April 20 2021 22:30:38
Saules Aktivitāte
Saules Aktivitāte
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju ceļvedis
Legacy SAT - Ieskats satelītu televizijas vēsturē
IBM Kolekcija - Projekts kurā tiek tīrīta un restaurēta IBM ražotāja tehnika.
YL2CP Web site
Aktuāls Jautājums
Vai Covid-19 karantīnas laikā ir mainijušies jūsu radio klausīšanās paradumi?

Jā, klausos radio biežāk

Jā, vispār vairs neklausos

Nē, viss kā agrāk

Kas ir Covid-19 un kas ir radio?

Šodienas jubilāri:
Šodien nav jubilāru
Čats
Vajadzēs gan ielogoties lai čatotu.

04-03-2021 23:39
Paldies! Lieliska DX dāvana 50. dzimšanas dienā bija aizpagājušās nakts profilakse Zaķusalā! 73!

04-03-2021 19:19
Roland, Sumināts! Lai intresanti DX!

27-11-2020 12:57
Paldies, Roland!

26-11-2020 02:37
Normund, apsveicu dzimšanas dienā! 73!

26-11-2018 13:42
Paldies! Wink

26-11-2018 09:36
Daudz laimes dzimšanas dienā Princ_ Smile

04-03-2018 23:52
Paldies! Godam tika atzīmēts - pagājušo nakti līdz vienpadsmitiem šodien dienā pavadīju pie uztvērēja, "neatejot no kases". 73!

04-03-2018 10:35
Rolands Strautmalis - Sveicu!

26-11-2017 23:39
Paldies Wink

26-11-2017 21:43
princ_fm, apsveicu Tavā dienā! 73!

Roķe neplāno apstrīdēt atcelšanu no Latvijas Radio valdes
Latvijas RadioBijusī Latvijas Radio (LR) valdes locekle Sigita Roķe pagaidām neplāno pārsūdzēt Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumu atcelt viņu no amata.

Roķe sacīja, ka patlaban viņa par to nav domājusi, jo ir svarīgi izpētīt situāciju saistībā ar NEPLP lēmumu.

Vienlaikus Roķe uzsvēra, ka no padomes puses viņas virzienā raidīti trīs pārmetumi, uz kuru pamata nolemts atlaist viņu no LR valdes locekles amata programmas attīstības jautājumus, un kurus viņa pilnībā noliedz.

Tostarp viens no tiem ir LR satura pārdošana, kas, viņasprāt, nav patiess pārmetums, jo LR ar sadarbības partneriem darbojies atbilstoši likumam - ar sadarbības partneriem noslēgtās vienošanās atbilst ierastajai sponsorēšanas līgumu praksei, proti, tajos ir atsauces, kurās norādīts, ka sponsori nevar ietekmēt LR saturu.

Otrs arguments, kas, pēc Roķes teiktā, ir dīvains, bija netaisnīga LR darbinieku atalgojuma sadale, jo LR darbiniekiem netika izmaksātas piemaksas par nepadarītiem darbiem, bet gan par paveikto. Turklāt katrai naudas summai klāt pievienots skaidrojums un uzskaitīti darbi, par ko tā maksāta, sacīja bijusī LR valdes locekle. Viņas ieskatā šāds apgalvojums izriet no NEPLP nevēlēšanās iedziļināties LR darbinieku atalgojuma jautājumā, jo LR varēja izskaidrot un uzrādīt dokumentus par katru iztērēto centu, kas tiek uzskaitīti un reģistrēti pēc noteiktiem izcenojumiem.

Savukārt trešais arguments, kuru Roķe uzskata par neadekvātu, ir LR multimediju studijas nenodošana ekspluatācijā. NEPLP apgalvo, ka tai pēdējo triju gadu laikā iztērēti 200 000 eiro, tomēr to LR vēl joprojām nav pabeidzis. Tomēr Roķe skaidroja, ka padome par multimediju studijas izveides darba gaitu tiek regulāri informēta un tai ir labi zināms, kādā attīstības stadijā tā ir. Viņa uzsvēra, ka LR multimediju studija viņas pārziņā ir bijusi tikai pēdējā pusgada laikā, kurā viņa strādājusi pie studijas būvniecības, ugunsdrošības un citu lietu sakārtošanas, kā arī to atbilstības attiecīgajiem normatīviem.

Bijusī LR valdes locekle uzsvēra, ka iepriekšminētie NEPLP argumenti ir mēģinājums viņu diskreditēt. Viņa skaidroja, ka NEPLP pārmetumi ir "pievilkti aiz astes", jo padome katru gadu tiek informēta par LR finanšu situāciju, iesniedzot tai budžeta atskaites par katru aizvadīto mēnesi un ceturksni. Roķe minēja, ka padomes argumenti varētu būt vai nu kompetences trūkums izlasīt iesniegtos dokumentus, vai arī mēģinājums izrēķināties ar LR.

Viņa arī uzsvēra, ka iepriekšminēto argumentu dēļ varētu lemt par iespēju apstrīdēt NEPLP lēmumu atcelt viņu no LR valdes locekles amata. Tomēr Roķe šo ideju nav apsvērusi, jo NEPLP lēmumu pieņēmusi tikai ceturtdien, 28.septembrī, un pa šo laiku viņai nav vēl bijis laiks pārrunāt šo jautājumu ar juristiem.

Jau ziņots, ka NEPLP ceturtdien, 28.septembrī, nolēma izteikt neuzticību Roķei. Konkursu uz Roķes ieņemto LR valdes locekļa amatu programmu attīstības jautājumus plānots izsludināt tuvāko divu nedēļu laikā.

NEPLP loceklis Ivars Āboliņš žurnālistiem norādīja, ka Roķes darbība LR valdes locekles amatā ir radījusi padomei šaubas par to, vai viņa spēj saglabāt NEPLPLR kapitāla daļu turētāja uzticību valdes locekļa amata pienācīgai pildīšanai atbilstoši LR valdes nolikumam, ar valdes locekli noslēgtajam pilnvarojuma līgumam un NEPLP pieņemtajiem LR saistošiem lēmumiem, tajā skaitā NEPLP apstiprinātajiem valdes mērķiem un uzdevumiem.

NEPLP loceklis norādīja - katrs informācijas pieprasījums no LR ir novedis padomi pie "šokējošiem" un "graujošiem" atklājumiem, pie kā NEPLP ieskatā ir vainīga LR vadība.

Savukārt NEPLP priekšsēdētāja Dace Ķezbere skaidroja, ka LR valdes locekle ir zaudējusi padomes uzticību, jo ir konstatēti vairāki pārkāpumi LR darbībā, turklāt atkārtotās diskusijas par LR turpmāko attīstību nav pārliecinājušas par valdes locekles izpratni attīstīt LR kā mūsdienīgu mediju ar caurspīdīgu un demokrātisku pārvaldības sistēmu.

«Ilgstoši uzturēta nevienlīdzīga atalgojuma sistēma, kas ļāvusi veikt liela apmēra piemaksas atsevišķiem LR darbiniekiem, LR satura tirgošana, kā arī nespēja triju gadu laikā nodot ekspluatācijā 200 000 eiro izmaksājušo Multimediju studiju, ir pamatoti iemesli apšaubīt Roķes kompetenci un atbilstību LR valdes locekļa amatam. Šāda pārvaldība vājina sabiedrisko mediju, šķeļ darbiniekus un grauj LR reputāciju. Līdz ar to padome ir nolēmusi izteikt Roķei neuzticību un atbrīvot viņu no LR valdes locekļa amata pienākumu pildīšanas,» sacīja Ķezbere.

Roķe LR valdē, atbildot par programmu attīstības jautājumiem, strādāja kopš 2015.gada janvāra. Taču kopš šā gada marta līdz augustam viņa bija vienīgā LR valdes locekle, jo NEPLP izteica neuzticību LR valdes priekšsēdētājam Aldim Pauliņam un valdes loceklim nodrošinājuma jautājumos Uldim Lavrinovičam.

AVOTS: www.delfi.lv
Ziņas birkas:
Tags: LR NEPLP Kašķi 
Tumblr
Pinterest
WhatsApp
Telegram
Komentāri
Nav neviena komentāra.
Pievienot komentāru
Vajadzēs gan ielogoties lai komentētu.
Vērtējums
Rating is available to Members only.

Please login or register to vote.

No Ratings have been Posted.
Jaunākie komentāri
· Es jau vispār padomā...
· JanisDX ir kā zirgs ...
· Diskutēt mēs varam, ...
· Es vispār neredzu jē...
· Raksta kvalitāte nep...
· Beidzot arī izlasīju...
· Nu jā, Vācijā, piemē...
· Visu cieņu Didža dar...
· Es pat teiktu radiof...
· Nu, LV vajag tikai g...
Meklētājs
Ko meklēsi:
Lietotāji Onlainā
· Viesi Onlainā: 5

· Members Online: 0

· Total Members: 304
· Jaunākais lietotājs: hellvag
Ielogoties
Lietotājs

ParoleFacebook login

Neesi vel lietotājs?
Spied šeit lai reģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Jaunākie Foto Komentāri
Bullet icon Nav ne jausmas. Varētu...
Bullet icon HF dipoliņš arī uzkari...
Bullet icon Pateicos, Vladimir! 73!
Bullet icon Maksimālais starojums ...
Bullet icon Sirsnīgs paldies! Varb...
Jaunākās Bildes
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Statistika
IP
IP'
Links uz mūsu baneri
HTML kods uz freefm.lv mājas lapu.

Free FM