Konkursâ uz Latvijas Radio valdi saòem 19 pieteikumus.
Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) lîdz 28.novembra plkst. 16:00 ir saòçmusi 19 pieteikumus konkursam uz valsts SIA Latvijas Radio valdes locekïu amatiem. Konkurss tika izsludinâts ðâ gada 3.novembrî.
Saskaòâ konkursa nolikumu, tajâ tiks izraudzîts Latvijas Radio (LR) valdes priekðsçdçtâjs, valdes loceklis programmu attîstîbas jautâjumos un valdes loceklis nodroðinâjuma jautâjumos. LR valde tiek iecelta uz trîs gadiem.
Pretendentu vçrtçðana notiks trijâs kârtâs. Pirmajâ kârtâ NEPLP atvçrs aploksnes un veiks pieteikumu atbilstîbas pârbaudi; otrajâ kârtâ Padome vçrtçs pretendentu pieredzi, izglîtîbu, motivâciju un izpratni par sabiedriskâ medija darbîbu un lomu; konkursa treðajâ kârtâ tiks padziïinâti vçrtçtas atlikuðo kandidâtu profesionâlâs prasmes un zinâðanas. Saskaòâ ar nolikumu, par izvirzîto pretendentu apstiprinâðanu valdes locekïu amatâ Padome lems atklâti balsojot un LR valdes locekïi tiks iecelti amatos ar klâtesoðo Padomes locekïu balsu vairâkumu.
«Konkursâ aicinâjâm pieteikties cilvçkus, kuri izprot sabiedriskâ medija uzdevumus un mçríus, spçj garantçt Latvijas Radio darbîbas politisko neitralitâti un redakcionâlo neatkarîbu. Nepiecieðamas arî prasmes sadarboties ar radoðiem cilvçkiem, izpratne par modernajâm tehnoloìijâm, par mediju nozaru kopumâ, ir jâprot veidot uzòçmuma stratçìija un pârvaldît finanðu resursus, jâspçj formulçt, skaidrot un pârstâvçt Latvijas Radio viedokli gan Latvijâ, gan ârvalstîs. Òemot vçrâ, ka kandidâtiem esam izvirzîjuði visai augstas prasîbas un ðiem cilvçkiem paðlaik varçtu bût darba attiecîbas, kâ arî, atceroties Latvijas Televîzijas valdes konkursa pieredzi, esam nolçmuði kandidâtu vârdus konkursa gaitâ publiski neizpaust,» informç NEPL Priekðsçdçtâjs Ainârs Dimants.
Pretendentu atlasi veiks NEPLP, pieaicinot ekspertus vai citu institûciju, organizâciju pârstâvjus ar padomdevçja tiesîbâm. Pretendentu atlasç tiks vçrtçta pretendentu izglîtîba, pieredze, sociâlâs un profesionâlâs spçjas, reputâcija, valodu zinâðanas un virkne citu kritçriju, kas izvirzîti konkursantiem.
Vispârîgâs prasîbas, kas izvirzîtas pretendentiem:
izpratne par sabiedriskâ medija misiju un lomu demokrâtiskâ sabiedrîbâ;
izpratne par valsts kapitâlsabiedrîbu darbîbu;
laba reputâcija. (Valdes locekïa kandidâts ir uzskatâms par personu ar nevainojamu reputâciju, ja nav pierâdîjumu, kas liecinâtu par pretçjo, un nav iemesla pamatotâm ðaubâm par personas nevainojamu reputâciju. Izvçrtçjot valdes locekïa kandidâta reputâciju, òem vçrâ visu bûtisko informâciju, kas ir pieejama novçrtçjama veikðanai, izòemot informâciju, kurai atbilstoði normatîvajiem aktiem noteikts ierobeþotas pieejamîbas statuss, un neatkarîgi no valsts, kurâ attiecîgie notikumi ir notikuði. Valdes locekïa kandidâts nav uzskatâms par personu ar nevainojamu reputâciju, ja viòa personîgâ rîcîba vai lîdzðinçjâ profesionâlâ darbîba rada pamatotas ðaubas par personas spçju nodroðinât savas darbîbas objektivitâti un neitralitâti, îstenojot kapitâlsabiedrîbu pârvaldîbu. (2014.gada 23.septembra Ministru kabineta instrukcija Nr.6 ´Kârtîba, kâdâ veic kandidâtu atlasi valdes un padomes locekïu amatiem kapitâlsabiedrîbâs, kurâs valstij kâ dalîbniekam (akcionâram) ir tiesîbas izvirzît valdes vai padomes locekïus¡, 9.punkts.));
augstâkâ izglîtîba;
vismaz piecus gadus ilga pieredze plaðsaziòas lîdzekïu jomâ vai uzòçmumu vadîbâ;
amata aprakstâ norâdîtâs kompetences, prasmes un zinâðanas (pielikumi Nr.1, Nr.2. un Nr.3).