

Vīrietis: Bet viņi tad uz vietām? Tajos vēlēšanu apgabalos diskusijas rīkos?

Vīrietis: Tā.

Vīrietis: Tā it kā.
(Nav saklausāms.)

Sieviete: Vienošanās protokols. 5.4.3 pēdējā sadaļā.

Vīrietis: Mēs esam parakstījuši vienošanos.

Vīrietis: Nodomu protokols.

Vīrietis: Būtībā tas ir labākais sadarbība veids. (Nav saklausāms.)

Vīrietis: Tad viņi apņemas, ka viņi tur no vietām? Tad attiecīgi te ir minēts pilsētas Liepāja, Valmiera, Daugavpils, Jelgava, ja? Interesanti.
(Nav saklausāms.)

Vīrietis: Ja nav jautājumi, tad normāli.

Vīrietis: Principā ir tā, ka visi ir iepazinušies ar pieteikumu, nevajag atkārtoties.

Vīrietis: Tātad jūs uz to vienu sadaļu.

Vīrietis: Protams.

Vīrietis: Debates krievu valodā.

Vīrietis: Vadītāja Natālija Vasiļjeva, ja?

Vīrietis: Jā. Varbūt vēl kāds piemērotāks.

Vīrietis: Politologs vēl. Žurnālisti. Ā, jā, te ir runa par ziņu dienesta žurnālistu. Ā, tas ir cilvēks, kas mani intervēja. Ļoti operatīvi.
(Nav saklausāms.)

Vīrietis: Plānots raidījums reģionos 28.septembrī, ierakstu veikt 27., un bez nekādas montāžas. Ar titriem latviešu valodā.
(Nav saklausāms.)

Sieviete: Un kā jūs redzat, ja tīri cilvēciski nevar izteikties krieviski? Kādā valodā. (Nav saklausāms.)

Vīrietis: Nu, grūti pateikt.

Sieviete: Tur paspēj ielikt to tulkojumu?

Vīrietis: Es domāju, ka jā. Būtībā paliek pie tā, ka ir ierobežots laiks. Pieci kandidāti tas ir maksimums. Plānots ir valdošo partiju pārstāvji.. Vienīgi no Nacionālās apvienības pretenzijas būtu krievu valodā.

Vīrietis: Junkera kungs, kas nekandidēja tieši, bet viņš ir... kandidāts, ja?

Vīrietis: Ir grūti to paredzēt.

Vīrietis: Starp citu to Junkeram pārmeta Zīle, bet pats dara tieši tāpat. Ja kas. Interesanti. Nepiedalās vēlēšanās, bet ir Ministru prezidenta kandidāts.

Vīrietis: Junkers bija vairākas reizes ievēlēts.

Sieviete: Es skaitu, ka vairāk nekā stundu sanāk.

Vīrietis: (Nav saklausāms.) Mēs neko negriezīsim.

Vīrietis: Bet tādu lietu kā sinhrono tulkošanu jūs neesat paredzējuši?

Vīrietis: Nē.

Vīrietis: Tas būtu tiešraides raidījums.

Vīrietis: Nē, tas būs ieraksts. Mēs nodrošināsim ar titriem.

Vīrietis: Kā jūs redakcionāli nodrošināsiet, lai šis raidījums tiešām tiek veidots atbilstoši sabiedriskajam pasūtījumam?

Vīrietis: Praktiski tur ir raidījumam četri bloki, ja būtu intervija viens pret viens, tad varētu kaut ko pārmest, labi jautājumi, sliktāki jautājumi, neērti, bet tomēr visi kopā.
(Nav saklausāms.)

Vīrietis: Objektivitāte ir nodrošināta.

Sieviete: Tikai pieci dalībnieki, kā jūs domājat jaunajām partijām nodrošināt iespēju?

Vīrietis: Jā, bet formāts ir... (Nav saklausāms.)

Sieviete: Ne visas.

Vīrietis: Pašreiz pēc reitingiem ir četri kandidāti, varam piekto pielikt klāt, kas tuvāk to 5% barjerai. Protams, tām partijām, kas 0,0%.

Vīrietis: Stundu tikai runā, nekāds filmējamais materiāls nebūs, ja?

Vīrietis: Kā jūs domājat?

Vīrietis: Ārpus studijas.

Vīrietis: Ārpus studijas vēl konceptuāli nav nolemts. Varbūt politologam mums uz vietas būs jautājums, iespējams, ka tiks video sagatavots kāds jautājums uz lielā ekrāna parādīs, lai kandidāti var atbildēt. Tas ir nedēļu pirms vēlēšanām svētdien.

Sieviete: (Nav saklausāms.) Ļoti lakoniski, viena ailīte.

Vīrietis: Tas ir visplānākais pieteikums.

Sieviete: Tāmē viens raidījums.
(Nav saklausāms.)

Vīrietis: Priekšdarbi jau ir veikti, gan par studiju, gan dekorācijām. Meklējam lētākos variantus.
(Nav saklausāms.)

Vīrietis: Bet vizuāli kā tas varētu izskatīties tiešām varētu apskatīties.
(Nav saklausāms.)

Vīrietis: Te es gribētu saprast, kādā veidā tad parādās tas, priekšā sēž divi vadītāji, un te minēti ir, ka raidījumā plānots uzaicināt piedalīties Latvijas vadošos politologus. Vai viņi iznāks kaut kur no aizkulisēm, vai kā?

Vīrietis: Principā ir divi varianti – vai nu viņi uz vietas būs, vai arī ierakstīs.

Vīrietis: Jo šeit uz vietas viņiem it kā nav vietas. (Smejas.) Kaut kur no malas ienāk. Tas varētu būt variants. Un viņu loma tad būtu kāda tiem politologiem? Kāda veida jautājumus viņiem uzdotu?

Vīrietis: Gribas teikt, kas ienāktu prātā (smejas)

Vīrietis: Kur tad viņu pienesums? Jo ir jau divi raidījuma vadītāji, kas būs tas...

Vīrietis: Vairāk kā moderatori. Aktuāls jautājums, pienesums.

Vīrietis: Pretējā blokā viņi tādi, iznāk, un sāk uzdot jautājumus. Labie izmeklētie un tad sliktie.

Vīrietis: Kaut gan nē, tas pats pirmais bloks arī ar jautājumiem, no arhīva, ko kandidāts teicis pirms diviem, trim gadiem, un, ja partijas programmās ierakstīts kaut kas cits. Nedomāju, ka tas būs ērts jautājums. Otrais bloks arī, mēs jau pusgadu strādājam ar SKDS, regulāri sabiedrības aptaujas. Interesanti, ka tagad nāk ārā, ka viena partija saka vienu lietu, savukārt potenciālais vēlētājs saka pavisam pretējo. (Nav saklausāms.)

Vīrietis: Laikam tad ir visi jautājumi izsmelti. Man vienīgi tāds vēl ceļamaizei, bet tas pa citu tēmu. Kādreiz... kungs gribēja tikties pirms vēlēšanām, es domāju, varbūt ir pienācis tas brīdis
(Smejas.)

Vīrietis: Nē nu bija tāds, nāca tā ziņa, un es toreiz teicu, ka mums tur ir tiesas process, kas tur ir un tamlīdzīgi Tagad es domāju, ka tiešām ir sakrājušies jautājumi, kurus varētu pārrunāt mierīgi šeit padomes telpās, arī pieaicinot kolēģus un tā. Es tieši domāju par tām administratīvajām lietām. Konkrēti par raidījumu Zeme, ja nav noslēpums. Bet tas kaut kur sākot ar septembra pirmo nedēļu. Vienkārši saprast, kā jūs paši vērtējat to situāciju. Te krājas administratīvie pārkāpumi tieši konkrētajā raidījumā. To mums gribas tad redzēt. Labi, paldies. Tad jāpāriet uz vērtēšanu.

Vīrietis: Šodien starp citu ir ļoti labs raksts IR. Un ne velti... nepiemin, tikai 3% Krievijas vēlētāju uzskata, ka to lidmašīnu ir nogāzuši teroristi. Tikai 3%. Lielākā daļa, ka ukraiņi to ir paši izdarījuši.
(Visi runā kopā.)

Sieviete: Tīri no tāda... viedokļa. Man liekas, ka šitas ir tas gadījums, kad tēmu piedāvājums neatbilst. Mēs nevaram iedot, tas ir pilnīgi skaidrs, jo viņiem ir tikai trīs raidījumi. Tas viens raidījums es tā arī nesapratu, ar ko atšķirsies, tās premjerministru debates no reģionālajām, vārdu sakot viņi neatbilst tam mērķim. Savukārt... RE TV piedāvājums man šķiet interesants, tieši uz reģionālajām. Man būtu piedāvājums tāds – es dotu līderu debati, premjerministru debati dotu LNT, bet reģionālās debates es dotu RE TV, tur tās sadarbības iespējas.

Vīrietis: Un krievu?

Sieviete: Un krievu man bija variants tāds, ka dot reģionālajām, vai tomēr tam TV5. Man liekas, tam piedāvājumam tomēr ir ļoti lielas iespējas Pirmajam Baltijas kanālam.
(Nav saklausāms.)

Sieviete: Nav saprotams, no kurienes viņi sūtīs. Man šķiet, ka viņiem tas piedāvājums bija tās, ka mēs esam PBK un viņiem tā kā vajadzētu mums dot, un tā.

Vīrietis: Bet viņiem tomēr ir liela auditorija.
(Nav saklausāms.)

Sieviete: Nē, nu tas ir mans viedoklis.

Vīrietis: Ja mēs gribam sasniegt auditoriju, kas ir raidījumi, kas norezonē, tad LNT premjeru debate norezonē. (Nav saklausāms.) Nu, ja šito var turēt zem lupas slēdzot līgumu un vēl visu kaut ko ietvert un PBK, tad...

Vīrietis: Es arī domāju, nu vēl vienīgi, ka Vidzemes televīzijas sakarā, tas, ka viņi visas tās apgabalu debates grib Rīgā rīkot, tas man tā mazliet mulsina.

Sieviete: Bet būtībā nav lieli varianti. Mums arī, piešķirot to naudu, noslēdzot reģionus, mums nav tā izvēle (nav saklausāms) Ogres piedāvājums man šķita apspriešanas vērts. Vienīgais izstrādāts

Vīrietis: Tā uzbūve tam forumam, jo visur viņi nedabūs to forumu, tā foruma ideja..

Vīrietis: Tas ir jāatrunā, ka viņiem ir tā kapacitāte, kas ir tāda reģionālā televīzija, viņa tiek izmantota maksimāli. Tas tur pietrūka.

Vīrietis: Tas arī tur pietrūkst.

Vīrietis: Kādā veidā izmanto to reģionālo televīziju kapacitāti?

Vīrietis: Žurnālisti kaut vai atbrauc uzdot jautājumus.

Vīrietis: Ja tā ir tā kapacitāte, tad jā, bet citādā veidā – nē.

Vīrietis: Nu divas reizes mēs nevaram braukt uz reģioniem, no otras puses viņi parakstīja nodomu protokolu, ka viņi ir gatavi no Liepājas, no Jelgavas, no kurienes tur. Tajā pašā laikā. Nu bet tad bez foruma uzbūves laikam.

Vīrietis: Tad jau forums arī neder.

Vīrietis: Nu bet viņi pieļāva iespēju, ka viņi var nodrošināt visās četrās vietās ar tiem nodomu protokoliem. Man arī kā skatītājam ir viena sajūta, kad debates notiek Daugavpilī, Rēzeknē, reāli tajā vēlēšanu apgabalā, vai arī es skatos Rīgā notiek Latgales debates.

Vīrietis: (Nav saklausāms.)

Vīrietis: Nu kā tad, viņš bija Briseles korespondents,

Vīrietis: (Nav saklausāms.)

Vīrietis: Var jau viņš vadīt, viņš nevar izrunāties.

Vīrietis: Nu kā tad tu vari?

Sieviete: Tā ir.

Vīrietis: Bet tur ir atkal argumenti. (Nav saklausāms.) Kā tur ir īsti juridiski.

Vīrietis: Tāpēc jau es prasīju, vai mēs varam?

Sieviete: Vai mēs vispār varam celt?
(Runā kopā.)

Vīrietis: Bet juridiski, man liekas, ja mums ir zināmi tie parādi, tad nav nekādas problēmas.

Vīrietis: Viņi jau apliecināja, ka viņiem nav parādu.

Sieviete: Tikai nodokļu parāds.

Vīrietis: Tur nav par jebkuriem.

Vīrietis: Man drīzāk cits jautājums. Cik ir tomēr izdevīgi ar to nodomu protokolu lai viņi taisa tomēr ārpus Rīgas tās četras debates.

Vīrietis: Bet nevar amfiteātri uzbūvēt katrā vietā no jauna.

Vīrietis: Visās vietās nemaz amfiteātris nav. Tad ir jāiet kaut kur nezin kur.

Vīrietis: Nu bet kā – viss tas PTS ir jāaizstiepj uz turieni.
(Runā kopā.)

Sieviete: Atkal būs viesnīcas, komandējuma naudas.

Sieviete: Tāpēc tā starpība ir tik liela.

Vīrietis: Tur jau tāpat reģionālie tiek maksimāli. Tur ir video, žurnālisti reģionālie.

Vīrietis: ja šis būs jāstiprina, mēs nevaram pēc mūsu nolikuma ietvert līgumā visādus nosacījumus?

Vīrietis: Reģionalizējiet.

Sieviete: Nē, nu to, ka viņi var piecus raidījumus piedāvāt, mēs nevaram, tur ir citas izmaksas.

Vīrietis: Nē, nu to nē, bet vienkārši

Sieviete: Vienošanās, mēs varam vienoties. (Nav saklausāms.)

Vīrietis: Nu mēs te runājam, ka maksimāli tas vadītājs topošais teica , ka tur iesaistīt vēlēšanu žūrijas, reģionālās televīzijas. To jau viņi ir paredzējuši.

Sieviete: Ir lielas iespējas, ja viņi vinnē, ņemot vērā, ka tas būtu pirmais konkurss tās priekšvēlēšanu debates, tad viņi tiešām gribēs sadarboties un mēs varam daudz ko izrunāt. Tas, ko piedāvā, ir tikai konkurss.

Vīrietis: Un tas, ka viņiem tā pretenzija, tas diezgan loģiski, viņi pārstāv tos četrus apgabalus, kas ir ārpus Rīgas, reģionu televīzija. Un reģionu televīzijā cilvēki meklē debates, kas ir tajos četros apgabalos. Tur arī loģika tādā ziņā, kaut arī tas notiek Rīgā. Nu es piekrītu, tas ir Baltijas Pirmais kanāls. Man jau arī tā nagi niez ļaut viņiem parādīt sevi. Varbūt ļaut viņiem sasniegt lielāku auditoriju.

Sieviete: Nu šis laikam ir tas gadījums. (Nav saklausāms.)

Vīrietis: Ņemot vērā…

Vīrietis: Bet to jāieprotokolē. Kādam ir jābūt, kurš regulāri. (Nav saklausāms.)

Vīrietis: Viens ir raidījuma laiks. Ne jau mēs regulāri viņus skatīsimies. Mēs noteikti tagad skatīsimies.
(Nav saklausāms.)

Vīrietis: Jautājums, kā šito var nodrošināt. It kā tas, jo viņi te ir ierakstījuši, nu tas ir tāds diezgan līdzsvarots. Ir svarīgi dabūt tie politologi.

Vīrietis: Fiziski tur nauda jāmaksā trīs raidījumi?

Sieviete: Daļēji.

Sieviete: Politologi uzdos jautājumus, politologi jau tā ir par daudz visur kur, kāpēc nav šīs konkrētās nozares, kāpēc nav kaut vai universitātes pasniedzēji, tomēr liekas tuvāki dzīvei. Politologi, ko viņi visu laiku runās katru otro vakaru televīzijās.
(Nav saklausāms.)

Sieviete: Ir variants tāds, tomēr var jau naudu viņiem nedot, bet sadalīt pārējiem. Viņiem var nedot.

Sieviete: Es domāju, LNT ir lielāka summa. Tas ir jāsamazina. Jāgriež nost.

Vīrietis: Es domāju, ka tas nebūtu tomēr pareizi, ja mēs tagad esam saņēmuši divus, pat vairāk pieteikumus krievu valodā.

Vīrietis: Tur jau ir trīs lapiņas, tur nekas nav pateikts.
(Runā kopā.)

Vīrietis: Apšaubīt, ka viņi var uztaisīt raidījumu, tomēr nav pamata.

Sieviete: Viņi varēja pacensties uzrakstīt koncepciju. Tomēr ierasties ar trim lapiņām uz prezentāciju bez nekā.

Vīrietis: Nu te ir tā koncepcija par četriem blokiem, te viņa ir skaidrāka nekā vienam otram.

Sieviete: Bet es nezinu, cik garš ir tas raidījums.

Vīrietis: Ir, ir, stunda.

Sieviete: Viņš teica – cik garš būs, tik rādīs.
(Runā kopā.)

Sieviete: Es prasīju, vai tā ir stunda vai pusotra, viņš teica, cik būs, tik rādīs.

Sieviete: LNT jau arī nebija pārāk sagatavojusies.

Vīrietis: Nu nav labas koncepcijas krievvalodīgajiem.

Vīrietis: Man jau liekas, ka viņi…

Vīrietis: Ja viņi turēs to kontroli, tad tiešām uztaisīs ļoti labi.
(Nav saklausāms.)

Vīrietis: Daži no jautājumiem ir tādi, ko latvietis nemaz neuzdos. Nosauciet jūs kļūdas politikā, kuras nekad vairs neatkārtosiet.

Sieviete: Kāpēc man ir vajadzīga (nav saklausāms), Man tas liekas dīvaini.

Vīrietis: Ir jau arī, tāpat kā latvieši Anglijā.

Sieviete: Te jau prasa, kādas ir viņiem intereses Anglijā.

Vīrietis: Vai Amerikā.

Sieviete: Būtība ir tā, ka man nesen beidzās tiesas lieta, viņa beidzās man par labu, bet nu. Tiesas lieta…

Vīrietis: Kā attīstās tas TV5? Tur man liekas nekas dižs neattīstās.

Sieviete: Reitings viņiem ir piecas reizes lielāks nekā TV7.

Vīrietis: LTV7. Jo tā ir arī opcija, tomēr. Tikai viņiem viss tur ir arī cik tur reizes mazāks nekā Pirmajam Baltijas kanālam. Arī fakts, ne?

Sieviete: Nē, nu ja mums ir jāceļ Pirmā Baltijas kanāla kapacitāte. Viņiem jau nebūs nekādu problēmu taisīt, tāpat kā LNT. Nūja ar diviem galiem.

Vīrietis: LTV7 arī taču taisīs kaut ko, vai ne? Teorētiski jau mēs varētu atbalstīt to, kur tas bija, kopā ar LNT, TV5. Kāds var varbūt atgādināt kas viņiem tur bija. Tur bija tas, ka viss savā studijā. Es tagad atceros. Viņi savā studijā, tur intervēs. No vienas puses tā kā jāizvēlas

Sieviete: Bet tie politologi man tomēr traucē. Viņi tomēr risinās kaut kādu savu politisko slodzi

Vīrietis: Bet kā mēs pamatosim? Ar tad viņš ir tik labāks par to Pirmā Baltijas kanāla piedāvājumu? Tāds jautājums.

Vīrietis: Līderu debates LNT un 5 raidījumi RE TV, ja?

Sieviete: Bet LNT prasa lielāku summu.

Vīrietis: Pieci, jo ir trīs apgabali. Seši raidījumi mums ir bez krieviem.

Vīrietis: Tā arī bija.
(Runā kopā.)

Sieviete: Bet tas ir tas, ka neatbilst kvalitāte. Mēs to summu varam pārdalīt, ja nav kvalitatīvu piedāvājumu .
(Runā kopā.)

V
Aplūkot arhīvā:
Komentāri
Nav neviena komentāra.
Pievienot komentāru
Vajadzēs gan ielogoties lai komentētu.
Vērtējums
Rating is available to Members only.
Please Login or Register to vote.

Nav neviens izteicis vērtējumu.
Jaunākie komentāri
· On 11 February 2016,...
· Es arī pabrīnijos ...
· Bites internets gan ...
· I've dabbled in HD R...
· [url]https://www.fre...
· [url]https://www.fre...
· [url]https://www.fre...
· Žēl, protams, ka M...
· To padomes darbības...
· Bite jau pagaišgad ...
Meklētājs
Ko meklēsi:
©
Lietotāji Onlainā
· Viesi Onlainā: 2

· Lietotāji Onlainā: 0

· Kopā reģistrējušies: 318
· Jaunākais lietotājs: Misters88
Ielogoties
Lietotājs

ParoleNeesi vel lietotājs?
Spied šeit lai reģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Jaunākie Foto Komentāri
Bullet icon Nav ne jausmas. Varēt...
Bullet icon HF dipoliņš arī uzk...
Bullet icon Pateicos, Vladimir! 73!
Bullet icon Maksimālais starojums...
Bullet icon Sirsnīgs paldies! Var...
Jaunākās bildes
Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas ...

Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas ...

Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas ...

HAM 6M Tenerife
HAM 6M Tenerife

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Statistika
Links uz mūsu baneri
HTML kods uz freefm.lv mājas lapu.

Free FM