March 22 2023 08:41:25
Saules Aktivitāte
Saules Aktivitāte
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju ceļvedis
Legacy SAT - Ieskats satelītu televizijas vēsturē
IBM Kolekcija - Projekts kurā tiek tīrīta un restaurēta IBM ražotāja tehnika.
Aktuāls Jautājums
Kādiem masu medijiem dod priekšroku ikdienā?

Radio

TV

Podkāsti

Cits

Šodienas jubilāri:
Šodien nav jubilāru
Čats
Vajadzēs gan ielogoties lai čatotu.

05-03-2023 02:02
Pateicos! Galvenais, ka nozarē viss joprojām notiek. Tie, kam jābūt īstajos brīžos pie uztvērējiem, tur arī ir! 73!

04-03-2023 22:53
Turpinot tradīciju, Roland sumināts. 73

28-11-2022 10:07
Paldies 73

27-11-2022 00:01
Normāls čatiņš... Normund, apsveicu un 73!

04-03-2021 23:39
Paldies! Lieliska DX dāvana 50. dzimšanas dienā bija aizpagājušās nakts profilakse Zaķusalā! 73!

04-03-2021 19:19
Roland, Sumināts! Lai intresanti DX!

27-11-2020 12:57
Paldies, Roland!

26-11-2020 02:37
Normund, apsveicu dzimšanas dienā! 73!

26-11-2018 13:42
Paldies! Wink

26-11-2018 09:36
Daudz laimes dzimšanas dienā Princ_ Smile

Tags - IT
All Tags
"Balticom" nāk klajā ar paziņojumu par "Tet" apsūdzībām par optiskā interneta infrastruktūras bojāšanu.
Pēc SIA "Tet" paziņojuma, ka uzņēmums ir vērsies Valsts policijā (VP) par AS "Balticom" veiktu apzinātu "Tet" elektronisko sakaru tīkla infrastruktūras bojāšanu plašā apmērā Ventspils pilsētā, ar komentāru nāk klajā arī "Balticom".
Pirmdienas pēcpusdienā īslaicīgi traucēta mobilo operatoru darbība.
Pirmdienas, 9. janvāra, pēcpusdienā īslaicīgi tika traucēta vairāku mobilo operatoru darbība, novēroja TVNET.
NEPLP aizliedz piekļuvi tīmekļvietnei "zeos.online".
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) noteikusi piekļuves liegumu tīmekļvietnei "zeos.online" uz turpmākajiem diviem gadiem, liecina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publiskotā informācija.
"Tilde" izstrādājusi rīku kas ļaus lielā apjomā un ar būtiski zemākām izmaksām nodrošināt subtitrus audiovizuālam saturam
Latvijā būs pieejams tehnoloģiju kompānijas SIA “Tilde” sadarbībā ar medijiem izstrādāts rīks, kas ļaus lielā apjomā un ar būtiski zemākām izmaksām nodrošināt subtitrus audiovizuālam saturam, piemēram, televīzijas programmās un pakalpojumos.
Latvijas debesīs novērots neparasts skats - "Starlink" satelītu "vilciens".
Vairāki aculiecinieki vēstījuši, ka naktī uz svētdienu debesīs virs Latvijas redzēta neparasti spoža, kustīga virtene. Kā izrādās, tas bija nekas cits kā "Starlink" satelīti.
Notiek apjomīgs kiberuzbrukums LVRTC tehnoloģiskiem resursiem; vairumam klientu pakalpojumi ir pieejami.
Apjomīgais kiberuzbrukums, kas kopš otrdienas nakts vērsts pret VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centra” (LVRTC) tehnoloģiskajiem resursiem, aizvien turpinās, informē uzņēmumā.
Latvijā var uzsākt jaunāko tehnoloģiju ātru un drošu satelīta platjoslas interneta pakalpojumu sniegšanu.
12. aprīlī Ministru kabinets apstiprināja Valsts akciju sabiedrības “Elektroniskie sakari” (VAS “Elektroniskie sakari”) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavotos priekšlikumus noteikumos "Par radiofrekvenču spektra joslu sadalījumu radiosakaru veidiem un iedalījumu radiosakaru sistēmām, kā arī par radiofrekvenču spektra joslu izmantošanas vispārīgajiem nosacījumiem (Nacionālais radiofrekvenču plāns)”. Grozījumi noteikumos nepieciešami, lai ļautu tādiem satelītsakaru operatoriem kā “SpaceX” (Starlink), “OneWeb” u.c. sniegt savus pakalpojumus Latvijā un to gala iekārtas varētu lietot saskaņā ar koplietojamo radiofrekvences piešķīruma lietošanas atļauju.
Pirmo 'Starlink' iekārtu Latvijā testēs Aknīstes psihoneiroloģiskajā slimnīcā.
Pirmā Latvijai piegādātā "SpaceX" izstrādā "Starlink" interneta iekārta tiks testēta Aknīstes psihoneiroloģiskajā slimnīcā, sociālajā tīklā "Twitter" vēsta vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP).
NEPLP konstatē apdraudējumu valsts drošībai divās tīmekļvietnēs un divos Youtube kontos
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 24.martā pieņēma lēmumu ierobežot vēl divas Latvijā pieejamas tīmekļa vietnes, jo tajās izplatītais saturs rada apdraudējumu Latvijas nacionālajai drošībai. Tāpat valsts drošības apdraudējumi konstatēt divu Youtube kontu saturā.
Latvijā sākta Īlona Maska firmas ražoto 'Starlink' satelītu interneta ieviešana.
Lai nodrošinātu piekļuvi internetam vietās, kurās tas ir apgrūtināti, Latvijā uzsākta Īlona Maskas kompānijas "SpaceX" ražoto "Starlink" satelītu testēšana, tviterī vēsta vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP).
NEPLP bloķējusi 71 interneta resursu saistībā ar apdraudējumu valsts drošībai.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) saistībā ar apdraudējumu valsts drošībai bloķējusi 71 interneta resursu, pastāstīja NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš. Viņš skaidroja, ka attiecīgajos interneta resursos tika izvietots saturs, kas tieši apdraud valsts drošību, kurina nacionālo naidu.
Saeima atļauj NEPLP bloķēt valsts drošībai bīstamas tīmekļa vietnes.
Saeima ceturtdien, 10. martā, vienbalsīgi steidzamības kārtā galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Elektronisko sakaru likumā, nosakot Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) tiesības ierobežot piekļuvi Latvijas teritorijā pieejamām tīmekļa vietnēm, kurās tiek izplatīts saturs, kas apdraud vai var apdraudēt valsts drošību vai sabiedrisko kārtību un drošību.
"Cert.lv": Pēdējās dienās bijuši sekmīgi kiberuzbrukumi, bet bez būtiskām sekām
Kopš pagājušās nedēļas vidus ir būtiski palielinājusies kiberuzbrukumu intensitāte. Kādi no uzbrukumiem bijuši sekmīgi, bet bez būtiskām sekām, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atklāja "Cert.lv" vadītāja Baiba Kaškina.
Ģeomagnētiska vētra izsit no orbītas desmitiem "SpaceX" interneta satelītu, kas kosmosā palaisti tikai pirms nedēļas.
Līdz 40 uzņēmuma "SpaceX" interneta satelītu drīz pēc to palaišanas tika izsisti no orbītas ģeomagnētiskā vētrā, bet tie sadeg atmosfērā un rada maz draudu Zemei, trešdien paziņoja "SpaceX".
"YouTube" bloķē Kremļa propagandas telekanālu RT.
Video platforma "YouTube" atkal bloķējusi Kremļa propagandas telekanālu RT vācu valodā.
NEPLP izstrādātā instrukcija palīdzēs identificēt audiovizuālus pakalpojumus pēc pieprasījuma.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir identificējusi vairākus iespējamos audiovizuālo pakalpojumu pēc pieprasījuma sniedzējus, kuriem būtu jāsniedz NEPLP paziņojums, tādējādi kļūstot par elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem. Lai palīdzētu noteikt, vai video saturs internetā ir audiovizuāls pakalpojums pēc pieprasījuma, NEPLP izstrādājusi jaunu Instrukciju.
Nestrādā virkne valsts iestāžu mājaslapas.
10. oktobrī vairāk nekā divas stundas nebija pieejamas visu valsts iestāžu mājaslapās, apstiprināja informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcija Latvijā "Cert.lv".
LNB Datu centrā notikušajā avārijā bojāti četri cietie diski.
Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Datu centrā 2.oktobrī notikušajā avārijā sabojājušies četri diski no cieto disku (HDD) masīva, informēja LNB pārstāvis Augusts Zilberts.
Pirmdienas vakarā nedarbojas interneta giganti "Facebook", "Whatsapp" un "Instagram"
Sociālais tīkls "Facebook" pirmdien, 4. oktobrī, piedzīvo tehniska rakstura problēmas. Nestrādā arī "Instagram" un "Whatsapp".
"Yandex" cietis no liela kiberuzbrukuma; tiek vainoti arī "MikroTik" maršrutētāji.
Krievijas interneta tehnoloģiju uzņēmums "Yandex" aizvadītajā nedēļas nogalē cietis no lielākā hakeru uzbrukuma valsts interneta nozares vēsturē, un eksperti pieļauj, ka hakeri varētu būt izmantojuši Latvijas uzņēmuma "MikroTik" ražotos maršrutētājus, ziņo Krievijas laikraksts "Vedomosti".
Traucēta vairāku pasaulē populāru vietņu darbība
Otrdien traucēta vairāku pasaules mērogā nozīmīgu vietņu darbība. Tas skāris gan Lielbritānijas vietni "gov.uk", gan arī vairāku ietekmīgu mediju interneta vietnes, vēsta raidorganizācija BBC.
Atsevišķiem TET klientiem var būt traucēta internta pieejamība
Rīgā, Pārdaugavā, ir ļaunprātīgi bojāts tehnoloģiju uzņēmuma SIA "Tet" optiskais kabelis, tādēļ ir jāmaina 340 metrus garš optiskā tīkla posms un piektdien ir ietekmēta interneta pieejamība atsevišķiem klientiem, pastāstīja "Tet" pārstāve Lāsma Trofimova.
NEPLP pērn 48 mājaslapās konstatējusi prettiesisku televīzijas programmu retranslāciju, šogad janvārī sāktas jau 7 jaunas lietvedības
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 2020. gadā 48 mājaslapās konstatējusi prettiesisku televīzijas programmu retranslāciju Latvijas teritorijā. Šī gada pirmā mēneša laikā sāktas jau 7 jaunas lietvedības par šo pārkāpumu.
"Tas notiks visā pasaulē." Kāpēc "Google" draud pamest Austrāliju?
Austrālijas valdība apsver iespēju ieviest likumu, lai risinātu jautājumu par to, vai tehnoloģiju gigantiem būtu jāmaksā par ziņām, kas parādās meklēšanā vai tiek kopīgotas "Google" platformās. "Google" ir draudējis izstāties no Austrālijas tirgus, ja tiks pieņemts jauns likums, kas regulē tā attiecības ar ziņu izdevējiem, ziņo BBC.
ASV korporācija atmet ieceri nodrošināt internetu no gaisa baloniem.
Interneta giganta "Google" mātesuzņēmums "Alphabet" piektdien paziņoja, ka slēdz projektu "Loon", kura iecere bija ar gaisa baloniem nodrošināt bezvadu internetu.
NEPLP 'piesaka karu' TV programmu nelegālai retranslēšanai internetā.
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) šī gada deviņos mēnešos 35 mājaslapās konstatējusi televīzijas programmu prettiesisku retranslāciju Latvijas teritorijā bez retranslācijas atļaujas, portālu "Delfi" informēja padomē.
'MikroTik' un 'LMT' kopīgi izstrādājuši jaunu rūteri.
Latvijas uzņēmumi "Latvijas Mobilais telefons" (LMT) un "MikroTik" kopīgi radījuši jaunu rūteri "MikroTik LMT LTE18". Tas pilnībā izstrādāts un ražots Latvijā, informē LMT.
NEPLP konstatē 16 televīzijas programmu izplatīšanas “pirātus” Latvijā
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) 2020.gadā sākusi vērienīgu cīņu ar tā sauktajiem “TV pirātiem”. Veicot apjomīgu interneta mājaslapu monitoringu, kopš janvāra 16 mājaslapās konstatēta prettiesiska, tajā skaitā daudzu Krievijas Kremļa propagandas televīzijas programmu izplatīšana.
Latvijas digitālā cīņa pret Covid-19: karantīnas kontrole – mēneša laikā; kontaktpersonu izsekošana – pēc Singapūras modeļa.
Dažādās pasaules valstīs ar cerību skatās digitālo risinājumu virzienā, lai atvieglotu gan Covid-19 slimnieku uzraudzību, gan epidemiologu darbu, izsekojot vīrusa izplatības ceļus.
Bažas par videokonferenču aplikācijas "Zoom" drošumu.
Kamēr Covid-19 pandēmijas laikā daudzi strādā attālināti, strauji pieaugusi videokonferenču aplikāciju popularitāte. Viena no visvairāk izmantotajām ir "Zoom", taču publiskajā telpā izskanējušas bažas par tās drošumu, vēsta raidorganizācija CNN.
"Tele2" izveidojis meitas uzņēmumu.
Mobilo sakaru operators "Tele2" ir izveidojis meitas uzņēmumu SIA "Baltic Shared Services Center" ("Baltic SSC"), kas sniegs informācijas tehnoloģiju (IT) infrastruktūras un mobilo sakaru tīkla uzraudzības un drošības pakalpojumus visu trīs Baltijas valstu "Tele2" mobilo sakaru operatoriem, aģentūru LETA informēja "Tele2" sabiedrisko attiecību vadītājs Latvijā Oskars Fīrmanis.
Policija piesaka karu televīzijas pirātiem – pret izplatītājiem trīs gadu laikā uzsākti 40 kriminālprocesi .
Namu apsaimniekotāji vai, piemēram, elektropreču veikalu pārdevēji – izrādās, starp šo profesiju pārstāvjiem mēdz būt negodīgi ļaudis, kas piepelnās ar TV pirātismu, piedāvājot par lētāku samaksu nelikumīgi iegūt pieeju simtiem televīzijas kanālu.
"Straumēšanas karos" zaudētājos, izskatās, paliks līdzšinējā televīzija.
Ja viss notiks kā plānots, tad jau 2020. gada vidū pasaulē vērtīgāko uzņēmumu galvgalī varēs gozēties viens vai vairāki video straumēšanas servisi. Tie jau pašlaik iegulda miljardiem dolāru jauna satura – filmu un seriālu veidošanā. Vai tas nozīmēs tradicionālās televīzijas nāvi? To skaidroja aģentūra „Bloomberg”.
Ēras beigas: "Microsoft" pārtrauc "Windows 7" atbalstu.
Pēc vairāk nekā desmit gadu ilgas darbības kompānija “Microsoft” pārtrauc atbalstu operētājsistēmai “Windows 7”, kas savulaik bija populārākā operētājsistēma pasaulē. Kompānija lietotājiem iesaka uzstādīt savos datoros jaunāko “Windows 10” versiju vai arī iegādāties jaunas ierīces.
Bažījoties par iedzīvotāju drošību, Lietuvas veikali pārtrauc pārdot maršrutētājus 'D-Link'.
Lietuvas sadzīves tehnikas un elektronikas veikalu tīkls "Topo centras" paziņojis, ka pārtrauc bezvadu interneta maršrutētāju "D-Link" pārdošanu, jo ir bažas, ka tie rada draudus kiberdrošībai.
Eiropa sarūgtina mobilos operatorus
Cīņā starp G5 un 5G uzvarējis pirmais. Tā nolēmusi Eiropas Komisija (EK), lemjot par to, kādas tehnoloģijas izmantot automašīnu saziņai uz ceļiem, lai ar digitālo ceļu risinājumiem nodrošinātu drošāku un ērtāku satiksmi.
"Delfi" intervija ar ētisko hakeri: Mēs ielauzāmies arī ēkās
Pols Hefernans (Paul Heffernan) ir ieguvis izglītību kā ētiskais hakeris 2008. gadā Lielbritānijā. Intervijā portālam "Delfi" viņš stāsta par mūsdienu pasaulē pastāvošajiem kiberdraudiem, jaunākajām tehnikām un arī to, kāds tad īsteni ir ētiskā hakera darbs. «Mēs ne tikai centāmies uzbrukt kā hakeri, bet arī fiziski ielauzāmies ēkās,» atklāj speciālists. Šobrīd Hefernans ir informācijas drošības vadītājs finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumā "Revolut".
ASV brīdinājumu nesadarboties ar 'Huawei' Eiropā pagaidām nesadzird, tostarp Latvijā.
Neskatoties uz ASV brīdinājumu, tostarp nedēļas nogalē notikušajā Minhenes drošības konferencē, 5G ieviešanā ar Ķīnas tehnoloģiju milzi "Huawei" labāk nesadarboties, Eiropas valstis un telekomunikāciju uzņēmumi pret to izturas piesardzīgi. Tai skaitā "Bite Latvija" sadarbības plānus ar "Huawei" pārskatīt negrasās.
SpaceX to launch cubesats to hunt pirates on the high seas.
If all goes as planned with the scheduled SpaceX launch on Sunday, a start-up called HawkEye 360 will have a trio of satellites resembling toaster ovens circling the globe, scanning for pirate radio.
ASV atļauj 'SpaceX' izvietot orbītā 12 000 satelītu lēta un ātra interneta veicināšanai.
ASV varasiestādes šonedēļ devušās atļauju kompānijai "SpaceX" izvietot orbītā teju 12 000 satelītu, lai veicinātu lētu bezvadu interneta piekļuvi nākamajā desmitgadē. "SpaceX" iecerētais tīkls ievērojami palielinās ap Zemi esošo satelītu skaitu.
Pat finansējums nespēj atrisināt kiberdrošības speciālistu trūkumu, uzskata "Cert.lv"
Atbilstošu speciālistu trūkums samazina kiberdrošības attīstības tempu, ko nespēj atrisināt pat kompānijām pieejamais finansējums un citi resursi, šodien diskusijā "Kas nodrošinās digitālās nākotnes kiberdrošību?" pastāstīja Informācijas tehnoloģijas (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" vadītāja Baiba Kaškina.
Lattelecom stratēģiski izvērš pakalpojumu tīklus un pavasarī mainīs zīmolu un nosaukumu uz tet.
2019. gada pavasarī Lattelecom mainīs zīmolu un uzņēmuma nosaukumu uz tet. Uzņēmuma nosaukuma maiņa pamatota ar vērienīgu biznesa stratēģijas un digitālās uzvedības maiņu nākamajiem trim gadiem.
''Google'' pēc datu aizsardzības kļūmes slēdz sociālo tīklu "Google+"
ASV kompānija "Google" pirmdien paziņoja, ka tā slēdz sociālo mediju platformu "Google+", kuras kļūme padarījusi neaizsargātus personīgos datus līdz 500 000 lietotāju kontos.
Krievijas specdienests īstenojis uzbrukumus Latvijas kibertelpai
Krievijas armijas izlūkošanas pārvaldes (GRU) pēdējo gadu laikā vairākkārt īstenojis uzbrukumus Latvijas kibertelpai, aģentūra LETA uzzināja Satversmes aizsardzības birojā (SAB).
Draugiem.lv piedzīvojis kiberuzbrukumu.
Sestdien, 6.oktobrī, draugiem.lv piedzīvojis kiberuzbrukumu. Kā novēroja portāls TVNET draugiem.lv piekļūt nevar, taču iepriekš, atverot portālu, skanēja Krievijas himna un bija redzams Krievijas karogs.
Facebook piedzīvojis vērienīgu hakeru uzbrukumu - skarti teju 50 miljoni lietotāju kontu.
Gandrīz 50 miljoni "Facebook" lietotāju kontu šonedēļ pakļauti kiberuzbrukumam, paziņojuši sociālā tīmekļa pārstāvji. Lai iegūtu kontroli pār cilvēku sociālā tīmekļa kontiem, uzbrucēji esot izmantojuši nepilnības funkcijā "View As" ("Skatīt kā").
Par hakeru testēšanas pakalpojumu sniegšanu ASV notiesāts Latvijas valstspiederīgais.
Par hakeru testēšanas pakalpojumu sniegšanu ASV 14 gadu cietumsods piespriests 38 gadus vecajam Latvijas valstspiederīgajam Ruslanam Bondaram, vēsta raidījums "TV3 ziņas".
Google precizē, kā tiek "izsekoti" lietotāji.
ASV tehnoloģiju un interneta gigants Google atzinis, ka dažkārt lietotāju atrašanās vieta tiek noteikta pat tad, ja šāda iespēja viedtālruņa "Location history" iestatījumos ir atslēgta. Par to vēsta aģentūra AP.
‘Spotify’ abonentu skaits sasniedz 83 miljonus, bet peļņas joprojām nav.
Mūzikas straumēšanas pakalpojuma gigants “Spotify” jūlijā sasniedzis 83 miljonu abonentu, bet joprojām cīnās, lai gūtu peļņu, vēsta “The Local”
Dienvidamerikas hakeris melnajā tirgū piedāvā 'Plēsoņas B' dokumentāciju.
Kāds Dienvidamerikas hakeris pārdošanā interneta melnajā tirgū izlicis "General Atomics" ražoto dronu "MQ-9 Reaper" dokumentāciju, kas esot "īpaši sensitīva", ziņo "Vice".
Krievijas hakeri 2017. gadā uzlauzuši ASV elektroenerģijas kompāniju tīklus.
Krievijas hakeri 2017.gadā veikuši vērienīgu kampaņu ASV elektroenerģijas kompāniju tīklu uzlaušanai, turklāt varējuši izraisīt elektrības atslēgšanos, vēsta laikraksts "The Wall Street Journal" (WSJ).
'Bite' noslēdz darījumu ar 'Stream Networks'; iegādājas interneta pamatlicēju Latvijā – 'Latnet'.
Mobilo sakaru operators "Bite Latvija" ("Bite") noslēdzis darījumu par "Stream Networks" un tā meitasuzņēmuma – viena no Latvijas interneta pamatlicējiem – "Latnet Serviss" 100% kapitāldaļu iegādi, informē "Bites" vadītājs Latvijā Kaspars Buls.
VAS “Elektroniskie sakari” piedalās kampaņā, kas pēta būtiskākos meteoroloģisko radaru traucējumu iemeslus un efektīvākos veidus to novēršanai.
VAS “Elektroniskie sakari” piedalās kampaņā, kas vērš uzmanību tam, ka lietošanā esošās 5 GHz WiFi iekārtas, kuras parasti tiek uzstādītas uz māju jumtiem, vai mastiem, lai nodrošinātu bezvadu informācijas pārraidīšanu starp divām ēkām vai mastiem, mēdz traucēt meteoroloģiskajiem radariem. Kampaņā piedalās Eiropas, tai skaitā Latvijas, radioiekārtu tirgus uzraudzības iestādes un lietošanas uzraudzības institūcijas, sadarbībā ar Eiropas Komisiju un Eiropas Pasta un telesakaru administrāciju konferenci (CEPT).
Būtisks jaunās OS drošības caurums ļauj piekļūt teju jebkuram 'Apple' datoram.
Otrdien, 28. novembrī, programmētājs no Turcijas savā "Twitter" kontā izziņoja, ka atklājis būtisku drošības caurumu jaunajā "Apple" datoru operētājsistēmā "High Sierra". Tas ļauj teju jebkuram piekļūt datora sistēmai administratora līmenī, vienkārši ierakstot lietotāju "root" un mēģinot pieslēgties bez paroles.
Paver jaunu ēru lieljaudas datu pakalpojumu jomā.
Satelītu operators "SES", kura viena no telestacijām atrodas arī Latvijā, paziņojis, ka sākas jauns laikmets globālā mākoņa mēroga savienojamībā un lieljaudas datu pakalpojumu jomā. Uzņēmuma jaunākā satelītu tīkla sistēma "O3b mPOWER" ar vairāku terabitu caurlaidības spēju ir līdz šim visu laiku jaudīgākais, elastīgākais un mērogojamais satelītu tīkls, kas nodrošinās efektīvus augsta snieguma sakarus lietotājiem visā pasaulē, teikts kompānijas paziņojumā medijiem.
Eiropa piedzīvo masīvu kiberuzbrukumu; vissmagāk skarta Ukraina.
Ukrainā virkne lielu uzņēmumu otrdien piedzīvojuši kiberuzbrukumus, starp cietušajiem ir bankas, energokompānija, pasts un telefona sakaru operators, vēsta aģentūra UNIAN. Pēcāk par problēmām viens pēc otra sāka paziņot arī dažādi uzņēmumi Eiropā un arī ASV.
Mediji ziņo par bīstamu vīrusu, kurš skāris Krievijas bankomātus.
Vīrusam nav faila ķermeņa, tāpēc to neatpazīst antivīrusi. Tas var neierobežotu laiku dzīvot bankomāta operatīvajā atmiņā. RĪGA, 20. marts — Sputnik. Krievijā parādījies jauns vīrusa tips, kas uzbrūk bankomātiem, ziņo RIA Novosti, atsaucoties uz laikrakstu "Kommersant".
Latvijas uzņēmums kibernoziedzniekiem pārskaitījis miljonu dolāru.
Nesen kāds Latvijā strādājošs uzņēmums kibernoziedzniekiem pārskaitījis miljonu ASV dolāru. Krāpšanas shēma esot vienkārša, proti, sākotnēji noziedznieki uzņēmumam nosūta elektronisku pasta vēstuli un tādā veidā inficē uzņēmuma datorsistēmu.
«Latvijas Mobilais telefons» Rīgā ieviesīs stāvvietu meklēšanas risinājumu.
Telekomunikāciju operators «Latvijas Mobilais telefons» (LMT) sadarbībā ar mašīnredzes tehnoloģiju uzņēmumu «4SmartStreets» izstrādājis mākslīgā intelekta stāvvietu meklēšanas risinājuma prototipu, kas ļauj autovadītājam tiešsaistē atrast brīvu stāvvietu pilsētvidē un nodrošina navigāciju uz to.
PTAC vērtēs, cik patiesa ir Tele2 reklāma par ātrāko mobilo internetu
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) uzsācis pārbaudi par telekomunikāciju kompānijas Tele2 izplatīto reklāmu, kurā uzņēmums apgalvo, ka tas piedāvā ātrāko mobilo internetu, informē PTAC pārstāve Sanita Gertmane.
LTV mājaslapu par 20 000 eiro programmēs un uzturēs SIA "Codeart"
Latvijas Televīzijas (LTV) izsludinātajā iepirkumu konkursā par LTV mājaslapas programmēšanas, uzturēšanas un dizaina pakalpojumiem ir uzvarējusi programmēšanas kompānija SIA "Codeart", liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.
Latvijas dzelzceïa intranets atzîts par vienu no labâkajiem pasaulç
VAS "Latvijas dzelzceïa" (LDz) intranets jeb iekðtîkls ASV tehnoloìiju izpçtes un konsultâciju uzòçmuma "Nielsen Norman Group" vçrtçjumâ ir starp desmit labâkajiem pasaulç, liecina informâcija "Nielsen Norman Group" mâjaslapâ.
LMT nav vçl novçrsis problçmu ar "Google" meklçtâju
Problçma, kuras dçï meklçtâjprogramma "Google" no "Latvijas Mobilâ telefona" (LMT) mobilo datu tîkla nâkoðos meklçðanas pieprasîjumus uzskata par robota ìenerçtiem, un tâdçjâdi prasa ievadît burtu kodu, vçl nav pilnîbâ novçrsta.
Vâcijâ iespçjama hakeru uzbrukuma rezultâtâ 900 000 cilvçku palikuði bez interneta.
Vâcijâ svçtdien un pirmdien bez interneta, telefonsakariem un televîzijas palikuði 900 000 klientu, un telekomunikâciju kompânija «Deutsche Telekom» pçta liecîbas, ka pie sakaru pârrâvuma vainojams hakeru uzbrukums.
Elons Masks vçlas palaist 4425 satelîtus globâla interneta ievieðanai.
Savienoto Valstu Federâlajâ komunikâciju komisijâ iesniegti dokumenti, kuros kompânija SpaceX ar tâs vadîtâju Elonu Masku priekðgalâ paudusi vçlmi iegût tiesîbas pârvaldît plaðu satelîtu tîklu, caur kuru tiktu nodroðinâts interneta pieslçgums it visur.
Arvien vairâk interneta lietotâju atsakâs no televîzijas pieslçguma.
Vairâk nekâ treðdaïai Latvijas interneta lietotâju nav televîzijas pieslçguma, liecina Baltcom veiktâ Latvijas interneta lietotâju aptauja. Tâpat arî noskaidrots, ka absolûtais vairâkums ðo iedzîvotâju ir vecumâ lîdz 30 gadiem.
LMT problçmas ar «Google» meklçtâju sola novçrst novembra laikâ.
Problçmu, kuras dçï meklçtâjprogramma «Google» no «Latvijas Mobilâ telefona» (LMT) mobilo datu tîkla nâkoðos meklçðanas pieprasîjumus uzskata par robota ìenerçtiem, un tâdçjâdi prasa ievadît burtu kodu, tiks novçrsta novembra laikâ, sacîja LMT viceprezidents Ingmârs Pûíis.
Igaunija un Somija vienojas par datu apmaiòas sistçmu savienoðanu
Igaunijas Informâcijas sistçmu pârvalde (RIA) un Somijas Iedzîvotâju reìistru centrs piektdien parakstîja vienoðanos par Igaunijas datu apmaiòas sistçmas "X-tee" ("X-Ceïð") un tâs Somijas analoga "Palveluvayla" savienoðanu ne vçlâk kâ nâkamâ gada aprîlî.
Lattelecom atklâj jaunu izklaides platformu Shortcut
nterneta un televîzijas uzòçmums Lattelecom ir izveidojis jaunu izklaides platformu Shortcut, kas piedâvâ seriâlu, filmu un TV kanâlu satura apvienojumu, kâ arî ekskluzîvas tieðraides no lielâkajiem notikumiem Latvijâ un pasaulç, ceturtdien preses konferencç informçja uzòçmuma pârstâvji.
Microsoft un Facebook zem okeâna vilks datu megakabeli
Microsoft un Facebook ceturtdien pavçstîja par grandiozu ieceri ar prâvu datu kabeli savienot Ziemeïameriku un Eiropu.
Vai visas lietas internetâ ir par brîvu?
Latvijas Radio 1 raidîjumâ "Kâ labâk dzîvot" viesojâs Latvijas Izpildîtâju un producentu apvienîbas (LaIPA) izpilddirektore Liena Grîna un Autortiesîbu un komunicçðanas konsultâciju aìentûra / Latvijas Autoru apvienîbas pârstâves Ieva Kolmane un Inâra Dombrovska, apskatot autortiesîbu un blakustiesîbu jautâjumus.
YouTube plânojot par abonçðanas maksu pârraidît kabeïtelevîziju kanâlus.
Videoapmaiòas vietne «YouTube» plâno internetâ par abonçðanas maksu pârraidît kabeïtelevîziju kanâlus, treðdien vçstîja aìentûra «Bloomberg».
VIDEO: LAIKA ZIÒU TIEÐRAIDI IZTRAUCÇ "WINDOWS 10" PAZIÒOJUMS
Kompânija "Microsoft" aktîvi aicina licencçto "Windows 7" un "Windows 8.1" operçtâjsistçmu (OS) lietotâjus atjaunot sava personâlâ datora programmatûru, kamçr to vçl ir iespçja izdarît bez maksas. Diemþçl daþkârt ðie paziòojumi parâdâs visnepiemçrotâkajos brîþos.
Lattelecom vara tîklâ âtrums 780 Mbit/s
Lattelecom testos izdodas sasniegt 780 Mbit/s datu pârraides âtrumu! Lattelecom sadarbîbâ ar uzòçmumiem Nokia un Huawei veiksmîgi pabeidzis pirmâ posma testus ar ðobrîd telekomunikâcijas nozarç aktuâlo G.Fast datu pârraides tehnoloìiju. Ar to uzòçmumam esoðajâ vara kabeïu tîklâ izdevies îstenot datu pârraidi ar âtrumu 780 Mbit/s.
Datorus tagad varot uzlauzt arî caur bezvadu pelçm.
Amerikâòu kompânijas Bastille speciâlisti paziòojuði par jaunu kiberuzbrukumu metodi - miljoniem datoru visâ pasaulç ir pakïauti uzlauðanas riskam bezvadu datorpeles dçï.
Mikrotik piedâvâ bezmaksas WiFi tîkla iekârtas izglîtîbas iestâdçm
Latvijâ bâzçtais tîkla iekârtu raþotâjs Mikrotik piedâvâ bezmaksas WiFi aparatûru izglîtîbas iestâdçm.
Snoudens ðokç ar faktiem, caur BBC.
Сноуден: спецслужбы дистанционно управляют смартфонами Пользователи смартфонов практически ничего не могут сделать для того, чтобы не дать спецслужбам получить "полный контроль" над своим телефоном, сказал разоблачитель американских спецслужб Эдвард Сноуден.
Nepatîkamu pârsteigumu visâ pasaulç pirmdien piedzîvojuði «Skype» lietotâji.
Visâ pasaulç populârâ saziòas programma «Skype» pirmdien piedzîvojusi tehniskas problçmas, tâdçï serviss visâ pasaulç ir pârtraucis savu darbîbu, vçsta ârvalstu mediji.
NEPLP piedâvâ interneta radio atbrîvot no valsts nodevas
Òemot vçrâ, ka interneta radio neizmanto ierobeþoto valsts resursu – radio frekvences Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) iesaka tos atbrîvot no valsts nodevas nomaksas.
NEPLP piedâvâ interneta radio atbrîvot no valsts nodevas
Òemot vçrâ, ka interneta radio neizmanto ierobeþoto valsts resursu – radio frekvences Nacionâlâ elektronisko plaðsaziòas lîdzekïu padome (NEPLP) iesaka tos atbrîvot no valsts nodevas nomaksas.
Amerikâ sâk beigties IP adreses.
Internetâ jau pavisam drîz var izsîkt unikâlo IP adreðu rezerves, un jaunu domçnu izgudroðana te nelîdzçs.
Eksperti prognozç interneta «sabrukumu»
Pieprasîjums pçc âtrâkas datu apmaiòas, straumçðanas pakalpojumiem un daudz jaudîgâkiem datoriem rada nopietnu spiedienu uz paðreizçjo informâcijas tehnoloìiju infrastruktûru, brîdina eksperti, vçsta Lielbritânijas laikraksts «The Mirror», atsaucoties uz ekspertu teikto.
Veco datoru un vecâs elektronikas izstâde.
Lielâkâ kolekcionâra Baltijâ - siguldieða, datoru muzeja îpaðnieka, Mihaila Babjoniðeva vecâs tehnikas izstâde...
Interneta lietotâjus satrauc iespçjamâ novçroðana caur tîmekïa kameru.
Kiberdroðîbas kompânijas Kaspersky Lab pçtîjumâ* secinâts, ka liela daïa interneta lietotâju ir nobaþîjuðies par izspiegoðanas iespçju, izmantojot tîmekïa kameru. Ðâdas baþas pauduði 42% interneta lietotâju Eiropâ, savukârt Latvijâ par to raizçjas 39% respondentu**.
Viedokïi par «Shellshock» bîstamîbu daþâdi; izplatîba lçsta ap 50% pasaules serveru
«Linux» tipa operçtâjsistçmu ievainojamîba «Shellshock» varçtu bût sastopama aptuveni pusç pasaules serveru, tai pat laikâ viedokïi par tâs bîstamîbu dalâs.
Izstrâdâts USB spraudnis, kas ievietojams jebkâdâ orientâcijâ.
Apstiprinâts jauna USB spraudòa dizains, kas sola izbeigt problçmas ar nebeidzamo grozîðanu, - tas bûs simetrisks un iespraust to varçs jebkâdâ orientâcijâ, liecina informâcija «USB Implementers Forum» vietnç.
Çtiskie hakeri - paðlaik tehnoloìija vada cilvçku, bet jâbût ir otrâdi.
Pçdçjo mçneðu laikâ sabiedrîbu arvien bieþâk pârðalc ziòas, ka kâdam pazîstamam tieðsaistes pakalpojumam uzbrukuði kiberïaundari. Nereti tas novedis pie daþâdu personîgo datu noplûdes, tâdçï pakalpojumu sniedzçjs ir bijis spiests likt saviem klientiem nomainît pieejas datus. Lai sistçmas bûtu grûtâk uzlauþamas, jau ilgâku laiku uzòçmçji sâk novçrtçt çtisko hakeru pakalpojumus, kas veic ielauðanâs testus un pamâca, kâ izsargâties no îstiem ïaundariem.
"Lattelecom" svçtdienas naktî piedzîvojis hakeru uzbrukumu.
Naktî no svçtdienas uz pirmdienu Latvijas lielâkais telekomunikâciju uzòçmums "Lattelecom" piedzîvojis hakeru DDoS (izkliedçts pakalpojuma atteikums) uzbrukumu, kas bombardçjis kompâniju ar nepârtrauktâm instrukcijâm, lai izraisîtu tîkla iekârtu pârslodzi un tam sekojoðu serveru "uzkârðanos".
Viens gigabaits* mobilâ interneta nodroðina vien 7-18 stundas mûzikas straumçðanas.
Veicot mûzikas klausîðanos tieðsaistç, atkarîbâ no kvalitâtes uzstâdîjumiem viens gigabaits (GB) datu var ïaut baudît mûziku septiòas lîdz 18 stundas, liecina biznesa portâla «Nozare.lv» aplçses.
"Apple" izziòo jaunas operçtâjsistçmu versijas datoriem un mobilajâm ierîcçm
Pirmdien, atklâjot izstrâdâtâju konferenci, tehnoloìiju uzòçmums "Apple" prezentçja jaunas savu ierîèu operçtâjsistçmu versijas. Bûtiski uzlabota tiek gan datoriem paredzçtâ OS X, gan iPhone un iPad darbinoðâ operçtâjsistçma iOS.
Pçc kiberuzbrukuma eBay steidzina nomainît paroles.
Populârâ interneta izsoïu vietne eBay ir izplatîjusi aicinâjumu reìistrçtajiem lietotâjiem nomainît savas piekïuves paroles, jo ir noticis kiberuzbrukums vienai no datu bâzçm, kurâ glabâjas eBay lietotâju reìistrâcijas dati.
Komersants: Elektronisko sakaru likuma grozîjumi veicinâs negodîgu komercpraksi.
Grozîjumi Elektronisko sakaru likumâ (ESL), kas liek interneta pakalpojumu sniedzçjiem bloíçt Latvijâ nelicencçtus azartspçïu organizçtâjus, tikai veicinâs negodîgu komercpraksi un nebût neaizsargâs patçrçtâju intereses, uzskata interneta un e-pasta pakalpojumu uzòçmuma "Inbokss" pârdoðanas vadîtâjs Andis Kulinskis.
Google Loon balons zemi aplido 22 dienâs.
Google jau sen vairs nav tikai interneta meklçtâjs. Interneta kompânijas piedâvâjumâ ir viedas brilles, reklâmas pakalpojumi, tiek izstrâdâti automobiïi ar autopilotu un gatavots vçrienîgs pasaules internetizâcijas projekts.
IT droðîbas eksperti iesaka nomainît paroles teju visu populârâko pakalpojumu kontiem.
Ïoti ieteicams droðîbas labad nomainît paroles teju visu populârâko pakalpojumu kontiem, paziòoja Informâcijas tehnoloìiju droðîbas incidentu novçrðanas institûcijas (CERT.LV) sabiedrisko attiecîbu speciâlists Vilnis Tukums.
Diemþçl interneta pakalpojumu cenas tiks celtas
Latvijâ ir ïoti daudz elektronisko sakaru komersantu. Tâpçc kopâ ar IT uzòçmuma "Latnet Serviss" pârdoðanas departamenta vadîtâju Vladislavu Gurmanu centâmies rast atbildes, cik tas ir labi vai slikti un kâpçc telekomunikâciju tirgus Latvijâ joprojâm nav konsolidçjies. Speciâlists prognozçja - tiklîdz tirgû parâdîsies iespçja, pakalpojumu cenas diemþçl tiks celtas.
ASV sakaru kompânija: «SAF Tehnika» antenas var aizstât optiku.
Viena no ASV lielâkajâm sakaru sistçmu integrâcijas kompânijâm «Alpha Omega Wireless» sâkusi uzstâdît Latvijas mikroviïòu datu pârraides iekârtu raþotâja un izplatîtâja «SAF Tehnika» (SAF) izstrâdâto mikroviïòu virzienantenas sistçmu «Integra», teikts «Alpha Omega Wireless» mâjaslapâ.
Hakeri uzlauzuði Skype sociâlo mediju platformas
Hakeru grupçjums, kas sevi dçvç par Sîrijas Elektronisko armiju (SEA), uzlauzis «Skype» sociâlo mediju platformas.
Kâ patstâvîgi datorâ nomainît Ls simbolu pret €
Microsoft sâk piedâvât programmatûras atjauninâjumu, kas Latvijas valûtas simbolu Windows operçtâjsistçmâ maina no latiem uz euro (€)
Mûzikas atskaòotâjs Winamp aiziet nebûtîbâ.
Ja esi mûzikas atskaòotâja Winamp lietotâjs, pasteidzies un lejupielâdç tâ jaunâko versiju. Pçc 20. decembra atskaòotâjs vairs nebûs pieejams.
Îsteno savu sapni!
39 gadus vecais IT biznesâ strâdâjoðais Dþonatans Trepe grib kïût par pirmo cilvçku pasaulç, kas ar hçliju pildîtu gaisa balonu palîdzîbu pârlidos Atlantijas okeânam. Pagaidâm viòa pirmais mçìinâjums beidzies neveiksmîgi. Viòð startçja no Menas ðtata ASV un tehnisku problçmu dçï pçc 12 stundâm piezemçjâs Kanâdai piederoðajâ Òûfaundlendas salâ. Izskatâs skaisti. Mierâ Dþonatans arî neliksies un drîz mçìinâs vçlreiz! Foto: Bulls Press
No Valkas caur vadu varçs ''redzçt'' Liepâju.
Ðodien "Telia Latvija" un VAS "Latvijas Dzelzceïð" paziòoja par kopçji ierîkotu lieljaudas optisko kabeli posmâ Valka/Valga–Rîga–Jelgava–Liepâja, kas ir savienots ar Lietuvu un Igauniju.
Atklâj veidu, ka 400 reizes palielinât optiskâ interneta âtrumu
Zinâtnieki ASV pçtniecîbas laboratorijâ «Bell Laboratories» atklâjuði veidu, kâ 400 reizes palielinât datu pârraidi optiskajos kabeïos, raksta tehnoloìiju portâls «Venture Beat».
Slçgts Torrenti.lv, lapas uzturçtâjs piekauts.
Pagâjuðo nedçï iespçjams vairâki torrenti.lv lietotâji pamanîja, ka ðis serveris nozûd no interneta nevienu nebrîdinot. Kâ izrâdâs lieta pavisam nopietna. Torrenti.lv uzturçtâja Toma dzîvesvietâ veikta kratîðana, kâ arî policijas darbinieki Tomam nodarîjuði miesas bojâjumus, no kuriem paðreiz viòð ârstçjas.
Mûzikas straumçðanas serviss "Spotify" tagad arî Latvijâ.
Mûzikas straumçðanas serviss Spotify izplatîjis ziòojumu par darbîbas uzsâkðanu Latvijâ. Pakalpojums klientiem pieejams sâkot ar ðodienu.
BOOM FM LV
"BoomFM" bûs interneta radio, ko dzirdçs arî çterâ...... Satîrisku raidîjumu veidotâja un izklaides industrijas darbinieka Kaspara Upaciera jeb Ufo dibinâtais SIA "Boom FM" bûs interneta radio platforma, kuras raidîjumus iecerçts arî piedâvât Latvijas raidorganizâciju çtera pârraidçs, sarunâ ar biznesa portâlu "Nozare.lv" teica Upacieris.
Linux integrçts arî automaðînâs.
Рассуждая о перспективах операционной системы Linux, принято говорить о серверах, десктопах, смартфонах и планшетах на Android, о встроенных системах. Но в последнее время перед свободной ОС открылся ещё один многообещающий рынок — автомобили. Судя по всему, автопроизводители постепенно склоняются к разработке унифицированной платформы. Уже сейчас Linux установлен под капотом многих новых машин, а в будущем их станет гораздо больше.
Причина самой мощной DDoS-атаки!!!
Эксперты по кибербезопасности сошлись во мнении, что причиной глобального замедления интернета стала хакерская "атака века", начавшаяся 18 марта. Главной целью атаки стала британско-швейцарская некоммерческая организация Spamhaus, временно внесшая в свой черный список нидерландского хостинг-провайдера CyberBunker, предлагающего услуги размещения на своих серверах "любой информации, кроме порнографии и террористических данных". CyberBunker давно является любимым хостером для спамеров со всего мира. Представители Spamhaus говорят, что исполнителями DDoS-атаки по заказу Cyberbunker могли выступить хакеры из России и некоторых стран Восточной Европы.
Apstiprinâts: Skype izseko lietotâjus.
Òûmeksikas universitâtes aspirants Dþefrijs Nokels apstiprinâjis aizdomas, ka populârais âtrâs ziòapmaiòas rîks Skype tiek izmantots spiegoðanai - tâ kodâ ir atseviðís rîkojumu modulis, kurð ievâc un specdienestiem nosûta sarakstes frâzes ar nevçlamiem vârdiem. Tiesa, ðâda veida spiegoðana notiek Íînâ, ne rietumu pasaulç.
Thepiratebay serveri lidos kosmosâ
kamçr vairâki lieli Bittorrent trakeri tiek slçgti ciet, Piratebay joprojâm darbojas, par spîti visâm nepatikðanâm un tiesas prâvâm. Vislielâkâs problçmas Piratebay sagâdâ tieði serveru uzturçðana, jo attiecîgâs iestâdes un valdîba viòu darbîbu var izbeigt teju jebkurâ brîdî. Piratebay nesen .torrent failu vietâ jau sâka izmantot Magnet saites, kâ rezultâtâ .torrent fails tiek lejupielâdçts no citiem lietotâjiem, nevis servera. Tas viòus pasargâs vçl kâdu laiku, taèu ar to nepietiek lai apturçtu valdîbas ietekmi, tâdçï Piratebay ir nolçmuði darît ko neredzçtu – sûtît serverus zemâ orbîtâ, kur neviens tiem nepiekïûs.
Platjoslas interneta attîstîbai pieðíir divus miljonus latu; apgûs LVRTC
Valdîba otrdien nolçma pârdalît Eiropas Reìionâlâs attîstîbas fonda (ERAF) finansçjumu un pieðíirt divus miljonus latu platjoslu tîkla attîstîbai Latvijâ, nosakot, ka ðo projektu îstenos Latvijas Valsts radio un televîzijas centrs (LVRTC).
Analogâs TV saglabâðana neïaus ieviest platjoslas internetu.
Ðodien Saeimas Cilvçktiesîbu un sabiedrisko lietu komisijas sçdç Satiksmes ministrijas Sakaru departamenta direktors Edmunds Beïskis paziòoja, ka deputâtu vçlme saglabât analogo televîzijas apraidi arî pçc 2011.gada neïaus Latvijâ izmantot tâ saukto "ciparu dividendi" un ieviest platjoslas âtrgaitas internetu, kam no Eiropas Savienîbas (ES) struktûrfondiem atvçlçti 19 miljoni eiro (13,3 miljoni latu).
Googlei savs DNS serveru tîkls
Kompânija Google ielauzusies vçl vienâ interneta lauciòâ - atklâjusi savu Google Public DNS serveru tîklu. Kâ apgalvo kompânijas pârstâvji, tas paâtrinâðot interneta pârlûkoðanu, un sekmçðot droðîbu.
Kâ hakeri GSM tîklu taisîja
Vai var pats "uz âtro" uztaisît GSM mobilo tîklu? Izrâdâs, ka var gan, un to demonstrçja hakeri savâ konferencç "Hacking At Random", kura notiek Holandç katru gadu augustâ.
LIA: AKKA/LAA netaisni prasa samaksu par video pârpublicçðanu no "YouTube"
Latvijas Interneta asociâcija (LIA) norâda, ka "Autortiesîbu un komunicçðanâs konsultâciju aìentûras/Latvijas Autoru apvienîbas" (AKKA/LAA) vairâkiem LIA biedriem, kâ arî citiem Latvijas portâlu, blogu un mâjaslapu îpaðniekiem izsûtîtie brîdinâjumi ar prasîbu maksât naudu par video pârpublicçðanu no "YouTube" ir bez juridiska pamata, paziòojumâ raksta Viesturs Ðeïmanovs-Pleðs, Latvijas Interneta asociâcijas izpilddirektors.
AKKA/LAA slçgs lîgumu ar Youtube! (video)
Aptuveni 500 mâjas lapu îpaðnieki saòçmuði AKKA/LAA brîdinâjumus ar prasîbu maksât naudu par video pârpublicçðanu no populârâs interneta vietnes "YouTube". Ja tas netiiks darîts un savâ blogâ bûsiet publicçjis, piemçram, Coldplay klipu, jârçíinâs, ka mâjas lapa var tikt slçgta.
Publiskota Suse Studio Alpha versija.
Ik pa laikam mums nâkas pârinstalçt savu Linux sistçmu, vienmçr nâkas atkal un atkal domât, kâdas programmas man bija un kâdas ir vajadzîgs instalçt. Parasti pamata programmu klâsts nemainâs.
Torrentu trakeros visâ pasaulç parâdîjusies Microsoft Windows 7 operçtâjsistçmas beta versija.
Torrentu trakeros visâ pasaulç parâdîjusies Microsoft Windows 7 operçtâjsistçmas beta versija. Nav noslçpums, ka daudzi entuziasti, pateicoties plaðajâm torrentu trakeru piedâvâtajâm iespçjâm, ir paspçjuði izmçìinât jaunâkâs Microsoft operçtâjistçmas Windows 7 agrîno (pirms beta) versiju. Tagad torrentos ir parâdîjies Microsoft Windows 7 beta versijas instalâcijas diska ISO fails, tâdçjâdi tagad visiem pasaules entuziastiem ir iespçja izmçìinât daudz nostrâdâtâku un stabilâku Windows 7 versiju, kuras debija bija paredzçta nâkammçnes.
Iznâcis OpenSuse 11.1
18. decembrî iznâca jaunais Novell lolojums, openSuse 11.1.
"Windows Vista" īpaši nesajūsmina interneta pasauli.
ASV programmatūras giganta "Microsoft" šonedēļ tirgū izlaistā operētājsistēma "Windows Vista" nav izraisījusi īpašu sajūsmu interneta pasaulē. Tajā pašā laikā hakeri un kaitīgo programmu rakstītāji pavisam noteikti ir metušies pārbaudīt "Microsoft" apgalvojumus, ka "Windows Vista" ir visu laiku visdrošākā operētājsistēma.
Linux jeb tomēr nav tā vērts...
Kas ir lētāk- uzturēt "Windows" vai "Linux" tīklus?
I-Radio uz Windows
Šoreiz mēģināsim iepazīties ar mūzikas spēlēšanu internetā uz Windows sistēmas.
I-radio uz Linux OS
Šoreiz mēģināsim iepazīties ar mūzikas spēlēšanu internetā uz Linux sistēmām.
'Bluetooth' palīdz hakeriem un zagļiem
'Bluetooth' palīdz hakeriem un zagļiem
Linux vai Windows? Otrā daļa.
Kas ir Windows un kas ir Linux?
Kas labāks? Windows vai Linux?
Linux vai Windows?
Jaunākie komentāri
· Bite jau pagaišgad p...
· "Pagaidām pirmais te...
· Latvijas radio 2 sig...
· Būs interesanti kā E...
· Koeru palaists jauns...
· Lieliski jaunumi. Ne...
· Oho. Interesanti, va...
· martinsh bet paklaus...
· Yahoo jau 90tos bij ...
· Mūsējie gan paspēja ...
Meklētājs
Ko meklēsi:
Lietotāji Onlainā
· Viesi Onlainā: 7

· Members Online: 0

· Total Members: 313
· Jaunākais lietotājs: MrToastMan
Ielogoties
Lietotājs

ParoleFacebook login

Neesi vel lietotājs?
Spied šeit lai reģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Jaunākie Foto Komentāri
Bullet icon Nav ne jausmas. Varētu...
Bullet icon HF dipoliņš arī uzkari...
Bullet icon Pateicos, Vladimir! 73!
Bullet icon Maksimālais starojums ...
Bullet icon Sirsnīgs paldies! Varb...
Jaunākās Bildes
Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas bā...
Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas bā...
Civilās aviācijas bāka - Horvātijā
Civilās aviācijas bā...
HAM 6M Tenerife
HAM 6M Tenerife
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Statistika
Links uz mūsu baneri
HTML kods uz freefm.lv mājas lapu.

Free FM