Free FM banner
December 07 2023
Saules Aktivitāte
Saules Aktivitāte
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju ceļvedis
Legacy SAT - Ieskats satelītu televizijas vēsturē
IBM Kolekcija - Projekts kurā tiek tīrīta un restaurēta IBM ražotāja tehnika.
Aktuāls Jautājums
Kādiem masu medijiem dod priekšroku ikdienā?

Radio

TV

Podkāsti

Cits

Šodienas jubilāri:
Šodien nav jubilāru
Čats
You must login to post a message.

27/11/2023 02:08
Paldies.

26/11/2023 20:38
Prozīt Princ. Cool

10/05/2023 23:09
Yahoo Hip Hip , Urā!

05/03/2023 03:02
Pateicos! Galvenais, ka nozarē viss joprojām notiek. Tie, kam jābūt īstajos brīžos pie uztvērējiem, tur arī ir! 73!

04/03/2023 23:53
Turpinot tradīciju, Roland sumināts. 73

28/11/2022 11:07
Paldies 73

27/11/2022 01:01
Normāls čatiņš... Normund, apsveicu un 73!

05/03/2021 00:39
Paldies! Lieliska DX dāvana 50. dzimšanas dienā bija aizpagājušās nakts profilakse Zaķusalā! 73!

04/03/2021 20:19
Roland, Sumināts! Lai intresanti DX!

27/11/2020 13:57
Paldies, Roland!

Arhīvā par - Mobilie sakari
Arhīva tēmu saraksts

2023

Radiofrekvenču joslas 3750-3800 MHz lietošanas tiesības uz 20 gadiem ieguvuši LMT un "Tele2"
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) 9.novembra padomes sēdē ir apstiprinājusi izsoles rezultātus par ierobežotas radiofrekvenču joslas 3750-3800 megahercu (MHz) lietošanas tiesībām, frekvenču lietošanas tiesības uz 20 gadiem piešķirot SIA "Latvijas mobilais telefons" (LMT) un SIA "Tele2", informē SPRK pārstāvji.

Tīkla bojājumu dēļ vairākās vietās Latvijā traucēti "Bite" pakalpojumi.
Reģionālas nozīmes optiskā tīkla bojājuma dēļ ir ietekmēti "Bite" pakalpojumi posmā Vecāķi, Baltezers, Ādaži, Saulkrasti un Limbaži, liecina "Bite Latvija" publicētā informācija sociālajā tīklā "Facebook".

Rīgā notiek starptautiskais tehnoloģiju forums 5G Techritory - šogad akcents uz nākotnes tehnoloģijām mūsu ikdienā.
Šodien un rīt Eiropas vadošais 5G ekosistēmas forums “5G Techritory” klātienē Rīgā un tiešsaistē apvienos tehnoloģiju entuziastus no visas pasaules. Foruma prioritātes - zināšanu nodošana, efektīva sadarbība un tehnoloģiska izaugsme nacionālā un Eiropas līmenī - tiks risinātas dažādos koprades pasākumos un diskusijās, ko klātienē vēros ap 700 dalībnieku, bet tiešsaistē vairāk kā 1000 dalībnieku no visas pasaules, tostarp, tādām valstīm kā Kenija, Japāna, Ēģipte, Singapūra un citām.

Neliels čemodāns ar klausuli jeb kā sākās mobilo telefonu ēra Latvijā
Lai gan pirmie rokas telefoni plašākai lietošanai pasaulē piedāvāti jau 20. gadsimta 80. gados, tomēr, līdz tie nokļuva Latvijā, pagāja zināms laiks. Pirmie Latvijā ienāca pirmās paaudzes analogie telefoni, un tas notika 90. gados. Latvijas Telekomunikāciju asociācijas valdes priekšsēdētājs Pēteris Šmidre skaidroja, ka pirmos 12 mobilos telefonus kā paraugus atveda kompānija "Telia" Latvijas Valsts radio un televīzijas centrā, uzstādot tornī pirmo mobilo staciju.

Mobilo sakaru operatori: Hokejistu sveikšanas laikā pie Brīvības pieminekļa bijusi liela tīkla noslodze
Mobilā sakaru tīkla noslodze Brīvības pieminekļa apkārtnē, sagaidot Latvijas hokeja izlasi no pasaules čempionāta hokejā, bijusi ļoti liela, atklāja mobilo sakaru operatori.

"Tele2" un "Bite": Mobilo sakaru publisko iepirkumu sfēru būtībā kontrolē LMT
Cīņa par ietekmi publiskajos iepirkumos – tā raksturojama nu jau vairākus gadus ieilgusī situācija mobilo sakaru nozarē. Divi no ietekmīgākajiem tirgus spēlētājiem uzskata, ka iepirkumos tiek izvirzītas neatbilstošas un novecojušas prasības. Tikmēr trešais uzņēmums problēmas ar esošo kārtību nesaskata.

Investējot vairākus miljonus eiro, 'Tele2' ievieš VoLTE tehnoloģiju.
Mobilo sakaru uzņēmuma “Tele2” klientiem ir pieejama VoLTE (Voice over Long-Term Evolution) tehnoloģija, kas nodrošina ātrāku zvana savienojuma laiku, kā arī augstāku balss un video zvanu kvalitāti, liecina uzņēmuma sniegtā informācija.

LMT sestdienas vakarā uz Jēkabpili nogādājusi papildu pārvietojamo bāzes staciju
Lai nodrošinātu mobilo sakaru nepārtrauktību, SIA "Latvijas Mobilais telefons" (LMT) sestdienas vakarā uz Jēkabpili nogādājusi papildu pārvietojamo bāzes staciju, informēja uzņēmuma pārstāvis Valdis Jalinskis.

Lielā daļā Jēkabpils uz vairākām dienām pārtrūkuši LMT nodrošinātie sakari.
Uz vairākām dienām lielā daļā Jēkabpils plūdu dēļ pārtrūks mobilo sakaru operatora SIA "Latvijas Mobilais telefons" (LMT) nodrošinātie sakari, informēja uzņēmuma pārstāvis Valdis Jalinskis.

Mobilo sakaru operatoriem brīdināšanas paziņojumi iedzīvotājiem būs jāsūta vienlaikus
Mobilo sakaru operatoriem agrīnās brīdināšanas paziņojumi iedzīvotājiem būs jānosūta vienlaikus. To paredz ceturtdien, 12. janvārī, Saeimā otrajā – galīgajā – lasījumā atbalstītie grozījumi Civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas likumā.

Pirmdienas pēcpusdienā īslaicīgi traucēta mobilo operatoru darbība.
Pirmdienas, 9. janvāra, pēcpusdienā īslaicīgi tika traucēta vairāku mobilo operatoru darbība, novēroja TVNET.

2021

Vai laukos vajag 5G internetu? Sakaru “pēdējās jūdzes” absurdi Latvijas reģionos.
Ivars Bušmanis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji” Sastrēgumi. Infrastruktūrā tie tagad ir divu veidu. Pirms pandēmijas visbiežāk sastrēga automašīnas galvaspilsētas centrā pie tiltiem. Covid-19 pandēmijas laiks atsedza otru sastrēgumu, to, kas slēpjas digitālajā infrastruktūrā – attālinātais darbs, attālinātās mācības, e-komercijas bums un videoizklaide mājsēdē parādīja interneta jaudu nepietiekamību ārpus galvaspilsētas.

Forumā “5G Techritory” meklēs 5G patieso vērtību
No š.g. 22. līdz 25. novembrim Rīgā jau ceturto reizi notiks VAS Elektroniskie sakari organizētais Eiropas vadošais 5G ekosistēmas forums “5G Techritory”, pulcējot vadošus jomas ekspertus un praktiķus no visas pasaules, lai diskutētu par 5G patieso vērtību, kā arī tehnoloģijas pienesumu sabiedrībai un biznesam. Foruma diskusijās lielu uzmanību pievērsīs savstarpējai sadarbībai, tajā skaitā publiskajai un privātajai partnerībai, īstenojot 5G projektus, analizēs 5G lietošanas gadījumus un iezīmēs nākotnes scenārijus.

SPRK atļauj "Tele2" un "Bite Latvija" sadarbību mobilo sakaru frekvenču izmantošanā
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) atļāvusi mobilo sakaru operatoriem SIA "Tele2" un SIA "Bite Latvija" kopīgi izmantot daļu no frekvencēm, pavēstīja SPRK pārstāvji.

2020

Brīdina! Tehnisku iemeslu dēļ iespējami mobilo balss sakaru traucējumi.
Daļai mobilo sakaru operatoru klientu tehnisku iemeslu dēļ ir iespējami balss sakaru traucējumi - pārtrūkst zvana savienojums, apliecināja mobilo sakaru operatoru pārstāvji.

'MikroTik' un 'LMT' kopīgi izstrādājuši jaunu rūteri.
Latvijas uzņēmumi "Latvijas Mobilais telefons" (LMT) un "MikroTik" kopīgi radījuši jaunu rūteri "MikroTik LMT LTE18". Tas pilnībā izstrādāts un ražots Latvijā, informē LMT.

EK drošības vadlīnijas neliedz izmantot "Huawei" ražojumus, ieviešot 5G
Eiropas Komisija (EK) trešdien publiskoja drošības vadlīnijas 5G mobilo tīklu izveidei, taču tās neparedz aizliegt izmantot Ķīnas uzņēmuma "Huawei" ražoto aprīkojumu.

2019

Igaunija ar ASV plānojot parakstīt memorandu, kas izslēgs "Huawei" no 5G tīklu attīstīšanas
Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass šonedēļ Vašingtonā plāno parakstīt memorandu, kas paredzēs izslēgt Ķīnas kompānijas "Huawei" ražotā aprīkojuma izmantošanu 5G mobilo sakaru tīkla ieviešanā Igaunijā, vēsta laikraksts "Postimees".

Baltijas un Ziemeļvalstīm rosina izveidot vienotus drošības kritērijus 5G ieviešanai
Lai stiprinātu drošību un izvairītos no citu valstu ietekmes, ieviešot 5G tehnoloģijas, Ziemeļvalstu Padomes sesijā izskanēja deputātu ierosinājums izveidot Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm kopējus drošības kritērijus.

Rīgā notiks lielais 5G ekosistēmas forums
No 2019. gada 27. līdz 29. novembrim Rīgā norisināsies viens no pasaulē nozīmīgākajiem 5G tehnoloģiju pasākumiem – otrais ikgadējais Baltijas jūras reģiona 5G ekosistēmas forums “5G Techritory”.

Parakstīti jauni nolīgumi par radiofrekvenču izmantošanu publiskajiem mobilajiem tīkliem Latvijas – Igaunijas pierobežā.
Šī gada, 23. - 24. aprīlī, Rīgā, VAS “Elektroniskie sakari” (VAS ES) telpās notika Latvijas un Igaunijas starpvalstu tikšanās par radiofrekvenču koordināciju, kā rezultātā tika parakstīti 7 nolīgumi.

ASV brīdinājumu nesadarboties ar 'Huawei' Eiropā pagaidām nesadzird, tostarp Latvijā.
Neskatoties uz ASV brīdinājumu, tostarp nedēļas nogalē notikušajā Minhenes drošības konferencē, 5G ieviešanā ar Ķīnas tehnoloģiju milzi "Huawei" labāk nesadarboties, Eiropas valstis un telekomunikāciju uzņēmumi pret to izturas piesardzīgi. Tai skaitā "Bite Latvija" sadarbības plānus ar "Huawei" pārskatīt negrasās.

Tritatel pārtrauc interneta piegādes pakalpojumu
AS Telekom Baltija, kas Latvijas tirgū strādā ar zīmolu Triatel, saviem klientiem paziņojusi, ka pārtrauc interneta pakalpojumus. Klientiem ieteikts meklēt citu pakalpojumu sniedzēju. Triatel internetu lielākoties izmantoja vietās, kur to nevarēja nodrošināt citi operatori, piemēram, attālās un vientuļās lauku sētās, mežā utt.

2017

Mobilo sakaru operatori viesabonēšanā varēs lietotājiem piemērot kontroles mehānismu
Neskatoties uz viesabonēšanas piemaksu atcelšanu Eiropas Savienībā (ES), mobilo sakaru operatori varēs lietotājiem piemērot kontroles mehānismu, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

2016

Vācijā traucēti "Deutsche Telekom" mobilie sakari
Vācijas valstij daļēji piederošās telekomunikāciju kompānijas "Deutsche Telekom" mobilo sakaru tīkla darbība sestdien ir būtiski traucēta visā valstī, paziņoja kompānijas preses dienestā.

2014

Mistiski viltus mobilo sakaru torņi pārtver zvanus visā ASV
Saskaņā ar rakstu ´Popular Science¡, pagājušajā nedēļā visā ASV teritorijā tika atklāti septiņpadsmit viltus mobilo sakaru torņi.

2007

Latvijā uzsākta pilnīgi jauna pakalpojuma – Push to Talk – testēšana
Šodien trešās paaudzes (3G) bezvadu sakaru operators Triatel Latvijas telekomunikāciju tirgū uzsāk pilnīgi jauna pakalpojuma Push to Talk testēšanu, kas savā būtībā apvieno mobilā telefona un rācijas funkcijas. Pakalpojums nodrošina balss pārraidi vienam vai vairākiem cilvēkiem vienlaicīgi, veidojot noteiktas grupas, informē AS Telekom Baltija/TRIATEL komunikācijas vadītāja Lita Grafa.

Eiropas Savienībā par oficiālo mobilās televīzijas standartu kļūšot DVB-H
Eiropas valstis pāršalca ziņa par to, ka Eiropas Savienības (ES) valstīs par oficiālo mobilās televīzijas standartu kļūšot DVB-H (Digital Video Broadcasting - Handheld). Tas ir digitālā videosignāla apraides standarts, kas pielāgots lietošanai mobilajās ierīcēs (piemēram, mobilajos tālruņos).
Mobilie tīkli Dublinā
Mobilie tīkli Dublinā
Mobilie tīkli Dublinā
Jaunākie komentāri
· Es arī pabrīnijos ...
· Bites internets gan ...
· I've dabbled in HD R...
· [url]https://www.fre...
· [url]https://www.fre...
· [url]https://www.fre...
· Žēl, protams, ka M...
· To padomes darbības...
· Bite jau pagaišgad ...
· "Pagaidām pirmais t...
Meklētājs
Ko meklēsi:
©
Lietotāji Onlainā
· Viesi Onlainā: 6

· Lietotāji Onlainā: 0

· Kopā reģistrējušies: 317
· Jaunākais lietotājs: vilcis
Ielogoties
Lietotājs

ParoleNeesi vel lietotājs?
Spied šeit lai reģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Jaunākie Foto Komentāri
Bullet icon Nav ne jausmas. Varēt...
Bullet icon HF dipoliņš arī uzk...
Bullet icon Pateicos, Vladimir! 73!
Bullet icon Maksimālais starojums...
Bullet icon Sirsnīgs paldies! Var...
Jaunākās bildes
Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas ...

Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas ...

Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas ...

HAM 6M Tenerife
HAM 6M Tenerife

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...

Statistika
Links uz mūsu baneri
HTML kods uz freefm.lv mājas lapu.

Free FM