Free FM banner
4 Jūlijs 2026
Saules Aktivitāte
Saules Aktivitāte
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju ceļvedis
Legacy SAT - Ieskats satelītu televizijas vēsturē
IBM Kolekcija - Projekts kurā tiek tīrīta un restaurēta IBM ražotāja tehnika.
Aktuāls Jautājums
Kādu interneta radio izvēlaties klausīties ikdienā?

LV vietējo radio piedāvāto

Ārzemju radio piedāvāto

Neklausos interneta radio

Šodienas jubilāri:
Šodienas jubilāri GE-DX
Čats
You must login to post a message.

27/11/2023 02:08
Paldies.

26/11/2023 20:38
Prozīt Princ. Cool

10/05/2023 23:09
Yahoo Hip Hip , Urā!

05/03/2023 03:02
Pateicos! Galvenais, ka nozarē viss joprojām notiek. Tie, kam jābūt īstajos brīžos pie uztvērējiem, tur arī ir! 73!

04/03/2023 23:53
Turpinot tradīciju, Roland sumināts. 73

28/11/2022 11:07
Paldies 73

27/11/2022 01:01
Normāls čatiņš... Normund, apsveicu un 73!

05/03/2021 00:39
Paldies! Lieliska DX dāvana 50. dzimšanas dienā bija aizpagājušās nakts profilakse Zaķusalā! 73!

04/03/2021 20:19
Roland, Sumināts! Lai intresanti DX!

27/11/2020 13:57
Paldies, Roland!

NEPLP soda LR par rupjiem izteicieniem radio ēterā

NEPLP ziņasNacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 30. jūlija sēdē vienbalsīgi pieņēma lēmumu sodīt VSIA ´Latvijas Radio¡ (LR), uzliekot administratīvo sodu – naudas sodu 8000 eiro apmērā par rupju un nepieklājīgu izteicienu izplatīšanu programmas ´Latvijas Radio 5 – Pieci.lv¡ raidījumu ´Pilnīgs Vakars¡ rubrikā ´Pieliec punktu¡. Pārbaudot raidījuma ´Pilnīgs Vakars¡ 2015. gada 14., 21. un 28. aprīļa, 5., 12., 19. un 26. maija, 2., un 9. jūnija ierakstus, NEPLP konstatēja, ka raidījumu ´Pilnīgs vakars¡ rubrikā ´Pieliec Punktu¡, izplatīti rupji un nepieklājīgi izteicieni.

NEPLP konstatē, ka minētajos radio raidījumos ir pārkāpta Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 66.panta otrā daļu, un ir izdarīts Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.5 panta piektajā daļā paredzētais administratīvais pārkāpums. LR savos paskaidrojumos nenoliedz NEPLP sākotnēji konstatēto raidījumu saturu un to, ka raidījuma ´Pilnīgs Vakars¡ rubrikā ´Pieliec punktu¡ izplatīti rupji un nepieklājīgi izteicieni.

LR savos paskaidrojumos izdarījusi šādus secinājumus:
  • Ņemot vērā raidījuma ´Pilnīgs Vakars¡ definēto mērķi, auditorijas vecuma spektru, arī Latvijas Radio 5 rubrikas definētos noteikumus un pašas rubrikas jēgu, rubrika izveidota pietiekamā mērā nenodrošinot satura kvalitātes prasības.

  • Pirms rubrikas izskanējušo brīdinājumu nevar uzskatīt par pietiekamu un pamatotu darbību, lai nodrošinātu LR kā medija atbildīgu rīcību.

  • LR norāda, ka turpmāk raidījumu veidošanā notiks sevišķa kvalitātes prasību izvērtēšana, piemēram, papildinot iekšējos normatīvos aktus ar noteikumiem par necenzētas un aizvainojošas leksikas lietojumu, jaunu raidījumu un rubriku apstiprināšanas kārtību, kā arī stiprinot satura kvalitātes uzraudzības mehānismus un uzlabojot programmu vadību.

NEPLP priekšsēdētājs 25.jūnijā pieņēma lēmumu uzsākt lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā par iespējamo Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.5 panta piektajā daļā paredzētā administratīvā pārkāpuma izdarīšanu. Pārbaude uzsākta pamatojoties uz NEPLP 25.jūnija atzinumu, kurā secināts, ka sabiedriskā medija raidījumos izplatot rupjus un nepieklājīgus izteicienus, iespējams, tiek pārkāpti Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 66.panta otrajā daļā sabiedriskajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem noteiktie programmu veidošanas principi.

Atsaucoties uz Valsts valodas aģentūras pausto, NEPLP secina, ka nenormēta valoda, tai skaitā rupji un nepieklājīgi izteicieni pēc sava rakstura un būtības nav savienojami ar LR Rīcības kodeksā iekļauto prasību izklaides raidījumos ievērot vispārpieņemtas pieklājības normas, jo šādus izteicienus (lamu vārdus) lieto, lai savu neapmierinātību, sašutumu izteiktu rupjā, nepieklājīgā veidā vai lai kādu apvainotu, nozākātu vai šādu vārdu lietojums nav pieņemams māņticības, aizspriedumu vai pieklājības normu dēļ.

Vērtējot šo jautājumu, NEPLP ņēma vērā arī LR rīcības kodeksu, kas nosaka, ka radio ēterā nav pieļaujama žargona, vulgāru un rupju izteicienu lietošana.

AVOTS: www.neplpadome.lv
Aplūkot arhīvā:
Komentāri
Nav neviena komentāra.
Pievienot komentāru
Vajadzēs gan ielogoties lai komentētu.
Vērtējums
Rating is available to Members only.
Please Login or Register to vote.

Nav neviens izteicis vērtējumu.
Jaunākie komentāri
· Komentēšu šo vien...
· Gan jau kāds to pro...
· NEPLP vadītaja reak...
· https://anrijs.lv/me...
· Rolands Strautmalis,...
· Viktorīna. Pavisa...
· Ja kādam no jums fo...
· Tad sanāk ka pārē...
· Visām septiņām ir...
· Vai ir kādas izmai...
Meklētājs
Ko meklēsi:
©
Lietotāji Onlainā
· Viesi Onlainā: 9

· Lietotāji Onlainā: 0

· Kopā reģistrējušies: 320
· Jaunākais lietotājs: Igo
Ielogoties
Lietotājs

Parole



Neesi vel lietotājs?
Spied šeit lai reģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Jaunākie Foto Komentāri
Bullet icon Rolands Strautmalis, g...
Bullet icon Viktorīna. Pavisam ...
Bullet icon Ja kādam no jums foru...
Bullet icon Tad sanāk ka pārēj...
Bullet icon Visām septiņām ir u...
Jaunākās bildes
Amatieru retranslators DMR sakariem.
Amatieru retranslato...

DMR retranslators
DMR retranslators

DMR retranslatora un Meshcore antenas.
DMR retranslatora un...

Zilākalna tornis.
Zilākalna tornis.

LVRTC Valmiera
LVRTC Valmiera

TV, Radio retranslācijas auto
TV, Radio retranslā...

RDS "Inovonics 701"
RDS "Inovonics 701"

RDS "Inovonics 701"
RDS "Inovonics 701"

RDS "Inovonics 701"
RDS "Inovonics 701"

LX90RTL_1
LX90RTL_1

Links uz mūsu baneri
HTML kods uz freefm.lv mājas lapu.

Free FM